Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-146 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 желтоқсанда № 30890 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
Т. Султангазиев
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
м.а.
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ ҚР ДСМ-146 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі - Тізбе)
1. "Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген "Фтизиатрия" фтизиопульмонология орталығынан мәліметтер ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет тізбесінде баяндалған.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген "Психиатрия" психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № ҚР ДСМ-146. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 декабря 2022 года № 30890
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
Приложение к приказу
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № ҚР ДСМ-146
Перечень некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень)
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20665) следующие изменения:
в правилах оказания государственной услуги "Предоставление сведений с Центра фтизиопульмонологии "Фтизиатрия", утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне государственной услуги согласно приложению к настоящем Правилам.";
приложение к вышеуказанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
в правилах оказания государственной услуги "Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Психиатрия", утвержденных приложением 2 к указанному приказу:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет тізбесінде баяндалған.";
Жоғарыда көрсетілген Қағидаларға қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 3-қосымшамен бекітілген "Наркология" психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет тізбесінде баяндалған.";
Жоғарыда көрсетілген Қағидаларға қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Халықтың шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын жекелеген санаттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-106/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21254 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Скринингтік зерттеулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ осы қарап-тексерулерді өткізудің қағидаларын, көлемі мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы ҚР ДСМ–174/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21572 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1–қосымшамен бекітілген скринингтік тексерулерге жататын адамдардың нысаналы топтары осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа скринингтік зерттеулерді өткізу қағидаларына, көлемі мен кезеңділігіне 1, 2, 3–қосымшалар осы Тізбеге 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшасымен бекітілген Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларында:

"5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне государственной услуги согласно приложению к настоящем Правилам.";
приложение к вышеуказанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
в правилах оказания государственной услуги "Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Наркология", утвержденных приложением 3 к указанному приказу:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне государственной услуги согласно приложению к настоящем Правилам.";
приложение к вышеуказанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-106/2020 "Об утверждении перечня отдельных категорий населения, подлежащих экстренной и плановой стоматологической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21254) следующие изменения:
приложение к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-174/2020 "Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих скрининговым исследованиям, а также правил, объема и периодичности проведения данных исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21572) следующие изменения:
Целевые группы подлежащих скрининговым исследованиям, утвержденные приложением 1 к вышеуказанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
в правилах, объемах и периодичности проведения скрининговых исследований, утвержденных приложением 2 к вышеуказанному приказу:
приложения 1, 2, 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7, 8 к настоящему Перечню.
4. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020 "Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21660) следующие изменения:
в Правилах проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:

2-тармақта 7-тармақша алып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
Еңбекке уақытша жарамсыздық сараптамасы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес медициналық қызметті жүзеге асыратын медициналық ұйымдарда жүргізіледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. "Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" немесе "Еңбекке уақытша жарамсыздық анықтамасын беру" мемлекеттік қызметтерді алу үшін жеке тұлғалар (көрсетілетін қызметті алушы) денсаулық сақтау субъектісіне (көрсетілетін қызметті беруші) жеке басын куәландыратын құжатты не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты (сәйкестендіру үшін) ұсына отырып жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші пациентке "Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" немесе "Еңбекке уақытша жарамсыздық анықтамасын беру" мемлекеттік қызметтерді тікелей жүгінген кезде немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы ұсынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет тізбесінде келтірілген.
Өтінімді электрондық түрде берген кезде жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде немесе портал арқылы - жеке басты куәландыратын құжатты не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты тапсырған сәттен бастап 30 (отыз) минуттан аспайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық форматта алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ қойылған порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұрау салуды қалыптастырады. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "Жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жібереді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушілер "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.";

подпункт 7) пункта 2 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Экспертиза временной нетрудоспособности проводится в медицинских организациях, осуществляющих медицинскую деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон).";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для получения государственных услуг "Выдача листа о временной нетрудоспособности" или "Выдача справки о временной нетрудоспособности" физические лица (услугополучатель) обращаются в субъект здравоохранения (услугодатель) с предоставлением документа, удостоверяющего личность, либо электронного документа из сервиса цифровых документов (для идентификации).
Услугодатель предоставляет пациенту государственные услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности" или "Выдача справки о временной нетрудоспособности" при самостоятельном обращении или через веб-портал "Электронного правительства" (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности", включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне государственной услуги согласно приложению 1 к указанному приказу.
При подаче заявки в электронном виде сведения о документе, удостоверяющем личность, услугодатель получает из сервиса цифровых документов (для идентификации) через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "Электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "Электронного правительства".
Срок оказания государственной услуги при самостоятельном обращении к услугодателю или через портал – с момента сдачи документа, удостоверяющего личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов, не более 30 (тридцати) минут.
Для получения государственной услуги в электронном формате, услугополучатель формирует запрос на получение государственной услуги на портале, подписанный ЭЦП. Результат оказания государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю в "Личный кабинет" в форме электронного документа.
Результатом государственной услуги является лист о временной нетрудоспособности по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".";

57-тармақтың 10-тармақшасы қазақ тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілсін, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"10) эмбриондарды көшіру операциясын жүргізген кезде эмбрион ауыстырылған күннен бастап жүктілік фактісіне дейін операцияны жүргізген медициналық ұйым парағы немесе еңбекке уақытша жарамсыздық парағын береді.
Жаңа туған баланы (балаларды), сондай-ақ биологиялық ананы суррогат ана ретінде (асырап алған) перзентханадан тікелей бала асырап алған (асырап алған) адамдарға баланың туған күнінен бастап күнтізбелік елу алты күнге дейін бастап еңбекке уақытша жарамсыздық парағы немесе анықтамасы беріледі.";
жоғарыда көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Мектепке дейінгі, мектеп жасындағы балаларды, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарының оқушыларын қоса алғанда, халықтың нысаналы топтарына профилактикалық медициналық қарап тексерулер жүргізу қағидаларын, көлемі мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-264/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21820 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген Қағидаларға қосымша осы Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Дәрігерлік-консультациялық комиссияның қызметі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі № ҚР ДСМ-34 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27505 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген дәрігерлік-консультациялық комиссияның қызметі туралы ережеге:
2-тармақтың 4-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
4) мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы (бұдан әрі – АОЖБ) – мүгедекті оңалтуды жүргізудің нақты көлемін, түрлері мен мерзімдерін айқындайтын құжат.
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. ДКК міндеттері:
1) ДКК ұсынылған пациенттерге медициналық көмек көрсету сапасын бағалау;
2) ДКК-ға жіберілген пациенттерге емдеу-диагностикалық, оңалту іс-шараларын жүргізудің диагностикалау мен емдеудің клиникалық хаттамаларына, денсаулық сақтау саласындағы медициналық көмек көрсету стандарттарына сәйкестігін бақылау;
3) емдеу-диагностикалық, оңалту іс-шараларын жүргізудің диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына, ұзақ ауыратын (кемінде екі ай) пациенттерге денсаулық сақтау саласындағы медициналық көмек көрсету стандарттарына сәйкестігін бақылау;

в подпункт 10) пункта 57 внести изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
приложение 1 к вышеуказанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню;
приложение 3 к вышеуказанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему Перечню.
5. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-264/2020 "Об утверждении правил, объема и периодичности проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, включая детей дошкольного, школьного возрастов, а также учащихся организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21820) следующие изменения:
приложение к указанным Правилам изложить в следующей редакции согласно приложению 11 к настоящему Перечню.
6. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № ҚР ДСМ-34 "Об утверждении Положения о деятельности врачебно-консультативной комиссии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27505) следующие изменения:
в положении о деятельности врачебно-консультативной комиссии, утвержденном указанным приказом:
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) индивидуальная программа абилитации и реабилитации лица с инвалидностью (далее – ИПАР) – документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации лица с инвалидностью.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Задачами ВКК являются:
1) оценка качества оказания медицинской помощи пациентам, представленным на ВКК;
2) контроль за соответствием проведения лечебно-диагностических, реабилитационных мероприятий пациентам, направленным на ВКК, клиническим протоколам диагностики и лечения, стандартам оказания медицинской помощи в области здравоохранения;
3) контроль за соответствием проведения лечебно-диагностических, реабилитационных мероприятий клиническим протоколам диагностики и лечения, стандартам оказания медицинской помощи в области здравоохранения длительно болеющим (не менее двух месяцев) пациентам;

4) мүгедектігі адамның АОЖБ - қа медициналық бөлігінің іске асырылуын бақылау;
5) пациенттерді МӘС-қа уақтылы және негізделген түрде жіберу;
6) АОЖБ-ның медициналық бөлігін қоса алғанда, пациенттерді МӘС-ке жіберу кезінде медициналық есепке алу құжаттамасын ресімдеу мерзімдері мен сапасын бақылау;
7) ДКК-ға жіберілген пациенттердің денсаулық жағдайын бағалау және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ДКК қорытындысын шығару;
8) еңбекке уақытша жарамсыздық парақтарын немесе анықтамаларын беруді және ұзартуды бақылау;
9) МӘС-ке негізсіз жіберуге талдау жүргізу және ДКК қызметін жақсарту жөнінде шаралар қабылдау;
10) ДКК құзыретіне жататын мәселелер бойынша МӘС аумақтық бөлімдерімен өзара іс-қимыл жасау.";
17-тармақтың 18-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"17) МӘС-ке консультация мақсатында жіберілген, үйде, стационарлық жағдайда немесе сырттай куәландыру (қайта куәландыру) қажет болған жағдайда, АОЖБ-ның әлеуметтік және кәсіптік бөлігін қалыптастыруға немесе түзетуге жіберілген жағдайларда жүргізіледі.";
жоғарыда көрсетілген Ережеге 2-қосымша осы Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) контроль за реализацией медицинской части ИПАР лица с инвалидностью;
5) своевременное и обоснованное направление пациентов на МСЭ;
6) контроль за сроками и качеством оформления медицинской учетной документации при направлении пациентов на МСЭ, включая медицинскую часть ИПАР;
7) оценка состояния здоровья пациентов, направленных на ВКК и вынесение заключения ВКК в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) контроль за выдачей и продлением листов или справок о временной нетрудоспособности;
9) проведение анализа необоснованного направления на МСЭ и принятие мер по улучшению деятельности ВКК;
10) взаимодействие с территориальными отделами МСЭ по вопросам, относящимся к компетенции ВКК.";
подпункт 17) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"17) в случаях направления на МСЭ с целью освидетельствования (переосвидетельствования) на дому, в стационарных условиях или заочно, направления на формирование или коррекцию социальной и профессиональной части ИПАР";
приложение 2 к вышеуказанному Положению изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему Перечню.

7. "Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27833 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидаларында қосымша:

7. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 апреля 2022 года № ҚР ДСМ-37 "Об утверждении правил оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27833) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях, утвержденных указанным приказом:

қағидаларда 1-қосымша осы Тізбеге 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша мынадай жолдармен толықтырылсын:
1504-1
А02.095.000
Консультация: есту протезі (акустик)
1504-2
А02. 094.000
Консультация: Сурдопедагог
1504-3
D950.227
Жол үсті аудиометриясы
1504-4
D95.480.227
Есту аппаратын баптау
1504-5
D95.480.228
Есту аппаратын таңдау
1504-6
D95.480. 226
Аудио (сөйлеу) процессорын қосу

приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему Перечню;
приложение 2 к указанным Правилам дополнить следующими строками:
"
1504-1
А02.095.000
Консультация: Слухопротезист (акустик)
1504-2
А02.094.000
Консультация: Сурдопедагог
1504-3
D950.227
Надпороговая аудиометрия
1504-4
D95.480.227
Настройка слухового аппарата
1504-5
D95.480.228
Подбор слухового аппарата
1504-6
D95.480.226
Подключение аудио (речевого) процессора

