"Медициналық оңалту көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 7 қазандағы № ҚР ДСМ-116/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 25 тамыздағы № ҚР ДСМ-91 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 тамызда № 29314 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Медициналық оңалту көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 7 қазандағы № ҚР ДСМ-116/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21381 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 125-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Медициналық оңалту көрсету қағидаларында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Медициналық оңалту:
1) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде негізгі ауруларды емдеу кезінде (медициналық оңалтудың бірінші кезеңі), сондай-ақ туберкулезбен ауыратын науқастарға;
2) 10-қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар және проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесінің кодтары бойынша аурулардың тізбесі бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) (медициналық оңалтудың екінші және үшінші кезеңдері);
3) ақылы негізінде азаматтардың өз қаражаты, ерікті медициналық сақтандыру қаражаты, жұмыс берушілердің қаражаты және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен көрсетіледі.
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
4. Осы қағидаларда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) қашықтықтан медициналық қызмет көрсету – медицина қызметкерлерінің бір-бірімен, жеке тұлғалармен және (немесе) олардың заңды өкілдерімен қашықтықтан өзара іс-қимылын, көрсетілген адамдарды сәйкестендіруді, сондай-ақ олар жасайтын іс-әрекеттерді құжаттандыруды қамтамасыз ететін аурулар мен жарақаттарды диагностикалау, емдеу, медициналық оңалту және олардың профилактикасы, цифрлық технологиялар арқылы зерттеулер мен бағалау жүргізу мақсатында медициналық қызметтер көрсету;
2) медициналық оңалту – пациент организмінің функцияларын сақтауға, бұзылған және (немесе) жоғалтқан функцияларын ішінара немесе толық қалпына келтіруге бағытталған медициналық көрсетілетін қызметтер кешені;
3) мультидисциплинарлық топ – тыныс-тіршілігінің сипаты мен дәрежесіне, пациент ағзасының функциялары мен құрылымдарының бұзылуына, оның клиникалық жай-күйінің ауырлығына қарай қалыптастырылатын әртүрлі мамандар тобы;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 октября 2020 года № ҚР ДСМ-116/2020 "Об утверждении Правил оказания медицинской реабилитации"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 августа 2022 года № ҚР ДСМ-91. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2022 года № 29314
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 октября 2020 года № ҚР ДСМ-116/2020 "Об утверждении Правил оказания медицинской реабилитации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21381) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 6 статьи 125 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания медицинской реабилитации, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Медицинская реабилитация оказывается:
1) в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) при лечении основного заболевания (первый этап медицинской реабилитации), а также больным туберкулезом;
2) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) по перечню заболеваний по кодам Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра (второй и третий этапы медицинской реабилитации);
3) на платной основе за счет собственных средств граждан, средств добровольного медицинского страхования, средств работодателей и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
4. Термины и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) дистанционные медицинские услуги – предоставление медицинских услуг в целях диагностики, лечения, медицинской реабилитации и профилактики заболеваний и травм, проведения исследований и оценок посредством цифровых технологий, обеспечивающее дистанционное взаимодействие медицинских работников между собой, с физическими лицами и (или) их законными представителями, идентификацию указанных лиц, а также документирование совершаемых ими действий;
2) медицинская реабилитация – комплекс медицинских услуг, направленных на сохранение, частичное или полное восстановление нарушенных и (или) утраченных функций организма пациента;
3) мультидисциплинарная группа – группа различных специалистов, формируемая в зависимости от характера и степени жизнедеятельности, нарушения функций и структур организма пациента, тяжести его клинического состояния;

4) оңалту әлеуеті – белгілі бір уақыт аралығында пациенттің организмінің бұзылған және (немесе) жойылған функцияларын ішінара немесе толықтай қалпына келтірудің клиникалық тұрғыдан негізделген мүмкіндігі;
5) санаторийлік-курорттық ұйымдар – медициналық және өзге де көрсетілетін қызметтерді, курорттарда немесе емдеу-сауықтыру орындарында орналасқан табиғи емдік факторларды қолдана отырып, адамның денсаулығын сауықтыру және қалпына келтіру жөніндегі санаторийлік-курорттық қызметтерді көрсететін ұйымдар: санаторий (ересектерге, ересектер мен балаларға, балаларға арналған), студенттік санаторий-профилакторий, балалардың оңалту-сауықтыру орталығы.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Медициналық оңалту үш кезеңді қамтиды:
1) бірінші кезең – аурудың жіті, жітілеу кезеңдерінде, сондай-ақ, операциялық араласулар және жарақаттар кезінде медициналық оңалту реабилитолог дәрігердің консультациясынан кейін асқынулардың профилактикасы және функционалдық қалпына келтіруді жеделдету үшін клиникалық хаттамаларға сәйкес негізгі ауруды емдеу шеңберінде мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсететін стационарлардың құрылымдық бөлімшелерінде (реанимация және қарқынды терапия бөлімшесінде немесе мамандандырылған бейінді бөлімшеде) жүргізіледі.
Бірінші кезеңде іс-шараларды өткізуді медициналық оңалту мәселелері бойынша оқудан өткен реабилитолог дәрігер және (немесе) бейінді маман жүзеге асырады. Негізгі ауруды медициналық оңалту өмірлік маңызды функциялар тұрақтанғаннан кейін жүргізіледі.
Негізгі ауруды емдеу курсы және медициналық оңалтудың бірінші кезеңі аяқталған кезде бейінді маман реабилитолог дәрігермен бірлесіп пациенттің әлеуетін айқындайды және алғаш рет белгіленген оңалту диагнозын, оңалту бағдарының шкаласы (бұдан әрі – ОБШ) бойынша пациенттің бағытын қалыптастырады және шығару эпикризін рәсімдей отырып, пациентті оңалтудың келесі кезеңдеріне (екінші немесе үшінші) жіберуді қалыптастырады.
Пациенттерде емдеуге жатқызуға көрсетілімдер болмаған және стационарлық жағдайларда оңалтудың бірінші кезеңін жүргізу қажет болған кезде, пациент медициналық көмек көрсетілгеннен және негізгі ауруды емдеу аяқталғаннан кейін оңалтудың екінші немесе үшінші кезеңіне жіберіледі.
Оңалту көмегін көрсететін медициналық ұйымдарда бейінді мамандар және (немесе) оңалтушы дәрігерлер болмаған жағдайда, ОБШ-ны айқындау және оңалтудың жеке жоспарын әзірлеу МДТ немесе бейінді мамандардың, мамандандырылған оңалту медициналық ұйымдарының қатысуымен телемедицина арқылы қамтамасыз етіледі;

4) реабилитационный потенциал – клинически обоснованная вероятность перспективы частичного или полного восстановления нарушенных и (или) утраченных функций организма пациента в определенный отрезок времени;
5) санаторно-курортные организации – организации, предоставляющие санаторно-курортные услуги по оздоровлению и восстановлению здоровья человека, с применением медицинских и иных услуг, природных лечебных факторов, расположенные на курортах или в лечебно-оздоровительных местностях: санаторий (для взрослых, взрослых и детей, детей), студенческий санаторий-профилакторий, детский реабилитационно-оздоровительный центр.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Медицинская реабилитация включает три этапа:
1) первый этап – медицинская реабилитация в остром, подостром периодах заболевания, а также при оперативных вмешательствах и травмах проводится в структурных подразделениях стационаров (отделения реанимации и интенсивной терапии или специализированное профильное отделение), оказывающих специализированную, в том числе высокотехнологичную медицинскую помощь, после консультации врача реабилитолога для профилактики осложнений и ускорения функционального восстановления в рамках лечения основного заболевания согласно клиническим протоколам.
На первом этапе проведение мероприятий осуществляется врачом реабилитологом и (или) профильным специалистом, прошедшим обучение по вопросам медицинской реабилитации. Медицинская реабилитация основного заболевания проводится после стабилизации жизненно-важных функций.
При завершении курса лечения основного заболевания и первого этапа медицинской реабилитации профильный специалист совместно с врачом реабилитологом определяет потенциал пациента и формирует впервые установленный реабилитационный диагноз, маршрут пациента по шкале реабилитационной маршрутизации (далее – ШРМ) и направление пациента на последующие этапы (второй или третий) реабилитации с оформлением выписного эпикриза.
При отсутствии у пациентов показаний к госпитализации и необходимости проведения первого этапа реабилитации в стационарных условиях, пациент после оказания медицинской помощи и завершения лечения основного заболевания, направляется на второй или третий этап реабилитации.
При отсутствии профильных специалистов и (или) врачей реабилитологов в медицинской организации, оказывающих реабилитационную помощь, определение ШРМ и разработка индивидуального плана реабилитации обеспечивается путем телемедицины с участием МДГ или профильных специалистов, специализированных реабилитационных медицинских организаций;

2) екінші кезең – медициналық оңалту мамандандырылған бөлімшелерде немесе республикалық денсаулық сақтау ұйымдарынының оңалту төсектерінде, мамандандырылған оңалту орталықтарында, көп бейінді стационарларда жүргізіледі.
Екінші кезең мультидисциплинарлық топ (бұдан әрі – МДТ) мамандарының қатысуымен өмір сүру мен денсаулықтың қызмет етуінің, шектеулерінің халықаралық сыныптамасы (бұдан әрі – ҚХС) өлшемшарттарының негізінде нозология, пациент жағдайының ауырлық дәрежесіне, биоәлеуметтік функциялардың (бұдан әрі – БӘФ) бұзылуына байланысты емдеу ұзақтығымен аурудың басталуынан (операциялық араласудан) кейін 9 айдың ішінде өткізіледі.
Бір емдеу курсының ұзақтығы және екінші кезеңнің еселігі реабилитолог дәрігердің немесе ОБШ бойынша МДТ қорытындысы, ҚХС өлшемшарттары бойынша, пациент жағдайының ауырлық дәрежесі бойынша анықталады.
Екінші кезеңнің ішінде медициналық оңалтудың бірнеше курстарын өткізген кезде әрбір курс жаңа жағдай деп есептеледі. Екінші кезеңнің курстары арасындағы интервалдың ұзақтығы 30 күннен аспайды.
Медициналық оңалтудың екінші кезеңін жүргізу үшін пациентті бір медициналық ұйым шегінде бейінді бөлімшеден оңалту бөлімшесіне ауыстыру кезінде оны оңалтудың жаңа жағдайы деп есептеледі.
Пациенттерде мамандандырылған бөлімшелерде немесе оңалту төсектерінде, денсаулық сақтау ұйымдарында, мамандандырылған оңалту орталықтарында, көп бейінді стационарларда оңалтудың екінші кезеңін өткізуге көрсетілімдер болмаған кезде, пациент негізгі ауруды емдеу аяқталғаннан кейін оңалтудың үшінші кезеңіне жіберіледі.
Медициналық оңалтудың екінші кезеңіне жолдама жасау кезінде ақпараттық жүйеде қос кодтау пайдаланылады: негізгі диагноз ретінде негізгі диагноздың немесе операцияның коды көрсетіледі; диагнозды нақтылайтын – осы Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес XXI класс (Z) тізбесінен код.
3) үшінші кезең негізгі ауруды емдеу аяқталғаннан кейін туа біткен аурулар кезінде және ҚХС өлшемшарттарын бағалағаннан кейін БӘФ сақталған кезде жүргізіледі. Пациент ОБШ-ға сәйкес осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 11-1, 11-2, 11-3, 11-4, 11-5, 11-6, 11-7 және 11-8-қосымшаларға сәйкес медициналық оңалтудың үшінші кезеңін алады.
Үшінші кезеңдегі медициналық оңалту амбулаториялық-емханалық ұйымдарда, күндізгі стационарларда, санаторийлік-курорттық ұйымдарда, үйдегі стационарларда, оның ішінде қашықтықтан медициналық қызмет көрсету арқылы жүргізіледі.
Медициналық оңалтудың үшінші кезеңіне жолдама жасау кезіндегі ақпараттық жүйеде қос кодтау пайдаланылады: негізгі диагноз: аурудың бейініне сәйкес оңалту коды (Z) және диагнозды нақтылайтын: ауру коды.
Оңалту әлеуетін сақтау кезінде үшінші кезеңдегі медициналық оңалту жиілігі мен ұзақтығы бойынша жеке жүргізіледі.";

2) второй этап – медицинская реабилитация проводится в специализированных отделениях или на реабилитационных койках республиканских организаций здравоохранения, специализированных реабилитационных центрах, многопрофильных стационарах.
Второй этап проводится в течении 9 месяцев от начала заболевания с длительностью лечения (оперативных вмешательств) в зависимости от нозологии, степени тяжести состояния пациента, нарушений биосоциальной функции (далее – БСФ) на основе критериев международной классификации функционирования, ограничений жизнедеятельности и здоровья (далее – МКФ) с участием специалистов мультидисциплинарной группы (далее – МДГ).
Длительность одного курса лечения и кратность второго этапа определяется по заключению врача реабилитолога или МДГ по ШРМ, критериям МКФ, по степени тяжести состояния пациента.
При проведении нескольких курсов медицинской реабилитации в течение второго этапа, каждый курс считать новым случаем. Длительность интервала между курсами второго этапа составляет не менее 30 дней.
При переводе пациента после первого этапа из профильного отделения в реабилитационное отделение в пределах одной медицинской организации, из одной медицинской организации в другую для проведения второго этапа медицинской реабилитации считать его новым случаем реабилитации.
При отсутствии у пациентов показаний к проведению второго этапа реабилитации в специализированных отделениях или на реабилитационных койках, организациях здравоохранения, специализированных реабилитационных центрах, многопрофильных стационарах, пациент по завершению лечения основного заболевания направляется на третий этап реабилитации.
При создании направления на второй этап медицинской реабилитации в информационной системе используется двойное кодирование: в качестве основного диагноза указывается код основного диагноза или операции; уточняющего диагноза – код из перечня XXI класса (Z) согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
3) третий этап проводится после завершения лечения основного заболевания, при врожденных заболеваниях и при сохранении БСФ после оценки критериев МКФ. Пациент получает третий этап медицинской реабилитации согласно ШРМ в соответствии с приложениями 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 11-1, 11-2, 11-3, 11-4, 11-5, 11-6, 11-7 и 11-8 к настоящим Правилам.
Медицинская реабилитация третьего этапа проводится в амбулаторно-поликлинических организациях, дневных стационарах, круглосуточных стационарах, реабилитационных центрах, санаторно-курортных организациях, стационарах на дому, в том числе посредством дистанционной медицинской услуги.
При создании направления на третий этап медицинской реабилитации в информационной системе используется двойное кодирование: Основной диагноз: код реабилитации (Z) согласно профилю заболевания и уточняющий диагноз: код заболевания.
Медицинская реабилитация третьего этапа при сохранении реабилитационного потенциала проводится по кратности и длительности индивидуально.";

16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. ОБШ бойынша көрсеткіш тәулік бойы немесе күндізгі стационарға түскен кезде немесе барынша айқын ҚХС өлшемшарты бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) ұйымына жүгінген кезде бағаланады.
Функциялардың бұзылуын бағалау принципі анатомиялық-физиологиялық белгілерге негізделеді.
ҚХС өлшемшарттарының әрқайсысы ОБШ-да балмен көрсетілетін бұзушылықтардың айқындылығын сипаттау үшін 0-ден 4-ке дейін өзінің мәні бар.
ҚХС өлшемшаттары бойынша бұзылу дәрежесі бар пациенттер:
0 балл медициналық оңалтуға мұқтаждар тобынан шығарылады және медициналық көрсетілімдер болған жағдайда клиникалық хаттамаларға сәйкес негізгі ауру бойынша емдеу немесе динамикалық бақылау алады;
1 балл – медициналық оңалтудың екінші кезеңін айналып өтпей амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың профилакторийі, санаторийі, бөлімшесі немесе оңалту кабинеті жағдайында, сондай-ақ реабилитолог дәрігердің немесе МДТ қорытындысына сәйкес МСАК дәрігерінің жолдамасы бойынша қашықтықтан медициналық қызметтерді пайдалана отырып амбулаториялық жағдайда медициналық оңалтуды алады;
2, 3, 4 балл – көп бейінді стационар, мамандандырылған оңалту орталығы, күндізгі стационар (мамандандырылған оңалту орталығы, санаторий, мамандандырылған санаторий), профилакторий, амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың оңалту бөлімшелерінің немесе кабинеттерінің жағдайларында, сондай-ақ көшпелі нысандарды, реабилитолог дәрігердің немесе МДТ қорытындысына сәйкес МСАК дәрігерінің жолдамасы бойынша қашықтықтан медициналық қызметтерді пайдалана отырып амбулаториялық жағдайларда алады.
МДТ шешімі бойынша оңалту әлеуеті жоқ пациентке ОБШ көрсеткіші 5 балл қойылады. Науқас паллиативтік көмек көрсету үшін жіберіледі.
17. ОБШ медициналық оңалтудың барлық кезеңдерінде пациенттің бағдарын сипаттау үшін пайдаланылады.";
көрсетілген Қағидалар 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 12, 13, 14, 15, 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес 11-1, 11-2, 11-3, 11-4, 11-5, 11-6 және 11-7 -қосымшалармен толықтырылсын;
12-қосымша осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Показатель ШРМ оценивается при поступлении в круглосуточный или дневной стационар, или при обращении в организацию первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) по максимально выраженному критерию МКФ.
Принцип оценки нарушений функций основывается на анатомо-физиологическом признаке.
Каждый из критериев МКФ имеет свое значение от 0 до 4 для характеристики выраженности имеющихся нарушений, которые отражаются в ШРМ в баллах.
Пациенты со степенью нарушения по критериям МКФ:
0 баллов исключаются из группы нуждающихся в медицинской реабилитации и при наличии медицинских показаний получают лечение или динамическое наблюдение по основному заболеванию согласно клиническим протоколам;
1 балл – минуя второй этап медицинской реабилитации получают медицинскую реабилитацию в условиях профилактория, санатория, отделения или кабинета реабилитации медицинских организаций, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь, а также в амбулаторных условиях с использованием дистанционных медицинских услуг по направлению врача ПМСП согласно заключения врача-реабилитолога или МДГ;
2, 3, 4 балла – в условиях многопрофильного стационара, специализированного реабилитационного центра, дневного стационара (специализированный реабилитационный центр, санаторий, специализированный санаторий), профилактория, отделения или кабинетов реабилитаций медицинских организаций, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь, а также в амбулаторных условиях с использованием выездных форм, дистанционных медицинских услуг по направлению врача ПМСП согласно заключения врача реабилитолога или МДГ.
Пациенту, у которого по решению МДГ реабилитационный потенциал отсутствует, показатель ШРМ выставляется 5 баллов. Пациент направляется для оказания паллиативной помощи.
17. ШРМ используется для маршрутизации пациента на всех этапах медицинской реабилитации.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 11-1, 11-2, 11-3, 11-4, 11-5, 11-6 и 11-7 согласно приложениями 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 18 к настоящему приказу;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы 25 тамыздағы
№ ҚР ДСМ-91 бұйрығына
1-қосымша
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
1-қосымша
Тірек-қимыл аппараты және перифериялық нерв жүйесі және тірек-қимыл аппаратының туберкулезбен зақымдануы аурулары бар пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен
b280.0
Ауырсыну сезімі
Ауырсыну синдромының болмауы
Өте жоғары әлеует
0
b280.1
Ауырсыну сезімі
Физикалық жүктеме кезінде шамалы ауырсыну сезімдері бар
Жоғары әлеует
1
b280.2
Ауырсыну сезімі
Жүргенде орташа айқын ауырсыну синдромы, тыныштықта елеусіз айқын білінетін ауырсыну синдромы (ауырсынудың КАШ бойынша 1-3 балл).
Орташа әлеует
2
b280.3
Ауырсыну сезімі
Тыныштықта орташа айқын ауырсыну синдромы (ауырсынудың КАШ бойынша 4-6 балл)
Ортадан төмен әлеует
3
b280.4
Ауырсыну сезімі
Қозғалыс кезінде күшейетін тыныштықта айқын ауырсыну синдромы (ауырсынудың КАШ бойынша 7-8 балл).
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы бұрынғы өмір салтына (жұмыс, оқыту) қайта оралуы, бұрынғы белсенділік пен әлеуметтік өмір деңгейін қолдауы мүмкін
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Өз істерін бөгде адамдардың көмегінсіз орындай алады; ауруға дейін болған белсенділікті (көлік құралын басқару, оқу, жазу, би, жұмыс және тағы басқа) орындай алмайды.)
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің аздап шектелуі, өз бетінше киініп, шешініп, дәретханаға барады, жейді және күнделікті белсенділіктің басқа да түрлерін орындайды.
Орташа әлеует
2

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 августа 2022 года
№ ҚР ДСМ-91
Приложение 1
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов с заболеваниями опорно-двигательного аппарата и периферической нервной системы и туберкулезным поражением опорно-двигательного аппарата
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах
b280.0
Ощущение боли
Отсутствие болевого синдрома
Очень высокий потенциал
0
b280.1
Ощущение боли
Имеются незначительные болевые ощущения при физической нагрузке
Высокий потенциал
1
b280.2
Ощущение боли
Умеренно выраженный болевой синдром во время ходьбы, незначительно выраженный болевой синдром в покое (1-3 балла по ВАШ боли).
Средний потенциал
2
b280.3
Ощущение боли
Умеренно выраженный болевой синдром в покое (4-6 баллов по ВАШ боли)
Потенциал ниже среднего
3
b280.4
Ощущение боли
Выраженный болевой синдром в покое (7-8 баллов по ВАШ боли), усиливающийся при движении.
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности, может вернуться к прежнему образу жизни (работа, обучение), поддерживать прежний уровень активности и социальной жизни
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Может справляться со своими делами без посторонней помощи; не способен выполнять ту активность, которая была до заболевания (управление транспортным средством, чтение, письмо, танцы, работа и другие).
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Незначительное ограничение возможностей самообслуживания, самостоятельно одевается, раздевается, ходит в туалет, ест и выполняет другие виды повседневной активности.
Средний потенциал
2

d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Жүріп-тұру мүмкіндіктерінің айқын шектелуі қосымша тірек-жүру құралдарын қажет етеді немесе өз бетінше арбамен қозғалады. Ауыстыру стационарлық бөлімшеден тыс шектелген. Баспалдақпен жүре алмайды
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің күрт айқын шектелуі және күнделікті барлық міндеттерді орындау кезінде: киіну, шешіну, дәретхана
Төмен әлеует
4
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы ___ __________
№ ___ бұйрығына
2-қосымша
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
2-қосымша
Жүрек-қантамыр жүйесі аурулары бар пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен
b410.0
Жүрек қызметі
Пациент дене жүктемесін әлсіздігінсіз, жүрек қағуынсыз, ентігусіз әдеттегі артық орындай алады.
Өте жоғары әлеует
0
b410.1
Жүрек қызметі
Қалыпты дене жүктемесі айқын шаршау, әлсіздік, ентігу немесе жүрек соғуын туғызбайды. Стенокардия елеулі, жылдамдатылған немесе аса ұзақ кернеу (күш) кезінде дамиды. АМ жүру тесті > 425 метр.
Жоғары әлеует
1
b410.2
Жүрек қызметі
Тыныштықта қандай да бір патологиялық симптомдар жоқ, қалыпты физикалық жүктеме әлсіздік, шаршау, жүрек қағу, ентігу, стенокардия тегіс жерде >500 м қашықтыққа жүргенде, қалыпты жағдайда, қалыпты қарқында > 1 қалыпты сатының аралығына көтергенде дамиды. АМ жүру тесті = 301-425 метр.
Орташа әлеует
2
b410.3
Жүрек қызметі
Стенокардия тегіс жерде 100-ден 500 м-ге дейін жүргенде, әдеттегі сатылардың 1 аралығына көтергенде, қалыпты қарқынмен, әдеттегі жағдайларда жүргенде пайда болады. АМ жүру тесті = 150-300 метр.
Ортадан төмен әлеует
3
b410.4
Жүрек қызметі
Науқас тек тыныштық жағдайында ғана өзін жайлы сезінеді, дене жүктемелері әлсіздік, жүрек қағу, ентігу, жүректе ауырсыну пайда болады. АМ жүру тесті <150 метр.
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы бұрынғы өмір салтына (жұмыс, оқыту) қайта оралуы, бұрынғы белсенділік пен әлеуметтік өмір деңгейін қолдауы мүмкін
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Өз істерін бөгде адамдардың көмегінсіз орындай алады; ауруға дейін болған белсенділікті (көлік құралын басқару, оқу, жазу, би, жұмыс және тағы басқа) орындай алмайды.
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің шамалы шектелуі, өз бетінше киініп, шешініп, дәретханаға барады, жейді және күнделікті белсенділіктің басқа да түрлерін орындайды.
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Жүріп-тұру мүмкіндіктерінің айқын шектелуі қосымша тірек-жүру құралдарын қажет етеді немесе өз бетінше арбамен қозғалады. Ауыстыру стационарлық бөлімшеден тыс шектелген. Баспалдақпен жүре алмайды
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің күрт айқын шектелуі және күнделікті барлық міндеттерді орындау кезінде: киіну, шешіну, дәретханаға бару шектелуі.
Төмен әлеует
4
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы ___ __________
№ ___ бұйрығына
3-қосымша
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
3-қосымша
Орталық нерв жүйесінің зақымдануымен және орталық нерв жүйесінің туберкулезбен зақымдануы бар пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен
b110.0
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесінің қызметінде елеулі бұзылулардың болмауы
Өте жоғары әлеует
0
b110.1
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі елеусіз бұзылулар (неврологиялық статуста)
Жоғары әлеует
1
b110.2
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі орташа бұзылулар
Орташа әлеует
2
b110.3
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі айқын бұзылулар
Ортадан төмен әлеует
3
b110.4
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Неврологиялық мәртебенің айқын білінетін бұзылуы
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы бұрынғы өмір салтына (жұмыс, оқыту) қайта оралуы, бұрынғы белсенділік пен әлеуметтік өмір деңгейін қолдауы мүмкін
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Өз істерін бөгде адамдардың көмегінсіз орындай алады; ауруға дейін болған белсенділікті (көлік құралын басқару, оқу, жазу, би, жұмыс және тағы басқа) орындай алмайды.
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің шамалы шектелуі, өз бетінше киініп, шешініп, дәретханаға барады, жейді және күнделікті белсенділіктің басқа да түрлерін орындайды.
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Жүріп-тұру мүмкіндіктерінің айқын шектелуі қосымша тірек-жүру құралдарын қажет етеді немесе өз бетінше арбамен қозғалады. Ауыстыру стационарлық бөлімшеден тыс шектелген. Баспалдақпен жүре алмайды
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің күрт айқын шектелуі және күнделікті барлық міндеттерді орындау кезінде: киіну, шешіну, дәретханаға баруы шектелуі
Төмен әлеует
4
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы ___ __________
№ ___ бұйрығына
4-қосымша
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
4-қосымша
Перинаталдық кезеңде ауруды бастан өткерген балалардың ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен
b110.0
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесінің қызметінде елеулі бұзылулардың болмауы (дене қалпынан, тепе-теңдіктен және қауіп төндіретін ынталандырулардан туындаған үлкен бұлшықеттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқартылуының болмауы, ерікті қозғалысты бақылау мен үйлестірумен байланысты функцияның бұзылуының болмауы, пассивті қозғалыс кезінде көрсетілетін тыныштықтағы және кедергідегі бұлшықеттердің кернеуіне байланысты бұзылулардың болмауы және тағы басқа).
Өте жоғары әлеует
0
b110.1
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесінің қызметіндегі елеусіз бұзылулар (дене қалпынан, тепе-теңдіктен және қауіпті стимулдардан туындаған үлкен бұлшық еттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқартылуы, ерікті қозғалыстарды бақылау мен үйлестірумен байланысты функцияның елеусіз бұзылуы, пассивті қозғалыста және тағы басқа көрсетілетін бұлшықеттердің тыныштықтағы кернеуіне және кедергіге байланысты елеусіз бұзылулар)
Жоғары әлеует
1
b110.2
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі орташа бұзылулар (дене қалпынан, тепе-теңдіктен және қауіпті стимулдардан туындаған үлкен бұлшықеттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқартылуы, ерікті қозғалыстарды бақылау мен үйлестірумен байланысты функцияның бұзылуы, баяу қозғалыста көрсетілетін бұлшықеттердің тыныштықтағы кернеуіне және кедергіге байланысты болмашы бұзылулар)
Орташа әлеует
2
b110.3
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Нерв жүйесі қызметіндегі айқын бұзылулар (үлкен бұлшықеттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқартылуы, дене қалпынан, тепе-теңдіктен және қауіп төндіретін ынталандырулардан туындаған, ерікті қозғалыстарды бақылау мен үйлестірумен байланысты функциялардың бұзылуы, пассивті қозғалыста көрсетілетін тыныштықтағы бұлшық еттердің кернеуіне және кедергіге байланысты айқын бұзылулар, тағы басқа)
Ортадан төмен әлеует
3
b110.4
Орталық нерв жүйесінің функциялары
Неврологиялық мәртебенің айқын білінетін бұзылуы (үлкен бұлшықеттердің немесе бүкіл дененің еріксіз қысқаруы, тепе-теңдік және қауіп төндіретін ынталандырулар, ерікті қозғалыстарды бақылау мен үйлестірумен байланысты функцияның бұзылуы, баяу қозғалыста көрсетілетін тыныштықтағы және кедергіге байланысты кенеттен айқын білінетін бұзылулар және тағы басқа)
Төмен әлеует
4

d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение возможностей передвижения, нуждается в дополнительных средствах опоры – ходунки или самостоятельно передвигается в коляске. Перемещение ограничено пределами стационарного отделения. Не может ходить по лестнице
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резко выраженное ограничение возможностей самообслуживания и при выполнении всех повседневных задач: одевание, раздевание, туалет.
Низкий потенциал
4
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от ____ ________ 2022 года №
Приложение 2
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов с заболеваниями сердечно-сосудистой системы
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах
b410.0
Функции сердца
Пациент может выполнять физическую нагрузку выше обычной без слабости, сердцебиения, одышки.
Очень высокий потенциал
0
b410.1
Функции сердца
Обычная физическая нагрузка не вызывает выраженного утомления, слабости, одышки или сердцебиения. Стенокардия развивается при значительном, ускоренном или особо длительном напряжении (усилии). ТШМ ходьбы >425 метров.
Высокий потенциал
1
b410.2
Функции сердца
В покое какие-либо патологические симптомы отсутствуют, обычная физическая нагрузка вызывает слабость, утомляемость, сердцебиение, одышку, стенокардия развивается при ходьбе на расстояние > 500 метров по ровной местности, при подъеме на > 1 пролет обычных ступенек, в нормальном темпе, при обычных условиях ТШМ = 301-425 метров.
Средний потенциал
2
b410.3
Функции сердца
Стенокардия возникает при ходьбе от 100 до 500 метров по ровной местности, при подъеме на 1 пролет обычных ступенек, в нормальном темпе, при обычных условиях. ТШМ = 150-300 метров.
Потенциал ниже среднего
3
b410.4
Функции сердца
Больной комфортно чувствует себя только в состоянии покоя, малейшие физические нагрузки приводят к появлению слабости, сердцебиения, одышки, болям в сердце ТШМ < 150 метров.
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности, может вернуться к прежнему образу жизни (работа, обучение), поддерживать прежний уровень активности и социальной жизни
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Может справляться со своими делами без посторонней помощи; не способен выполнять ту активность, которая была до заболевания (управление транспортным средством, чтение, письмо, танцы, работа и другие)
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Незначительное ограничение возможностей самообслуживания, самостоятельно одевается, раздевается, ходит в туалет, ест и выполняет другие виды повседневной активности.
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение возможностей передвижения, нуждается в дополнительных средствах опоры-ходунки или самостоятельно передвигается в коляске. Перемещение ограничено пределами стационарного отделения. Не может ходить по лестнице.
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резко выраженное ограничение возможностей самообслуживания и при выполнении всех повседневных задач: одевание, раздевание, туалет.
Низкий потенциал
4
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от ____ ________ 2022 года №
Приложение 3
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов с поражением центральной нервной системы и туберкулезным поражением центральной нервной системы
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах
b110.0
Функции центральной нервной системы
Отсутствие значимых нарушений в деятельности нервной системы
Очень высокий потенциал
0
b110.1
Функции центральной нервной системы
Незначительные нарушения в деятельности нервной системы (неврологическом статусе)
Высокий потенциал
1
b110.2
Функции центральной нервной системы
Умеренные нарушения в деятельности нервной системы
Средний потенциал
2
b110.3
Функции центральной нервной системы
Выраженные нарушения в деятельности нервной системы.
Потенциал ниже среднего
3
b110.4
Функции центральной нервной системы
Резко выраженные нарушения неврологического статуса.
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности, может вернуться к прежнему образу жизни (работа, обучение), поддерживать прежний уровень активности и социальной жизни
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Может справляться со своими делами без посторонней помощи; не способен выполнять ту активность, которая была до заболевания (управление транспортным средством, чтение, письмо, танцы, работа и другие).
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Незначительное ограничение возможностей самообслуживания, самостоятельно одевается, раздевается, ходит в туалет, ест и выполняет другие виды повседневной активности.
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение возможностей передвижения, нуждается в дополнительных средствах опоры – ходунки или самостоятельно передвигается в коляске. Перемещение ограничено пределами стационарного отделения. Не может ходить по лестнице.
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резко выраженное ограничение возможностей самообслуживания и при выполнении всех повседневных задач: одевание, раздевание, туалет.
Низкий потенциал
4
Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от ____ ________ 2022 года №
Приложение 4
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ детей, перенесших заболевания в перинатальном периоде
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах
b110.0
Функции центральной нервной системы
Отсутствие значимых нарушений в деятельности нервной системы (отсутствие непроизвольных сокращений больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, отсутствие нарушений функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений, отсутствие нарушений, связанных с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемые при пассивном движении, другие).
Очень высокий потенциал
0
b110.1
Функции центральной нервной системы
Незначительные нарушения в деятельности нервной системы (наличие непроизвольные сокращения больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, незначительные нарушения функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений незначительные нарушения, связанные с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемые при пассивном движении и другие)
Высокий потенциал
1
b110.2
Функции центральной нервной системы
Умеренные нарушения в деятельности нервной системы (непроизвольные сокращения больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, нарушения функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений (незначительные нарушения, связанные с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемым при пассивном движении)
Средний потенциал
2
b110.3
Функции центральной нервной системы
Выраженные нарушения в деятельности нервной системы (непроизвольные сокращения больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, нарушения функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений, выраженные нарушения, связанные с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемым при пассивном движении, другие)
Потенциал ниже среднего
3
b110.4
Функции центральной нервной системы
Резко выраженные нарушения неврологического статуса (непроизвольные сокращения больших мышц или всего тела, вызванные положением тела, равновесием и угрожающими стимулами, нарушения функции, связанной с контролем и координацией произвольных движений, резко выраженные нарушения, связанные с напряжением мышц в покое и сопротивлением, оказываемым при пассивном движении и другие)
Низкий потенциал
4

d299.0
Психофизикалық даму
Психофизикалық даму жасына сәйкес келеді
Өте жоғары әлеует
0
d299.1
Психофизикалық даму
Психофизикалық дамудың шамалы ауытқулары
Жоғары әлеует
1
d299.2
Психофизикалық даму
Психофизикалық дамудың орташа ауытқулары
Орташа әлеует
2
d299.3
Психофизикалық даму
Психофизикалық дамудың айқын ауытқулары
Ортадан төмен әлеует
3
d299.4
Психофизикалық даму
Психофизикалық дамудың айқын білінетін ауытқулары
Төмен әлеует
4
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы ___ __________
№ ___ бұйрығына
5-қосымша
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
5-қосымша
Даму ақауларымен және жүрек-қантамыр жүйесінің ауруларымен операциялық емдеуден кейін пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен
b410.0
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Елеулі бұзылулардың болмауы (ырғақтың, тахикардияның, ентігу, артериялық гипертензияның болмауы)
Өте жоғары әлеует
0
b410.1
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Елеусіз бұзушылықтар
Жоғары әлеует
1
b410.2
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Орташа бұзушылықтар
Орташа әлеует
2
b410.3
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Айқын бұзушылықтар
Ортадан төмен әлеует
3
b410.4
Жүрек-қантамыр жүйесінің функциялары
Айқын білінетін бұзушылықтар
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы, белсенділіктің бұрынғы деңгейін қолдай алады
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Тыныс-тіршілігінің және күнделікті белсенділіктің елеусіз бұзушылықтар
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Белсенділіктің орташа шектеулері
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Қозғалыс белсенділігі мен мүмкіндіктерінің айқын шектелуі
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Белсенділіктің күрт төмендеуі
Төмен әлеует
4
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы ___ __________
№ ___ бұйрығына
6-қосымша
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
6-қосымша
Асқазан-ішек жолдарының ақаулары мен ауруларымен және асқазан-ішек туберкулезін операциялық емдеуден кейінгі пациенттердің ҚХС өлшемшарттары негізінде оңалту бағдарының шкаласы
ҚХС өлшемінің коды
Өлшемшарттың атауы
ҚХС бойынша оңалту диагнозының сипаттамасы
БӘФ бағалау негізінде оңалту әлеуеті
ОБШ, баллмен

d299.0
Психофизическое развитие
Психофизическое развитие соответствует возрасту
Очень высокий потенциал
0
d299.1
Психофизическое развитие
Незначительные отклонения психофизического развития
Высокий потенциал
1
d299.2
Психофизическое развитие
Умеренные отклонения психофизического развития
Средний потенциал
2
d299.3
Психофизическое развитие
Выраженные отклонения психофизического развития
Потенциал ниже среднего
3
d299.4
Психофизическое развитие
Резко выраженные отклонения психофизического развития
Низкий потенциал
4
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от ____ ________ 2022 года №
Приложение 5
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов после оперативного лечения с пороками развития и заболеваниями сердечно-сосудистой системы
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах
b410.0
Функции сердечно-сосудистой системы
Отсутствие значимых нарушений (отсутствие нарушений ритма, тахикардии, одышки, артериальной гипертензии)
Очень высокий потенциал
0
b410.1
Функции сердечно-сосудистой системы
Незначительные нарушения
Высокий потенциал
1
b410.2
Функции сердечно-сосудистой системы
Умеренные нарушения
Средний потенциал
2
b410.3
Функции сердечно-сосудистой системы
Выраженные нарушения
Потенциал ниже среднего
3
b410.4
Функции сердечно-сосудистой системы
Резко выраженные нарушения
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности может поддерживать прежний уровень активности
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Незначительные нарушения жизнедеятельности и повседневной активности
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Умеренные ограничения активности
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение активности и возможностей передвижения
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резкое снижение активности
Низкий потенциал
4
Приложение 6 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от ____ ________ 2022 года №
Приложение 6
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Шкала реабилитационной маршрутизации на основе критериев МКФ пациентов после оперативного лечения с пороками и заболеваниями желудочно-кишечного тракта и туберкулезным поражением желудочно-кишечного тракта
Код критерия МКФ
Наименование критерия
Описание реабилитационного диагноза по МКФ
Реабилитационный потенциал на основе оценки БСФ
ШРМ, в баллах

b515.1
Ас қорыту функциялары
Елеусіз бұзушылықтар
Жоғары әлеует
1
b515.2
Ас қорыту функциялары
Орташа бұзушылықтар
Орташа әлеует
2
b515.3
Ас қорыту функциялары
Айқын бұзушылықтар
Ортадан төмен әлеует
3
b515.4
Ас қорыту функциялары
Айқын білінетін бұзушылықтар
Төмен әлеует
4
d230.0
Күнделікті тәртіпті орындау
Тіршілік әрекетінің маңызды бұзылуының болмауы бұрынғы өмір салтына (жұмыс, оқыту) қайта оралуы, бұрынғы белсенділік пен әлеуметтік өмір деңгейін қолдауы мүмкін
Өте жоғары әлеует
0
d230.1
Күнделікті тәртіпті орындау
Өз істерін бөгде адамдардың көмегінсіз орындай алады; ауруға дейін болған белсенділікті (көлік құралын басқару, оқу, жазу, би, жұмыс және тағы басқа) орындай алмайды.)
Жоғары әлеует
1
d230.2
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің аздап шектелуі, өз бетінше киініп, шешініп, дәретханаға барады, жейді және күнделікті белсенділіктің басқа да түрлерін орындайды.
Орташа әлеует
2
d230.3
Күнделікті тәртіпті орындау
Жүріп-тұру мүмкіндіктерінің айқын шектелуі қосымша тірек-жүру құралдарын қажет етеді немесе өз бетінше арбамен қозғалады. Ауыстыру стационарлық бөлімшеден тыс шектелген. Баспалдақпен жүре алмайды
Ортадан төмен әлеует
3
d230.4
Күнделікті тәртіпті орындау
Өзіне-өзі қызмет көрсету мүмкіндіктерінің күрт айқын шектелуі және күнделікті барлық міндеттерді орындау кезінде: киіну, шешіну, дәретханаға бару шектелуі
Төмен әлеует
4
Қысқартылған сөздердің тізімі:
1
АМ жүру тесті
Алты минуттық жүру тесті
2
БӘФ
Биоәлеуметтік функциялар
3
КАШ
Көрнекі аналогтық шкаласы
4
ҚХС
Өмір сүру мен денсаулықтың қызмет етуінің, шектеулерінің халықаралық сыныптамасы
5
ОБШ
Оңалту бағдарының шкаласы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы 25 тамыздағы
№ ҚР ДСМ-91
19-қосымша
Медициналық оңалту
көрсету қағидаларға
12-қосымша
ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық оңалтудың II - III кезеңінің АХЖ-10 ХХІ класының коды бойынша нақтылаушы диагнозды көрсете отырып, АХЖ-10 коды бойынша диагноздардың және АХЖ-9 коды бойынша операциялардың (манипуляциялар) тізбесі
АХЖ - 10 коды
АХЖ - 10 аурулардың атауы
АХЖ - 9 коды
АХЖ - 9 операциялардың атауы
ІІ кезеңнің КШТ №
Жедел жағдайлар мен операциялық араласулардан кейінгі II кезеңдегі медициналық оңалту (ересектер мен балалар)
Жедел жағдайлар мен операциялық араласулардан кейінгі ІІІ кезеңдегі медициналық оңалту (ересектер мен балалар)
Ковидтен кейінгі синдромы бар медициналық оңалтудың ІІІ кезеңі
Созылмалы аурулары бар балалардың III кезеңдегі медициналық оңалту
Негізгі диагноздың коды
Нақтылайтын диагноздың коды
Негізгі диагноздың коды
Нақтылайтын диагноздың коды
Негізгі диагноздың коды
Нақтылайтын диагноздың коды
Негізгі диагноздың коды
Нақтылайтын диагноздың коды
1.

