Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің "Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің, омырауға тағатын белгісінің, нөмірлік мөртабаны мен пломбирінің үлгілерін белгілеу туралы" 2017 жылғы 27 шілдедегі № 506 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 17 тамыздағы № 31 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 24 тамызда № 29252 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің "Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің, омырауға тағатын белгісінің, нөмірлік мөртабаны мен пломбирінің үлгілерін белгілеу туралы" 2017 жылғы 27 шілдедегі № 506 болып бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15596 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің, омырауға тағатын белгісінің, нөмірлік мөртабаны мен пломбирінің үлгілерін белгілеу туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берілген:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың омырауға тағатын белгісінің;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың нөмірлік мөртабанының;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың пломбирінің үлгілері белгіленсін.".
аталған бұйрықпен бекітілген өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің үлгісі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың омырауға тағатын белгісінің үлгісі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың нөмірлік мөртабанының үлгісі осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың пломбирінің үлгісі осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 июля 2017 года № 506 "Об установлении образцов служебного удостоверения, нагрудного знака, номерного штампа и пломбира государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 17 августа 2022 года № 31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2022 года № 29252
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 июля 2017 года № 506 "Об установлении образцов служебного удостоверения, нагрудного знака, номерного штампа и пломбира государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15596) следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об установлении образцов служебного удостоверения, нагрудного знака, номерного штампа и пломбира государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить прилагаемые образцы:
1) служебного удостоверения государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) нагрудного знака государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) номерного штампа государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) пломбира государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности согласно приложению 4 к настоящему приказу.".
образец служебного удостоверения государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности утвержденного указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
образец нагрудного знака государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности утвержденного указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
образец номерного штампа государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности утвержденного указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
образец пломбира государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности утвержденного указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурстарында жариялауды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін, осы бұйрықтың 1-қосымшасының ескертпесіндегі 4-тармағы алтыншы бөлігін қоспағанда, осы бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 17 тамыздағы
№ 31 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 506 бұйрығына
1-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің үлгісі
Ескертпе.
1. Үлгіге сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің мұқабасы (бұдан әрі – қызметтік куәлік) көк түсті болады. Қызметтік куәлік ашық түрде тігінен 65 миллиметр және көлденеңінен 198 миллиметр өлшемінде болады.
2. Қызметтік куәліктың бет жағының ортасында ҚР СТ 989-2014 "Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы. Техникалық шарттар" сәйкес жасалған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының суреті орналасқан және төменірек қазақ тілінде баспаханалық әрпімен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ" деген жазба орындалған.
3. Қызметтік куәліктің ішкі бөлігінің сол және оң жақтарында ақ түс аясында күннің жасырын формасын қолданумен көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген.
4. Қызметтік куәліктің сол және оң жақтарының үстіңгі жағында сәйкесінше мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық бөлімшесінің толық атауы орналасқан.

2. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятия, согласно подпунктам 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2023 года за исключением части шестой пункта 4 примечания к приложению 1 к настоящему приказу, который вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
Приложение 1 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 17 августа 2022 года № 31
Приложение 1 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 506
Образец служебного удостоверения государственного инспектора
по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности
Примечание.
1. Обложка служебного удостоверения государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности (далее – служебное удостоверение) синего цвета согласно Образцу. В развернутом виде служебное удостоверение имеет размер 65 миллиметров по вертикали и 198 миллиметров по горизонтали.
2. На лицевой стороне служебного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан, выполненного в соответствии с СТ РК 989-2014 "Государственный герб Республики Казахстан. Технические условия" и ниже типографским шрифтом выполнена надпись на казахском языке: "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІ".
3. На левой и правой стороне внутренней части служебного удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца.
4. На левой и правой сторонах служебного удостоверения в верхней части размещено полное наименование Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан или территориального подразделения на государственном и русском языках соответственно.