1504-7
D95.480.224
Есту аппараттарының шығу деңгейін нақты құлақты өлшеу арқылы тексеру
1386-жол мыналай редакцияда жазылсын:
1386
D00.121.027
Балаларға арналған ингаляциялық наркоз
1386 - 1
D00.121.028
Ересектерге арналған ингаляциялық наркоз
қағидалар 3-қосымшасын осы Тізбеге 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
1-қосымша
"Фтизиатрия"
Фтизиопульмонология
орталығынан мәліметтер ұсыну"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 1-қосымша
""Фтизиатрия" Фтизиопульмонология орталығынан мәліметтер ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Қызмет берушінің атауы
Денсаулық сақтау ұйымдары
2.
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Жеке тұлғалар
3.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға сұрау берген сәттен бастап – 30 (отыз) минут
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы қойылатын негізгі талаптардың тізбес қосымшаға сәйкес туберкулезбен ауыратын науқастардың динамикалық байқауда тұрғаны туралы (немесе динамикалық бақылаудың болмауы) қарау режиміндегі мәлімет
7.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Портал жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Электрондық сұрау салу
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Сұрау салу жасалған адамның келісімінің болмауы
11.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар. Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: Порталдағы "жеке кабинеттен" ұсынылған мәліметтер сұратылып отырған тұлғаның келісімі болған жағдайда, сондай-ақ порталдағы хабарламаға жауап ретінде бір реттік парольді беру жолымен немесе қысқа мәтіндік хабарламаны жіберу жолымен субъектінің порталда тіркелген ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қолданылу мерзімі –күнтізбелік 10 күн.
"Фтизиатрия"
Фтизиопульмонология
орталығынан мәліметтер ұсыну"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
көрсетуге қойылатын
негізгі талаптарға
2-қосымша
нысан
Сведения/Мәлімет (туберкулезбен ауыратын науқастардың динамикалық бақылауда тұратыны немесе тұрмайтыны)
Берілген күні ________________________________________________
Дата выдачи
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ___________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
Туған күні __________________________________________________
Дата рождения
Мекенжайы _________________________________________________
Адрес (место жительства)
Динамикалық бақылауда тұратыны (тұрмайтыны) _________состоит/не состоит_________
На динамическом наблюдении
Деректер _________________________ақпараттық жұйесімен берілген
Данные предоставлены информационной системой ______________
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
2-қосымша
""Психиатрия" Психикалық
денсаулық орталығынан
мәліметтер
ұсыну" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Психиатрия" Психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Қызмет берушінің атауы
Денсаулық сақтау ұйымдары
2.
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Жеке тұлғалар
3.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға сұрау берген сәттен бастап – 30 (отыз) минут
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы динамикалық байқауда тұрғаны туралы (немесе динамикалық бақылаудың болмауы) қарау режиміндегі мәлімет
7.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Портал жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Электрондық сұрау салу
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Сұрау салу жасалған адамның келісімінің болмауы
11.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар. Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: Порталдағы "жеке кабинеттен" ұсынылған мәліметтер сұратылып отырған тұлғаның келісімі болған жағдайда, сондай-ақ порталдағы хабарламаға жауап ретінде бір реттік парольді беру жолымен немесе қысқа мәтіндік хабарламаны жіберу жолымен субъектінің порталда тіркелген ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қолданылу мерзімі –күнтізбелік 10 күн.
"Психиатрия" Психикалық
денсаулық орталығынан
мәліметтер
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет көрсетуге қойылатын
негізгі талаптарға
қосымша
Сведения/Мәлімет (психикалық мінез-құлық бұзылуларымен науқастардың динамикалық бақылауда тұрғаны туралы (немесе динамикалық бақылауда болмауы)
Берілген күні ________________________________________________
Дата выдачи
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ___________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
Туған күні __________________________________________________
Дата рождения
Мекенжайы _________________________________________________
Адрес (место жительства)
Динамикалық бақылауда тұратыны (тұрмайтыны) _________состоит/не состоит_________
На динамическом наблюдении
Деректер _________________________ақпараттық жұйесімен берілген
Данные предоставлены информационной системой _______________
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
3-қосымша
"Наркология" Психикалық
денсаулық орталығынан
мәліметтер
ұсыну" мемлекеттік қызмет
көрсету
қағидаларына 4-қосымша
"Наркология" Психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Қызмет берушінің атауы
Денсаулық сақтау ұйымдары
2.
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Жеке тұлғалар
3.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға сұрау берген сәттен бастап – 30 (отыз) минут
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы динамикалық бақылауда тұрғаны туралы (немесе динамикалық бақылауда болмауы) қарау режиміндегі мәлімет
7.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Портал жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Электрондық сұрау салу
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Сұрау салу жасалған адамның келісімінің болмауы
11.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар. Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: Порталдағы "жеке кабинеттен" ұсынылған мәліметтер сұратылып отырған тұлғаның келісімі болған жағдайда, сондай-ақ порталдағы хабарламаға жауап ретінде бір реттік парольді беру жолымен немесе қысқа мәтіндік хабарламаны жіберу жолымен субъектінің порталда тіркелген ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Қолданылу мерзімі – күнтізбелік 10 күн.
"Наркология" Психикалық
денсаулық орталығынан
мәліметтер
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет көрсетуге қойылатын
негізгі талаптарға
қосымша
Сведения/Мәлімет (наркологиялық науқастардың динамикалық бақылауда тұрғаны туралы (немесе динамикалық бақылауда болмауы)
Берілген күні ________________________________________________
Дата выдачи
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ___________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
Туған күні __________________________________________________
Дата рождения
Мекенжайы _________________________________________________
Адрес (место жительства)
Динамикалық бақылауда тұратыны (тұрмайтыны) _________состоит/не состоит_________
На динамическом наблюдении
Деректер _________________________ақпараттық жұйесімен берілген
Данные предоставлены информационной системой _______________
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
4-қосымша
Халықтың шұғыл және
жоспарлы стоматологиялық
көмек алуға жататын жекелеген
санаттарының
тізбесіне қосымша
Халықтың шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын жекелеген санаттарының тізбесі
Шұғыл стоматологиялық көмек алуға жататын халықтың санаттары
1.
18 жасқа дейінгі балалар
2.
Жүкті әйелдер
3.
Ұлы Отан соғысының ардагерлері
4.

1504-7
D95.480.224
Проверка выходного уровня сигнала слуховых аппаратов методом измерения в реальном ухе
"
строку 1386 изложить в следующей редакции:
"
1386
D00.121.027
Ингаляционный наркоз для детей
1386 - 1
D00.121.028
Ингаляционный наркоз для взрослых
"
приложение 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к перечню основных требоваий
к оказанию государственной услуги
"Предоставление сведений с Центра
фтизиопульмонологии "Фтизиатрия""
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Предоставление сведений с Центра фтизиопульмонологии "Фтизиатрия""
1.
Наименование услугодателя
Организации здравоохранения
2.
Наименование услугополучателя
Физические лица
3.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
4.
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи запроса на портал услугополучателем – 30 (тридцать) минут.
5.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
6.
Результат оказания государственной услуги
Сведения о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) больных туберкулезом согласно приложению к настоящему Перечню основных требований в режиме просмотра
7.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Портал круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
9.
Перечень документов сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
- Электронный запрос
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
- Отсутствие согласия лица, в отношение которого был сделан запрос
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777 Условия получения услуги третьими лицами: Электронный запрос третьих лиц, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Срок действия сведений – 10 календарных дней.
Приложение
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Предоставление сведений с Центра
фтизиопульмонологии "Фтизиатрия"
Форма
Сведения/Мәлімет (о состоянии или несостоянии на динамическом наблюдении больных туберкулезом)
Берілген күні ________________________________________________
Дата выдачи
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ___________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
Туған күні __________________________________________________
Дата рождения
Мекен жайы _________________________________________________
Адрес (место жительства)
Динамикалық бақылауда тұратыны (тұрмайтыны) ____________________ состоит/не состоит_________
На динамическом наблюдении
Деректер _________________________ақпараттық жүйесімен берілген
Данные предоставлены информационной системой _______________
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение
к правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление сведений
с Центра психического здоровья
"Психиатрия"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Психиатрия""
1.
Наименование услугодателя
Организации здравоохранения
2.
Наименование услугополучателя
Физические лица
3.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
4.
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи запроса на портал услугополучателем – 30 (тридцать) минут.
5.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
6.
Результат оказания государственной услуги
Сведения о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) в форме электронного документа согласно приложению к настоящему Перечню основных требований государственной услуги в режиме просмотра
7.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Портал круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
- Электронный запрос
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
- Отсутствие согласия лица, в отношение которого был сделан запрос
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777 Условия получения услуги третьими лицами: Электронный запрос третьих лиц, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Срок действия сведений - 10 календарных дней.
Приложение
к Перечню основных требований
к оказанию государственной
услуги "Предоставление сведений
с Центра Психического здоровья
"Психиатрия"
Форма
Сведения/Мәлімет (о динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) больных с психическими поведенческими расстройствами)
Берілген күні ________________________________________________
Дата выдачи
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ___________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
Туған күні __________________________________________________
Дата рождения
Мекен жайы _________________________________________________
Адрес (место жительства)
Динамикалық бақылауда тұратыны (тұрмайтыны) ____________________ состоит/не состоит_________
На динамическом наблюдении
Деректер _________________________ақпараттық жүйесімен берілген
Данные предоставлены информационной системой _______________
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение
к правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление сведений
с Центра психического здоровья
"Психиатрия"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Наркологи""
1.
Наименование услугодателя
Организации здравоохранения
2.
Наименование услугополучателя
Физические лица
3.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
4.
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи запроса на портал услугополучателем – 30 (тридцать) минут.
5.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
6.
Результат оказания государственной услуги
Сведения о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) в форме электронного документа согласно приложению к настоящему Перечню основных требований государственной услуги в режиме просмотра
7.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Портал круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
9.
Перечень документов сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
- Электронный запрос
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
- Отсутствие согласия лица, в отношение которого был сделан запрос
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777 Условия получения услуги третьими лицами: Электронный запрос третьих лиц, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Срок действия сведений – 10 календарных дней.
Приложение
к Переченю основных требований
к оказанию государственной
услуги "Предоставление
сведений с Центра
Психического здоровья
"Наркология"
Форма
Сведения/Мәлімет (о динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) наркологических больных)
Берілген күні ________________________________________________
Дата выдачи
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) ___________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
Туған күні __________________________________________________
Дата рождения
Мекен жайы _________________________________________________
Адрес (место жительства)
Динамикалық бақылауда тұратыны (тұрмайтыны) ____________________ состоит/не состоит_________
На динамическом наблюдении
Деректер _________________________ақпараттық жүйесімен берілген
Данные предоставлены информационной системой _______________
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-106/2020
Перечень отдельных категорий населения, подлежащих экстренной и плановой стоматологической помощи
Категории населения, подлежащие экстренной стоматологической помощи
1.
Дети до 18 лет
2.
Беременные женщины
3.
Ветераны Великой отечественной войны
4.

1, 2, 3-топтағы мүгедектігі бар адамдар
5.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналар
6.
Атаулы әлеуметтік көмекті алушылар
7.
Жасы бойынша зейнеткерлер
8.
Инфекциялық, әлеуметтік мәні бар аурулармен және айналасындағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын науқастар
9
Мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар
10
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектігі бар балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар
Жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын халықтың санаттары
1.
18 жасқа дейінгі балалар
2.
Жүкті әйелдер
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
5 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазандағы
№ ҚР ДСМ-174/2020 бұйрығына
1-қосымша
Скринингтік зерттеулерге жататын адамдардың нысаналы топтары
№ п/п
Мақсатты топ
Скринингтік зерттеулердің түрі
1
Артериялық гипертониямен, жүректің ишемиялық ауруымен, қант диабетімен, глаукомамен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын скринингтік зерттеулерден өтетін 30-дан 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
Артериялық гипертонияны, жүректің ишемиялық ауруын, қант диабетін, глаукоманы және мінез-құлықтық қауіп факторларын ерте анықтауға
2
Жатыр мойнының қатерлі ісіктерімен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын скринингтік зерттеулерден өтетін 30-дан 70 жасқа дейінгі әйелдер
Жатыр мойны обырын ерте анықтауға
3
Скринингтік зерттеулерден өтетін, сүт безінің қатерлі ісіктерімен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын 40 жастан 70 жасқа дейінгі әйелдер
Сүт безі обырын ерте анықтауға
4
Скринингтік зерттеулерден өтетін, тоқ ішектің қатерсіз және қатерлі ісіктерімен динамикалық байқауда тұрмайтын 50-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
Колоректальды обырды ерте анықтауға
5
Тәуекел топтары:
1) медицина қызметкерлері:
- Қанды қайта өңдеуге қатысатын инвазивтік емшаралар жүргізетін; гемодиализбен айналысатын қан қызметі ұйымдары ;
- хирургиялық, стоматологиялық, гинекологиялық, акушерлік, гематологиялық бейіндерде, сондай-ақ диагностика мен емдеудің инвазиялық әдістерін жүргізетін;
- клиникалық, иммунологиялық, вирусологиялық, бактериологиялық, паразитологиялық зертханаларда;
2) жоспарлы және шұғыл операциялық араласуларға түсетін пациенттер;
3) гемодиализ, гематология, онкология, транспланттау, жүрек-тамыр және өкпе хирургиясы орталықтары мен бөлімшелерінің пациенттері;
В және С вирустық гепатиттерін ерте анықтауға (2 кезеңдік)
6
Тәуекел топтары:

Лица с инвалидностью 1, 2, 3 группы
5.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа"
6.
Получатели адресной социальной помощи
7.
Пенсионеры по возрасту
8.
Больные инфекционными, социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
9
Неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком-с инвалидностью
10
Неработающие лица, осуществляющие уход за лицом с инвалидностью первой группы с детства
Категории населения, подлежащие плановой стоматологической помощи
1.
Дети до 18 лет
2.
Беременные женщины
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-174/2020
Целевые группы лиц, подлежащие скрининговым исследованиям
№ п/п Целевая группа Вид скрининговых исследований
1
Мужчины и женщины в возрасте от 30 до 70 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с артериальной гипертонией, ишемической болезнью сердца, сахарным диабетом, глаукомой
На раннее выявление артериальной гипертонии, ишемической болезни сердца, сахарного диабета, глаукомы и поведенческих факторов риска
2
Женщины в возрасте от 30 до 70 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с злокачественными новообразованиями шейки матки
На раннее выявление рака шейки матки
3
Женщины в возрасте от 40 до 70 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с злокачественными новообразованиями молочной железы
На раннее выявление рака молочной железы
4
Мужчины и женщины в возрасте от 50 до 70 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с доброкачественными и злокачественными новообразованиями толстой кишки
На раннее выявление колоректального рака
5
Группы риска:
1) медицинские работники:
- организаций службы крови, проводящие инвазивные процедуры, участвующие в переработке крови; занимающиеся гемодиализом;
- хирургического, стоматологического, гинекологического, акушерского, гематологического профилей, также проводящие инвазивные методы диагностики и лечения;
-клинических, иммунологических, вирусологических, бактериологических, паразитологических лабораторий;
2) пациенты, поступающие на плановые и экстренные оперативные вмешательства;
3) пациенты центров и отделений гемодиализа, гематологии, онкологии, трансплантации, сердечно-сосудистой и легочной хирургии;
4) пациенты, получающие гемотрансфузии, трансплантацию и пересадку органов (части органов), тканей, половых, фетальных, стволовых клеток и биологических материалов;
5) беременные женщины;
6) лица из ключевых групп населения, которые подвергаются повышенному риску заражения ВИЧ-инфекцией в силу особенностей образа жизни.
На раннее выявление вирусных гепатитов В и С (2 этапное)
6
Группы риска:

1) медицина қызметкерлері:
- Қанды қайта өңдеуге қатысатын инвазивтік емшаралар жүргізетін; гемодиализбен айналысатын қан қызметі ұйымдары ; ;
- хирургиялық, стоматологиялық, гинекологиялық, акушерлік, гематологиялық бейіндерде, сондай-ақ диагностика мен емдеудің инвазиялық әдістерін жүргізетін;
- клиникалық, иммунологиялық, вирусологиялық, бактериологиялық, паразитологиялық зертханаларда;
2) жоспарлы және шұғыл операциялық араласуларға түсетін пациенттер;
3) гемодиализ, гематология, онкология, транспланттау, жүрек-тамыр және өкпе хирургиясы орталықтары мен бөлімшелерінің пациенттері;
В және С вирустық гепатиттерін ерте анықтауға (1 сатылы)
Ауыл халқы қатарындағы адамдардың қосымша нысаналы топтары, скринингтік зерттеулерге жататындар
№ п/п
Мақсатты топ
Скринингтік зерттеулердің түрі
7
Артериялық гипертониямен, жүректің ишемиялық ауруымен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын скринингтік зерттеулерден өтетін 18-29 жас аралығындағы ерлер мен әйелдер
Мінез-құлықтық қауіп факторларын, артериялық гипертонияны ерте анықтауға,
жүректің ишемиялық ауруы
8
Скринингтік зерттеулерден өтетін, қант диабетімен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын 18-ден 29 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
Қант диабетін ерте анықтауға
9
Глаукомамен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын скринингтік зерттеулерден өтетін 18-29 жас аралығындағы ерлер мен әйелдер
Глаукоманы ерте анықтауға
10
Асқазан-ішек жолдарының ауруларымен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын скринингтік зерттеулерден өтетін 18-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
Асқазан-ішек жолдарының ауруларын ерте анықтауға
11
18 жастан 70 жасқа дейінгі, скринингтік зерттеулерден өтетін, бүйректің созылмалы ауруымен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын ерлер мен әйелдер
Бүйректің созылмалы ауруларын ерте анықтауға
12
Тыныс алу органдарының қатерлі ауруларымен және өкпе туберкулезімен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын скринингтік зерттеулерден өтетін 50-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
Тыныс алу ағзаларының ауруларын ерте анықтауға
13
55 жастан 70 жасқа дейінгі, скринингтік зерттеулерден өтетін, қуықасты безінің қатерлі ауруымен динамикалық БАҚЫЛАУДА тұрмайтын ерлер
Қуықасты безі обырын ерте анықтауға
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
6-қосымша
Скринингтік зерттеулерді өткізу
қағидалары, көлемі мен
кезеңділігіне 1-қосымша
Халықтың нысаналы топтарының скринингтік зерттеулерінің көлемі
Скринингтік зерттеулердің мақсатты тобы және түрі
Скринингтік зерттеулер көлемі
Қызметтер пакетінің атауы
1

