"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-154 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 желтоқсанда № 30980 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2023 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада бекітілген ақы төлеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада бекітілген ақы төлеу акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшада бекітілген ақы төлеу неонатологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшада бекітілген ақы төлеу стационарлық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 декабря 2022 года № ҚР ДСМ-154. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2022 года № 30980
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550) следующие изменения:
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам, утвержденные приложением 1 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю, утвержденные приложением 2 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю, утвержденные приложением 3 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в стационарных условиях, за пролеченный случай по расчетной средней стоимости, утвержденные приложением 4 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;

көрсетілген бұйрыққа 5-қосымшада бекітілген ақы төлеу стационарлық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 6-қосымшада бекітілген ақы төлеу онкологиялық аурулармен ауыратын балаларды емдеу үшін медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 7-қосымшада бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 8-қосымшада бекітілген ақы төлеу медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету кезінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 9-қосымшада бекітілген ақы төлеу лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, қатерлі ісіктермен емделіп шығу жағдайының күрделілік деңгейін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтер осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 10-қосымшада бекітілген ақы төлеу қан компоненттеріне зерттеулер жүргізу және тіндерді иммунологиялық типтеу саласындағы қызметтер (HLA-зерттеулер), қан қызметіндегі референс-зерттеулер, плаценталық қаннан гемопоэздік дің жасушаларын бөлу және донорлық қан компомоненттерін өндіру қызметтері үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 11-қосымшада бекітілген ақы төлеу жылжымалы медициналық кешендерге жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в стационарных условиях, за один койко-день, утвержденные приложением 5 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для лечения детей с онкологическими заболеваниями по медико-экономическим тарифам, утвержденные приложением 6 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденные приложением 7 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется при оказании первичной медико-санитарной помощи, утвержденные приложением 8 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая с новообразованиями, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани, утвержденные приложением 9 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для проведения исследований компонентов крови и услуг в области иммунологического типирования тканей (HLA-исследования), референс-исследований в службе крови, выделения гемопоэтических стволовых клеток из плацентарной крови и для производства компонентов донорской крови, утвержденные приложением 10 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется передвижным медицинским комплексам, утвержденные приложением 11 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;

көрсетілген бұйрыққа 12-қосымшада бекітілген ақы төлеу психикалық және наркологиялық науқастар тіркелімінде тіркелген, Психикалық денсаулық орталығының бір науқасына айына жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге кешенді тариф осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 13-қосымшада бекітілген ақы төлеу айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтері осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 14-қосымшада бекітілген ақы төлеу туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімінде тіркелген бір науқасқа айына жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге кешенді тариф осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 15-қосымшада бекітілген ақы төлеу төсек күн үшін медициналық оңалту бойынша жүзеге асырылатын міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 16-қосымшада бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел медициналық көмек станциясы үшін бекітілген бір адамға санитариялық автокөлік көрсететін білікті мамандарды тарта отырып, жедел медициналық көмектің және медициналық көмектің жан басына шаққандағы нормативі осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 17-қосымшада бекітілген ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 18-қосымшада бекітілген ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек станцияларына бір шақыру үшін жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтертер осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

комплексный тариф на медицинские услуги, в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного больного центров психического здоровья в месяц, зарегистрированного в Регистрах психических и наркологических больных, утвержденный приложением 12 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одно лицо, зараженное ВИЧ-инфекцией, на одно лицо из ключевых групп населения, обратившееся в дружественный кабинет и на обследование населения на ВИЧ-инфекцию, утвержденные приложением 13 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
комплексный тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного больного туберкулезом в месяц, зарегистрированного в Национальном регистре больных туберкулезом, утвержденный приложением 14 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по медицинской реабилитации за койко-день, утвержденные приложением 15 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
подушевой норматив скорой медицинской помощи и медицинской помощи с привлечением квалифицированных специалистов, оказываемой санитарным автотранспортом, на одного прикрепленного человека для станций скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденный приложением 16 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по паллиативной медицинской помощи за один койко-день, утвержденные приложением 17 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов, утвержденные приложением 18 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему приказу;

көрсетілген бұйрыққа 19-қосымшада бекітілген ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек мобильді бригадасының бір баруы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 20-қосымшада бекітілген стационарлық жағдайда көрсететін медициналық ұйымдардың қабылдау бөлімшелеріне арналған клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеу жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 21-қосымшада бекітілген ақы төлеу жаңа COVID-19 коронавирус инфекциясының пандемиясына байланысты медициналық ұйымдарға жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының

тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи, утвержденные приложением 19 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам для приемных отделений медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь в стационарных условиях, утвержденные приложением 20 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 20 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям, связанные с пандемией коронавирусной инфекции COVID-19, утвержденные приложением 21 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 21 к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде шығындарды өтеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Стационарды алмастыратын жағдайларда терапевтік бейіндегі медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін тарифтің КШТ 1/2 мөлшерінде айқындалады;
Стационарды алмастыратын жағдайларда хирургиялық бейіндегі медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін тарифтің КШТ 3/4 мөлшерінде айқындалады;
Үйдегі стационар жағдайында медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады.
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 4-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы КШТ бойынша тарифтерге өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған тарифтер 5-қосымшаға сәйкес тариф;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 6-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 7-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге академиялық түзету коэффициенті;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 8-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті.
Қысқартулардың толық жазылуы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
Балалар ШК-балалардың шығындар коэффициенті;
Ересек ШК- ересектердің шығындар коэффициенті;
АХЖ 9-аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі тоғызыншы қайта қарау;
АХЖ 10-аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі оныншы қайта қарау;
† – негізгі қорытынды диагноз;
* – нақтылайтын қорытынды диагноз.
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері
№ р/с Өңірдің коды Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
1
10
Абай облысы

коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи в стационарных и стационарозамещающих условиях, оплата за которые осуществляется по клинико-затратным группам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования – 1,1298;
при оказании медицинской помощи терапевтического профиля в стационарозамещающих условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/2 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях;
при оказании медицинской помощи хирургического профиля в стационарозамещающих условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 3/4 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях;
при оказании медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тарифы для возмещения затрат научных организаций в области здравоохранения с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Академический поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 6 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 7 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
КЗ дет – коэффициент затратоемкости для детей;
КЗ взр – коэффициент затратоемкости для взрослых;
МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем девятого пересмотра;
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра;
† – основной заключительный диагноз;
* – уточняющий заключительный диагноз.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико- затратным группам
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
10
Абайская область

1,05
2
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы
1,06
3
"Ұлттық ғылыми кардиохирургия орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1,03
4
"Қазақстан Республикасы Президенті іс басқармасы медициналық орталығы ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1,04
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
4-қосымша
Өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған тарифтер
Ұйымның атауы Түзету коэффициенті
1
"Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
1,0043
2
"Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
1,0026
3
"Акушерия гинекология және перинатология ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0205
4
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0032
5
"А.Н Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0063
6
"Қазақстан Республикасының Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0129
7
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0214
8
"Ұлттық ғылыми кардиохирургия орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1,0014
9
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы
1,0032
10
"University Medical Center" Корпоративтік Қоры
1,0042
11
"Академик Н.Ж. Батпенов атындағы Ұлттық ғылыми травматология және ортопедия орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

1,05
2
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,06
3
Некоммерческое акционерное общество "Национальный научный кардиохирургический центр"
1,03
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан"
1,04
Приложение 4
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико- затратным группам
Тарифы для возмещения затрат республиканских научных центров/институтов с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям
Медицинские организации
Поправочный коэффициент
1
Акционерное общество "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии"
1,0043
2
Акционерное общество "Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней"
1,0026
3
Акционерное общество "Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии"
1,0205
4
Акционерное общество "Научный центр педиатрии и детской хирургии"
1,0032
5
Акционерное общество "Национальный научный центр хирургии имени А.Н.Сызганова"
1,0063
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр фтизиопульмонологии Республики Казахстан"
1,0129
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
1,0214
8
Некоммерческое акционерное общество "Национальный научный кардиохирургический центр"
1,0014
9
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,0032
10
Корпоративный Фонд "University Medical Center"
1,0042
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр травматологии и ортопедии имени академика Батпенова Н.Д."

1,0043
12
"Ұлттық ғылыми онкологиялық орталық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1,0032
13
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық"акционерлік қоғамы
1,0014
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
5-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
№ р/с Медициналық ұйымның атауы Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны

1,0043
12
Товарищество ограниченной ответственности "Национальный научный онкологический центр"
1,0032
13
Акционерное общество "Национальный научный медицинский центр"
1,0014
Приложение 5
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико- затратным группам
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
№ п/п
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

84 248,42
0,7715
126 380,83
18
O302
Босанғаннан немесе түсіктен кейін қиындығы мардымсыз диагноздармен ауруханаға жатқызу
0,843
138 093,37
0,4215
69 046,69
Ескертпе:
Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф (бұдан әрі –емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ бойынша тариф) айқындалады:
стационарлық жағдайда емдеуге жатқызу кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін ескере отырып, базалық мөлшерлеме 163 811,83 теңгені құрайды (COVID-19 коронавирустық инфекциясын емдеу жағдайлары бойынша № 255, 256 және 257 КШТ кодтарын қоспағанда, инфекциялық бейіндегі төсектері бар медициналық ұйымдарға жатқызу кезінде COVID-19 коронавирустық инфекциясымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шаралардағы жұмыс үшін және оны жұқтыру қаупін ескере отырып жалақыға қосымша ақы ескерілген базалық мөлшерлеме 166 040,55 теңгені құрайды) және 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:

84 248,42
0,7715
126 380,83
18
O302
Госпитализация после родов или аборта, с незначительными по тяжести диагнозами
0,843
138 093,37
0,4215
69 046,69
Примечание:
Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам (далее – Тарифы по КЗГ) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь в стационарных и стационарозамещающих условиях, определяется:
при госпитализации в стационарных условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 163 811,83 тенге (при госпитализации в медицинские организации, имеющие койки инфекционного профиля базовая ставка с учетом доплаты к заработной плате за работу в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусной инфекцией COVID-19 и риска его заражения равна 166 040,55 тенге, за исключением случаев лечения коронавирусной инфекции CОVID-19 по кодам КЗГ № 255, 256 и 257) и следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-309/2020 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):

2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
3 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
3-қосымша
Ақы төлеу неонатологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
р/с КШТ коды Атауы Стационарлық жағдайда Стационарды алмастыратын жағдайда
ШК Тариф, теңге ШК Тариф, теңге
1
P001
Перинаталдық кезеңде туындаған бронх-өкпенің дисплазиясы және тыныс алу жолдарының басқа созылмалы аурулары

от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю
№ п/п
Код КЗГ
Наименование
Стационарные условия
Стационарозамещающие условия
КЗ
тариф, тенге
КЗ
тариф, тенге
1
P001
Бронхолегочная дисплазия и другие хронические заболевания дыхательных путей, возникшие в перинатальном периоде

2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
4 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
4-қосымша
Ақы төлеу стационарлық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с Медициналық ұйымның атауы Тариф (теңге)
1
Алматы қаласындағы "Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын

от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется республиканским медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в стационарных условиях, за пролеченный случай по расчетной средней стоимости
№ п/п
Наименование медицинской организации
Тариф (тенге)
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны", города Алматы

