"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 25 шілдедегі № 174/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 358/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 қыркүйекте № 29932 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 12 шiлдедегi № 420/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.07.2024 № 420/НҚ (22.07.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 25 шілдедегі № 174/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19104 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Цифрлық трансформация департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 25 июля 2019 года № 174/НҚ "Об утверждении Правил учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 сентября 2022 года № 358/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2022 года № 29932. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.07.2024 № 420/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.07.2024 № 420/НҚ (вводится в действие с 22.07.2024).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 25 июля 2019 года № 174/НҚ "Об утверждении Правил учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19104) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 30) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства", утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровой трансформации Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа, представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2022 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 358/НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 174 бұйрығымен
бекітілген
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 30) тармақшасына сәйкес әзірленді және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алудың және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру тәртібін айқындайды.
2. "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік органдар, жергiлiктi атқарушы органдар, мемлекеттік заңды тұлғалар, квазимемлекеттік сектор субъектілері "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтердің және архитектуралық порталда "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының орналастырылатын электрондық көшірмелерінің дәйектілігін қамтамасыз етеді.
4. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттандыру объектілерінің иеленушісі – ақпараттандыру объектілерінің меншік иесі заңда немесе келісімде айқындалған шектерде және тәртіппен ақпараттандыру объектілерін иелену және пайдалану құқықтарын берген субъект:
2) ақпараттандыру объектісінің өмірлік циклі – ақпараттандыру объектісін құру, өнеркәсіптік пайдалану, дамыту және өнеркәсіптік пайдалануды тоқтату кезеңдерінің жиынтығы;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
Приложение
к приказу Министр цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 30 сентября 2022 года
№ 358/НҚ
Утвержден приказом
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года №174
Правила учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 30) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" (далее – Закон) и определяют порядок учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства".
2. Учет сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещение электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" осуществляется на архитектурном портале "электронного правительства".
3. Государственные органы, местные исполнительные органы, государственные юридические лица, субъекты квазигосударственного сектора обеспечивают достоверность сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещаемых электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале.
4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) владелец объектов информатизации – субъект, которому собственник объектов информатизации предоставил права владения и пользования объектами информатизации в определенных законом или соглашением пределах и порядке;
2) жизненный цикл объекта информатизации – совокупность этапов создания, промышленной эксплуатации, развития и прекращения промышленной эксплуатации объекта информатизации;

3) техникалық құжаттама – ақпараттандыру объектісін құру және дамыту, сондай-ақ оны тәжірибелік және өнеркәсіптік пайдалану жүзеге асырылатын ақпараттандыру объектісіне арналған құжаттама жиынтығы;
4) "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері – мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар, мемлекеттік органдардың бағдарламалық қамтылымы, мемлекеттік органның интернет-ресурсы, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілері, оның ішінде өзге де тұлғалардың мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстарды қалыптастыруға, мемлекеттік функцияларды жүзеге асыруға және мемлекеттік қызметтер көрсетуге арналған ақпараттандыру объектілері;
5) "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісінің есептік коды – әрбір ақпараттандыру объектісіне берілетін бірегей сәйкестендіру нөмірі, оларды есепке алу "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында жүзеге асырылады;
6) "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталы (бұдан әрі – архитектуралық портал) – мемлекеттік органдардың ақпараттандыру саласында мониторингтеу, талдау және жоспарлау үшін одан әрі пайдалану мақсатында "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алуды, сақтауды және жүйелендіруді, "электрондық үкіметтің" архитектурасын жүзеге асыруға арналған ақпараттандыру объектісі.
7) "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторы (бұдан әрі – сервистік интегратор) – "электрондық үкіметтің" архитектурасын дамытуды әдіснамалық қамтамасыз ету жөніндегі функциялар, сондай-ақ осы Заңда көзделген өзге де функциялар жүктелген, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға.
2-тарау. "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру тәртібі
5. Мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, мемлекеттік заңды тұлғалар, квазимемлекеттік сектор субъектілері осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін есепке алуды және жаңартып отыруды жүзеге асырады.
6. "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алуды және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында орналастыруды ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган ұйымдастырады.
Архитектуралық порталдағы "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін есепке алу үшін мемлекеттік органдар, жергiлiктi атқарушы органдар, мемлекеттік заңды тұлғалар, "электрондық үкіметтің" квазимемлекеттік секторының субъектілері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сервистік интеграторға архитектуралық порталды пайдаланушының есептік жазбасын ұсынуға арналған өтінімді (бұдан әрі - өтінім) электрондық пошта арқылы береді.
Сервистік интегратор өтінімді алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде пайдаланушының архитектуралық порталындағы есептік жазбасын (бұдан әрі – есептік жазба) ұсынады. Есептік жазба архитектуралық порталдың қызметтеріне қол жеткізуге мүмкіндік береді.