1) медицинские работники:
- организаций службы крови, проводящие инвазивные процедуры, участвующие в переработке крови; занимающиеся гемодиализом;
- хирургического, стоматологического, гинекологического, акушерского, гематологического профилей, также проводящие инвазивные методы диагностики и лечения;
-клинических, иммунологических, вирусологических, бактериологических, паразитологических лабораторий;
2) пациенты, поступающие на плановые и экстренные оперативные вмешательства;
3) пациенты центров и отделений гемодиализа, гематологии, онкологии, трансплантации, сердечно-сосудистой и легочной хирургии;
4) пациенты, получающие гемотрансфузии, трансплантацию и пересадку органов (части органов), тканей, половых, фетальных, стволовых клеток и биологических материалов;
5) беременные женщины;
6) лица из ключевых групп населения, которые подвергаются повышенному риску заражения ВИЧ-инфекцией в силу особенностей образа жизни.
На раннее выявление вирусных гепатитов В и С (1 этапное)
Дополнительные целевые группы лиц, из числа сельского населения, подлежащие скрининговым исследованиям
№ п/п Целевая группа Вид скрининговых исследований
7
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с артериальной гипертонией, ишемической болезнью сердца
На раннее выявление поведенческих факторов риска, артериальной гипертонии,
ишемической болезни сердца
8
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с сахарным диабетом
На раннее выявление сахарного диабета
9
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с глаукомой
На раннее выявление глаукомы
10
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 70 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с заболеваниями желудочно-кишечного тракта
На раннее выявление заболеваний желудочно-кишечного тракта
11
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 70 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с хроническим заболеванием почек
На раннее выявление хронических заболеваний почек
12
Мужчины и женщины в возрасте от 50 до 70 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении со злокачественными заболеваниями органов дыхания и туберкулезом легких
На раннее выявление заболеваний органов дыхания
13
Мужчины в возрасте от 55 до 70 лет, проходящие скрининговые исследования, не состоящие на динамическом наблюдении с злокачественным заболеванием предстательной железы
На раннее выявление рака предстательной железы
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 1 к порядку,
объему и периодичности проведения
скрининговых исследований
Объем скрининговых исследований целевых групп населения
Целевая группа и вид скрининговых исследований Объем скрининговых исследований Наименование пакета услуг
1

Артериялық гипертонияны, жүректің ишемиялық ауруын, қант диабетін, глаукоманы, мінез-құлықтық қауіп факторларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 30-дан 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
Қабылдау: мейірбике немесе фельдшер
ТМККК
Маклаков бойынша көзішілік қысымды өлшеу немесе жанаспайтын пневмотонометрия
Экспресс әдісімен қан сарысуындағы жалпы холестеринді анықтау
Экспресс әдіспен қан сарысуындағы глюкозаны анықтау
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
Электрокардиографиялық зерттеу (12 бұрылыста)
Кеңес: Кардиолог
МӘМС
Кеңес: Эндокринолог
Кеңес: Офтальмолог
Ауыл халқының қосымша скринингтері үшін халықтың нысаналы топтарын скринингтік зерттеулердің көлемі
Мақсатты топ
Скринингтік зерттеулер көлемі
Қызметтер пакетінің атауы
7
Жылына 1 рет артериялық гипертонияны, жүректің ишемиялық ауруын, мінез-құлықтық қауіп факторларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 18-29 жастағы ерлер мен әйелдер
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике, фельдшер
Экспресс әдісімен қан сарысуындағы жалпы холестеринді анықтау
Қан сарысуындағы тығыздығы жоғары липопротеидтерді талдағышта анықтау немесе Қан сарысуындағы тығыздығы жоғары липопротеидтерді қол әдісімен анықтау
Электрокардиографиялық зерттеу (12 бұрылыста)
Кенес: Кардиолог
МӘМС
8
Жылына 1 рет Қант диабетін ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 18-ден 29 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
Экспресс әдіспен қан сарысуындағы глюкозаны анықтау
Қандағы гликозилденген гемоглобинді анализаторда анықтау
МӘМС
Қалқанша безінің УДЗ
Кенес: Эндокринолог
9
Глаукоманы ерте анықтауға жылына 1 рет скринингтік зерттеуге жататын 18-29 жас аралығындағы ерлер мен әйелдер
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
Маклаков бойынша көзішілік қысымды өлшеу (1 көз)
Кенес: Офтальмолог
МӘМС
12
50-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер жылына 1 рет тыныс алу органдарының ауруларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
Диагностикалық флюорография (1 проекция)
Кенес: Фтизиатр
Кеуде қуысының шолу органдарының рентгенографиясы (1 проекция)
МӘМС
Кеуде қуысы мен көкірек қуысы ағзаларының компьютерлік томографиясы
Кенес: Онколог
10
Асқазан-ішек жолы ауруларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 18-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер жылына 1 рет
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
Қан сарысуындағы жалпы билирубинді анализаторда анықтау немесе Қан сарысуындағы жалпы билирубинді қол әдісімен анықтау
ТМККК
Қан сарысуындағы аланинаминотрансферазаны (АЛаТ) талдағышта анықтау
Қан сарысуындағы аспартатаминотрансферазаны (АСаТ) талдағышта анықтау немесе Қан сарысуындағы аланинаминотрансферазаны (АЛаТ) қол әдісімен анықтау
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
МӘМС
Гепатобилиопанкреатиялық аймақтың УДЗ (бауыр, өт қабы, ұйқы безі, көкбауыр)
Экспресс әдіспен нәжісте жасырын қанды анықтау (гемокульт-тест)
Скринингтік жаппай бейне колоноскопия
Кенес: Гастроэнтеролог
11
Созылмалы бүйрек ауруларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 18-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер, жылына 1 рет
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
Анализаторда несептің жалпы талдауын зерттеу (несеп тұнбасының жасушалық элементтерінің санын есептей отырып, физикалық-химиялық қасиеттері) немесе несептің жалпы талдауын зерттеу қол әдісімен анықтау
Қан сарысуындағы креатининді анализаторда анықтау немесе Қан сарысуындағы креатининді қол әдісімен анықтау
МӘМС
Бүйректі, қуықты қалдық несепті анықтаумен УДЗ
Кенес: Уролог
Кенес: Нефролог
13

Мужчины и женщины в возрасте от 30 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление артериальной гипертонии, ишемической болезни сердца, сахарного диабета, глаукомы, поведенческих факторов риска
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
ГОБМП
Измерение внутриглазного давления по Маклакову или бесконтактная пневмотонометрия
Определение общего холестерина в сыворотке крови экспресс методом
Определение глюкозы в сыворотке крови экспресс методом
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
Электрокардиографическое исследование (в 12 отведениях) с расшифровкой
Консультация: Кардиолог
ОСМС
Консультация: Эндокринолог
Консультация: Офтальмолог
Объем скрининговых исследований целевых групп населения для дополнительных скринингов сельского населения
Целевая группа Объем скрининговых исследований Наименование пакета услуг
2
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление артериальной гипертонии, ишемической болезни сердца, поведенческих факторов риска 1 раз в год
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
ГОБМП
Прием: Сестра медицинская, фельдшер
Определение общего холестерина в сыворотке крови экспресс методом
Определение липопротеидов высокой плотности в сыворотке крови на анализаторе
Электрокардиографическое исследование (в 12 отведениях) с расшифровкой
Консультация: Кардиолог
ОСМС
3
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление сахарного диабета 1 раз в год
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
ГОБМП
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
Определение глюкозы в сыворотке крови экспресс методом или определение липопротеидов высокой плотности в сыворотке крови ручным методом
Определение гликолизированного гемоглобина в крови на анализаторе
ОСМС
УЗИ щитовидной железы
Консультация: Эндокринолог
4
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление глаукомы 1 раз в год
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
ГОБМП
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
Измерение внутриглазного давления по Маклакову (1 глаз)
Консультация: Офтальмолог
ОСМС
5
Мужчины и женщины в возрасте от 50 до 70 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление заболеваний органов дыхания 1 раз в год
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
ГОБМП
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
Диагностическая флюорография (1 проекция)
Консультация: Фтизиатр
Рентгенография обзорная органов грудной клетки (1 проекция)
ОСМС
Компьютерная томография органов грудной клетки и средостения
Консультация: Онколог
6
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 70 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление заболеваний желудочно-кишечного тракта 1 раз в год
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
ГОБМП
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
Определение общего билирубина в сыворотке крови на анализаторе или определение общего билирубина в сыворотке крови ручным методом
ГОБМП
Определение аланинаминотрансферазы (АлаТ) в сыворотке крови на анализаторе или определение аланинаминотрансферазы (АлаТ) в сыворотке крови ручным методом
Определение аспартатаминотрансферазы (АсаТ) в сыворотке крови на анализаторе или определение аспартатаминотрансферазы (АсаТ) в сыворотке крови ручным методом
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
ОСМС
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
Обнаружение скрытой крови в кале (гемокульт-тест) экспресс методом
Тотальная видеоколоноскопияскрининговая
Консультация: Гастроэнтеролог
7
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 70 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление хронических заболеваний почек, 1 раз в год
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
Прием: Сестра медицинская или фельдшер
ГОБМП
Определение креатинина в сыворотке крови на анализаторе или определение креатинина в сыворотке крови ручным методом
Исследование общего анализа мочи на анализаторе (физико-химические свойства с подсчетом количества клеточных элементов мочевого осадка) или исследование мочи общеклиническое (общий анализ мочи) ручным методом
ОСМС
УЗИ почек, мочевого пузыря с определением остаточной мочи
Консультация: Уролог
Консультация: Нефролог
13

Қуықасты безі обырын ерте анықтауға скринингтік зерттеуге жататын 55 жастан 70 жасқа дейінгі ерлер 2 жылда 1 рет
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
Қан сарысуындағы жалпы простатқа тән антигенді (ПСА) ИФТ-әдісімен анықтау
МӘМС
Қуық асты безі мен қуықтың қалдық несепті анықтаумен трансабдоминальді УДЗ
Эндоскопиялық шымшу биопсиясы
1 блок-препаратты гистологиялық зерттеу 3 күрделілік санатындағы операциялық-биопсиялық материалды зерттеу
Кенес: Хирург
Кенес: Уролог
14
Сүт безі обырын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 40-тан 70 жасқа дейінгі әйелдер
Кенес: Акушер-гинеколог
МӘМС
Кенес (2 рентгенограмманы оқу): Рентгенолог
Кенес: Онколог/Онколог-хирург
Кенес: Маммолог
Сүт бездерін УДЗ
Мақсатты маммография (1 проекция)
Стереотаксикалық бақылаудағы пункциялық / аспирациялық биопсия
Трепанобиопсия
1 блок-препаратты гистологиялық зерттеу 3 күрделілік санатындағы операциялық-биопсиялық материалды зерттеу
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
Маммография (4 сурет)
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
7-қосымша
Скринингтік зерттеулерді өткізу
қағидалары, көлемі мен
кезеңділігіне 2-қосымша
В және С вирустық гепатиттері мен онкологиялық ауруларды ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын халықтың нысаналы топтарының скринингтік зерттеулерінің көлемі
Скринингтік зерттеулердің мақсатты тобы және түрі
Қызметтің атауы
Қызметтер пакетінің атауы
3
Сүт безі обырын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 40-тан 70 жасқа дейінгі әйелдер
Кенес: Акушер-гинеколог
МӘМС
Кенес (2 рентгенограмманы оқу): Рентгенолог
Кенес: Онколог/Онколог-хирург
Кенес: Маммолог
Сүт бездерін УДЗ
Мақсатты маммография (1 проекция)
Стереотаксикалық бақылаудағы пункциялық / аспирациялық биопсия
Трепанобиопсия
1 блок-препаратты гистологиялық зерттеу 3 күрделілік санатындағы операциялық-биопсиялық материалды зерттеу
Маммография (4 сурет)
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер немесе акушерка
2
Жатыр мойны обырын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 30-дан 70 жасқа дейінгі әйелдер
Кенес: Акушер-гинеколог
МӘМС
Кенес: Онколог немесе онколог-хирург немесе онколог-гинеколог
Видеокольпоскопия либо кольпоскопия
Жатыр мойны биопсиясы
1 блок-препаратты гистологиялық зерттеу 3 күрделілік санатындағы операциялық-биопсиялық материалды зерттеу
Жатыр мойнынан жағындыны цитологиялық зерттеу Пап-тест не жатыр мойнынан жағындыны цитологиялық зерттеу сұйықтық цитология аппаратындағы ПАП-тест
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер немесе акушерка
Онкоцитологияға сүртінді алу
4
Колоректалдық обырды ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 50-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
Экспресс әдіспен нәжісте жасырын қанды анықтау (гемокульт-тест)
МӘМС
Скринингтік жаппай бейне колоноскопия
Эндоскопическая щипковая биопсия
1 блок-препаратты гистологиялық зерттеу 3 күрделілік санатындағы операциялық-биопсиялық материалды зерттеу
Кенес: Онколог немесе онколог-хирург
Кенес: Хирург
Кенес: Гастроэнтеролог
Кенес: Проктолог
5
В және С вирустық гепатиттерін ерте анықтауға қауіп тобындағы адамдарды скринингтік зерттеу (2 кезеңдік)
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер немесе акушерка
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
Тамырдан қан алу
Қан сарысуындағы HBsAg ИФТ-әдісімен анықтау
МӘМС
Қан сарысуындағы С гепатиті вирусына антиденелерді ИФТ-әдісімен жиынтық анықтау
Жоғары сапалы ПТР әдісімен биологиялық материалда С гепатиті вирусының РНҚ анықтау
6
В және С вирустық гепатиттерін ерте анықтауға қауіп тобынан иммунокомпрометирленген тұлғаларды скринингтік зерттеу (1 кезеңді)
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер немесе акушерка
ТМККК
Тамырдан қан алу
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
Қан сарысуындағы HBsAg ИФТ-әдісімен анықтау
МӘМС
Қан сарысуындағы IgG-ді HBsAg-қа ИФТ-әдісімен анықтау
Қан сарысуындағы IgM HBsAg ИФТ-әдісімен анықтау
Қан сарысуындағы С гепатиті вирусына антиденелерді ИФТ-әдісімен жиынтық анықтау
Жоғары сапалы ПТР әдісімен биологиялық материалда С гепатиті вирусының РНҚ анықтау
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
8-қосымша
Скринингтік зерттеулерді өткізу
қағидалары, көлемі мен
кезеңділігіне 3-қосымша
Халықтың скринингтік зерттеулерін аяқтау мерзімділігі мен мерзімдері
Наименование целевой группы
Периодичность
Срок завершения исследования
1
Артериялық гипертонияны, жүректің ишемиялық ауруын, қант диабетін, глаукоманы, мінез-құлықтық қауіп факторларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 30-дан 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
2 жылда 1 рет
60 күн
2
Жатыр мойны обырын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 30-дан 70 жасқа дейінгі әйелдер
4 жылда 4 рет
60 күн
3
Сүт безі обырын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 40-тан 70 жасқа дейінгі әйелдер
2 жылда 1 рет
60 күн
4
Колоректалдық обырды ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 50-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
2 жылда 1 рет
60 күн
5
В және С вирустық гепатиттерін ерте анықтауға азаматтардың декреттелген санаттары (2 кезеңдік)
6 айда 1 реттен жиі емес
3 ай
6
В және С вирустық гепатиттерін ерте анықтауға азаматтардың иммунокомпрометирленген декреттелген санаттары (1-кезең)
6 айда 1 реттен жиі емес
3 ай
Ауыл тұрғындары үшін қосымша скринингтік зерттеулерді аяқтау мерзімділігі мен мерзімдері
Нысаналы топтың атауы
Периодичность
Зерттеудің аяқталу мерзімі
7
Артериялық гипертонияны, жүректің ишемиялық ауруын және мінез-құлықтық қауіп факторларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 18-ден 29 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
1 жылда 1 рет
60 күн
8
18 жастан 29 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер қант диабетін ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын әйелдер
1 жылда 1 рет
60 күн
9
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление глаукомы
1 жылда 1 рет
60 күн
10
50-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер тыныс алу органдарының ауруларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын
1 жылда 1 рет
30 күн
11
Асқазан-ішек ауруларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 18-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
1 жылда 1 рет
60 күн
12
Бүйректің созылмалы ауруларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 18-ден 70 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер
1 жылда 1 рет
60 күн
13