231 474,52
2
ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің "Отан соғысы мүгедектеріне арналған Орталық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
347 033,90
3
"Бурабай" республикалық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын:
Бір ересек науқастың емделіп шығу жағдайы үшін тариф
Бір баланың емделіп шығу жағдайы үшін тариф (18 жасқа дейін)
184 219,24 595 658,83
4
"Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
Бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф
Бір еріп жүруші адамға (анасы (әкесі) немесе үш жасқа дейінгі баланы күтуді, сондай-ақ дәрігердің қорытындысы бойынша қосымша күтімді қажет ететін ересек науқас баланы күтуді тікелей жүзеге асыратын өзге адам) арналған тариф
489 748,52 16 503,00
5
"Алатау" балалар клиникалық санаторийі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын

231 474,52
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны", Министерства здравоохранения РК
347 033,90
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр реабилитации "Бурабай" Тариф за один пролеченный случай взрослого больного Тариф за один пролеченный случай ребенка (до 18 лет)
184 219,24 595 658,83
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский детский реабилитационный центр "Балбулак" Тариф за один пролеченный случай Тариф на одно сопровождающее лицо (мать (отец) или иное лицо, непосредственно осуществляющее уход за ребенком в возрасте до трех лет, а также за тяжело больным ребенком старшего возраста, нуждающегося по заключению врачей в дополнительном уходе)
489 748,52 16 503,00
5
Республиканское государственное казенное предприятие "Детский клинический санаторий "Алатау"

204 341,24
6
Алматы қаласындағы "Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
428 420,81
7
"Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
742 775,07
8
"University Medical Center" корпоративтік қорының Қызылорда филиалы
364 790,82
Ескертпе:
Осы орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы бойынша тарифтерге өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес тариф;
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы бойынша осы тарифтерге академиялық түзету коэффициенті 2-қосымшаға сәйкес;
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы бойынша осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті 3-қосымшаға сәйкес.
Ақы төлеу стационарлық
жағдайда мамандандырылған
медициналық көмек көрсететін
республикалық медициналық
ұйымдарға орташа есептік құны
бойынша бір емделіп шығу
жағдайы үшін жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге
1-қосымша
Өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмекті қамтамасыз ету мақсатында республикалық ғылыми орталықтардың/институттардың шығындарын өтеуге арналған тарифтер
№ р/с Медициналық ұйымның атауы Түзету коэффициенті
1
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1,0214
2
"University Medical Center" корпоративтік қоры
1,0042
Ақы төлеу стационарлық
жағдайда мамандандырылған
медициналық көмек көрсететін
республикалық медициналық
ұйымдарға орташа есептік құны
бойынша бір емделіп шығу
жағдайы үшін жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге 2-қосымша
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған тарифтерге академиялық түзету коэффициенті
№ р/с Медициналық ұйымның атауы Түзету коэффициенті
1
"University Medical Center" корпоративтік қоры
1,0518
Ақы төлеу стационарлық
жағдайда мамандандырылған
медициналық көмек көрсететін
республикалық медициналық
ұйымдарға орташа есептік құны
бойынша бір емделіп шығу
жағдайы үшін жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге 3-қосымша
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0152
2
"University Medical Center" корпоративтік қоры
1,0152
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

204 341,24
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья" города Алматы
428 420,81
7
Некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации"
742 775,07
8
Кызылординский филиал Корпоративного Фонда "University Medical Center"
364 790,82
Примечание:
Тарифы для возмещения затрат научных организаций в области здравоохранения с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям согласно приложению 1 к настоящим тарифам за пролеченный случай по расчетной средней стоимости;
Академический поправочный коэффициент к настоящим тарифам за пролеченный случай по расчетной средней стоимости на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 2 к настоящим тарифам;
Научно-инновационный поправочный коэффициент к настоящим тарифам за пролеченный случай по расчетной средней стоимости на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 3 к настоящим тарифам.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
республиканским медицинским
организациям, оказывающим
специализированную
медицинскую помощь в
стационарных условиях, за
пролеченный случай по
расчетной средней стоимости
Тарифы для возмещения затрат республиканских научных центров/институтов с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям
Наименование организации
Поправочный коэффициент
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
1,0214
2
Корпоративный Фонд "University Medical Center"
1,0042
Приложение 2
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
республиканским медицинским
организациям, оказывающим
специализированную
медицинскую помощь в
стационарных условиях, за
пролеченный случай по
расчетной средней стоимости
Академический поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения
Медицинские организации
поправочный коэффициент
1
Корпоративный Фонд "University Medical Center"
1,0518
Приложение 3
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
республиканским медицинским
организациям, оказывающим
специализированную
медицинскую помощь в
стационарных условиях, за
пролеченный случай по
расчетной средней стоимости
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения
Медицинские организации
поправочный коэффициент
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
1,0152
2
Корпоративный Фонд "University Medical Center"
1,0152
Приложение 5 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
5 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
5-қосымша
Ақы төлеу стационарлық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдарға бір төсек күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с Медициналық ұйымның атауы Елді мекендер Тариф (теңге)
1
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
Павлодар қаласы
14 969,21
2
"Қазақстан Республикасының Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
Алматы қаласы
24 268,71
3
Денсаулық сақтау басқармасының "Ана мен бала" облыстық оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
Шымкент қаласы
32 912,43
Ескертпе:
Осы бір төсек күн бойынша тарифтерге өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес тариф;
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған бір төсек күн бойынша осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті 2-қосымшаға сәйкес.
Ақы төлеу стационарлық
жағдайда мамандандырылған
медициналық көмек көрсететін
республикалық медициналық
ұйымдарға бір төсек күн үшін
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмекті қамтамасыз ету мақсатында республикалық ғылыми орталықтардың/институттардың шығындарын өтеуге арналған тарифтер
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
"Қазақстан Республикасының Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1,0129
2
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0086
Ақы төлеу стационарлық
жағдайда мамандандырылған
медициналық көмек көрсететін
республикалық медициналық
ұйымдарға бір төсек күн үшін
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
2-қосымша
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
"Қазақстан Республикасының Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1,0152
2
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0152
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям, оказывающим специализированную медицинскую помощь в стационарных условиях, за один койко-день
№ п/п
Наименование медицинской организации
Местонахождения
Тариф (тенге)
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
город Павлодар
14 969,21
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр фтизиопульмонологии Республики Казахстан"
город Алматы
24 268,71
3
Государственное коммунальное казенное предприятие "Реабилитационный центр "Мать и дитя" Управления здравоохранения города Шымкент
город Шымкент
32 912,43
Примечание:
Тарифы для возмещения затрат научных организаций в области здравоохранения с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям согласно приложению 1 к настоящим тарифам за один койко-день;
Научно-инновационный поправочный коэффициент, к настоящим тарифам за один койко-день на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 2 к настоящим тарифам за один койко-день.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
медицинским организациям,
оказывающим
специализированную
медицинскую помощь в
стационарных условиях,
за один койко-день
Тарифы для возмещения затрат республиканских научных центров/институтов с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям
Наименование организации
Поправочный коэффициент
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр фтизиопульмонологии Республики Казахстан"
1,0129
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
1,0086
Приложение 2
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
медицинским организациям,
оказывающим
специализированную
медицинскую помощь в
стационарных условиях,
за один койко-день
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения
Медицинские организации
поправочный коэффициент
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр фтизиопульмонологии Республики Казахстан"
1,0152
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
1,0152
Приложение 6 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