b515.1
Функции пищеварения
Незначительные нарушения
Высокий потенциал
1
b515.2
Функции пищеварения
Умеренные нарушения
Средний потенциал
2
b515.3
Функции пищеварения
Выраженные нарушения
Потенциал ниже среднего
3
b515.4
Функции пищеварения
Резко выраженные нарушения
Низкий потенциал
4
d230.0
Выполнение повседневного распорядка
Отсутствие значимых нарушений жизнедеятельности, может вернуться к прежнему образу жизни (работа, обучение), поддерживать прежний уровень активности и социальной жизни
Очень высокий потенциал
0
d230.1
Выполнение повседневного распорядка
Может справляться со своими делами без посторонней помощи; не способен выполнять ту активность, которая была до заболевания (управление транспортным средством, чтение, письмо, танцы, работа и другие).
Высокий потенциал
1
d230.2
Выполнение повседневного распорядка
Незначительное ограничение возможностей самообслуживания, самостоятельно одевается, раздевается, ходит в туалет, ест и выполняет другие виды повседневной активности.
Средний потенциал
2
d230.3
Выполнение повседневного распорядка
Выраженное ограничение возможностей передвижения, нуждается в дополнительных средствах опоры – ходунки или самостоятельно передвигается в коляске. Перемещение ограничено пределами стационарного отделения. Не может ходить по лестнице
Потенциал ниже среднего
3
d230.4
Выполнение повседневного распорядка
Резко выраженное ограничение возможностей самообслуживания и при выполнении всех повседневных задач: одевание, раздевание, туалет.
Низкий потенциал
4
Список сокращенных аббревиатур:
1
ТШМ ходьбы
Тест шестиминутной ходьбы
2
БСФ
Биосоциальная функция
3
ВАШ
Визуальная аналоговая шкала
4
МКФ
Международная классификация функционирования, ограничений жизнедеятельности и здоровья
5
ШРМ
Шкала реабилитационной маршрутизации
Приложение 19 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 августа 2022 года
№ ҚР ДСМ-91
Приложение 12
к Правилам оказания
медицинской реабилитации
Перечень диагнозов по кодам МКБ - 10 и операций (манипуляций) по кодам МКБ - 9 с указанием уточняющего диагноза по коду XXI класса МКБ - 10 медицинской реабилитации II - Ш этапов в рамках ГОБМП и в системе ОСМС
Код МКБ -10
Наименование МКБ -10 заболевания
Код МКБ -9
Наименование МКБ -9 операции
№ КЗГ II этапа
Медицинская реабилитация II этапа после острых состояний и оперативных вмешательств (Взрослые и дети)
Медицинская реабилитация III этапа после острых состояний и оперативных вмешательств (Взрослые и дети)
Медицинская реабилитация ІІІ этапа с постковидным синдромом
Медицинская реабилитация III этапа детей с хроническими заболеваниями
Код основного диагноза
Код уточняющего диагноза
Код основного диагноза
Код уточняющего диагноза
Код основного диагноза
Код уточняющего диагноза
Код основного диагноза
Код уточняющего диагноза

33.4301
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
19.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.48
Торакопластика
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
20.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.49
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
21.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.06
Экстраплевральды пневмолиз және миниторакотомды қол жетімділігі бар өкпе булласын бейнеторакоскопиялық тігу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
22.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.29
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
23.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.30
Жеңілдегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
24.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.40
Плевра қуысының торакоскопиялық дренажы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
25.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.51
Ортадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
26.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.59
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
27.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.60
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
28.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.601
Өкпе декортикациясы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
29.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.72
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
30.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.73
Плевраның скарификациясы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
31.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.79
Плевродез
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
32.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.00
Торакостоманы жабу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
33.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.29
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
34.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.59
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
35.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.62
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
36.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
40.90
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
37.
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
38.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
31.30
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
39.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.00
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
40.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.20
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
41.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.29
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
42.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.291
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
43.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.30
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
44.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.304
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
45.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.36
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
46.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.40
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
47.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
48.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.50
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
49.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.60
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
50.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
32.90
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
51.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.10
Толық пневмонэктомия
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
52.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.28
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
53.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.34
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
54.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.39
Өкпені кесу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
55.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.4301
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
56.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.48
Торакопластика
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
57.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
33.49
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
58.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.06
Экстраплевральды пневмолиз және миниторакотомды қол жетімділігі бар өкпе булласын бейнеторакоскопиялық тігу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
59.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.29
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
60.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.30
Жеңілдегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
61.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
62.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
63.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
64.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.72
Торакостоманы жабу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
65.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
66.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
67.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.00
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
68.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.29
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
69.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.59
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
70.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.62
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
71.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
40.90
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
72.
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
73.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
74.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
75.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
76.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
77.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.291
Зақымдалған учаске немесе бронх тінінің торакостомиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
78.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
79.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
80.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.36
Өкпе сегментінің торакостомиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
81.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
82.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
83.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
84.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.60
Кеуде қуысының құрылымын түбегейлі кесу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
85.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
86.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.10
Өкпені кесу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
87.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
88.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.34
Торакопластика
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
89.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.39
Өкпенің хирургиялық коллапсының басқа түрлері
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
90.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.4301
Экстраплевральды пневмолиз және миниторакотомды қол жетімділігі бар өкпе булласын бейнеторакоскопиялық тігу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
91.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.48
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
92.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
33.49
Жеңілдегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
93.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.06
Плевра қуысының торакоскопиялық дренажы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
94.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.29
Ортадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
95.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
96.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
97.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
98.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
99.
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
34.72
Торакостоманы жабу
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2

33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
18.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
19.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
33.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на легком
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
20.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
21.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
22.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
23.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
24.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.51
Декортикация легкого
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
25.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
26.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.60
Скарификация плевры
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
27.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.601
Плевродез
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
28.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.72
Закрытие торакостомы
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
29.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
30.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
31.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
32.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
33.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
34.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
35.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
36.
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
34
A15.0
Z86.1
Z86.1
A15.0
37.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
38.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
39.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
40.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
41.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
42.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
43.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
44.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
45.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
46.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
47.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
48.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
49.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
50.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.10
Рассечение легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
51.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
52.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.34
Торакопластика
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
53.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.39
Другие виды хирургического коллапса легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
54.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
55.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
56.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
33.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на легком
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
57.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
58.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
59.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
60.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
61.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.51
Декортикация легкого
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
62.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
63.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.72
Закрытие торакостомы
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
64.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
65.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
66.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
67.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
68.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
69.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
70.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
71.
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
34
A15.1
Z86.1
Z86.1
A15.1
72.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
73.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
74.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.20
Локальное иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
75.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.29
Другие виды локального иссечения или деструкция поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
76.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.291
Торакостомия поврежденного участка или ткани бронха
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
77.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
78.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
79.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
80.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
81.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
82.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
83.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.60
Радикальное иссечение структур грудной клетки
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
84.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
32.90
Другие виды иссечения легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
85.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.10
Рассечение легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
86.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
87.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.34
Торакопластика
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
88.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.39
Другие виды хирургического коллапса легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
89.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
90.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.48
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бронхе
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
91.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
33.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на легком
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
92.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
93.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
94.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
95.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
96.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.51
Декортикация легкого
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
97.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
98.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.72
Закрытие торакостомы
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2
99.
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A15.2
Z86.1
Z86.1
A15.2

127.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
33.49
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
128.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
34.06
Жеңілдегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
129.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
34.29
Плевра қуысының торакоскопиялық дренажы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
130.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
34.30
Ортадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
131.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
34.40
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
132.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
34.51
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
133.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
34.59
Өкпе декортикациясы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
134.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
34.72
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
135.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
34.73
Торакостоманы жабу
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
136.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
34.79
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
137.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
40.00
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
138.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
40.29
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
139.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
40.59
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
140.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
40.62
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
141.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
40.90
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
142.
A15.3
Анықталмаған əдістермен расталған өкпе туберкулезі
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3

127.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
128.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
129.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
130.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
131.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34.51
Декортикация легкого
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
132.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
133.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34.72
Закрытие торакостомы
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
134.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
135.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
136.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
137.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
138.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
139.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
140.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
141.
A15.3
Туберкулез легких. подтвержденный неуточненными методами
34
A15.3
Z86.1
Z86.1
A15.3
142.
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.4
Z86.1
Z86.1
A15.4

182.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
31.30
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
183.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
32.30
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
184.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
32.304
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
185.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
32.40
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
186.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
32.41
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
187.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
33.28
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
188.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.06
Өкпе лобэктомиясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
189.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.29
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
190.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.30
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
191.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
192.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
193.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
194.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.72
Торакостоманы жабу
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
195.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
196.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
197.
A15.6
Бактериологиялық жəне гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6

182.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
183.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
184.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
32.40
Лобэктомия легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
185.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
186.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
187.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
188.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
189.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
190.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
191.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.51
Декортикация легкого
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
192.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
193.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.72
Закрытие торакостомы
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
194.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
195.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
196.
A15.6
Туберкулезный плеврит. подтвержденный бактериологически и гистологически
34
A15.6
Z86.1
Z86.1
A15.6
197.
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания. подтвержд. бактериолог. и гистологич.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A15.7
Z86.1
Z86.1
A15.7

333.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
34.72
Торакостоманы жабу
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
334.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
335.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
34.74
Кеуденің деформациясын жою
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
336.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
337.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
40.00
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
338.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
40.29
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
339.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
40.59
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
340.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
40.62
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
341.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
40.90
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
342.
A16.0
Бактериологиялық және гистологиялық зерттеудің теріс нәтижелері кезіндегі өкпе туберкулезі
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0

333.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
334.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
34.74
Устранение деформации грудины
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
335.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
336.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
337.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
338.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
339.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
340.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
341.
A16.0
Туберкулез легких при отрицат. результ. бактериологич. и гистолог. исслед.
34
A16.0
Z86.1
Z86.1
A16.0
342.
A16.1
Туберкулез легких без проведения бактериологич. и гистологич. исследований
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.1
Z86.1
Z86.1
A16.1

400.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
33.49
Жеңілдегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
401.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
33.99
Жеңіл басқа манипуляциялар
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
402.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34.04
Плевра қуысын дренаждау
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
403.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34.06
Плевра қуысының торакоскопиялық дренажы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
404.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
405.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
406.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
407.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
408.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34.72
Торакостоманы жабу
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
409.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
410.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
411.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
40.00
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
412.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
40.29
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
413.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
40.59
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
414.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
40.62
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
415.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
40.90
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
416.
A16.2
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз өкпе туберкулезі
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2

400.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
33.99
Другие манипуляции на легком
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
401.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34.04
Дренирование плевральной полости
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
402.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
403.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
404.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
405.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34.51
Декортикация легкого
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
406.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
407.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34.72
Закрытие торакостомы
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
408.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
409.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
410.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
411.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
412.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
413.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
414.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
415.
A16.2
Туберкулез легких без упоминания о бактериологич. или гистол. подтверждении
34
A16.2
Z86.1
Z86.1
A16.2
416.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3

431.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
432.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
433.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
40.00
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
434.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
40.29
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
435.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
40.59
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
436.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
40.62
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
437.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
40.90
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
438.
A16.3
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз кеудеішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3

431.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
432.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
433.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
434.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
435.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
436.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
437.
A16.3
Туберкулез внутригрудн. лимфат. узлов без упомин. о бактер. или гист.подтв.
34
A16.3
Z86.1
Z86.1
A16.3
438.
A16.4
Туберкулез гортани. трахеи и бронхов без упомин. о бактер. или гист. подтв.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.4
Z86.1
Z86.1
A16.4

457.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
31.30
Көмей немесе кеңірдектің басқа түрлері
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
458.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
459.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
460.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
32.40
Өкпе лобэктомиясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
461.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
32.50
Толық пневмонэктомия
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
462.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
33.28
Өкпенің ашық биопсиясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
463.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
33.99
Жеңіл басқа манипуляциялар
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
464.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.04
Плевра қуысын дренаждау
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
465.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.06
Плевра қуысының торакоскопиялық дренажы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
466.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
467.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
468.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
469.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
470.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.60
Плевраның скарификациясы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
471.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.601
Плевродез
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
472.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.72
Торакостоманы жабу
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
473.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
474.
A16.5
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз туберкулездік плеврит
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5

457.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
32.00
Резекция легких и бронхов
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
458.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
32.30
Резекция сегмента легкого
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
459.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
32.40
Лобэктомия легкого
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
460.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
32.50
Полная пневмонэктомия
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
461.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
33.28
Открытая биопсия легкого
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
462.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
33.99
Другие манипуляции на легком
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
463.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.04
Дренирование плевральной полости
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
464.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
465.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
466.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
467.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.51
Декортикация легкого
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
468.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
469.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.60
Скарификация плевры
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
470.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.601
Плевродез
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
471.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.72
Закрытие торакостомы
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
472.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
473.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5
474.
A16.5
Туберкулезный плеврит без упомин. о бактериологич. или гистол. подтвержд.
34
A16.5
Z86.1
Z86.1
A16.5

506.
A16.7
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз тыныс алу органдарының бастапқы туберкулезі
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
507.
A16.7
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз тыныс алу органдарының бастапқы туберкулезі
40.00
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
508.
A16.7
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз тыныс алу органдарының бастапқы туберкулезі
40.29
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
509.
A16.7
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз тыныс алу органдарының бастапқы туберкулезі
40.59
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
510.
A16.7
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз тыныс алу органдарының бастапқы туберкулезі
40.62
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
511.
A16.7
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз тыныс алу органдарының бастапқы туберкулезі
40.90
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
512.
A16.7
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз тыныс алу органдарының бастапқы туберкулезі
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7

506.
A16.7
Первичный туберкулез органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
507.
A16.7
Первичный туберкулез органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
508.
A16.7
Первичный туберкулез органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
509.
A16.7
Первичный туберкулез органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
510.
A16.7
Первичный туберкулез органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
511.
A16.7
Первичный туберкулез органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
34
A16.7
Z86.1
Z86.1
A16.7
512.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8

541.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
34.72
Торакостоманы жабу
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
542.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
543.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
544.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
40.00
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
545.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
40.29
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
546.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
40.59
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
547.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
40.62
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
548.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
40.90
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
549.
A16.8
Бактериологиялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз басқа тыныс алу органдарының туберкулезі
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8

541.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
542.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
543.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
544.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
545.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
546.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
547.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
548.
A16.8
Туберкулез других органов дыхания без упомин. о бактер. или гист. подтв.
34
A16.8
Z86.1
Z86.1
A16.8
549.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9

576.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
34.51
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
577.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
34.59
Өкпе декортикациясы
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
578.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
34.72
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
579.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
34.73
Торакостоманы жабу
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
580.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
34.79
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
581.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
40.00
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
582.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
40.29
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
583.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
40.59
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
584.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
40.62
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
585.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
40.90
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
586.
A16.9
Бактериялық немесе гистологиялық растау туралы ескертусіз орналасқан анықталмаған тыныс алу органдарының туберкулезі
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9

576.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
577.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
34.72
Закрытие торакостомы
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
578.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
579.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
580.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
581.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
582.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
583.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
584.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
585.
A16.9
Туберкулез органов дыхания неут. лок. без упомин. о бактер. или гист.подтв.
34
A16.9
Z86.1
Z86.1
A16.9
586.
A17.0
Туберкулезный менингит
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
34
A17.0†
Z86.1
Z86.1
A17.0

587.
A17.0
Туберкулез менингиті
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
34
A17.0†
Z86.1
Z86.1
A17.0
588.
A17.0
Туберкулез менингиті
34
A17.0†
Z86.1
Z86.1
A17.0
589.
A17.1
Менингеалды туберкулез
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
34
A17.1†
Z86.1
Z86.1
A17.1
590.
A17.1
Менингеалды туберкулез
34
A17.1†
Z86.1
Z86.1
A17.1
591.
A17.8
Басқа жерлердегі нерв жүйесінің туберкулезі
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
34
A17.8†
Z86.1
Z86.1
A17.8

587.
A17.0
Туберкулезный менингит
34
A17.0†
Z86.1
Z86.1
A17.0
588.
A17.1
Менингеальная туберкулема
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
34
A17.1†
Z86.1
Z86.1
A17.1
589.
A17.1
Менингеальная туберкулема
34
A17.1†
Z86.1
Z86.1
A17.1
590.
A17.8
Туберкулез нервной системы других локализаций
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
34
A17.8†
Z86.1
Z86.1
A17.8
591.
A17.8
Туберкулез нервной системы других локализаций
34
A17.8†
Z86.1
Z86.1
A17.8

671.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
40.21
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
672.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
40.41
Терең мойын лимфа түйінін кесу
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
673.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
40.59
Мойын лимфа түйіндерін Футлярно-фасциалды кесу, бір жақты
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
674.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
40.90
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
675.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.19
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
676.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.33
Аш ішектің басқа диагностикалық манипуляциялары
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
677.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.62
Он екі жүзді қоспағанда, зақымданған учаскені немесе аш ішек тінін жергілікті кесу
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
678.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.63
Ішектің жартылай резекциясының басқа түрлері
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
679.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.70
Аш ішектің тотальды резекциясы
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
680.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
45.73
Тоқ ішектің ішінара резекциясы
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
681.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
46.20
Оң гемиколэктомия
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
682.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
46.73
Өзгеше анықталмаған Илеостомия
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
683.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
54.01
Он екі елі ішектен басқа, аш ішектің үзілуін тігу
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
684.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
54.40
Құрсақ қуысының абсцестерін дренаждау
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
685.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
54.50
Ішперде тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
686.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
65.14
Лапаротомия, өтпеушілікті жою( резекция, стома немесе анастомоз), висцеролиз
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
687.
A18.3
Ішек туберкулезі. ішперде және ішперде лимфа түйіндері
Аналық бездегі басқа лапароскопиялық диагностикалық процедуралар
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3

671.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
40.41
Футлярно-фасциальное иссечение шейных лимфатических узлов, одностороннее
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
672.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
673.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
674.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.19
Другие диагностические манипуляции на тонкой кишке
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
675.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.33
Локальное иссечение пораженного участка или ткани тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
676.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.62
Другие виды частичной резекции тонкой кишки
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
677.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.63
Тотальная резекция тонкой кишки
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
678.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.70
Частичная резекция толстой кишки
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
679.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
45.73
Правая гемиколэктомия
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
680.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
46.20
Илеостомия, не уточненная иначе
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
681.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
46.73
Ушивание разрыва тонкой кишки, кроме двенадцатиперстной
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
682.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
54.01
Дренирование абсцессов брюшной полости
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
683.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
54.40
Иссечение или деструкция ткани брюшины
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
684.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
54.50
Лапаротомия, устранение непроходимости (резекция, стома или анастомоз), висцеролиз
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
685.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
65.14
Другие лапароскопические диагностические процедуры на яичниках
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
686.
A18.3
Туберкулез кишечника. брюшины и брыжеечных лимфатических узлов
34
A18.3
Z86.1
Z86.1
A18.3
687.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
54.30
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани брюшной стенки или пупка
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4

688.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
54.30
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
689.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
83.39
Құрсақ қабырғасының немесе Кіндігінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
690.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
85.20
Басқа жұмсақ матаның зақымданған бөлігін кесу (қылқаламнан басқа))
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
691.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
86.09
Тері және тері асты тіндерін басқа кесу
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
692.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
86.11
Тері және тері асты тіндерінің биопсиясы
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
693.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
86.20
Зақымдалған учаскені немесе тері тінін және тері асты негізін кесу немесе деструкциялау
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
694.
A18.4
Тері және тері асты клетчаткасының туберкулезі
86.222
Жұмсақ тіндердің абсцессін ашу және дренаждау
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4

688.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
83.39
Иссечение пораженного участка другой мягкой ткани (кроме кисти)
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
689.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
85.20
Иссечение или деструкция ткани молочной железы, не уточненная иначе
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
690.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
86.09
Другое иссечение кожи и подкожных тканей
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
691.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
86.11
Биопсия кожи и подкожных тканей
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
692.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
86.20
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани кожи и подкожной основы
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
693.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
86.222
Вскрытие и дренирование абсцесса мягких тканей
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4
694.
A18.4
Туберкулез кожи и подкожной клетчатки
34
A18.4
Z86.1
Z86.1
A18.4

806.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
33.48
Бронхтағы басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
807.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
33.49
Жеңілдегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
808.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
33.98
Бронхта басқа манипуляциялар
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
809.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
33.99
Жеңіл басқа манипуляциялар
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
810.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.06
Плевра қуысының торакоскопиялық дренажы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
811.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.28
Кеуде қабырғасындағы, плеврдегі және диафрагмадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
812.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.29
Ортадағы басқа диагностикалық манипуляциялар
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
813.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
814.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.40
Кеуде қабырғасының зақымдалған бөлігін кесу немесе деструкциялау
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
815.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.51
Өкпе декортикациясы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
816.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.59
Плевраны кесудің басқа түрлері
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
817.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.72
Торакостоманы жабу
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
818.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.73
Кеуде қуысының басқа фистулаларын жабу
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
819.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
820.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
40.00
Лимфа құрылымдарын бөлу
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
821.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
40.29
Басқа лимфа құрылымын қарапайым кесу
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
822.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
40.59
Басқа лимфа түйіндерін радикалды кесу
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
823.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
40.62
Кеуде лимфа түтігін дренаждау
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
824.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
40.90
Лимфа құрылымдарындағы басқа манипуляциялар
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
825.
A19.2
Анықталмаған жіті милиарлық туберкулез
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2

806.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на легком
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
807.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.98
Другие манипуляции на бронхе
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
808.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
33.99
Другие манипуляции на легком
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
809.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
810.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.28
Другие диагностические манипуляции на грудной стенке, плевре и диафрагме
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
811.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.29
Другие диагностические манипуляции на средостении
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
812.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.30
Иссечение или деструкция поврежденного участка или ткани средостения
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
813.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.40
Иссечение или деструкция поврежденного участка грудной стенки
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
814.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.51
Декортикация легкого
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
815.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.59
Другие виды иссечения плевры
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
816.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.72
Закрытие торакостомы
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
817.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.73
Закрытие других фистул грудной клетки
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
818.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34.79
Другие восстановительные операции на грудной стенке
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
819.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
40.00
Рассечение лимфатических структур
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
820.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
40.29
Простое иссечение другой лимфатической структуры
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
821.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
40.59
Радикальное иссечение прочих лимфатических узлов
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
822.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
40.62
Дренирование грудного лимфатического протока
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
823.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
40.90
Другие манипуляции на лимфатических структурах
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
824.
A19.2
Острый милиарный туберкулез неуточненной локализации
34
A19.2
Z86.1
Z86.1
A19.2
825.
A19.8
Другие формы милиарного туберкулеза
31.30
Другие виды рассечения гортани или трахеи
34
A19.8
Z86.1
Z86.1
A19.8

Z50.8
Z85.8
C79.5
1607.
C79.5
Сүйек пен сүйек кемігінің қайталама қатерлі ісігі
84.65
Омыртқа аралық диск протезін бел-сегізкөз деңгейінде имплантациялау
244
84.65
Z50.8
Z85.8
C79.5
1608.
C79.5
Сүйек пен сүйек кемігінің қайталама қатерлі ісігі
Z85.8
C79.5
1609.
C81.0
Ходжкин Ауруы. Лимфоидты басым
Z85.7
C81.0
1610.
C81.1
Ходжкин Ауруы. Нодулярлық склероз
Z85.7
C81.1
1611.
C81.2
Ходжкин Ауруы. Аралас жасушалық нұсқа
Z85.7
C81.2
1612.
C81.3
Ходжкин Ауруы. Лимфоидты сарқылу
Z85.7
C81.3
1613.
C81.4
Ходжкиннің классикалық лимфомасы лимфоциттерге бай
Z85.7
C81.4
1614.
C81.7
Ходжкин ауруының басқа түрлері
Z85.7
C81.7
1615.
C81.9
Ходжкин ауруы анықталмаған
Z85.7
C81.9
1616.
C82.0
Ыдыратылған ядросы бар ұсақ жасушалы (фолликулярлы) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C82.0
1617.
C82.1
Ыдыратылған ядросы бар аралас ұсақ жасушалы және фолликулярлы ходжкиндік емес ірі жасушалы лимфома
Z85.7
C82.1
1618.
C82.2
Ірі жасушалы (фолликулярлы) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C82.2
1619.
C82.3
IIIA дәрежесі фолликулярлы лимфома
Z85.7
C82.3
1620.
C82.4
IIIB дәрежелі фолликулярлы лимфома
Z85.7
C82.4
1621.
C82.5
Диффузды центрофолликулярлы лимфома
Z85.7
C82.5
1622.
C82.6
Тері центрофолликулярлы лимфома
Z85.7
C82.6
1623.
C82.7
Фолликулярлық емес ходжкиндік лимфоманың басқа түрлері
Z85.7
C82.7
1624.
C82.9
Фолликулярлы емес ходжкиндік лимфомасы анықталмаған
Z85.7
C82.9
1625.
C83.0
Ұсақ жасушалы (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.0
1626.
C83.1
Ыдыратылған ядросы бар ұсақ жасушалы (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.1
1627.
C83.2
Аралас ұсақ және ірі жасушалы (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.8
C83.2
1628.
C83.3
Ірі жасушалы (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.3
1629.
C83.4
Иммунобластты (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.8
C83.4
1630.
C83.5
Лимфобласт (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.5
1631.
C83.6
Дифференцияланбаған (диффузды) ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.6
1632.
C83.7
Бүркіт Ісігі
Z85.7
C83.7
1633.
C83.8
Диффузды емес Ходжкин лимфінің басқа түрлері
Z85.7
C83.8
1634.
C83.9
Анықталмаған диффузды ходжкиндік емес лимфома
Z85.7
C83.9
1635.
C84.0
Саңырауқұлақ тәрізді микоз
Z85.7
C84.0
1636.
C84.1
Сезари Ауруы
Z85.7
C84.1
1637.
C84.2
Лимфома T-аймақ
Z85.8
C84.2
1638.
C84.3
Лимфоэпителиоидты лимфома
Z85.7
C84.3
1639.
C84.4
Перифериялық T-жасушалық лимфома
Z85.7
C84.4
1640.
C84.5
Басқа және анықталмаған T-жасушалық лимфомалар
Z85.7
C84.5
1641.
C84.6
Анапластикалық ірі жасушалы лимфома. ALK-оң
Z85.7
C84.6
1642.
C84.7
Анапластикалық ірі жасушалы лимфома. ALK-теріс
Z85.7
C84.7
1643.
C84.8
Тері T-анықталмаған жасушалық лимфома
Z85.7
C84.8
1644.
C84.9
Ересек T / NK-анықталмаған жасушалық лимфома
Z85.7
C84.9
1645.
C85.0
Лимфосарком
Z85.7
C85.0
1646.
C85.1
B-анықталмаған жасушалық лимфома

Z50.8
Z85.8
C79.5
1607.
C79.5
Вторичное злокачественное новообразование костей и костного мозга
Z85.8
C79.5
1608.
C81.0
Болезнь Ходжкина. Лимфоидное преобладание
Z85.7
C81.0
1609.
C81.1
Болезнь Ходжкина. Нодулярный склероз
Z85.7
C81.1
1610.
C81.2
Болезнь Ходжкина. Смешанноклеточный вариант
Z85.7
C81.2
1611.
C81.3
Болезнь Ходжкина. Лимфоидное истощение
Z85.7
C81.3
1612.
C81.4
Классическая лимфома Ходжкина богатая лимфоцитами
Z85.7
C81.4
1613.
C81.7
Другие формы болезни Ходжкина
Z85.7
C81.7
1614.
C81.9
Болезнь Ходжкина неуточненная
Z85.7
C81.9
1615.
C82.0
Мелкоклеточная (фолликулярная) неходжкинская лимфома с расщепленными ядрами
Z85.7
C82.0
1616.
C82.1
Смешанная мелкоклеточная с расщепленными ядрами и крупноклеточная неходжкинская лимфома фолликулярная
Z85.7
C82.1
1617.
C82.2
Крупноклеточная (фолликулярная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C82.2
1618.
C82.3
Фолликулярная лимфома IIIa степени
Z85.7
C82.3
1619.
C82.4
Фолликулярная лимфома IIIb степени
Z85.7
C82.4
1620.
C82.5
Диффузная центрофолликулярная лимфома
Z85.7
C82.5
1621.
C82.6
Кожная центрофолликулярная лимфома
Z85.7
C82.6
1622.
C82.7
Другие типы фолликулярной неходжкинской лимфомы
Z85.7
C82.7
1623.
C82.9
Фолликулярная неходжкинская лимфома неуточненная
Z85.7
C82.9
1624.
C83.0
Мелкоклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.0
1625.
C83.1
Мелкоклеточная с расщепленными ядрами (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.1
1626.
C83.2
Смешанная мелко- и крупноклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.8
C83.2
1627.
C83.3
Крупноклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.3
1628.
C83.4
Иммунобластная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.8
C83.4
1629.
C83.5
Лимфобластная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.5
1630.
C83.6
Недифференцированная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z85.7
C83.6
1631.
C83.7
Опухоль Беркитта
Z85.7
C83.7
1632.
C83.8
Другие типы диффузных неходжкинских лимфом
Z85.7
C83.8
1633.
C83.9
Диффузная неходжкинская лимфома неуточненная
Z85.7
C83.9
1634.
C84.0
Грибовидный микоз
Z85.7
C84.0
1635.
C84.1
Болезнь Сезари
Z85.7
C84.1
1636.
C84.2
Лимфома T-зоны
Z85.8
C84.2
1637.
C84.3
Лимфоэпителиоидная лимфома
Z85.7
C84.3
1638.
C84.4
Периферическая T-клеточная лимфома
Z85.7
C84.4
1639.
C84.5
Другие и неуточненные T-клеточные лимфомы
Z85.7
C84.5
1640.
C84.6
Анапластическая крупноклеточная лимфома. ALK-позитивная
Z85.7
C84.6
1641.
C84.7
Анапластическая крупноклеточная лимфома. ALK-негативная
Z85.7
C84.7
1642.
C84.8
Кожная T-клеточная лимфома неуточненная
Z85.7
C84.8
1643.
C84.9
Зрелая T/NK-клеточная лимфома неуточненная
Z85.7
C84.9
1644.
C85.0
Лимфосаркома
Z85.7
C85.0
1645.
C85.1
B-клеточная лимфома неуточненная
Z85.7
C85.1
1646.
C85.2
Средостенная (тимусная) большая B-клеточная лимфома

1944.
D42.0
Ми қабығының қатерсіз ісігі
Z86.0
D42.0
1945.
D42.1
Жұлын қабығының белгісіз немесе белгісіз сипатының ісігі
03.4
Жұлынның немесе жұлын қабығының зақымдалған бөлігін кесу немесе бұзу
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D42.1
1946.
D42.1
Жұлын қабығының қатерсіз ісігі
Z86.0
D42.1
1947.
D42.9
Анықталмаған ми қабығының қатерсіз ісігі
Z86.0
D42.9
1948.
D43.0
Ми наметі үстіндегі мидың қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.0
1949.
D43.1
Ми наметі астындағы мидың қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.1
1950.
D43.2
Анықталмаған мидың қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.2
1951.
D43.3
Бас сүйек нервтерінің қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.3
1952.
D43.4
Жұлынның белгісіз және белгісіз сипатының ісігі
03.4
Жұлынның немесе жұлын қабығының зақымдалған бөлігін кесу немесе бұзу
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D43.4
1953.
D43.4
Жұлынның қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.4
1954.
D43.7
Орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің белгісіз немесе белгісіз сипаттағы ісіктері
03.4
Жұлынның немесе жұлын қабығының зақымдалған бөлігін кесу немесе бұзу
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D43.7
1955.
D43.7
Орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.7
1956.
D43.9
Анықталмаған бөлімнің орталық нерв жүйесінің қатерсіз ісігі
Z86.0
D43.9
1957.
D44.3
Гипофиздің қатерсіз ісігі
Z86.0
D44.3
1958.
D44.5
Шишковидной безі
Z86.0
D44.5
1959.
D47.0
Белгісіз немесе белгісіз сипаттағы гистиоцитарлы және құс жасушалы ісіктер
Z86.0
D47.0
1960.
D47.1
Созылмалы миелопролиферативті ауру
Z86.0
D47.1
1961.
D47.2
Моноклоналды гаммапатия
Z86.0
D47.2
1962.
D47.3
Эссенциальді (геморрагиялық) тромбоцитемия
Z86.0
D47.3
1963.
D47.4
Остеомиелофиброз
Z86.0
D47.4
1964.
D47.5
Созылмалы эозинофильді лейкемия (гиперэозинофильді синдром)
Z86.0
D47.5
1965.
D47.7
Лимфоидты белгісіз немесе белгісіз сипаттағы басқа анықталған ісіктер. қан өндіру және оларға ұқсас маталар
Z86.0
D47.7
1966.
D47.9
Лимфоидтың белгісіз немесе белгісіз сипатының ісігі. қан өндіру және оларға ұқсас маталар анықталмаған
Z86.0
D47.9
1967.
D53.9
Анемия. тамақтануға байланысты. анықталмаған
Z92.5
D53.9
1968.
D55.0
Глюкозо-6-фосфатдегидрогеназа жеткіліксіздігі салдарынан Анемия [Г-6-ФД]
Z86.0
D55.0
1969.
D55.1
Глутатион алмасуының басқа бұзылулары салдарынан Анемия
Z86.0
D55.1
1970.
D55.2
Гликолитикалық ферменттердің бұзылуы салдарынан Анемия

1944.
D42.1
Новообразование неопределенного или неизвестного характера оболочек спинного мозга
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D42.1
1945.
D42.1
Доброкачественное новообразование оболочек спинного мозга
Z86.0
D42.1
1946.
D42.9
Доброкачественное новообразование мозговых оболочек неуточненных
Z86.0
D42.9
1947.
D43.0
Доброкачественное новообразование головного мозга над мозговым наметом
Z86.0
D43.0
1948.
D43.1
Доброкачественное новообразование головного мозга под мозговым наметом
Z86.0
D43.1
1949.
D43.2
Доброкачественное новообразование головного мозга неуточненное
Z86.0
D43.2
1950.
D43.3
Доброкачественное новообразование черепных нервов
Z86.0
D43.3
1951.
D43.4
Новообразование неопределенного и неизвестного характера спинного мозга
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D43.4
1952.
D43.4
Доброкачественное новообразование спинного мозга
Z86.0
D43.4
1953.
D43.7
Новообразование неопределенного или неизвестного характера других отделов центральной нервной системы
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
244
03.4
Z50.8
Z50.8
D43.7
1954.
D43.7
Доброкачественное новообразование других отделов центральной нервной системы
Z86.0
D43.7
1955.
D43.9
Доброкачественное новообразование центральной нервной системы неуточненного отдела
Z86.0
D43.9
1956.
D44.3
Доброкачественное новообразование гипофиза
Z86.0
D44.3
1957.
D44.5
Шишковидной железы
Z86.0
D44.5
1958.
D47.0
Гистиоцитарные и тучноклеточные опухоли неопределенного или неизвестного характера
Z86.0
D47.0
1959.
D47.1
Хроническая миелопролиферативная болезнь
Z86.0
D47.1
1960.
D47.2
Моноклональная гаммапатия
Z86.0
D47.2
1961.
D47.3
Эссенциальная (геморрагическая) тромбоцитемия
Z86.0
D47.3
1962.
D47.4
Остеомиелофиброз
Z86.0
D47.4
1963.
D47.5
Хроническая эозинофильная лейкемия (гиперэозинофильный синдром)
Z86.0
D47.5
1964.
D47.7
Другие уточненные новообразования неопределенного или неизвестного характера лимфоидной. кроветворной и родственных им тканей
Z86.0
D47.7
1965.
D47.9
Новообразование неопределенного или неизвестного характера лимфоидной. кроветворной и родственных им тканей неуточненное
Z86.0
D47.9
1966.
D53.9
Анемия. связанная с питанием. неуточненная
Z92.5
D53.9
1967.
D55.0
Анемия вследствие недостаточности глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы [Г-6-ФД]
Z86.0
D55.0
1968.
D55.1
Анемия вследствие других нарушений глутатионового обмена
Z86.0
D55.1
1969.
D55.2
Анемия вследствие нарушений гликолитических ферментов
Z86.0
D55.2
1970.
D55.3
Анемия вследствие нарушений метаболизма нуклеотидов

Z86.0
D55.2
1971.
D55.3
Нуклеотидтер метаболизмінің бұзылуы салдарынан Анемия
Z86.0
D55.3
1972.
D55.8
Ферменттік бұзылулар салдарынан басқа да анемиялар
Z86.0
D55.8
1973.
D55.9
Ферменттік бұзылудың салдарынан анықталмаған Анемия
Z86.0
D55.9
1974.
D56.0
Альфа-талассемия
Z86.0
D56.0
1975.
D56.1
Бета-талассемия
Z86.0
D56.1
1976.
D56.2
Талассемия Дельта-бета-талассемия
Z86.0
D56.2
1977.
D56.3
Талассемия белгісі
Z86.0
D56.3
1978.
D56.4
Мұрагерлік персистирование фетальді гемоглобин [НПФГ]
Z86.0
D56.4
1979.
D56.8
Басқа талассемиялар
Z86.0
D56.8
1980.
D56.9
Талассемия анықталмаған
Z86.0
D56.9
1981.
D57.0
Кризбен Серп тәрізді-жасушалық анемия
Z86.0
D57.0
1982.
D57.1
Кризсіз Серп тәрізді-жасушалық анемия
Z92.5
D57.1
1983.
D57.2
Қос гетерозиготты Серп тәрізді-жасушалық бұзылулар
Z86.0
D57.2
1984.
D57.3
Серп тәрізді-жасушалық белгісі
Z92.5
D57.3
1985.
D57.8
Басқа Серп тәрізді-жасушалық бұзылулар
Z86.0
D57.8
1986.
D58.0
Тұқым қуалайтын сфероцитоз
Z86.0
D58.0
1987.
D58.1
Тұқым қуалайтын эллиптоцитоз
Z86.0
D58.1
1988.
D58.2
Басқа гемоглобинопатиялар
Z86.0
D58.2
1989.
D58.8
Басқа анықталған тұқым қуалайтын гемолитикалық анемиялар
Z86.0
D58.8
1990.
D58.9
Анықталмаған тұқым қуалайтын гемолитикалық анемия
Z86.0
D58.9
1991.
D59.0
Дәрі-дәрмектік аутоиммунды гемолитикалық анемия (қажет болған жағдайда дәрілік препаратты сәйкестендіру үшін сыртқы себептердің қосымша кодын пайдаланады (XX сынып))
Z86.0
D59.0
1992.
D59.1
Басқа аутоиммунды гемолитикалық анемиялар
Z86.0
D59.1
1993.
D59.2
Дәрі-дәрмекті аутоиммунды емес гемолитикалық анемия
Z86.0
D59.2
1994.
D59.3
Гемолитико-уремиялық синдром
Z86.0
D59.3