Мужчины в возрасте от 55 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление рака предстательной железы 1 раз в 2 года
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
ГОБМП
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
Определение общего простат-специфический антиген (ПСА) в сыворотке крови ИФА-методом
ОСМС
Трансабдоминальное УЗИ предстательной железы и мочевого пузыря с определением остаточной мочи
Эндоскопическая щипковая биопсия
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
Консультация: Хирург
Консультация: Уролог
14
Женщины в возрасте от 40 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление рака молочной железы
Консультация: Акушер-гинеколог
ОСМС
Консультация (2 читка рентгенограммы): Рентгенолог
Консультация: Онколог или Онколог-хирург
Консультация: Маммолог
УЗИ молочных желез
Прицельная маммография (1 проекция)
Пункционная/аспирационная биопсия под стереотаксическим контролем
Трепанобиопсия
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
ГОБМП
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер либо акушерка
Маммография (4 снимка)
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 2 к порядку,
объему и периодичности
проведения скрининговых
исследований
Объем скрининговых исследований целевых групп населения, подлежащих скрининговым исследованиям на раннее выявление вирусных гепатитов В и С и онкологических заболеваний
Целевая группа и вид скрининговых исследований Наименование услуги Наименование пакета услуг
3
Женщины в возрасте от 40 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление рака молочной железы
Консультация: Акушер-гинеколог
ОСМС
Консультация (2 читка рентгенограммы): Рентгенолог
Консультация: Онколог или Онколог-хирург
Консультация: Маммолог
УЗИ молочных желез
Прицельная маммография (1 проекция)
Пункционная/аспирационная биопсия под стереотаксическим контролем
Трепанобиопсия
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
Маммография (4 снимка)
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
ГОБМП
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер либо акушерка
2
Женщины в возрасте от 30 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление рака шейки матки
Консультация: Акушер-гинеколог
ОСМС
Консультация: Онколог либо онколог-хирург либо онколог-гинеколог
Видеокольпоскопия либо кольпоскопия
Биопсия шейки матки
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест либо цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест на аппарате жидкостной цитологии
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
ГОБМП
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер либо акушерка
Забор мазка на онкоцитологию
4
Мужчины и женщины в возрасте от 50 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление колоректального рака
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
ГОБМП
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
Обнаружение скрытой крови в кале (гемокульт-тест) экспресс методом
ОСМС
Тотальная видеоколоноскопияскрининговая
Эндоскопическая щипковая биопсия
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
Консультация: Онколог
Консультация: Хирург
Консультация: Гастроэнтеролог
Консультация: Проктолог
5
Скрининговые исследования лиц из групп риска (2 этапное) на раннее выявление вирусных гепатитов В и С
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер либо акушерка
ГОБМП
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
Забор крови из вены
Определение HbsAg в сыворотке крови ИФА-методом
ОСМС
Определение суммарных антител к вирусу гепатита C в сыворотке крови ИФА-методом
Обнаружение РНК вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР качественное
6
Скрининговые исследования иммунокомпреметированных лиц, из групп риска (1 этапное) на раннее выявление вирусных гепатитов В и С
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер либо акушерка
ГОБМП
Забор крови из вены
Прием: Терапевт, Семейный врач либо Врач общей практики
Определение HbsAg в сыворотке крови ИФА-методом
ОСМС
Определение IgG к HbsAg в сыворотке крови ИФА-методом
Определение IgM к HbsAg в сыворотке крови ИФА-методом
Определение суммарных антител к вирусу гепатита C в сыворотке крови ИФА-методом
Обнаружение РНК вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР качественное
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 3 к порядку,
объему и периодичности проведения
скрининговых исследований
Периодичность и сроки завершения скрининговых исследований населения
Наименование целевой группы Периодичность Срок завершения исследования
1
Мужчины и женщины в возрасте от 30 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление артериальной гипертонии, ишемической болезни сердца, сахарного диабета, глаукомы, поведенческих факторов риска
1 раз в 2 года
60 дней
2
Женщины в возрасте от 30 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление рака шейки матки
1 раз в 4 года
60 дней
3
Женщины в возрасте от 40 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление рака молочной железы
1 раз в 2 года
60 дней
4
Мужчины и женщины в возрасте от 50 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление колоректального рака
1 раз в 2 года
60 дней
5
Декретированные категории граждан (2 этапное) на раннее выявление вирусных гепатитов В и С
не чаще 1 раза в 6 месяцев
3 месяца
6
Иммунокомпрометированные декретированные категории граждан (1 этапное) на раннее выявление вирусных гепатитов В и С
не чаще 1 раза в 6 месяцев
3 месяца
Периодичность и сроки завершения дополнительных скрининговых исследований для сельского населения
Наименование целевой группы Периодичность Срок завершения исследования
7
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление артериальной гипертонии, ишемической болезни сердца и поведенческих факторов риска
1 раз в год
60 дней
8
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление сахарного диабета
1 раз в год
60 дней
9
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 29 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление глаукомы
1 раз в год
60 дней
10
Мужчины и женщины в возрасте от 50 до 70 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление заболеваний органов дыхания
1 раз в год
30 дней
11
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 70 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление заболеваний желудочно-кишечного
1 раз в год
60 дней
12
Мужчины и женщины в возрасте от 18 до 70 лет подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление хронических заболеваний почек
1 раз в год
60 дней
13

Қуық асты безінің қатерлі ісігін ерте анықтауға скринингтік зерттеулерге жататын 55-тен 70 жасқа дейінгі ерлер
1 жылда 1 рет
60 күн
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
9-қосымша
Еңбекке уақытша
жарамсыздыққа
сараптама жүргізу, сондай-ақ
еңбекке уақытша жарамсыздық
парағын немесе анықтамасын
беру қағидаларына
1 қосымша
"Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Денсаулық сақтау субъектілері.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші (тікелей жүгінген кезде);
2) "Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде немесе портал арқылы - құжатты тапсырған сәттен бастап 30 (отыз) минуттан аспайды.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ не осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - дүйсенбіден жұмаға дейін (дүйсенбі – жұма үзіліссіз сағат 8.00-ден бастап 20.00-ге дейін, сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін), демалыс (жексенбі) және мереке күндеріне кезекші дәрігерлерінің жұмысын қамтамасыз ету арқылы. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш жұмыс күндері сағат 18.00-ге дейін берілуі қажет;
2) портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге: жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
2) порталға: электрондық сұрау салу нысанындағы өтініш. Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімімен "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде бір реттік пароль беру немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

Мужчины в возрасте от 55 до 70 лет, подлежащие скрининговым исследованиям на раннее выявление рака предстательной железы
1 раз в год
60 дней
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
проведения экспертизы временной
нетрудоспособности, выдачи листа
или справки о временной
нетрудоспособности
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача листа о временной нетрудоспособности"
1
Наименование услугодателя
Субъекты здравоохранения.
2
Способы предоставления государственной услуги
1) услугодатель (при непосредственных обращениях);
2) веб-портал "Электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
при самостоятельном обращении к услугодателю или через портал – с момента сдачи услугополучателем документов не более 30 (тридцати) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Лист о временной нетрудоспособности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего стандарта.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 8.00 до 20.00 часов без перерыва, в субботу с 9.00 до 14.00 часов), с обеспечением работы дежурных врачей в выходные (воскресенье) и праздничные дни. Обращения на получение государственной услуги принимаются до 18.00 часов в рабочие дни.
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) к услугодателю: документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
2) на портал: заявление в форме электронного запроса. Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получают из сервиса цифровых документов (для идентификации) через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының порталда тіркелген ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал хабарламасына жауап ретінде бір реттік пароль беру немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандус, шақыру түймесі, Зағиптар мен нашар көретіндерге арналған тактильді жол, күту залы, құжаттар үлгілері бар тағандар болуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінде, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығында Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
10-қосымша
Еңбекке уақытша
жарамсыздыққа
сараптама жүргізу, сондай-ақ
еңбекке уақытша жарамсыздық
парағын немесе анықтамасын
беру қағидаларына
3-қосымша
"Уақытша еңбекке жарамсыздық туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесі
1
Қызмет берушінің атауы
Денсаулық сақтау субъектілері.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші (тікелей жүгінген кезде);
2) "Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде немесе портал арқылы - құжатты тапсырған сәттен бастап 30 (отыз) минуттан аспайды.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама не осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

1) установление недостоверности документа, представленного услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи услугополучателя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Для лиц с ограниченными физическими возможностями наличие пандуса, кнопки вызова, тактильной дорожки для слепых и слабовидящих, зала ожидания, стойки с образцами документов.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в справочных службах услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 10
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 3 к Правилам
проведения экспертизы временной
нетрудоспособности, выдачи листа
или справки о временной
нетрудоспособности
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача справки о временной нетрудоспособности"
Наименование услугодателя
Субъекты здравоохранения.
Способы предоставления государственной услуги
1) услугодатель (при непосредственных обращениях);
2) веб-портал "Электронного правительства" (далее – портал).
Срок оказания государственной услуги
при самостоятельном обращении к услугодателю или через портал - с момента сдачи услугополучателем документов не более 30 (тридцати) минут.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
Результат оказания государственной услуги
Справка о временной нетрудоспособности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего стандарта.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші - дүйсенбіден жұмаға дейін (дүйсенбі – жұма үзіліссіз сағат 8.00-ден бастап 20.00-ге дейін, сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін), демалыс (жексенбі) және мереке күндеріне кезекші дәрігерлерінің жұмысын қамтамасыз ету арқылы. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш жұмыс күндері сағат 18.00-ге дейін берілуі қажет;
2) портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге: жеке басын сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат;
2) порталға: электрондық сұрау салу нысанындағы өтініш. Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті "Электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777, 1414 телефоны арқылы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
11-қосымша
Мектепке дейінгі, мектеп
жасындағы
балаларды, сондай- ақ
техникалық
және кәсіптік, орта білімнен
кейінгі
және жоғары білім беру
ұйымдарының
білім алушыларын қоса алғанда,
халықтың нысаналы топтарына
профилактикалық медициналық
қарап-тексерулерді жүргізу
қағидалары, көлемі мен
кезеңділігіне 1-қосымша
Мектепке дейінгі, мектеп жасындағы балаларды, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарының оқушыларын қоса алғанда, халықтың нысаналы топтарын профилактикалық медициналық қарап-тексеру көлемі
Профилактикалық медициналық тексеріп-қарау көлемі
Мақсатты топ
Қызметтер пакетінің атауы
1
2
3
4
1
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
1 айлық балалар
ТМККК
Кенес: Хирург
МӘМС
Кенес: Невропатолог
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
2
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
2 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
3
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
3 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
4
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
4 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
5
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
5 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
6
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
6 айлық балалар
ТМККК
Кенес: Оториноларинголог
МӘМС
Кенес: Офтальмолог
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
7
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
7 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
8
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
8 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
9
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
9 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
10
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
10 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
11
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
11 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
12
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
12 айлық балалар
ТМККК
Жалпы қан талдауы
Жалпы зәр талдауы
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
13
Кенес: Хирург

1) услугодатель – с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 8.00 до 20.00 часов без перерыва, в субботу с 9.00 до 14.00 часов), с обеспечением работы дежурных врачей в выходные
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) к услугодателю: документ, удостоверяющий личность, либо электронного документа из сервиса цифровых документов (для идентификации)
2) на портал: заявление в форме электронного запроса.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "Электронного правительства".
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документа, представленного услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
Услугополучатель имеет возможность получения информации по телефону Единого контактного-центра по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 11
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 1
к правилам, объему и периодичности
проведения профилактических
медицинских осмотров целевых
групп населения, включая детей
дошкольного, школьного
возрастов, а также учащихся
организаций технического и
профессионального, послесреднего
и высшего образования
Объем профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, включая детей дошкольного, школьного возрастов, а также учащихся организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования
Объем профилактических медицинских осмотров Целевая группа Наименование пакета услуг
1 2 3 4
1
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 1 месяц
ГОБМП
Консультация: Хирург
ОСМС
Консультация: Невропатолог
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
ГОБМП
2
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 2 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
3
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 3 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
4
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 4 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
5
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 5 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
6
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 6 месяцев
ГОБМП
Консультация: Оториноларинголог
ОСМС
Консультация: Офтальмолог
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
ГОБМП
7
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 7 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
8
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 8 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
9
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 9 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
10
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 10 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
11
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 11 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
12
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 12 месяцев
ГОБМП
Общий анализ крови
Общий анализ мочи
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
13
Консультация: Хирург

