"Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 7 қыркүйектегі № ҚР ДСМ - 95 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 қыркүйекте № 29474 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 124-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21746 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 124-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларында
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 124-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету тәртібін айқындайды.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Денсаулық сақтау ұйымының басшысы әлеуметтік осал топтар үшін медициналық көрсетілімдер болған жағдайда жоспарлы емдеуге жатқызу туралы өз бетінше шешім қабылдайды: 18 жасқа дейінгі балалар, жүкті әйелдер, Ұлы Отан соғысының ардагерлері, мүгедектігі бар тұлғылар, көп балалы аналар, зейнеткерлер, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын науқастар, ғылыми ұйымдары үшін жоспарлы емдеуге жатқызу көлемінен 15%, меншік нысанына қарамастан аудандық, қалалық, облыстық деңгейлердің денсаулық сақтау ұйымдары үшін 10% шегінде.";
23, 24, 25, 26, 27, 28-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қорытынды алу үшін денсаулық сақтау ұйымы медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі - Бөлімше) ресурстарды басқарудың ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "РБЖ" АЖ) электрондық түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға (бұдан әрі - 1-қосымша) сәйкес нысан бойынша өтінім береді.

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020 "Об утверждении правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 сентября 2022 года № ҚР ДСМ - 95. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2022 года № 29474
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020 ""Об утверждении правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21746) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 124 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в правилах оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие правила оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 124 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи в Республике Казахстан.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Руководство организации здравоохранения, самостоятельно принимает решение о плановой госпитализации при наличии медицинских показаний лиц из социально-незащищенных групп населения: дети до 18 лет, беременные, ветераны Великой Отечественной войны, лица с инвалидностью, многодетные матери, пенсионеры, больные социально-значимыми заболеваниями в пределах 15 % от объема плановой госпитализации для научных организаций, 10 % для организаций здравоохранения районного, городского, областного уровней независимо от формы собственности.";
пункты 23, 24, 25, 26, 27, 28 изложить в следующей редакции:
"23. Для получения заключения организация здравоохранения подает заявку в территориальное подразделение государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи) (далее – Подразделение) в электронном виде в информационной системе управления ресурсами (далее – ИС "СУР") по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – приложение 1).

24. ЖТМК ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйымы өтінімде осы Қағидаларға 2 –қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген ЖТМК түрін көрсетуге қойылатын өлшемшаттарға (бұдан әрі – өлшемшаттар) сәйкестігі туралы мәліметтерді көрсетеді.
25. Бөлімше өтінімді алған күннен бастап 30 күнтізбелік күн ішінде денсаулық сақтау ұйымының өлшемшарттарына сәйкестігін бағалауды жүргізеді.
Денсаулық сақтау ұйымы өлшемшарттарға сәйкес келген жағдайда Бөлімше осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 3 (үш) жыл мерзімге қорытынды береді:
Қолдану мерзімі аяқталғанға дейін 2 (екі) айдан кешіктірмей денсаулық сақтау ұйымы жаңа қорытынды алуға өтінім береді.
26. Осы Қағидаларға сәйкес алынған қорытынды өндірістік базаны және қызмет бейінін сақтай отырып, қызметті жоспарлайтын және (немесе) жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары бұрын алған қорытындыларды мынадай жағдайларда: қайта ұйымдастырылған, ұйымдық-құқықтық нысандағы өзгерістер, заңды тұлға ауысқан, уәкілетті орган және (немесе) денсаулық сақтау басқармалары растаған объекті сенімгерлік басқаруға берілген жағдайларда қайта ресімделеді.
27. Қорытынды туралы мәліметтер "РБЖ" АЖ-ға енгізіледі. Қорытынды Бөлімшенің бірінші басшысының және (немесе) оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылып беріледі.
28. Қорытынды алған денсаулық сақтау ұйымы қорытындының көшірмесін ӘлМСҚ және (немесе) оның аумақтық филиалына жібереді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. ЖТМК коды немесе атауы өзгерген жағдайда Бөлімше ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау ұйым өтінімінің негізінде талаптарға сәйкес болған кезде өтінім келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде қорытындыны жаңа кодқа немесе атауға сәйкес қайта ресімдейді.";
көрсетілген қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмек ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