Z86.0
D55.3
1971.
D55.8
Другие анемии вследствие ферментных нарушений
Z86.0
D55.8
1972.
D55.9
Анемия вследствие ферментного нарушения неуточненная
Z86.0
D55.9
1973.
D56.0
Альфа-талассемия
Z86.0
D56.0
1974.
D56.1
Бета-талассемия
Z86.0
D56.1
1975.
D56.2
Дельта-бета-талассемия
Z86.0
D56.2
1976.
D56.3
Носительство признака талассемии
Z86.0
D56.3
1977.
D56.4
Наследственное персистирование фетального гемоглобина [НПФГ]
Z86.0
D56.4
1978.
D56.8
Другие талассемии
Z86.0
D56.8
1979.
D56.9
Талассемия неуточненная
Z86.0
D56.9
1980.
D57.0
Серповидно-клеточная анемия с кризом
Z86.0
D57.0
1981.
D57.1
Серповидно-клеточная анемия без криза
Z92.5
D57.1
1982.
D57.2
Двойные гетерозиготные серповидно-клеточные нарушения
Z86.0
D57.2
1983.
D57.3
Носительство признака серповидно-клеточности
Z92.5
D57.3
1984.
D57.8
Другие серповидно-клеточные нарушения
Z86.0
D57.8
1985.
D58.0
Наследственный сфероцитоз
Z86.0
D58.0
1986.
D58.1
Наследственный эллиптоцитоз
Z86.0
D58.1
1987.
D58.2
Другие гемоглобинопатии
Z86.0
D58.2
1988.
D58.8
Другие уточненные наследственные гемолитические анемии
Z86.0
D58.8
1989.
D58.9
Наследственная гемолитическая анемия неуточненная
Z86.0
D58.9
1990.
D59.0
Медикаментозная аутоиммунная гемолитическая анемия (при необходимости идентифицировать лекарственный препарат используют дополнительный код внешних причин (класс XX))
Z86.0
D59.0
1991.
D59.1
Другие аутоиммунные гемолитические анемии
Z86.0
D59.1
1992.
D59.2
Медикаментозная не аутоиммунная гемолитическая анемия
Z86.0
D59.2
1993.
D59.3
Гемолитико-уремический синдром
Z86.0
D59.3
1994.
D59.4
Другие не аутоиммунные гемолитические анемии (при необходимости идентифицировать причину используют дополнительный код внешних причин (класс XX))
Z86.0
D59.4

Z86.0
D76.1
2027.
D76.2
Инфекциямен байланысты гемофагоцитарлық синдром (қажет болған жағдайда инфекциялық қоздырғышты немесе ауруды сәйкестендіру үшін қосымша код қолданылады)
Z86.0
D76.2
2028.
D76.3
Басқа гистиоцитозды синдромдар
Z86.0
D76.3
2029.
D77
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қан мен қан шығару органдарының басқа да бұзылулары
Z85.7
D77*
2030.
D80.0
Тұқым қуалайтын гипогаммаглобулинемия
Z85.7
D80.0
2031.
D80.1
Желсіз гипогаммаглобулинемия
Z85.7
D80.1
2032.
D80.2
Иммуноглобулин a [IgA]
Z85.7
D80.2
2033.
D80.3
Иммуноглобулиннің G ішкі сыныптарының сайлау тапшылығы [IgG]
Z85.7
D80.3
2034.
D80.4
Иммуноглобулин M [IgM]
Z86.0
D80.4
2035.
D80.5
Құрамында жоғары иммуноглобулин бар иммунитет тапшылығы M [IgM]
Z86.0
D80.5
2036.
D80.7
Балалардың өтпелі гипогаммаглобулинемиясы
Z86.0
D80.7
2037.
D80.9
Анықталмаған антиденелердің басым ақауы бар иммун тапшылығы
Z86.0
D80.9
2038.
D81.0
Ретикулярлы дисгенезі бар ауыр аралас иммунитет тапшылығы
Z86.0
D81.0
2039.
D81.1
T-және B-жасушалары төмен ауыр аралас иммунитет тапшылығы
Z86.0
D81.1
2040.
D81.2
Төмен немесе қалыпты B-жасушалары бар ауыр аралас иммунитет тапшылығы
Z86.0
D81.2
2041.
D81.3
Аденозиндезаминаза тапшылығы
Z92.5
D81.3
2042.
D81.4
Незелофа Синдромы
Z86.0
D81.4
2043.
D81.5
Пуриннуклеозидфосфорилазаның тапшылығы
Z86.2
D81.5
2044.
D81.6
Гистосмастықтың бас кешенінің I класты молекулаларының тапшылығы
Z86.2
D81.6
2045.
D81.7
Гистосмастықтың бас кешенінің II класты молекулаларының тапшылығы
Z86.2
D81.7
2046.
D81.8
Басқа құрама иммундық тапшылық
Z86.0
D81.8
2047.
D81.9
Анықталмаған біріктірілген иммунитет тапшылығы
Z86.0
D81.9
2048.
D82.1
Ди Георг Синдромы
Z86.2
D82.1
2049.
D83.0
B-жасушалардың саны мен функционалдық белсенділігі басым ауытқулары бар жалпы вариабельді иммунитет тапшылығы
Z86.2
D83.0
2050.
D83.1
Жалпы вариабельный иммунодефицит басымдығымен бұзушылықтарды иммунорегуляторных T-жасушалар
Z86.3
D83.1
2051.
D83.2
B - немесе T-жасушаларына аутоантиденелері бар жалпы вариабельді иммунитет тапшылығы
Z86.4
D83.2
2052.
D83.8
Басқа жалпы вариабельді иммун тапшылығы
Z86.0
D83.8
2053.
D83.9
Жалпы вариабельді иммун тапшылығы анықталмаған
Z86.0
D83.9
2054.
D84.8
Басқа анықталған иммундық тапшылық бұзылулар
Z86.0
D84.8
2055.
E11.0*
Комасы бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.0
2056.
E11.1*
Кетоацидозы бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.1
2057.
E11.2*
Бүйрек зақымдалуымен инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.2
2058.
E11.3*
Көз зақымдалуымен инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.3
2059.
E11.4*
Неврологиялық асқынулары бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.4
2060.
E11.5*
Периферич бұзылулары бар инсулинге тәуелді қант диабеті. қан айналымы

Z86.0
D76.2
2027.
D76.3
Другие гистиоцитозные синдромы
Z86.0
D76.3
2028.
D77
Другие нарушения крови и кроветворных органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
Z85.7
D77
2029.
D80.0
Наследственная гипогаммаглобулинемия
Z85.7
D80.0
2030.
D80.1
Несемейная гипогаммаглобулинемия
Z85.7
D80.1
2031.
D80.2
Избирательный дефицит иммуноглобулина A [IgA]
Z85.7
D80.2
2032.
D80.3
Избирательный дефицит подклассов иммуноглобулина G [IgG]
Z85.7
D80.3
2033.
D80.4
Избирательный дефицит иммуноглобулина M [IgM]
Z86.0
D80.4
2034.
D80.5
Иммунодефицит с повышенным содержанием иммуноглобулина M [IgM]
Z86.0
D80.5
2035.
D80.7
Преходящая гипогаммаглобулинемия детей
Z86.0
D80.7
2036.
D80.9
Иммунодефицит с преимущественным дефектом антител неуточненный
Z86.0
D80.9
2037.
D81.0
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с ретикулярным дисгенезом
Z86.0
D81.0
2038.
D81.1
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с низким содержанием T- и B-клеток
Z86.0
D81.1
2039.
D81.2
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с низким или нормальным содержанием B-клеток
Z86.0
D81.2
2040.
D81.3
Дефицит аденозиндезаминазы
Z92.5
D81.3
2041.
D81.4
Синдром Незелофа
Z86.0
D81.4
2042.
D81.5
Дефицит пуриннуклеозидфосфорилазы
Z86.2
D81.5
2043.
D81.6
Дефицит молекул класса I главного комплекса гистосовместимости
Z86.2
D81.6
2044.
D81.7
Дефицит молекул класса II главного комплекса гистосовместимости
Z86.2
D81.7
2045.
D81.8
Другие комбинированные иммунодефициты
Z86.0
D81.8
2046.
D81.9
Комбинированный иммунодефицит неуточненный
Z86.0
D81.9
2047.
D82.1
Синдром Ди Георга
Z86.2
D82.1
2048.
D83.0
Общий вариабельный иммунодефицит с преобладающими отклонениями в количестве и функциональной активности B-клеток
Z86.2
D83.0
2049.
D83.1
Общий вариабельный иммунодефицит с преобладанием нарушений иммунорегуляторных T-клеток
Z86.3
D83.1
2050.
D83.2
Общий вариабельный иммунодефицит с аутоантителами к B- или T-клеткам
Z86.4
D83.2
2051.
D83.8
Другие общие вариабельные иммунодефициты
Z86.0
D83.8
2052.
D83.9
Общий вариабельный иммунодефицит неуточненный
Z86.0
D83.9
2053.
D84.8
Другие уточненные иммунодефицитные нарушения
Z86.0
D84.8
2054.
E11.0
Инсулиннезависимый сахарный диабет с комой
Z86.3
E11.0
2055.
E11.1
Инсулиннезависимый сахарный диабет с кетоацидозом
Z86.3
E11.1
2056.
E11.2
Инсулиннезависимый сахарный диабет с поражением почек
Z86.3
E11.2
2057.
E11.3
Инсулиннезависимый сахарный диабет с поражением глаз
Z86.3
E11.3
2058.
E11.4
Инсулиннезависимый сахарный диабет с неврологическими осложнениями
Z86.3
E11.4
2059.
E11.5
Инсулиннезависимый сахарный диабет с нарушениями периферич. кровообращения
Z86.3
E11.5
2060.
E11.6
Инсулиннезависимый сахарный диабет с другими уточненными осложнениями

Z86.3
E11.5
2061.
E11.6*
Басқа анықталған асқынулары бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.6
2062.
E11.7*
Көптеген асқынулары бар инсулинге тәуелді қант диабеті
Z86.3
E11.7
2063.
E11.9*
Инсулинге тәуелді қант диабеті асқынусыз
Z86.3
E11.9
2064.
E44.0
Қалыпты белок-энергетикалық жетіспеушілігі
Z91.8
E44.0
2065.
E44.1
Жеңіл белок-энергетикалық жетіспеушілігі
Z91.8
E44.1
2066.
F06.3*
Көңіл-күйдің органикалық бұзылуы [аффективті]
Z86.5
F06.3*
2067.
F06.4*
Органикалық үрейлі бұзылулар
Z86.5
F06.4*
2068.
F06.5*
Органикалық диссоциативті бұзылулар
Z86.5
F06.5*
2069.
F06.8*
Басқа анықталған психикалық бұзылулар. бас миының зақымдануымен және дисфункциясымен немесе соматикалық аурумен байланысты
Z86.5
F06.8*
2070.
F07.1*
Постэнцефалит синдромы
Z86.5
F07.1*
2071.
F07.2*
Постконтузиялық синдром
Z86.5
F07.2*
2072.
F07.8*
Тұлғаның және мінез-құлықтың басқа да органикалық бұзылуы. негізделген жүйке ауруына шалдыққан. ми жарақатымен және дисфункциясымен
Z86.5
F07.8*
2073.
F32.0
Депрессивті эпизодтың жеңіл түрі
Z91.8
F32.0
2074.
F40.1
Әлеуметтік фобиялар
Z86.5
F40.1
2075.
F41.2
Мазасыз және депрессивті аралас бұзылулар
Z91.8
F41.2
2076.
F43.2
Реакция беретін бұзылулар
Z91.8
F43.2
2077.
F45.0
Соматикалық бұзылулар
Z91.8
F45.0
2078.
F45.1
Дифференцияланбаған соматоформды бұзылулар
Z91.8
F45.1
2079.
F45.2
Ипохондриялық бұзылулар
Z91.8
F45.2
2080.
F45.3
Вегетативті нерв жүйесінің соматоформды дисфункциясы
Z91.8
F45.3
2081.
F45.4
Тұрақты соматоформды ауырсыну бұзылулары
Z91.8
F45.4
2082.
F45.8
Басқа соматоформды бұзылулар
Z91.8
F45.8
2083.
F80.0*
Сөйлеу артикуляциясының спецификалық бұзылуы
Z86.5
F80.0*
2084.
F80.1*
Жедел сөйлеудің бұзылуы
Z86.5
F80.1*
2085.
F80.2
Рецептивті сөйлеудің бұзылуы
Z86.5
F80.2*
2086.
F80.8*
Тіл мен тіл дамуының басқа да бұзылулары
Z86.5
F80.8*
2087.
F80.9*
Тіл және тіл дамуының анықталмаған бұзылулары
Z86.5
F80.9*
2088.
F83*
Психологиялық дамудың аралас спецификалық бұзылулары
Z86.5
F83*
2089.
F84.0*
Балалар аутизмі
Z86.5
F84.0*
2090.
F84.1*
Атиптік аутизм
Z86.5
F84.1*
2091.
F84.2*
Ретт синдромы
Z86.5
F84.2*
2092.
F84.3
Бала жасындағы басқа дезинтегративті бұзылулар
Z86.5
F84.3*
2093.
F84.4*
Гипербелсенді бұзылулар. ақыл-ой кемістігі мен стереотиптік қозғалыстармен ұштасатын
Z86.5
F84.4*
2094.
F84.5*
Аспергер синдромы (балалар жасындағы шизоидты бұзылулар)
Z86.5
F84.5*
2095.
F84.8*
Дамудың басқа жалпы бұзылулары
Z86.5
F84.8*
2096.
F95.0*
Транзиторлық
Z86.5
F95.0*
2097.
F95.1*
Созылмалы моторлы тиктер немесе вокализмдер
Z86.5
F95.1*
2098.
F95.2*
Вокализмдер мен көптеген моторлы тиктерді біріктіру [де ла Туретта синдромы]
Z86.5
F95.2*
2099.
F95.8*
Басқа тиктер

Z86.3
E11.6
2061.
E11.7
Инсулиннезависимый сахарный диабет с множественными осложнениями
Z86.3
E11.7
2062.
E11.9
Инсулиннезависимый сахарный диабет без осложнений
Z86.3
E11.9
2063.
E44.0
Умеренная белково-энергетическая недостаточность
Z91.8
E44.0
2064.
E44.1
Легкая белково-энергетическая недостаточность
Z91.8
E44.1
2065.
F06.3
Органические расстройства настроения [аффективные]
Z86.5
F06.3
2066.
F06.4
Органическое тревожное расстройство
Z86.5
F06.4
2067.
F06.5
Органическое диссоциативное расстройство
Z86.5
F06.5
2068.
F06.8
Другие уточненные психические расстройства. обусловленные повреждением и дисфункцией головного мозга или соматической болезнью
Z86.5
F06.8
2069.
F07.1
Постэнцефалитный синдром
Z86.5
F07.1
2070.
F07.2
Постконтузионный синдром
Z86.5
F07.2
2071.
F07.8
Другие органические расстройства личности и поведения. обусловленные болезнью. травмой и дисфункцией головного мозга
Z86.5
F07.8
2072.
F32.0
Депрессивный эпизод легкой степени
Z91.8
F32.0
2073.
F40.1
Социальные фобии
Z86.5
F40.1
2074.
F41.2
Смешанное тревожное и депрессивное расстройство
Z91.8
F41.2
2075.
F43.2
Расстройство приспособительных реакций
Z91.8
F43.2
2076.
F45.0
Соматизированное расстройство
Z91.8
F45.0
2077.
F45.1
Недифференцированное соматоформное расстройство
Z91.8
F45.1
2078.
F45.2
Ипохондрическое расстройство
Z91.8
F45.2
2079.
F45.3
Соматоформная дисфункция вегетативной нервной системы
Z91.8
F45.3
2080.
F45.4
Устойчивое соматоформное болевое расстройство
Z91.8
F45.4
2081.
F45.8
Другие соматоформные расстройства
Z91.8
F45.8
2082.
F80.0
Специфическое расстройство речевой артикуляции
Z86.5
F80.0
2083.
F80.1
Расстройство экспрессивной речи
Z86.5
F80.1
2084.
F80.2
Расстройство рецептивной речи
Z86.5
F80.2
2085.
F80.3
Приобретенная афазия с эпилепсией [синдром Ландау-Клефнера]
Z86.5
F80.3
2086.
F80.8
Другие расстройства развития речи и языка
Z86.5
F80.8
2087.
F80.9
Расстройства развития речи и языка неуточнҰнные
Z86.5
F80.9
2088.
F83
Смешанные специфические расстройства психологического развития
Z86.5
F83
2089.
F84.0
Детский аутизм
Z86.5
F84.0
2090.
F84.1
Атипичный аутизм
Z86.5
F84.1
2091.
F84.2
Синдром ретта
Z86.5
F84.2
2092.
F84.3
Другое дезинтегративное расстройство детского возраста
Z86.5
F84.3
2093.
F84.4
Гиперактивное расстройство. сочетающееся с умственной отсталостью и стереотипными движениями
Z86.5
F84.4
2094.
F84.5
Синдром аспергера (шизоидное расстройство в детском возрасте)
Z86.5
F84.5
2095.
F84.8
Другие общие расстройства развития
Z86.5
F84.8
2096.
F95.1
Хронические моторные тики или вокализмы
Z86.5
F95.1
2097.
F95.2
Комбинирование вокализмов и множественных моторных тиков [синдром де ла Туретта]
Z86.5
F95.2
2098.
F95.8
Другие тики
Z86.5
F95.8
2099.
F98.0
Энурез неорганической природы

Z86.6
G93.0
2159.
G51.8
Бет нервінің басқа зақымданулары
04.74
Бас сүйек немесе перифериялық нерв анастомозының басқа түрлері
244
01.59
Z50.8
Z86.6
G93.0
2160.
G51.8
Бет нервінің басқа зақымданулары
244
01.591
Z50.8
Z86.6
G93.0
Z86.6
G51.8
2161.
G54.0
Иық өрімінің зақымдануы
244
02.05
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.0
2162.
G54.1
Бел-құйымшақ өрімінің зақымдануы
244
02.20
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.1
2163.
G54.2
Мойын түбіршектерінің зақымдануы. басқа айдарларда жіктелмеген
244
02.39
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.2
2164.
G54.3
Кеуде түбіршектерінің зақымдануы. басқа айдарларда жіктелмеген
244
02.391
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.3
2165.
G54.4
Бел-сегізкөз түбіршектерінің зақымдануы. басқа айдарларда жіктелмеген
244
03.799
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.4
2166.
G54.5
Невралгиялық амиотрофия
244
03.7992
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.5
2167.
G54.6
Ауыруы бар аяқ-қол Фантом синдромы
244
07.65
Z50.8
Z50.8
G93.0
Z86.6
G54.6
2168.
G54.7
Ауырсыну жоқ аяқ-қол Фантом синдромы
Z86.6
G54.7
2169.
G54.8
Нерв түбіршектерінің және өрімдердің басқа зақымданулары
Z86.6
G54.8
2170.
G56.0
Білек арнасының синдромы
Z86.6
G56.0
2171.
G56.1
Ортаңғы нервтің басқа зақымданулары
Z86.6
G56.1
2172.
G56.2
Шынтақ нервінің зақымдануы
Z86.6
G56.2
2173.
G56.3
Сәуле нервісінің зақымдануы
Z86.6
G56.3
2174.
G56.4
Каузалгия
Z86.6
G56.4
2175.
G56.8
Қолдың басқа мононевропатиялары
Z86.6
G56.8
2176.
G57.0
Ойпаттық нервтің зақымдануы
Z86.6
G57.0
2177.
G57.1
Парестетикалық Мералгия
Z86.6
G57.1
2178.
G57.2
Жамбас нервінің зақымдануы
Z86.6
G57.2
2179.
G57.3
Бүйірлік тізе асты (аз ұшалы) нервтің зақымдануы
Z86.6
G57.3
2180.
G57.4
Орта тізе асты (үлкен Герц) нервінің зақымдануы
Z86.6
G57.4
2181.
G57.5
Білезік алдындағы арна синдромы
Z86.6
G57.5
2182.
G57.6
Табан нервінің зақымдануы
Z86.6
G57.6
2183.
G57.8
Аяқтың басқа мононевралгиясы
Z86.6
G57.8
2184.
G60.0
Тұқым қуалайтын моторлы және сенсорлы невропатия
Z86.6
G60.0
2185.
G60.1
Рефсум ауруы
Z86.6
G60.1
2186.
G60.2
Тұқым қуалайтын атаксимен ұштасқан Невропатия
Z86.6
G60.2
2187.
G60.3
Идиопатиялық үдемелі невропатия
Z86.6
G60.3
2188.
G60.8
Басқа тұқым қуалайтын және идиопатиялық невропатиялар
Z86.6
G60.8
2189.
G61.0
Гийен-Барре cиндромы
Z91.8
G61.0
Z86.6
G61.0
2190.
G61.1
Сарысулық невропатия
Z86.6
G61.1
2191.
G61.8
Полиневропатияның басқа қабыну
Z91.8
G61.8
Z86.6
G61.8
2192.
G61.9
Анықталмаған қабыну полиневропатиясы
Z86.6
G61.9
2193.
G62.0
Дәрілік полиневропатия
Z86.6
G62.0
2194.
G62.1
Алкогольді полиневропатия
Z86.5
G62.1
2195.
G62.2
Полиневропатия. басқа улы заттармен байланысты
Z86.6
G62.2
2196.
G62.8
Басқа анықталған полиневропатиялар
Z86.6
G62.8
2197.
G62.9
Анықталмаған Полиневропатия
Z86.6
G62.9
2198.
G71.0
Бұлшық ет дистрофиясы
Z86.6
G71.0
2199.
G71.1
Миотониялық бұзылулар
Z86.6
G71.1
2200.
G71.2
Туа біткен миопатиялар

Z86.6
G54.1
2159.
G54.2
Поражения шейных корешков. не классифицированные в других рубриках
Z86.6
G54.2
2160.
G54.3
Поражения грудных корешков. не классифицированные в других рубриках
Z86.6
G54.3
2161.
G54.4
Поражения пояснично-крестцовых корешков. не классифицированные в других рубриках
Z86.6
G54.4
2162.
G54.5
Невралгическая амиотрофия
Z86.6
G54.5
2163.
G54.6
Синдром фантома конечности с болью
Z86.6
G54.6
2164.
G54.7
Синдром фантома конечности без боли
Z86.6
G54.7
2165.
G54.8
Другие поражения нервных корешков и сплетений
Z86.6
G54.8
2166.
G56.0
Синдром запястного канала
Z86.6
G56.0
2167.
G56.1
Другие поражения срединного нерва
Z86.6
G56.1
2168.
G56.2
Поражение локтевого нерва
Z86.6
G56.2
2169.
G56.3
Поражение лучевого нерва
Z86.6
G56.3
2170.
G56.4
Каузалгия
Z86.6
G56.4
2171.
G56.8
Другие мононевропатии верхней конечности
Z86.6
G56.8
2172.
G57.0
Поражение седалищного нерва
Z86.6
G57.0
2173.
G57.1
Мералгия парестетическая
Z86.6
G57.1
2174.
G57.2
Поражение бедренного нерва
Z86.6
G57.2
2175.
G57.3
Поражение бокового подколенного (малоберцового) нерва
Z86.6
G57.3
2176.
G57.4
Поражение срединного подколенного (большеберцового) нерва
Z86.6
G57.4
2177.
G57.5
Синдром предплюсневого канала
Z86.6
G57.5
2178.
G57.6
Поражение подошвенного нерва
Z86.6
G57.6
2179.
G57.8
Другие мононевралгии нижней конечности
Z86.6
G57.8
2180.
G60.0
Наследственная моторная и сенсорная невропатия
Z86.6
G60.0
2181.
G60.1
Болезнь рефсума
Z86.6
G60.1
2182.
G60.2
Невропатия в сочетании с наследственной атаксией
Z86.6
G60.2
2183.
G60.3
Идиопатическая прогрессирующая невропатия
Z86.6
G60.3
2184.
G60.8
Другие наследственные и идиопатические невропатии
Z86.6
G60.8
2185.
G61.0
Синдром Гийена-Барре
Z91.8
G61.0
Z86.6
G61.0
2186.
G61.1
Сывороточная невропатия
Z86.6
G61.1
2187.
G61.8
Другие воспалительные полиневропатии
Z91.8
G61.8
Z86.6
G61.8
2188.
G61.9
Воспалительная полиневропатия неуточненная
Z86.6
G61.9
2189.
G62.0
Лекарственная полиневропатия
Z86.6
G62.0
2190.
G62.1
Алкогольная полиневропатия
Z86.5
G62.1
2191.
G62.2
Полиневропатия. обусловленная другими токсичными веществами
Z86.6
G62.2
2192.
G62.8
Другие уточненные полиневропатии
Z86.6
G62.8
2193.
G62.9
Полиневропатия неуточненная
Z86.6
G62.9
2194.
G71.0
Мышечная дистрофия
Z86.6
G71.0
2195.
G71.1
Миотонические расстройства
Z86.6
G71.1
2196.
G71.2
Врожденные миопатии
Z86.6
G71.2
2197.
G71.3
Митохондриальная миопатия. не классифицированная в других рубриках
Z86.6
G71.3
2198.
G71.8
Другие первичные поражения мышц
Z86.6
G71.8
2199.
G80.0
Спастический церебральный паралич
03.101
Селективная дорсальная ризотомия при спастическом синдроме
Z50.8
G80.0
Z86.6
G80.0
2200.
G80.1
Спастическая диплегия

Z87.7
Q03.1
3607.
Q03.1
Мажанди және Лушки тесіктерінің атрезиясы
02.39
Қарыншаны дренаждау бойынша басқа да манипуляциялар
244
02.39
Z50.8
Z50.8
Q03.1
Z87.7
Q03.1
3608.
Q03.1
Мажанди және Лушки тесіктерінің атрезиясы
02.391
3-қарыншаның түбінің вентрикулостомиясы (эндоскопиялық)
244
02.391
Z50.8
Z50.8
Q03.1
Z87.7
Q03.1
3609.
Q03.1
Мажанди және Лушки тесіктерінің атрезиясы
02.42
Вентрикулярлы шунтты ауыстыру
Z87.7
Q03.1
3610.
Q03.1
Мажанди және Лушки тесіктерінің атрезиясы
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар

Z87.7
Q03.1
3607.
Q03.1
Атрезия отверстий Мажанди и Лушки
Z87.7
Q03.1
3608.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
01.01
Пункция цистерны
Z87.7
Q03.8
3609.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
01.02
Вентрикулопункция через предварительно имплантированный катетер. Пункция трубки вентрикулярного шунта
Z87.7
Q03.8
3610.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
01.09
Другие краниальные пункции: аспирация из субарахноидального пространства, субдурального пространства

Q03.8
3634.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
02.41
Вентрикулярлы шунтты шаю және зерттеу, вентрикулярлы шунттың шетін зерттеу. Вентрикулоперитонеалдық шунтты бағдарламалау
Z87.7
Q03.8
3635.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
02.42
Вентрикулярлы шунтты ауыстыру
Z87.7
Q03.8
3636.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
02.43
Вентрикулярлы шунтты алып тастау
Z87.7
Q03.8
3637.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
02.99
Бас сүйекте, бас миында және ми қабықтарында басқа да манипуляциялар
Z87.7
Q03.8
3638.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
03.09
Омыртқа каналы құрылымдарын тексерудің басқа түрлері және декомпрессиялар
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3639.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
03.799
Нейрохирургиялық навигациямен операциялар
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3640.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
03.7992
Рамалық стереотаксикалық жүйені қолданумен операциялар
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3641.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
Z50.8
Q03.9
Z87.7
Q03.8

Q03.8
3634.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
03.09
Другие виды обследования и декомпрессии структур позвоночного канала
244
03.09
Z50.8
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3635.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
03.799
Операции с нейрохирургической навигацией
244
03.799
Z50.8
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3636.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
03.7992
Операции с применением рамочно стереотаксической системы
244
03.7992
Z50.8
Z50.8
Q03.8
Z87.7
Q03.8
3637.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q03.8
3638.
Q03.8
Другая врожденная гидроцефалия
Z87.7
Q03.8
3639.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.20
Вентрикулостомия
244
02.20
Z50.8
Z50.8
Q03.9
Z87.7
Q03.9
3640.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.24
Вентрикулостомия цистерны, субарахнаидального пространства
Z87.7
Q03.9
3641.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.31
Вентрикулярный шунт со структурами головы и шеи
Z87.7
Q03.9

3642.
Q03.8
Басқа туа біткен гидроцефалия
Z87.7
Q03.8
3643.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.20
Вентрикулостомия
Z87.7
Q03.9
3644.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.24
Цистернаның, субарахнаидальды кеңістіктің вентрикулостомиясы
Z87.7
Q03.9
3645.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.31
Бас пен мойын құрылымы бар вентрикулярлы шунт
Z87.7
Q03.9
3646.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.32
Қанайналым жүйесіндегі вентрикулярлы шунт, вентрикулоперитоностомия
Z87.7
Q03.9
3647.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.33
Кеуде қуысындағы вентрикулярлы шунт
Z87.7
Q03.9
3648.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.34
Құрсақ қуысына және оның мүшелеріне вентрикулярлы шунт
Z87.7
Q03.9
3649.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.35
Зәр жүйесіне вентрикулярлы шунт
Z87.7
Q03.9
3650.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.39
Қарыншаны дренаждау бойынша басқа да манипуляциялар
Z50.8
Q03.9
Z87.7
Q03.9
3651.
Q03.9
Анықталмаған туа біткен гидроцефалия
02.391
3-қарыншаның түбінің вентрикулостомиясы (эндоскопиялық)
Z50.8
Q03.9
Z87.7

3642.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.32
Вентрикулярный шунт в систему кровообращения, вентрикулоперитоностомия
Z87.7
Q03.9
3643.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.33
Вентрикулярный шунт в полость грудной клетки
Z87.7
Q03.9
3644.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.34
Вентрикулярный шунт в брюшную полость и ее органы
Z87.7
Q03.9
3645.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.35
Вентрикулярный шунт в мочевую систему
Z87.7
Q03.9
3646.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.39
Другие манипуляции по дренированию желудочка
244
02.39
Z50.8
Z50.8
Q03.9
Z87.7
Q03.9
3647.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.391
Вентрикулостомия дна 3-го желудочка (эндоскопическая)
244
02.391
Z50.8
Z50.8
Q03.9
Z87.7
Q03.9
3648.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.41
Промывание и исследование вентрикулярного шунта, исследование вентрикулярного конца вентрикулоперитонеального шунта. Репрограммирование вентрикулоперитонеального шунта
Z87.7
Q03.9
3649.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.42
Замена вентрикулярного шунта
Z87.7
Q03.9
3650.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
02.43
Удаление вентрикулярного шунта
Z87.7
Q03.9
3651.
Q03.9
Врожденная гидроцефалия неуточненная
03.799
Операции с нейрохирургической навигацией
244
03.799
Z50.8
Z87.7

3658.
Q04.0
Мидың туа біткен аномалиясы
03.51
Менингоцелейді жедел жою
Z87.7
Q04.0*
3659.
Q04.0
Мидың туа біткен аномалиясы
03.52
Миеломенингоцелены жедел жою
Z87.7
Q04.0*
3660.
Q04.0
Мидың туа біткен аномалиясы
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q04.0*
3661.
Q04.0
Мидың туа біткен аномалиясы
Z87.7
Q04.0
3662.
Q04.1
Аринэнцефалия
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q04.1
3663.
Q04.2
Голопрозэнцефалия
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q04.2

3658.
Q04.1
Аринэнцефалия
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q04.1
3659.
Q04.2
Голопрозэнцефалия
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q04.2
3660.
Q04.2
Голопрозэнцефалия
Z87.7
Q04.2
3661.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.18
Другие диагностические процедуры на головном мозге и его оболочках
Z87.7
Q04.3
3662.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.22
Удаление внутричерепного нейростимулятора
Z87.7
Q04.3
3663.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.32
Лоботомия и пересечение проводящих путей
Z87.7
Q04.3

3664.
Q04.2
Голопрозэнцефалия
Z87.7
Q04.2
3665.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.18
Бас миы мен оның қабықтарындағы басқа да диагностикалық процедуралар
Z87.7
Q04.3*
3666.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.22
Бас сүйек ішілік нейростимуляторды алып тастау
Z87.7
Q04.3*
3667.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.32
Лоботомия және өткізгіш жолдардың қиылысуы
Z87.7
Q04.3*
3668.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.41
Таламустағы операциялар
Z87.7
Q04.3*
3669.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.42
Бозғылт шардағы операциялар
Z87.7
Q04.3*
3670.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.51
Зақымданған жерді немесе ми қабығының тіндерін кесу
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3*
3671.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.52
Гемисферэктомия
Z87.7
Q04.3*
3672.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.53
Эпилепсия кезінде ми лобэктомиясы
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3*
3673.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.59
Зақымдалған учаскені немесе бас миының тіндерін кесудің немесе деструкцияның өзге де түрлері
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3*
3674.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
01.591
Интраоперациялық нейромониторинг қолданумен мидың зақымдалған тіндерін кесу
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3*
3675.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
02.93
Интракраниалды нейростимулятордың электродын (электродтарын) имплантациялау немесе ауыстыру
Z87.7
Q04.3*
3676.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
03.799
Нейрохирургиялық навигациямен операциялар
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3*
3677.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
03.7992
Рамалық стереотаксикалық жүйені қолданумен операциялар
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3*
3678.
Q04.3
Мидың басқа да редукциялық деформациялары
03.7993
Стереотаксикалық жүйені қолдана отырып ми нейростимуляторын имплантациялау
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3*

3664.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.41
Операции на таламусе
Z87.7
Q04.3
3665.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.42
Операции на бледном шаре
Z87.7
Q04.3
3666.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.51
Иссечение пораженного участка или ткани мозговых оболочек
244
01.51
Z50.8
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3
3667.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.52
Гемисферэктомия
Z87.7
Q04.3
3668.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
244
01.53
Z50.8
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3
3669.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.59
Прочие виды иссечения или деструкции поврежденного участка или ткани головного мозга
244
01.59
Z50.8
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3
3670.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
01.591
Иссечение поврежденной ткани головного мозга с применением интраоперационного нейромониторинга
244
01.591
Z50.8
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3
3671.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
02.93
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
Z87.7
Q04.3
3672.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
03.799
Операции с нейрохирургической навигацией
244
03.799
Z50.8
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3
3673.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
03.7992
Операции с применением рамочно стереотаксической системы
244
03.7992
Z50.8
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3
3674.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
244
03.7993
Z50.8
Z50.8
Q04.3
Z87.7
Q04.3
3675.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q04.3
3676.
Q04.3
Другие редукционные деформации мозга
Z87.7
Q04.3
3677.
Q04.4
Септооптическая дисплазия
05.90
Другие манипуляции на нервной системе
Z87.7
Q04.4
3678.
Q04.4
Септооптическая дисплазия
Z87.7
Q04.4

Z87.7
Q04.5*
3696.
Q04.5
Мегалэнцефалия
05.90
Нерв жүйесіндегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q04.5*
3697.
Q04.5
Мегалэнцефалия
Z87.7
Q04.5
3698.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.01
Цистерна пункциясы
Z87.7
Q04.6*
3699.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.02
Алдын ала имплантталған катетер арқылы Вентрикулопункция. Вентрикулярлы шунт түтігін пункциялау
Z87.7
Q04.6*
3700.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.09
Басқа краниальді пункциялар: субарахноидальды кеңістіктен, субдуральды кеңістіктен аспирация
Z87.7
Q04.6*
3701.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.26
Катетерді краниальды қуысқа немесе матаға имплантациялау
Z87.7
Q04.6*
3702.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.31
Ми қабығын емдеу
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3703.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.32
Лоботомия және өткізгіш жолдардың қиылысуы
Z87.7
Q04.6*
3704.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.51
Зақымданған жерді немесе ми қабығының тіндерін кесу
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3705.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.53
Эпилепсия кезінде ми лобэктомиясы
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3706.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.59
Зақымдалған учаскені немесе бас миының тіндерін кесудің немесе деструкцияның өзге де түрлері
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3707.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
01.591
Интраоперациялық нейромониторинг қолданумен мидың зақымдалған тіндерін кесу
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6*
3708.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
02.03
Бас сүйек трансплантатын қалыптастыру
Z87.7
Q04.6*
3709.
Q04.6
Туа біткен церебральды кисталар
02.04
Бас сүйекке сүйек трансплантаты
Z87.7

Z87.7
Q04.6
3696.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.09
Другие краниальные пункции: аспирация из субарахноидального пространства, субдурального пространства
Z87.7
Q04.6
3697.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.26
Имплантация катетера в краниальную полость или ткань
Z87.7
Q04.6
3698.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.31
Рассечение мозговых оболочек
244
01.31
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3699.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.32
Лоботомия и пересечение проводящих путей
Z87.7
Q04.6
3700.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.51
Иссечение пораженного участка или ткани мозговых оболочек
244
01.51
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3701.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
244
01.53
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3702.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.59
Прочие виды иссечения или деструкции поврежденного участка или ткани головного мозга
244
01.59
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3703.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
01.591
Иссечение поврежденной ткани головного мозга с применением интраоперационного нейромониторинга
244
01.591
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3704.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.03
Формирование черепного костного трансплантата
Z87.7
Q04.6
3705.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.04
Костный трансплантат в череп
Z87.7
Q04.6
3706.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.05
Установка черепной пластинки
244
02.05
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7
Q04.6
3707.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.06
Другие виды остеопластики черепа
Z87.7
Q04.6
3708.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.07
Удаление черепной пластинки
Z87.7
Q04.6
3709.
Q04.6
Врожденные церебральные кисты
02.20
Вентрикулостомия
244
02.20
Z50.8
Z50.8
Q04.6
Z87.7

Z87.7
Q05.1*
3808.
Q05.1
Spina bifida гидроцефалиямен кеуде бөлімінде
03.4
Жұлынның немесе жұлын қабығының зақымдалған бөлігін кесу немесе бұзу
244
03.4
Z50.8
Z50.8
Q05.1
Z87.7
Q05.1*
3809.
Q05.1
Spina bifida гидроцефалиямен кеуде бөлімінде
03.51
Менингоцелейді жедел жою
Z87.7
Q05.1*
3810.
Q05.1
Spina bifida гидроцефалиямен кеуде бөлімінде
03.52
Миеломенингоцелены жедел жою
Z87.7
Q05.1*
3811.
Q05.1
Spina bifida гидроцефалиямен кеуде бөлімінде
03.59
Жұлын құрылымдарындағы басқа да қалпына келтіру және пластикалық операциялар
Z87.7
Q05.1*
3812.
Q05.1
Spina bifida гидроцефалиямен кеуде бөлімінде
03.71
Жұлын субарахноидальды-іш шунты
244
03.71
Z50.8
Z50.8
Q05.1
Z87.7
Q05.1*

Z87.7
Q05.1
3808.
Q05.1
Spina bifida в грудном отделе с гидроцефалией
03.71
Спинальный субарахноидально-брюшинный шунт
244
03.71
Z50.8
Z50.8
Q05.1
Z87.7
Q05.1
3809.
Q05.1
Spina bifida в грудном отделе с гидроцефалией
03.72
Спинальный субарахноидально-мочеточниковый шунт
Z87.7
Q05.1
3810.
Q05.1
Spina bifida в грудном отделе с гидроцефалией
03.79
Другие шунты спинальной оболочки
Z87.7
Q05.1
3811.
Q05.1
Spina bifida в грудном отделе с гидроцефалией
03.7991
Операции на позвоночнике и спинном мозге с применением нейронавигации
244
03.7991
Z50.8
Z50.8
Q05.1
Z87.7
Q05.1
3812.
Q05.1
Spina bifida в грудном отделе с гидроцефалией
03.97
Ревизия шунта спинальной оболочки
Z87.7
Q05.1

Z87.7
Q05.5*
3887.
Q05.5
Гидроцефалия жоқ мойын бөлімінде Spina bifida
Z87.7
Q05.5
3888.
Q05.6
Spina bifida гидроцефалиясыз кеуде бөлімінде
03.32
Жұлынның және оның қабығының биопсиясы
Z87.7
Q05.6*
3889.
Q05.6
Spina bifida гидроцефалиясыз кеуде бөлімінде
03.4
Жұлынның немесе жұлын қабығының зақымдалған бөлігін кесу немесе бұзу
244
03.4
Z50.8
Z50.8
Q05.6
Z87.7
Q05.6*
3890.
Q05.6
Spina bifida гидроцефалиясыз кеуде бөлімінде
03.51
Менингоцелейді жедел жою

Z87.7
Q05.6
3887.
Q05.6
Spina bifida в грудном отделе без гидроцефалии
03.52
Оперативное устранение миеломенингоцеле
Z87.7
Q05.6
3888.
Q05.6
Spina bifida в грудном отделе без гидроцефалии
03.59
Другие восстановительные и пластические операции на структурах спинного мозга
Z87.7
Q05.6
3889.
Q05.6
Spina bifida в грудном отделе без гидроцефалии
03.7991
Операции на позвоночнике и спинном мозге с применением нейронавигации
244
03.7991
Z50.8
Z50.8
Q05.6
Z87.7
Q05.6
3890.
Q05.6
Spina bifida в грудном отделе без гидроцефалии
05.90
Другие манипуляции на нервной системе

4419.
Q30.9
Анықталмаған мұрынның туа біткен ауытқуы
Z87.7
Q30.9
4420.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
32.00
Өкпе және бронхтар резекциясы
Z87.7
Q33.0
4421.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
32.20
Зақымдалған учаскені немесе бронх тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q33.0
4422.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
32.29
Жергілікті кесудің басқа түрлері немесе зақымдалған учаске немесе бронх тінінің деструкциясы
Z87.7
Q33.0
4423.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
Z87.7

4419.
Q33.0
Врожденная киста легкого
32.30
Резекция сегмента легкого
Z87.7
Q33.0
4420.
Q33.0
Врожденная киста легкого
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
Z87.7
Q33.0
4421.
Q33.0
Врожденная киста легкого
32.36
Торакоскостомия сегмента легкого
Z87.7
Q33.0
4422.
Q33.0
Врожденная киста легкого
32.40
Лобэктомия легкого
Z87.7
Q33.0
4423.
Q33.0
Врожденная киста легкого
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
Z87.7