1 жастан 2 жасқа дейінгі балалар
МӘМС
Кенес Оториноларинголог
Кенес Офтальмолог
Кенес: Невропатолог
14
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
1 жас және 3 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
15
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
1 жас және 6 айлық балалар
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
16
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
1 жас және 9 айлық балалар
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
17
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
2 жастағы балалар
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
18
Кенес: Оториноларинголог
2 жастан 3 жасқа дейінгі балалар
МӘМС
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы орта білім беру ұйымдары оқушыларының ауыз қуысын профилактикалық тексеру
МӘМС
19
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
2 жас 3 айлық балалар
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
20
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
2 жас 6 айлық балалар
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
21
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
2 жас 9 айлық балалар
Жалпы қан талдауы
Жалпы зәр талдауы
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
22
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
3 жастан 4 жасқа дейінгі балалар
ТМККК
Кенес: Хирург
МӘМС
Кенес: Оториноларинголог
Кенес: Невропатолог
Кенес: Офтальмолог
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы орта білім беру ұйымдары оқушыларының ауыз қуысын профилактикалық тексеру
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
23
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
4 жастан 5жасқа дейінгі балалар
ТМККК
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы орта білім беру ұйымдары оқушыларының ауыз қуысын профилактикалық тексеру
МӘМС
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
24
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
5 жастан 6 жасқа дейінгі балалар
ТМККК
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы орта білім беру ұйымдары оқушыларының ауыз қуысын профилактикалық тексеру
МӘМС
Жалпы қан талдауы
ТМККК
Жалпы зәр талдауы
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
25
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
6 жастан 7 жасқа дейінгі балалар
ТМККК
Кенес: Хирург
МӘМС
Кенес Оториноларинголог
Кенес: Невропатолог
Кенес: Офтальмолог
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы орта білім беру ұйымдары оқушыларының ауыз қуысын профилактикалық тексеру
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
26
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер

дети в возрасте с 1 до 2 лет
ОСМС
Консультация: Оториноларинголог
Консультация: Офтальмолог
Консультация: Невропатолог
14
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 1 года и 3 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
15
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 1 года и 6 месяцев
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
16
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 1 года и 9 месяцев
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
17
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 2 лет
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
18
Консультация: Оториноларинголог
дети в возрасте с 2 до 3 лет
ОСМС
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций
ОСМС
19
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 2 лет 3 месяцев
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
20
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 2 лет 6 месяцев
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
21
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте 2 лет 9 месяцев
Общий анализ крови
Общий анализ мочи
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
22
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте от 3 до 4 лет
ГОБМП
Консультация: Хирург
ОСМС
Консультация: Оториноларинголог
Консультация: Невропатолог
Консультация: Офтальмолог
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
ГОБМП
23
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте от 4 до 5 лет
ГОБМП
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций
ОСМС
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
ГОБМП
24
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте от 5 до 6 лет
ГОБМП
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций
ОСМС
Общий анализ крови
ГОБМП
Общий анализ мочи
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
25
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте от 6 до 7 лет
ГОБМП
Консультация: Хирург
ОСМС
Консультация: Оториноларинголог
Консультация: Невропатолог
Консультация: Офтальмолог
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
ГОБМП
26
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер

15 жастан 16 жасқа дейінгі балалар
ТМККК
Кенес: Хирург
МӘМС
Кенес: Оториноларинголог
Кенес: Невропатолог
Кенес: Офтальмолог
Кенес: Эндокринолог
Кенес: Уролог
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы орта білім беру ұйымдары оқушыларының ауыз қуысын профилактикалық тексеру
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
35
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
16 жастан 17 жасқа дейінгі балалар
ТМККК
Кенес: Офтальмолог
МӘМС
Кенес: Уролог
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы орта білім беру ұйымдары оқушыларының ауыз қуысын профилактикалық тексеру
Жалпы қан талдауы
ТМККК
Жалпы зәр талдауы
ТМККК
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
36
Қабылдау: Мейірбике немесе фельдшер
17 жастан 18 жасқа дейінгі балалар
ТМККК
Электрокардиографическое исследование (в 12 отведениях)
Кенес: Хирург
МӘМС
Кенес Оториноларинголог
Кенес Невропатолог
Электроэнцефалография
Кенес: Офтальмолог
Кенес Эндокринолог
Кенес: Уролог
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы орта білім беру ұйымдары оқушыларының ауыз қуысын профилактикалық тексеру
Қабылдау: Терапевт, Отбасылық дәрігер немесе жалпы практика дәрігері
ТМККК
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
12-қосымша
Дәрігерлік-консультативтік
комиссияның қызметінің
ережесіне
2-қосымша
Дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындыларының қолданылу мерзімдері
р / с
Қорытындының атауы
Қолданылу мерзімі
1.
Дәрілік затқа жеке төзбеушіліктің болуы немесе болмауы туралы, оның ішінде пациенттің көмек пен күтімнің қосымша түрлеріне қажеттілігін айқындай отырып, мәліметтері бар пациенттің денсаулық жағдайы туралы
6 ай
2.
Қызметкерді басқа жұмысқа ауыстыру үшін пациенттің денсаулық жағдайы туралы
3 ай (жүктілік кезеңінде − жүктілік және босану бойынша демалысқа шығуға дейін)
3.
Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиға нәтижесінде, сондай-ақ кәсіптік ауруы, олардың ауырлық дәрежесі анықталған кезде пациенттің денсаулығына келтірілген зақымдардың болуы туралы
3 ай
4.
Санаторийлік-курорттық емдеу жүргізу үшін көрсетілімдердің (қарсы көрсетілімдердің) болуы туралы
3 ай
5.
Стационарлық емдеуден кейін оңалтуға, оның ішінде мамандандырылған санаторийлік-курорттық ұйымдарға (бөлімшелерге) жіберу үшін көрсетілімдер болуы туралы
2 ай
6.
Медициналық және әлеуметтік көрсеткіштер бойынша жүктілікті жасанды үзуге жіберу туралы
Жүктілікті үзу сәтіне дейін
7.
Жұмысқа орналастыру кезінде азаматтарды медициналық куәландырудан өткізу нәтижелері туралы
12 ай
8.
Қаруды сатып алу, сақтау, алып жүру құқығына лицензия беру үшін азаматтарды медициналық куәландырудан өткізу нәтижелері туралы
12 ай
9.
Бала асырап алушы, қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген азаматтарды медициналық куәландырудан өткізу нәтижелері туралы
6 ай
10.
Кемтар 18 жасқа дейінгі балаларды ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің келісімімен психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияға жіберу туралы
6 ай
11.
Жоғары оқу орындарының студенттеріне, мектептердің, колледждердің (техникумдардың), кәсіптік-техникалық училищелердің оқушыларына академиялық демалыс беру, ауысу және бітіру емтихандарынан босату, дене жүктемесін шектеу, денсаулық жағдайы бойынша басқа факультетке немесе басқа оқу орнына ауыстыру туралы
3 ай
12.
Үйде оқыту мәселесін шешу үшін баланың денсаулық жағдайы туралы
Ауруға байланысты оқу жылының қорытындысында көрсетілген 1 айдан аяғына дейін
13.
Денсаулық жағдайы бойынша үйде оқытылған түлектерге, ұзақ емделуге мұқтаж және балаларға, сондай-ақ мүгедектігі бар балаларға арналған санаторийлік үлгідегі емдеу-профилактикалық және (немесе) сауықтыру білім беру мекемелерінде болған балаларды мемлекеттік (қорытынды) аттестаттаудан өткізу туралы мәселені шешу үшін баланың денсаулық жағдайы туралы
3 ай
14.
Дене шынықтыру сабақтарынан босату үшін мектептер, колледждер (техникумдар), кәсіптік-техникалық училищелер оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерінің денсаулық жағдайы туралы
Ауруға байланысты оқу жылының қорытындысында көрсетілген 1 айдан аяғына дейін
15.
Жоғары технологиялық медициналық қызметтер және шетелде емдеу көрсететін медициналық ұйымдарда консультация жүргізуге және (немесе) емдеуге жатқызу мәселелерін шешу үшін пациентті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары жанындағы комиссияға жіберу туралы
1 ай
16.
Адамдардың протездермен (тіс протездерінен басқа), протездік-ортопедиялық бұйымдармен қамтамасыз етілу мұқтаждығы туралы
12 ай
17.
Консультация мақсатында медициналық- әлеуметтік сараптауға жіберілген, үйде, стационарлық жағдайда немесе сырттай куәландыру (қайта куәландыру) қажет болған жағдайда, мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасының әлеуметтік және кәсіптік бөлігін қалыптастыруға немесе түзетуге жіберу туралы.
1 ай
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
13-қосымша
Амбулаториялық жағдайлардағы
мамандандырылған
медициналық көмек
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмектің медициналық қызметтердің тізбесі
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1.

дети в возрасте от 15 до 16 лет
ГОБМП
Консультация: Хирург
ОСМС
Консультация: Оториноларинголог
Консультация: Невропатолог
Консультация: Офтальмолог
Консультация: Эндокринолог
Консультация: Уролог
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
ГОБМП
35
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте от 16 до 17 лет
ГОБМП
Консультация: Офтальмолог
ОСМС
Консультация: Уролог
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций
Общий анализ крови
ГОБМП
Общий анализ мочи
ГОБМП
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
ГОБМП
36
Прием: Сестра медицинская либо фельдшер
дети в возрасте от 17 до 18 лет
ГОБМП
Электрокардиографическое исследование (в 12 отведениях)
Консультация: Хирург
ОСМС
Консультация: Оториноларинголог
Консультация: Невропатолог
Электроэнцефалография
Консультация: Офтальмолог
Консультация: Эндокринолог
Консультация: Уролог
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций
Прием: Врач участковый либо врач общей практики
ГОБМП
Приложение 12
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 2 к
Положению о деятельности
врачебно-консультативной комиссии
Сроки действия заключений врачебно-консультативной комиссии
п/п
Наименование заключения Срок действия
1.
О состоянии здоровья пациента со сведениями о наличии или отсутствии индивидуальной непереносимости к лекарственному средству, в том числе с определением нуждаемости пациента в дополнительных видах помощи и уходе
6 месяцев
2.
О состоянии здоровья пациента для перевода работника на другую работу
3 месяца (при беременности − до ухода в отпуск по беременности и родам)
3.
О наличии полученных повреждений здоровья пациента в результате несчастного случая, связанного с трудовой деятельностью, а также при установлении профессионального заболевания, степени их тяжести
3 месяца
4.
О наличии показаний (противопоказаний) для проведения санаторно-курортного лечения
3 месяца
5.
О наличии показаний для направления на реабилитацию после стационарного лечения, в том числе в специализированные санаторно-курортные организации (отделения)
2 месяца
6.
О направлении на искусственное прерывание беременности по медицинским и социальным показаниям
До момента прерывания беременности
7.
О результатах проведения медицинского освидетельствования граждан при трудоустройстве
12 месяцев
8.
О результатах проведения медицинского освидетельствования граждан для выдачи лицензии на право приобретения оружия
12 месяцев
9.
О результатах проведения медицинского освидетельствования граждан, желающих стать усыновителями, опекунами (попечителями) или приемными родителями
6 месяцев
10.
О направлении детей до 18 лет на психолого-медико-педагогическую консультацию
6 месяцев
11.
О предоставлении академического отпуска, освобождения от переводных и выпускных экзаменов, по ограничению физической нагрузки, перевода на другой факультет или в другое учебное заведение по состоянию здоровья студентам высших учебных заведений, учащимся школ, колледжей (техникумов), профессионально-технических училищ
3 месяца
12.
О состоянии здоровья ребенка для решения вопроса обучения на дому
От 1 месяца до конца, указанного в заключении учебного года в зависимости от заболевания
13.
О состоянии здоровья ребенка для решения вопроса о проведении государственной (итоговой) аттестации выпускников, обучавшихся по состоянию здоровья на дому, детей, нуждающихся в длительном лечении и находившихся в лечебно-профилактических и (или) оздоровительных образовательных учреждениях санаторного типа для детей, а также детей с инвалидностью
3 месяца
14.
О состоянии здоровья учащихся школ, колледжей (техникумов), профессионально-технических училищ, студентов высших учебных заведений для освобождения от уроков физической культуры
От 1 месяца до конца, указанного в заключении учебного года в зависимости от заболевания
15.
О направлении пациента на комиссии при местных органах государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы для решения вопросов проведения консультации и (или) госпитализации в медицинские организации, оказывающих высокотехнологические медицинские услуги и лечение за рубежом
1 месяц
16.
О нуждаемости лиц в обеспечении протезами (кроме зубных протезов), протезно-ортопедическими изделиями
12 месяцев
17.
О направлении на медико-социальная экспертиза с целью освидетельствования (переосвидетельствования) на дому, в стационарных условиях или заочно, направления на формирование или коррекцию социальной и профессиональной части индивидуального плана реабилитации лица с инвалидностью
1 месяц
Приложение 13
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
оказания специализированной
медицинской помощи
в амбулаторных условиях
Перечень медицинских услуг специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Полный код уcлуги Наименование услуги
1

D86.224.403
Гидроаденитті кесу
160.
D86.225.404
Көршиқанды кесу
161.
D86.227.406
Іріңдеген қажалуды кесу
162.
D86.272.408
Панарицияны кесу
163.
D86.273.409
Паронихияны кесу
164.
D86.228.413
Флегмоны кесу
165.
D86.229.414
Сыздауықты кесу
166.
D93.571.415
Таңу
167.
D97.881.503
Гипстік таңуды алу
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
министрлігінің
кейбір бұйрықтарға
өзгерістер енгізілетін
тізбеге
14-қосымша
Амбулаториялық жағдайда
мамандандырылған
медициналық көмек
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмекке жолдау үшін жүгінудің себептері
Өтініш себептерінің тобы
Өтініш себептерінің атауы
Аурудың атауы
Аурулардың халықаралық статистикалық жіктелуі,
10 қайта қарау бойынша код
(АХЖ-10 коды)
1-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмектің тізбесі
2-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмектің тізбесі
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Айналасындағылар үшін қауіп төндіретін аурулар
Ауру
Шұғыл жағдайлар
Басқа айдарларда жіктелмеген симптомдар, белгілер
R04, R07, R09, R10, R33, R40, R50, R52, R55, R56, R57, R58
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тырысқақ
А00
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Іш сүзегі
A01.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Оба
A20
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Туляремия
A21
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Сібір жарасы
A22
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Алапес
A30
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Күл ауруы
А36
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Менингококтік инфекция
A39
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Мерез
А50-А53.9
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Полиомиелит
А80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Буынаяқтылар арқылы берілетін вирустық қызба және вирустық геморрагиялық қызба
(A90-A99 162 бұйрықпен)
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Жіті вирустық гепатит