24. Организация здравоохранения, претендующая на предоставление ВТМП, в заявке указывает сведения о соответствии критериям к оказанию заявляемого вида ВТМП (далее – критерии) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
25. Подразделение проводит оценку соответствия организации здравоохранения критериям в течение 30 календарных дней со дня получения заявки.
В случае соответствия организации здравоохранения критериям Подразделение выдает заключение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам сроком на 3 (три) года.
Не позднее 2 (двух) месяцев до истечения срока действия организация здравоохранения подает заявку на получение нового заключения.
26. Полученные в соответствии с настоящими Правилами заключения переоформляются на организации здравоохранения, планирующие и (или) осуществляющие деятельность с сохранением производственной базы и профиля деятельности в случаях: реорганизации, изменения организационно-правовой формы, смены юридического лица, передачи объекта в доверительное управление, подтвержденное уполномоченным органом или местными органами государственного управления здравоохранением.
27. Сведения о заключении вносятся в ИС "СУР". Заключение выдается за подписью первого руководителя Подразделения и (или) лица, исполняющего его обязанности.
28. Организация здравоохранения, получившая заключение, направляет копию заключения в ФСМС и (или) его территориальный филиал.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. В случае изменения кода или наименования ВТМП Подразделение на основании заявки организации здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМП, при соответствии критериям переоформляет заключение в соответствии с новым кодом или наименованием в течение 30 календарных дней с момента поступления заявки.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 7 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-95 бұйрыққа
қосымша
Мамандандырылған, оның
ішінде жоғары технологиялық
медициналық көмек
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Жоғары технологиялық медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына қойылатын өлшемшарттары
Кодтар
ЖТМҚ түрлерінің атауы
Кадрларға қойылатын өлшемшарттарға
Медициналық бұйымдарға қойылатын өлшемшарттар
1.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 сентября 2022 года
№ ҚР ДСМ-95
Приложение 2
к Правилам оказания
специализированной,
в том числе
высокотехнологичной
медицинской помощи
Критерии к организациям здравоохранения, оказывающим высокотехнологичную медицинскую помощь
Коды
Название видов ВТМП
критерии к кадрам
критерии к медицинским изделиям
1.

00.93
Трансплантаттау үшін кадаврдан ағзаларды және/немесе тіндерді алу
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодиализ және гемодиазфильтр үшін аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жараны кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-3,қышқыл-сілтілік күйдің талдаушы - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор - 1.
2.
02.93
Интракраниалдық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Функционалдық нейрохирургияға және биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтық"-тан "Краниотом". Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор. Ультрадыбыстық диссектор.
3.
03.93
Арқаның нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Наркоздық-тыныс алу аппараты. С-доғасы бар рентгендік мобильдік хирургиялық аппарат. Арқалық нейрохирургия үшін жиынтығы бар электротрепан. Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Арқалық нейрохирургия үшін нейрохирургиялық құралдар жиынтығы.
4.
33.5
Өкпені транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандықтары бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология мәселелері, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпенің перфузиясына арналған аппарат.
5.

00.93
Забор органа и/или ткани от кадавра для трансплантации
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по трансплантации органов в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 3, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
2.
02.93
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Система для функциональной нейрохирургии и биопсии. Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из "Набор для обработки костей". Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов. Операционный коагулятор. Ультразвуковой диссектор.
3.
03.93
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Наркозно – дыхательный аппарат. Аппарат мобильный рентгеновский хирургический с С-дугой. Электротрепан с набором для спинальной нейрохирурии. Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов для спинальной нейрохирургии.
4.
33.5
Трансплантация легких
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого.
5.

33.6
"Жүрек – өкпе" кешенін аралас транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандықтары бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология мәселелері, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, "жүрек-өкпе" кешенін транспланттау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде жұмыс өтілі кемінде 3 жыл, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодиализ және гемодиазфильтр үшін аппарат. Аортаішілік баллонды контрпульсатор үшін аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Операциялық монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпе және жүректі exvіvo перфузиясына арналған аппарат.
6.
37.51
Жүректі транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодиализ және гемодиазфильтр үшін аппарат. Аортаішілік баллонды контрпульсатор үшін аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Операциялық монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық жүректі exvіvo перфузиясына арналған аппарат.
7.

33.6
Комбинированная трансплантация комплекса "сердце – легкое"
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат специалиста по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", повышение квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации комплекса "сердце-легкое", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифужный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Операционный монитор. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого и сердца.
6.
37.51
Трансплантация сердца
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат специалиста по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифужный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского сердца.
7.

37.66
Имплантацияланатын қосалқы жүрек жүйесін енгізу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. NO (азот монооксиді) беруге арналған аппарат.
8.
41.06
Кіндік дің жасушаларын транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандықтары бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа–фильтрмен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір орынды болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммуногистиохимиялық, молекулалық–генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеулерді, HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс. Діңдік жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар сепараторы және/немесе жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықтармен және ламинарлық шкафтармен (шарт негізінде мүмкін) жабдықталуы тиіс.
9.
41.10
Феталдық бағаналық жасушаларды транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі орынды болуы тиіс. Діңдік жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі және/немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, діңдік жасушаларды бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммунофенотиптік, иммуногистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс.
10.

37.66
Введение имплантируемой вспомогательной сердечной системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для подачи монооксида азота.
8.
41.06
Трансплантация пуповинных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия! (трансплантология), стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации гемопоэтических стволовых клеток не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (на договорной основе). Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (сепаратор клеток и/или механический способ биотехнологии клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища и ламинарными шкафами (на договорной основе).
9.
41.10
Трансплантация фетальных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам клеточной терапии или клеточной трансплантации или клеточной технологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток и/или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток – ламинарный шкаф, CO2 – инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (на договорной основе).
10.

50.52
Қайтыс болғаннан кейінгі донордан бауырды трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология, кадаврадан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Байпас – қанайналымды тексеру аппараты. Молекулалық-адсорбциялаушы айналмалы жүйе. Гемодиализге және гемодиасүзгілеуге арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, С-доға рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жаракеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік күйдің анализаторы-1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
11.
52.80
Ұйқыбезін транспланттау, нақтыланбаған
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Гемодиализге және гемодиазфильтрге арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жаракеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік күйдің анализаторы-1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
12.