4441.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
34.51
Өкпе декортикациясы
Z87.7
Q33.0
4442.
Q33.0
Туа біткен өкпе кистасы
Z87.7
Q33.0
4443.
Q33.1
Өкпенің туа біткен қосымша үлесі
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
Z87.7
Q33.1
4444.
Q33.1
Өкпенің туа біткен қосымша үлесі
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Z87.7
Q33.1
4445.
Q33.1
Өкпенің туа біткен қосымша үлесі
32.90
Өкпені кесудің басқа түрлері
Z87.7
Q33.1
4446.
Q33.1
Өкпенің қосымша үлесі
Z87.7
Q33.1

4441.
Q33.1
Врожденная добавочная доля легкого
32.90
Другие виды иссечения легкого
Z87.7
Q33.1
4442.
Q33.1
Добавочная доля легкого
Z87.7
Q33.1
4443.
Q33.2
Врожденная секвестрация легкого
32.30
Резекция сегмента легкого
Z87.7
Q33.2
4444.
Q33.2
Врожденная секвестрация легкого
32.304
Торакоскопическая резекция легкого (кист, доброкачественных опухолей), ушивание разрыва
Z87.7
Q33.2
4445.
Q33.2
Врожденная секвестрация легкого
32.40
Лобэктомия легкого
Z87.7
Q33.2
4446.
Q33.2
Врожденная секвестрация легкого
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
Z87.7
Q33.2

Q33.6
4466.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
Z87.7
Q33.6
4467.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
32.304
Өкпенің торакоскопиялық резекциясы( кист, қатерсіз ісіктер), үзілуді тігу
Z87.7
Q33.6
4468.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
32.40
Өкпе лобэктомиясы
Z87.7
Q33.6
4469.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Z87.7
Q33.6
4470.
Q33.6
Туа біткен гипоплазия және өкпе дисплазиясы
32.50
Толық пневмонэктомия
Z87.7

Q33.6
4466.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
32.50
Полная пневмонэктомия
Z87.7
Q33.6
4467.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
32.90
Другие виды иссечения легкого
Z87.7
Q33.6
4468.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
33.22
Санационная фибробронхоскопия
Z87.7
Q33.6
4469.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
33.98
Другие манипуляции на бронхе
Z87.7
Q33.6
4470.
Q33.6
Врожденная гипоплазия и дисплазия легкого
33.99
Другие манипуляции на легком
Z87.7

4489.
Q34.0
Плевра аномалиясы
Z87.7
Q34.0
4490.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Z87.7
Q34.1
4491.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.10
Рассечение көкірек
Z87.7
Q34.1
4492.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.30
Зақымдалған учаскені немесе төс ортасының тіндерін кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q34.1
4493.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.3010
Тамырларды шунтирлеу арқылы сүйек ісігін алып тастау
Z87.7
Q34.1

4489.
Q34.1
Врожденная киста средостения
34.3010
Удаление опухоли средостения с шунтированием сосудов
Z87.7
Q34.1
4490.
Q34.1
Врожденная киста средостения
34.311
Торакоскопическое удаление опухоли заднего средостения (невриномы, липомы)
Z87.7
Q34.1
4491.
Q34.1
Врожденная киста средостения
34.99
Другие манипуляции на грудной клетке
Z87.7
Q34.1
4492.
Q34.1
Врожденная киста средостения
Z87.7
Q34.1
4493.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
32.30
Резекция сегмента легкого
Z87.7
Q34.8

4494.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.311
Артқы қуысының ісігін торакоскопиялық алып тастау (невринома, липомалар)
Z87.7
Q34.1
4495.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
34.99
Кеуде қуысындағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q34.1
4496.
Q34.1
Туа біткен сүйек кистасы
Z87.7
Q34.1
4497.
Q34.8
Тыныс алу мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
32.30
Өкпе сегментінің резекциясы
Z87.7
Q34.8
4498.
Q34.8
Тыныс алу мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Z87.7
Q34.8
4499.
Q34.8
Тыныс алу мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
33.20
Кеуде қуысы мүшелерінің торакоскопиялық биопсиясы
Z87.7
Q34.8
4500.
Q34.8
Тыныс алу мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
34.311
Артқы қуысының ісігін торакоскопиялық алып тастау (невринома, липомалар)
Z87.7
Q34.8
4501.
Q34.8
Тыныс алу мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q34.8
4502.
Q34.9
Анықталмаған тыныс алу мүшелерінің туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q34.9

4494.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
Z87.7
Q34.8
4495.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
33.20
Торакоскопическая биопсия органов грудной клетки
Z87.7
Q34.8
4496.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
34.311
Торакоскопическое удаление опухоли заднего средостения (невриномы, липомы)
Z87.7
Q34.8
4497.
Q34.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
Z87.7
Q34.8
4498.
Q34.9
Врожденная аномалия органов дыхания неуточненная
Z87.7
Q34.9
4499.
Q35.0
Расщелина твердого неба двусторонняя
27.54
Устранение заячьей губы
Z87.7
Q35.0
4500.
Q35.0
Расщелина твердого неба двусторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.0
4501.
Q35.0
Расщелина твердого неба двусторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q35.0
4502.
Q35.0
Расщелина твердого неба двусторонняя
Z87.7
Q35.0

4503.
Q35.0
Екі жақты қатты аспан жармасы
27.54
Ерінді жою
Z87.7
Q35.0
4504.
Q35.0
Екі жақты қатты аспан жармасы
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q35.0
4505.
Q35.0
Екі жақты қатты аспан жармасы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.0
4506.
Q35.0
Екі жақты қатты аспан жармасы
Z87.7
Q35.0
4507.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
25.99
Тілдегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q35.1
4508.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
27.54
Ерінді жою
Z87.7
Q35.1
4509.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q35.1
4510.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.1
4511.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
27.69
Аспандағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q35.1
4512.
Q35.1
Бір жақты қатты аспан жармасы
Z87.7
Q35.1

4503.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
25.99
Другие манипуляции на языке
Z87.7
Q35.1
4504.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
27.54
Устранение заячьей губы
Z87.7
Q35.1
4505.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.1
4506.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q35.1
4507.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q35.1
4508.
Q35.1
Расщелина твердого неба односторонняя
Z87.7
Q35.1
4509.
Q35.2
Расщелина мягкого неба двусторонняя
Z87.7
Q35.2
4510.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
25.50
Восстановительные и пластические операции на языке
Z87.7
Q35.3
4511.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.54
Устранение заячьей губы
Z87.7
Q35.3
4512.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.55
Полнослойный кожный трансплантат (пластика) губы и рта
Z87.7
Q35.3

4513.
Q35.2
Екі жақты жұмсақ аспанның жармасы
Z87.7
Q35.2
4514.
Q35.3
Жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
25.50
Тілдегі қалпына келтіру және пластикалық операциялар
Z87.7
Q35.3
4515.
Q35.3
Жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
27.54
Ерінді жою
Z87.7
Q35.3
4516.
Q35.3
Жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
27.55
Толық қабатты тері трансплантаты (пластика) ерін мен ауыз
Z87.7
Q35.3
4517.
Q35.3
Жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7

4513.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.3
4514.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q35.3
4515.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q35.3
4516.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
27.99
Другие манипуляции в полости рта
Z87.7
Q35.3
4517.
Q35.3
Расщелина мягкого неба односторонняя
29.4
Пластические операции на глотке
Z87.7

4544.
Q35.5
Қатты және жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q35.5
4545.
Q35.5
Қатты және жұмсақ аспанның шатыры бір жақты
Z87.7
Q35.5
4546.
Q35.6
Көктің орта жармасы
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q35.6
4547.
Q35.6
Көктің орта жармасы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.6
4548.
Q35.6
Көктің орта жармасы
27.69
Аспандағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q35.6
4549.
Q35.6
Көктің орта жармасы
27.99
Ауыз қуысындағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q35.6

4544.
Q35.6
Срединная расщелина неба
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q35.6
4545.
Q35.6
Срединная расщелина неба
27.99
Другие манипуляции в полости рта
Z87.7
Q35.6
4546.
Q35.6
Срединная расщелина неба
29.4
Пластические операции на глотке
Z87.7
Q35.6
4547.
Q35.6
Срединная расщелина неба
Z87.7
Q35.6
4548.
Q35.7
Расщелина языка
25.50
Восстановительные и пластические операции на языке
Z87.7
Q35.7
4549.
Q35.7
Расщелина языка
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q35.7

4550.
Q35.6
Көктің орта жармасы
29.4
Жұтқыншаққа пластикалық операциялар
Z87.7
Q35.6
4551.
Q35.6
Көктің орта жармасы
Z87.7
Q35.6
4552.
Q35.7
Тіл жарығы
25.50
Тілдегі қалпына келтіру және пластикалық операциялар
Z87.7
Q35.7
4553.
Q35.7
Тіл жарығы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.7
4554.
Q35.7
Тіл жарығы
27.69
Аспандағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q35.7
4555.
Q35.7
Тіл жарығы
27.99
Ауыз қуысындағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q35.7

4550.
Q35.7
Расщелина языка
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q35.7
4551.
Q35.7
Расщелина языка
27.99
Другие манипуляции в полости рта
Z87.7
Q35.7
4552.
Q35.7
Расщелина языка
Z87.7
Q35.7
4553.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
27.56
Другие виды кожного трансплантата губы и рта
Z87.7
Q35.8
4554.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.8
4555.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q35.8

4556.
Q35.7
Тіл жарығы
Z87.7
Q35.7
4557.
Q35.8
Аспан жарығы [Қасқыр пастасы] анықталмаған екі жақты
27.56
Ерін мен ауыздың тері трансплантатының басқа түрлері
Z87.7
Q35.8
4558.
Q35.8
Аспан жарығы [Қасқыр пастасы] анықталмаған екі жақты
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q35.8
4559.
Q35.8
Аспан жарығы [Қасқыр пастасы] анықталмаған екі жақты
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.8
4560.
Q35.8
Аспан жарығы [Қасқыр пастасы] анықталмаған екі жақты
27.69
Аспандағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q35.8

4556.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q35.8
4557.
Q35.8
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная двусторонняя
Z87.7
Q35.8
4558.
Q35.9
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная односторонняя
27.56
Другие виды кожного трансплантата губы и рта
Z87.7
Q35.9
4559.
Q35.9
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная односторонняя
27.62
Коррекция расщелены неба
Z87.7
Q35.9
4560.
Q35.9
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная односторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q35.9

4561.
Q35.8
Аспан жарығы [Қасқыр пастасы] анықталмаған екі жақты
Z87.7
Q35.8
4562.
Q35.9
Бір жақты белгіленбеген аспан шатқалдары [Қасқыр пастасы]
27.56
Ерін мен ауыздың тері трансплантатының басқа түрлері
Z87.7
Q35.9
4563.
Q35.9
Бір жақты белгіленбеген аспан шатқалдары [Қасқыр пастасы]
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q35.9
4564.
Q35.9
Бір жақты белгіленбеген аспан шатқалдары [Қасқыр пастасы]
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q35.9
4565.
Q35.9
Бір жақты белгіленбеген аспан шатқалдары [Қасқыр пастасы]
27.69
Аспандағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q35.9
4566.
Q35.9
Бір жақты белгіленбеген аспан шатқалдары [Қасқыр пастасы]
Z87.7
Q35.9

4561.
Q35.9
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная односторонняя
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q35.9
4562.
Q35.9
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная односторонняя
Z87.7
Q35.9
4563.
Q36.0
Расщелина губы двусторонняя
24.50
Альвеолопластика
Z87.7
Q36.0
4564.
Q36.0
Расщелина губы двусторонняя
27.53
Закрытие свища в области рта
Z87.7
Q36.0
4565.
Q36.0
Расщелина губы двусторонняя
27.54
Устранение заячьей губы
Z87.7
Q36.0
4566.
Q36.0
Расщелина губы двусторонняя
27.55
Полнослойный кожный трансплантат (пластика) губы и рта
Z87.7
Q36.0

4567.
Q36.0
Екі жақты ерін жармасы
24.50
Альвеолопластика
Z87.7
Q36.0
4568.
Q36.0
Екі жақты ерін жармасы
27.53
Ауыз аймағындағы жыланкөзді жабу
Z87.7
Q36.0
4569.
Q36.0
Екі жақты ерін жармасы
27.54
Ерінді жою
Z87.7
Q36.0
4570.
Q36.0
Екі жақты ерін жармасы
27.55
Толық қабатты тері трансплантаты (пластика) ерін мен ауыз
Z87.7
Q36.0
4571.
Q36.0
Екі жақты ерін жармасы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q36.0

4567.
Q36.0
Расщелина губы двусторонняя
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q36.0
4568.
Q36.0
Расщелина губы двусторонняя
27.69
Другие пластические манипуляции на небе
Z87.7
Q36.0
4569.
Q36.0
Расщелина губы двусторонняя
86.72
Перемещение лоскута на ножке
Z87.7
Q36.0
4570.
Q36.0
Расщелина губы двусторонняя
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z87.7
Q36.0
4571.
Q36.0
Расщелина губы двусторонняя
Z87.7
Q36.0

4679.
Q37.8
Екі жақты Аспан мен ерін шатыры анықталмаған
Z87.7
Q37.8
4680.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
24.50
Альвеолопластика
Z87.7
Q37.9
4681.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
27.54
Ерінді жою
Z87.7
Q37.9
4682.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
27.62
Аспан жарығын түзету
Z87.7
Q37.9
4683.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
27.63
Аспан жарығының қалпына келтіру операциясын тексеру
Z87.7
Q37.9

4679.
Q37.9
Односторонняя расщелина неба и губы неуточненная
27.63
Ревизия восстановительной операции расщелены неба
Z87.7
Q37.9
4680.
Q37.9
Односторонняя расщелина неба и губы неуточненная
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z87.7
Q37.9
4681.
Q37.9
Односторонняя расщелина неба и губы неуточненная
Z87.7
Q37.9
4682.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.10
Эзофагостомия, не уточненная иначе
Z87.7
Q39.0
4683.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.11
Цервикальная эзофагостомия
Z87.7
Q39.0

4684.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q37.9
4685.
Q37.9
Белгісіз бір жақты Аспан мен ерін жарқылы
Z87.7
Q37.9
4686.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.10
Басқаша анықталмаған Эзофагостомия
Z87.7
Q39.0
4687.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.11
Цервикальды эзофаготомия
Z87.7
Q39.0
4688.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.41
Ішінара эзофагэктомия
Z87.7

4684.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.41
Частичная эзофагоэктомия
Z87.7
Q39.0
4685.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.59
Другие виды интраторакального анастомоза пищевода
Z87.7
Q39.0
4686.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.84
Устранение свища пищевода, не уточненная иначе
Z87.7
Q39.0
4687.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.85
Устранение стриктуры пищевода
Z87.7
Q39.0
4688.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
42.90
Другие манипуляции на пищеводе
Z87.7

Q39.0
4689.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.59
Өңеш интраторакальды анастомозының басқа түрлері
Z87.7
Q39.0
4690.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.84
Басқаша анықталмаған өңеш жыланкөзін жою
Z87.7
Q39.0
4691.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.85
Өңеш стриктурасын жою
Z87.7
Q39.0
4692.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
42.90
Өңештегі басқа манипуляциялар
Z87.7
Q39.0
4693.
Q39.0
Жыланкөзсіз өңеш атрезиясы
Z87.7
Q39.0
4694.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
34.02
Диагностикалық торакотомия
Z87.7

Q39.0
4689.
Q39.0
Атрезия пищевода без свища
Z87.7
Q39.0
4690.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
34.02
Диагностическая торакотомия
Z87.7
Q39.1
4691.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.01
Рассечение диафрагмы пищевода
Z87.7
Q39.1
4692.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.09
Другие виды рассечения пищевода
Z87.7
Q39.1
4693.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.10
Эзофагостомия, не уточненная иначе
Z87.7
Q39.1
4694.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.11
Цервикальная эзофагостомия
Z87.7

Q39.1
4695.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.01
Өңеш диафрагмасының таралуы
Z87.7
Q39.1
4696.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.09
Өңештің басқа түрлері
Z87.7
Q39.1
4697.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.10
Басқаша анықталмаған Эзофагостомия
Z87.7
Q39.1
4698.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.11
Цервикальды эзофаготомия
Z87.7
Q39.1
4699.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.12
Өңеш қалтасының экстериоризациясы
Z87.7

Q39.1
4695.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.12
Экстериоризация кармана пищевода
Z87.7
Q39.1
4696.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.19
Другие виды наружного вскрытия пищевода
Z87.7
Q39.1
4697.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.21
Оперативная эзофагоскопия с рассечением
Z87.7
Q39.1
4698.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.31
Локальное иссечение пищеводного дивертикула
Z87.7
Q39.1
4699.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.32
Локальное иссечение других пораженных участков или тканей пищевода
Z87.7

Q39.1
4700.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.19
Өңешті сыртқа ашудың басқа түрлері
Z87.7
Q39.1
4701.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.21
Шұғыл эзофагоскопия
Z87.7
Q39.1
4702.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.31
Өңеш дивертикулын жергілікті кесу
Z87.7
Q39.1
4703.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.32
Өңештің басқа зақымданған бөліктерін немесе тіндерін жергілікті кесу
Z87.7

Q39.1
4700.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.39
Другие виды деструкции пораженного участка или ткани пищевода
Z87.7
Q39.1
4701.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.40
Эзофагоэктомия, не уточненная иначе
Z87.7
Q39.1
4702.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.41
Частичная эзофагоэктомия
Z87.7
Q39.1
4703.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.42
Полная эзофагоэктомия
Z87.7

Q39.1
4704.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.39
Зақымданған бөлікті немесе өңеш тіндерін деструкцияның басқа түрлері
Z87.7
Q39.1
4705.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.40
Басқаша анықталмаған Эзофагэктомия
Z87.7
Q39.1
4706.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.41
Ішінара эзофагэктомия
Z87.7
Q39.1
4707.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.42
Толық эзофагэктомия
Z87.7

Q39.1
4704.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.51
Внутригрудная эзофаго-эзофагостомия
Z87.7
Q39.1
4705.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.52
Интраторакальная эзофагогастростомия
Z87.7
Q39.1
4706.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.54
Другая интраторакальная эзофагоэнтеростомия
Z87.7
Q39.1
4707.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.55
Внутригрудной анастомоз пищевода с интерпозицией ободочной кишки
Z87.7

Q39.1
4708.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.51
Кеудеішілік эзофаго-эзофагостомия
Z87.7
Q39.1
4709.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.52
Интраторакальды эзофагогастростомия
Z87.7
Q39.1
4710.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.54
Басқа интраторакальды эзофагоэнтеростомия
Z87.7
Q39.1
4711.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.55
Тоқ ішектің интерпозициясы бар өңеш ішіндегі анастомозы
Z87.7

Q39.1
4708.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.56
Другие виды интраторакальной эзофагоколостомии
Z87.7
Q39.1
4709.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.58
Интраторакальный анастомоз пищевода с другой интерпозицией
Z87.7
Q39.1
4710.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.59
Другие виды интраторакального анастомоза пищевода
Z87.7
Q39.1
4711.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.61
Антестернальная эзофагоэзофагостомия
Z87.7

Q39.1
4712.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.56
Интраторакальды эзофагоколостомияның басқа түрлері
Z87.7
Q39.1
4713.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.58
Басқа интерпозициясы бар өңештің интраторакальды анастомозы
Z87.7
Q39.1
4714.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.59
Өңеш интраторакальды анастомозының басқа түрлері
Z87.7
Q39.1
4715.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.61
Антестерналды эзофагостомия
Z87.7

Q39.1
4712.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.62
Антестернальная эзофагогастростомия
Z87.7
Q39.1
4713.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.63
Антестернальный анастомоз пищевода с интерпозицией тонкой кишки
Z87.7
Q39.1
4714.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.64
Другая антестернальная эзофагоэнтеростомия
Z87.7
Q39.1
4715.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.65
Антестернальный анастомоз пищевода с интерпозицией ободочной кишки
Z87.7

Q39.1
4716.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.62
Антестерналды эзофагогастростомия
Z87.7
Q39.1
4717.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.63
Аш ішектің интерпозициясы бар өңештің антестерналды анастомозы
Z87.7
Q39.1
4718.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.64
Басқа антестерналды эзофагоэнтеростомия
Z87.7
Q39.1
4719.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
42.65
Тоқ ішектің интерпозициясы бар өңештің антестерналды анастомозы
Z87.7

Q39.1
4716.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.66
Другая антестернальная эзофагоколостомия
Z87.7
Q39.1
4717.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.68
Антестернальный анастомоз пищевода с другой интерпретацией
Z87.7
Q39.1
4718.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.69
Другой антестернальный анастомоз пищевода
Z87.7
Q39.1
4719.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
42.70
Эзофагомиотомия
Z87.7

Q39.1
4741.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
44.91
Асқазанның варикозды кеңейтілген көктамырларын таңу
Z87.7
Q39.1
4742.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
44.92
Асқазандағы интраоперациялық манипуляция
Z87.7
Q39.1
4743.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q39.1
4744.
Q39.1
Өңеш атрезиясы трахеалды-өңеш жыланкөзімен
54.93
Тері-құрсақ жыланкөзін жасау
Z87.7
Q39.1

Q39.1
4741.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
54.95
Рассечение брюшины
Z87.7
Q39.1
4742.
Q39.1
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
Z87.7
Q39.1
4743.
Q39.2
Врожденный трахеально-пищеводный свищ без атрезии
31.7910
Восстановительные (реконструктивно-пластические) операции на трахее
Z87.7
Q39.2
4744.
Q39.2
Врожденный трахеально-пищеводный свищ без атрезии
34.06
Торакоскопический дренаж плевральной полости
Z87.7
Q39.2

4768.
Q39.6
Өңеш дивертикулі
42.85
Өңеш стриктурасын жою
Z87.7
Q39.6
4769.
Q39.6
Өңеш дивертикулі
Z87.7
Q39.6
4770.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
42.31
Өңеш дивертикулын жергілікті кесу
Z87.7
Q39.8
4771.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
42.32
Өңештің басқа зақымданған бөліктерін немесе тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q39.8
4772.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
42.39
Зақымданған бөлікті немесе өңеш тіндерін деструкцияның басқа түрлері
Z87.7
Q39.8
4773.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
42.42
Толық эзофагэктомия
Z87.7
Q39.8
4774.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
44.66
Асқазан-өңеш сфинктерін жасау бойынша басқа да операциялар
Z87.7
Q39.8
4775.
Q39.8
Өңештің басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q39.8

4768.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
42.39
Другие виды деструкции пораженного участка или ткани пищевода
Z87.7
Q39.8
4769.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
42.42
Полная эзофагоэктомия
Z87.7
Q39.8
4770.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
44.66
Другие операции по созданию желудочно-пищеводного сфинктера
Z87.7
Q39.8
4771.
Q39.8
Другие врожденные аномалии пищевода
Z87.7
Q39.8
4772.
Q39.9
Врожденная аномалия пищевода неуточненная
Z87.7
Q39.9
4773.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
43.00
Гастротомия
Z87.7
Q40.0
4774.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
43.30
Пилоромиотомия
Z87.7
Q40.0
4775.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
43.31
Лапароскопическая пилоромиотомия
Z87.7
Q40.0

4776.
Q39.9
Анықталмаған өңештің туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q39.9
4777.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
43.00
Гастротомия
Z87.7
Q40.0
4778.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
43.30
Пилоромиотомия
Z87.7
Q40.0
4779.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
43.31
Лапароскопиялық пилоромиотомия
Z87.7
Q40.0
4780.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
43.42
Басқа зақымданған бөлікті немесе асқазан тіндерін жергілікті кесу
Z87.7

4776.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
43.42
Локальное иссечение другого пораженного участка или ткани желудка
Z87.7
Q40.0
4777.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
44.21
Дилатация привратника желудка путем рассечения
Z87.7
Q40.0
4778.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
44.29
Другие виды пилоропластики
Z87.7
Q40.0
4779.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
44.69
Другие восстановительные операции на желудке
Z87.7
Q40.0
4780.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
44.99
Прочие манипуляции на желудке
Z87.7

Q40.0
4781.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
44.21
Кесу жолымен асқазанның қақпашысын дилатациялау
Z87.7
Q40.0
4782.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
44.29
Пилоропластиканың басқа түрлері
Z87.7
Q40.0
4783.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
44.69
Асқазанға басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q40.0
4784.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
44.99
Асқазандағы басқа да манипуляциялар
Z87.7
Q40.0
4785.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q40.0

Q40.0
4781.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q40.0
4782.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
54.21
Лапароскопия
Z87.7
Q40.0
4783.
Q40.0
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
Z87.7
Q40.0
4784.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
34.84
Другие виды восстановительных операций на диафрагме
Z87.7
Q40.1
4785.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
34.89
Другие манипуляции на диафрагме
Z87.7
Q40.1

4786.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
54.21
Лапароскопия
Z87.7
Q40.0
4787.
Q40.0
Туа біткен гипертрофиялық пилоростеноз
Z87.7
Q40.0
4788.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
34.84
Диафрагмадағы қалпына келтіру операцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q40.1
4789.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
34.89
Диафрагмадағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q40.1
4790.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
44.65
Эзофагогастропластика
Z87.7
Q40.1

4786.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
44.65
Эзофагогастропластика
Z87.7
Q40.1
4787.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
44.66
Другие операции по созданию желудочно-пищеводного сфинктера
Z87.7
Q40.1
4788.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
53.71
Лапароскопическая фундопликация
Z87.7
Q40.1
4789.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
53.81
Устранение грыжи диафрагмы торакальный доступ, пликация диафрагмы
Z87.7
Q40.1
4790.
Q40.1
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
Z87.7
Q40.1

4791.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
44.66
Асқазан-өңеш сфинктерін жасау бойынша басқа да операциялар
Z87.7
Q40.1
4792.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
53.71
Лапароскопиялық фундопликация
Z87.7
Q40.1
4793.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
53.81
Диафрагма жарығын жою торакальды қол жеткізу, диафрагма плитасы
Z87.7
Q40.1
4794.
Q40.1
Диафрагма өңеш тесігінің туа біткен жарығы
Z87.7
Q40.1

4791.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
43.00
Гастротомия
Z87.7
Q40.2
4792.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
43.42
Локальное иссечение другого пораженного участка или ткани желудка
Z87.7
Q40.2
4793.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
44.29
Другие виды пилоропластики
Z87.7
Q40.2
4794.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
44.69
Другие восстановительные операции на желудке
Z87.7
Q40.2

4795.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
43.00
Гастротомия
Z87.7
Q40.2
4796.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
43.42
Басқа зақымданған бөлікті немесе асқазан тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q40.2
4797.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
44.29
Пилоропластиканың басқа түрлері
Z87.7
Q40.2
4798.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
44.69
Асқазанға басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q40.2
4799.
Q40.2
Асқазанның басқа анықталған даму ақаулары
Z87.7
Q40.2

4795.
Q40.2
Другие уточненные пороки развития желудка
Z87.7
Q40.2
4796.
Q40.3
Порок развития желудка неуточненный
44.39
Другие виды гастроэнтеростомии
Z87.7
Q40.3
4797.
Q40.3
Порок развития желудка неуточненный
Z87.7
Q40.3
4798.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
45.32
Другие виды деструкции пораженного участка двенадцатиперстной кишки
Z87.7
Q40.8
4799.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
46.79
Другие восстановительные операции на кишечнике
Z87.7
Q40.8

4800.
Q40.3
Анықталмаған асқазанның даму ақауы
44.39
Гастроэнтеростомияның басқа түрлері
Z87.7
Q40.3
4801.
Q40.3
Анықталмаған асқазанның даму ақауы
Z87.7
Q40.3
4802.
Q40.8
Ас қорыту жолының жоғарғы бөлігінің дамуының басқа да нақтыланған кемістіктері
45.32
Он екі елі ішектің зақымданған бөлігінің деструкциясының басқа түрлері
Z87.7
Q40.8
4803.
Q40.8
Ас қорыту жолының жоғарғы бөлігінің дамуының басқа да нақтыланған кемістіктері
46.79
Ішекке басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q40.8
4804.
Q40.8
Ас қорыту жолының жоғарғы бөлігінің дамуының басқа да нақтыланған кемістіктері
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q40.8
4805.
Q40.8
Ас қорыту жолының жоғарғы бөлігінің дамуының басқа да нақтыланған кемістіктері
54.19
Өзге лапаротомия
Z87.7
Q40.8
4806.
Q40.8
Ас қорыту жолының жоғарғы бөлігінің дамуының басқа да нақтыланған кемістіктері
54.30
Құрсақ қабырғасының немесе Кіндігінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q40.8
4807.
Q40.8
Ас қорыту жолының жоғарғы бөлігінің дамуының басқа да нақтыланған кемістіктері
Z87.7
Q40.8

4800.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q40.8
4801.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
54.19
Прочая лапаротомия
Z87.7
Q40.8
4802.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
54.30
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани брюшной стенки или пупка
Z87.7
Q40.8
4803.
Q40.8
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
Z87.7
Q40.8
4804.
Q40.9
Пороки развития верхней части пищеварительного тракта неуточненные
Z87.7
Q40.9
4805.
Q41.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз двенадцатиперстной кишки
44.29
Другие виды пилоропластики
Z87.7
Q41.0
4806.
Q41.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз двенадцатиперстной кишки
44.31
Высокий обходной анастомоз
Z87.7
Q41.0
4807.
Q41.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз двенадцатиперстной кишки
44.39
Другие виды гастроэнтеростомии
Z87.7
Q41.0

Q41.0
4822.
Q41.0
Туа біткен болмауы. он екі елі ішектің атрезиясы және стенозы
46.51
Аш ішектің стомасын жабу
Z87.7
Q41.0
4823.
Q41.0
Туа біткен болмауы. он екі елі ішектің атрезиясы және стенозы
48.63
Тік ішектің алдыңғы резекциясының басқа түрлері
Z87.7
Q41.0
4824.
Q41.0
Туа біткен болмауы. он екі елі ішектің атрезиясы және стенозы
48.65
Дюгамель тік ішектің резекциясы (іш-аралық төмен ағатын)
Z87.7
Q41.0
4825.
Q41.0
Туа біткен болмауы. он екі елі ішектің атрезиясы және стенозы
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q41.0

Q41.0
4822.
Q41.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз двенадцатиперстной кишки
54.19
Прочая лапаротомия
Z87.7
Q41.0
4823.
Q41.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз двенадцатиперстной кишки
54.50
Лапаротомия, устранение непроходимости (резекция, стома или анастомоз), висцеролиз
Z87.7
Q41.0
4824.
Q41.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз двенадцатиперстной кишки
Z87.7
Q41.0
4825.
Q41.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз тощей кишки
45.02
Другие виды рассечения тонкой кишки
Z87.7
Q41.1

Q41.1
4838.
Q41.1
Туа біткен болмауы. ішектің атрезиясы және стенозы
45.93
Аш ішектің бөлігін резекциялау, инвагинациялық илеоасцендоанастомоз 'бүйіріндегі соңы'
Z87.7
Q41.1
4839.
Q41.1
Туа біткен болмауы. ішектің атрезиясы және стенозы
46.11
Уақытша колостомия
Z87.7
Q41.1
4840.
Q41.1
Туа біткен болмауы. ішектің атрезиясы және стенозы
46.94
Тоқ ішектің анастомозын тексеру
Z87.7
Q41.1
4841.
Q41.1
Туа біткен болмауы. ішектің атрезиясы және стенозы
54.50
Лапаротомия, өтпеушілікті жою( резекция, стома немесе анастомоз), висцеролиз
Z87.7
Q41.1

Q41.1
4838.
Q41.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз тощей кишки
Z87.7
Q41.1
4839.
Q41.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других подвздошной кишки
42.8901
Лапароскопическая дивертикулэктомия пищевода
Z87.7
Q41.2
4840.
Q41.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других подвздошной кишки
45.33
Локальное иссечение пораженного участка или ткани тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7
Q41.2
4841.
Q41.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других подвздошной кишки
45.34
Другие виды деструкции пораженного участка тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7
Q41.2

Q41.8
4864.
Q41.8
Туа біткен атрезия және жіңішке ішектің басқа нақтыланған бөліктерінің стенозы
45.93
Аш ішектің бөлігін резекциялау, инвагинациялық илеоасцендоанастомоз 'бүйіріндегі соңы'
Z87.7
Q41.8
4865.
Q41.8
Туа біткен атрезия және жіңішке ішектің басқа нақтыланған бөліктерінің стенозы
46.11
Уақытша колостомия
Z87.7
Q41.8
4866.
Q41.8
Туа біткен атрезия және жіңішке ішектің басқа нақтыланған бөліктерінің стенозы
46.51
Аш ішектің стомасын жабу
Z87.7
Q41.8
4867.
Q41.8
Туа біткен атрезия және жіңішке ішектің басқа нақтыланған бөліктерінің стенозы
54.50
Лапаротомия, өтпеушілікті жою( резекция, стома немесе анастомоз), висцеролиз
Z87.7
Q41.8

Q41.8
4864.
Q41.8
Врожденные отсутствие атрезия и стеноз других уточненных частей тонкого кишечника
54.59
Другое удаление перитонеальных спаек
Z87.7
Q41.8
4865.
Q41.8
Врожденные отсутствие атрезия и стеноз других уточненных частей тонкого кишечника
Z87.7
Q41.8
4866.
Q41.9
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз кишечника неуточненной части
42.8901
Лапароскопическая дивертикулэктомия пищевода
Z87.7
Q41.9
4867.
Q41.9
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз кишечника неуточненной части
45.61
Множественная сегментная резекция тонкой кишки
Z87.7
Q41.9

Q41.9
4872.
Q41.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
45.62
Ішектің жартылай резекциясының басқа түрлері
Z87.7
Q41.9
4873.
Q41.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
45.63
Аш ішектің тотальды резекциясы
Z87.7
Q41.9
4874.
Q41.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
45.91
Аш ішектің анастомозы
Z87.7
Q41.9
4875.
Q41.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q41.9

Q41.9
4872.
Q41.9
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз кишечника неуточненной части
Z87.7
Q41.9
4873.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
45.41
Иссечение пораженного участка или ткани толстой кишки
Z87.7
Q42.0
4874.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
45.94
Толстокишечный анастомоз
Z87.7
Q42.0
4875.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
46.11
Временная колостомия
Z87.7
Q42.0

4876.
Q41.9
Туа біткен болмауы. анықталмаған ішектің атрезиясы және стенозы
Z87.7
Q41.9
4877.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
45.41
Тоқ ішектің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу
Z87.7
Q42.0
4878.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
45.94
Жуан-Ішекті анастомозы
Z87.7
Q42.0
4879.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
46.11
Уақытша колостомия
Z87.7

4876.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
46.20
Илеостомия, не уточненная иначе
Z87.7
Q42.0
4877.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
46.50
Закрытие стомы кишечника, не уточненное иначе
Z87.7
Q42.0
4878.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
46.52
Закрытие стомы толстой кишки
Z87.7
Q42.0
4879.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
48.00
Проктотомия
Z87.7

Q42.0
4903.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
49.91
Анальдік қалқаларды кесу
Z87.7
Q42.0
4904.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
49.93
Артқы өту жолының басқа түрлері
Z87.7
Q42.0
4905.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
49.99
Анустағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q42.0
4906.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
54.50
Лапаротомия, өтпеушілікті жою( резекция, стома немесе анастомоз), висцеролиз
Z87.7
Q42.0

Q42.0
4903.
Q42.0
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
Z87.7
Q42.0
4904.
Q42.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки без свища
45.40
Локальное иссечение толстой кишки
Z87.7
Q42.1
4905.
Q42.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки без свища
45.41
Иссечение пораженного участка или ткани толстой кишки
Z87.7
Q42.1
4906.
Q42.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки без свища
45.94
Толстокишечный анастомоз
Z87.7
Q42.1

4907.
Q42.0
Туа біткен болмауы. жыланкөзі бар тік ішектің атрезиясы және стенозы
Z87.7
Q42.0
4908.
Q42.1
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз тік ішектің атрезиясы және стенозы
45.40
Тоқ ішекті жергілікті кесу
Z87.7
Q42.1
4909.
Q42.1
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз тік ішектің атрезиясы және стенозы
45.41
Тоқ ішектің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу
Z87.7
Q42.1
4910.
Q42.1
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз тік ішектің атрезиясы және стенозы
45.94
Жуан-Ішекті анастомоз
Z87.7

4907.
Q42.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки без свища
46.11
Временная колостомия
Z87.7
Q42.1
4908.
Q42.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки без свища
46.13
Постоянная колостомия
Z87.7
Q42.1
4909.
Q42.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки без свища
46.20
Илеостомия, не уточненная иначе
Z87.7
Q42.1
4910.
Q42.1
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз прямой кишки без свища
46.52
Закрытие стомы толстой кишки
Z87.7

4929.
Q42.1
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз тік ішектің атрезиясы және стенозы
57.39
Қуықтағы басқа диагностикалық манипуляциялар
Z87.7
Q42.1
4930.
Q42.1
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз тік ішектің атрезиясы және стенозы
Z87.7
Q42.1
4931.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
45.41
Тоқ ішектің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу
Z87.7
Q42.2
4932.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
45.49
Тоқ ішектің зақымданған бөлігінің деструкциясының басқа түрлері
Z87.7

4929.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
45.70
Частичная резекция толстой кишки
Z87.7
Q42.2
4930.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
45.94
Толстокишечный анастомоз
Z87.7
Q42.2
4931.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
45.95
Анастомоз в анус
Z87.7
Q42.2
4932.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
46.00
Операции на толстой кишке
Z87.7

Q42.2
4941.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
46.52
Тоқ ішек стомасын жабу
Z87.7
Q42.2
4942.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
48.00
Проктотомия
Z87.7
Q42.2
4943.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
48.10
Проктостомия
Z87.7
Q42.2
4944.
Q42.2
Туа біткен болмауы. жыланкөзсіз артқы өтпе атрезиясы және стенозы
48.29
Тік ішекте, тоқ ішектің және параректальды тіннің ректосигмоидтік бөлімінде басқа диагностикалық манипуляциялар
Z87.7

Q42.2
4941.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.30
Локальное иссечение или деструкция пораженного участка или ткани прямой кишки
Z87.7
Q42.2
4942.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.49
Другая низводящая резекция прямой кишки
Z87.7
Q42.2
4943.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.62
Передняя резекция прямой кишки
Z87.7
Q42.2
4944.
Q42.2
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз заднего прохода без свища
48.72
Закрытие проктостомы
Z87.7

Q42.8
5000.
Q42.8
Туа біткен болмауы. тоқ ішектің басқа бөліктерінің атрезиясы және стенозы
45.41
Тоқ ішектің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу
Z87.7
Q42.8
5001.
Q42.8
Туа біткен болмауы. тоқ ішектің басқа бөліктерінің атрезиясы және стенозы
45.51
Аш ішектің сегментін бөлу
Z87.7
Q42.8
5002.
Q42.8
Туа біткен болмауы. тоқ ішектің басқа бөліктерінің атрезиясы және стенозы
45.71
Тоқ ішектің көптеген сегменттік резекциясы
Z87.7
Q42.8
5003.
Q42.8
Туа біткен болмауы. тоқ ішектің басқа бөліктерінің атрезиясы және стенозы
45.72
Тифлэктомия
Z87.7

Q42.8
5000.
Q42.8
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других частей толстого кишечника
45.73
Правая гемиколэктомия
Z87.7
Q42.8
5001.
Q42.8
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других частей толстого кишечника
45.74
Резекция поперечно-ободочной кишки
Z87.7
Q42.8
5002.
Q42.8
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других частей толстого кишечника
45.75
Левая гемиколэктомия
Z87.7
Q42.8
5003.
Q42.8
Врожденные отсутствие. атрезия и стеноз других частей толстого кишечника
45.93
Резекция участка тонкого кишечника, инвагинационный илеоасцедоанастомоз 'конец в бок'
Z87.7

Q43.0
5047.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
46.94
Тоқ ішектің анастомозын тексеру
Z87.7
Q43.0
5048.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
47.00
Аппендэктомия
Z87.7
Q43.0
5049.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q43.0
5050.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
54.19
Өзге лапаротомия
Z87.7
Q43.0
5051.
Q43.0
Меккель Дивертикулы
54.21
Лапароскопия
Z87.7
Q43.0
5052.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
17.31
Тоқ ішектің лапароскопиялық полисегментарлық резекциясы
Z87.7
Q43.1
5053.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
17.39
Тоқ ішектің басқа лапароскопиялық кесілуі
Z87.7
Q43.1
5054.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
45.01
Он екі елі Ішекті емдеу
Z87.7

Q43.0
5047.
Q43.0
Дивертикул Меккеля
54.21
Лапароскопия
Z87.7
Q43.0
5048.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
17.31
Лапароскопическая полисегментарная резекция толстого кишечника
Z87.7
Q43.1
5049.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
17.39
Другое лапароскопическое иссечение толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5050.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.01
Рассечение двенадцатиперстной кишки
Z87.7
Q43.1
5051.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.33
Локальное иссечение пораженного участка или ткани тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7
Q43.1
5052.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.40
Локальное иссечение толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5053.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.41
Иссечение пораженного участка или ткани толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5054.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
45.70
Частичная резекция толстой кишки
Z87.7