D86.224.403
Вскрытие гидроаденита
160
D86.225.404
Вскрытие карбункула
161
D86.227.406
Вскрытие нагноившейся мозоли
162
D86.272.408
Вскрытие панариция
163
D86.273.409
Вскрытие паронихия
164
D86.228.413
Вскрытие флегмоны
165
D86.229.414
Вскрытие фурункула
166
D93.571.415
Перевязка
167
D97.881.503
Снятие гипсовой повязки
Приложение 14
к Перечню некоторых приказов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам оказания
специализированной медицинской
помощи в амбулаторных условиях
Поводы обращения для направления на специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Группа поводов обращения
Наименование поводов обращения
Наименование заболевания
Код по Международной классификации болезней 10 пересмотра (МКБ-10)
Перечень медицинских услуг, оказываемых в виде КДП согласно приложению 1
Перечень медицинских услуг, оказываемых в виде КДП согласно приложению 2
Неотложные состояния
Заболевание
Неотложные состояния
Симптомы, признаки, не классифицированные в других рубриках
R04, R07, R09, R10, R33, R40, R50, R52, R55, R56, R57, R58
ГОБМП
ГОБМП
Заболевания, представляющие опасность для окружающих
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Холера
А00
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Брюшной тиф
A01.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Чума
A20
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Туляремия
A21
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сибирская язва
A22
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Лепра
A30
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дифтерия
А36
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Менингококковая инфекция
А39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сифилис
А50-А53.9
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полиомиелит
А80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные лихорадки, передаваемые членистоногими, и вирусные геморрагические лихорадки
(А 90-99 по Приказу 162)
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острый вирусный гепатит

В15-В17
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Адамның иммунитет тапшылығы вирусы тудыратын ауру (АИВ)
В20-В24
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Безгек
B50-54
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Cоvid-19 коронавирустық инфекциясы
U07.1, U07.2
ТМККК
ТМККК
Кейбiр инфекциялық және паразиттік аурулар (A00-B99)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Ішек инфекциялары
А02-А09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Туберкулез
А15-А19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Кейбір бактериалық зооноздар
А20-А28
R76.1. Z03.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тағы басқалар бактериялық аурулар
А31-A35, А37, A38-A49
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Негізінен жыныстық жолмен берілетін инфекциялар
А54-А64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Спирохеталар туындайтын басқа аурулар
А65-А69
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Хламидиялар туындайтын басқа аурулар
А70-А74
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Риккетсиоздар
А75-А79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
ОЖЖ (орталық жүйке жүйесі) вирустық инфекциялар
А81-А89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тері мен шырышты қабықтың зақымдалуымен сипатталатын вирустық инфекциялар
В00-В09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Созылмалы вирустық гепатиттер
В18-В19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа вирустык аурулар
В25-В34
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Микоздар
B35-B49
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Протозойлық ауру
B56-B64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Протозойлық ауру
B55
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Гельминтоздар
B65-B83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Педикулез, акариаз және басқа инфекциялар

В15-В17
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ)
В20-В24
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Малярия
B50-54
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Коронавирусная инфекция CОVID-19
U07.1, U07.2
ГОБМП
ГОБМП
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни (A00-B99)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Кишечные инфекции
А02-А09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Туберкулез
A15-A19, R76.1. Z03.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Некоторые бактериальные зоонозы
А20-А28
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие бактериальные болезни
А31-A35, А37, А38-А49
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инфекции, передающиеся преимущественно половым путем
А54-А64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни, вызываемые спирохетами
А65-А69
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни, вызываемые хламидиями
А70-А74
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Риккетсиозы
А75-А79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные инфекции ЦНС
А81-А89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные инфекции, характеризующиеся поражением кожи и слизистых оболочек
В00-В09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические вирусные гепатиты
В18-В19
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие вирусные болезни
В25-В34
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Микозы
B35-B49
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Протозойные болезни
B56-B64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Протозойные болезни (лейшманиоз)
B55
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гельминтозы
B65-B83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Педикулез, акариаз и другие инфестации

B85-B89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Инфекциялық және паразиттік аурулардың салдары
B90-B94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Бактериялық, вирустық және басқа инфекциялық агенттер
B95-B98
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа инфекциялық аурулар
B99-B99
ТМККК
МӘМС
Ісіктер (C00-D48)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қатерлі ісіктер
С00-C97
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Ісіктер in situ
D00-D09
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қатерсіз ісіктері
D10-D36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Анықталмаған немесе белгісіз сипаттағы ісіктер
D37-D48
ТМККК
ТМККК
Қанның, қан өндіру ағзаларының аурулары жəне иммундық механизмді қамтитын жеке бұзылулар (D50-D89)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тамақпен байланысты анемия
D50-D53
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Гемолитикалық анемиялар
D55-D59
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Апластикалық және басқа анемиялар
D60-D64
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қан ұйығыштығының, пурпурдың бұзылуы және басқа да геморрагиялық жағдайлар
D65-D69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа қан және қан өндіру мүшелерінің аурулары
D70-D77
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Иммундық механизмді қамтитын жеке бұзылулар
D80-D89
ТМККК
ТМККК
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасудың бұзылысы
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қалқанша бездің аурулары
E00-E07
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қант диабетi
E10-E14
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да бұзушылықтар реттеу глюкоза және ішкі секреция ұйқы безі
E15-E16
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да эндокриндік бездердің бұзылуы
E20-E35
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тамақтану жетіспеушілігі

B85-B89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Последствия инфекционных и паразитарных болезней
B90-B94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Бактериальные, вирусные и другие инфекционные агенты
B95-B98
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие инфекционные болезни
B99-B99
ГОБМП
ОСМС
Новообразования (C00-D48)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Злокачественные новообразования
С00-C97
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Новобразования in situ
D00-D09
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Доброкачественные новообразования
D10-D36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Новообразования неопределенного или неизвестного характера
D37-D48
ГОБМП
ГОБМП
Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм (D50-D89)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Анемии, связанные с питанием
D50-D53
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гемолитические анемии
D55-D59
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Апластические и другие анемии
D60-D64
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения свертываемости крови, пурпура и другие геморрагические состояния
D65-D69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни крови и кроветворных органов
D70-D77
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
D80-D89
ГОБМП
ГОБМП
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни щитовидной железы
E00-E07
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сахарный диабет
E10-E14
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения регуляции глюкозы и внутренней секреции поджелудочной железы
E15-E16
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения других эндокринных желез
E20-E35
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Недостаточность питания

E40-E46
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жеткіліксіз тамақтанудың басқа түрлері
E50-E52, E53.0, E53.8, E53.9, E54-E64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
В6 дәрумені жетіспеушілігі
Е53.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Семіздік және басқа да артықтығы тамақтану
E65-E68
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Зат алмасудың бұзылуы
E70-E90
ТМККК
ТМККК
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлық бұзылулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлық бұзылулары
F00-F99
ТМККК
ТМККК
Жүйке жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
ОЖЖ-ның қабынған аурулары
G00-G09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Негізінен орталық жүйке жүйесін зақымдайтын жүйелі атрофиялар
G10-G11, G12.1, G12.8, G13, G14
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қозғалыс нейронының ауруы
G12.2
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Экстрапирамидалық және басқа қозғалыстық бұзылулар
G20-G26
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орталық жүйке жүйесінің басқа дегенерациялық аурулары
G30-G32
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Шашыранды склероз
G35
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орталық жүйке жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары
G36-G37
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эпилепсия
G40, G41
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эпизодтық және ұстамалы бұзылулар
G42-G47
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жекелеген жүйкелердің, жүйке түбіршектері мен өрімдерінің
G50-G59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Полиневропатиялар мен шеткі жүйке жүйесінің басқа зақымданулары
G60-G64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аурулары жүйке-бұлшықет синапса мен бұлшықет
G70-G73
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Церебралдық параличі және басқа параличтік синдромдар

E40-E46
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие виды недостаточности питания
E50-E52, E53.0, E53.8, E53.9, E54-E64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Недостаточность витамина В6
E53.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Ожирение и другие виды избыточности питания
E65-E68
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения обмена веществ
E70-E90
ГОБМП
ГОБМП
Психические расстройства и расстройства поведения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Психические расстройства и расстройства поведения
F00-F99
ГОБМП
ГОБМП
Болезни нервной системы
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Воспалительные заболевания центральной нервной ситемы
G00-G09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Системные атрофии, поражающие преимущественно центральную нервную систему
G10-G11, G12.1, G12.8, G13, G14
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезнь двигательного неврона
G12.2
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Экстрапирамидные и другие двигательные нарушения
G20-G26
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие дегенеративные болезни центральной нервной системы
G30-G32
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Рассеянный склероз
G35
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
G36-G37
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эпилепсия Эпилептический статус
G40, G41
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эпизодические и пароксизмальные расстройства
G42-G47
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Поражения отдельных нервов, нервных корешков и сплетений
G50-G59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полиневропатии и другие поражения периферической нервной системы
G60-G64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни нервно-мышечного синапса и мышц
G70-G73
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Церебральный паралич и другие паралитические синдромы

G80-G83
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүйке жүйесінің басқа да бұзылыстары
G90-G92, G93.1, G93.2, G93.3, G94-G99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Анықталмаған энцефалопатия
G93.4
ТМККК
ТМККК
Көздің және оның қосалқы аппаратының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қабақтың, жас шығу жолдарының және көз ұясының аурулары
H00-H06
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ақ қабықтың аурулары
H10-H13
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Склераның, қасаң қабықтың, нұрлы қабықтың және цилиарлы дененің аурулары
H15-H22
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз бұршағының аурулары
H25-H28
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қабығының аурулары мен көздің ішкі тор
H30-H36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Глаукома
H40-H42
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көру жүйесінің және көру жолдары аурулары
H43-H45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Шыны тәрізді дене мен көз алмасының аурулары
H46-H48
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз бұлшық еттерінің аурулары, көз қозғалысының бұзылуы, аккомодация мен рефракцияның аурулары
H49-H52
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көрудің бұзылулары мен соқырлық
H53-H54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз және оның қосымша аппаратының басқа аурулары
H55-H59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көздің сырт бөлігіндегі бөгде дене
Т15
ТМККК
МӘМС
Құлақ және емiзiк тәрiздi өсiндiнiң аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сыртқы құлақтың аурулары
H60-H62
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орта құлақтың және емізікше аурулары
H65-H75
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішкі құлақтың аурулары
H80-H83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа құлақ аурулары
H90-H95
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Құлақтағы бөгде дене
H90-H95
ТМККК
МӘМС
Қан айналымы жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жіті ревматикалық қызба

G80-G83
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения нервной системы
G90-G92, G93.1, G93.2, G93.3, G94-G99
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Энцефалопатия неуточненная
G93.4
ГОБМП
ГОБМП
Болезни глаза и его придаточного аппарата
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни век, слезных путей и глазницы
H00-H06
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни конъюнктивы
H10-H13
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни склеры, роговицы, радужной оболочки и цилиарного тела
H15-H22
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни хрусталика
H25-H28
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни сосудистой оболочки и сетчатки
H30-H36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Глаукома
H40-H42
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни зрительного нерва и зрительных путей
H43-H45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни стекловидного тела и глазного яблока
H46-H48
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мышц глаза, нарушения содружественного движения глаз, аккомодации и рефракции
H49-H52
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Зрительные расстройства и слепота
H53-H54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни глаза и его придаточного аппарата
H55-H59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инородное тело в наружной части глаза
Т15
ГОБМП
ОСМС
Болезни уха и сосцевидного отростка
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни наружного уха
H60-H62
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни среднего уха и сосцевидного отростка
H65-H75
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни внутреннего уха
H80-H83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни уха
H90-H95
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инородное тело в ухе
T16
ГОБМП
ОСМС
Болезни системы кровообращения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острая ревматическая лихорадка

I00-I02
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің созылмалы ревматикалық аурулары
I05-I09
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғары қан қысымымен сипатталатын аурулар
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің ишемиялық ауруы
I20-I25
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Өкпе жүрегі және өкпе қан айналымының бұзылуы
I26-I28
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің басқа да аурулары
I30-I52
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Цереброваскулярлы аурулар
I60-I69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Артерия, артерия және капиллярлар аурулары
I70-I79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Веналар, лимфа тамырлары және лимфа түйіндерінің аурулары
I80-I89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қан айналымы жүйесінің басқа да және анықталмаған аурулары
I95-I99
ТМККК
МӘМС
Тыныс алу жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғарғы тыныс алу жолдарының жіті респираторлық инфекциялары
J00-J06
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тұмау және пневмония
J10-J18
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының басқа да жіті респираторлық инфекциялары
J20-J22
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғарғы тыныс алу жолдарының басқа аурулары
J30-J39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының созылмалы аурулары
J40-J43, J47
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа созылмалы обструктивті өкпе ауруы
J44
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Астма
J45, J46
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сыртқы агенттерден туындаған өкпе аурулары
J60-J70
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Интерстициальды тінді зақымдайтын басқа да респираторлық аурулар
J80-J82
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа интерстициальді өкпе аурулары
J84
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының іріңді және некроздық жай-күйі

I00-I02
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические ревматические болезни сердца
I05-I09
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни, характеризующиеся повышенным артериальным давлением
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Ишемическая болезнь сердца
I20-I25
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Легочное сердце и нарушение легочного кровообращения
I26-I28
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни сердца
I30-I52
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Цереброваскулярные болезни
I60-I69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни артерий, артериол и капилляров
I70-I79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни вен, лимфатических сосудов и лимфатических узлов
I80-I89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие и неуточненные болезни системы кровообращения
I95-I99
ГОБМП
ОСМС
Болезни органов дыхания
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острые респираторные инфекции верхних дыхательных путей
J00-J06
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Грипп и пневмония
J10-J18
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие острые респираторные инфекции нижних дыхательных путей
J20-J22
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни верхних дыхательных путей
J30-J39
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические болезни нижних дыхательных путей
J40-J43, J47
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другая хроническая обструктивная легочная болезнь
J44
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Астма
J45, J46
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни легкого, вызванные внешними агентами
J60-J70
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие респираторные болезни, поражающие главным образом интерстициальную ткань
J80-J82
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие интерстициальные легочные болезни
J84
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гнойные и некротические состояния нижних дыхательных путей

J85-J86
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Плевраның басқа аурулары
J90-J94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тыныс алу мүшелерінің басқа аурулары
J95-J99
ТМККК
МӘМС
Ас қорыту ағзаларының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Асқазан-ішек жолдарының жоғарғы бөліктерінің аурулары
K21.0, K25-К27, K29.4, K31.7
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Асқазан-ішек жолдарының жоғарғы бөліктерінің аурулары
K22, K23, K28, K29.0, K29.1, K29.2, K29.3, K29.5, K29.6, K29.7, K29.8, K29.9, K30, K31
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аппендикс аурулары
K35-К38
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жарықтар
K40-К46
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Инфекциялық емес энтерит және колит
K50-К52
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішектің басқа аурулары
K55-К64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішперденің аурулары
K65-K67
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бауырдың аурулары
K70-K76.9
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бауырдың аурулары
K77
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Өт қабының, өт шығару жолдарының және ұйқы безінің аурулары
K80-К87
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ас қорыту органдарының басқа да аурулары
K90-К93
ТМККК
МӘМС
Тері және тері асты клетчаткасының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері және тері асты клетчаткасының инфекциялары
L00-L08
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көпіршік (пемфигус)
L10
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Буллезді бұзылулар
L11-L14
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дерматит және экзема
L20-L30
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Папулосквамоздық бұзылулар
L40-L45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Есекжем және эритема
L50-L54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сәулелену әсеріне байланысты тері және тері асты клетчаткасының аурулары

J85-J86
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие заболевания плевры
J90-J94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни органов дыхания
J95-J99
ГОБМП
ОСМС
Болезни органов пищеварения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта
K21.0, K25-К27, K29.4, K31.7
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта
K22, K23, K28, K29.0, K29.1, K29.2, K29.3, K29.5, K29.6, K29.7, K29.8, K29.9, K30, K31
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни аппендикса
K35-К38
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Грыжи
K40-К46
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Неинфекционные энтериты и колиты
K50-К52
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни кишечника
K55-К64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни брюшины
K65-K67
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни печени
K70-K76.9
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни печени
K77
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни желчного пузыря, желечевыводящих путей и поджелудочной железы
K80-К87
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни органов пищеварения
K90-К93
ГОБМП
ОСМС
Болезни кожи и подкожной клетчатки
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инфекции кожи и подкожной клетчатки
L00-L08
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Пузырчатка (пемфигус)
L10
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Буллезные нарушения
L11-L14
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дерматит и экзема
L20-L30
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Папуллосквамозные нарушения
L40-L45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Крапивница и эритема
L50-L54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни кожи и подкожной клетчатки, связанные с воздействием излучения

L55-L59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері қосалқандарының аурулары
L60-L75
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері және тері асты клетчаткасының басқа да аурулары
L80-L99
ТМККК
МӘМС
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің және дәнекер тінінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Артропатиялар
M00-М03; М07.0-М07.2; М07.4-М07.6; M09-М12.2; М12.4-М25
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Серопозитивті ревматоидты артрит
М05
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа ревматоидты артриттер
М06
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа псориатикалық артропатиялар
М07.3
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жасөспірімдер ювенильді артрит
M08
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Палиндромдық ревматизм
M12.3
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дәнекер тіннің жүйелі зақымдануы
M30-M36
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дорсопатиялар
M40-М44, М46-M54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Анкилозды спондилит
M45
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жұмсақ тіндердің аурулары
M60-M79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Остеопатиялар және хондропатиялар
M80-M94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің және дәнекер тінінің басқа да зақымданулары
M95-M99
ТМККК
МӘМС
Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Гломерулярлық аурулар
N00-N02; N05-N08
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Созылмалы нефрит синдромы
N03
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Нефротикалық синдром
N04
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйректің тубулоинтерстициалды аурулары
N10-N12; N13-N16
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Хронический тубулоинтерстициальный нефрит
N11
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйрек жеткіліксіздігі

L55-L59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни придатков кожи
L60-L75
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни кожи и подкожной клетчатки
L80-L99
ГОБМП
ОСМС
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Артропатии
M00-М03; М07.0-М07.2; М07.4-М07.6; M09-М12.2; М12.4-М25
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Серопозитивный ревматоидный артрит
М05
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие ревматоидные артриты
М06
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие псориатические артропатии
М07.3
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Юношеский ювенильный артрит
M08
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Палиндромный ревматизм
M12.3
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Системные поражения соединительной ткани
M30-M36
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дорсопатии
M40-М44, М46-M54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Анкилозирующий спондилит
M45
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мягких тканей
M60-M79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Остеопатии и хондропатии
M80-M94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие поражения костно-мышечной системы и соединительной ткани
M95-M99
ГОБМП
ОСМС
Болезни мочеполовой системы
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гломерулярные болезни
N00-N02; N05-N08
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронический нефритический синдром
N03
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нефротический синдром
N04
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Тубулоинтерстициальные болезни почек
N10; N12; N13-N16
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронический тубулоинтерстициальный нефрит
N11
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Почечная недостаточность

N17-N19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп тас ауруы
N20-N23
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйрек пен несепағардың басқа да аурулары
N25-N29
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Зәр жүйесінің басқа аурулары
N30-N39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ерлердің жыныс мүшелерінің аурулары
N41-N51
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қуық асты безінің гиперплазиясы
N40
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүт безінің аурулары
N61-N64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүт безінің қатерсіз дисплазиясы
N60
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жамбас мүшелерінің қабыну аурулары
N70-N77
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эндометриоз
N80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің полипі
N84
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Темір гиперплазиясы эндометрия
N85.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аденоматозды гиперплазия эндометрия
N85.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жатыр мойны эрозиясы және эктропионы
N86
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жатыр мойны лейкоплакиясы
N88.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің түсуі
N81
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің қабыну аурулары
N82, N83, N87, N88, N89, N91-98
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп-жыныс жүйесінің басқа бұзылулары
N99
ТМККК
МӘМС
Туа біткен ауытқулар (даму ақаулары), деформациялар және хромосомалық бұзылулар
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүйке жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q00-Q07
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көздің, құлақтың, бет пен мойынның туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)

N17-N19
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Мочекаменная болезнь
N20-N23
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни почки и мочеточника
N25-N29
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни мочевыделительной системы
N30-N39
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мужских половых органов
N41-N51
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гиперплазия предстательной железы
N40
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни молочной железы
N61-N64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Доброкачественная дисплазия молочной железы
N60
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Воспалительные болезни женских тазовых органов
N70-N77
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эндометриоз
N80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полип женских половых органов
N84
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Железистая гиперплазия эндометрия
N85.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Аденоматозная гиперплазия эндометрия
N85.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эрозия и эктропион шейки матки
N86
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Лейкоплакия шейки матки
N88.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Выпадение женских половых органов
N81
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Невоспалительные болезни женских половых органов
N82, N83, N87, N88, N89, N91-98
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения мочеполовой системы
N99
ГОБМП
ОСМС
Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) нервной системы
Q00-Q07
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) глаза, уха, лица и шеи

Q10-Q18
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қанайналым жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q20-Q28
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тыныс алу мүшелерінің туа біткен ауытқулары (даму бітелуі)
Q30-Q34
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен өңеш ақаулары
Q39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дамудың аноректальды ақаулары
Q42
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аяқталмаған
остеогенез
Q78.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
Q79
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен ихтиоз
Q80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Буллезді эпидермолиз
Q81
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ас қорыту мүшелерінің басқа да туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q38, Q40-Q41,
Q43-Q45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жыныс мүшелерінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q50-Q56
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q60-Q64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен ауытқулар (даму кемістіктері) және сүйек-бұлшықет жүйесінің деформациялары
Q65-Q78
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да туа біткен ауытқулар (даму ақаулары)
Q82-Q89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа айдарларда жіктелмеген хромосомдық аномалиялар
Q90- Q99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жарақат, улану және басқа сыртқы себептерден болатын жағдайар зардаптары
Т90- Т98
ТМККК
МӘМС
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Туберкулез
A15-A19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауру
B20-B24
ТМККК
ТМККК
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Созылмалы вирустық гепатиттер және бауыр циррозы

Q10-Q18
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) системы кровообращения
Q20-Q28
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (покрои развития) органов дыхания
Q30-Q34
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Расщелина губы и неба (заячья губа и волчья пасть)
Q35-Q37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные пороки пищевода
Q39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Аноректальные пороки развития
Q42
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Незавершенный остеогенез
Q78.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденная диафрагмальная грыжа
Q79
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденный ихтиоз
Q80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Буллезный эпидермолиз
Q81
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие врожденные аномалии (пороки развития) органов пищеварения
Q38, Q40-Q41, Q43-Q45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) половых органов
Q50-Q56
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) мочевой системы
Q60-Q64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) и деформации костно-мышечной системы
Q65-Q78
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие врожденные аномалии (пороки развития)
Q82-Q89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хромосомные аномалии, не классифицированные в других рубриках
Q90-Q99
ГОБМП
ОСМС
Забол Острое Последствия Т90- Т98 ГОБМП ОСМС евани заболевание травм, е (состояние)/ отравлений и Обострение других хроническо воздействий го внешних заболевания причин Подозрение на социально-значимое заболевание
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Туберкулез
A15-A19
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ)
B20-B24
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Хронические вирусные гепатиты и цирроз печени

В18, B19, К74
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қатерлі ісіктер
С00-C97, D00-D09, D37-D48
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қант диабеті
E10-E14
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Психикалық бұзылулар және мінез-құлықтың бұзылуы
F00-F99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Балалардың церебралдық параличі
G80
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Миокардтың жіті инфаргі (алғашқы 6 ай)
I21, I22, I23
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Ревматизм
I00-I02, I05-I09, M12.3, M35.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Дәнекер тіннің жүйелі зақымданулары
M30-M36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Нерв жүйесінің дегенерациялық аурулары
G30-G32
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары
G35-G37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Лейшманиоз
В55
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Талассемия
D56
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Серп тәрізді-жасушалық бұзылулар
D57
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пароксизмалді түндік гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
D59.5
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа апластикалық анемиялар
D61.9
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пурпура және басқа да геморрагиялық жағдайлар
D69.3- D69.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа айдарларда жіктелмеген Лангерганс жасушаларынан Гистиоцитоз
D76.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Иммунодефициттер
D80-D84
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пиридоксин жеткіліксіздігі
Е53.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Гликогеннің жиналу аурулары
E74.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа сфинголипидоздар
E75.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Мукополисахаридоздар
E76.0-E76.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа порфириялар
E80.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Мыс алмасудың бұзылуы
E83.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа көріністермен кистозды фиброз
Е84.8
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Амилоидоздың басқа түрлері

В18, B19, К74
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Злокачественные новообразования
С00-C97, D00-D09, D37-D48
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Сахарный диабет
E10-E14
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Психические расстройства и расстройства поведения
F00-F99
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Церебральный паралич
G80
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Острый инфаркт миокарда (первые 6 месяцев)
I21, I22, I23
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Ревматизм
I00-I02, I05-I09, M12.3, M35.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Системные поражения соединительной ткани
M30-M36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Дегенеративные болезни нервной системы
G30-G32
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
G35-G37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Лейшманиоз
В55
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Талассемия
D56
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Серповидно-клеточные нарушения
D57
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
D59.5
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие апластические анемии
D61.9
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пурпура и другие геморрагические состояния
D69.3-D69.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса, не классифицированный в других рубриках
D76.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Иммунодефициты
D80-D84
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Недостаточность пиридоксина
Е53.1
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезни накопления гликогена
E74.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие сфинголипидозы
E75.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Мукополисахаридозы
E76.0-E76.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие порфирии
E80.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Нарушения обмена меди
E83.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Кистозный фиброз с другими проявлениями
Е84.8
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие формы амилоидоза

E85.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Зат алмасудың басқа да бұзылуы
Е88.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қозғалыс нейронының ауруы
G12.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Шашыранды склероз
G35
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Генерализацияланған эпилепсияның және эпилепсиялық синдромдардың басқа түрлері
G40.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Анықталмаған Энцефалопатия
G93.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа интерстициальді өкпе аурулары
J84
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Бірінші өкпелік гипертензия
I27.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Крон ауруы
K50
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Жаралы колит
K51
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Көпіршік (пемфигус)
L10
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа да буллездік өзгерістер
L13.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Жасөспірімдер ювенильді артрит
M08.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Шырышты-тері лимфонодулярлық синдромы (Кавасаки)
М30.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Гранулематоз Вегенера
М31.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қолқаның доғасының синдромы (Такаясу)
M31.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа анықталған некрозды васкулопатиялар
М31.8
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Системная красная волчанка с поражением других органов или систем
М32.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Полимиозит
М33.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Бехчет ауруы
M35.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Аяқталмаған остеогенез
Q78.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Туа пайда болған ихтиоз
Q80
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Буллезді эпидермолиз
Q81
ТМККК
МӘМС
Ауру
Актив
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау Министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" №90 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 24094)
Z92
ТМККК
0
Ауру
Медициналық оңалту
(3-кезең)
Жеке басының анамнезінде реабилитациялық емшаралар

E85.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие нарушения обмена веществ
Е88.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь двигательного нейрона
G12.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Рассеянный склероз
G35
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие виды генерализованной эпилепсии и эпилептических синдромов
G40.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Энцефалопатия неуточненная
G93.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие интерстициальные легочные болезни
J84
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Первичная легочная гипертензия
I27.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь Крона
K50
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Язвеный колит
K51
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пузырчатка (пемфигус)
L10
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие буллезные изменения
L13.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Юношеский ювенильный артрит
M08.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Слизисто-кожный лимфонодулярный синдром (Кавасаки)
М30.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Гранулематоз Вегенера
М31.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Синдром дуги аорты (Такаясу)
M31.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие уточненные некротизирующие васкулопатии
М31.8
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Системная красная волчанка с поражением других органов или систем
М32.1
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Полимиозит
М33.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь Бехчета
M35.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Незавершенный остеогенез
Q78.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Врожденный ихтиоз
Q80
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Буллезный эпидермолиз
Q81
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Актив
В соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года №90 "Об утверждении правил оказания первичной медико-санитарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24094)
Z92
ГОБМП
0
Заболевание
Медицинская реабилитация (3 этап)
В личном анамнезе реабилитационные процедуры