50.52
Трансплантация печени от посмертного донора
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, моно- и биполярный электрокоагулятор - 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый -2, рентгенологический аппарат С-дуга -1, гармонический ультразвуковой скальпель -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
11.
52.80
Трансплантация поджелудочной железы, неуточненная
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации поджелудочной железы в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, моно- и биполярный электрокоагулятор - 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый -2, гармонический ультразвуковой скальпель -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
12.

55.62
Кадаврдан бүйректі транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Гемодиализге және гемодиазфильтрге арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2,микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жаракеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік күйдің анализаторы-1.
13.
99.791
Қанның гематопоэздік дің жасушаларын дайындау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гепа–фильтрмен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталған бір-екі орындық палатаның болуы,жасанды желдету аппаратымен пациенттің мониторларымен жарақтандырылған. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (қызмет көрсетуге арналған шарт бойынша мүмкін) жабдықталуы тиіс.
14.
92.247
Желілік үдеткіште фотондарды қолдану арқылы қашықтықтан сәулелік терапия
Штатта "Сәулелік терапия" (радиациялық онкология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелік терапияның жоғары технологиялық тәсілдері мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.Физика немесе жоғары техникалық білімді, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, ұзындық үдеткіштермен кемінде 2 жыл (циклдық) жұмыс тәжірибесі бар маманның болуы. Иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Спиральді және гентридің тіркелген бұрыштары режимдерінде емдеу мүмкіндігімен, сәулелік терапияға арналған томотерапиялық жүйесі, қозғалмайтын сақиналы (айналмалы) гентрипорталмен, 6 MV моноэнергетикалық ұзындық үдеткішпен, алғашқы коллимация жүйесімен, бинарлы мультижапырақты коллиматормен, сәулеленудің веерлік шоғырын беруімен, визуализацияға арналған мегавольтты компьютерлік- томографиялық жоғары шешімді детекторлық жүйесімен, жоспарлаудың дозиметрлік жүйесімен, позиционерлеудің бақылау панельдерімен, лазерлі позиционерлеу жүйесімен, жоғары сипатты процедуралар кушеткаларымен жабдықталған. Жоспарлаудың, емдеудің қоса орнатылған, толық интегрирленген жүйесі. Иммобилиздеуші бейімдеу кешені, вакуумдық матрастар насосы; басқа, бас пен мойынға және денеге киетін термоплас тикалық маскалар.Термопластикалық маскалар үшін су ванналары. Дозиметриялық құрал-жабдықтың стандартты жиынтығы.
15.

55.62
Трансплантация почки от кадавра
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации почки в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1.
13.
99.791
Заготовка стволовых гематопоэтических клеток крови
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие одно – двух местных палат оборудованной гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха, оснащенных аппаратом искусственной вентиляции легких и мониторами пациента. Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (по договору на оказание услуг).
14.
92.247
Дистанционная лучевая терапия с использованием фотонов на линейном ускорителе
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с линейными (циклическими) ускорителями не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Томотерапевтическая система для лучевой терапии, с возможностью лечения в спиральном режиме и при фиксированных углах гентри, оснащенная неподвижным кольцевым гентри-порталом, 6 мегавольтным моноэнергетическим линейным ускорителем, системой первичной коллимации, бинарным мультилепестковым коллиматором, подачей веерного пучка излучения, системой визуализации с детекторной системой мегавольтной компьютерной томографии высокого разрешения, дозиметрической системой планирования, панелями контроля позиционирования, системой позиционирования лазера, процедурной кушеткой с высокими характеристиками. Встроенная, полностью интегрированная система планирования и лечения. Набор иммобилизирующих приспособлений, насос для вакуумных матрасов. Вакумный матрас, термопластические маски для головы, головы-шеи и туловища. Водяные ванны для термопластических масок. Стандартный набор дозиметрического оборудования.
15.

00.50
Жалпы жүйенің дефибрилляторын ескертусіз бивентрикулярлық электрокардиостимуляторды импланттау (CRT-P)
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
16.
00.51
Жалпы жүйенің бивентрикулярлық дефибрилляторын импланттау (CRT-D)
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілік арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
17.
00.65
Стенттерді бассүйекішілік артерияларға тері арқылы импланттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі болуы, эндоваскулярлық нейрохирургия мәселелері бойынша кемінде 432 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Ангиографы бар рентген-операция бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
18.
01.53
Эпилепсия кезінде мидың лобэктомиясы
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Интраоперациялық электроэнцефалограф. миға араласу үшін хирургиялық навигациялық құрылғы. Операциялық нейрохирургиялық микроскоп. Функционалдық нейрохирургия мен биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтық"-тан "Краниотом". Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор. Ультрадыбыстық диссектор.
19.

00.50
Имплантация бивентрикулярного электрокардиостимулятора без упоминания дефибрилляции системы в целом (CRT-P)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
16.
00.51
Имплантация бивентрикулярного дефибриллятора системы в целом (CRT-D)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
17.
00.65
Чрезкожная имплантация стентов во внутричерепные артерии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом, Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Магнитно-резонансный томограф. Компьютерный томограф.
18.
01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Интраоперационный электроэнцефалограф. Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге. Операционный нейрохирургический микроскоп. Система для функциональной нейрохирургии и биопсии. Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из "Набор для обработки костей". Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов. Операционный коагулятор. Ультразвуковой диссектор.
19.