118
Сирекісіктер
20
2 704 832,22
Барлығы емдеудің толық курсының құны
4 610 322,97
Жоғары мөлшерлі сүйек кемігінің аутотрансплантациясымен химиотерапиясы
119
Жоғары мөлшерлі сүйектік мидағы аутотрансплантациялық химиотерапия
45
12 430 989,25
Барлығы емдеудің толық курсының құны
12 430 989,25
Ескертпе:
Медициналық-экономикалық тарифтер бойынша бір емделген жағдай үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы №ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді медициналық-экономикалық тарифтер бойынша қалыптастыру қағидалары мен әдістемесіне сәйкес түзету коэффициенттері ескеріле отырып айқындалады:
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті 1-қосымшаға сәйкес;
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге осы тарифтерге академиялық түзету коэффициенті 2-қосымшаға сәйкес;
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті 3-қосымшаға сәйкес;
Өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған осы медициналық-экономикалық тарифтерге 4-қосымшаға сәйкес тариф.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде онкологиялық
аурулармен ауыратын
балаларды емдеу үшін
көрсетілетін медициналық
қызметтерге медициналық-
экономикалық тарифтер
бойынша ақы төлеу тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті
№ р/с Өңірдің коды Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алудың коэффициенті
1
75
Алматы қаласы
1,0000
2
71
Астана қаласы

118
Редкие опухоли
20
2 704 832,22
Итого стоимость курса лечения
4 610 322,97
Высокодозная химиотерапия с аутотрансплантацией костного мозга
119
Высокодозная химиотерапия с аутотрансплантацией костного мозга
45
12 430 989,25
Итого стоимость курса лечения
12 430 989,25
Примечание:
Тариф за один пролеченный случай по медико-экономическим тарифам согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858), определяется с учетом поправочных коэффициентов:
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим медико-экономическим тарифам;
Академический поправочный коэффициент, к настоящим медико-экономическим тарифам на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 2 к настоящим тарифам;
Научно-инновационный поправочный коэффициент, к настоящим медико-экономическим тарифам на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 3 к настоящим тарифам;
Тарифы для возмещения затрат научных организаций в области здравоохранения с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям согласно приложению 4 к настоящим медико-экономическим тарифам.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для лечения
детей с онкологическими
заболеваниями по медико-
экономическим тарифам
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
75
город Алматы
1,0000
2
71
город Астана

5 112,16
424
B05.068.001
Емшек сүтін қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2 215,57
425
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өттібактериологиялық зерттеу(таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 051,20
426
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 377,77
427
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 365,07
428
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
947,74
429
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу(таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 506,32
430
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозынанәжісті бактериологиялық зерттеу
7 006,47
431
B05.027.001
Қолмен жасалатын әдіспен патогендік және шартты патогендік микрофлораға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
5 010,62
432
B05.072.001
Нәжісті патогенді және шартты патогенді микрофлораға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 423,21
433
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжістібактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 451,10
434
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 377,77
435
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 121,46
436
B05.030.001
Энтеропатогнеді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 242,49
437
B05.031.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) қанды бактериологиялық зерттеу(таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 533,50
438
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 308,91
439
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 377,77
440
B05.034.001
Қолмен жасалатын әдіспен қанды зарарсыздыққа бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 825,26
441
B05.077.001
Қанды зарарсыздыққа қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 762,49
442
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
5 568,51
443
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)

5 112,16
424
B05.068.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (без выделения чистой культуры)
2 215,57
425
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
4 051,20
426
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 377,77
427
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
3 365,07
428
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)
947,74
429
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)
2 506,32
430
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
7 006,47
431
B05.027.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (выделение чистой культуры)
5 010,62
432
B05.072.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 423,21
433
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
4 451,10
434
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 377,77
435
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)
4 121,46
436
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 242,49
437
B05.031.001
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
2 533,50
438
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
3 308,91
439
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 377,77
440
B05.034.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
3 825,26
441
B05.077.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 762,49
442
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
5 568,51
443
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)

