"Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшартары мен тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1021 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 807 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 401 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 69 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 3 қазанда № 29983 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақатарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1021 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 807 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12701 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 3-тармағына және 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:";
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;";
6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"6) осы бірлескен бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне қол жеткізуін қамтамасыз ететін меншік нысанына қарамастан субъектілерге (ұйымдарға) қатысты мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы;
7) осы бірлескен бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын субъектілерге (ұйымдарға) қатысты мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы.";
1-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері";
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в совместный приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1021 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 807 "Об утверждении Критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов"
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 сентября 2022 года № 401 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2022 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2022 года № 29983
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1021 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 807 "Об утверждении Критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12701) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ:";
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) критерии оценки степени риска в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью согласно подпункт 1) к настоящему совместному приказу;";
подпункты 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"6) проверочный лист в сфере государственного контроля в отношении субъектов (организаций) независимо от формы собственности, обеспечивающих доступ лиц с инвалидностью к объектам социальной и транспортной инфраструктуры согласно приложению 6 к настоящему совместному приказу;
7) проверочный лист в сфере государственного контроля в отношении субъектов (организаций), осуществляющих выполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью согласно приложению 7 к настоящему совместному приказу.";
в приложении 1:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Критерии оценки степени риска в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі – өлшемшарттар) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне (бұдан әрі – Кодекс), "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және мемлекеттік органдардың (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда) тәуекелді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларымен (бұдан әрі – Тексеру парақтарының нысандарын және мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларын және тексеру парақтарының нысанын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17371 болып тіркелген) субъектіге (объектінің) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу кезінде бақылау субъектілерін іріктеу үшін.";
2-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) елеулі бұзушылық – мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарды бұзу:
қызмет алушыға қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсыну туралы шешім шығару мерзімдерін бұзу және жергілікті атқарушы органдардың/олар уәкілеттік берген мемлекеттік органдардың, меншік нысанына қарамастан арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін субъектілердің қызметіне қатысты арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынуға бағалау жүргізу және қажеттілікті айқындау мерзімдерін бұзу;
қызмет алушыға ұйымның мамандарының қадағалауынан кейін жеке жұмыс жоспарын мерзімдерін бұзуы, жеке жұмыс жоспардың және электрондық картотека журналының болмауы және толық толтырылмауы, стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің дәлелді тоқтата тұрылуын және (немесе) тоқтатылуын растайтын құжаттардың болмауы бойынша бұзушылық;
стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектерілердің (ұйымдардың) әлеуметтік-психологиялық, әлеуметтік-педагогикалық, әлеуметтік-еңбек, әлеуметтік-мәдени, әлеуметтік-экономикалық, әлеуметтік-құқықтық қызметтер талаптарының бөлігін ұсынудағы бұзушылықтар;
мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын субъектілер (ұйымдар) үшін мүгедектігі бар адамдарды санаторий-курорттық емделумен, жүріп тұруы қиын бірінші топ мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекші қызметін, есту қабілеті нашар мүгедектігі бар адамдарға ымдау тілінің маманын, оларды міндетті гигиеналық құралдармен стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз етпеу бойынша бұзушылықтар;
мүгедектігі бар адамдарды қызмет көрсету аймақтарына, объектідегі ақпарат және телекоммуникация құралдарына, қоғамдық көлік түрлеріне және мәдени ойын-сауық іс-шараларына, сондай-ақ дене шынықтырумен және спортпен шұғылдану үшін спорт ғимараттарына қолжетімділікті қамтамасыз етпеу, мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік нысандарға қолжетімділігін қамтамасыз ететін субъектілердің (ұйымдардың) арнайы спорт мүкәммалын ұсыну және көлік инфрақұрылымы бойынша бұзушылықтар;