3) техническая документация – комплект документации на объект информатизации, на основании которого осуществляется создание и развитие объекта информатизации, а также его опытная и промышленная эксплуатация;
4) объекты информатизации "электронного правительства" – государственные электронные информационные ресурсы, программное обеспечение государственных органов, интернет-ресурс государственного органа, объекты информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в том числе объекты информатизации иных лиц, предназначенные для формирования государственных электронных информационных ресурсов, осуществления государственных функций и оказания государственных услуг;
5) учетный код объекта информатизации "электронного правительства" – уникальный идентификационный номер, присваиваемый каждому объекту информатизации, учет которых осуществляется на архитектурном портале "электронного правительства";
6) архитектурный портал "электронного правительства" (далее – архитектурный портал) – объект информатизации, предназначенный для осуществления учета, хранения и систематизации сведений об объектах информатизации "электронного правительства", архитектуры "электронного правительства" в целях дальнейшего использования государственными органами для мониторинга, анализа и планирования в сфере информатизации.
7) сервисный интегратор "электронного правительства" (далее – сервисный интегратор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложены функции по методологическому обеспечению развития архитектуры "электронного правительства", а также иные функции, предусмотренные настоящим Законом.
Глава 2. Порядок учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства"
5. Государственные органы, местные исполнительные органы, государственные юридические лица, субъекты квазигосударственного сектора осуществляют учет и актуализацию сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале "электронного правительства" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Учет сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещение электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале "электронного правительства" организовывает уполномоченный орган в сфере информатизации.
Для учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале, государственные органы, местные исполнительные органы, государственные юридические лица, субъекты квазигосударственного сектора "электронного правительства" подают сервисному интегратору заявку на предоставление учетной записи пользователя архитектурного портала (далее - заявка) посредством электронной почты, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сервисный интегратор в течение двух рабочих дней с даты получения заявки предоставляет учетную запись пользователя на архитектурном портале (далее – учетная запись). Учетная запись предоставляет доступ к сервисам архитектурного портала.

7. Мемлекеттік органдар, жергiлiктi атқарушы органдар, мемлекеттік заңды тұлғалар, "электрондық үкіметтің" квазимемлекеттік секторының субъектілері есептік жазбаны алғаннан кейін архитектуралық порталда "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін 1-қосымшаға сәйкес, түпнұсқа құжат пен DOCX мәтіндік форматындағы құжаттар жобасының түрі мен ақпаратты толық көрсететін PDF/A-1 форматында орналастырады.
8. Сервистік интегратор ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін толық ұсынған жағдайда, бес жұмыс күні ішінде деректердің дәйектілігі мен дұрыстығын тексереді және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісіне есептік код береді.
Енгізілген деректер толық болмаған не дұрыс болмаған жағдайда, сервистік интегратор ақпараттандыру объектілерінің иесіне ұсынылған мәліметтерді және техникалық құжаттаманың көшірмелерін толықтыру не өзгерту қажеттігі туралы хабарлайды.
9. Сервистік интеграторына "электрондық үкіметтің" құрылатын (дамитын) немесе сатып алынған ақпараттандыру объектісі туралы мәліметтерді ұсыну және жаңартып отыру мемлекеттік орган "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісінің өмірлік циклінің барлық кезеңдерінде жүзеге асырады.
Ақпараттандыру объектілерінің иесі "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтер өзгерген немесе олардың жоқтығы анықталған кезден бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде архитектуралық порталда "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді өзектілендіруді қамтамасыз етеді.
"Электрондық үкіметтің"
ақпараттандыру объектілері
туралы мәліметтерді есепке алу
және "электрондық үкіметтің"
ақпараттандыру объектілері
техникалық құжаттамасының
электрондық көшірмелерін
орналастыру қағидаларына
1-қосымша
Архитектуралық порталда есепке алуға жататын "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтер:
1) "Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен айқындалған ақпараттық қауіпсіздік жөніндегі техникалық құжаттама;
2) "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілеріне және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жатқызылған ақпараттық жүйелерге олардың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу әдістемесі мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 111/НҚ бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18795 болып тіркелген) бекітілген ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу туралы мәліметтер (ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар актісі);