Q43.1
5073.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.10
Басқаша анықталмаған Колостомия
Z87.7
Q43.1
5074.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.11
Уақытша колостомия
Z87.7
Q43.1
5075.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.13
Тұрақты колостомия
Z87.7
Q43.1
5076.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.20
Өзгеше анықталмаған Илеостомия
Z87.7
Q43.1
5077.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.21
Уақытша илеостомия
Z87.7
Q43.1
5078.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.22
Ұстағыш илеостомия
Z87.7
Q43.1
5079.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.23
Тұрақты илеостомияның басқа түрлері
Z87.7

Q43.1
5073.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.21
Временная илеостомия
Z87.7
Q43.1
5074.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.22
Удерживающая илеостомия
Z87.7
Q43.1
5075.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.23
Другие виды постоянной илеостомии
Z87.7
Q43.1
5076.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.40
Ревизия кишечной стомы, не уточненная иначе
Z87.7
Q43.1
5077.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.41
Ревизия стомы тонкой кишки
Z87.7
Q43.1
5078.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.42
Устранение грыжи в окружности колостомы
Z87.7
Q43.1
5079.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.43
Другая ревизия стомы толстой кишки
Z87.7

Q43.1
5080.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.40
Басқаша анықталмаған ішек стомасын тексеру
Z87.7
Q43.1
5081.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.41
Аш ішек стомасын тексеру
Z87.7
Q43.1
5082.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.42
Колостоманың шеңберіндегі жарықты жою
Z87.7
Q43.1
5083.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.43
Тоқ ішек стомасының басқа ревизиясы
Z87.7
Q43.1
5084.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.50
Әйтпесе анықталмаған ішек стомасын жабу
Z87.7
Q43.1
5085.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
46.51
Аш ішектің стомасын жабу
Z87.7

Q43.1
5080.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.50
Закрытие стомы кишечника, не уточненное иначе
Z87.7
Q43.1
5081.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.51
Закрытие стомы тонкой кишки
Z87.7
Q43.1
5082.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.52
Закрытие стомы толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5083.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.63
Фиксация толстой кишки к брюшной полости
Z87.7
Q43.1
5084.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
46.94
Ревизия анастомоза толстой кишки
Z87.7
Q43.1
5085.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.25
Открытая биопсия прямой кишки
Z87.7

Q43.1
5091.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.30
Жергілікті кесу немесе зақымданған учаскені немесе тік ішек тінін деструкциялау
Z87.7
Q43.1
5092.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.49
Тік ішектің басқа төмен резекциясы
Z87.7
Q43.1
5093.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.50
Тік ішектің іш-аралық резекциясы
Z87.7
Q43.1
5094.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.51
Тік ішектің лапароскопиялық құрсақ-аралық резекциясы
Z87.7
Q43.1
5095.
Q43.1
Гиршпрунг Ауруы
48.52
Тік ішектің ашық құрсақ-аралық резекциясы
Z87.7

Q43.1
5091.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.52
Открытая брюшно-промежностная резекция прямой кишки
Z87.7
Q43.1
5092.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.59
Другие брюшно-промежностные резекции прямой кишки
Z87.7
Q43.1
5093.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.60
Другие виды резекции прямой кишки
Z87.7
Q43.1
5094.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.61
Транссакральная ректосигмоидэктомия
Z87.7
Q43.1
5095.
Q43.1
Болезнь Гиршпрунга
48.65
Резекция прямой кишки Дюгамеля (брюшно-промежностная низводящая)
Z87.7

Q43.3
5123.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.32
Он екі елі ішектің зақымданған бөлігінің деструкциясының басқа түрлері
Z87.7
Q43.3
5124.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.33
Он екі жүзді қоспағанда, зақымданған учаскені немесе аш ішек тінін жергілікті кесу
Z87.7
Q43.3
5125.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.34
Он екі елі Ішекті қоспағанда, аш ішектің зақымданған бөлігінің деструкциясының басқа түрлері
Z87.7
Q43.3
5126.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.51
Аш ішектің сегментін бөлу
Z87.7
Q43.3
5127.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.62
Ішектің жартылай резекциясының басқа түрлері
Z87.7
Q43.3
5128.
Q43.3
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
45.70
Тоқ ішектің ішінара резекциясы
Z87.7

Q43.3
5123.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.62
Другие виды частичной резекции тонкой кишки
Z87.7
Q43.3
5124.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.70
Частичная резекция толстой кишки
Z87.7
Q43.3
5125.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.71
Множественная сегментарная резекция толстой кишки
Z87.7
Q43.3
5126.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.72
Тифлэктомия
Z87.7
Q43.3
5127.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.73
Правая гемиколэктомия
Z87.7
Q43.3
5128.
Q43.3
Врожденные аномалии фиксации кишечника
45.74
Резекция поперечно-ободочной кишки
Z87.7

Q43.6
5170.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.72
Тифлэктомия
Z87.7
Q43.6
5171.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.73
Оң гемиколэктомия
Z87.7
Q43.6
5172.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.74
Көлденең-тоқ ішектің резекциясы
Z87.7
Q43.6
5173.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.75
Сол жақ гемиколэктомия
Z87.7
Q43.6
5174.
Q43.6
Тік ішек пен анустың туа біткен жыланкөзі
45.94
Жуан-Ішекті анастомоз
Z87.7

Q43.6
5170.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
45.94
Толстокишечный анастомоз
Z87.7
Q43.6
5171.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
46.11
Временная колостомия
Z87.7
Q43.6
5172.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
46.52
Закрытие стомы толстой кишки
Z87.7
Q43.6
5173.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
48.30
Локальное иссечение или деструкция пораженного участка или ткани прямой кишки
Z87.7
Q43.6
5174.
Q43.6
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
48.73
Закрытие другого свища прямой кишки
Z87.7

Q43.7
5200.
Q43.7
Сақталған клоак
48.50
Тік ішектің іш-аралық резекциясы
Z87.7
Q43.7
5201.
Q43.7
Сақталған клоак
48.792
Артқыагиталды және перенесагиталды аноректопластика
Z87.7
Q43.7
5202.
Q43.7
Сақталған клоак
49.93
Артқы өту жолының басқа түрлері
Z87.7
Q43.7
5203.
Q43.7
Сақталған клоак
49.99
Анустағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q43.7
5204.
Q43.7
Сақталған клоак
57.39
Қуықтағы басқа диагностикалық манипуляциялар
Z87.7
Q43.7
5205.
Q43.7
Сақталған клоак
58.10
Уретра меатомиясы
Z87.7
Q43.7

Q43.7
5200.
Q43.7
Сохранившаяся клоака
57.39
Другие диагностические манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q43.7
5201.
Q43.7
Сохранившаяся клоака
58.10
Меатомия уретры
Z87.7
Q43.7
5202.
Q43.7
Сохранившаяся клоака
70.79
Прочие восстановительные операции на влагалище
Z87.7
Q43.7
5203.
Q43.7
Сохранившаяся клоака
70.91
Другие манипуляции на влагалище
Z87.7
Q43.7
5204.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
17.31
Лапароскопическая полисегментарная резекция толстого кишечника
Z87.7
Q43.8
5205.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
17.36
Лапароскопическая сигмоидэктомия
Z87.7
Q43.8

5206.
Q43.7
Сақталған клоак
70.79
Қынапқа басқа да қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q43.7
5207.
Q43.7
Сақталған клоак
70.91
Қынаптағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q43.7
5208.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
17.31
Тоқ ішектің лапароскопиялық полисегментарлық резекциясы
Z87.7
Q43.8
5209.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
17.36
Лапароскопиялық сигмоидэктомия
Z87.7
Q43.8
5210.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
17.39
Тоқ ішектің басқа лапароскопиялық кесілуі
Z87.7
Q43.8
5211.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
45.30
Аш Ішекті жергілікті кесу
Z87.7
Q43.8
5212.
Q43.8
Ішектің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
45.31
Он екі елі ішектің зақымданған бөлігінің жергілікті (эндоскопиялық) кесудің басқа түрлері (эндоскопиялық)
Z87.7

5206.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
17.39
Другое лапароскопическое иссечение толстой кишки
Z87.7
Q43.8
5207.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.30
Локальное иссечение тонкой кишки
Z87.7
Q43.8
5208.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.31
Другие виды (кроме эндоскопического) локального иссечения пораженного участка двенадцатиперстной кишки
Z87.7
Q43.8
5209.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.32
Другие виды деструкции пораженного участка двенадцатиперстной кишки
Z87.7
Q43.8
5210.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.33
Локальное иссечение пораженного участка или ткани тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7
Q43.8
5211.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.331
Устранение источника непроходимости
Z87.7
Q43.8
5212.
Q43.8
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
45.34
Другие виды деструкции пораженного участка тонкой кишки, за исключением двенадцатиперстной
Z87.7

Q44.6
5307.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.23
Бауыр немесе тіннің зақымдануының ашық абляциясы
Z87.7
Q44.6
5308.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.29
Бауырдың зақымдалған бөлігін деструкциялаудың басқа әдістері
Z87.7
Q44.6
5309.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.291
Бауыр абсцессін дренаждау
Z87.7
Q44.6
5310.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.30
Бауыр лобэктомиясы
Z87.7
Q44.6
5311.
Q44.6
Бауырдың кистоздық ауруы
50.40
Бауырдың толық жойылуы
Z87.7
Q44.6

Q44.6
5307.
Q44.6
Кистозная болезнь печени
50.40
Полное удаление печени
Z87.7
Q44.6
5308.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.20
Резекция поврежденных тканей печени
Z87.7
Q44.7
5309.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.22
Частичная резекция печени
Z87.7
Q44.7
5310.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.59
Другая трансплантация печени
Z87.7
Q44.7
5311.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.69
Другое восстановление печени
Z87.7
Q44.7

5312.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.20
Зақымдалған бауыр тіндерін резекциялау
Z87.7
Q44.7
5313.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.22
Бауырдың ішінара резекциясы
Z87.7
Q44.7
5314.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.59
Бауырдың басқа трансплантациясы
Z87.7
Q44.7
5315.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.69
Басқа бауыр қалпына келтіру
Z87.7
Q44.7
5316.
Q44.7
Бауырдың басқа да туа біткен ауытқулары
50.90
Бауырға басқа операциялар

5312.
Q44.7
Другие врожденные аномалии печени
50.90
Другие операции на печени
Z87.7
Q44.7
5313.
Q45.0
Агенезия. аплазия и гипоплазия поджелудочной железы
Z87.7
Q45.0
5314.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
44.31
Высокий обходной анастомоз
Z87.7
Q45.1
5315.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
44.41
Ушивание язвы желудка
Z87.7
Q45.1
5316.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
45.90
Кишечный анастомоз, не уточненный иначе

Z87.7
Q44.7
5317.
Q45.0
Агенезия. ұйқы безінің аплазиясы және гипоплазиясы
Z87.7
Q45.0
5318.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
44.31
Жоғары айналмалы анастомоз
Z87.7
Q45.1
5319.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
44.41
Асқазан жарасын тігу
Z87.7
Q45.1
5320.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
45.90
Басқаша анықталмаған ішек анастомозы
Z87.7
Q45.1
5321.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
45.91
Аш ішектің анастомозы
Z87.7
Q45.1
5322.
Q45.1
Сақиналы ұйқы безі
52.95
Ұйқы безіндегі басқа да қалпына келтіру манипуляциялары
Z87.7
Q45.1

Z87.7
Q45.1
5317.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
45.91
Тонкокишечный анастомоз
Z87.7
Q45.1
5318.
Q45.1
Кольцевидная поджелудочная железа
52.95
Другие восстановительные манипуляции на поджелудочной железе
Z87.7
Q45.1
5319.
Q45.2
Врожденная киста поджелудочной железы
52.00
Операции на поджелудочной железе
Z87.7
Q45.2
5320.
Q45.2
Врожденная киста поджелудочной железы
52.402
Панкреатикоцистогастростомия
Z87.7
Q45.2
5321.
Q45.3
Другие врожденные аномалии поджелудочной железы и протока поджелудочной железы
Z87.7
Q45.3
5322.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.51
Закрытие стомы тонкой кишки
Z87.7
Q45.8

5323.
Q45.2
Ұйқы безінің туа біткен кистасы
52.00
Ұйқы безіне операциялар
Z87.7
Q45.2
5324.
Q45.2
Ұйқы безінің туа біткен кистасы
52.402
Панкреатико цистогастростомия
Z87.7
Q45.2
5325.
Q45.3
Ұйқы безінің және ұйқы безінің басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q45.3
5326.
Q45.8
Ас қорыту мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
46.51
Аш ішектің стомасын жабу
Z87.7
Q45.8
5327.
Q45.8
Ас қорыту мүшелерінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
46.60
Басқаша анықталмаған Ішекті бекіту
Z87.7

5323.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.60
Фиксация кишечника, не уточненная иначе
Z87.7
Q45.8
5324.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.61
Фиксация тонкой кишки к брюшной полости
Z87.7
Q45.8
5325.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.62
Другая фиксация тонкой кишки
Z87.7
Q45.8
5326.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.63
Фиксация толстой кишки к брюшной полости
Z87.7
Q45.8
5327.
Q45.8
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
46.64
Другая фиксация толстой кишки
Z87.7

5345.
Q45.9
Анықталмаған ас қорыту мүшелерінің даму ақаулары
46.76
Тоқ ішектің фистуласын жабу
Z87.7
Q45.9
5346.
Q50.0
Аналық бездің туа біткен болмауы
Z87.7
Q50.0
5347.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
54.19
Өзге лапаротомия
Z87.7
Q50.1
5348.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.01
Лапароскопиялық (сальпинго-) оофорэктомия
Z87.7
Q50.1
5349.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.10
Лапароскопиялық кистэктомия
Z87.7

5345.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.10
Лапароскопическая кистэктомия
Z87.7
Q50.1
5346.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.14
Другие лапароскопические диагностические процедуры на яичниках
Z87.7
Q50.1
5347.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.20
Локальное иссечение или деструкция пораженного участка или ткани яичника
Z87.7
Q50.1
5348.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.25
Другие лапароскопические локалные иссечения или деструкция яичника
Z87.7
Q50.1
5349.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.30
Односторонняя овариэктомия
Z87.7

Q50.1
5350.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.14
Аналық бездегі басқа лапароскопиялық диагностикалық процедуралар
Z87.7
Q50.1
5351.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.20
Зақымданған учаскені немесе аналық без тінін жергілікті кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q50.1
5352.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.25
Басқа лапароскопиялық жергілікті кесу немесе аналық безді деструкциялау
Z87.7
Q50.1
5353.
Q50.1
Аналық без дамуының кистозды аномалиясы
65.30
Біржақты овариэктомия
Z87.7

Q50.1
5350.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.50
Овариоэктомия
Z87.7
Q50.1
5351.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.61
Удаление обоих яичников и труб во время одного операционного периода
Z87.7
Q50.1
5352.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.62
Удаление яичника и трубы
Z87.7
Q50.1
5353.
Q50.1
Кистозная аномалия развития яичника
65.63
Лапароскопическое удаление обоих яичников и труб в течение одного операционного эпизода
Z87.7

Q61.8
5444.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.39
Локальды кесудің немесе зақымдалған учаскені немесе бүйрек тінін деструкциялаудың басқа түрлері
Z87.7
Q61.8
5445.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.40
Ішінара нефрэктомия
Z87.7
Q61.8
5446.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.50
Толық нефрэктомия
Z87.7
Q61.8
5447.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.5002
Толық нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Z87.7
Q61.8
5448.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.51
Непроуретерэктомия
Z87.7
Q61.8

Q61.8
5444.
Q61.8
Другие кистозные болезни почки
55.51
Нефроуретерэктомия
Z87.7
Q61.8
5445.
Q61.8
Другие кистозные болезни почки
55.90
Другие операции на почке
Z87.7
Q61.8
5446.
Q61.8
Дисплазия почки
56.31
Уретероскопия
Z87.7
Q61.8
5447.
Q61.9
Кистозная болезнь почек неуточненная
55.0169
Ретроперитонеальная диссекция (лапароскопическая резекция стенки кисты почки)
Z87.7
Q61.9
5448.
Q61.9
Кистозная болезнь почек неуточненная
55.50
Полная нефрэктомия
Z87.7
Q61.9

5449.
Q61.8
Бүйректің басқа кистоздық аурулары
55.90
Бүйрекке басқа операциялар
Z87.7
Q61.8
5450.
Q61.8
Бүйрек дисплазиясы
56.31
Уретероскопия
Z87.7
Q61.8
5451.
Q61.9
Анықталмаған бүйректің кистоздық ауруы
55.0169
Ретроперитонеалдық диссекция (бүйрек кистасының қабырғасын лапароскопиялық резекциялау)
Z87.7
Q61.9
5452.
Q61.9
Анықталмаған бүйректің кистоздық ауруы
55.50
Толық нефрэктомия
Z87.7
Q61.9
5453.
Q61.9
Анықталмаған бүйректің кистоздық ауруы
55.5002
Толық нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Z87.7
Q61.9
5454.
Q61.9
Анықталмаған бүйректің кистоздық ауруы
55.51
Непроуретерэктомия

5449.
Q61.9
Кистозная болезнь почек неуточненная
55.5002
Полная нефрэктомия (эндовидеохирургическая, ретроперитонеальная)
Z87.7
Q61.9
5450.
Q61.9
Кистозная болезнь почек неуточненная
55.51
Нефроуретерэктомия
Z87.7
Q61.9
5451.
Q62.0
Врожденный гидронефроз
Z87.7
Q62.0
5452.
Q62.1
Атрезия и стеноз мочеточника
Z87.7
Q62.1
5453.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.02
Нефростомия
Z87.7
Q62.2
5454.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.10
Нефротомия, нефростомия

Z87.7
Q61.9
5455.
Q62.0
Туа біткен гидронефроз
Z87.7
Q62.0
5456.
Q62.1
Несепағардың атрезиясы және стенозы
Z87.7
Q62.1
5457.
Q62.2
Туа біткен несепағардың кеңеюі [туа біткен мегалоуретер]
55.02
Нефростомия
Z87.7
Q62.2
5458.
Q62.2
Туа біткен несепағардың кеңеюі [туа біткен мегалоуретер]
55.10
Нефростомия, нефростомия
Z87.7
Q62.2
5459.
Q62.2
Туа біткен несепағардың кеңеюі [туа біткен мегалоуретер]
55.40
Ішінара нефрэктомия
Z87.7
Q62.2
5460.
Q62.2
Туа біткен несепағардың кеңеюі [туа біткен мегалоуретер]
55.51
Непроуретерэктомия
Z87.7
Q62.2
5461.
Q62.2
Туа біткен несепағардың кеңеюі [туа біткен мегалоуретер]
55.80
Бүйрекке басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7

Z87.7
Q62.2
5455.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.40
Частичная нефрэктомия
Z87.7
Q62.2
5456.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.51
Нефроуретерэктомия
Z87.7
Q62.2
5457.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.80
Другие восстановительные операции на почке
Z87.7
Q62.2
5458.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.86
Анастомоз почки
Z87.7
Q62.2
5459.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
55.87
Лапароскопическая пластика лоханочно-мочеточникового сегмента
Z87.7
Q62.2
5460.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
56.41
Резекция мочеточника
Z87.7
Q62.2
5461.
Q62.2
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
56.79
Другой анастомоз или шунтирование мочеточника
Z87.7

Q62.7
5495.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
56.51
Уретерокутанеостомия
Z87.7
Q62.7
5496.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
56.74
Уретероцистонеостомия
Z87.7
Q62.7
5497.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
56.79
Басқа анастомоз немесе несепағардың шунттануы
Z87.7
Q62.7
5498.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
56.89
Несепағардың басқа қалпына келуі
Z87.7
Q62.7
5499.
Q62.7
Туа біткен көпіршік-несепағар-бүйрек рефлюкс
59.30
Несепағар-көпіршіктің аппликациясы
Z87.7
Q62.7

Q62.7
5495.
Q62.7
Врожденный пузырно-мочеточниково-почечный рефлюкс
59.30
Пликация мочеточниково-пузырного соустья
Z87.7
Q62.7
5496.
Q62.8
Другие врожденные аномалии мочеточника
55.02
Нефростомия
Z87.7
Q62.8
5497.
Q62.8
Другие врожденные аномалии мочеточника
55.80
Другие восстановительные операции на почке
Z87.7
Q62.8
5498.
Q62.8
Другие врожденные аномалии мочеточника
55.86
Анастомоз почки
Z87.7
Q62.8
5499.
Q62.8
Другие врожденные аномалии мочеточника
55.8602
Лапароскопический неоуретероцистоанастомоз
Z87.7
Q62.8

Q63.1
5530.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.5002
Толық нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Z87.7
Q63.1
5531.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.51
Непроуретерэктомия
Z87.7
Q63.1
5532.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.85
Таға тәрізді бүйрек бойынша Истмотомия
Z87.7
Q63.1
5533.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.86
Бүйрек анастомозы
Z87.7
Q63.1
5534.
Q63.1
Кілегей, ұзын және таға тәрізді бүйрек
55.87
Лоханкалық-несепағар сегментінің лапароскопиялық пластикасы
Z87.7

Q63.1
5530.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
55.87
Лапароскопическая пластика лоханочно-мочеточникового сегмента
Z87.7
Q63.1
5531.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
55.89
Прочие восстановительные операции на почке
Z87.7
Q63.1
5532.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
55.92
Чрескожная пункция почки
Z87.7
Q63.1
5533.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
56.00
Операции на мочеточнике
Z87.7
Q63.1
5534.
Q63.1
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
56.10
Трансуретральная ликвидация обструкции мочеточника
Z87.7

Q63.8
5571.
Q63.8
Бүйректің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
55.50
Толық нефрэктомия
Z87.7
Q63.8
5572.
Q63.8
Бүйректің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
55.5002
Толық нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Z87.7
Q63.8
5573.
Q63.8
Бүйректің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
55.51
Непроуретерэктомия
Z87.7
Q63.8
5574.
Q63.8
Бүйректің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
55.52
Қалған (жалғыз) бүйректің нефрэктомиясы
Z87.7

Q63.8
5571.
Q63.8
Другие уточненные врожденные аномалии почки
55.54
Двусторонняя нефрэктомия
Z87.7
Q63.8
5572.
Q63.8
Другие уточненные врожденные аномалии почки
55.7002
Нефропексия (лапароскопическая ретроперитонеальная)
Z87.7
Q63.8
5573.
Q63.8
Другие уточненные врожденные аномалии почки
55.80
Другие восстановительные операции на почке
Z87.7
Q63.8
5574.
Q63.8
Другие уточненные врожденные аномалии почки
55.84
Уменьшение перекрута почечной питающей ножки
Z87.7

Q63.9
5600.
Q63.9
Анықталмаған бүйректің туа біткен ауытқулары
56.31
Уретероскопия
Z87.7
Q63.9
5601.
Q63.9
Анықталмаған бүйректің туа біткен ауытқулары
56.74
Уретероцистонеостомия
Z87.7
Q63.9
5602.
Q63.9
Анықталмаған бүйректің туа біткен ауытқулары
56.81
Ішкі жарықты эндоскопиялық кесу және несепағардың баллонды дилатациясы
Z87.7
Q63.9
5603.
Q63.9
Анықталмаған бүйректің туа біткен ауытқулары
57.90
Қуыққа басқа операциялар
Z87.7
Q63.9
5604.
Q64.0
Эписпадия
Z87.7
Q64.0
5605.
Q64.1
Қуық экстрофиясы
Z87.7
Q64.1
5606.
Q64.2
Туа біткен артқы уретральды клапандар
Z87.7
Q64.2
5607.
Q64.3
Уретра мен қуық мойынының атрезиясы мен стенозының басқа түрлері
Z87.7
Q64.3
5608.
Q64.4
Аномалия зәр ағыны [урахуса]
Z87.7
Q64.4

Q63.9
5600.
Q64.0
Эписпадия
Z87.7
Q64.0
5601.
Q64.1
Экстрофия мочевого пузыря
Z87.7
Q64.1
5602.
Q64.2
Врожденные задние уретральные клапаны
Z87.7
Q64.2
5603.
Q64.3
Другие виды атрезии и стеноза уретры и шейки мочевого пузыря
Z87.7
Q64.3
5604.
Q64.4
Аномалия мочевого протока [урахуса]
Z87.7
Q64.4
5605.
Q64.5
Врожденное отсутствие мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
Z87.7
Q64.5
5606.
Q64.6
Врожденный дивертикул мочевого пузыря
57.59
Открытое иссечение или деструкция пораженного участка или ткани мочевого пузыря
Z87.7
Q64.6
5607.
Q64.6
Врожденный дивертикул мочевого пузыря
57.89
Другие восстановительные операции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.6
5608.
Q64.6
Врожденный дивертикул мочевого пузыря
57.99
Прочие манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.6

5609.
Q64.5
Қуық пен несеп шығару арнасының туа біткен болмауы
Z87.7
Q64.5
5610.
Q64.6
Қуықтың туа біткен дивертикулы
57.59
Зақымдалған учаскені немесе қуық тіндерін ашық кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q64.6
5611.
Q64.6
Қуықтың туа біткен дивертикулы
57.89
Қуықтың басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q64.6
5612.
Q64.6
Қуықтың туа біткен дивертикулы
57.99
Қуықтағы басқа да манипуляциялар
Z87.7
Q64.6
5613.
Q64.7
Қуықтың және несеп шығару арнасының басқа да туа біткен ауытқулары
57.59
Зақымдалған учаскені немесе қуық тіндерін ашық кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q64.7
5614.
Q64.7
Қуықтың және несеп шығару арнасының басқа да туа біткен ауытқулары
57.89
Қуықтың басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q64.7

5609.
Q64.7
Другие врожденные аномалии мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
57.59
Открытое иссечение или деструкция пораженного участка или ткани мочевого пузыря
Z87.7
Q64.7
5610.
Q64.7
Другие врожденные аномалии мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
57.89
Другие восстановительные операции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.7
5611.
Q64.7
Другие врожденные аномалии мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
57.99
Прочие манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.7
5612.
Q64.8
Другие уточненные врожденные аномалии мочевыделительной системы
57.59
Открытое иссечение или деструкция пораженного участка или ткани мочевого пузыря
Z87.7
Q64.8
5613.
Q64.8
Другие уточненные врожденные аномалии мочевыделительной системы
57.89
Другие восстановительные операции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.8
5614.
Q64.8
Другие уточненные врожденные аномалии мочевыделительной системы
57.99
Прочие манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.8

5615.
Q64.7
Қуықтың және несеп шығару арнасының басқа да туа біткен ауытқулары
57.99
Қуықтағы басқа да манипуляциялар
Z87.7
Q64.7
5616.
Q64.8
Зәр шығару жүйесінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
57.59
Зақымдалған учаскені немесе қуық тіндерін ашық кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q64.8
5617.
Q64.8
Зәр шығару жүйесінің басқа анықталған туа біткен ауытқулары
57.89
Қуықтың басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q64.8

5615.
Q64.9
Врожденная аномалия мочевыделительной системы неуточненная
57.59
Открытое иссечение или деструкция пораженного участка или ткани мочевого пузыря
Z87.7
Q64.9
5616.
Q64.9
Врожденная аномалия мочевыделительной системы неуточненная
57.89
Другие восстановительные операции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.9
5617.
Q64.9
Врожденная аномалия мочевыделительной системы неуточненная
57.99
Прочие манипуляции на мочевом пузыре
Z87.7
Q64.9

Z87.7
Q64.9
5622.
Q65.0
Санның туа біткен шығуы бір жақты
77.25
Жамбас сүйегінің сыналы остеотомиясы
Z87.7
Q65.0
5623.
Q65.0
Санның туа біткен шығуы бір жақты
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q65.0
5624.
Q65.0
Санның туа біткен шығуы бір жақты
79.45
Ортан жілік эпифизінің сынықтарының жабық репозициясы
Z87.7
Q65.0
5625.
Q65.0
Санның туа біткен шығуы бір жақты
79.75
Жамбас шығуының жабық репозициясы
Z87.7
Q65.0
5626.
Q65.0
Санның туа біткен шығуы бір жақты
79.85
Жамбас шығысын ашық түзету
Z87.7
Q65.0

Z87.7
Q65.0
5622.
Q65.0
Врожденный вывих бедра односторонний
79.85
Открытое вправление вывиха бедра
Z87.7
Q65.0
5623.
Q65.0
Врожденный вывих бедра односторонний
81.51
Полная замена тазобедренного сустава
209
81.51
Z54.0
Z96.6
Q65.0
Z87.7
Q65.0
5624.
Q65.0
Врожденный вывих бедра односторонний
83.12
Тенотомия приводящей мышцы бедра
Z87.7
Q65.0
5625.
Q65.0
Врожденный вывих бедра односторонний
Z87.7
Q65.0
5626.
Q65.1
Врожденный вывих бедра двусторонний
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
Z87.7
Q65.1

5648.
Q65.4
Туа біткен жамбас екі жақты
79.85
Жамбас шығысын ашық түзету
Z87.7
Q65.4
5649.
Q65.4
Туа біткен жамбас екі жақты
83.12
Жамбас бұлшық етінің тенотомиясы
Z87.7
Q65.4
5650.
Q65.5
Анықталмаған туа біткен жамбас
83.12
Жамбас бұлшық етінің тенотомиясы
Z87.7
Q65.5
5651.
Q65.8
Санның басқа да туа біткен деформациялары
77.15
Бөлмей сан сүйегінің басқа түрлері
Z87.7
Q65.8
5652.
Q65.8
Санның басқа да туа біткен деформациялары

5648.
Q65.8
Другие врожденные деформации бедра
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
Z87.7
Q65.8
5649.
Q65.8
Другие врожденные деформации бедра
77.35
Другие виды пересечения бедренной кости
Z87.7
Q65.8
5650.
Q65.8
Другие врожденные деформации бедра
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q65.8
5651.
Q65.8
Другие врожденные деформации бедра
83.12
Тенотомия приводящей мышцы бедра
Z87.7
Q65.8
5652.
Q65.9
Врожденная деформация бедра неуточненная

Q67.6
5690.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
34.74
Кеуденің деформациясын жою
Z87.7
Q67.6
5691.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
34.79
Кеуде қабырғасына басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q67.6
5692.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
34.99
Кеуде қуысындағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q67.6
5693.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
77.21
Жауырынның сыналы остеотомиясы. бұғана және кеуде қуысы (қабырға және кеуде)
Z87.7
Q67.6
5694.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.41
Жауырынның, бұғана мен кеуде қуысының сүйектеріне (қабырғалар мен кеудеге) басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар)
Z87.7

Q67.6
5690.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.41
Другие восстановительные и пластические манипуляции на кости лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q67.6
5691.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z87.7
Q67.6
5692.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.61
Удаление имплантированных фиксаторов из лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q67.6
5693.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.62
Удаление имплантированных фиксаторов из плечевой кости
Z87.7
Q67.6
5694.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.71
Остеоклазия лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7

Q67.6
5695.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.60
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z87.7
Q67.6
5696.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.61
Қалақшадан, бұғана мен кеуде қуысынан имплантацияланған фиксаторларды алып тастау (қабырғалар мен кеуде))
Z87.7
Q67.6
5697.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.62
Иық сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z87.7
Q67.6
5698.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.71
Жауырынның, бұғана мен кеуде қуысының остеоклазиясы)
Z87.7
Q67.6
5699.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
78.81
Басқа айдарларда жіктелмейтін жауырынның, бұғана мен кеуде қуысының (қабырға мен кеуде) сүйектеріне диагностикалық манипуляциялар
Z87.7
Q67.6
5700.
Q67.6
Туа біткен құйма кеуде
Z87.7
Q67.6
5701.
Q67.7
Туа біткен килевидті кеуде
Z87.7
Q67.7

Q67.6
5695.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
78.81
Диагностические манипуляции на кости лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины), не классифицируемые в других рубриках
Z87.7
Q67.6
5696.
Q67.6
Врожденная впалая грудь
Z87.7
Q67.6
5697.
Q67.7
Врожденная килевидная грудь
Z87.7
Q67.7
5698.
Q67.8
Другие врожденные деформации грудной клетки
Z87.7
Q67.8
5699.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
78.70
Остеоклазия кости неуточненной локализаци
Z87.7
Q68.0
5700.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
82.71
Коррекция натяжения сухожилия
Z87.7
Q68.0
5701.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
82.72
Пластическая манипуляция на кисти с применением мышечного или фасциального трансплантата
Z87.7
Q68.0

5702.
Q67.8
Кеуде қуысының басқа да туа біткен деформациялары
Z87.7
Q67.8
5703.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
78.70
Анықталмаған сүйектің остеоклазиясы
Z87.7
Q68.0
5704.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
82.71
Сіңірдің созылуын түзету
Z87.7
Q68.0
5705.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
82.72
Бұлшық ет немесе фасциалды трансплантатты қолдана отырып, қолдарға пластикалық манипуляция
Z87.7

5702.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
82.99
Прочие манипуляции на мышце, сухожилии и фасции кисти
Z87.7
Q68.0
5703.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.02
Миотомия (кроме кисти)
Z87.7
Q68.0
5704.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.09
Другие виды рассечения мягкой ткани (кроме кисти)
Z87.7
Q68.0
5705.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.13
Другая тенотомия (кроме кисти)
Z87.7

Q68.0
5706.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
82.99
Бұлшық етке, сіңірге және қолдың фасциясына өзге де манипуляциялар
Z87.7
Q68.0
5707.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
83.02
Миотомия (қылқаламнан басқа))
Z87.7
Q68.0
5708.
Q68.0
Туа біткен деформациясы грудиноключично-сосцевидной бұлшық
83.09
Жұмсақ матаның басқа түрлері (қылқаламнан басқа))
Z87.7
Q68.0
5709.
Q68.0
Туа біткен деформациясы кеуделік-сосцевидті бұлшықық
83.13
Басқа тенотомия (қылқаламнан басқа))
Z87.7

Q68.0
5706.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Z87.7
Q68.0
5707.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.77
Перемещение или трансплантация мышцы
Z87.7
Q68.0
5708.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.79
Другая транспозиция мышцы (кроме кисти)
Z87.7
Q68.0
5709.
Q68.0
Врожденная деформация грудиноключично-сосцевидной мышцы
83.83
Коррекция натяжения сухожилия (кроме кисти)
Z87.7

Q68.1
5721.
Q68.1
Қолдың туа біткен деформациясы
77.34
Білек сүйектері мен алақан сүйектері қиылысының басқа түрлері
Z87.7
Q68.1
5722.
Q68.1
Қолдың туа біткен деформациясы
78.70
Анықталмаған сүйектің остеоклазиясы
Z87.7
Q68.1
5723.
Q68.1
Қолдың туа біткен деформациясы
79.13
Ішкі бекітумен білек сүйектері мен алақан сүйектері сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z87.7
Q68.1
5724.
Q68.1
Қолдың туа біткен деформациясы
81.20
Аяқ-қол буындарындағы басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7

Q68.1
5721.
Q68.1
Врожденная деформация кисти
82.72
Пластическая манипуляция на кисти с применением мышечного или фасциального трансплантата
Z87.7
Q68.1
5722.
Q68.1
Врожденная деформация кисти
82.79
Пластическая манипуляция на кисти с другим трансплантатом или имплантатом
Z87.7
Q68.1
5723.
Q68.1
Врожденная деформация кисти
82.83
Коррекция макродактилии
Z87.7
Q68.1
5724.
Q68.1
Врожденная деформация кисти
82.89
Другие пластические манипуляции на кисти
Z87.7

5913.
Q70.3
Табан саусақтарының ұлпалары
86.85
Синдактилияны түзету
Z87.7
Q70.3
5914.
Q70.4
Полисиндактилия
82.72
Бұлшық ет немесе фасциалды трансплантатты қолдана отырып, қолдарға пластикалық манипуляция
Z87.7
Q70.4
5915.
Q70.4
Полисиндактилия
82.79
Басқа трансплантатпен немесе имплантатпен қолдарға пластикалық манипуляция
Z87.7
Q70.4
5916.
Q70.4
Полисиндактилия
82.89
Қылқаламдағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q70.4

5913.
Q70.4
Полисиндактилия
86.85
Коррекция синдактилии
Z87.7
Q70.4
5914.
Q70.9
Синдактилия неуточненная
82.72
Пластическая манипуляция на кисти с применением мышечного или фасциального трансплантата
Z87.7
Q70.9
5915.
Q70.9
Синдактилия неуточненная
82.79
Пластическая манипуляция на кисти с другим трансплантатом или имплантатом
Z87.7
Q70.9
5916.
Q70.9
Синдактилия неуточненная
82.81
Перемещение пальца руки, кроме большого пальца
Z87.7
Q70.9

5917.
Q70.4
Полисиндактилия
86.85
Синдактилияны түзету
Z87.7
Q70.4
5918.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
82.72
Бұлшық ет немесе фасциалды трансплантатты қолдана отырып, қолдарға пластикалық манипуляция
Z87.7
Q70.9
5919.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
82.79
Басқа трансплантатпен немесе имплантатпен қолдарға пластикалық манипуляция
Z87.7
Q70.9
5920.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
82.81
Үлкен саусақтан басқа қол саусағын жылжыту
Z87.7
Q70.9
5921.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
82.89
Қылқаламдағы басқа да пластикалық манипуляциялар

5917.
Q70.9
Синдактилия неуточненная
82.89
Другие пластические манипуляции на кисти
Z87.7
Q70.9
5918.
Q70.9
Синдактилия неуточненная
86.85
Коррекция синдактилии
Z87.7
Q70.9
5919.
Q71.0
Врожденное полное отсутствие верхней(их) конечности(ей)
Z87.7
Q71.0
5920.
Q71.1
Врожденное отсутствие плеча и предплечья при наличии кисти
78.32
Манипуляции по удлинению плечевой кости
Z87.7
Q71.1
5921.
Q71.1
Врожденное отсутствие плеча и предплечья при наличии кисти

Z87.7
Q70.9
5922.
Q70.9
Синдактилия анықталмаған
86.85
Синдактилияны түзету
Z87.7
Q70.9
5923.
Q71.0
Аяқ-қолдың туа біткен толық болмауы)
Z87.7
Q71.0
5924.
Q71.1
Білек пен иықтың туа біткен болмауы
78.32
Иық сүйегінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.1
5925.
Q71.1
Білек пен иықтың туа біткен болмауы
Z87.7
Q71.1
5926.
Q71.2
Білек пен қолдың туа біткен болмауы
Z87.7
Q71.2
5927.
Q71.3
Қол мен саусақтың туа біткен болмауы)
82.89
Қылқаламдағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.3

Z87.7
Q71.1
5922.
Q71.2
Врожденное отсутствие предплечья и кисти
Z87.7
Q71.2
5923.
Q71.3
Врожденное отсутствие кисти и пальца(ев)
82.89
Другие пластические манипуляции на кисти
Z87.7
Q71.3
5924.
Q71.3
Врожденное отсутствие кисти и пальца(ев)
Z87.7
Q71.3
5925.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
78.33
Манипуляции по удлинению лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.4
5926.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
78.39
Манипуляции по удлинению прочих костей
Z87.7
Q71.4
5927.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
78.43
Другие восстановительные и пластические манипуляции на лучевой и локтевой костях
Z87.7
Q71.4

5928.
Q71.3
Қол мен саусақтың туа біткен болмауы)
Z87.7
Q71.3
5929.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
78.33
Сәуле және шынтақ сүйектерінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.4
5930.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
78.39
Басқа сүйектердің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.4
5931.
Q71.4
Сәуле сүйегінің бойлық қысқаруы
78.43
Сәуле және шынтақ сүйектеріндегі басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.4

5928.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
78.63
Удаление имплантированных фиксаторов из лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.4
5929.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Z87.7
Q71.4
5930.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
Z87.7
Q71.4
5931.
Q71.4
Продольное укорочение лучевой кости
Z87.7
Q71.4

5944.
Q71.6
Клешне тәрізді қылқалам
86.74
Кесінді аяқта немесе кесінді дененің басқа бөліктеріне кең негізде бекіту
Z87.7
Q71.6
5945.
Q71.6
Клешне тәрізді қылқалам
Z87.7
Q71.6
5946.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
77.22
Клиновидная остеотомия иық сүйегінің
Z87.7
Q71.8
5947.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
77.23
Сәулелік және шынтақ сүйектерінің сыналы остеотомиясы
Z87.7
Q71.8
5948.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
77.33
Сәуле және шынтақ сүйектері сүйектерінің қиылысуының басқа түрлері
Z87.7
Q71.8
5949.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
77.87
Үлкен жілік және аз жілік сүйегін ішінара кесу
Z87.7
Q71.8
5950.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.09
Басқа сүйектерді трансплантациялау
Z87.7
Q71.8
5951.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.13
Сәулелік және шынтақ сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q71.8
5952.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7

5944.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
77.33
Другие виды пересечения костей лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.8
5945.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
77.87
Другое частичное иссечение большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q71.8
5946.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.09
Трансплантация прочих костей
Z87.7
Q71.8
5947.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.13
Применение внешнего фиксирующего устройства на лучевую и локтевую кость
Z87.7
Q71.8
5948.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q71.8
5949.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.33
Манипуляции по удлинению лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.8
5950.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.34
Манипуляции по удлинению кости запястья и пястной кости
Z87.7
Q71.8
5951.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.39
Манипуляции по удлинению прочих костей
Z87.7
Q71.8
5952.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.42
Другие восстановительные и пластические манипуляции на плечевой кости
Z87.7