"1. Настоящие Критерии оценки степени риска в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью (далее – Критерии) разработаны в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс), Законом Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О специальных социальных услугах" и Правилами формирования государственными органами (за исключением Национального Банка Республики Казахстан) системы оценки риска (далее – Правила), утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 "Об утверждении Правил формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17371) для отбора субъектов контроля при проведении профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля.";
подпункты 2) и 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) значительное нарушение – нарушение требований, установленных нормативными правовыми актами в сфере социальной защиты лиц с инвалидностью и сфере предоставления специальных социальных услуг:
нарушения сроков вынесения решения о предоставлении гарантированного объема специальных социальных услуг в отношении получателя услуг и нарушения сроков проведения оценки и определения потребности в предоставлении специальных социальных услуг в отношении деятельности местных исполнительных органов/уполномоченных ими государственных органов, субъектов независимо от формы собственности, предоставляющих специальные социальные услуги;
нарушения сроков разработки индивидуальных планов работ после наблюдения специалистами организации за получателем услуг, нарушения по отсутствию и не полному заполнение индивидуального плана работ и журнала электронной картотеки получателя услуг, отсутствие документов подтверждающие обоснованное приостановление и (или) прекращение оказания специальных социальных услуг субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара, оказания услуг на дому и временного пребывания;
нарушения в предоставлении части требований социально-психологических, социально-педагогических, социально-трудовых, социально-культурных, социально-экономических, социально-правовых услуг субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара, оказания услуг на дому и временного пребывания;
нарушения по не обеспечению лиц с инвалидностью санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистом жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху, обязательными гигиеническими средствами, специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара и в условиях оказания услуг на дому для субъектов (организаций), осуществляющих выполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью;
нарушения по не обеспечению доступа лицам с инвалидностью к зонам оказания услуг, к средствам информации и телекоммуникации на объекте, к общественным видам транспорта и к культурно-зрелищным мероприятиям, а также спортивным сооружениям для занятия физической культурой и спортом, предоставление специального спортивного инвентаря субъектов (организаций), обеспечивающих доступ лиц с инвалидностью к объектам социальной и транспортной инфраструктуры;

3) өрескел бұзушылық – мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарды бұзу:
стационар, жартылай стационар, үйде қызмет көрсету және уақытша болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтің кепілдік берілген көлемін ұсынатын субъектілердің (ұйымдардың) әлеуметтік-тұрмыстық және әлеуметтік-медициналық қызметтер талаптарының бір бөлігін ұсынудағы бұзушылықтар;
мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне қолжетімділігін қамтамасыз ететін субъектілердің (ұйымдардың) кіріс топтарына, санитариялық-тұрмыстық орынжайларға, объектінің аумағына, қозғалыс жолына мүгедектігі бар адамдардың қолжетімділігін қамтамасыз етпеу бойынша бұзушылықтар;
мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту іс-шараларын орындауды жүзеге асыратын субъектілер (ұйымдар) үшін мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық құралдармен, тифлотехникалық құралдармен және арнайы жүріп-тұру құралдарымен (кресло-арбалармен) қамтамасыз етпеу бойынша бұзушылықтар;";
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласында – мүгедектігі бар адамдарға оңалту іс-шараларын орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын және денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау, мемлекеттік ұйымдар мен мекемелердің объектілеріне қолжетімділікті көлік инфрақұрылымы объектілеріне қолжетімділікті қамтамасыз ететін субъектілер жатады.";
5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"5. Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласында сауда, тұрмыстық, өндірістік, тұрғын үй, шаруашылық, коммуналдық, азық-түлік объектілеріне, дене шынықтыру және спорт, білім беру, қоғамдық тамақтану, демалыс объектілеріне (ойын-сауық және мәдениет инфрақұрылымы) қолжетімділікті қамтамасыз ету бойынша қызметті жүзеге асыратын субъектілер объективті өлшемшарттар бойынша жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайды.";
8-тармақты келесі мазмұндағы 5) тармақшамен толықтыру:
"5) әлеуметтік қызметтер порталының деректерін және өнім берушіні порталда тіркеу үшін ұсынған құжаттар топтамасын зерделеу негізінде комиссия қорытындысының нәтижелерін талдау.";
қосымша осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6, және 7-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6, және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:

3) грубое нарушение – нарушение требований, установленных нормативными правовыми актами в сфере социальной защиты лиц с инвалидностью и сфере предоставления специальных социальных услуг:
нарушения в предоставлении части требований социально-бытовых и социально-медицинских услуг субъектов (организаций), предоставляющих гарантированный объем специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара, оказания услуг на дому и временного пребывания;
нарушения по необеспечению доступа лицам с инвалидностью к входным группам, к санитарно-бытовым помещениям, к территории объекта, в пути движения субъектов (организаций), обеспечивающих доступ лиц с инвалидностью к объектам социальной и транспортной инфраструктуры;
нарушения по необеспечению лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими средствами, тифлотехническими средствами и специальными средствами передвижения (кресло-колясками) для субъектов (организаций), осуществляющих выполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью;";
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) в области социальной защиты лиц с инвалидностью - субъекты, осуществляющие деятельность по выполнению реабилитационных мероприятий лиц с инвалидностью и обеспечивающие доступ к объектам здравоохранения, социальной защиты населения, государственных организаций и учреждений, объекты транспортной инфраструктуры.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Не относятся к высокой степени риска по объективным критериям субъекты, осуществляющие деятельность в области социальной защиты лиц с инвалидностью по обеспечению доступа к торговым, бытовым, производственным, жилым, хозяйственным, коммунальным, пищевым объектам, объектам физической культуры и спорта, образования, общественного питания, досуга (развлекательная и культурная инфраструктура).";
пункт 8 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) анализ данных Портала социальных услуг и результатов заключения комиссий на основе изучения пакета документов, представленных Поставщиком для регистрации на Портале социальных услуг.";
приложение изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
приложения 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

2. Мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын талдау нәтижелері бойынша
72
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми ақпарат көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-медициналық қызметтердің кепілдік берілген көлемінің орындалмау фактісінің болуы
өрескел
73
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми ақпарат көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан әлеуметтік-психологиялық, әлеуметтік-педагогикалық, әлеуметтік-еңбек, әлеуметтік-мәдени, әлеуметтік-экономикалық, әлеуметтік-құқықтық қызметтердің кепілдік берілген көлемінің орындалмау фактісінің болуы
елеулі
74
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми ақпарат көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Интерактивтік қолжетімділік картасы" ақпараттық порталындағы мәліметтерден мүгедектігі бар адамдардың кіріс топтарына, санитариялық-тұрмыстық орынжайларға, объект аумағында, объектілерге баратын жолдарға қолжетімділігі қамтамасыз етілмеу фактісінің болуы
өрескел
75
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми көздерінен, мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан және Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Интерактивтік қолжетімділік картасы" ақпараттық порталындағы мәліметтерден мүгедектігі бар адамдарға қызмет көрсету аймақтарына, объектілерде ақпарат және телекоммуникация құралдарына, қоғамдық көлік түрлеріне қолжетімділігі қамтамасыз етілмеу фактісінің болуы
елеулі
76
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарынан мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және жеке оңалтудың бағдарламасына сәйкес протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық құралдармен, тифлотехникалық құралдармен және арнайы жүріп-тұру құралдарымен (кресло-арбалармен) қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
өрескел
77
Бұқаралық ақпарат құралдарының ресми көздерінен және мемлекеттік органдардың интернет ресурстарынан мүгедектігі бар адамдарды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерді санаторий-курорттық емделумен, жеке көмекші қызметімен, есту қабілеті нашар мүгедектігі бар адамдарды ымдау тілі маманымен, міндетті гигиеналық құралдармен, стационар, жартылай стационар және үйде қызмет көрсету жағдайларында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
елеулі

2. По результатам анализа официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации
72
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально- бытовых, социально- медицинских услуг, из официальных источников средств массовой информации и интернет-ресурсов государственных органов
грубое
73
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально-психологических, социально-педагогических, социально-трудовых, социально-культурных, социально-экономических, социально правовых услуг, из официальных источников средств массовой информации и интернет-ресурсов государственных органов
значительное
74
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к входным группам, к санитарно-бытовым помещениям, к территории объекта, в пути движения объектов, из официальных источников средств массовой информации, интернет-ресурсов государственных органов и сведений информационного портала Министерства труда и социальной защиты населения Республика Казахстан – "Интерактивная карта доступности"
грубое
75
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к зонам оказания услуг, к средствам информации и телекоммуникации на объекте, к общественным видам транспорта, из официальных источников средств массовой информации, интернет-ресурсов государственных органов и сведений информационного портала Министерства труда и социальной защиты населения Республика Казахстан – "Интерактивная карта доступности"
значительное
76
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими средствами, тифлотехническими средствами и специальными средствами передвижения (кресло-колясками) согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью, из официальных источников средств массовой информации и интернет-ресурсов государственных органов
грубое
77
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистом жестового языка для инвалидов по слуху, обязательными гигиеническими средствами, специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара и в условиях оказания услуг на дому согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью, из официальных источников средств массовой информации и интернет-ресурсов государственных органов
значительное

3. Бақылау субъектісі ұсынатын, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы берілетін есептілік пен мәліметтер мониторингісінің нәтижелері бойынша
78
Жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі - ЖАО) деректері бойынша арнаулы әлеуметтік қызметтің кепілдік берілген көлемін алушылардың нақты құрамының Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің және әлеуметтік қызметтер порталының есептік деректеріне сәйкес келмеуі
елеулі
79
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесіндегі немесе ЖАО-ның ақпаратындағы және әлеуметтік қызметтер порталының деректер бойынша әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-медициналық қызметтердің кепілдік берілген көлемінің орындалмау фактісінің болуы
өрескел
80
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік қызметтер порталының деректері бойынша әлеуметтік-психологиялық, әлеуметтік-педагогикалық, әлеуметтік-еңбек, әлеуметтік-мәдени, әлеуметтік-экономикалық, әлеуметтік-құқықтық қызметтердің кепілдік берілген көлемінің орындалмау фактісінің болуы
елеулі
81
ЖАО деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарға кіру топтарына, санитариялық-тұрмыстық үй-жайларға, объектінің аумағына, объектіге бару жолында қолжетімділігінің қамтамасыз етілмеу фактісінің болуы
өрескел
82
ЖАО деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарға қызмет көрсету аймақтарына, объектідегі ақпарат және телекоммуникация құралдарына, қоғамдық көлік түрлеріне қолжетімділігінің қамтамасыз етілмеу фактісінің болуы
елеулі
83
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік қызметтер порталының деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық құралдармен, тифлотехникалық құралдармен және арнайы жүріп-тұру құралдармен (кресло-арбалармен) қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
өрескел
84
Е-собес автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің немесе ЖАО ақпаратының және әлеуметтік қызметтер порталының деректері бойынша мүгедектігі бар адамдарды абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емделумен, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерді жеке көмекшінің қызметтерімен, есту қабілеті нашар мүгедектерді ымдау тілі маманымен, міндетті гигиеналық құралдармен, стационар, жартылай стационар және үйде қызмет көрсету жағдайларында халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтерімен қамтамасыз ету бөлігінде оңалту іс-шараларының орындалмау фактісінің болуы
елеулі

3. По результатам мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
78
Не соответствие фактического состава получателей гарантированного объема специальных социальных услуг по данным местных исполнительных органов (далее - МИО) с отчетными данными автоматизированной информационной системы Е-собес и Портала социальных услуг
значительное
79
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально - бытовых, социально- медицинских услуг по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портала социальных услуг или информации МИО
грубое
80
Наличие факта невыполнения гарантированного объема социально-психологических, социально-педагогических, социально-трудовых, социально-культурных, социально-экономических, социально правовых услуг по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портала социальных услуг или информации МИО
значительное
81
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к входным группам, к санитарно-бытовым помещениям, к территории объекта, в пути движения объектов по данным МИО
грубое
82
Наличие факта не обеспечения доступа лицам с инвалидностью к зонам оказания услуг, к средствам информации и телекоммуникации на объекте, к общественным видам транспорта по данным МИО
значительное
83
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими средствами, тифлотехническими средствами и специальными средствами передвижения (кресло-колясками) согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг или информации МИО
грубое
84
Наличие факта невыполнения реабилитационных мероприятий, в части обеспечения санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалистом жестового языка для инвалидов по слуху, обязательными гигиеническими средствами, специальными социальными услугами в области социальной защиты населения в условиях стационара, полустационара и в условиях оказания услуг на дому согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации инвалидов по данным автоматизированной информационной системы Е-собес и Портал социальных услуг или информации МИО
значительное

1) сәйкестігін міндетті түрде растауға жататын тауарларды беру кезінде сәйкестік сертификаты немесе сәйкестік туралы декларациясының бар болуы;
2) мемлекеттік тіркелуге және қайта тіркелуге тиіс медициналық бұйымдарға жататын техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар мен арнаулы жүріп-тұру құралдарын беру кезінде тіркеу куәлігінің бар болуы;
3) салықтық берешегі және әлеуметтік төлемдер бойынша берешегінің жоқ болуы;
4) банкроттық не тарату рәсіміне жатпайтындығы;
5) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізілмегені;
6) сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне және (немесе) Ұлттық әл-ауқат қорының сенімсіз әлеуетті өнім берушілерінің (өнім берушілердің) тізбесіне енгізілмегені;
7) тауарларды өткізу және (немесе) қызметтерді көрсету үшін шығарылған жерін, сипаттамаларын және бағасын растайтын құжаттарды ұсынғаны;
8) санаторий-курорттық емдеуді және медициналық оңалтуды ұсыну кезінде медициналық қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар болуы;
9) ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметін көрсету кезінде біліктілігін растайтын құжаты бар өнім берушілердің тіркелуі.
13
Мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы негізінде мүгедектігі бар адамдар әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді сатып алуға тапсырысты жүзеге асыруды қамтамасыз етуі
14
Комиссияның мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қызметтер порталына орналастыратын, әлеуметтік қызметтер порталы арқылы өнім беруші өзіне алған міндеттемелерді орындамау және (немесе) тиісінше орындамау туралы ақпаратты уақтылы қарауы және тиісті шешім қабылдауы
15
Комиссия жұмысының регламентін сақтау
16
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде мемлекеттік бюджет қаражатынан тауарлардың/көрсетілетін қызметтердің кепілдік берілген сомасын уақтылы өтеуді қамтамасыз ету
Лауазымды адам (дар)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(лауазымы) (қолы)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бақылау субъектісінің басшысы
(лауазымы) (қолы)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

1) наличию сертификата соответствия или декларации о соответствии при поставке товаров, подлежащих обязательному подтверждению соответствия;
2) наличию регистрационного удостоверения при поставке технических вспомогательных (компенсаторных) средств и специальных средств передвижения, относящихся к медицинским изделиям, подлежащим государственной регистрации и перерегистрации;
3) отсутствию налоговой задолженности и задолженности по социальным платежам;
4) отсутствие процедуры банкротства либо ликвидации;
5) отсутствию в реестре недобросовестных участников государственных закупок;
6) отсутствию в перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) Фонда национального благосостояния;
7) наличии документов, подтверждающих происхождение, характеристику и цену для реализации товаров и (или) оказания услуг;
8) наличии лицензии на осуществление медицинской деятельности при предоставлении санаторно-курортного лечения и медицинской реабилитологии;
9) наличии документа, подтверждающего квалификацию при оказании социальной услуги специалиста жестового языка.
13
Обеспечение поставщиками реализации лицам с инвалидностью на Портале социальных услуг товаров/услуг, указанных в индивидуальной программе абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
14
Своевременное рассмотрение комиссией информации, размещаемой лицом с инвалидностью на Портале социальных услуг, о неисполнении и (или) ненадлежащем исполнении обязательств, взятых поставщиком на себя посредством Портала социальных услуг и принятие соответствующего решения
15
Соблюдение регламента работы комиссии
16
Обеспечение своевременного возмещения гарантированной суммы товаров/услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через Портал социальных услуг
Должностное (ые) лицо (а)
_________________________________________________
(должность) (подпись)
_________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель субъекта контроля
_________________________________________________
(должность) (подпись)
_________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)