Қызметтік куәліктің сол жағының ортасында қызыл түсте қазақ тілінде "№ 00-00 ҚЫЗМЕТТІК КУӘЛІК" жазуы орналасқан. Оның астында қызыл түсте қазақ тілде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың тегі, аты мен әкесінің аты (бар болған жағдайда) және атқаратын лауазымы көрсетіледі. Сол жағында 3x4 сантиметр көлемінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың түрлі-түсті фотосуреті (анфас) орналастырылады. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектор ақ түсті реңде іскерлік стильдегі киіммен бас киімсіз түседі. Фотосуреттің оң жағында "М.О." әріптері орналастырылады. Төмеңгі жағында қазақ тілінде "Мекеме басшысы" және сызықтың астында "аты-жөні, тегі" жазулары орналастырылған.
Қызметтік куәліктің оң жағының ортасында қызыл түсте орыс тілінде "СЛУЖЕБНОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ № 00-00" жазуы орналасқан. Оның астында қара түсте орыс тілінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың тегі, аты мен әкесінің аты (бар болған жағдайда) және атқаратын лауазымы көрсетіледі. Сол жағында ҚР СТ 989-2014 "Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы. Техникалық шарттар" сәйкес орындалған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының суреті орналасқан және төменірек қазақ тілде баспаханалық әрпімен "ҚАЗАҚСТАН" деген жазба жазылған.
Төменгі жағында "Дата выдачи" және "Действителен до" көрсетіледі.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерін беру кезінде куәлік нөмірі ұсынылатын шифрлар ескеріле отырып қалыптастырылады, атап айтқанда, № 00-00, ондағы алғашқы екі 00 саны – ведосмства немесе оның аумақтық бөлімшенің шифрі, одан кейінгі екі 00 саны – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктер, омырауға тағатын белгілер, мөртабандар және пломбирлер беру журналына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектор куәлігінің реттік нөмірі. Ведомство және оның аумақтық бөлімшелердің шифрлары:
00 – ведомство (Комитет);
01 – Нұр-Сұлтан қаласы;
02 –Алматы қаласы;
03 –Шымкент қаласы;
04 – Абай облысы;
05 – Алматы облысы;
06 – Ақмола облысы;
07 – Ақтөбе облысы;
08 – Атырау облысы;
09 – Батыс Қазақстан облысы;
10 – Жамбыл облысы;
11 – Жетісу облысы;
12 – Қарағанды облысы;
13 – Қостанай облысы;
14 – Қызылорда облысы;
15 – Маңғыстау облысы;
16 – Павлодар облысы;
17 – Солтүстік Қазақстан облысы.
18 – Түркістан облысы;
19 – Ұлытау облысы;
20 – Шығыс Қазақстан облысы.

В левой стороне служебного удостоверения на казахском языке в центре размещена надпись "№ 00-00 ҚЫЗМЕТТІК КУӘЛІК", выполненная красным цветом, под которой черным цветом указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) и занимаемая должность государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности. Слева размещается цветная фотография (анфас) государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности размером 3×4 сантиметра. Государственный инспектор по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности фотографируется в деловом стиле одежды на белом фоне без головного убора. Справа от фотографии располагаются буквы "М.О.". Внизу на казахском языке размещены надписи "Мекеме басшысы" и под прочерком "аты-жөні, тегі".
В правой стороне служебного удостоверения на русском языке в центре размещена надпись "СЛУЖЕБНОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ № 00-00", выполненная красным цветом, под которой черным цветом указываются фамилия, имя, отчество (при наличии) и занимаемая должность государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности. Слева размещается изображение Государственного Герба Республики Казахстан, выполненный в соответствии с СТ РК 989-2014 "Государственный герб Республики Казахстан. Технические условия" и ниже типографским шрифтом выполнена надпись на казахском языке: "ҚАЗАҚСТАН".
В нижней части указывается "Дата выдачи" и "Действительно до".
При выдаче служебных удостоверений государственным инспекторам по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности номер удостоверения формируется с учетом предлагаемых шифров, а именно № 00-00 где первые две цифры 00 – шифр ведомства или его территориальных подразделений, последующие две цифры 00 – порядковые номера удостоверения государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности, согласно журналу выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, штампов и пломбиров государственным инспекторам по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности.
Шифры ведомства и его территориальных подразделений:
00 – ведомство (Комитет);
01 – город Нур-Султан;
02 – город Алматы;
03 – город Шымкент;
04 – область Абай;
05 – Алматинская область;
06 – Акмолинская область;
07 – Актюбинская область;
08 – Атырауская область;
09 – Западно-Казахстанская область;
10 – Жамбылская область;
11 – область Жетісу;
12 – Карагандинская область;
13 – Костанайская область;
14 – Кызылординская область;
15 – Мангистауская область;
16 – Павлодарская область;
17 – Северо-Казахстанская область;
18 – Туркестанская область;
19 – область Ұлытау;
20 – Восточно-Казахстанская область.