Z92.5
ТМККК
ТМККК/МӘМС
Ауру
Жоспарлы стоматологиялық көмек (18 жасқа дейінгі балалар; Жүкті әйелдер)
Ауыз қуысы, сілекей бездері мен жақ аурулары
K00-K14
0
МӘМС
Ауру
Шұғыл стоматологиялық көмек (18 жасқа дейінгі балалар; Жүкті әйелдер; Ұлы Отан соғысының ардагерлері; 1, 2, 3-топтағы мүгедектер; "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналар; Атаулы әлеуметтік көмекті алушылар; Жасы бойынша зейнеткерлер; Инфекциялық, әлеуметтік мәні бар аурулармен және айналасындағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын науқастар; Мүгедек балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар; Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар)
Ауыз қуысы, сілекей бездері мен жақ аурулары
K00-K14
0
МӘМС
Ауру
Туа біткен жақ-бет патологиясы бар балаларға көрсетілетін ортодонтикалық көмек
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35, Q36, Q37
0
МӘМС
Ауру
Аз қамтылған отбасылардың балаларына көрсетілетін ортодонтикалық көмек
Жақ-бет аномалиялары [тістеу аномалияларын қоса алғанда]
K07.2, K07.3, K07.4, K07.5, K07.8
0
МӘМС
Ауру
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар, пана іздеген адамдар үшін айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулар кезінде көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар, пана іздеген адамдар тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуға құқылы болатын айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың тізбесі
ТМККК
ТМККК
Жарақат
Жедел жарақат (Травмпункт, АЕҰ)
Жарақаттар, улану, сыртқы себептердің әсері
S00.0-S01.9, S03.0- S-04.9,
S09.0- S-10.9, S13.0- S14.6,
S16, S20.0- S24.6,
S29.0- S34.8,
S39.0- S47,
S49.7- S56.8,
S59.7- S 71.8,
S73.0- S76.7,
S79.7- S86.9,
S89.7- S97.8,
S99.7- S99.9,
Т00.0-Т01.9,
Т03.0- Т03.9,
Т09.0- Т17.9,
Т20.0- Т20.2,
Т20.4-Т20.6,
Т21.0-Т21.2,
Т21.5-Т21.6,
Т22.0-Т22.2,
Т22.5-Т22.6,
Т23.0-Т23.2,
Т23.5-Т23.6, Т24.0-Т24.2,
Т24.5-Т24.6,
Т25.0-Т25.2,
Т25.5-Т25.6,
Т29.0-Т29.2,
Т29.4-Т29.6,
Т30.0-Т30.2,
Т30.4-Т30.6,
Т31.0,Т32.0,
Т33.0-Т33.9
ТМККК
ТМККК
жарақат
Жарақаттан кейінгі жағдайлар (амбулаторлық-емханалық ұйымдар)
Жарақат улану, сыртқы себептер әсері
T15.0-T16 T 90.0-T98.3
ТМККК
МӘМС
жарақат
Жарақаттан кейінгі жағдайлар (жастар денсау орталықтары)
Жарақат улану, сыртқы себептер әсері
T15.0-T16 Т90.0-98.3
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
COVID-19 коронавирустық инфекциясына шалдыққан науқасты тексеру
COVID-19 коронавирустық инфекциясына шалдыққан адамдарды жалпы қарау және тексеру
Z09.8
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Профилактикалық мақсатта жұмыс істеу (скринингтен басқа)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды жалпы тексеру және тексеру
Z00
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Бір бактериялық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z23
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Бір белгілі бір вирустық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z24
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Басқа вирустық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z25
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Басқа инфекциялық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z26
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Инфекциялық аурулар комбинациясына қарсы иммундау қажеттілігі
Z27
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Инфекциялық және паразиттік ауруларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z11
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Қатерлі ісіктерді анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z12
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Басқа аурулар мен бұзылуларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z13
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Патронаж
Туған жеріне сәйкес тірі туған сәбилер
Z38
ТМККК
0
Алдын алу
Патронаж
Босанғаннан кейінгі көмек және тексеру
Z39
ТМККК
Алдын алу
Отбасын жоспарлау, жүктілікті қауіпсіз тоқтату, репродуктивті денсаулықты қорғау мәселелері бойынша қызметтер
Ұрпақты болу функциясына қатысты жағдайларға байланысты денсаулық сақтау мекемелеріне жүгіну

Z92.5
ГОБМП
ГОБМП/ОСМС
Заболевание
Плановая стоматологическая помощь (Дети до 18 лет; Беременные женщины)
Болезни полости рта, слюнных желез и челюстей
K00-K14
0
ОСМС
Заболевание
Экстренная стоматологическая помощь
Болезни полости рта, слюнных желез и челюстей
K00-K14
0
ОСМС
(Дети до 18 лет; Беременные женщины; Ветераны Великой отечественной войны; Инвалиды 1, 2, 3 группы; Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа"; Получатели адресной социальной помощи; Пенсионеры по возрасту; Больные инфекционными, социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих; Неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком-инвалидом; Неработающие лица, осуществляющие уход за инвалидом первой группы с детства)
Заболевание
Ортодонтическая помощь детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области
Расщелина губы и неба [заячья губа и волчья пасть]
Q35, Q36 Q37
0
ОСМС
Заболевание
Ортодонтическая помощь детям из малообеспеченных семей
Челюстно-лицевые аномалии [включая аномалии прикуса]
K07.2, K07.3, K07.4, K07.5, K07.8
0
ОСМС
Заболевание
Услуги при заболеваниях, представляющих опасность для окружающих для иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающие в Республике Казахстан, лиц, ищущих убежище
Перечень заболеваний, представляющих опасность для окружающих, при которых иностранцы и лица без гражданства, временно пребывающие в Республике Казахстан, лица, ищущие убежище, имеют право на получение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
ГОБМП
ГОБМП
Травма
Острая травма (Травмпункт, АПО)
Травмы, отравления, воздействие внешних причин
S00.0-S01.9, S03.0- S-04.9,
S09.0- S-10.9, S13.0- S14.6,
S16, S20.0- S24.6,
S29.0- S34.8,
S39.0- S47,
S49.7- S56.8,
S59.7- S 71.8,
S73.0- S76.7,
S79.7- S86.9,
S89.7- S97.8,
S99.7- S99.9,
Т00.0-Т01.9,
Т03.0- Т03.9,
Т09.0- Т17.9,
Т20.0- Т20.2,
Т20.4-Т20.6,
Т21.0-Т21.2,
Т21.5-Т21.6,
Т22.0-Т22.2,
Т22.5-Т22.6,
Т23.0-Т23.2,
Т23.5-Т23.6, Т24.0-Т24.2,
Т24.5-Т24.6,
Т25.0-Т25.2,
Т25.5-Т25.6,
Т29.0-Т29.2,
Т29.4-Т29.6,
Т30.0-Т30.2,
Т30.4-Т30.6,
Т31.0,Т32.0,
Т33.0-Т33.9
ГОБМП
ГОБМП
Травма
Последствия травмы (амбулаторно-поликлинические организации)
Травмы, отравления, воздействие внешних причин
T15.0-T16 T 90.0-T98.3
ГОБМП
ОСМС
Травма
Последствия травмы (молодежные центры здоровья)
Травмы, отравления, воздействие внешних причин
T15.0-T16 Т90.0-98.3
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Обследование пациента с перенесенной коронавирусной инфекцией COVID-19
Общий осмотр и обследование лиц, перенесших коронавирусную инфекцию COVID-19
Z09.8
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Обращение с профилактической целью (кроме скрининга)
Общий осмотр и обследование лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z00
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной бактериальной болезни
Z23
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной определенной вирусной болезни
Z24
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной из других вирусных болезней
Z25
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной из других инфекционных болезней
Z26
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против комбинаций инфекционных болезней
Z27
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления инфекционных и паразитарных болезней
Z11
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления злокачественных новообразований
Z12
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления других болезней и нарушений
Z13
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Патронаж
Живорожденные младенцы согласно месту рождения
Z38
ГОБМП
Профилактика
Патронаж
Послеродовая помощь и обследование
Z39
ГОБМП
Профилактика
Услуги по вопросам планирования семьи, безопасного прерывания беременности, охране репродуктивного здоровья
Обращения в учреждения здравоохранения в связи с обстоятельствами, относящимися к репродуктивной функции

Z30-Z39
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Жүктілік кезінде ісіну, протеинурия және гипертензиялық бұзылулар
О10-О16
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Көбінесе жүктілікке байланысты ананың басқа да аурулары
О20-О29
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Қалыпты жүктілікті байқау және байқау
Z34
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Жоғары тәуекелге ұшырайтын әйелдегі жүктіліктің өтуін байқау және байқау
Z35
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Ұрықтың патологиясын анықтау мақсатында босанғанға дейінгі тексеру (антенаталдық скрининг)
Z36
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Постнаталды байқау кезінде қабылдау
Босанғаннан кейінгі көмек және тексеру
Z39
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды жалпы тексеру және тексеру
Z00.0 - Z00.3
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Бір бактериялық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z23
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Бір белгілі бір вирустық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z24
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Басқа вирустық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z25
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Басқа инфекциялық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z26
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Инфекциялық аурулар комбинациясына қарсы иммундау қажеттілігі
Z27
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Ақылы медициналық тексерулер (075/е (ересектер үшін), 076/е, 073/е, 072/е)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды басқа да арнайы тексеру және тексеру
Z02.0, Z02.1, Z02.4,
Z02.5
Z02.8, Z02.9
Ақылы
Ақылы
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Бауыр циррозы жоқ созылмалы В, С және D вирустық гепатиті
B18
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Артериалды гипертензия
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Жүректік ишемиялық ауруы
I20.0, I20.8, I25
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Жүрек жеткіліксіздігі
I50, Z95.8
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Цереброваскулярлы аурулар

Z30-Z39
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Отеки, протеинурия и гипертензивные расстройства во время беременности
О10-О16
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Другие болезни матери, связанные преимущественно с беременностью
О20-О29
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Наблюдение и контроль за течением нормальной беременности
Z34
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Наблюдение и контроль за течением беременности у женщины, подвергающейся высокому риску
Z35
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Дородовое обследование с целью выявления патологии у плода (антенатальный скрининг)
Z36
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при постнатальном наблюдении
Послеродовая помощь и обследование
Z39
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Общий осмотр и обследование лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z00.0 - Z00.3
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной бактериальной болезни
Z23
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной определенной вирусной болезни
Z24
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной из других вирусных болезней
Z25
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной из других инфекционных болезней
Z26
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против комбинаций инфекционных болезней
Z27
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Платные медосмотры (075/у для взрослых, 076/у, 073/у, 072/у)
Другие специальные осмотры и обследования лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z02.0, Z02.1, Z02.4,
Z02.5
Z02.8, Z02.9
Платно
Платно
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями
Хронический вирусный гепатит В, С и D, без цирроза печени
B18
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Артериальная гипертензия
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Ишемическая болезнь сердца
I20.0, I20.8, I25
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Сердечная недостаточность
I50, Z95.8
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями
Цереброваскулярные болезни

М15- М19
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Жарақаттардың салдары - контрактуралар, анкилоздар, ересектерде остеомиелит
М21
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Остеопатиялар мен хондропатиялар
M80-M94
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқау ына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Босану жарақаты кезінде субдуральды қан құйылу
P10.0
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Перифериялық жүйке жүйесінің босану жарақаты
Р14
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Микроцефалия
Q02
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Анофтальм, микрофтальм және туа біткен макрофтальм, басқа офтальмопатология бойынша көзді алып тастағаннан кейін
Q11
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Естудің бұзылуын тудыратын туа біткен құлақтың ақаулары
Q16
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің туа біткен ауытқулары мен деформациялары
Q65-Q79
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Бас жарақаттары
S06
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Іштің, арқаның төменгі бөлігінің, омыртқа мен жамбастың бел бөлігінің жарақаты
S30-S39
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Трансплантацияланған ағзалар мен тіндердің болуы
Z94
ТМККК
МӘМС
Медициналық-әлеуметтік қызметтер
Медициналық-әлеуметтік қолдау
Әлеуметтік-экономикалық және психоәлеуметтік жағдайларға байланысты денсаулық үшін әлеуетті қауіп
Z55-Z65
ТМККК
Жоқ
Медициналық-әлеуметтік қызметтер
Психологиялық көмек
Әлеуметтік-экономикалық және психоәлеуметтік жағдайларға байланысты денсаулық үшін әлеуетті қауіп
Z55-Z65
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Әкімшілік, соның ішінде балалар үшін 075/е
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z00.0
Z02.0
Z02
ТМККК
МӘМС
Әкімшілік
Медициналық-әлеуметтік сараптамаға құжаттарды ресімдеу
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Рецепт жазу
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
ТМККК/МӘМС
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
COVID-19 коронавирустық инфекцияға күдікті
Тыныс алу ағзаларының аурулары
J00-J22, U07.2, U07.1
ТМККК
ТМККК/МӘМС
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жоспарлы емдеуге жатқызу кезінде COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау (ауруханаға дейінгі зерттеп-қарау), оның ішінде мерзімі 37 апта болған жүкті әйелдерді босандыруға, гемодиализдегі пациенттер
Инфекциялық және паразиттік ауруларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z11.5
ТМККК
ТМККК/МӘМС

М15-М19
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Последствия травм- контрактуры, анкилозы в порочном положении, остеомиелит у взрослых
М21
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Остеопатии и хондропатии
M80-M94
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Субдуральное кровоизлияние при родовой травме
P10.0
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Родовая травма периферической нервной системы
Р14
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Микроцефалия
Q02
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Анофтальм, микрофтальм и макрофтальм врожденный, после удаления глаз по поводу другой офтальмопатологии
Q11
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные пороки уха, вызывающие нарушение слуха
Q16
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные расщелины неба и губы
Q35- Q37
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные аномалии и деформации костно-мышечной системы
Q65-Q79
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Травмы головы
S06
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Травма живота, нижней части спины, поясничного отдела позвоночника и таза
S30-S39
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Наличие трансплантированных органов и тканей
Z94
ГОБМП
ОСМС
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Потенциальная опасность для здоровья, связанная с социально-экономическими и психосоциальными обстоятельствами
Z55-Z65
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Консультации, касающиеся сексуальных отношений, поведения и ориентации
Z70
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Обращения в учреждения здравоохранения для получения других консультаций и медицинских советов, не классифицированные в других рубриках
Z71
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Проблемы, сявзанные с образом жизни
Z72
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Потенциальная опасность для здоровья, связанная с социально-экономическими и психосоциальными обстоятельствами
Z55-Z65
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Консультации, касающиеся сексуальных отношений, поведения и ориентации
Z70
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Обращения в учреждения здравоохранения для получения других консультаций и медицинских советов, не классифицированные в других рубриках
Z71
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Проблемы, связанные с образом жизни
Z72
ГОБМП
нет
Административный
Административный в том числе (075/у для детей)
Обследование и обращение в административных целях
Z00.0
Z02.0
Z02.5
ГОБМП
ОСМС
Административный
Оформление документов на медико-социальную экспертизу
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
нет
Административный
Выписка рецептов
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию
COVID-19
Подозрение на коронавирусную инфекцию COVID-19
Болезни органов дыхания
J00-J22, U07.2, U07.1
ГОБМП
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию
COVID-19
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19 при плановой госпитализации (догоспитальное обследование), в том числе беременные женщины на родоразрешение в сроке 37 недель, пациенты, находящиеся на гемодиализе
Специальное скрининговое обследование с целью выявления инфекционных и паразитарных болезней
Z11.5
ГОБМП
ОСМС