03.7992
Негіздемелік стереотаксиялық жүйені қолданумен операция
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Функционалдық нейрохирургия мен биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтық"-тан "Краниотом". Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф.
20.
03.7993
Стереотаксиялық жүйені қолданумен ми нейростимуляторын импланттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Функционалдық нейрохирургия мен биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтық"-тан "Краниотом" Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф.
21.
35.05
Аорталық қақпақшаны эндоваскулярлық ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
22.
35.11
Ауыстырмай аорталық қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
23.

03.7992
Операции с применением рамочной стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Система для функциональной нейрохирургии и биопсии.Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из "Набор для обработки костей". Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф.
20.
03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для функциональной нейрохирургии и биопсии. Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из "Набор для обработки костей". Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф.
21.
35.05
Эндоваскулярная замена аортального клапана
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
22.
35.11
Открытая вальвулопластика аортального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
23.

35.12
Ауыстырмай митралдық қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
24.
35.121
Митралдық тесік стенозының баллондық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Уақытша электрокардиостимулятор. Бифаздық дефибрилятор. Аортаішілік балонды контрпульсатор. Пульс жиілігінің датчигі бар эхокардиография.
25.
35.14
Ауыстырмай үшжармалы қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
26.
35.21
Аорталық қақпақшаны тіндік транспланттаумен ашық және басқаша ауыстыру

35.12
Открытая вальвулопластика митрального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
24.
35.121
Баллонная вальвулопластика стеноза митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" ил "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Электрокардиостимулятор временный. Бифазный дефибрилятор. Внутриаортальный балонный контрпульсатор. Эхокардиография с датчиком частоты пульса.
25.
35.14
Открытая вальвулопластика трехстворчатого клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
26.
35.21
Открытая и другая замена аортального клапана тканевым трансплантатом

Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Хирургиялық электрокоагулятор. Өңеш арқылы бергіш. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Мониторингі бар 0,5 кг-дан пациенттерге арналған наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
27.
35.23
Тіндік транспланттаумен митралдық қақпақшаны ашық және басқаша ауыстыру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
28.
35.33
Аннулопластика
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
29.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Датчик чрезпищеводный. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для пациентов от 0,5 кг с мониторингом. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
27.
35.23
Открытая и другая замена митрального клапана тканевым трансплантатом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
28.
35.33
Аннулопластика
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для пациентов от 0,5 кг с мониторингом. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
29.

35.84
Басқа айдарларда жіктелмеген ірі тамырлардың транспозициясын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты.
33.
35.91
Веналық ағудың жүрекшеаралық транспозициясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
34.
35.9900
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып жүрек қақпақшаларын протездеу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Радиожиілік абляциялы генератор.
35.

35.84
Полное восстановление транспозиции магистральных сосудов, не классифицируемое в других рубриках
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
33.
35.91
Межпредсердная транспозиция венозного оттока
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
34.
35.9900
Протезирование клапанов сердца с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Генератор радиочастотной абляции.
35.

35.991
Митралдық тесікті клиптеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
36.
36.1000
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып аортокоронарлық шунттау
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Радиожиілік абляциялы генератор.
37.
36.16
Қос ішкі маммарлық-коронарлық шунттау
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты.
38.
37.32
Жүрек аневризмасын кесу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
39.

35.991
Клипирование митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
36.
36.1000
Аортокоронарное шунтирование с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Генератор радиочастотной абляции.
37.
36.16
Двойное внутреннее маммарно-коронарное шунтирование
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
38.
37.32
Иссечение аневризмы сердца
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
39.

37.35
Парциалдық вентрикулоэктомия
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
40.
37.36
Жүрекшенің сол жақ құлақшасын кесу, деструкциялау және алып тастау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Жүрекішілік және/немесе өңеш арқылы бергішпен эхокардиография.
41.
37.76
Трансвеналық атриалдық және/немесе вентрикулярлық электродты (электродтарды) ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
42.
37.94
Автоматты кардиовертерді/дефибрилляторды импланттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
43.

37.35
Парциальная вентрикулэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
40.
37.36
Иссечение, деструкция или удаление левого ушка предсердия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, ЭХОКГ с внутрисердечной и/или чрезпищеводным датчиком.
41.
37.76
Замена трансфенозного атриального и\или вентрикулярного электрода (электродов)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
42.
37.94
Имплантация автоматического кардиовертера/дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
43.

37.941
Автоматты кардиовертерді/дефибрилляторды, жалпы жүйені ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
44.
37.96
Автоматты кардиовертердің/дефибриллятордың тек импульстарының генераторын ғана импланттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
45.
38.12
Бастың және мойынның басқа артерияларының эндартерэктомиясы
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Қантамырлық хирургияға арналған жеке операция жасау бөлмесі. Ми қанайналымының мониторингі. Церебралдық оксиметр немесе транскраниалдық допплер.
46.
38.34
Анастомозбен қолқаның резекциясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, ашық жүректе жылына кемінде 100 операция жасау тәжірибесінің, немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)", мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
47.

37.941
Замена автоматического кардиовертера/дефибриллятора, системы в целом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
44.
37.96
Имплантация только генератора импульсов автоматического кардиовертера/дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, опыт имплантации электрокардиостимулятора не менее 30, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
45.
38.12
Эндартериоэктомия других артерий головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Мониторинг кровообращения мозга. Церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
46.
38.34
Резекция аорты с анастомозом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 100 в год или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
47.