Q71.8
5953.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.33
Сәуле және шынтақ сүйектерінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.8
5954.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.34
Білек сүйегінің және алақан сүйегінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.8
5955.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.39
Басқа сүйектердің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.8
5956.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.42
Иық сүйегіне басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7

Q71.8
5953.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.44
Другие восстановительные и пластические манипуляции на кости запястья и пястной кости
Z87.7
Q71.8
5954.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.63
Удаление имплантированных фиксаторов из лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.8
5955.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
78.84
Диагностические манипуляции на кости запястья и пястной кости, не классифицируемые в других рубриках
Z87.7
Q71.8
5956.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
82.89
Другие пластические манипуляции на кисти
Z87.7

Q71.8
5957.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.44
Білек және алақан сүйегінің сүйегіне басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.8
5958.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z87.7
Q71.8
5959.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
78.84
Басқа айдарларда жіктелмейтін білек сүйегіне және алақан сүйегіне диагностикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.8
5960.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
82.89
Қылқаламдағы басқа да пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q71.8

Q71.8
5957.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
84.99
Прочие манипуляции на скелетно-мышечной системе
Z87.7
Q71.8
5958.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
Z87.7
Q71.8
5959.
Q71.8
Другие дефекты, укорачивающие верхнюю (ие) конечность (ти)
Z87.7
Q71.8
5960.
Q71.9
Дефект, укорачивающий верхнюю конечность, неуточненный
78.33
Манипуляции по удлинению лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q71.9

5961.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
84.99
Қаңқа-бұлшық ет жүйесіндегі өзге де манипуляциялар
Z87.7
Q71.8
5962.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
84.991
Компрессиялық-дистракциялық остеосинтезге арналған аппарат салу
Z87.7
Q71.8
5963.
Q71.8
Аяқ-қолды қысқартатын басқа да ақаулар)
Z87.7
Q71.8
5964.
Q71.9
Аяқтың жоғарғы бөлігін қысқартатын, анықталмаған ақау
78.33
Сәуле және шынтақ сүйектерінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.9
5965.
Q71.9
Аяқтың жоғарғы бөлігін қысқартатын, анықталмаған ақау
78.34
Білек сүйегінің және алақан сүйегінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q71.9
5966.
Q71.9
Аяқтың жоғарғы бөлігін қысқартатын, анықталмаған ақау
Z87.7
Q71.9

5961.
Q71.9
Дефект, укорачивающий верхнюю конечность, неуточненный
78.34
Манипуляции по удлинению кости запястья и пястной кости
Z87.7
Q71.9
5962.
Q71.9
Дефект, укорачивающий верхнюю конечность, неуточненный
Z87.7
Q71.9
5963.
Q72.0
Врожденное полное отсутствие нижней(их) конечности(ей)
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.0
5964.
Q72.0
Врожденное полное отсутствие нижней(их) конечности(ей)
Z87.7
Q72.0
5965.
Q72.1
Врожденное отсутствие бедра и голени при наличии стопы
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.1
5966.
Q72.1
Врожденное отсутствие бедра и голени при наличии стопы
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.1

5967.
Q72.0
Аяқ-қолдың туа біткен толық болмауы)
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.0
5968.
Q72.0
Аяқ-қолдың туа біткен толық болмауы)
Z87.7
Q72.0
5969.
Q72.1
Табан болған кезде сан мен сирақтың туа біткен болмауы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.1
5970.
Q72.1
Табан болған кезде сан мен сирақтың туа біткен болмауы
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.1
5971.
Q72.1
Табан болған кезде сан мен сирақтың туа біткен болмауы
78.30
Анықталмаған локализациядағы аяқ-қолдың ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q72.1
5972.
Q72.1
Табан болған кезде сан мен сирақтың туа біткен болмауы
Z87.7
Q72.1
5973.
Q72.2
Сирақ пен табанның туа біткен болмауы
77.35
Ортан жілік қиылысының басқа түрлері
Z87.7
Q72.2
5974.
Q72.2
Сирақ пен табанның туа біткен болмауы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.2
5975.
Q72.2
Сирақ пен табанның туа біткен болмауы
Z87.7
Q72.2

5967.
Q72.1
Врожденное отсутствие бедра и голени при наличии стопы
78.30
Манипуляции по удлинению конечности неуточненной локализации
Z87.7
Q72.1
5968.
Q72.1
Врожденное отсутствие бедра и голени при наличии стопы
Z87.7
Q72.1
5969.
Q72.2
Врожденное отсутствие голени и стопы
77.35
Другие виды пересечения бедренной кости
Z87.7
Q72.2
5970.
Q72.2
Врожденное отсутствие голени и стопы
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.2
5971.
Q72.2
Врожденное отсутствие голени и стопы
Z87.7
Q72.2
5972.
Q72.3
Врожденное отсутствие стопы и пальца(ев)
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.3
5973.
Q72.3
Врожденное отсутствие стопы и пальца(ев)
Z87.7
Q72.3
5974.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.4
5975.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.4

5976.
Q72.3
Аяқ пен саусақтың туа біткен болмауы)
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.3
5977.
Q72.3
Аяқ пен саусақтың туа біткен болмауы)
Z87.7
Q72.3
5978.
Q72.4
Сан сүйегінің бойлық қысқаруы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.4
5979.
Q72.4
Сан сүйегінің бойлық қысқаруы
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.4
5980.
Q72.4
Сан сүйегінің бойлық қысқаруы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q72.4

5976.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q72.4
5977.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.35
Манипуляции по удлинению бедренной кости
Z87.7
Q72.4
5978.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
78.65
Удаление имплантированных фиксаторов из бедренной кости
Z87.7
Q72.4
5979.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
84.82
Имплантация и переустановка динамической стабилизационной системы, основанной на педикулярных винтах
Z87.7
Q72.4
5980.
Q72.4
Продольное укорочение бедренной кости
Z87.7
Q72.4

5993.
Q72.5
Үлкен жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
84.991
Компрессиялық-дистракциялық остеосинтезге арналған аппарат салу
Z87.7
Q72.5
5994.
Q72.5
Үлкен жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
Z87.7
Q72.5
5995.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
77.37
Үлкен жілік және кіші жілік сүйектерінің қиылысуының басқа түрлері
Z87.7
Q72.6
5996.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.6

5993.
Q72.6
Продольное укорочение малоберцовой кости
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.6
5994.
Q72.6
Продольное укорочение малоберцовой кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q72.6
5995.
Q72.6
Продольное укорочение малоберцовой кости
78.37
Манипуляции по удлинению большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q72.6
5996.
Q72.6
Продольное укорочение малоберцовой кости
Z87.7
Q72.6

5997.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.6
5998.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q72.6
5999.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
78.37
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q72.6
6000.
Q72.6
Аз жілік сүйегінің бойлық қысқаруы
Z87.7
Q72.6

5997.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.7
5998.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q72.7
5999.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
78.18
Применение внешнего фиксирующего устройства на предплюсневую и плюсневую кости
Z87.7
Q72.7
6000.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
78.38
Манипуляции по удлинению предплюсневой и плюсневой кости
Z87.7
Q72.7

6001.
Q72.7
Табанның туа біткен бұзылуы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q72.7
6002.
Q72.7
Табанның туа біткен бұзылуы
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q72.7
6003.
Q72.7
Табанның туа біткен бұзылуы
78.18
Сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q72.7
6004.
Q72.7
Табанның туа біткен бұзылуы
78.38
Сүйектің және сүйектің ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q72.7

6001.
Q72.7
Врожденное расщепление стопы
Z87.7
Q72.7
6002.
Q72.8
Другие дефекты, укорачивающие нижнюю (ие) конечность (ти)
77.27
Клиновидная остеотомия большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q72.8
6003.
Q72.8
Другие дефекты, укорачивающие нижнюю (ие) конечность (ти)
77.35
Другие виды пересечения бедренной кости
Z87.7
Q72.8
6004.
Q72.8
Другие дефекты, укорачивающие нижнюю (ие) конечность (ти)
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q72.8

Q72.9
6027.
Q72.9
Туа біткен ақау, аяқтың қысқаруы, анықталмаған
78.30
Анықталмаған локализациядағы аяқ-қолдың ұзаруы бойынша манипуляциялар
Z87.7
Q72.9
6028.
Q72.9
Туа біткен ақау, аяқтың қысқаруы, анықталмаған
78.45
Сан сүйегінің басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q72.9
6029.
Q72.9
Туа біткен ақау, аяқтың қысқаруы, анықталмаған
78.65
Ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z87.7
Q72.9
6030.
Q72.9
Туа біткен ақау, аяқтың қысқаруы, анықталмаған
78.67
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінен имплантталған фиксаторларды алып тастау
Z87.7
Q72.9
6031.
Q72.9
Туа біткен ақау, аяқтың қысқаруы, анықталмаған
83.83
Сіңірдің тартылуын түзету (қылқаламнан басқа)
Z87.7
Q72.9
6032.
Q72.9
Туа біткен ақау, аяқтың қысқаруы, анықталмаған
Z87.7
Q72.9

Q72.9
6027.
Q72.9
Врожденный дефект, укорачивающий нижнюю конечность, неуточненный
83.83
Коррекция натяжения сухожилия (кроме кисти)
Z87.7
Q72.9
6028.
Q72.9
Врожденный дефект, укорачивающий нижнюю конечность, неуточненный
Z87.7
Q72.9
6029.
Q73.0
Врожденное отсутствие конечности(ей) неуточненной(ых)
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q73.0
6030.
Q73.0
Врожденное отсутствие конечности(ей) неуточненной(ых)
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q73.0
6031.
Q73.0
Врожденное отсутствие конечности(ей) неуточненной(ых)
Z87.7
Q73.0
6032.
Q73.1
Фокомелия конечности(ей) неуточненной(ых)
77.27
Клиновидная остеотомия большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q73.1

6033.
Q73.0
Анықталмаған аяқ-қолдың туа біткен болмауы)
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q73.0
6034.
Q73.0
Анықталмаған аяқ-қолдың туа біткен болмауы)
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
Z87.7
Q73.0
6035.
Q73.0
Анықталмаған аяқ-қолдың туа біткен болмауы)
Z87.7
Q73.0
6036.
Q73.1
Анықталмаған аяқ-қолдың фокомелиясы)
77.27
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің сына тәрізді остеотомиясы
Z87.7
Q73.1

6033.
Q73.1
Фокомелия конечности(ей) неуточненной(ых)
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q73.1
6034.
Q73.1
Фокомелия конечности(ей) неуточненной(ых)
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
Z87.7
Q73.1
6035.
Q73.1
Фокомелия конечности(ей) неуточненной(ых)
Z87.7
Q73.1
6036.
Q73.8
Другие врожденные дефекты, укорачивающие конечность(и), неуточненную(ые)
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
Z87.7
Q73.8

Q75.8
6100.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
02.06
Бас сүйек остеопластикасының басқа түрлері
Z87.7
Q75.8
6101.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
02.07
Жою черепной пластинка
Z87.7
Q75.8
6102.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
03.51
Менингоцелейді жедел жою
Z87.7
Q75.8
6103.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
03.52
Миеломенингоцелены жедел жою
Z87.7
Q75.8
6104.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
76.20
Бет сүйегінің зақымдалған бөлігін жергілікті кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q75.8
6105.
Q75.8
Бас сүйек пен бет сүйектерінің басқа анықталған даму ақаулары
76.6413
Төменгі жағын протездеу
Z87.7
Q75.8
6106.
Q75.9
Бас сүйек және анықталған бет сүйектерінің туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q75.9
6107.
Q76.0
Spina bifida occulta (артқы Бифид оккульт)
03.52
Миеломенингоцелены жедел жою
Z87.7
Q76.0
6108.
Q76.0
Spina bifida occulta (артқы Бифид оккульт)
Z87.7
Q76.0
6109.
Q76.1
Клиппель-Фейль Синдромы
83.02
Миотомия (қылқаламнан басқа))
Z87.7
Q76.1
6110.
Q76.1
Клиппель-Фейль Синдромы
83.75
Сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау
Z87.7
Q76.1
6111.
Q76.1
Клиппель-Фейль Синдромы
Z87.7
Q76.1

Q75.8
6100.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
76.20
Локальное иссечение или деструкция пораженного участка кости лицевого черепа
Z87.7
Q75.8
6101.
Q75.8
Другие уточненные пороки развития костей черепа и лица
76.6413
Протезирование нижней челюсти
Z87.7
Q75.8
6102.
Q75.9
Врожденная аномалия костей черепа и лица неуточненная
Z87.7
Q75.9
6103.
Q76.0
Spina bifida occulta (Спина бифида оккульта)
03.52
Оперативное устранение миеломенингоцеле
Z87.7
Q76.0
6104.
Q76.0
Spina bifida occulta (Спина бифида оккульта)
Z87.7
Q76.0
6105.
Q76.1
Синдром Киппеля-Фейля
83.02
Миотомия (кроме кисти)
Z87.7
Q76.1
6106.
Q76.1
Синдром Киппеля-Фейля
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Z87.7
Q76.1
6107.
Q76.1
Синдром Киппеля-Фейля
Z87.7
Q76.1
6108.
Q76.2
Врожденный спондилолистез
80.50
Иссечение или деструкция межпозвоночного диска, неуточненная
Z87.7
Q76.2
6109.
Q76.2
Врожденный спондилолистез
Z87.7
Q76.2
6110.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
03.10
Перерезка корешков спиномозговых нервов (ризотомия)
Z87.7
Q76.3
6111.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.3

6112.
Q76.2
Туа біткен спондилолистез
80.50
Анықталмаған омыртқааралық дискіні кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q76.2
6113.
Q76.2
Туа біткен спондилолистез
Z87.7
Q76.2
6114.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
03.10
Жұлын нервтерінің түбіршектерін кесу (ризотомия)
Z87.7
Q76.3
6115.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.3
6116.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
78.10
Анықталмаған локализацияның сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q76.3
6117.
Q76.3
Сүйектің даму ақауынан туындаған туа біткен сколиоз
78.40
Сүйектердегі басқа қалпына келтіру немесе пластикалық операциялар
Z87.7
Q76.3

6112.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.10
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость неуточненной локализации
Z87.7
Q76.3
6113.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.40
Другие восстановительные или пластические операции на костях
Z87.7
Q76.3
6114.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z87.7
Q76.3
6115.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.61
Удаление имплантированных фиксаторов из лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q76.3
6116.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
244
78.69
Z50.8
Z50.8
Q76.3
Z87.7
Q76.3
6117.
Q76.3
Врожденный сколиоз, вызванный пороком развития кости
81.04
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ
Z87.7
Q76.3

Q76.4
6155.
Q76.4
Сколиозбен байланысты емес омыртқаның басқа да туа біткен ауытқулары
81.061
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z87.7
Q76.4
6156.
Q76.4
Сколиозбен байланысты емес омыртқаның басқа да туа біткен ауытқулары
81.062
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы қол жеткізу

Q76.4
6155.
Q76.4
Другие врожденные аномалии позвоночника, не связанные со сколиозом
81.071
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z87.7
Q76.4
6156.
Q76.4
Другие врожденные аномалии позвоночника, не связанные со сколиозом
81.072
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами

6175.
Q76.5
Шейное қабырға
77.91
Жауырынның сүйегін толық кесу. бұғана мен кеуде (қабырғалар мен кеуде))
Z87.7
Q76.5
6176.
Q76.6
Қабырғалардың басқа да туа біткен ауытқулары
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.6
6177.
Q76.6
Қабырғалардың басқа да туа біткен ауытқулары
77.41
Жауырынның, бұғана сүйегінің және кеуде қуысының биопсиясы)
Z87.7
Q76.6
6178.
Q76.6
Қабырғалардың басқа да туа біткен ауытқулары
78.10
Анықталмаған локализацияның сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q76.6
6179.
Q76.6
Қабырғалардың басқа да туа біткен ауытқулары
78.61
Қалақшадан, бұғана мен кеуде қуысынан имплантацияланған фиксаторларды алып тастау (қабырғалар мен кеуде))
Z87.7
Q76.6
6180.
Q76.6
Қабырғалардың басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q76.6
6181.
Q76.7
Кеуденің туа біткен ауытқулары
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.7
6182.
Q76.7
Кеуденің туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q76.7
6183.
Q76.8
Кеуде қуысы сүйектерінің басқа да туа біткен ауытқулары
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.8
6184.
Q76.8
Кеуде қуысы сүйектерінің басқа да туа біткен ауытқулары
78.09
Басқа сүйектерді трансплантациялау
Z87.7
Q76.8
6185.
Q76.8
Кеуде қуысы сүйектерінің басқа да туа біткен ауытқулары
78.41
Жауырынның, бұғана мен кеуде қуысының сүйектеріне (қабырғалар мен кеудеге) басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар)
Z87.7
Q76.8
6186.
Q76.8
Кеуде қуысы сүйектерінің басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q76.8
6187.
Q76.9
Анықталмаған кеуде қуысы сүйектерінің туа біткен аномалиясы
Z87.7
Q76.9
6188.
Q77.0
Ахондрогенезия
Z87.7
Q77.0
6189.
Q77.1
Маленький рост, несовместимый с жизнью
Z87.7
Q77.1

6175.
Q76.6
Другие врожденные аномалии ребер
78.61
Удаление имплантированных фиксаторов из лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q76.6
6176.
Q76.6
Другие врожденные аномалии ребер
Z87.7
Q76.6
6177.
Q76.7
Врожденная аномалия грудины
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.7
6178.
Q76.7
Врожденная аномалия грудины
Z87.7
Q76.7
6179.
Q76.8
Другие врожденные аномалии костей грудной клетки
33.34
Торакопластика
Z87.7
Q76.8
6180.
Q76.8
Другие врожденные аномалии костей грудной клетки
78.09
Трансплантация прочих костей
Z87.7
Q76.8
6181.
Q76.8
Другие врожденные аномалии костей грудной клетки
78.41
Другие восстановительные и пластические манипуляции на кости лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z87.7
Q76.8
6182.
Q76.8
Другие врожденные аномалии костей грудной клетки
Z87.7
Q76.8
6183.
Q76.9
Врожденная аномалия костей грудной клетки неуточненная
Z87.7
Q76.9
6184.
Q77.0
Ахондрогенезия
Z87.7
Q77.0
6185.
Q77.1
Маленький рост, не совместимый с жизнью
Z87.7
Q77.1
6186.
Q77.2
Синдром короткого ребра
Z87.7
Q77.2
6187.
Q77.4
Ахондроплазия
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
Z87.7
Q77.4
6188.
Q77.4
Ахондроплазия
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z87.7
Q77.4
6189.
Q77.4
Ахондроплазия
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q77.4

6190.
Q77.2
Синдром короткой стенки
Z87.7
Q77.2
6191.
Q77.4
Ахондроплазия
77.25
Жамбас сүйегінің сыналы остеотомиясы
Z87.7
Q77.4
6192.
Q77.4
Ахондроплазия
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z87.7
Q77.4
6193.
Q77.4
Ахондроплазия
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q77.4
6194.
Q77.5
Дистрофиялық дисплазия
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q77.5
6195.
Q77.5
Дистрофиялық дисплазия
Z87.7
Q77.5
6196.
Q77.6
Хондроэктодермальды дисплазия
Z87.7
Q77.6
6197.
Q77.7
Спондилоэпифизарлы дисплазия
81.82
Иықтың қайталанатын шығуын түзету
Z87.7
Q77.7
6198.
Q77.7
Спондилоэпифизарлы дисплазия
Z87.7
Q77.7
6199.
Q77.8
Түтік сүйектері мен омыртқа бағанасының өсу ақаулары бар басқа остеохондродисплазия
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z87.7
Q77.8
6200.
Q77.8
Түтік сүйектері мен омыртқа бағанасының өсу ақаулары бар басқа остеохондродисплазия
78.49
Басқа сүйектердегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z87.7
Q77.8

6190.
Q77.5
Дистрофическая дисплазия
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q77.5
6191.
Q77.5
Дистрофическая дисплазия
Z87.7
Q77.5
6192.
Q77.6
Хондроэктодермальная дисплазия
Z87.7
Q77.6
6193.
Q77.7
Спондилоэпифизарная дисплазия
81.82
Коррекция рецидивирующего вывиха плеча
Z87.7
Q77.7
6194.
Q77.7
Спондилоэпифизарная дисплазия
Z87.7
Q77.7
6195.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z87.7
Q77.8
6196.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
78.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на прочих костях
Z87.7
Q77.8
6197.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
78.62
Удаление имплантированных фиксаторов из плечевой кости
Z87.7
Q77.8
6198.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
78.65
Удаление имплантированных фиксаторов из бедренной кости
Z87.7
Q77.8
6199.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
Z87.7
Q77.8
6200.
Q77.8
Другая остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночного столба
Z87.7
Q77.8

6205.
Q77.9
Түтікше сүйектері мен омыртқалы бағананың өсу ақаулары бар анықталмаған Остеохондродисплазия
78.65
Ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z87.7
Q77.9
6206.
Q77.9
Түтікше сүйектері мен омыртқалы бағананың өсу ақаулары бар анықталмаған Остеохондродисплазия
Z87.7
Q77.9
6207.
Q78.0
Үй өмірімен айналысу өте қиын
77.22
Клиновидная остеотомия иық сүйегінің
Z87.7
Q78.0
6208.
Q78.0
Үйдің тірліктерімен айналысу өте қиын
77.27
Үлкен шок сүйектерінің және кіші тізе буынының сыналы остеотомиясы
Z87.7

6205.
Q78.0
Незавершенный остеогенез
77.32
Другие виды пересечения плечевой кости
Z87.7
Q78.0
6206.
Q78.0
Незавершенный остеогенез
77.35
Другие виды пересечения бедренной кости
Z87.7
Q78.0
6207.
Q78.0
Незавершенный остеогенез
77.37
Другие виды пересечения костей большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q78.0
6208.
Q78.0
Незавершенный остеогенез
78.57
Внутренняя фиксация большеберцовой и малоберцовой кости без репозиции перелома
Z87.7

Q78.6
6232.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.33
Сәуле және шынтақ сүйектері сүйектерінің қиылысуының басқа түрлері
Z87.7
Q78.6
6233.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.35
Ортан жілік қиылысының басқа түрлері
Z87.7
Q78.6
6234.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.37
Үлкен жілік және кіші жілік сүйектерінің қиылысуының басқа түрлері
Z87.7
Q78.6
6235.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.61
Зақымданған жерді немесе жауырынның сүйек тіндерін жергілікті кесу. бұғана және кеуде қуысы (қабырға және кеуде)
Z87.7

Q78.6
6232.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.62
Локальное иссечение пораженного участка или ткани плечевой кости
Z87.7
Q78.6
6233.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.63
Локальное иссечение пораженного участка или ткани лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q78.6
6234.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.65
Локальное иссечение пораженного участка или ткани бедренной кости
Z87.7
Q78.6
6235.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.67
Локальное иссечение пораженного участка или ткани большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7

Q78.6
6236.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.62
Зақымданған жерді немесе иық сүйегінің тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q78.6
6237.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q78.6
6238.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.65
Зақымданған жерді немесе жамбас сүйегінің тіндерін жергілікті кесу
Z87.7
Q78.6
6239.
Q78.6
Көптеген туа біткен экзостоздар
77.67
Зақымданған жерді немесе үлкен жілік және аз жілік тінін жергілікті кесу
Z87.7

Q78.6
6236.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.83
Другое частичное иссечение лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q78.6
6237.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.85
Другое частичное иссечение бедренной кости
Z87.7
Q78.6
6238.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
77.87
Другое частичное иссечение большеберцовой и малоберцовой кости
Z87.7
Q78.6
6239.
Q78.6
Множественные врожденные экзостозы
78.13
Применение внешнего фиксирующего устройства на лучевую и локтевую кость
Z87.7

Q79.0
6262.
Q79.0
Получение единовременного пособия при диафрагмальная грыжа
53.70
Іш қабырғасы мен ішперде басқа да қалпына келтіру манипуляциялары
Z87.7
Q79.0
6263.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
53.80
Диафрагманың жарығын жою торакальды қол жеткізу,баскаша анақтыланбаған
Z87.7
Q79.0
6264.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
53.81
Диафрагма жарығын жою торакальды қол жеткізу, диафрагма плитасы
Z87.7
Q79.0
6265.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
53.82
Парастернальды жарықты жою
Z87.7
Q79.0
6266.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
54.00
Құрсақ қабырғасын кесу
Z87.7
Q79.0
6267.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q79.0
6268.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
54.11
Диагностикалық Лапаротомия
Z87.7
Q79.0
6269.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
54.19
Өзге лапаротомия
Z87.7
Q79.0
6270.
Q79.0
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
Z87.7
Q79.0

Q79.0
6262.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
54.00
Рассечение брюшной стенки
Z87.7
Q79.0
6263.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q79.0
6264.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
54.11
Лапаротомия диагностическая
Z87.7
Q79.0
6265.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
54.19
Прочая лапаротомия
Z87.7
Q79.0
6266.
Q79.0
Врожденная диафрагмальная грыжа
Z87.7
Q79.0
6267.
Q79.1
Другие пороки развития диафрагмы
34.84
Другие виды восстановительных операций на диафрагме
Z87.7
Q79.1
6268.
Q79.1
Другие пороки развития диафрагмы
34.89
Другие манипуляции на диафрагме
Z87.7
Q79.1
6269.
Q79.1
Другие пороки развития диафрагмы
Z87.7
Q79.1
6270.
Q79.2
Экзомфалоз
45.93
Резекция участка тонкого кишечника, инвагинационный илеоасцедоанастомоз 'конец в бок'
Z87.7
Q79.2

6271.
Q79.1
Диафрагма дамуының басқа ақаулары
34.84
Диафрагмадағы қалпына келтіру операцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q79.1
6272.
Q79.1
Диафрагма дамуының басқа ақаулары
34.89
Диафрагмадағы басқа манипуляциялар
Z87.7
Q79.1
6273.
Q79.1
Диафрагма дамуының басқа ақаулары
Z87.7
Q79.1
6274.
Q79.2
Экзомфалоз
45.93
Аш ішектің бөлігін резекциялау, инвагинациялық илеоасцендоанастомоз 'бүйіріндегі соңы'
Z87.7
Q79.2
6275.
Q79.2
Экзомфалоз
54.30
Құрсақ қабырғасының немесе Кіндігінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу немесе деструкциялау
Z87.7

6271.
Q79.2
Экзомфалоз
54.30
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани брюшной стенки или пупка
Z87.7
Q79.2
6272.
Q79.2
Экзомфалоз
54.63
Другие виды ушивания брюшной стенки
Z87.7
Q79.2
6273.
Q79.2
Экзомфалоз
54.71
Устранение несращения передней брюшной стенки
Z87.7
Q79.2
6274.
Q79.2
Экзомфалоз
54.72
Другие виды восстановительных манипуляций на брюшной стенке
Z87.7
Q79.2
6275.
Q79.2
Экзомфалоз
54.73
Другие виды восстановительных манипуляций на брюшине
Z87.7

Q79.2
6276.
Q79.2
Экзомфалоз
54.63
Құрсақ қабырғасын тігудің басқа түрлері
Z87.7
Q79.2
6277.
Q79.2
Экзомфалоз
54.71
Алдыңғы құрсақ қабырғасының бітелуін жою
Z87.7
Q79.2
6278.
Q79.2
Экзомфалоз
54.72
Құрсақ қабырғасындағы қалпына келтіру манипуляцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q79.2
6279.
Q79.2
Экзомфалоз
54.73
Ішперде қалпына келтіру манипуляцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q79.2
6280.
Q79.2
Экзомфалоз
54.74
Сальникадағы басқа қалпына келтіру операциялары
Z87.7
Q79.2
6281.
Q79.2
Экзомфалоз
54.75
Брыжейкадағы қалпына келтіру манипуляцияларының басқа түрлері
Z87.7
Q79.2

Q79.2
6276.
Q79.2
Экзомфалоз
54.74
Другие восстановительные операции на сальнике
Z87.7
Q79.2
6277.
Q79.2
Экзомфалоз
54.75
Другие виды восстановительных манипуляций на брыжейке
Z87.7
Q79.2
6278.
Q79.2
Экзомфалоз
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z87.7
Q79.2
6279.
Q79.2
Экзомфалоз
Z87.7
Q79.2
6280.
Q79.3
Гастрошизис
45.62
Другие виды частичной резекции тонкой кишки
Z87.7
Q79.3
6281.
Q79.3
Гастрошизис
45.92
Анастомоз тонкой кишки в прямокишечную культю
Z87.7
Q79.3

Q79.3
6287.
Q79.3
Гастрошизис
46.01
Аш ішектің экстериоризациясы
Z87.7
Q79.3
6288.
Q79.3
Гастрошизис
46.02
Дене бетіне шығарылған аш ішектің сегментін резекциялау
Z87.7
Q79.3
6289.
Q79.3
Гастрошизис
46.03
Тоқ ішектің экстериоризациясы
Z87.7
Q79.3
6290.
Q79.3
Гастрошизис
46.11
Уақытша колостомия
Z87.7
Q79.3
6291.
Q79.3
Гастрошизис
53.61
Кесу және протезді пайдалану арқылы жарықты жою
Z87.7
Q79.3
6292.
Q79.3
Гастрошизис
53.70
Іш қабырғасы мен ішперде басқа да қалпына келтіру манипуляциялары
Z87.7

Q79.3
6287.
Q79.3
Гастрошизис
53.61
Устранение грыжи с рассечением и использованием протеза
Z87.7
Q79.3
6288.
Q79.3
Гастрошизис
53.70
Другие восстановительные манипуляции на брюшной стенке и брюшине
Z87.7
Q79.3
6289.
Q79.3
Гастрошизис
53.71
Лапароскопическая фундопликация
Z87.7
Q79.3
6290.
Q79.3
Гастрошизис
54.10
Лапаротомия
Z87.7
Q79.3
6291.
Q79.3
Гастрошизис
54.50
Лапаротомия, устранение непроходимости (резекция, стома или анастомоз), висцеролиз
Z87.7
Q79.3
6292.
Q79.3
Гастрошизис
54.63
Другие виды ушивания брюшной стенки
Z87.7

6306.
Q79.4
Қара өрік тәрізді іш синдромы
Z87.7
Q79.4
6307.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
53.70
Іш қабырғасы мен ішперде басқа да қалпына келтіру манипуляциялары
Z87.7
Q79.5
6308.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.19
Өзге лапаротомия
Z87.7
Q79.5
6309.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.22
Құрсақ қабырғасының немесе Кіндігінің биопсиясы
Z87.7
Q79.5
6310.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.30
Құрсақ қабырғасының немесе Кіндігінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін кесу немесе деструкциялау
Z87.7
Q79.5
6311.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.63
Құрсақ қабырғасын тігудің басқа түрлері
Z87.7
Q79.5
6312.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
54.71
Алдыңғы құрсақ қабырғасының бітелуін жою
Z87.7
Q79.5
6313.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z87.7
Q79.5
6314.
Q79.5
Іш қабырғасының басқа да туа біткен ауытқулары
Z87.7
Q79.5

6306.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
54.30
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани брюшной стенки или пупка
Z87.7
Q79.5
6307.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
54.63
Другие виды ушивания брюшной стенки
Z87.7
Q79.5
6308.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
54.71
Устранение несращения передней брюшной стенки
Z87.7
Q79.5
6309.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z87.7
Q79.5
6310.
Q79.5
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
Z87.7
Q79.5
6311.
Q79.6
Синдром элерса-данло
Z87.7
Q79.6
6312.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
77.23
Клиновидная остеотомия лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q79.8
6313.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
77.33
Другие виды пересечения костей лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q79.8
6314.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
77.57
Коррекция когтеобразного пальца стопы
Z87.7
Q79.8

Q79.8
6331.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z87.7
Q79.8
6332.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
81.35
Кеуде және кеуде-бел бөлігінің қайта спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z87.7
Q79.8
6333.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
83.75
Сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау
Z87.7
Q79.8
6334.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
83.77
Бұлшық ет ауыстыру немесе трансплантациялау
Z87.7
Q79.8
6335.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
84.11
Табанның саусағын ампутациялау
Z87.7
Q79.8

Q79.8
6331.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
84.11
Ампутация пальца стопы
Z87.7
Q79.8
6332.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
84.17
Ампутация выше коленного сустава
Z87.7
Q79.8
6333.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
86.61
Свободный полнослойный лоскут на кисть
Z87.7
Q79.8
6334.
Q79.8
Другие пороки развития костно-мышечной системы
Z87.7
Q79.8
6335.
Q79.9
Врожденный порок костно-мышечной системы неуточнҰнный
77.10
Другие виды рассечения кости без разделения неуточненной локализации
Z87.7
Q79.9

6336.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
84.17
Тізе буынынан жоғары Ампутация
Z87.7
Q79.8
6337.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
86.61
Қылқаламға тегін толық кескіш
Z87.7
Q79.8
6338.
Q79.8
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа даму ақаулары
Z87.7
Q79.8
6339.
Q79.9
Анықталмаған сүйек-бұлшық ет жүйесінің туа біткен кемістігі
77.10
Анықталмаған локализацияны Бөлмей сүйекті кесудің басқа түрлері
Z87.7
Q79.9

6336.
Q79.9
Врожденный порок костно-мышечной системы неуточнҰнный
77.11
Другие виды рассечения лопатки. ключицы и грудной клетки (ребер и грудины) без разделения
Z87.7
Q79.9
6337.
Q79.9
Врожденный порок костно-мышечной системы неуточнҰнный
77.12
Другие виды рассечения плечевой кости без разделения
Z87.7
Q79.9
6338.
Q79.9
Врожденный порок костно-мышечной системы неуточнҰнный
77.20
Клиновидная остеотомия неуточненной локализации
Z87.7
Q79.9
6339.
Q79.9
Врожденный порок костно-мышечной системы неуточнҰнный
77.23
Клиновидная остеотомия лучевой и локтевой костей
Z87.7
Q79.9

209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6657.
S52.2
Дене сынуы [диафиза] шынтақ сүйегінің
77.83
Сәуле және шынтақ сүйектерін басқа ішінара кесу
209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6658.
S52.2
Дене сынуы [диафиза] шынтақ сүйегінің
78.13
Сәулелік және шынтақ сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6659.
S52.2
Дене сынуы [диафиза] шынтақ сүйегінің
78.53
Сынық репозициясыз сәулелі және шынтақ сүйектерінің ішкі бекітілуі
209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6660.
S52.2
Дене сынуы [диафиза] шынтақ сүйегінің
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S52.2
Z54.0
Z96.6

209
S52.1
Z54.0
Z96.6
S72.9
6657.
S52.1
Перелом верхнего конца лучевой кости
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
209
S52.1
Z54.0
Z96.6
S72.9
6658.
S52.1
Перелом верхнего конца лучевой кости
209
S52.1
Z54.0
Z96.6
S52.1
6659.
S52.2
Перелом тела [диафиза] локтевой кости
77.63
ЛОКАЛЬНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ПОРАЖЕННОГО УЧАСТКА ИЛИ ТКАНИ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.2
Z54.0
Z96.6
S52.2
6660.
S52.2
Перелом тела [диафиза] локтевой кости
77.83
ДРУГОЕ ЧАСТИЧНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.2
Z54.0
Z96.6

209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6709.
S52.4
Шынтақ және сәуле сүйектері диафизаларының біріктірілген сынығы
78.13
Сәулелік және шынтақ сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6710.
S52.4
Шынтақ және сәуле сүйектері диафизаларының біріктірілген сынығы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6711.
S52.4
Шынтақ және сәуле сүйектері диафизаларының біріктірілген сынығы
78.43
Сәуле және шынтақ сүйектеріндегі басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6712.
S52.4
Шынтақ және сәуле сүйектері диафизаларының біріктірілген сынығы
78.63
сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6713.
S52.4
Шынтақ және сәуле сүйектері диафизаларының біріктірілген сынығы
78.69
басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6714.
S52.4
Шынтақ және сәуле сүйектері диафизаларының біріктірілген сынығы
78.73
сәулелік және шынтақ сүйектерінің остеоклазиясы
209
S52.4
Z54.0
Z96.6

209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6709.
S52.3
Перелом тела [диафиза] лучевой кости
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6710.
S52.3
Перелом тела [диафиза] лучевой кости
86.221
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ
209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6711.
S52.3
Перелом тела [диафиза] лучевой кости
209
S52.3
Z54.0
Z96.6
S52.3
6712.
S52.4
Сочетанный перелом диафизов локтевой и лучевой костей
77.63
ЛОКАЛЬНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ПОРАЖЕННОГО УЧАСТКА ИЛИ ТКАНИ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6713.
S52.4
Сочетанный перелом диафизов локтевой и лучевой костей
78.13
Применение внешнего фиксирующего устройства на лучевую и локтевую кость
209
S52.4
Z54.0
Z96.6
S52.4
6714.
S52.4
Сочетанный перелом диафизов локтевой и лучевой костей
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S52.4
Z54.0
Z96.6

209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6766.
S52.6
Шынтақ және сәуле сүйектерінің төменгі ұштарының ұштасқан сынуы
78.13
Сәулелік және шынтақ сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6767.
S52.6
Шынтақ және сәуле сүйектерінің төменгі ұштарының ұштасқан сынуы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6768.
S52.6
Шынтақ және сәуле сүйектерінің төменгі ұштарының ұштасқан сынуы
78.43
Сәуле және шынтақ сүйектеріндегі басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6769.
S52.6
Шынтақ және сәуле сүйектерінің төменгі ұштарының ұштасқан сынуы
78.53
Сынық репозициясыз сәулелі және шынтақ сүйектерінің ішкі бекітілуі
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6770.
S52.6
Шынтақ және сәуле сүйектерінің төменгі ұштарының ұштасқан сынуы
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S52.6
Z54.0
Z96.6

209
S52.5
Z54.0
Z96.6
S52.5
6766.
S52.5
Перелом нижнего конца лучевой кости
86.221
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ
209
S52.5
Z54.0
Z96.6
S52.5
6767.
S52.5
Перелом нижнего конца лучевой кости
209
S52.5
Z54.0
Z96.6
S52.5
6768.
S52.6
Сочетанный перелом нижних концов локтевой и лучевой костей
77.33
ДРУГИЕ ВИДЫ ПЕРЕСЕЧЕНИЯ КОСТЕЙ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6769.
S52.6
Сочетанный перелом нижних концов локтевой и лучевой костей
77.63
ЛОКАЛЬНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ПОРАЖЕННОГО УЧАСТКА ИЛИ ТКАНИ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.6
Z54.0
Z96.6
S52.6
6770.
S52.6
Сочетанный перелом нижних концов локтевой и лучевой костей
78.13
Применение внешнего фиксирующего устройства на лучевую и локтевую кость
209
S52.6
Z54.0
Z96.6

209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6838.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
77.63
сәуле және шынтақ сүйектерінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін жергілікті кесу
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6839.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
77.83
сәуле және шынтақ сүйектерін басқа ішінара кесу
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6840.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
78.10
Анықталмаған локализацияның сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6841.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
78.13
Сәулелік және шынтақ сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S52.8
Z54.0
Z96.6

209
S52.7
Z54.0
Z96.6
S52.7
6838.
S52.7
Множественные переломы костей предплечья
86.22
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ, ИНФИЦИРОВАННОГО УЧАСТКА ИЛИ ОЖОГА КОЖИ
209
S52.7
Z54.0
Z96.6
S52.7
6839.
S52.7
Множественные переломы костей предплечья
86.221
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ
209
S52.7
Z54.0
Z96.6
S52.7
6840.
S52.7
Множественные переломы костей предплечья
209
S52.7
Z54.0
Z96.6
S52.7
6841.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
77.33
ДРУГИЕ ВИДЫ ПЕРЕСЕЧЕНИЯ КОСТЕЙ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.8
Z54.0
Z96.6

209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6864.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
79.22
Ішкі бекітусіз Сәуле және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6865.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
79.29
Ішкі бекітусіз анықталған сүйектің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6866.
S52.8
Білек сүйектерінің басқа бөліктерінің сынуы
79.30
Ішкі фиксациясы анықталмаған сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
S52.8
Z54.0
Z96.6

209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6864.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
79.19
ЗАКРЫТАЯ РЕПОЗИЦИЯ КОСТНЫХ ОБЛОМКОВ ДРУГОЙ УТОЧНЕННОЙ КОСТИ С ВНУТРЕННЕЙ ФИКСАЦИЕЙ
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6865.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
79.191
Закрытая репозиция костных отломков другой уточненной кости с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6866.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
79.192
Закрытая репозиция костных отломков другой уточненной кости с внутренней фиксацией экстрамедуллярным имплантатом
209
S52.8
Z54.0
Z96.6

209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6882.
S52.9
Білек сүйектерінің анықталмаған бөлігінің сынуы
78.10
Анықталмаған локализацияның сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6883.
S52.9
Білек сүйектерінің анықталмаған бөлігінің сынуы
78.63
сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6884.
S52.9
Білек сүйектерінің анықталмаған бөлігінің сынуы
78.83
Басқа айдарларда жіктелмейтін сәулелік және шынтақ сүйектеріндегі диагностикалық манипуляциялар
209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6885.
S52.9
Білек сүйектерінің анықталмаған бөлігінің сынуы
78.93
Сәуле және шынтақ сүйектерінің сүйек өсуінің стимуляторын енгізу
209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6886.
S52.9
Білек сүйектерінің анықталмаған бөлігінің сынуы
79.02
ішкі бекітусіз сәуле және шынтақ сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S52.9
Z54.0
Z96.6