2 549,98
444
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 870,64
445
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
871,95
446
B05.039.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 501,66
447
B05.081.001
Несепті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 377,77
448
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 483,08
449
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 524,15
450
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 439,58
451
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 291,37
452
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 785,24
453
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 608,41
454
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 637,23
455
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 430,73
456
B05.048.001
Қолмен жасалатын әдіспен бронхтардан шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 785,24
457
B05.049.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) ми-жұлын сарысуын бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 603,56
458
B05.087.001
Ми- жұлын сарысуын Neisseria meningitis- ке (нейссерия менингитис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2 818,61
459
B05.051.001
Қолмен жасалатын әдіспен зарарсыздыққа транссудатты, экссудаттыбактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 725,19
460
B05.058.001
Бөліп шығарылған таза өсіріндінізертхана жануарларын пайдаланумен қолмен жасалатын әдіспен сәйкестендіру

2 549,98
444
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
2 870,64
445
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
871,95
446
B05.039.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
4 501,66
447
B05.081.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 377,77
448
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
1 483,08
449
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus(стафилококкус ауреус) ручным методом (выделение чистой культуры)
2 524,15
450
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис)(выделение чистой культуры) ручным методом
2 439,58
451
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 291,37
452
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
3 785,24
453
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 608,41
454
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
4 637,23
455
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 430,73
456
B05.048.001
Бактериологическое исследование смывов из бронхов ручным методом (выделение чистой культуры)
3 785,24
457
B05.049.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
4 603,56
458
B05.087.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (без выделения чистой культуры) ручным методом
2 818,61
459
B05.051.001
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
3 725,19
460
B05.058.001
Идентификация выделенной чистой культуры биологическим методом с использованием лабораторных животных ручным методом

37 981,62
1493
C04.014.009
Бүйректі динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
35 794,79
1494
C04.015.009
Асқазанның моторлық-эвакуаторлық қызметін динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
36 530,25
1495
C04.016.009
Жүректің сол жақ қарыншасының тепе-теңдік радиоизотоптық вентрикулографиясы
59 474,46
1496
C04.017.009
Көз жасы жолдарының сцинтиграфиясы
29 720,90
1497
C04.018.009
Сілекей бездерінің сцинтиграфиясы
32 720,05
1498
C04.019.009
Сүйек-буын жүйесінің үшфазалы сцинтиграфиясы
73 469,69
1499
C04.000.011
Компьютерлік томографиямен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томография
1500
C04.001.011
Миокард перфузиясының (тыныштықта, жүктемемен) компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
158 168,82
1501
C04.002.011
Бас миының компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
98 785,85
1502
C04.003.011
Қалқанша бездің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
33 157,26
1503
C04.004.011
Қалқанша маңы безінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
79 054,63
1504
C04.005.011
Гепатобилиарлы жүйенің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
51 845,05
1505
C04.006.011
Бүйректердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
55 639,94
1506
C04.007.011
Сүйек-буын жүйесінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
44 598,23
1507
C04.008.011
Асқазан-ішек жолының моторлы-эвакуаторлық қызметінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
43 369,03
1508
C04.009.011
Нейроэндокринді түзілімдердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
437 184,72
1509
C04.010.011
Сүт бездердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
93 198,43
1510
C04.011.011
Эпилептогендік ошақтарды іздеу кезінде бас миының компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
113 194,76
1511
C04.012.011
Өкпе ісіктерінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
69 931,56
1512
C04.013.011
Лимфопролиферативті аурулардың компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы

37 981,62
1 493
C04.014.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая почек)
35 794,79
1 494
C04.015.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая моторно-эвакуаторной функции желудка)
36 530,25
1 495
C04.016.009
Равновесная радиоизотопная вентрикулография левого желудочка сердца
59 474,46
1 496
C04.017.009
Сцинтиграфия слезных протоков
29 720,90
1 497
C04.018.009
Сцинтиграфия слюнных желез
32 720,05
1 498
C04.019.009
Сцинтиграфия трехфазная костно-суставной системы
73 469,69
1 499
C04.000.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией
1 500
C04.001.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) перфузии миокарда (в покое, с нагрузкой)
158 168,82
1 501
C04.002.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) головного мозга
98 785,85
1 502
C04.003.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) щитовидной железы
33 157,26
1 503
C04.004.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) паращитовидных желез
79 054,63
1 504
C04.005.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) гепатобилиарной системы
51 845,05
1 505
C04.006.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) почек
55 639,94
1 506
C04.007.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) костно-суставной системы
44 598,23
1 507
C04.008.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) моторно-эвакуаторной функции желудочно-кишечного тракта
43 369,03
1 508
C04.009.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) нейроэндокринных образований
437 184,72
1 509
C04.010.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) молочных желез
93 198,43
1 510
C04.011.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) головного мозга при поиске эпилептогенных очагов
113 194,76
1 511
C04.012.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) новообразования легких
69 931,56
1 512
C04.013.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) лимфопролиферативных заболеваний

D03.009.003
Балаларды тісті және ауыз қуысының шырышты қабығын күту бойынша санитариялық-гигиеналық дағдыларға оқыту
932,02
2182
D04.000.000
СӨС шаралары
2183
D04.001.000
Профилактикалық кабинеттерде, сауықтыру мектептерінде оқыту
3 531,79
2184
D04.002.000
Созылмалы ауруларды басқару бағдарламаларына сәйкес науқастарды және олардың отбасы мүшелерін өзін-өзі бақылауға, өз-өзіне және өзара көмекке оқыту
1 345,41
2185
D04.003.000
"Тікелей желі" телефонының бойынша консультациясы
1 632,76
Ескертпе:
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерге тарифтер (бұдан әрі – Медициналық қызметтер үшін тарифтері) 2020 жылғы 21 желтоқсандағы №ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызмет тарифтерін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады:
Осы медициналық қызметтер үшін тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің Ережесіне сәйкес мектепке дейінгі балалар мекемелері мен білім беру ұйымдарында ұйымдастырылған мектепке дейінгі жастағы балаларды, оқушыларды, 18 жасқа дейінгі орта және жоғары оқу орындарының оқушылары мен студенттерін скринингтік тексеріп-қарауды жүргізу үшін мамандарды қабылдау және (немесе) консультация беру құны 0,5 түзету коэффициентін қолдана отырып айқындалады.
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы Медициналық қызметтер үшін бойынша тарифтерінің 4-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге 1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері
№ р/с Өңірдің коды Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
1
10
Абай облысы