38.341
Аорта доғасының үзілісін түзету
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты.
48.
39.28
Экстра - интракраниалдық васкулярлық шунттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Ангиографы бар рентген-операция жасау бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Операциялық микроскоп. Аксессуарлары бар операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Тамырлы нейрохирургияға арналған микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор.
49.
39.591
Аорта-өкпе саңылауының пластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты.
50.
39.72
Бас пен мойынның тамырларын эндоваскулярлық (жаппай) эмболиялау немесе окклюзиялау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенхирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, эндоваскулярлық нейрохирургия бойынша кемінде 432 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Ангиографы бар рентген-операция жасау бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
51.

38.341
Коррекция перерыва дуги аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
48.
39.28
Экстра-интракраниальное васкулярное шунтирование
Наличие сертификата по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Операционный микроскоп. Операционный стол с аксессуарами. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов для сосудистой нейрохирургии. Операционный коагулятор.
49.
39.591
Пластика аорто-легочного окна
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
50.
39.72
Эндоваскулярная (тотальная) эмболизация или окклюзия сосудов головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)! или "Ангиохирургия) (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов.
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом, интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Магнитно-резонансный томограф. Компьютерный томограф.
51.

39.73
Кеуде аортасына протезді эндоваскулярлық имплантанттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
52.
39.731
Аорта коарктациясын стенттеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Қан реинфузиясына арналған аппарат.
53.
41.01
Сүйек кемігінің мезенхималдық дің жасушаларын транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі орынды болуы тиіс. Діңдік жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, діңдік жасушаларды бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммунофенотиптік, иммуногистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс.
54.
41.04
Аутологиялық гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа–фильтрмен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір орынды болуы тиіс. Емшара бөлмесі цитостатиктерді ерітуге арналған ламинарлық шкафпен жабдықталуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммунофенотиптік, иммуногистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде мүмкін) жарақтандырылуы тиіс.
55.

39.73
Эндоваскулярная имплантация протеза в грудную аорту
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
52.
39.731
Стентирование коарктации аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД. Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Аппарат для реинфузии крови.
53.
41.01
Трансплантация мезенхимальных стволовых клеток костного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток – ламинарный шкаф, CO2 – инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (на договорной основе).
54.
41.04
Трансплантация аутологичных гемопоэтических стволовых клеток без очистки
Наличие сертификата по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом. Процедурная должна быть оснащена ламинарным шкафом для разведения цитостатиков. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологически, микробиологические исследования, HLA типирование (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе).
55.

41.05
Аллогендік гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа – фильтрмен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс. Палаталар бір орынды, тәуліктік постпен болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2, пациент мониторымен, газдар келтіірілген консольдермен жарақтандырылу тиіс. Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде мүмкін) жарақтандырылуы тиіс.
56.
50.59
Бауырды басқа транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология, кадаврдан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Байпас – қанайналымды тексеру аппараты. Молекулалық-адсорбциялаушы айналмалы жүйе. Гемодиализге және гемодиасүзгілеуге арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, С-доға рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жаракеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1,қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік күйдің талдаушы -1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
57.

41.05
Трансплантация аллогенных гемопоэтических стволовых клеток без очистки
Наличие сертификата по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха. Палаты должны быть одноместные с отдельным круглосуточным постом. Палаты должны быть оснащены инфузоматами не менее 2 на 1 койку, минимум 2 аппарата искусственной вентиляции легких, монитор пациента, консоли с подведенными газами. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе).
56.
50.59
Другая трансплантация печени
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером - не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый -2, рентгенологический аппарат С-дуга -1, гармонический ультразвуковой скальпель -2, стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая -1, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1.Моно- и биполярный электрокоагулятор – 2.
57.

52.53
Радикалдық субтоталдық панкреатэктомия
Штатта "Жалпы хирургия (абдоминалдық хирургия)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, бейін бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Үлкен хирургиялық жиынтық. Қантамырлық хирургиялық жиынтық. Моно және биполярлық электрокоагулятор. Монофиламенттік тігу жабдықтар.
58.
55.5016
Тромбэктомиямен түбегейлі нефрэктомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, қантамырлық хирургия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат, онкоурология бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Штатта "Ангиохирургия (ересектер, балалар)" маманның немесе ангиохирургия бойынша емдеу қызметтерін көрсету үшін шарттың болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоздық аппарат. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжекторы бар компьютерлік томография немесе магниттік-резонанстық томография. УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Қантамырлық хирургиялық жиынтық.
59.
56.7404
Блохин бойынша қосымша антирефлюксті механизмі бар Политано-Летбеттердің модификацияланған әдісі бойынша уретероцистонеостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты Наркоздық аппарат. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжекторы бар компьютерлік томография немесе магниттік-резонанстық томография. УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Қантамырлық хирургиялық жиынтық.
60.
63.8301
Обструкциялық азоспермия кезіндегі микрохирургиялық инвагинациондық вазоэпидидимостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, гениталдық хирургия мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Микрохирургиялық құралдар жиынтығы. Үлкен жиынтықтағы хирургиялық аспаптар жиынтығы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жоғары жиіліктік электрокоагулятор.
61.