209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6882.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
86.22
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ, ИНФИЦИРОВАННОГО УЧАСТКА ИЛИ ОЖОГА КОЖИ
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6883.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
86.221
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6884.
S52.8
Перелом других частей костей предплечья
209
S52.8
Z54.0
Z96.6
S52.8
6885.
S52.9
Перелом неуточненной части костей предплечья
77.83
ДРУГОЕ ЧАСТИЧНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ЛУЧЕВОЙ И ЛОКТЕВОЙ КОСТЕЙ
209
S52.9
Z54.0
Z96.6
S52.9
6886.
S52.9
Перелом неуточненной части костей предплечья
78.10
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость неуточненной локализации
209
S52.9
Z54.0
Z96.6

209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6962.
S72.3
Дене сынуы [диафиза] жамбас сүйегінің сынуы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6963.
S72.3
Дене сынуы [диафиза] жамбас сүйегінің сынуы
78.45
сан сүйегінің басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6964.
S72.3
Дене сынуы [диафиза] жамбас сүйегінің сынуы
78.49
басқа сүйектердегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6965.
S72.3
Дене сынуы [диафиза] жамбас сүйегінің сынуы
78.55
Сыну репозициясынсыз сан сүйегінің ішкі фиксациясы
209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6966.
S72.3
Дене сынуы [диафиза] жамбас сүйегінің сынуы
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S72.3
Z54.0
Z96.6

209
S72.2
Z54.0
Z96.6
S72.2
6962.
S72.2
Подвертельный перелом
84.99
Прочие манипуляции на скелетно-мышечной системе
209
S72.2
Z54.0
Z96.6
S72.2
6963.
S72.2
Подвертельный перелом
209
S72.2
Z54.0
Z96.6
S72.2
6964.
S72.3
Перелом тела [диафиза] бедренной кости
77.65
ЛОКАЛЬНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ПОРАЖЕННОГО УЧАСТКА ИЛИ ТКАНИ БЕДРЕННОЙ КОСТИ
209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6965.
S72.3
Перелом тела [диафиза] бедренной кости
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6966.
S72.3
Перелом тела [диафиза] бедренной кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S72.3
Z54.0
Z96.6

209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
6994.
S72.4
Жамбас сүйегінің төменгі ұшының сынуы
77.85
другое частичное иссечение бедренной кости
209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
6995.
S72.4
Жамбас сүйегінің төменгі ұшының сынуы
78.15
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
6996.
S72.4
Жамбас сүйегінің төменгі ұшының сынуы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
6997.
S72.4
Жамбас сүйегінің төменгі ұшының сынуы
78.39
басқа сүйектердің ұзаруы бойынша манипуляциялар
209
S72.4
Z54.0
Z96.6

209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6994.
S72.3
Перелом тела [диафиза] бедренной кости
84.99
Прочие манипуляции на скелетно-мышечной системе
209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6995.
S72.3
Перелом тела [диафиза] бедренной кости
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6996.
S72.3
Перелом тела [диафиза] бедренной кости
209
S72.3
Z54.0
Z96.6
S72.3
6997.
S72.4
Перелом нижнего конца бедренной кости
77.05
СЕКВЕСТРЭКТОМИЯ БЕДРЕННОЙ КОСТИ
209
S72.4
Z54.0
Z96.6

209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7027.
S72.7
Сан сүйегінің көптеген сынуы
78.55
сыну репозициясынсыз сан сүйегінің ішкі фиксациясы
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7028.
S72.7
Сан сүйегінің көптеген сынуы
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7029.
S72.7
Сан сүйегінің көптеген сынуы
78.65
ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7030.
S72.7
Сан сүйегінің көптеген сынуы
78.95
Жамбас сүйегінің өсу стимуляторын енгізу
209
S72.7
Z54.0
Z96.6

209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
7027.
S72.4
Перелом нижнего конца бедренной кости
209
S72.4
Z54.0
Z96.6
S72.4
7028.
S72.7
Множественные переломы бедренной кости
78.10
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость неуточненной локализации
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7029.
S72.7
Множественные переломы бедренной кости
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7030.
S72.7
Множественные переломы бедренной кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S72.7
Z54.0
Z96.6

209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7059.
S72.8
Сан сүйегінің басқа бөліктерінің сынуы
78.50
сүйек ішілік бекіткіш құрылғыларды қолдану
209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7060.
S72.8
Сан сүйегінің басқа бөліктерінің сынуы
78.55
сыну репозициясынсыз сан сүйегінің ішкі фиксациясы
209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7061.
S72.8
Сан сүйегінің басқа бөліктерінің сынуы
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7062.
S72.8
Сан сүйегінің басқа бөліктерінің сынуы
78.65
ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S72.8
Z54.0
Z96.6

209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7059.
S72.7
Множественные переломы бедренной кости
209
S72.7
Z54.0
Z96.6
S72.7
7060.
S72.8
Переломы других частей бедренной кости
78.10
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость неуточненной локализации
209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7061.
S72.8
Переломы других частей бедренной кости
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
209
S72.8
Z54.0
Z96.6
S72.8
7062.
S72.8
Переломы других частей бедренной кости
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S72.8
Z54.0
Z96.6

S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7115.
S79.7
Жамбас буыны мен жамбас бөлігінің көптеген жарақаттары
209
S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7116.
S79.8
Жамбас буыны мен жамбастың басқа да анықталған жарақаттары
78.65
ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
209
S79.8
Z54.0
Z96.6
S79.8
7117.
S79.8
Жамбас буыны мен жамбастың басқа да анықталған жарақаттары
80.15
жамбас буынының басқа артротомиясы
209
S79.8
Z54.0
Z96.6
S79.8
7118.
S79.8
Жамбас буыны мен жамбастың басқа да анықталған жарақаттары
83.09
жұмсақ матаның басқа түрлері (қылқаламнан басқа)

S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7115.
S79.7
Множественные травмы области тазобедренного сустава и бедра
79.39
ОТКРЫТАЯ РЕПОЗИЦИЯ КОСТНЫХ ОБЛОМКОВ ДРУГОЙ УТОЧНЕННОЙ КОСТИ С ВНУТРЕННЕЙ ФИКСАЦИЕЙ
209
S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7116.
S79.7
Множественные травмы области тазобедренного сустава и бедра
83.09
ДРУГИЕ ВИДЫ РАССЕЧЕНИЯ МЯГКОЙ ТКАНИ (КРОМЕ КИСТИ)
209
S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7117.
S79.7
Множественные травмы области тазобедренного сустава и бедра
86.22
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ, ИНФИЦИРОВАННОГО УЧАСТКА ИЛИ ОЖОГА КОЖИ
209
S79.7
Z54.0
Z96.6
S79.7
7118.
S79.7
Множественные травмы области тазобедренного сустава и бедра
86.221
ХИРУРГИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА РАНЫ

209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7157.
S82.1
Сынуы проксимальді бөлімінің жіліктің
77.67
зақымданған жерді немесе үлкен жілік және аз жілік тінін жергілікті кесу
209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7158.
S82.1
Сынуы проксимальді бөлімінің жіліктің
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7159.
S82.1
Сынуы проксимальді бөлімінің жіліктің
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7160.
S82.1
Сынуы проксимальді бөлімінің жіліктің
78.57
сыну репозициясынсыз үлкен герц және аз герц сүйегінің ішкі фиксациясы
209
S82.1
Z54.0
Z96.6

209
S82.0
Z54.0
Z96.6
S82.0
7157.
S82.0
Перелом надколенника
84.991
НАЛОЖЕНИЕ АППАРАТА ДЛЯ КОМПРЕССИОННО-ДИСТРАКЦИОННОГО ОСТЕОСИНТЕЗА
209
S82.0
Z54.0
Z96.6
S82.0
7158.
S82.0
Перелом надколенника
209
S82.0
Z54.0
Z96.6
S82.0
7159.
S82.1
Перелом проксимального отдела большеберцовой кости
77.07
СЕКВЕСТРЭКТОМИЯ БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ
209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7160.
S82.1
Перелом проксимального отдела большеберцовой кости
77.37
ДРУГИЕ ВИДЫ ПЕРЕСЕЧЕНИЯ КОСТЕЙ БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ
209
S82.1
Z54.0
Z96.6

209
S82.2
Z54.0
Z96.6
S82.2
7193.
S82.2
Дене сынуы [диафиза] үлкен жілік
78.47
үлкен жілік және кіші жілік сүйегіндегі басқа да қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
209
S82.2
Z54.0
Z96.6
S82.2
7194.
S82.2
Дене сынуы [диафиза] үлкен жілік
78.57
сыну репозициясынсыз үлкен герц және аз герц сүйегінің ішкі фиксациясы
209
S82.2
Z54.0
Z96.6
S82.2
7195.
S82.2
Дене сынуы [диафиза] үлкен жілік
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S82.2
Z54.0
Z96.6

209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7193.
S82.1
Перелом проксимального отдела большеберцовой кости
209
S82.1
Z54.0
Z96.6
S82.1
7194.
S82.2
Перелом тела [диафиза] большеберцовой кости
77.191
РЕВАСКУЛЯРИЗУЮЩАЯ ОСТЕОТРЕПАНАЦИЯ КОСТЕЙ НИЖНИХ КОНЕЧНОСТЕЙ
209
S82.2
Z54.0
Z96.6
S82.2
7195.
S82.2
Перелом тела [диафиза] большеберцовой кости
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
209
S82.2
Z54.0
Z96.6

209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7280.
S82.5
Ішкі [медиальды] тобық сынуы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7281.
S82.5
Ішкі [медиальды] тобық сынуы
78.49
басқа сүйектердегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7282.
S82.5
Ішкі [медиальды] тобық сынуы
78.57
сыну репозициясынсыз үлкен герц және аз герц сүйегінің ішкі фиксациясы
209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7283.
S82.5
Ішкі [медиальды] тобық сынуы
78.59
Сынық репозициясыз басқа сүйектердің ішкі фиксациясы
209
S82.5
Z54.0
Z96.6

209
S82.4
Z54.0
Z96.6
S82.4
7280.
S82.4
Перелом только малоберцовой кости
209
S82.4
Z54.0
Z96.6
S82.4
7281.
S82.5
Перелом внутренней [медиальной] лодыжки
04.44
Освобождение тарзального канала
209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7282.
S82.5
Перелом внутренней [медиальной] лодыжки
77.69
ЛОКАЛЬНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ПОРАЖЕННОГО УЧАСТКА ИЛИ ТКАНИ ПРОЧИХ КОСТЕЙ
209
S82.5
Z54.0
Z96.6
S82.5
7283.
S82.5
Перелом внутренней [медиальной] лодыжки
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
209
S82.5
Z54.0
Z96.6

209
S82.7
Z54.0
Z96.6
S82.7
7342.
S82.7
Сирақтың көптеген сынуы
77.87
үлкен жілік және аз жілік сүйегін ішінара кесу
209
S82.7
Z54.0
Z96.6
S82.7
7343.
S82.7
Сирақтың көптеген сынуы
78.10
Анықталмаған локализацияның сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S82.7
Z54.0
Z96.6
S82.7
7344.
S82.7
Сирақтың көптеген сынуы
78.17
Сыртқы бекіткіш құрылғыны үлкен ұшақты және аз ұшақты сүйектерге қолдану
209
S82.7
Z54.0
Z96.6
S82.7
7345.
S82.7
Сирақтың көптеген сынуы
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
S82.7
Z54.0
Z96.6

209
S82.6
Z54.0
Z96.6
S82.6
7342.
S82.7
Множественные переломы голени
39.32
СШИВАНИЕ ВЕНЫ
209
S82.7
Z54.0
Z96.6
S82.7
7343.
S82.7
Множественные переломы голени
77.07
СЕКВЕСТРЭКТОМИЯ БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ
209
S82.7
Z54.0
Z96.6
S82.7
7344.
S82.7
Множественные переломы голени
77.67
ЛОКАЛЬНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ПОРАЖЕННОГО УЧАСТКА ИЛИ ТКАНИ БОЛЬШЕБЕРЦОВОЙ И МАЛОБЕРЦОВОЙ КОСТИ
209
S82.7
Z54.0
Z96.6
S82.7
7345.
S82.7
Множественные переломы голени
77.69
ЛОКАЛЬНОЕ ИССЕЧЕНИЕ ПОРАЖЕННОГО УЧАСТКА ИЛИ ТКАНИ ПРОЧИХ КОСТЕЙ
209
S82.7
Z54.0
Z96.6

209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7436.
S82.9
Анықталмаған жіліншік бөлігінің сынуы
78.87
Басқа айдарларда жіктелмейтін, үлкен жілік және кіші жілік сүйектердегі диагностикалық манипуляциялар
209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7437.
S82.9
Анықталмаған жіліншік бөлігінің сынуы
78.97
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің өсу стимуляторын енгізу
209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7438.
S82.9
Анықталмаған жіліншік бөлігінің сынуы
79.06
Ішкі бекітусіз үлкен жүнді және аз жүнді сүйектердің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7439.
S82.9
Анықталмаған жіліншік бөлігінің сынуы
79.16
Ішкі бекітумен үлкен жүнді және кіші жүнді сүйектердің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
S82.9
Z54.0
Z96.6

209
S82.8
Z54.0
Z96.6
S82.8
7436.
S82.8
Переломы других отделов голени
86.221
Хирургическая обработка раны
209
S82.8
Z54.0
Z96.6
S82.8
7437.
S82.8
Переломы других отделов голени
209
S82.8
Z54.0
Z96.6
S82.8
7438.
S82.9
Перелом неуточненного отдела голени
78.10
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость неуточненной локализации
209
S82.9
Z54.0
Z96.6
S82.9
7439.
S82.9
Перелом неуточненного отдела голени
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
209
S82.9
Z54.0
Z96.6

Z54.0
Z96.6
T02.0
7469.
T02.0
Бас пен мойын аймағындағы сынықтар
78.80
Басқа айдарларда жіктелмейтін, анықталмаған сүйектерге диагностикалық манипуляциялар
209
T02.0
Z54.0
Z96.6
T02.0
7470.
T02.0
Бас пен мойын аймағындағы сынықтар
84.62
мойын деңгейінде омыртқааралық диск протезін имплантациялау
209
T02.0
Z54.0
Z96.6
T02.0
7471.
T02.0
Бас пен мойын аймағындағы сынықтар
209
T02.0
Z54.0
Z96.6
T02.0
7472.
T02.1
Кеуде қуысы аймағындағы сынықтар. артқы және жамбастың төменгі бөлігі
33.43
өкпенің үзілуін тігу
209
T02.1
Z54.0

Z54.0
7469.
T02.0
Переломы в области головы и шеи
02.03
Формирование черепного костного трансплантата
209
T02.0
Z54.0
Z96.6
T02.0
7470.
T02.0
Переломы в области головы и шеи
02.04
Костный трансплантат в череп
209
T02.0
Z54.0
Z96.6
T02.0
7471.
T02.0
Переломы в области головы и шеи
02.05
Установка черепной пластинки
209
T02.0
Z54.0
Z96.6
T02.0
7472.
T02.0
Переломы в области головы и шеи
02.06
Другие виды остеопластики черепа
209
T02.0
Z54.0

209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7524.
T02.2
Сынықтар. бір қолдың бірнеше аймағын қызықты
79.34
ішкі бекітумен білезік фалангының сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7525.
T02.2
Сынықтар. бір қолдың бірнеше аймағын қызықты
79.341
Бұғаттайтын интрамедуллярлы остеосинтезбен ішкі фалангының сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7526.
T02.2
Сынықтар. бір қолдың бірнеше аймағын қызықты
79.39
Ішкі бекітумен анықталған басқа сүйектің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.2
Z54.0
Z96.6

209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7524.
T02.2
Переломы. захватывающие несколько областей одной верхней конечности
79.31
Открытая репозиция костных обломков плечевой кости с внутренней фиксацией
209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7525.
T02.2
Переломы. захватывающие несколько областей одной верхней конечности
79.311
Открытая репозиция костных отломков плечевой кости с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7526.
T02.2
Переломы. захватывающие несколько областей одной верхней конечности
79.32
Открытая репозиция костных обломков лучевой и локтевой кости с внутренней фиксацией
209
T02.2
Z54.0
Z96.6

209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7547.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.50
сүйек ішілік бекіткіш құрылғыларды қолдану
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7548.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.55
Сыну репозициясынсыз сан сүйегінің ішкі фиксациясы
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7549.
T02.3
Сынықтар. бір аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.56
Сыну репозициясынсыз тізе сүйегінің ішкі фиксациясы
209
T02.3
Z54.0
Z96.6

209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7547.
T02.2
Переломы. захватывающие несколько областей одной верхней конечности
209
T02.2
Z54.0
Z96.6
T02.2
7548.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7549.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
78.17
Применение внешнего фиксирующего устройства на большеберцовую и малоберцовую кости
209
T02.3
Z54.0
Z96.6

209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7597.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.12
Иық сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7598.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.51
Қалақты, бұғана мен кеуде қуысын (қабырға мен кеудені) сынықсыз ішкі бекіту
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7599.
T02.4
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
78.52
Сыну репозициясынсыз иық сүйегінің ішкі фиксациясы
209
T02.4
Z54.0
Z96.6

209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7597.
T02.3
Переломы. захватывающие несколько областей одной нижней конечности
209
T02.3
Z54.0
Z96.6
T02.3
7598.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
77.83
Другое частичное иссечение лучевой и локтевой костей
209
T02.4
Z54.0
Z96.6
T02.4
7599.
T02.4
Переломы. захватывающие несколько областей обеих верхних конечностей
78.10
Применение внешнего фиксирующего устройства на кость неуточненной локализации
209
T02.4
Z54.0
Z96.6

T02.5
7677.
T02.5
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.39
ішкі бекітумен анықталған басқа сүйектің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7678.
T02.5
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.40
Анықталмаған локализациядағы эпифиз сынықтарының жабық репозициясы
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7679.
T02.5
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.46
үлкен жүнді және кіші жүнді сүйектердің эпифизі сынықтарының жабық репозициясы
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7680.
T02.5
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.49
Басқа анықталған сүйектің эпифизі сынықтарының жабық репозициясы
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7681.
T02.5
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.50
Анықталмаған жерде сүйектің эпифизі сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7682.
T02.5
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.55
Ортан жілік эпифизінің сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7683.
T02.5
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.56
Үлкен жүнді және кіші жүнді сүйектердің эпифизі сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7684.
T02.5
Сынықтар. екі аяқтың бірнеше аймағын қызықты
79.59
Басқа анықталған сүйектің эпифиз сынықтарының ашық репозициясы
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5

T02.5
7677.
T02.5
Переломы. захватывающие несколько областей обеих нижних конечностей
79.36
Открытая репозиция костных обломков большеберцовой и малоберцовой костей с внутренней фиксацией
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7678.
T02.5
Переломы. захватывающие несколько областей обеих нижних конечностей
79.362
Открытая репозиция костных отломков большеберцовой и малоберцовой костей с внутренней фиксацией блокирующим экстрамедуллярным остеосинтезом
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7679.
T02.5
Переломы. захватывающие несколько областей обеих нижних конечностей
79.37
Открытая репозиция костных обломков предплюсневых и плюсневых костей с внутренней фиксацией
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7680.
T02.5
Переломы. захватывающие несколько областей обеих нижних конечностей
79.371
Открытая репозиция костных отломков предплюсневых и плюсневых костей с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7681.
T02.5
Переломы. захватывающие несколько областей обеих нижних конечностей
79.39
Открытая репозиция костных обломков другой уточненной кости с внутренней фиксацией
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7682.
T02.5
Переломы. захватывающие несколько областей обеих нижних конечностей
79.40
Закрытая репозиция обломков эпифиза неуточненной локализации
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7683.
T02.5
Переломы. захватывающие несколько областей обеих нижних конечностей
79.46
Закрытая репозиция обломков эпифиза большеберцовой и малоберцовой костей
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5
7684.
T02.5
Переломы. захватывающие несколько областей обеих нижних конечностей
79.49
Закрытая репозиция обломков эпифиза другой уточненной кости
209
T02.5
Z54.0
Z96.6
T02.5

T02.6
7714.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.89
Басқа айдарларда жіктелмейтін басқа сүйектердегі диагностикалық манипуляциялар
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7715.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.90
Сүйек өсу стимуляторын енгізу, локализация анықталмаған
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7716.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.92
Иық сүйегінің өсу стимуляторын енгізу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7717.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.93
Сәуле және шынтақ сүйектерінің сүйек өсуінің стимуляторын енгізу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7718.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.94
Білек сүйегінің және алақан сүйегінің сүйек өсуінің стимуляторын енгізу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7719.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.95
Жамбас сүйегінің өсу стимуляторын енгізу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7720.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.96
Тізе үстіндегі сүйек өсуінің стимуляторын енгізу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7721.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.97
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің өсу стимуляторын енгізу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7722.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
78.98
Сүйектің өсу стимуляторын енгізу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7723.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
79.01
Ішкі бекітусіз иық сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6

T02.6
7714.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.80
Диагностические манипуляции на кости неуточненной локализации, не классифицируемые в других рубриках
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7715.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.82
Диагностические манипуляции на плечевой кости, не классифицируемые в других рубриках
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7716.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.87
Диагностические манипуляции на большеберцовой и малоберцовой костях, не классифицируемые в других рубриках
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7717.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.88
Диагностические манипуляции на предплюсневой и плюсневой кости, не классифицируемые в других рубриках
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7718.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.89
Диагностические манипуляции на прочих костях, не классифицируемые в других рубриках
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7719.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.90
Введение стимулятора костного роста, локализация неуточнена
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7720.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.92
Введение стимулятора костного роста плечевой кости
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7721.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.93
Введение стимулятора костного роста лучевой и локтевой костей
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7722.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.94
Введение стимулятора костного роста кости запястья и пястной кости
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7723.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
78.95
Введение стимулятора костного роста бедренной кости
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6

T02.6
7774.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
79.69
басқа анықталған сүйектің ашық сынуы орнын хирургиялық өңдеу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7775.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
79.90
Анықталмаған жерде орналаспаған сүйек жарақатының себебі бойынша анықталмаған манипуляция
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7776.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
80.09
Басқа анықталған орналасулардың эндопротезін жою мақсатындағы Артротомия
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6

T02.6
7774.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
79.56
Открытая репозиция обломков эпифиза большеберцовой и малоберцовой костей
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7775.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
79.59
Открытая репозиция обломков эпифиза другой уточненной кости
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7776.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
79.60
Хирургическая обработка места открытого перелома кости неуточненной локализации
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6

7777.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
81.44
тізені тұрақтандыру
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7778.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
84.17
тізе буынынан жоғары ампутация
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7779.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
84.991
компрессиялық-дистракциялық остеосинтезге арналған аппарат салу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7780.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
86.22
жараны, инфекцияланған учаскені немесе тері күйігін хирургиялық өңдеу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7781.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
86.221
жараны хирургиялық өңдеу
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7782.
T02.6
Сынықтар. қол-аяқтардың бірнеше бөлігін басып алатын
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7783.
T02.7
Сынықтар. қызықты кеуде қуысы. арқаның төменгі бөлігі. таз және аяқ (ти))
34.02
диагностикалық торакотомия
209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7
7784.
T02.7
Сынықтар. қызықты кеуде қуысы. арқаның төменгі бөлігі. таз және аяқ (ти))
57.81
қуықтың үзілуін тігу
209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7
7785.
T02.7
Сынықтар. қызықты кеуде қуысы. арқаның төменгі бөлігі. таз және аяқ (ти))
78.12
Иық сүйегіне сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7
7786.
T02.7
Сынықтар. қызықты кеуде қуысы. арқаның төменгі бөлігі. таз және аяқ (ти))
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
209
T02.7
Z54.0
Z96.6
T02.7

7777.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
79.66
Хирургическая обработка места открытого перелома большеберцовой и малоберцовой костей
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7778.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
79.67
Хирургическая обработка места открытого перелома предплюсневых и плюсневых костей
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7779.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
79.69
Хирургическая обработка места открытого перелома другой уточненной кости
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7780.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
79.90
Неуточненная манипуляция по поводу костной травмы неуточненной локализации
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7781.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
80.09
Артротомия в целях удаления эндопротеза других уточненных локализаций
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7782.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
81.44
Стабилизация надколенника
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7783.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
84.17
Ампутация выше коленного сустава
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7784.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
84.991
Наложение аппарата для компрессионно-дистракционного остеосинтеза
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7785.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
86.22
Хирургическая обработка раны, инфицированного участка или ожога кожи
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6
7786.
T02.6
Переломы. захватывающие несколько областей верхней(их) и нижней(их) конечностей
86.221
Хирургическая обработка раны
209
T02.6
Z54.0
Z96.6
T02.6

T90.5
7972.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
01.59
Зақымдалған учаскені немесе бас миының тіндерін кесудің немесе деструкцияның өзге де түрлері
Z54.0
T90.5
7973.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
02.01
Бас сүйек тігістерін ашу
Z54.0
T90.5
7974.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
02.02
Бас сүйек сынығының фрагменттерін көтеру
Z54.0
T90.5
7975.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
02.03
Бас сүйек трансплантатын қалыптастыру
Z54.0
T90.5
7976.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
02.04
Бас сүйекке сүйек трансплантаты
Z54.0

T90.5
7972.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.24
Прочие формы трепанации черепа
Z54.0
T90.5
7973.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.25
Другая краниоэктомия
Z54.0
T90.5
7974.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.31
Рассечение мозговых оболочек
Z54.0
T90.5
7975.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.39
Прочие формы рассечения головного мозга
Z54.0
T90.5
7976.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
01.51
Иссечение пораженного участка или ткани мозговых оболочек
Z54.0

Z54.0
T90.5
8000.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
39.92
Венаға склероздаушы агентті Инъекция
Z54.0
T90.5
8001.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
76.91
Бет сүйегінің сүйек трансплантатымен Пластика
Z54.0
T90.5
8002.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
86.63
Басқа локализацияның тегін толық кесіндісі
Z54.0
T90.5
8003.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
86.66
Тері аллотрансплантациясы
Z54.0
T90.5
8004.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
86.69
Басқа жерде орналасқан тері құрағының басқа түрлері
Z54.0
T90.5
8005.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
86.70
Аяқтағы кескіш, әйтпесе анықталмаған
Z54.0
T90.5
8006.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
86.71
Аяқтағы кесінділерді немесе кең негізде кесінділерді кесу және дайындау
Z54.0
T90.5
8007.
T90.5
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
Z92.5
T90.5
8008.
T90.6
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
Z87.8
T90.6
8009.
T90.8
Басқа анықталған бас жарақаттарының салдары
Z92.5
T90.8
8010.
T90.9
Басқа анықталған бас жарақаттарының салдары
Z92.5
T90.9
8011.
T91.0
Анықталмаған бас жарақатының салдары
Z92.5
T91.0
8012.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
02.94
Тракцияға арналған айлабұйымдарды қою немесе ауыстыру (бас сүйегінен тарту немесе hallo-тракция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8013.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
02.95
Тракцияға арналған айлабұйымдарды алып тастау (бас сүйегінен тарту немесе hallo-тракция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8014.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.01
Омыртқа арнасынан бөгде денені алып тастау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8015.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.02
Ламинэктомия орнын қайта ашу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8016.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.09
Омыртқа каналы құрылымдарын тексерудің басқа түрлері және декомпрессиялар
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8017.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.21
Шытырман хордотомия
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8018.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.29
Хордотомияның басқа түрлері
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8019.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.51
Менингоцелейді жедел жою
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8020.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.52
Миеломенингоцелены жедел жою
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8021.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.53
Омыртқа сынығын қалпына келтіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8022.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.59
Жұлын құрылымдарындағы басқа да қалпына келтіру және пластикалық операциялар
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8023.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.592
PLIF кейдждерді орнатумен және тері транспедикулярлы бекітумен жұлын құрылымының микроскопиялық (эндоскопиялық) декомпрессиясы

Z54.0
T90.5
8000.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
04.20
Деструкция краниального и периферического нерва (криоаналгезия, инъекция нейролитического агента, радиочастотная абляция)
Z54.0
T90.5
8001.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
04.50
Протезирование краниального и периферического нерва
Z54.0
T90.5
8002.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
04.76
Восстановление старого травматического повреждения черепных и периферических нервов
Z54.0
T90.5
8003.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
04.93
Удаление периферического нейростимулятора
Z54.0
T90.5
8004.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Z54.0
T90.5
8005.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
39.92
Инъекция склерозирующего агента в вену
Z54.0
T90.5
8006.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
76.91
Пластика костным трансплантатом кости лицевого черепа
Z54.0
T90.5
8007.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.63
Свободный полнослойный лоскут другой локализации
Z54.0
T90.5
8008.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.66
Аллотрансплантация кожи
Z54.0
T90.5
8009.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.69
Другие виды кожного лоскута другой локализации
Z54.0
T90.5
8010.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.70
Лоскут на ножке, неуточненный иначе
Z54.0
T90.5
8011.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
86.71
Вырезание и подготовка лоскутов на ножке или лоскутов на широком основании
Z54.0
T90.5
8012.
T90.5
Последствия внутричерепной травмы
Z92.5
T90.5
8013.
T90.6
Последствия других уточненных травм головы
Z87.8
T90.6
8014.
T90.8
Последствия других уточненных травм головы
Z92.5
T90.8
8015.
T90.9
Последствия неуточненной травмы головы
Z92.5
T90.9
8016.
T91.0
Последствия поверхностной травмы и открытого ранения шеи и туловища
Z92.5
T91.0
8017.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
02.94
Постановка или замена приспособлений для тракций (вытяжение за череп или hallo-тракция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8018.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
02.95
Удаление приспособлений для тракций (вытяжение за череп или hallo-тракция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8019.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.01
Удаление инородного тела из позвоночного канала
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8020.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.02
Повторное вскрытие места ламинеэктомии
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8021.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.09
Другие виды обследования и декомпрессии структур позвоночного канала
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8022.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.21
Чрескожная хордотомия
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8023.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.29
Другие виды хордотомии

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8024.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.593
Омыртқаның алдыңғы және артқы тірек кешендерін кесу және бекіту арқылы жұлынның құрылымының микроскопиялық декомпрессиясы
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8025.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.7991
Нейронавигацияны қолдана отырып омыртқа мен жұлын миына жасалатын операциялар
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8026.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.7993
Стереотаксикалық жүйені қолдана отырып ми нейростимуляторын имплантациялау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8027.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.93
Жұлын нейростимуляторының электродын (электродтарын) имплантациялау немесе ауыстыру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8028.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
03.99
Жұлын миы мен омыртқа арнасының құрылымдарындағы басқа да манипуляциялар
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8029.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
04.20
Краниальді және перифериялық нервінің деструкциясы (криоаналгезия, нейролиттік агенттің инъекциясы, радиожиілік абляция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8030.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
04.50
Краниалдық және перифериялық нервті протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8031.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
04.76
Бас сүйек және перифериялық нервтердің ескі жарақаттық зақымдануын қалпына келтіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8032.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
05.00
Симпатикалық нервтің немесе ганглийдің бөлінуі
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8033.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
39.56
Жамау түрінде тіндік трансплантатты пайдалана отырып қан тамырын қалпына келтіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8034.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
39.92
Венаға склероздаушы агентті Инъекция
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8035.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
77.60
Зақымданған жерді немесе анықталмаған сүйек тіндерін жергілікті кесу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8036.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
77.69
Зақымдалған учаскені немесе өзге де сүйектердің тіндерін жергілікті кесу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8037.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
77.99
Басқа сүйектерді толық кесу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8038.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
78.49
Басқа сүйектердегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8039.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
78.60
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8024.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.51
Оперативное устранение менингоцеле
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8025.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.52
Оперативное устранение миеломенингоцеле
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8026.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.53
Восстановление перелома позвоночника
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8027.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.59
Другие восстановительные и пластические операции на структурах спинного мозга
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8028.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.592
Микроскопическая (эндоскопическая) декомпрессия структур спинного мозга с установкой PLIF кейджей и чрезкожной транспедикулярной фиксацией
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8029.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.593
Микроскопическая декомпрессия структур спинного мозга с резекцией и фиксацией переднего и заднего опорного комплексов позвоночника
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8030.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.7991
Операции на позвоночнике и спинном мозге с применением нейронавигации
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8031.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8032.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.93
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8033.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
03.99
Прочие манипуляции на спинном мозге и структурах позвоночного канала
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8034.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
04.20
Деструкция краниального и периферического нерва (криоаналгезия, инъекция нейролитического агента, радиочастотная абляция)
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8035.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
04.50
Протезирование краниального и периферического нерва
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8036.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
04.76
Восстановление старого травматического повреждения черепных и периферических нервов
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8037.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
05.00
Разделение симпатического нерва или ганглия
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8038.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8039.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
39.92
Инъекция склерозирующего агента в вену
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1

8040.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
244
78.69
Z50.8
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1*
8041.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
80.51
Омыртқааралық дискті кесу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8042.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
80.53
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8043.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
80.59
Фиброз сақинасын трансплантатпен немесе протезбен қалпына келтіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8044.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.00
Омыртқааралық дискінің басқа (химионуклеоздан басқа) деструкциясы
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8045.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.01
Омыртқа спондиллодезі
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8046.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.02
Бірінші және екінші мойын омыртқаларының спондилодезі
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8047.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.03
Басқа алдыңғы спондилодез
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8048.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.04
Басқа артқы спондилодез
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8049.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.041
Кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8050.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.042
Кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу, ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекіту
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8051.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.043
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8052.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.05
Кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу, диск протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8053.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.051
Кеуде және бел омыртқаларының спондилодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8054.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.052
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8055.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.053
Кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік, диск протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8056.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.06
Алдыңғы бағананың бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8057.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.061
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8058.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.062
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8059.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.063
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы қол жеткізу, диск протездеу

8040.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
77.60
Локальное иссечение пораженного участка или ткани кости неуточненной локализации
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8041.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
77.69
Локальное иссечение пораженного участка или ткани прочих костей
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8042.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
77.99
Полное иссечение прочих костей
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8043.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
78.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на прочих костях
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8044.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8045.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
244
78.69
Z50.8
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8046.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
80.51
Иссечение межпозвоночного диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8047.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
80.53
Восстановление фиброзного кольца трансплантатом или протезом
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8048.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
80.59
Другая (кроме химионуклеоза) деструкция межпозвоночного диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8049.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.00
Спондиллодез позвонков
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8050.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.01
Спондилодез первого и второго шейного позвонков
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8051.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.02
Другой переднешейный спондилодез
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8052.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.03
Другой заднешейный спондилодез
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8053.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.04
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8054.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.041
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8055.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.042
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8056.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.043
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, протезирование диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8057.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.05
Спондилодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8058.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.051
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8059.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.052
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8060.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.07
Артқы бағананың бел және бел-сегізкөз спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8061.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.071
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйірлік көлденең кіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8062.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.072
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйірлік көлденең кіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8063.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.073
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйірлік көлденең кіру, диск протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8064.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.08
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8065.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.081
Ішкі транспедикулярлы жүйелермен және кейдждермен бекітілген бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8066.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.082
Эндокорректорлармен ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8067.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.083
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, артқы қол жетімділік, диск протездеу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8068.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.09
Омыртқаның спондилодезі, кез келген бөлім және кез келген әдіспен
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8069.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.32
Мойын бөлімінің басқа деңгейіндегі қайта спондилодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8070.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.33
Басқа деңгейде мойын бөлімінің қайта спондилодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8071.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.34
Кеуде және кеуде-бел бөлігінің қайта спондилодезі, алдыңғы қол жеткізу
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8072.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.35
Кеуде және кеуде-бел бөлігінің қайта спондиллодезі, артқы қол жетімділік
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8073.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.36
Бел және бел-құйымшақ бөлмесінің қайта спондиллодезі, алдыңғы кіру
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8074.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.39
Омыртқаның, кез келген бөлімнің қайта спондилодезі және кез келген әдіспен
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8075.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.6010
Омыртқа ісіктері кезіндегі Вертебропластика

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8060.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.053
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, протезирование диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8061.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.06
Спондилодез поясничного и крестцового позвонков переднего столба, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8062.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.061
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8063.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.062
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8064.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.063
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, протезирование диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8065.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.07
Поясничный и пояснично-крестцовый спондиллодез заднего столба, задний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8066.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.071
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8067.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.072
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8068.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.073
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, протезирование диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8069.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.08
Спондилодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8070.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.081
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8071.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.082
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8072.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.083
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, протезирование диска
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8073.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.09
Спондилодез позвоночника, любого отдела и любым методом
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8074.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.32
Повторный спондилодез шейного отдела на другом уровне, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8075.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.33
Повторный спондилодез шейного отдела на другом уровне, задний доступ

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8076.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.65
Теріден тыс вертебропластика
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8077.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
81.651
Омыртқа патологиясы кезіндегі Кифопластика
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8078.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
83.75
Сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8079.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.62
Мойын деңгейінде омыртқааралық диск протезін имплантациялау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8080.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.63
Кеуде деңгейінде омыртқааралық диск протезін имплантациялау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8081.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.65
Омыртқа аралық диск протезін бел-сегізкөз деңгейінде имплантациялау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8082.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.66
Мойын деңгейінде омыртқааралық дискінің жасанды протезін тексеру және қайта орнату
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8083.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.67
Кеуде деңгейінде омыртқааралық дискінің жасанды протезін тексеру және қайта орнату
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8084.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.68
Бел-сегізкөз деңгейінде омыртқааралық дискінің жасанды протезін тексеру және қайта орнату
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8085.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
84.82
Педикулярлық бұрандаларға негізделген динамикалық тұрақтандыру жүйесін имплантациялау және қайта орнату
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8086.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.63
Басқа локализацияның тегін толық кесіндісі
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8087.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.69
Басқа жерде орналасқан тері құрағының басқа түрлері
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8088.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.70
Аяқтағы кескіш, әйтпесе анықталмаған
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8089.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.71
Аяқтағы кесінділерді немесе кең негізде кесінділерді кесу және дайындау
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8090.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
86.89
Тері және тері асты клетчаткасын қалпына келтіру және қайта жаңартудың басқа да әдістері
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8091.
T91.1
Омыртқа сынуының салдары
Z92.5
T91.1
8092.
T91.2
Кеуде қуысы мен жамбастың басқа сынықтарының салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T91.2
Z92.5
T91.2*
8093.
T91.2
Кеуде қуысы мен жамбастың басқа сынықтарының салдары
Z54.0
T91.2
Z92.5
T91.2*
8094.
T91.3
Жұлын жарақатының салдары
03.4
Жұлынның немесе жұлын қабығының зақымдалған бөлігін кесу немесе бұзу
244
03.4
Z50.8

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8076.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.34
Повторный спондилодез грудного и грудино-поясничного отдела, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8077.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.35
Повторный спондиллодез грудного и грудино-поясничного отдела, задний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8078.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.36
Повторный спондиллодез поясничного и пояснично-крестцового отдела, передний доступ
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8079.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.39
Повторный спондилодез позвоночника, любого отдела и любым методом
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8080.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.6010
Вертебропластика при опухолях позвоночника
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8081.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.65
Чрезкожная вертебропластика
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8082.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
81.651
Кифопластика при патологии позвоночника
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8083.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8084.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.62
Имплантация протеза межпозвоночного диска на шейном уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8085.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.63
Имплантация протеза межпозвонкового диска на грудном уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8086.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.65
Имплантация протеза межпозвонкового диска на пояснично-крестцовом уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8087.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.66
Ревизия и переустановка искусственного протеза межпозвонкового диска на шейном уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8088.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.67
Ревизия и переустановка искусственного протеза межпозвонкового диска на грудном уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8089.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.68
Ревизия и переустановка искусственного протеза межпозвонкового диска на пояснично-крестцовом уровне
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8090.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
84.82
Имплантация и переустановка динамической стабилизационной системы, основанной на педикулярных винтах
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8091.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.63
Свободный полнослойный лоскут другой локализации
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8092.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.69
Другие виды кожного лоскута другой локализации
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8093.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.70
Лоскут на ножке, неуточненный иначе
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8094.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.71
Вырезание и подготовка лоскутов на ножке или лоскутов на широком основании

Z54.0
T91.3
Z92.5
T91.3
8095.
T91.3
Жұлын жарақатының салдары
Z54.0
T91.3
Z92.5
T91.3
8096.
T91.4
Кеуде ішіндегі мүшелер жарақатының салдары
Z92.5
T91.4
8097.
T91.5
Мұрын ішіндегі және жамбас ағзалары жарақатының салдары
Z92.5
T91.5
8098.
T91.8
Мойын мен дененің басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z96.6
T91.8
8099.
T91.8
Мойын мен дененің басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
Z92.5
T91.8
8100.
T91.9
Мойын мен дененің анықталмаған жарақатының салдары
Z92.5
T91.9
8101.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
04.30
Бас сүйек немесе перифериялық нервтерді тігу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8102.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
04.50
Краниалдық және перифериялық нервті протездеу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8103.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
04.76
Бас сүйек және перифериялық нервтердің ескі жарақаттық зақымдануын қалпына келтіру
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8104.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
39.31
Артерияны тігу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8105.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
39.56
Жамау түрінде тіндік трансплантатты пайдалана отырып қан тамырын қалпына келтіру
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8106.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
39.92
Венаға склероздаушы агентті Инъекция
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8107.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
77.64
Білек сүйегінің және алақан сүйегінің зақымданған бөлігін немесе ұлпасын жергілікті кесу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8108.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
77.74
Имплантация үшін білек сүйегін және алақан сүйегін кесу
209
77.74
Z54.0
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8109.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
78.62
Иық сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8110.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
78.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8111.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
80.218
Иық буынының синовиальды қабығының артроскопиялық криодеструкциясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8112.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
80.22
Шынтақ буынының артроскопиясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8113.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
80.227
Шынтақ буыны буыны құрылымының артроскопиялық суық плазмалық коблациясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8114.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
80.228
Шынтақ буыны буынының синовиальды қабығының артроскопиялық криодеструкциясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8115.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.42
Білезік-бұлшықет сіңірінің мерзімі ұзартылған тігу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8116.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.43
Қылқаламның басқа сіңірінің мерзімі ұзартылған тігу

Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8095.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
86.89
Другие методы восстановления и реконструкции кожи и подкожной клетчатки
Z54.0
T91.1
Z92.5
T91.1
8096.
T91.1
Последствия перелома позвоночника
Z92.5
T91.1
8097.
T91.2
Последствия других переломов грудной клетки и таза
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z54.0
T91.2
Z92.5
T91.2
8098.
T91.2
Последствия других переломов грудной клетки и таза
Z54.0
T91.2
Z92.5
T91.2
8099.
T91.3
Последствия травмы спинного мозга
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
244
03.4
Z50.8
Z54.0
T91.3
Z92.5
T91.3
8100.
T91.3
Последствия травмы спинного мозга
Z54.0
T91.3
Z92.5
T91.3
8101.
T91.4
Последствия травмы внутригрудных органов
Z92.5
T91.4
8102.
T91.5
Последствия травмы внутрибрюшинных и тазовых органов
Z92.5
T91.5
8103.
T91.8
Последствия других уточненных травм шеи и туловища
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z96.6
T91.8
8104.
T91.8
Последствия других уточненных травм шеи и туловища
Z92.5
T91.8
8105.
T91.9
Последствия неуточненной травмы шеи и туловища
Z92.5
T91.9
8106.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
04.30
Сшивание черепных или периферических нервов
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8107.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
04.50
Протезирование краниального и периферического нерва
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8108.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
04.76
Восстановление старого травматического повреждения черепных и периферических нервов
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8109.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
39.31
Сшивание артерии
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8110.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8111.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
39.92
Инъекция склерозирующего агента в вену
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8112.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
77.64
Локальное иссечение пораженного участка или ткани кости запястья и пястной кости
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8113.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
77.74
Иссечение кости запястья и пястной кости для имплантации
209
77.74
Z54.0
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8114.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
78.62
Удаление имплантированных фиксаторов из плечевой кости
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8115.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
78.63
Удаление имплантированных фиксаторов из лучевой и локтевой костей
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8116.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
80.218
Артроскопическая криодеструкция синовиальной оболочки плечевого сустава

Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8117.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.44
Білезік-бұлшықет сіңірінің басқа соғылуы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8118.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.45
Басқа қылқаламды басқа тігу
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8119.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.46
Бұлшық етті тігу немесе қолдың фасциясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8120.
T92.0
82.51
Қылқалам сіңірінің орын ауыстыруы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8121.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.52
Қолдың сіңірі бекітілген орнын артқа жылжыту
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8122.
T92.0
82.53
Білезік сіңірінің реимплантациясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8123.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.54
Білезік бұлшық етін реимплантациялау
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8124.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.55
Бұлшық ет ұзындығын немесе қылқалам сіңірін өзгертудің басқа әдістері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8125.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.56
Қолдың сіңірін ауыстырудың немесе трансплантациялаудың басқа әдістері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8126.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.57
Қылқалам сіңірінің транспозициясының басқа түрлері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8127.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.58
Білезік бұлшық етін ауыстырудың немесе трансплантациялаудың басқа түрлері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8128.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.59
Қол бұлшық етінің басқа транспозициясы
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8129.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.69
Үлкен саусақты басқа қайта құру
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8130.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.71
Сіңірдің созылуын түзету
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8131.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.72
Бұлшық ет немесе фасциалды трансплантатты қолдана отырып, қолдарға пластикалық манипуляция
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8132.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.79
Басқа трансплантатпен немесе имплантатпен қолдарға пластикалық манипуляция
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8133.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.85
Қолдың тенодезының басқа түрлері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8134.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
82.86
Қылқалам тенопластикасының басқа түрлері
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8135.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
83.14
Фасциотомия (қылқаламдардан басқа))
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8136.
T92.0
Қолдың ашық жарақатының салдары
83.75
Сіңірдің орнын ауыстыру немесе транспланттау

Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8117.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
80.22
Артроскопия локтевого сустава
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8118.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
80.227
Артроскопическая холодноплазменная коблация структур сустава локтевого сустава
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8119.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
80.228
Артроскопическая криодеструкция синовиальной оболочки сустава локтевого сустава
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8120.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.42
Отсроченное ушивание сухожилия мышцы-сгибателя кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8121.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.43
Отсроченное ушивание другого сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8122.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.44
Другое ушивание сухожилия мышцы-сгибателя кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8123.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.45
Другое ушивание другого сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8124.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.46
Ушивание мышцы или фасции кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8125.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.51
Перемещение сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8126.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.52
Перемещение назад места прикрепления сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8127.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.53
Реимплантация сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8128.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.54
Реимплантация мышцы кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8129.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.55
Другие методы изменения длины мышцы или сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8130.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.56
Другие методы перемещения или трансплантации сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8131.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.57
Другие виды транспозиции сухожилия кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8132.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.58
Другие виды перемещения или трансплантации мышцы кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8133.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.59
Другая транспозиция мышцы кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8134.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.69
Другая реконструкция большого пальца кисти
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8135.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.71
Коррекция натяжения сухожилия
Z54.0
T92.0
Z92.5
T92.0
8136.
T92.0
Последствия открытого ранения верхней конечности
82.72
Пластическая манипуляция на кисти с применением мышечного или фасциального трансплантата

Z54.0
Z92.5
T92.5
8164.
T92.5
Қол жүйкесінің жарақатының салдары
Z92.5
T92.5
8165.
T92.6
Бұлшықет жарақатының және қолдың сіңірінің салдары
77.74
Имплантация үшін білек сүйегін және алақан сүйегін кесу
209
77.74
Z54.0
Z54.0
T92.6
Z92.5
T92.3
8166.
T92.6
Бұлшықет жарақатының және қолдың сіңірінің салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T92.6
Z96.6
T92.6
8167.
T92.6
Қолдың көбеюі мен жарақаттық ампутациясының салдары
Z92.5
T92.6
8168.
T92.8
Қолдың көбеюі мен жарақаттық ампутациясының салдары
04.30
Бас сүйек немесе перифериялық нервтерді тігу
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8169.
T92.8
Қолдың көбеюі мен жарақаттық ампутациясының салдары
04.50
Краниалдық және перифериялық нервті протездеу
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8170.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
04.76
Бас сүйек және перифериялық нервтердің ескі жарақаттық зақымдануын қалпына келтіру
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8171.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
39.56
Жамау түрінде тіндік трансплантатты пайдалана отырып қан тамырын қалпына келтіру
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8172.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
39.92
Венаға склероздаушы агентті Инъекция
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8173.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
77.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінің зақымданған бөлігін немесе тіндерін жергілікті кесу
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8174.
T92.8
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
77.69
Зақымдалған учаскені немесе өзге де сүйектердің тіндерін жергілікті кесу
Z54.0

Z54.0
Z92.5
T92.3
8164.
T92.3
Последствия вывиха, растяжения и деформации верхней конечности
80.47
Пересечение суставной капсулы. связки или хряща голеностопного сустава
209
80.47
Z54.0
Z92.5
T92.3
8165.
T92.3
Последствия вывиха, растяжения и деформации верхней конечности
83.63
Восстановление вращательной манжеты плеча
209
83.63
Z54.0
Z92.5
T92.3
8166.
T92.3
Последствия вывиха. растяжения и деформации верхней конечности
Z92.5
T92.3
8167.
T92.4
Последствия травмы нерва верхней конечности
Z96.6
T92.4
8168.
T92.5
Последствия травмы мышцы и сухожилия верхней конечности
83.63
Восстановление вращательной манжеты плеча
209
83.63
Z54.0
Z92.5
T92.5
8169.
T92.5
Последствия травмы мышцы и сухожилия верхней конечности
Z92.5
T92.5
8170.
T92.6
Последствия размозжения и травматической ампутации верхней конечности
77.74
Иссечение кости запястья и пястной кости для имплантации
209
77.74
Z54.0
Z54.0
T92.6
Z92.5
T92.3
8171.
T92.6
Последствия размозжения и травматической ампутации верхней конечности
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z54.0
T92.6
Z96.6
T92.6
8172.
T92.6
Последствия размозжения и травматической ампутации верхней конечности
Z92.5
T92.6
8173.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
04.30
Сшивание черепных или периферических нервов
Z54.0
T92.8
Z92.5
T92.8
8174.
T92.8
Последствия других уточненных травм верхней конечности
04.50
Протезирование краниального и периферического нерва
Z54.0

8228.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.15
Жамбас сүйегінің секвестрэктомиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8229.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.25
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8230.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.29
Бөлмей сан сүйегінің басқа түрлері
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8231.
T93.1
77.35
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8232.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.65
Жамбас сүйегінің сыналы остеотомиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8233.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
77.85
Клиновидная остеотомия өзге де сүйек
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8234.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.15
Ортан жілік қиылысының басқа түрлері
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8235.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.19
Зақымданған жерді немесе жамбас сүйегінің тіндерін жергілікті кесу
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8236.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.45
Сан сүйегін басқа ішінара кесу
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8237.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.49
Сыртқы бекіту құрылғысын сан сүйегіне қолдану
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8238.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.55
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8239.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.60
Сан сүйегінің басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8240.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.65
Басқа сүйектердегі басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8241.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.69
Сыну репозициясынсыз сан сүйегінің ішкі фиксациясы
Z54.0
T93.1
Z96.6
T93.1*
8242.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.70
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8243.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.75
Ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8244.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.77
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8245.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
78.85
Анықталмаған локализаци сүйектің остеоклазиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8246.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.05
Ортан жілік остеоклазиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8247.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.15
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің остеоклазиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8248.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.151
Басқа айдарларда жіктелмейтін сан сүйегіне диагностикалық манипуляциялар
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8249.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.152
Ішкі бекітусіз сан сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8250.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.19
Ішкі бекітумен ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы

8228.
T93.0
Последствия открытого ранения нижней конечности
80.96
Другие виды иссечения коленного сустава
209
80.96
Z54.0
8229.
T93.0
Последствия открытого ранения нижней конечности
Z92.5
T93.0
8230.
T93.1
Последствия перелома бедра
39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8231.
T93.1
Последствия перелома бедра
39.92
Инъекция склерозирующего агента в вену
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8232.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.05
Секвестрэктомия бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8233.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.15
Другие виды рассечения бедренной кости без разделения
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8234.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.25
Клиновидная остеотомия бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8235.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.29
Клиновидная остеотомия прочих костей
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8236.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.35
Другие виды пересечения бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8237.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.65
Локальное иссечение пораженного участка или ткани бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8238.
T93.1
Последствия перелома бедра
77.85
Другое частичное иссечение бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8239.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.15
Применение внешнего фиксирующего устройства на бедренную кость
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8240.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8241.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.45
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8242.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.49
Другие восстановительные и пластические манипуляции на прочих костях
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8243.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.55
Внутренняя фиксация бедренной кости без репозиции перелома
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8244.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8245.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.65
Удаление имплантированных фиксаторов из бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8246.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.69
Удаление имплантированных фиксаторов из прочих костей
Z54.0
T93.1
Z96.6
T93.1
8247.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.70
Остеоклазия кости неуточненной локализаци
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8248.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.75
Остеоклазия бедренной кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8249.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.77
Остеоклазия большеберцовой и малоберцовой кости
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8250.
T93.1
Последствия перелома бедра
78.85
Диагностические манипуляции на бедренной кости, не классифицируемые в других рубриках

Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8251.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.25
Бұғаттайтын интрамедуллярлы имплантты ішкі фиксациялаумен ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8252.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.35
Бұғаттайтын экстрамедуллярлы имплантатпен ішкі фиксациясы бар ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8253.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.351
Ішкі бекітумен басқа анықталған сүйектің сүйек сынықтарының жабық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8254.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
79.39
Ішкі бекітусіз сан сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8255.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
80.279
Ішкі бекітумен ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8256.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
81.40
Бұғаттайтын интрамедуллярлы остеосинтезбен ішкі фиксациялаумен ортан жілік сүйегінің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8257.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
81.51
Ішкі бекітумен басқа анықталған сүйектің сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8258.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
81.52
Сирақ-табан буынының капсульды-байланыстырғыш құрылымдарының артроскопиялық вапоризациясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8259.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
81.53
Басқа айдарларда жіктелмеген жамбасты қалпына келтіру
209
81.53
Z54.0
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8260.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
83.02
Жамбас буынын толық ауыстыру
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8261.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
83.14
Жамбас буынын ішінара ауыстыру (биполярлы эндопротез))
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8262.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
83.77
Анықталмаған жамбас-сан буынын ауыстыру ревизиясы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8263.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
83.87
Миотомия (қылқаламнан басқа))
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8264.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
83.99
Фасциотомия (қылқаламдардан басқа))
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8265.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
84.99
Бұлшық ет ауыстыру немесе трансплантациялау
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8266.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
84.991
Бұлшық етке арналған басқа да пластикалық манипуляциялар)
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8267.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
86.60
Бұлшық етке, сіңірге, фасцияға және синовиальды сөмкеге арналған өзге де манипуляциялар)
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8268.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
86.63
Қаңқа-бұлшық ет жүйесіндегі өзге де манипуляциялар
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8269.
T93.1
Жамбас сынуының салдары
86.69
Компрессиялық-дистракциялық остеосинтезге арналған аппарат салу
Z54.0
T93.1

Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8251.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.05
Закрытая репозиция костных отломков бедренной кости без внутренней фиксации
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8252.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.15
Закрытая репозиция костных обломков бедренной кости с внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8253.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.151
Закрытая репозиция костных отломков бедренной кости с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным имплантом
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8254.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.152
Закрытая репозиция костных отломков бедренной кости с внутренней фиксацией блокирующим экстрамедуллярным имплантом
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8255.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.19
Закрытая репозиция костных обломков другой уточненной кости с внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8256.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.25
Открытая репозиция костных обломков бедренной кости без внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8257.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.35
Открытая репозиция костных обломков бедренной кости с внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8258.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.351
Открытая репозиция костных отломков бедренной кости с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8259.
T93.1
Последствия перелома бедра
79.39
Открытая репозиция костных обломков другой уточненной кости с внутренней фиксацией
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8260.
T93.1
Последствия перелома бедра
80.279
Артроскопическая вапоризация капсульно-связочных структур голеностопного сустава
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8261.
T93.1
Последствия перелома бедра
81.40
Восстановление бедра, не классифицируемое в других рубриках
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8262.
T93.1
Последствия перелома бедра
81.51
Полная замена тазобедренного сустава
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8263.
T93.1
Последствия перелома бедра
81.52
Частичная замена тазобедренного сустава (биполярный эндопротез)
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8264.
T93.1
Последствия перелома бедра
81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
209
81.53
Z54.0
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8265.
T93.1
Последствия перелома бедра
83.02
Миотомия (кроме кисти)
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8266.
T93.1
Последствия перелома бедра
83.14
Фасциотомия (кроме кисти)
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8267.
T93.1
Последствия перелома бедра
83.77
Перемещение или трансплантация мышцы
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8268.
T93.1
Последствия перелома бедра
83.87
Другие пластические манипуляции на мышце (кроме кисти)
Z54.0
T93.1
Z92.5
T93.1
8269.
T93.1
Последствия перелома бедра
83.99
Прочие манипуляции на мышце, сухожилии, фасции и синовиальной сумке (кроме кисти)
Z54.0
T93.1

Z92.5
T93.8
8315.
T93.9
Аяқ-қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
81.95
Буын капсуласын немесе аяқтың басқа буынының байламдарын тігу
209
81.95
Z54.0
8316.
T93.9
Аяқтың анықталмаған жарақатының салдары
Z92.5
T93.9
8317.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
04.30
Бас сүйек немесе перифериялық нервтерді тігу
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8318.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
41.50
Толық спленэктомия
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8319.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
45.91
Тонкокишечная анастомоз
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8320.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
54.19
Өзге лапаротомия
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8321.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
77.27
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінің сына тәрізді остеотомиясы
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8322.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
77.79
Имплантацияға арналған өзге де сүйектерді кесу
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8323.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.19
Кезеңді түзетуді талап ететін аурулар кезінде басқа сүйектерге сыртқы бекіту құрылғысын қолдану
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8324.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.45
Сан сүйегінің басқа қалпына келтіру және пластикалық манипуляциялар
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8325.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.60
Сүйектен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8326.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.61
Қалақшадан, бұғана мен кеуде қуысынан имплантацияланған фиксаторларды алып тастау (қабырғалар мен кеуде))
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8327.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.62
Иық сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8328.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.63
Сәуле және шынтақ сүйектерінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8329.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.65
Ортан жілік сүйегінен имплантацияланған бекіткіштерді алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8330.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.66
Тізе сүйегінен имплантацияланған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8331.
T94.0
Жарақаттардың салдары. дененің бірнеше бөліктерін қызықты
78.67
Үлкен жілік және аз жілік сүйегінен имплантталған фиксаторларды алып тастау
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8332.
T94.0
Дененің бірнеше бөлігін қамтитын жарақаттардың салдары
78.69
Басқа сүйектерден имплантацияланған фиксаторларды алып тастау

Z92.5
T93.8
8315.
T93.8
Последствия других уточненных травм нижней конечности
81.51
Полная замена тазобедренного сустава
209
81.51
Z54.0
Z54.0
T93.8
Z92.5
T93.8
8316.
T93.8
Последствия других уточненных травм нижней конечности
81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
209
81.53
Z54.0
Z54.0
T93.8
Z92.5
T93.8
8317.
T93.8
Последствия других уточненных травм нижней конечности
81.591
Ревизионное эндопротезирование с применением цементного спейсера с антибиотиком при гнойных осложнениях после эндопротезирования крупных суставов
209
81.591
Z54.0
Z54.0
T93.8
Z92.5
T93.8
8318.
T93.8
Последствия других уточненных травм нижней конечности
81.95
Ушивание суставной капсулы или связки другого сустава нижней конечности
209
81.95
Z54.0
Z54.0
T93.8
Z92.5
T93.8
8319.
T93.8
Последствия других уточненных травм нижней конечности
Z54.0
T93.8
Z92.5
T93.8
8320.
T93.9
Последствия неуточненной травмы нижней конечности
81.95
Ушивание суставной капсулы или связки другого сустава нижней конечности
209
81.95
Z54.0
8321.
T93.9
Последствия неуточнененной травмы нижней конечности
Z92.5
T93.9
8322.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
04.30
Сшивание черепных или периферических нервов
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8323.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
41.50
Полная спленэктомия
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8324.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
45.91
Тонкокишечный анастомоз
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8325.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
54.19
Прочая лапаротомия
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8326.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
77.27
Клиновидная остеотомия большеберцовой и малоберцовой кости
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8327.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
77.79
Иссечение прочих костей для имплантации
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8328.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.19
Применение внешнего фиксирующего устройства на прочие кости при заболеваниях, требующих этапной коррекции
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8329.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.45
Другие восстановительные и пластические манипуляции на бедренной кости
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8330.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.60
Удаление имплантированных фиксаторов из кости
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8331.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.61
Удаление имплантированных фиксаторов из лопатки, ключицы и грудной клетки (ребер и грудины)
Z54.0
T94.0
Z92.5
T94.0
8332.
T94.0
Последствия травм. захватывающих несколько областей тела
78.62
Удаление имплантированных фиксаторов из плечевой кости

Z85.4
C67.8
8434.
C67.9
Анықталмаған бөліктегі қуықтың қатерлі ісігі
Z85.4
C67.9
8435.
C68.8
Жоғарыда көрсетілген бір және одан көп оқшаулау шегінен шығатын зәр ағзаларының зақымдануы
Z85.5
C68.8
8436.
C43.0
Қатерлі меланома ерні
Z85.8
C43.0
8437.
C43.1
Қабақтың спайкасын қоса алғанда, ғасырдың қатерлі меланома
Z85.8
C43.1
8438.
C43.2
Құлақтың және сыртқы есту жолының қатерлі меланомасы
Z85.8
C43.2
8439.
C43.3
Беттің басқа және анықталмаған бөліктерінің қатерлі меланома
Z85.8
C43.3
8440.
C43.4
Бас пен мойынның шаш бөлігінің қатерлі меланома
Z85.8
C43.4
8441.
C43.5
Дененің қатерлі меланомасы
Z85.8
C43.5
8442.
C43.6
Иық буыны аймағын қоса алғанда, қолдың қатерлі меланомасы
Z85.8
C43.6
8443.
C43.7
Жамбас буыны аймағын қоса алғанда, аяқтың қатерлі меланома
Z85.8
C43.7
8444.
C43.8
Жоғарыда көрсетілген бір және одан көп орындардан тыс шығатын терінің қатерлі меланома
Z85.8
C43.8
8445.
C43.9
Анықталмаған терінің қатерлі меланома
Z85.8
C43.9
8446.
C37
Ашалы бездің қатерлі ісігі
Z85.2
C37
8447.
D46.0
Сидеробластсыз рефрактерлік анемия, осылай белгіленген
Z86.0
D46.0
8448.
D46.1
Сидеробластпен рефрактерлік анемия
Z86.0
D46.1
8449.
D46.2
Артық бластпен рефрактерлік анемия
Z86.0
D46.2
8450.
D46.3
Трансформациясы бар Бласт артық рефрактерлік анемия
Z86.0
D46.3
8451.
D46.4
Анықталмаған рефрактерлік анемия
Z86.0
D46.4
8452.
D46.7
Басқа миелодиспластикалық синдромдар
Z86.0
D46.7
8453.
D46.9
Анықталмаған миелодиспластикалық синдром
Z86.0
D46.9
8454.
C92.3
Миелоидты саркома
Z85.6
C92.3
8455.
D60.0
Созылмалы таза қызыл жасушалық аплазия
Z86.2
D60.0
8456.
D60.1
Өтімді сатып алынған таза қызыл жасушалық аплазия
Z86.2
D60.1
8457.
D60.8
Басқа сатып алынған таза қызыл жасушалық аплазиялар
Z86.2
D60.8
8458.
D60.9
Сатып алынған анықталмаған таза қызыл жасушалық аплазия
Z86.2
D60.9
8459.
D61.0
Конституциялық апластикалық анемия
Z86.2
D61.0
8460.
D61.1
Дәрі-дәрмектік апластикалық анемия
Z86.2
D61.1
8461.
D61.2
Басқа сыртқы агенттерден туындаған апластикалық анемия
Z86.2
D61.2
8462.
D61.3
Идиопатиялық апластикалық анемия
Z86.2
D61.3
8463.
D61.8
Басқа анықталған апластикалық анемиялар
Z86.2
D61.8
8464.
D61.9
Анықталмаған апластикалық анемия
Z86.2
D61.9
8465.
D70
Агранулоцитоз
Z86.2
D70
8466.
D71
Полиморфно ядролық нейтрофилдердің функционалдық бұзылулары
Z86.2
D71
8467.
D69.3
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура
Z86.2
D69.3

Z85.4
C63.1
8434.
C67.0
Злокачественное новообразование треугольника мочевого пузыря
Z85.4
C67.0
8435.
C67.1
Злокачественное новообразование купола мочевого пузыря
Z85.4
C67.1
8436.
C67.2
Злокачественное новообразование боковой стенки мочевого пузыря
Z85.4
C67.2
8437.
C67.3
Злокачественное новообразование передней стенки мочевого пузыря
Z85.4
C67.3
8438.
C67.4
Злокачественное новообразование задней стенки мочевого пузыря
Z85.4
C67.4
8439.
C67.5
Злокачественное новообразование шейки мочевого пузыря
Z85.4
C67.5
8440.
C67.8
Поражение мочевого пузыря, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z85.4
C67.8
8441.
C67.9
Злокачественное новообразование мочевого пузыря неуточненной части
Z85.4
C67.9
8442.
C68.8
Поражение мочевых органов, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z85.5
C68.8
8443.
C43.0
Злокачественная меланома губы
Z85.8
C43.0
8444.
C43.1
Злокачественная меланома века, включая спайку век
Z85.8
C43.1
8445.
C43.2
Злокачественная меланома уха и наружного слухового прохода
Z85.8
C43.2
8446.
C43.3
Злокачественная меланома других и неуточненных частей лица
Z85.8
C43.3
8447.
C43.4
Злокачественная меланома волосистой части головы и шеи
Z85.8
C43.4
8448.
C43.5
Злокачественная меланома туловища
Z85.8
C43.5
8449.
C43.6
Злокачественная меланома верхней конечности, включая область плечевого сустава
Z85.8
C43.6
8450.
C43.7
Злокачественная меланома нижней конечности, включая область тазобедренного сустава
Z85.8
C43.7
8451.
C43.8
Злокачественная меланома кожи, выходящая за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z85.8
C43.8
8452.
C43.9
Злокачественная меланома кожи неуточненная
Z85.8
C43.9
8453.
C37
Злокачественное новообразование вилочковой железы
Z85.2
C37
8454.
D46.0
Рефрактерная анемия без сидеробластов, так обозначенная
Z86.0
D46.0
8455.
D46.1
Рефрактерная анемия с сидеробластами
Z86.0
D46.1
8456.
D46.2
Рефрактерная анемия с избытком бластов
Z86.0
D46.2
8457.
D46.3
Рефрактерная анемия с избытком бластов с трансформацией
Z86.0
D46.3
8458.
D46.4
Рефрактерная анемия неуточненная
Z86.0
D46.4
8459.
D46.7
Другие миелодиспластические синдромы
Z86.0
D46.7
8460.
D46.9
Миелодиспластический синдром неуточненный
Z86.0
D46.9
8461.
C92.3
Миелоидная саркома
Z85.6
C92.3
8462.
D60.0
Хроническая приобретенная чистая красноклеточная аплазия
Z86.2
D60.0
8463.
D60.1
Преходящая приобретенная чистая красноклеточная аплазия
Z86.2
D60.1
8464.
D60.8
Другие приобретенные чистые красноклеточные аплазии
Z86.2
D60.8
8465.
D60.9
Приобретенная чистая красноклеточная аплазия неуточненная
Z86.2
D60.9
8466.
D61.0
Конституциональная апластическая анемия
Z86.2
D61.0
8467.
D61.1
Медикаментозная апластическая анемия
Z86.2
D61.1

8468.
D69.9
Анықталмаған геморрагиялық жағдай
Z86.2
D69.9
8469.
D82.0
Вискотта-Олдрич Синдромы
Z86.2
D82.0
8470.
D82.2
Қысқа аяқ-қолдар есебінен күлділігі бар иммундық тапшылық
Z86.2
D82.2
8471.
D82.3
Эпштейн-барра вирусынан туындаған тұқым қуалайтын ақаудың салдарынан иммунитет тапшылығы
Z86.2
D82.3
8472.
D82.4
Е гипериммуноглобулинемия синдромы
Z86.2
D82.4
8473.
D82.8
Басқа анықталған елеулі ақаулармен байланысты иммунитет тапшылығы
Z86.2
D82.8
8474.
D82.9
Елеулі ақаумен байланысты анықталмаған иммунитет тапшылығы
Z86.2
D82.9
8475.
D89.0
Поликлоналды гипергаммаглобулинемия
Z86.2
D89.0
8476.
D89.1
Криоглобулинемия
Z86.2
D89.1
8477.
D89.2
Анықталмаған Гипергаммаглобулинемия
Z86.2
D89.2
8478.
D89.8
Басқа айдарларда жіктелмеген, иммундық тетікті тарту арқылы анықталған басқа да бұзылулар
Z86.2
D89.8
8479.
D89.9
Иммундық тетікті тартатын, анықталмаған бұзушылық
Z86.2
D89.9
8480.
P01.5
Ұрықтың және нәрестенің көп ұрықты жүктілікпен шартталған зақымданулары
P01.5
Z87.6
P01.5
Z87.6
8481.
P02
Ұрық пен нәрестенің плацентаны, кіндік пен ұрық қабығының асқынуымен шартталған зақымданулары
P02
Z87.6
P02
Z87.6
8482.
P03.2
Ұрықтың және жаңа туған нәрестенің босандыру арқылы қысқыштар салумен шартталған зақымданулары
P03.2
Z87.6
Z87.6
P03.2
8483.
P03.3
Ұрық пен нәрестенің вакуум-экстракторды қолданумен шартталған зақымданулары
P03.3
Z87.6
Z87.6
P03.3
8484.
P07.0
Туған кездегі дене салмағы өте аз
P07.0
Z87.6
Z87.6
P07.0
8485.
P07.3
Шала туудың басқа да жағдайлары
P07.3
Z87.6
Z87.6
P07.3
8486.
P22.0
Нәрестенің тыныс алу бұзылысының синдромы
P22.0
Z87.6
Z87.6
P22.0
8487.
P22.9
Нәрестенің анықталмаған тыныс алу бұзылуы
P22.9
Z87.6
Z87.6
P22.9
8488.
P23.9
Анықталмаған туа біткен пневмония
P23.9
Z87.6
Z87.6
P23.9
8489.
P24.8
Басқа неонаталды аспирациялық синдромдар
P24.8
Z87.6
Z87.6
P24.8
8490.
P25
Перинаталдық кезеңде пайда болған интерстициальді эмфизема және туыстық жай-күйлер
P25
Z87.6
Z87.6
P25
8491.
P27.1
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронх-өкпе дисплазиясы
P27.1
Z87.6
Z87.6
P27.1
8492.
P27.8
Перинаталдық кезеңде пайда болған тыныс алу органдарының басқа да созылмалы аурулары
P27.8
Z87.6
Z87.6
P27.8
8493.
P28.0
Жаңа туған нәрестедегі бастапқы анизектаз
P28.0
Z87.6
Z87.6
P28.0
8494.
P28.1
Жаңа туған нәрестедегі басқа және анықталмаған анизектаз
P28.1
Z87.6
Z87.6
P28.1
8495.
P29.8
Перинаталдық кезеңде пайда болған басқа жүрек-қан тамырлары бұзылулары
P29.8
Z87.6
Z87.6
P29.8
8496.
P35.8
Басқа туа біткен вирустық инфекциялар
P35.8
Z87.6
Z87.6
P35.8
8497.
P52.3
Ұрық пен нәрестеде анықталмаған қарыншаішілік қан құйылу (жарақаттық емес)
P52.3
Z87.6
Z87.6
P52.3
8498.
P52.0
Ұрық пен нәрестеде 1-ші дәрежелі қарыншаішілік қан құйылу (жарақаттық емес)
P52.0
Z87.6
Z87.6
P52.0

8468.
D61.2
Апластическая анемия, вызванная другими внешними агентами
Z86.2
D61.2
8469.
D61.3
Идиопатическая апластическая анемия
Z86.2
D61.3
8470.
D61.8
Другие уточненные апластические анемии
Z86.2
D61.8
8471.
D61.9
Апластическая анемия неуточненная
Z86.2
D61.9
8472.
D70
Агранулоцитоз
Z86.2
D70
8473.
D71
Функциональные нарушения полиморфноядерных нейтрофилов
Z86.2
D71
8474.
D69.3
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура
Z86.2
D69.3
8475.
D69.9
Геморрагическое состояние неуточненное
Z86.2
D69.9
8476.
D82.0
Синдром Вискотта-Олдрича
Z86.2
D82.0
8477.
D82.2
Иммунодефицит с карликовостью за счет коротких конечностей
Z86.2
D82.2
8478.
D82.3
Иммунодефицит вследствие наследственного дефекта, вызванного вирусом эпштейна-барра
Z86.2
D82.3
8479.
D82.4
Синдром гипериммуноглобулинемии е
Z86.2
D82.4
8480.
D82.8
Иммунодефициты, связанные с другими уточненными значительными дефектами
Z86.2
D82.8
8481.
D82.9
Иммунодефицит, связанный со значительным дефектом, неуточненный
Z86.2
D82.9
8482.
D89.0
Поликлональнаягипергаммаглобулинемия
Z86.2
D89.0
8483.
D89.1
Криоглобулинемия
Z86.2
D89.1
8484.
D89.2
Гипергаммаглобулинемия, неуточненная
Z86.2
D89.2
8485.
D89.8
Другие уточненные нарушения с вовлечением иммунного механизма, не классифицированные в других рубриках
Z86.2
D89.8
8486.
D89.9
Нарушение, вовлекающее иммунный механизм, неуточненное
Z86.2
D89.9
8487.
P01.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные многоплодной беременностью
P01.5
Z87.6
Z87.6
P01.5
8488.
P02
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями со стороны плаценты, пуповины и плодных оболочек
P02
Z87.6
Z87.6
P02
8489.
P03.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные родоразрешением с наложением щипцов
P03.2
Z87.6
Z87.6
P03.2
8490.
P03.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные применением вакуум-экстрактора
P03.3
Z87.6
Z87.6
P03.3
8491.
P07.0
Крайне малая масса тела при рождении
P07.0
Z87.6
Z87.6
P07.0
8492.
P07.3
Другие случаи недоношенности
P07.3
Z87.6
Z87.6
P07.3
8493.
P22.0
Синдром дыхательного расстройства у новорожденного
P22.0
Z87.6
Z87.6
P22.0
8494.
P22.9
Дыхательное расстройство у новорожденного неуточненное
P22.9
Z87.6
Z87.6
P22.9
8495.
P23.9
Врожденная пневмония неуточненная
P23.9
Z87.6
Z87.6
P23.9
8496.
P24.8
Другие неонатальные аспирационные синдромы
P24.8
Z87.6
Z87.6
P24.8
8497.
P25
Интерстициальная эмфизема и родственные состояния, возникшие в перинатальном периоде
P25
Z87.6
Z87.6
P25
8498.
P27.1
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
P27.1
Z87.6
Z87.6
P27.1

8499.
P52.1
Ұрық пен нәрестеде 2-дәрежелі қарыншаішілік қан құйылу (жарақаттық емес)
P52.1
Z87.6
Z87.6
P52.1
8500.
P52.2
Ұрық пен нәрестеде 3-дәрежелі қарыншаішілік қан құйылу (жарақаттық емес)
P52.2
Z87.6
Z87.6
P52.2
8501.
P55.9
Ұрықтың және нәрестенің анықталмаған гемолитикалық ауруы
P55.9
Z87.6
Z87.6
P55.9
8502.
P61.2
Шала туған Анемия
P61.2
Z87.6
Z87.6
P61.2
8503.
P78
Перинаталдық кезеңдегі ас қорыту жүйесінің басқа да бұзылуы
P78
Z87.6
Z87.6
P78
8504.
P94.8
Нәрестенің бұлшықет тонусының басқа да бұзылулары
P94.8
Z87.6
Z87.6
P94.8
8505.
B34.2
Коронавирустық инфекция COVID-19
B34.2
Z86.1
Z86.1
B34.2
8506.
U07.1
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталған)
U07.1
Z86.1
Z86.1
U07.1
8507.
U07.2
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталмаған)
U07.2
Z86.1
Z86.1
U07.2
8508.
U07.23
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталмаған) өте ауыр
U07.23
Z86.1
Z86.1
U07.23
8509.
U07.12
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталды) ауыр
U07.12
Z86.1
Z86.1
U07.12
8510.
U07.22
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталмаған) ауыр
U07.22
Z86.1
Z86.1
U07.22
8511.
U07.11
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталды) орташа
U07.11
Z86.1
Z86.1
U07.11
8512.
U07.21
Covid-19 коронавирустық инфекциясы (Вирус анықталмаған) орташа
U07.21
Z86.1
Z86.1
U07.21
8513.
J12.8
Басқа вирустық пневмония
J12.8
Z86.1
Z86.1
J12.8
8514.
J12.9
Анықталмаған вирустық пневмония
J12.8
Z86.1
Z86.1
J12.9
8515.
J16.8
Басқа анықталған инфекциялық қоздырғыштардан туындаған пневмония
J16.8
Z86.1
Z86.1
J16.8
8516.
J15.8
Басқа бактериялық пневмония
J15.8
Z86.1
Z86.1
J15.8
8517.
J15.9
Анықталмаған бактериялық пневмония
J15.9
Z86.1
Z86.1
J15.9
8518.
J18.0
Анықталмаған бронхопневмония
J18.0
Z86.1
Z86.1
J18.0
8519.
J18.1
Анықталмаған бронхопневмония
J18.1
Z86.1
Z86.1
J18.1
8520.
J18.8
Басқа пневмония, қоздырғышы анықталмаған
J18.8
Z86.1
Z86.1
J18.8
8521.
J18.9
Анықталмаған пневмония
J18.9
Z86.1
Z86.1
J18.9
Қысқартылған сөздердің тізімі:
1
АХЖ-9
9-қайта қаралған аурулардың, жарақаттардың және өлім себептерінің халықаралық сыныптамасы
2
АХЖ-10
10-шы қайта қаралған аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық сыныптамасы
3
КШТ
Клиникалық-шығынды топтар
4
МӘМС
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
5
ТМККК
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі

8499.
P27.8
Другие хронические болезни органов дыхания, возникшие в перинатальном периоде
P27.8
Z87.6
Z87.6
P27.8
8500.
P28.0
Первичный ателектаз у новорожденного
P28.0
Z87.6
Z87.6
P28.0
8501.
P28.1
Другой и неуточненный ателектаз у новорожденного
P28.1
Z87.6
Z87.6
P28.1
8502.
P29.8
Другие сердечно-сосудистые нарушения, возникшие в перинатальном периоде
P29.8
Z87.6
Z87.6
P29.8
8503.
P35.8
Другие врожденные вирусные инфекции
P35.8
Z87.6
Z87.6
P35.8
8504.
P52.3
Неуточненное внутрижелудочковое кровоизлияние (нетравматическое) у плода и новорожденного
P52.3
Z87.6
Z87.6
P52.3
8505.
P52.0
Внутрижелудочковое кровоизлияние (нетравматическое) 1-й степени у плода и новорожденного
P52.0
Z87.6
Z87.6
P52.0
8506.
P52.1
Внутрижелудочковое кровоизлияние (нетравматическое) 2-й степени у плода и новорожденного
P52.1
Z87.6
Z87.6
P52.1
8507.
P52.2
Внутрижелудочковое кровоизлияние (нетравматическое) 3-й степени у плода и новорожденного
P52.2
Z87.6
Z87.6
P52.2
8508.
P55.9
Гемолитическая болезнь плода и новорожденного неуточненная
P55.9
Z87.6
Z87.6
P55.9
8509.
P61.2
Анемия недоношенных
P61.2
Z87.6
Z87.6
P61.2
8510.
P78
Другие расстройства системы пищеварения в перинатальном периоде
P78
Z87.6
Z87.6
P78
8511.
P94.8
Другие нарушения мышечного тонуса новорожденного
P94.8
Z87.6
Z87.6
P94.8
8512.
B34.2
Коронавирусная инфекция COVID-19
B34.2
Z86.1
Z86.1
B34.2
8513.
U07.1
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус идентифицирован)
U07.1
Z86.1
Z86.1
U07.1
8514.
U07.2
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус не идентифицирован)
U07.2
Z86.1
Z86.1
U07.2
8515.
U07.13
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус идентифицирован) крайне тяжелая
U07.13
Z86.1
Z86.1
U07.13
8516.
U07.23
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус не идентифицирован) крайне тяжелая
U07.23
Z86.1
Z86.1
U07.23
8517.
U07.12
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус идентифицирован) тяжелая
U07.12
Z86.1
Z86.1
U07.12
8518.
U07.22
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус не идентифицирован) тяжелая
U07.22
Z86.1
Z86.1
U07.22
8519.
U07.11
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус идентифицирован) средняя
U07.11
Z86.1
Z86.1
U07.11
8520.
U07.21
Коронавирусная инфекция CОVID-19 (Вирус не идентифицирован) средняя
U07.21
Z86.1
Z86.1
U07.21
8521.
J12.8
Другая вирусная пневмония
J12.8
Z86.1
Z86.1
J12.8
8522.
J12.9
Вирусная пневмония неуточненная
J12.9
Z86.1
Z86.1
J12.9
8523.
J16.8
Пневмония, вызванная другими уточненными инфекционными возбудителями
J16.8
Z86.1
Z86.1
J16.8
8524.
J15.8
Другие бактериальные пневмонии
J15.8
Z86.1
Z86.1
J15.8
8525.
J15.9
Бактериальная пневмония неуточненная
J15.9
Z86.1
Z86.1
J15.9
8526.
J18.0
Бронхопневмония неуточненнная
J18.0
Z86.1
Z86.1
J18.0
8527.
J18.1
Долевая пневмония неуточненная
J18.1
Z86.1
Z86.1
J18.1
8528.
J18.8
Другая пневмония, возбудитель не уточнен
J18.8
Z86.1
Z86.1
J18.8
8529.
J18.9
Пневмония неуточненная
J18.9
Z86.1
Z86.1
J18.9
Список сокращенных аббревиатур:
1
МКБ – 9
Международная классификация болезней, травм и причин смерти 9-го пересмотра
2
МКБ – 10
Международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем, 10 пересмотра
3
ГОБМП
Гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
4
ОСМС
Обязательное социальное медицинское страхование
5
КЗГ
Клинико-затратные группы