D03.009.003
Обучение детей санитарно-гигиеническим навыкам по уходу за зубами и слизистой оболочкой полости рта
932,02
2 182
D04.000.000
Мероприятия ЗОЖ
2 183
D04.001.000
Обучение в профилактических кабинетах, школах оздоровления
3531,79
2 184
D04.002.000
Обучение больных и членов их семей самоконтролю, само-и взаимопомощи в соответствии с программами управления хроническими заболеваниями
1345,41
2185
D04.003.000
Консультация по телефону "Горячей линии"
1632,76
Тариф за медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Тарифы на медицинские услуги) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):
Коэффициенты учета надбавки за работу в сельской местности к настоящим Тарифам на медицинские услуги – 1,1298;
Стоимость приема и (или) консультации специалистов для проведения скрининговых осмотров организованных детей дошкольного возраста, школьников, учащихся и студентов средне-специальных и высших учебных заведений до 18 лет в детских дошкольных учреждениях и организациях образования в соответствии с Правилами проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, определяется с применением поправочного коэффициента 0,5.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 4 к настоящим Тарифам на медицинские услуги.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
10
Абайская область

1,07
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге 4-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдары үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы"" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

1,07
Приложение 4
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
№ п/п
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі бастапқы медициналық-санитариялық көмек субъектілері үшін айына бекітілген бір адамға арналған бастапқы медициналық-санитариялық көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативіне, айына бекітілген бір адамға арналған тәуліктік шұғыл медициналық көмектің жан басына шаққандағы нормативіне және айына бір оқушыға арналған жан басына шаққандағы нормативке түзету коэффициенттері, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ақы төлеу жүзеге асырылатын алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету кезіндегі медициналық қызметтерге арналған осы тарифтердің 3, 4-қосымшаларына сәйкес түзету коэффициенті қолданылады.
Ақы төлеу медициналық-
санитариялық алғашқы көмек
көрсету кезінде жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге
1-қосымша
Базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив халықтың саны аз, тығыздығы төмен аумақтың ұзындығы жоғары, шағын жинақты және облыстардың жергілікті атқарушы органдары айқындаған басқа да аумақтық ерекшеліктер жағдайларында олардың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектілері үшін
№ р/с Облыстардың атауы Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көмек көрсететінденсаулық сақтау субъектілері үшін айына тіркелген бір адамға медициналық-санитариялық алғашқы көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі
Қалалық маңызы бар медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектілері үшін Аудандық маңызы бар және ауылда медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектілері үшін
1
Абай облысы

Поправочные коэффициенты к базовому комплексному подушевому нормативу первичной медико-санитарной помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи, подушевому нормативу круглосуточной неотложной медицинской помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи и подушевому нормативу на одного школьника в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, согласно приложениям 3, 4 к настоящим тарифам на медицинские услуги при оказании первичной медико-санитарной помощи, оплата которым осуществляется в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
при оказании первичной
медико-санитарной помощи
Базовый комплексный подушевой норматив для субъектов первичной медико-санитарной помощи с целью обеспечения их устойчивого функционирования в случаях малочисленности населения, высокой протяженности территории с низкой плотностью, малокомплектности и других территориальных особенностей, определенных местными исполнительными органами областей
№ п/п
Наименование областей
Базовый комплексный подушевой норматив первичной медико-санитарной помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи
Для субъектов первичной медико-санитарной помощи городского значения
Для субъектов первичной медико-санитарной помощи районного значения и села
1
Абайская область

2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020
бұйрығына
9-қосымша
Ақы төлеу лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, қатерлі ісіктермен емделіп шығу жағдайының күрделілік деңгейін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтер
КШТ Коды
Атауы
Стационарлық жағдай
Стационарды алмастыратын жағдай
ШК
Тариф, тенге
ШК
Тариф, тенге
1
B01B1
Жүйке жүйесі мүшелерінің қатерлі ісіктері кезіндегі 1 деңгейдегі СТ

от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая с новообразованиями, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани
Код КЗГ
Наименование КЗГ
Стационарные условия
Стационарозамещающие условия
КЗ
Тариф
КЗ
Тариф
1
B01B1
Новообразования органов нервной системы с ЛТ 1 уровня

197 557,07
0,8223
134 702,47
100
R06E
Хирургиялық араласусыз қатерсіз ісіктер
1,1825
193 707,49
0,7446
121 974,29
Ескертпе:
Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларда ақы төлеу ісіктермен емделіп шығу жағдайының күрделілік деңгейін ескере отырып, клиникалық-шығынды топтар бойынша жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтер айқындалады:

197 557,07
0,8223
134 702,47
100
R06E
Доброкачественные новообразования без хирургических вмешательств
1,1825
193 707,49
0,7446
121 974,29
Примечание:
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая с новообразованиями, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани в стационарных и стационарозамещающих условиях, определяется:

стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін ескере отырып, базалық мөлшерлеме 163 811,83 теңгені құрайды (COVID-19 коронавирустық инфекциясын емдеу жағдайлары бойынша № 255, 256 және 257 КШТ кодтарын қоспағанда, инфекциялық бейіндегі төсектері бар медициналық ұйымдарға жатқызу кезінде COVID-19 коронавирустық инфекциясымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шаралардағы жұмыс үшін және оны жұқтыру қаупін ескере отырып жалақыға қосымша ақы ескерілген базалық мөлшерлеме 166 040,55 теңгені құрайды) және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру қағидалары мен әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып, бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы №ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген):
Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, қатерлі ісіктермен емделіп шығу жағдайының күрделілік деңгейін ескере отырып, КШТ бойынша жүзеге асырылатын, медициналық қызметтерге арналған тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін устемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Үйдегі стационар жағдайында медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады.
Осы КШТ бойынша тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициент;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып Халықаралық біріккен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдар үшін тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған тарифтер 4-қосымшаға сәйкес тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 5-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 6-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге академиялық түзету коэффициенті;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 7-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті.
*- бұл тарифтер екінші және үшінші деңгейлерде онкологиялық көмек көрсетпейтін медициналық ұйымдар үшін емделіп шығу жағдайларына қолданылмайды.
Қысқартулардың толық жазылуы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
ШК - шығындар коэффициенті;
СТ – сәулелік терапия;
ХТ – химиотерапия.
Ақы төлеу лимфоидты және қан
өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері
бар науқастарды қоспағанда,
қатерлі ісіктермен емделіп шығу
жағдайының күрделілік деңгейін
ескере отырып, клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге арналған
тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері
№ р/с Өңірдің коды Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
1
10
Абай облысы

при оказании медицинской помощи в стационарных условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 163 811,83 тенге (при госпитализации в медицинские организации, имеющие койки инфекционного профиля базовая ставка с учетом доплаты к заработной плате за работу в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусной инфекцией COVID-19 и риска его заражения равна 166 040,55 тенге, за исключением случаев лечения коронавирусной инфекции CОVID-19 по кодам КЗГ № 255, 256 и 257) и следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):
коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги, оплата за которые осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая с новообразованиями, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани – 1,1298;
при оказании медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тарифы для возмещения затрат научных организаций в области здравоохранения с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Академический поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 6 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 7 к настоящим Тарифам по КЗГ.
*- данные тарифы не применяются к пролеченным случаям для медицинских организаций, не оказывающих онкологическую помощь на вторичном, третичном уровнях.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
КЗ – коэффициент затратоемкости;
ЛТ– лучевая терапия;
ХТ – химиотерапия.
Приложение 1
к Тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется по клинико-
затратным группам с учетом
уровня сложности пролеченного
случая с новообразованиями, за
исключением больных со
злокачественными
новообразованиями лимфоидной
и кроветворной ткани
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
10
Абайская область

2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
10 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
10-қосымша
Ақы төлеу қан компоненттеріне зерттеулер жүргізу және тіндерді иммунологиялық типтеу саласындағы қызметтер (HLA-зерттеулер), қан қызметіндегі референс-зерттеулер, плаценталық қаннан гемопоэздік дің жасушаларын бөлу және донорлық қан компомоненттерін өндіру қызметтері үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с Қан компонентінің атауы Өлшем бірлігі Құны, теңге
1 2 3 4
1
Лейкофильтрленген эритроциттік масса
доза

от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 10 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для проведения исследований компонентов крови и услуг в области иммунологического типирования тканей (HLA-исследования), референс-исследований в службе крови, выделения гемопоэтических стволовых клеток из плацентарной крови и для производства компонентов донорской крови
№ п/п
Наименование компонента крови
Единица измерения
Стоимость, тенге
1
2
3
4
1
Эритроцитная масса лейкофильтрованная
доза

Молекулалық-генетикалық әдіспен HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 гаплотипы бөлмей (жоғары рұқсат) гендерді типтеу
қызмет
340 288,12
61
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
20 193,42
62
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде 1 және 2-сыныпты ерекшелігінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
250 274,30
63
Капиллярлық секвенирования әдісімен пациенттен гемопоэздік дің жасушаларын транспланттаудан кейін химеризманыанықтау
қызмет
81 454,39
64
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен HLA-А, В, DR локустарының антигендерінанықтау
қызмет
113 025,18
65
Қанорталықтарыныңзертханаларына Диагностика ГТЗ (маркерлер ВВГ, СВГ)тарауы бойынша зертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет

Типирование генов HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 без разделения на гаплотипы (высокое разрешение) молекулярно-генетическим методом
услуга
340 288,12
61
Определение наличия HLA-антител в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга
20 193,42
62
Определение специфичности HLA-антител 1 и 2 класса в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга
250 274,30
63
Определение химеризма у пациента после трансплантации гемопоэтических стволовых клеток методом капиллярного секвенирования
услуга
81 454,39
64
Определение антигенов HLA-А, В, DR локусов методом проточной цитофлуориметрии
услуга
113 025,18
65
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Диагностика ГТИ" (маркеры ВГВ, ВГС) для лабораторий центров крови
услуга

41 472,07
66
HLA - АВС, DRB1, DQA1/DQB1, DRB1/DQA1 гендерін NGS әдісімен жоғары ажыратымдылықта анықтау
қызмет
211 770,88
67
Ағынды цитометрия әдісімен HLA-антиденелермен Сарысудың сенсибилизациясының пайызын анықтау
қызмет
65 879,15
68
I және II сыныптардың HLA-жүйесі бойынша қанды 8 локус бойынша (А, В, С, DRB1, DQB1/ DQA1, DQB1/DQA1) төмен ажыратымдылықта ПТР-SSP әдісімен флуоресцентті оқырманда детекциямен генотиптеу
қызмет