52.53
Радикальная субтотальная панкреатэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия (абдоминальная хирургия)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов. При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная хирургия), стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор. Моно и биполярный электрокоагулятор. Монофиламентные шовные материалы.
58.
55.5016
Радикальная нефрэктомия с тромбэктомией
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой хирургии не менее 108 часов, вопросам онкоурологии не менее 108 часов. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анхиохирургия (взрослая, детская)" либо наличие договора на оказание лечебных услуг по ангиохирургии.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат для допплерографии. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
59.
56.7404
Уретроцистонеостомия по модифицированному методу Политано-Летбеттера с дополнительным антирефлюксным механизмом по Блохину
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
60.
63.8301
Микрохирургическая инвагинационная вазоэпидидимостомия при обструктивной азооспермии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам генитальной хирургии не менее 216 часов за последние 5 лет.
Микрохирургический набор инструментов. Набор инструментов хирургический большой в комплекте. Наркозно-дыхательный аппарат. Высокочастотный электрокоагулятор.
61.

78.191
Кезең-кезеңмен түзетуді талап ететін жамбас сүйектеріне сыртқы бекітуші құрылғыны пайдалану
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалықтүрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялықүстелінің травматологиялық жәнеортопедиялық қосалқы бөлігі.
62.
81.041
Ішкі транспедикулярлық жүйе мен кейдждердің бекітумен кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалықтүрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
63.
81.042
Эндокорректорді ішкі бекітумен кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалықтүрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
64.
81.062
Эндокорректорды ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалықтүрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездерменжәне аралармен дрель). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
65.

78.191
Применение внешнего фиксирующего устройства на кости таза, требующих этапной коррекции
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол с приставкой для травматологии и ортопедии.
62.
81.041
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа.
63.
81.042
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа.
64.
81.062
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Бинокулярная лупа.
65.

81.073
Эндокорректорды ішкі бекітумен бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйір көлденең қол жеткізу, дискіні протездеу
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жыла біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалықтүрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездерменжәне аралармен дрель). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
66.
81.53
Сан-жамбас буынының ауыстырылуын тексеру, нақтыланбаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарды эндопротездеу бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 60 операция болу керек.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.
67.
81.55
Тізе буынының ауыстырылуын тексеру, нақтыланбаған

81.073
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, протезирование диска
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Бинокулярная лупа.
66.
81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 60 операций в год за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный о рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
67.
81.55
Ревизия замены коленного сустава, неуточненная

Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарды эндопротездеу бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 30 операция болу керек.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Сүйек банкі.
68.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 30 операций в год за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
68.

81.9610
Сүйек ісігі кезінде буындарды және/немесе сүйекті ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, онколог консультанттың, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, тірек-қимыл аппараты ісіктері мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Компьютерлік немесе магниттік-резонанстық томограф. Ірі буындарды эндопротездеу бойынша операция жүргізуге арналған құрылғылар. Микрохирургиялық жиынтық. Онкологиялық эндопротездер. Операциялық рентген қондырғы.
69.

81.9610
Замена сустава и/или кости при опухоли костей
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", наличие консультанта онколога. Стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам опухолей опорно-двигательного аппарата не менее 216 часов.
Компьютерный или магнитно-резонансный томограф. Инструментарий для проведения операций по эндопротезированию крупных суставов. Микрохирургический набор. Онкологические эндопротезы. Операционная рентгенустановка.
69.

86.66
Теріні аллотранспланттау
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, комбустология бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Фибробластар мәдениетінің диплоидті тері жасушаларының аллогенді суспензиясы.
70.
*69.921
Классикалық экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзақ хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің, андрология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның, эмбриология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
71.
69.922*
Классикалық экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселелері бойынша соңғы 3 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, андрология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның, эмбриология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
72.

86.66
Аллотрансплантация кожи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по комбустиологии в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Суспензия аллогенных клеток кожи – диплоидной культуры фибробластов.
70.
69.921*
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
71.
69.922*
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышениеи квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
72.

69.923*
АЖСИИ (аналық жасушаға сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасай отырып, экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзын хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, андрология мәселесі бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның, эмбриология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
73.

69.923*
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
73.

69.924*
АЖСИИ (аналық жасушаға сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасай отырып экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің, андрология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның, эмбриология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
74.

69.924*
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
74.

20.95
Электромагниттік есту аппаратын импланттау
Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 10 жыл жұмыс өтілінің, отохирургия және кохлеарлы имплантация мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Кохлеарлы имплантты үйлестіру бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Оториноларингология" (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Операциялық микроскоп. Тимпаналдық хирургиялық жиынтық. Кохлеарлы имплант. Бормашина. Кохлеарлы имплантты іске және үйлестіру бағдарламасы бар ноутбук.
75.
39.65
Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепетеңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
76.
92.201
Қуықасты безі обырының жоғары мөлшердегі брахитерапиясы
Штатта "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, жоғары мөлшерлі брахитерапия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттырудың болуы. Физика немесе дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) жоғары білімді маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің болуы. "Онкология" және "Урология және андрология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Брахитерапевтік жоғары мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламаны қамтамасыз ету. Брахитерапияға арналған стабилизатор, бекіту құрылғысымен степпер, ультра дыбыс датчигі, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қосып алатын жабдықтар. Құрылғылармен ультрадыбыстық аппарат (брахитерапияға арналған бағдарламалық қамту, бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу болу тиіс). Операциялық бөлме стерильді қорғалу керек, операциялық стол алмалы құрылғы жиынтықтармен болу тиіс. Брахитерапия инесі диаметрі 18 Ch болу керек. Брахитерапияға арналған баллон бір реттік. Брахитерапияға арналған аппарат 192 ирридия көзімен. Қосымша жабдықтар: дизиметр жиынтығы. Халат. Рентген қорғаушы жабық, қорғасынды эквиваленті 0,5 мм Pb алдынан және 0,25 мм Pb артынан. Рентген қорғаушы жағасы 0,35 мм. Рентген қорғаушы бас киімі 0,35 мм Pb, рентген қорғаушы қолғап 0,25мм.
77.

20.95
Имплантация электромагнитного слухового аппарата**
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам отохирургии и кохлеарной имплантации. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)" с наличием повышения квалификации по настройке кохлеарного импланта.
Микроскоп. Тимпанальный хирургический набор. Кохлеарный имплант. Бормашина. Ноутбук с программой для подключения и настройки кохлеарного импланта.
75.
39.65
Экстракорпоральная мембранная оксигенация
1. Для кардиохирургического профиля: наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов, свидетельство о повышении квалификации по циклу "Экстракорпоральная мембранная оксигенация" 2. Для других профилей: наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология (перфузиология, токсикология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по перфузиологии в объеме не менее 54 часа, свидетельство о повышении квалификации по циклу "Экстракорпоральная мембранная оксигенация".
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
76.
92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокодозной брахитерапии не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и/или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.
Программное обеспечение для брахитерапевтических высокодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Игла для брахитерапии диаметром 18 Ch. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb. брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.
77.

92.202
Қуықасты безінің оқшауланған обырының интерстициалдық сәулелік терапиясы (брахитерапия)
Штатта "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, интерстициалдық сәулелі терапия (брахитерапия) тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Физика немесе дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары білімді маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. "Онкология" және "Урология және андрология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.

92.202
Интерстициальная лучевая терапия (брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам интерстициальной лучевой терапии (брахитерапии) не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.

Брахитерапевтік төмен мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламаны қамтамасыз ету. Брахитерапияға стабилизатор, бекіту құрылғысымен степпер, ультра дыбыс датчигі, позициянирлеу жүйесін, шаблонды қосып алатын құрылғыларына арналған жабдық. Құрылғылармен ультрадыбыстық аппарат (брахитерапияға арналған бағдарламалық қамту, бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу болу тиіс). Операциялық бөлме стерильді қорғалу керек, операциялық стол алмалы құрылғы жиынтықтармен болу тиіс. Имплантаушы дәннің радиактивті сәуле шығару көздері йод-125. Брахитерапия инесі парафинирленген және парафинирленбеген. Брахитерапияға арналған баллон бір реттік. Қосымша жабдықтар: дизиметр жиынтығы. Халат. Рентген қорғаушы жабық, қорғасынды эквиваленті 0,5 мм Pb алдынан және 0,25 мм Pb артынан. Рентген қорғаушы жағасы 0,35 мм. Рентген қорғаушы бас киімі 0,35 мм Pb, рентген қорғаушы қолғап 0,25 мм Pb.
78.

Программное обеспечение для брахитерапевтических низкодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии. с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Источники радиоактивного излучения - имплантируемые зерна йод-125. Игла для брахитерапии парафинированная и не парафинированная. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.
78.

92.291
Қалқанша безі ауруының радио-йод терапиясы
Штатта "Онкология" немесе "Эндокринология" немесе "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, ядролық медицина мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Физика бойынша немесе дозиметрия, радиациялық қауіпсіздік, ядролық физика бойынша маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар медициналық физик маманы. Радиохимиядан маманданудан өткен химия бойынша жоғары білімді инженер-радиохимик маманының, кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. "Медбикелік іс" мамандығы бойынша сертификаты бар, орта медициналық білімі бар, ядролық медицина бойынша (радионуклидтік терапия) маманданудан өткен, кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы.
Компьютерлік томографпен бірлескен бірфотонды эмиссиондық компьютерлік томография. Сұйық радиоактивтік қалдықтарды жинау және сақтау жүйесі. Радиофармпрепаратты жинақтауға арналған жиынтық. Дозиметрлік жабдықтың стандартты жиынтығы.
79

92.291
Радио-йод терапия заболеваний щитовидной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Эндокринология" или "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам ядерной медицины, не менее 108 часов за последние 5 лет. Медицинский физик – специалист с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии, радиационной безопасности, ядерной физике, с опытом работы не менее 3 лет. Инженер-радиохимик – специалист с высшим образованием по химии, прошедшего специализацию по радиохимии, с опытом работы не менее 3 лет. Наличие специалиста со средним медицинским образованием имеющего сертификат по специальности "Сестринское дело", прошедшего специализацию по ядерной медицине (радионуклидной терапии), с опытом работы не менее 3 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Однофотонный эмиссионный компьютерный томограф, совмещенный с компьютерным томографом. Система сбора и хранения жидких радиоактивных отходов. Набор для фасовки радиофармпрепарата. Стандартный набор дозиметрического оборудования.
79

92.203
Әйелді жыныс ағзаларының обыры кезіндегі жоғары дозалы брахитерапия
Штатында "Сәулелік терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша еңбек өтілі 5 жылдан кем болмауы және соңғы 5 жылда брахитерапия мәселелері бойынша біліктілігін арттырғаны туралы 216 сағаттан кем емес сертификаты болуы тиіс. Штатта физика бойынша жоғары білімі бар немесе мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар, брахитерапияға арналған аппаратпен кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесі бар жоғары техникалық білімі бар маманның болуы. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты болуы керек.

92.203
Высокодозная брахитерапия при раке женских половых органов
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам брахитерапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с аппаратом для брахитерапии не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.

Қосымша керек-жарақтары бар (аппликаторлар мен катетерлер) жоғары қуаты IR-192 немесе Co-60 көзі бар брахитерапияға арналған жабдық.
Магнитті-резонансты томограф.
Компьютерлік томограф.
Дозиметриялық жабдықтың стандартты жиынтығы.
Компьютерлендірілген жоспарлау бағдарламасы қажет.
80
92.321
Гамма-пышақ аппаратын қолдана отырып, орталық нерв жүйесі ауруларын емдеудің радиохирургиялық әдісі
Штатта кемінде 108 сағат көлемінде "Нейрохирургияә мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, Leksell Gamma Knife аппаратында жұмыс істеу бойынша оқудан өткені туралы сертификаты бар кемінде екі маманның болуы.
Штатта ядролық физика бойынша жоғары білімі бар немесе мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар, кемінде 2 жыл иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу тәжірибесі бар кемінде екі маманның болуы, Leksell Gamma Knife аппаратында кемінде 108 сағат көлемінде оқудан өткені туралы сертификат.
Штатында онкологтың немесе "Сәулелік терапия" (радиациялық онкология) медициналық мамандығы бойынша қайта даярлаудан өткені туралы мамандардың бірінің сертификатының болуы.
Барлық штаттағы мамандарда 54 сағат көлемінде иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге оқытудан өткені туралы сертификаттың болуы.
Leksell Gamma Knife гамма-пышақ аппараты: сәулелендіру блогы;
Радиоактивті көздер жинағы-192 дана. кобальт-60 60Co; пациентті жайғастыру жүйесі; ісікті контурлауға, радиохирургиялық емдеу кезінде оңтайлы дозаны есептеуге және жеткізуге арналған Leksell GammaPlan компьютерлік жоспарлау жүйесі, қатаң бекітуге арналған стереотаксикалық рамка.
Магнитті-резонансты томограф-1, компьютерлік томограф – 1, Ангиограф -1.
Ескертпе:
* -Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жасанды ұрықтандыру қызметін көрсететін медициналық ұйымдарға қойылатын қосымша сипаттамалар:
1. денсаулық сақтау ұйымның жасанды ұрықтандыру саласындағы жұмыс ұзақтығы кемінде үш жыл;
2. жасанды ұрықтандырудың емдік циклдарының саны жылына кемінде 300 цикл тиіс;
3. эмбриондарды салған кезде жүкті болуы жиілігі – кемінде 33%;
4. оларды салу санынан бала туу жиілігі – кемінде 25%.
** Кохлеардық оңалтуға дейін және кейін жүргізу.

Оборудование для брахитерапии с источниками Ir-192 или Co-60 с высокой мощности с дополнительными принадлежностями (аппликаторы и катетеры).
Магнитно-резонансный томограф – 1, Компьютерный томограф -1
Стандартный набор дозиметрического оборудования.
Компьютеризированная программа планирования.
80
92.321
Радиохирургический метод лечения заболеваний центральной нервной системы с применением аппарата Гамма-нож
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы не менее 5 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате Leksell Gamma Knife в объеме не менее 108 часов.
Наличие в штате не менее двух специалистов с высшим образованием по ядерной физике или медицинской физике со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с источниками ионизирующего излучения не менее 2 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате Leksell Gamma Knife в объеме не менее 108 часов. Наличие в штате онколога либо сертификат одного из специалистов о прохождении переподготовки по медицинской специальности "Лучевая терапия" (радиационная онкология). Наличие у всех штатных специалистов сертификата о прохождении обучения работе с источниками ионизирующего излучения в объеме 54 часа.
Аппарат Гамма-нож Leksell Gamma Knife: Блок облучения; Набор радиоактивных источников – 192шт. кобальт-60 60Co; Система позиционирования пациент; Система компьютерного планирования Leksell GammaPlan для оконтуривания опухоли, расчета и подвода оптимальной дозы при радиохирургическом лечении, Стереотаксическая рамка для жесткой фиксации.
Магнитно-резонансный томограф – 1, Компьютерный томограф – 1, Ангиограф -1.
Примечание:
*Дополнительные описания к организациям здравоохранения, оказывающим услуги искусственного оплодотворения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи:
1. продолжительность работы организации здравоохранения в области искусственного оплодотворения не менее трех лет;
2. количество лечебных циклов искусственного оплодотворения не менее 300 циклов в год;
3. частота наступления беременности на перенос эмбрионов – не менее 33 %;
4. частота рождения детей на число переносов - не менее 25 %.
** Проведение до - и после кохлеарной реабилитации