"Жеке басты куәландыратын құжаттарды (босқын куәлігінен басқа) дайындау үшін формулярдың нысанын және оны ресімдеу, толтыру, есепке алу, сақтау, тапсыру, жұмсау, жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 31 мамырдағы № 583 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № 770 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 қыркүйекте № 29919 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке басты куәландыратын құжаттарды (босқын куәлігінен басқа) дайындау үшін формулярдың нысанын және оны ресімдеу, толтыру, есепке алу, сақтау, тапсыру, жұмсау, жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 31 мамырдағы № 583 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13911 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке басты куәландыратын құжаттарды (босқын куәлігінен басқа) дайындау үшін формулярдың нысанын және оны ресімдеу, толтыру, есепке алу, сақтау, тапсыру, жұмсау, жою қағидаларында:
3-тармақ мынадай мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Формулярды ресімдеуді және толтыруды құжатталушы адам жеке басын сәйкестендіру және жеке қолын қою үшін жеке жүгінген кезде көші-қон қызметі бөлінісінің уәкілетті қызметкері (бұдан әрі – уәкілетті қызметкер) жүзеге асырады.
Ресімделген кезде жеке басты куәландыратын құжаттарды құжаттандырылатын адам түпнұсқада не цифрлық құжаттар сервисі арқылы ұсынады.";
4-тармақтың жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының азаматтарына, 1974 жылғы үлгідегі бұрынғы КСРО паспортын ауыстыруына және оларды жоғалтуы бойынша өтініш білдірген адамдарға, сондай-ақ туу туралы куәліктің негізінде жеке басын куәландыратын құжаттарды алғаш рет алуға уақтылы өтініш бергендерге;";
26-тармақтың жетінші абзацы алып тасталсын;
2-қосымшада:
Қазақстан Республикасының облыстары, аудандары кодтарының анықтамалығы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті Қазақстан Республикасының бекітілген заңнама тәртібінде:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 мая 2016 года № 583 "Об утверждении формы и Правил оформления, заполнения, учета, хранения, передачи, расходования, уничтожения формуляра для изготовления документов, удостоверяющих личность (кроме удостоверения беженца)"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 сентября 2022 года № 770. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2022 года № 29919
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 мая 2016 года № 583 "Об утверждении формы и Правил оформления, заполнения, учета, хранения, передачи, расходования, уничтожения формуляра для изготовления документов, удостоверяющих личность (кроме удостоверения беженца)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13911) следующие изменения:
в Правилах оформления, заполнения, учета, хранения, передачи, расходования, уничтожения формуляра для изготовления документов, удостоверяющих личность (кроме удостоверения беженца), утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Оформление и заполнение формуляра осуществляется уполномоченным сотрудником подразделения миграционной службы (далее – уполномоченный сотрудник) при личном обращении документируемого лица для идентификации его личности и проставления личной подписи.
При оформлении, документы, удостоверяющие личность, предоставляются документируемым лицом в оригинале либо посредством сервиса цифровых документов.";
абзац седьмой пункта 4 изложить в следующей редакции:
"3) гражданам Республики Казахстан, лицам, обратившимся в связи с обменом паспортов бывшего СССР образца 1974 года и их утратой, а также обратившимся несвоевременно за получением впервые документов, удостоверяющих личность, на основании свидетельств о рождении;";
абзац седьмой пункта 26 исключить;
в приложении 2:
справочник кодов районов, областей Республики Казахстан изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне (А.Б. Аталықов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
М. Ахметжанов
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2022 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 770 бұйрығына
қосымша
Жеке басты куәландыратын
құжаттарды (босқын куәлігінен
басқа) дайындау үшін
формулярдың нысанын
және оны ресімдеу,
толтыру, есепке алу, сақтау,
тапсыру, жұмсау, жою
қағидаларына
2-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ОБЛЫСТАРЫ, АУДАНДАРЫ КОДТАРЫНЫҢ АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
Облыс
Облыстың коды
Ауданның коды
Атауы
(қазақша)
Атауы
(орысша)
АҚМОЛА ОБЛЫСЫ
АКМОЛИНСКАЯ ОБЛАСТЬ

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Аталыков А.Б.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
М. Ахметжанов
Приложение к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 сентября 2022 года № 770
Приложение 2
к Правилам оформления, заполнения,
учета, хранения, передачи,
расходования, уничтожения
формуляра для изготовления
документов, удостоверяющих личность
(кроме удостоверения беженца)
СПРАВОЧНИК КОДОВ РАЙОНОВ, ОБЛАСТЕЙ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Область
Код области
Код р-на
Наименование (каз.)
Наименование (рус.)
АҚМОЛА ОБЛЫСЫ
АКМОЛИНСКАЯ ОБЛАСТЬ