Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 22 қыркүйектегі № 525 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 26 қыркүйекте № 29831 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыларға қойылатын сертификаттық талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 153 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11459 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыларға қойылатын сертификаттық талаптарда:
5-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясында ұшуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 шілдедегі № 509 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 15852 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген Бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясында ұшуды жүргізу қағидаларында:
83-тармақтың 22) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"22) арнайы қызметтер персоналы (экипаж құрамына кірмейтін), мүгедек адамдар, әдетте бортқа жіберілмейтін адамдар, депортацияланатын адамдар және айдауылдағы адамдар сияқты жолаушылардың арнайы санаттары туралы хабарламалар;".
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет - ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 525 Бұйрығына
қосымша
Азаматтық әуе кемелерін
пайдаланушыларға қойылатын
сертификаттық талаптарға
5-қосымша
Кабиналық экипаж нұсқаулығының үлгі мазмұны

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 сентября 2022 года № 525. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2022 года № 29831.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 153 "Об утверждении сертификационных требований к эксплуатантам гражданских воздушных судов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11459) следующее изменение:
в сертификационных требованиях к эксплуатантам гражданских воздушных судов, утвержденных указанным приказом:
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 509 "Об утверждении Правил производства полетов в гражданской авиации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15852) следующее изменение:
в Правилах производства полетов в гражданской авиации Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 22) пункта 83 изложить в новой редакции:
"22) извещения о специальных категориях пассажиров, таких как персонал специальных служб (не входящий в состав экипажа), лиц с инвалидностью, лица, обычно не допускаемые на борт, депортируемые лица и лица под конвоем;".
3. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 22 сентября 2022 года № 525
Приложение 5
к Сертификационным требованиям к
эксплуатантам гражданских
воздушных судов
Типовое содержание руководства кабинного экипажа

1. Кабиналық экипаждың міндеттері
2. Нұсқаулық құрылымы және оны құрастыру
3. Экипажбен орындалатын рәсімдер
4. Ұшу экипажы кабинасына кіру
5. Ұшу экипажы кабинасында қауіпсіздікті қамтамасыз ету рәсімі
6. Ұшу экипажы кабинасындағы зарарсыздануды қамтамасыз ету рәсімі
7. Экипажбен байланыс
8. Экипаж іс-қимылдарын үйлестіру
9. Кабиналық экипаж
10. Жолаушыларға арналған ақпарат
11. Су бетінде орындалатын үлкен арттырылған қашықтықта ұшу кезіндегі нұсқаулық (қолданылатын болса)
12. Оттегі жүйесін пайдалану (қолданылатын болса)
13. Қауіпсіздіктің жарық таблолары
14. Мүгедектігі бар жолаушыларға, сәбилер мен балалар
15. Жолаушылар туралы ережелер
16. Қауіпсіздік рәсімдері
17. Есіктер
18. Дәрі-дәрмектер
19. Электрондық құрылғылар
20. Қауіпті жүктер
21. Жарықтандыру
22. Турбуленттік
23. Өмір сүру
24. Ұшақты басып алу
25. Қару-жарақ
26. Ауыру/зақымдану
27. Оттегі: қолданылуы және көрсеткіші (бортта оттегі болған жағдайда)
28. Өртке қарсы шаралар мен бақылау
29. Эвакуация рәсімдері
30. ӘК сипаттамасы
31. ӘК авариялық құтқару жабдықтары
32. Еден деңгейіндегі шығулар
33. Эвакуациялау трапы
34. Терезе арқылы авариялық шығар жол
35. Кіріктірме трап (фюзеляж астындағы трап)
36. Ұшақ құйрығындағы орай ағызғыштың трапы
37. Ұшу экипажы кабинасындағы авариялық шығар есік
38. Салоннан басқа да эвакуация жолдары
39. Басқа шығу жолдары
40. Есік ойығының сақтық ленталары
41. Жарамсыз есік жағдайындағы рәсімдер
42. Кабиналық экипаждың жұмыс орны
43. Электр жабдықтары
44. Авариялық жарықтандыру
45. Дыбысты және ішкі байланыс жүйесі
46. Эвакуация сигналдары
47. Оттегі жүйелері (жүйенің бортта бар болу жағдайында)
48. Тасымалды оттегі жабдықтары
49. Асүйлік жабдықтарды белгілеу жүйесі
50. Багажды шектеу бекітпелері
51. Түтіндік өрт хабарлағыш (түтін детекторы)
52. Қоқысқа арналған контейнерлер есігі
53. Үстіңгі/астыңғы палуба
54. Жедел сатылар
55. Жүзу құралдары ретінде кресло жастықтары
56. Құтқару жилеттері
57. Құтқарушы салдар мен үрлемелі траптар
58. Жұмысқа жарамсыз жабдықтар
59. Өрт сөндіргіш/Қорғаныш тыныс алу жабдығы
60. Түтінге қарсы құрылғылар (экрандар)
61. Алғашқы көмек көрсетуге арналған дәрі қобдишасы/Медициналық жинақ.

1. Обязанности кабинного экипажа
2. Структура Руководства и его составление
3. Процедуры, выполняемые экипажем
4. Доступ в кабину летного экипажа
5. Процедура обеспечения безопасности в кабине летного экипажа
6. Процедура обеспечения стерильности в кабине летного экипажа
7. Связь с экипажем
8. Координация действий экипажа
9. Кабинный экипаж
10. Информация для пассажиров
11. Инструктаж при полетах увеличенной дальности, выполняемых над водной поверхностью (если применимо)
12. Использование кислородной системы (если применимо)
13. Световые табло безопасности
14. Пассажиры – лица с инвалидностью, младенцы и дети
15. Положения о пассажирах
16. Процедуры безопасности
17. Двери
18. Медикаменты
19. Электронные устройства
20. Опасные грузы
21. Освещение
22. Турбулентность
23. Выживание
24. Захват самолета
25. Оружие
26. Заболевания/Повреждения
27. Кислород: Использование и показания (при наличии кислорода на борту)
28. Противопожарные меры и контроль
29. Процедуры эвакуации
30. Описание ВС
31. Аварийное - спасательное оборудование ВС
32. Выходы на уровне пола
33. Эвакуационные трапы
34. Аварийные выходы через окно
35. Встроенный трап (подфюзеляжные трапы)
36. Трап в хвостовом обтекателе
37. Аварийные выходы в кабине летного экипажа
38. Пути эвакуации, кроме салона
39. Другие выходы
40. Предохранительные ленты дверного проема
41. Процедуры в случае нерабочей двери
42. Рабочее место кабинного экипажа
43. Электрическое оборудование
44. Аварийное освещение
45. Система громкой и внутренней связи
46. Сигналы эвакуации
47. Кислородные системы (при наличии системы на борту)
48. Переносное кислородное оборудование
49. Система фиксации кухонного оборудования
50. Ограничительные крепления багажа
51. Дымовая пожарная сигнализация (детекторы дыма)
52. Двери контейнеров для мусора
53. Верхняя/нижняя палуба
54. Лифты
55. Подушки кресел как плавсредства
56. Спасательные жилеты
57. Спасательные плоты и надувные трапы
58. Нерабочее оборудование
59. Огнетушители/Защитное дыхательное оборудование (PBE)
60. Противодымные устройства (экраны)
61. Аптечка первой помощи/ Медицинский комплект.