Куәлікте қызметкердің лауазымы, ведомство және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық бөлімшелері құрылымына сәйкес сызықша арқылы "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабы 3-тармағына сәйкес өнеркәсіптік кауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың мәртебесі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 17 тамыздағы
№ 31 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрлігінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 506 бұйрығына
2-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың омырауға тағатын белгісінің үлгісі
Ескертпе.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың омырауға тағатын белгісі сары түсті металдан (анодталған алюминий) жасалады, биіктігі 75 миллиметр және ені 55 миллиметр лотос пішінінде болады.
Омырауға тағатын белгінің жиектері сары түсті.
Орталық бөлігі көк түсті эмаль құймамен (1404) орындалған.
Омырауға тағатын белгінің бет жағының ортасындағы жапсырмада биіктігі 37 миллиметр және периметрі сары түсті жолақпен жиектелген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің рәмізі бейнеленген. Жапсырма сары түсті металдан (анодтанған алюминий) жасалады. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі рәмізінің суретінде эмальдардың түсі "Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның жалауы мен рәмізінің, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері мен білім беру ұйымдары жалауларының, азаматтық қорғаныстың әскери бөлімдерінің жауынгерлік жалауларының сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 549 Жарлығына сәйкес орындалады.
"ӨНЕРКӘСІПТІК ҚАУІПСІЗДІК САЛАСЫНДАҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК БАҚЫЛАУ ЖӘНЕ ҚАДАҒАЛАУ ИНСПЕКТОРЫ" жазуының төменгі жағында балға мен штангенциркуль бейнесі – сары түсті.
Омырауға тағатын белгінің төменгі бөлігінде дөңгелек лента формадағы сары түсті жолақта қара түсті эмалімен реттік нөмірі жазылғаны бар, атап айтқанда: 00-00, ондағы алғашқы екі 00 саны – ведомство немесе оның аумақтық бөлімшелердің шифрі, одан кейінгі екі 00 саны – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, омырауға тағатын белгілерді, мөртабандарды және пломбирлерді беру журналына сәйкес реттік нөмірі, қара түсті.
Омырауға тағатын белгідегі барлық бейнелер мен жазулар бедерлі, әріптер мен фоны жылтыр.
Омырауға тағатын белгінің кері жағында винт пен гайкасы түрінде бекіткіші бар.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 17 тамыздағы
№ 31 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрлігінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 506 бұйрығына
3-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың нөмірлік мөртабанының үлгісі
Ескертпе.

Должность сотрудника в удостоверении указывается согласно структуре ведомства и территориальных подразделений Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, через тире указывается статус государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности в соответствии с пунктом 3 статьи 39 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите".
Приложение 2 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 17 августа 2022 года № 31
Приложение 2 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 506
Образец нагрудного знака государственного инспектора
по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности
Примечание.
Нагрудный знак государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности изготавливается из металла желтого цвета (алюминий анодированный), имеет форму лотоса высотой 75 миллиметров и шириной 55 миллиметров.
Края нагрудного знака желтого цвета.
Центральная часть выполнена заливкой эмалью синего цвета (1404).
На лицевой стороне нагрудного знака в центре на накладке изображен символ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан высотой 37 миллиметров, периметр которого окаймлен полосой желтого цвета. Накладка изготавливается из металла желтого цвета (алюминий анодированный). Цвета эмалей на изображении символа Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, выполняются в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 15 сентября 2017 года № 549 "Об утверждении описания знамени и символа уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, знамен территориальных подразделений и организаций образования уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, боевых знамен воинских частей гражданской обороны".
Снизу надписи "ӨНЕРКӘСІПТІК ҚАУІПСІЗДІК САЛАСЫНДАҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК БАҚЫЛАУ ЖӘНЕ ҚАДАҒАЛАУ ИНСПЕКТОРЫ" – изображение молотка и штангенциркуля – желтого цвета.
В нижней части нагрудного знака находится полоса желтого цвета в форме круглой ленты лицом вниз, концы которой с двух сторон обрезаны в форме равностороннего треугольника вершиной вовнутрь ленты посередине, с вписанными в нее порядковыми номерами – эмалью черного цвета 00-00 где, первые две цифры 00 – шифр ведомства или его территориальных подразделений, последующие две цифры 00 – порядковым номером, согласно журналу выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, штампов и пломбиров государственным инспекторам по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности.
Все изображения и надписи на нагрудном знаке рельефные, буквы и фон блестящие.
Обратная часть нагрудного знака имеет крепление в виде винта с гайкой.
Приложение 3 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 17 августа 2022 года № 31
Приложение 3 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 506
Образец номерного штампа государственного инспектора
по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности
Примечание.

1. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау инспектордың мөртаңбасы қол аспабы секілді оқиғаларды бекіту функцияларын орындау үшін, бояуды қағаз тасығыштарға аудару түрінде –өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектор – мөртаңбасының иелік қол қоюын растау ретінде қолданылады.
2. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың мөртабаны микролифтпен жабдықталған цилиндрлік пішіндегі мөртабан орналасқан автоматикалық жарақты білдіреді. Жиынтықта корпусты бүктелген түрде бұғаттайтын астыңғы қақпағы бар.
Мөртабан төменгі көрсетілген нөмірлік сыртқы цилиндрлік жиегінің сыйымдылығы шетінен 2,5 миллиметрден кем емес (аз) силикон ендірмеден жасалған.
Нөмірлік мөртабанның өрнегін бояумен (мастикамен) сулау үшін мөрқалып "төсеніші" мөртабан корпусының ішкі бөлігінде орналасқан.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың нөмірлі мөртабаны дөңгелек пішінді, диаметрі – 40 миллиметр.
Дөңгелек контурының ішкі жағында ведомствоның немесе Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіпік қауіпсіздік комитетінің аумақтық бөлімшесі аббревиатурасы көрсетіледі.
Мөртабаның 00-00 нөмірі мұнда:
алғашқы екі 00 саны – ведомство немесе оның аумақтық бөлімшелердің;
одан кейінгі екі 00 саны – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, омырауға тағатын белгілерді, мөртабандарды және пломбирлерді беру журналына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектор куәлігінің реттік нөмірі болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 17 тамыздағы
№ 31 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 506 бұйрығына
4-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың пломбирінің үлгісі
Ескертпе.
1. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың пломбирі дөңгелек пішінді, диаметрі – 10 миллиметр.
Пломбиратордың пломбирлік плашкасының бір жақ бетінде мынадай мөр бедері қалады (1-сурет):
Ведомствоның немесе оның аумақтық бөлімшесі аббревиатурасының жазуы, мұнда өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың аумақтық тиесілілігі көрсетілуі тиіс.
Пломбиратордың пломбирлік плашканың екінші жақ бетінде мынадай мөр бедері қалады (2-сурет):
ведомство аббревиатурасының жазуы "ҚР ТЖМ ӨҚК".
Екі пломбиратордың пломбирлік плашкасы пломбада дөңес типтегі мөр бедерін қалдырады.

1. Штамп государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности как ручной инструмент, для выполнения функций фиксирования событий, в виде переноса красителя на бумажные носители применяется в качестве подтверждения подписи владельца штампа – государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности.
2. Штамп государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности представляет собой автоматическую оснастку цилиндрической формы, оснащенную микролифтом, на котором размещен штамп. В комплекте присутствует нижняя крышка, блокирующая корпус в сложенном виде.
Штамп выполнен из силиконовой вставки с наличием нижеуказанного тиснения номерного штампа с выступлением от края внешней каемки цилиндрической (меньшей) емкости не более 2,5 миллиметров.
Штемпельная "подушка" для смачивания тиснения номерного штампа красителем (мастикой) расположена во внутренней части корпуса штампа.
Номерной штамп государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности имеет круглую форму, диаметром 40 миллиметров.
Внутри контура круга указывается аббревиатура ведомства или его территориальных подразделений.
Номер штампа 00-00, где:
первые две цифры 00 – шифр ведомства или его территориальных подразделений;
последующие две цифры 00 – порядковые номера удостоверения государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности, согласно журналу выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, штампов и пломбиров государственным инспекторам по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности.
Приложение 4 к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 17 августа 2022 года № 31
Приложение 4 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 506
Образец пломбира государственного инспектора
по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности
Примечание.
1. Пломбир государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности имеет круглую форму диаметром 10 миллиметров.
На одной стороне пломбированной плашки пломбиратора остается следующий оттиск (рисунок 1):
надпись аббревиатуры ведомства или территориальных подразделений, где необходимо указать территориальную принадлежность государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности.
На второй стороне пломбированной плашки того же пломбиратора остается следующий оттиск (рисунок 2):
надпись аббревиатуры ведомства – "КПБ МЧС РК".
Обе пломбированные плашки пломбиратора оставляют оттиск выпуклого типа на пломбе.

2. № 00-00 белгілері көмегімен өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың аумақтық және жеке тиесілігі айқындалады.
Пломбир нөмірі 00-00, мұнда алғашқы екі 00 саны – ведомство немесе оның аумақтық бөлімшелердің шифрі, одан кейінгі екі 00 саны – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, омырауға тағатын белгілерді, мөртабандарды және пломбирлерді беру журналына сәйкес реттік нөмірі.

2. С помощью знаков № 00-00 устанавливается территориальная и индивидуальная принадлежность государственного инспектора по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности.
Номер пломбира 00-00 где, первые две цифры 00 – шифр ведомства или его территориальных подразделений, последующие две цифры 00 – порядковые номера, согласно журналу выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, штампов и пломбиров государственным инспекторам по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности.