"Орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандар даярлауға 2022-2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № ҚР ДСМ-85 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 желтоқсанда № 30876 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № ҚР ДСМ-85 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29191 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың:
2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында саны 507 орын медицина кадрларын даярлауды жүзеге асыратын және ерекше мәртебесі бар жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандар даярлауға 2022 - 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;";
6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес саны 139 орын жоғары оқу орнынан кейінгі медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды PhD докторантурада даярлауға 2022 - 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;";
денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарында орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2022-2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында медицина кадрларын даярлауды жүзеге асыратын және ерекше мәртебесі бар жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандар даярлауға 2022 - 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғары оқу орнынан кейінгі медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарды PhD докторантурада даярлауға 2022-2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшамен бекітілген осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № ҚР ДСМ-85 "О размещении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с послесредним, высшим и послевузовским медицинским и фармацевтическим образованием на 2022-2023 учебный год"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № ҚР ДСМ-145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 декабря 2022 года № 30876
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № ҚР ДСМ-85 "О размещении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с послесредним, высшим и послевузовским медицинским и фармацевтическим образованием на 2022-2023 учебный год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29191) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием в организациях высшего и (или) послевузовского образования, осуществляющих подготовку медицинских кадров и имеющих особый статус, на 2022-2023 учебный год в количестве 507 мест согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским медицинским и фармацевтическим образованием в докторантуре PhD на 2022-2023 учебный год в количестве 139 мест согласно приложению 4 к настоящему приказу;";
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послесредним образованием в организациях образования в области здравоохранения на 2022-2023 учебный год, утвержденный приложением 1 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием в организациях высшего и (или) послевузовского образования, осуществляющих подготовку медицинских кадров и имеющих особый статус, на 2022-2023 учебный год, утвержденный приложением 2 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским медицинским и фармацевтическим образованием в докторантуре PhD на 2022-2023 учебный год, утвержденный приложением 4 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;

жоғары оқу орнынан кейінгі медициналық білімі бар мамандарды резидентурада даярлауға 2022-2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы көрсетілген бұйрыққа 5-қосымшамен бекітілген осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
Т. Султангазиев
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ ҚР ДСМ-145
Бұйрығына 1-қосымша
ҚР Денсаулық сақтау
министрінің міндетін
атқарушының
2022 жылғы 18 тамыздағы
№ ҚР ДСМ-85 бұйрығына
1-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарында орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2022-2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
№ п/п
Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары
Бөлінген орындардың жалпы саны
"Мейіргер ісі" мамандығы бойынша қолданбалы бакалавриат бойынша бөлінген орындар саны
Оқу мерзімі

государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским медицинским образованием в резидентуре на 2022-2023 учебный год, утвержденный приложением 5 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
Приложение 1 к приказу
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № ҚР ДСМ-145
Приложение 1 к приказу
Исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 18 августа 2022 года № ҚР ДСМ-85
Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послесредним образованием в организациях образования в области здравоохранения на 2022-2023 учебный год
№ п/п
Организации образования в области здравоохранения
Общее количество выделенных мест
Количество выделенных мест по прикладному бакалавриату по специальности
"Сестринское дело"
Сроки обучения

3 жыл 6 ай
1 жыл 6 ай
1
Астана қаласы әкімдігінің "Жоғары медициналық колледжі" ШЖҚ МКК
26, оның ішінде 6 қазақ тілінде білім алушылар
20 қазақ тілінде білім алушылар
6 қазақ тілінде білім алушылар
2
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Көкшетау жоғары медициналық колледжі" МКҚК
25 орыс тілінде білім алушылар
-
25 орыс тілінде білім алушылар
3
"Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" ММ "Кеңес Одағының Батыры Мәншүк Мәметова атындағы Ақтөбе Жоғары медициналық колледжі" ШЖҚ МКК
12 қазақ тілінде білім алушылар
-
12 қазақ тілінде білім алушылар
4
Атырау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Атырау жоғары медициналық колледжі"
ШЖҚ КМК
14 қазақ тілінде білім алушылар
-
14 қазақ тілінде білім алушылар
5
"Республикалық жоғары медициналық колледжі" ЖШС
23 орыс тілінде білім алушылар
10 қазақ тілінде білім алушылар
13 орыс тілінде білім алушылар
6
Алматы қаласы қоғамдық денсаулық басқармасының "Жоғары медициналық колледжі" ШЖҚ МКК
20, оның ішінде 10 қазақ тілінде білім алушылар
10 орыс тілінде білім алушылар
10 қазақ тілінде білім алушылар -
7
Алматы облысының денсаулық сақтау басқармасы "Талдықорған жоғары медициналық колледжі" ШЖҚ МКК

3 года 6 мес.
1 год 6 мес.
1.
ГКП на ПХВ "Высший медицинский колледж" акимата города Астана
26 с казахским языком обучения
20 с казахским языком обучения
6 с казахским языком обучения
2.
ГККП "Кокшетауский высший медицинский колледж" при Управлении здравоохранения Акмолинской области
25 с русским языком обучения
-
25 с русским языком обучения
3.
ГКП "Актюбинский высший медицинский колледж имени героя Советского Союза Маншук Маметовой" на ПХВ ГУ "Управление здравоохранения Актюбинской области"
12 с казахским языком обучения
-
12 с казахским языком обучения
4.
КГП на ПХВ "Атырауский высший медицинский колледж" Управления здравоохранения Атырауской области
14 с казахским языком обучения
-
14 с казахским языком обучения
5.
ТОО "Республиканский высший медицинский колледж"
23, в том числе 10 с казахским языком обучения
10 с казахским языком обучения
13 с русским языком обучения
6.
КГП на ПХВ "Высший медицинский колледж" Управления общественного здоровья города Алматы
20, в том числе 10 с казахским языком обучения
10 с русским языком обучения
10 с казахским языком обучения
7.
ГКП на ПХВ "Талдыкорганский высший медицинский колледж" Государственного учреждения "Управление здравоохранения Жетысуской области"