7. Государственные органы, местные исполнительные органы, государственные юридические лица, субъекты квазигосударственного сектора "электронного правительства" после получения учетной записи размещают на архитектурном портале сведения об объектах информатизации "электронного правительства" и электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" в соответствии с приложением 1, в формате PDF/A-1, полностью воспроизводящей вид и информацию подлинного документа и проекта документов в текстовом формате DOCX.
8. Сервисный интегратор в течение пяти рабочих дней, в случае полного предоставления сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" проверяет достоверность и корректность данных и присваивает учетный код объекту информатизации "электронного правительства".
В случае неполноты либо некорректности внесенных данных, сервисный интегратор уведомляет владельца объектов информатизации о необходимости дополнения либо изменения представленных сведений и копий технической документации.
9. Представление и актуализация сведений о создаваемом (развиваемом) или приобретенном объекте информатизации "электронного правительства" сервисному интегратору и осуществляется государственным органом на всех этапах жизненного цикла объекта информатизации "электронного правительства".
Владелец объектов информатизации обеспечивает актуализацию сведений об объектах информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале в срок не позднее десяти рабочих дней с момента изменения сведений об объектах информатизации "электронного правительства" или обнаружения их отсутствия.
Приложение 1
к Правилам учета сведений
об объектах информатизации
"электронного правительства"
и размещения электронных
копий технической документации
объектов информатизации
"электронного правительства"
Сведения об объектах информатизации "электронного правительства",
подлежащие учету на архитектурном портале:
1) Техническая документация по информационной безопасности, определенная в постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 "Об утверждении единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности";
2) Сведения о проведении испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности объектов информатизации (акт испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности), утвержденные приказом Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 111/НҚ "Об утверждении методики и правил проведения испытаний объектов информатизации "электронного правительства" и информационных систем, отнесенных к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры, на соответствие требованиям информационной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 18795);

3) "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін бухгалтерлік есепке қою фактісін растайтын құжат;
4) Ақпараттандыру объектісін өнеркәсіптік пайдаланудың тоқтатылғанын растайтын құжат;
5) Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттар жасасу туралы мәліметтер;
6) Құрамына мыналар кіретін пайдалану құжаттары:
пайдаланушы нұсқаулығы;
әкімші нұсқаулығы;
7) Құрамына мыналар кіретін техно-жұмыс жобасы:
ерекшелігі (ГОСТ 19.202-78);
бағдарламаның сипаттамасы (ГОСТ 19.402-78);
түсіндірме жазба (ГОСТ 19.404-79).
8) Сынақ бағдарламасы мен әдістемесі, сынақ хаттамалары (ГОСТ 34.603-92);
9) Тәжірибелік, өнеркәсіптік пайдалануға беру актісі;
10) Техникалық және жобалық құжаттаманы бекіту және оған өзгерістер енгізу туралы мәліметтер;
11) Техникалық тапсырма (СТ РК 34.015-2002);
12) "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісін сатып алуға, құруға, дамытуға, қолдап отыруға арналған шарттар;
13) "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісінің түгендеу тізбесі мен сипаттамалары;
14) "Электрондық үкіметтің" құрылатын немесе тәжірибелік пайдалануға берілетін ақпараттандыру объектісі туралы жалпы мәліметтер.
"Электрондық үкіметтің"
ақпараттандыру объектілері
туралы мәліметтерді есепке алу
және "электрондық үкіметтің"
ақпараттандыру объектілері
техникалық құжаттамасының
электрондық көшірмелерін
орналастыру қағидаларына
2-қосымша
Ұйымның толық атауы
Құрылымдық бөлімше
Жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Байланыс телефон нөмірі;
Пайдаланушының электрондық пошта мекенжайы (логин)
Кіру
(қандай мақсаттар үшін екенін көрсету)

3) Документ, подтверждающий факт постановки на бухгалтерский учет объектов информатизации "электронного правительства";
4) Документ, подтверждающий прекращение промышленной эксплуатации объекта информатизации;
5) Сведения о заключении договоров о государственных закупках товаров, работ и услуг в сфере информатизации;
6) Эксплуатационные документы, в состав которых входят:
руководство пользователя;
руководство администратора;
7) Техно-рабочий проект, в состав которого входят:
спецификация (ГОСТ 19.202-78 "Спецификация. Требования к содержанию и оформлению")
описание программы (ГОСТ 19.402-78 "Описание программы. Требования к содержанию и оформлению");
пояснительная записка (ГОСТ 19.404-79 "Пояснительная записка. Требования к содержанию и оформлению").
8) Программа и методика испытаний, протоколы испытаний (ГОСТ 34.603-92 "Информационная технология. Виды испытаний автоматизированных систем");
9) Акт ввода в опытную, промышленную эксплуатацию;
10) Сведения об утверждении и внесении изменений в техническую и проектную документацию;
11) Техническое задание (СТ РК 34.015-2002 "Информационная технология. Комплекс стандартов на автоматизированные системы. Техническое задание на создание автоматизированной системы");
12) Договора на приобретение, создание, развитие, сопровождение объекта информатизации "электронного правительства";
13) Инвентарный перечень и характеристики объекта информатизации "электронного правительства";
14) Общие сведения о создаваемом или вводимом в опытную эксплуатацию объекте информатизации "электронного правительства".
Приложение 2
к Правилам учета сведений
об объектах информатизации
"электронного правительства"
и размещения электронных копий
технической документации
объектов информатизации
"электронного правительства"
Полное наименование организации
Структурное подразделение
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица
Должность
Контактный номер телефона;
Адрес электронной рабочей почты пользователя (логин)
Доступ
(указать для каких целей)