41 472,07
66
Определение генов HLA - А, В, С, DRB1, DQA1/DQB1, DPB1/DPA1 на высоком разрешении методом NGS
услуга
211 770,88
67
Определение процента сенсибилизации сыворотки HLA-антителами методом проточной цитометрии
услуга
65 879,15
68
Генотипирование крови по HLA-системе I и II классов по 8 локусам (А, В, С, DRB1, DQB1/ DQА1, DPB1/DPA1) на низком разрешении методом ПЦР-SSP с детекцией на флуоресцентном считывателе
услуга

166 661,39
Ескертпе:
Облыстардың және республикалық маңызы бар қаланың және астананың деңгейінде жүргізілетін зерттеулер мен қан компоненттеріне тарифтер (бұдан әрі - қан компоненттері тарифтері) мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады:
1-қосымшаға сәйкес қан компоненттері тарифтеріне экологиялық коэффициенттері;
2-қосымшаға сәйкес, қан қызметі ұйымдары өндіретін қан компоненттері тарифтерінің құнына ғимаратты ұстауға коэффициенті;
3-қосымшаға сәйкес, қан қызметі ұйымдары өндіретін қан компоненттері тарифтерінің құнына ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті.
Ақы төлеу қан компоненттеріне
зерттеулер жүргізу және
тіндерді иммунологиялық
типтеу саласындағы қызметтер
(HLA-зерттеулер), қан
қызметіндегі референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушаларын
бөлу және донорлық қан
компомоненттерін өндіру
қызметтері үшін жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге
1-қосымша
Экологиялық коэффициенттер
№ р/с
Өңірдің коды
Облыстардың атау
Елді мекен
Коэффициент
1
10101
Абай облысы
Семей қаласы
1,0199
2
4310
Қызылорда облысы
Қызылорда қаласы
1,0712
3
6310
Шығыс Қазақстан облысы
Өскемен қаласы
1,0070
Ақы төлеу қан компоненттеріне
зерттеулер жүргізу және
тіндерді иммунологиялық
типтеу саласындағы қызметтер
(HLA-зерттеулер), қан
қызметіндегі референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушаларын
бөлу және донорлық қан
компомоненттерін өндіру
қызметтері үшін жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге
2-қосымша
Ғимаратты ұстау коэффициенті
№ р/с
Өңірдің коды
Облыстардың атауы
Елді мекен
Коэффициент
1
10101
Абай облысы
Семей қаласы
1,0870
2
4310
Қызылорда облысы
Қызылорда қаласы
1,0870
3
6310
Шығыс Қазақстан облысы
Өскемен қаласы
1,0870
Ақы төлеу қан компоненттеріне
зерттеулер жүргізу және
тіндерді иммунологиялық
типтеу саласындағы қызметтер
(HLA-зерттеулер), қан
қызметіндегі референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушаларын
бөлу және донорлық қан
компомоненттерін өндіру
қызметтері үшін жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге
3-қосымша
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
"Трансфузиология ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

166 661,39
Примечание:
Тариф на компоненты крови и исследования, проводимые на уровне областей и города республиканского значения и столицы (далее - тарифы на компоненты крови) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов:
Экологические коэффициенты согласно приложению 1 к настоящим тарифам на компоненты крови;
Коэффициент на содержание здания к стоимости компонентов крови, производимых организациями службы крови, согласно приложению 2 к настоящим тарифам на компоненты крови.
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 3 к настоящим Тарифам на компоненты крови.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для проведения
исследований компонентов
крови и услуг в области
иммунологического
типирования тканей (HLA-
исследования), референс-
исследований в службе крови,
выделения гемопоэтических
стволовых клеток из
плацентарной крови и для
производства компонентов
донорской крови
Экологические коэффициенты
№ п/п
Код региона
Наименование областей
Населенный пункт
Коэффициент
1
10101
Абайская область
город Семей
1,0199
2
4310
Кызылординская область
город Кызылорда
1,0712
3
6310
Восточно-Казахстанская область
город Усть-Каменогорск
1,0070
Приложение 2
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для проведения
исследований компонентов
крови и услуг в области
иммунологического
типирования тканей (HLA-
исследования), референс-
исследований в службе крови,
выделения гемопоэтических
стволовых клеток из
плацентарной крови и для
производства компонентов
донорской крови
Коэффициент на содержание здания
№ п/п
Код региона
Область
Населенный пункт
Коэффициент
1
10101
Абайская область
город Семей
1,0870
2
4310
Кызылординская область
город Кызылорда
1,0870
3
6310
Восточно-Казахстанская область
город Усть-Каменогорск
1,0870
Приложение 3
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для проведения
исследований компонентов
крови и услуг в области
иммунологического
типирования тканей (HLA-
исследования), референс-
исследований в службе крови,
выделения гемопоэтических
стволовых клеток из
плацентарной крови и для
производства компонентов
донорской крови
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения
Медицинские организации
поправочный коэффициент
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр трансфузиологии"

1,0152
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
11 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
11-қосымша
Ақы төлеу жылжымалы медициналық кешендерге жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Атауы
Тариф (теңге)
1
Бір адамға арналған жылжымалы медициналық кешендердің қызметтеріне арналған тариф (медициналық пойыздың базасында)

1,0152
Приложение 11 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 11 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется передвижным медицинским комплексам
№ п/п
Наименование
Тариф (тенге)
1
Тариф на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека (на базе медицинского поезда)

10 466,62
Ескертпе:
Бір адамға арналған жылжымалы медициналық кешендердің қызмет көрсетуіне арналған тариф осы жылжымалы медициналық кешендердің бір адамға қызмет көрсетуіне арналған тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициенттер ескеріле отырып айқындалады.
Ақы төлеу жылжымалы
медициналық кешендерге
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Бір адамға арналған жылжымалы медициналық кешендердің қызметтерінің тарифтеріне арналған экологиялық коэффициенттер
Өңірдің коды
Облыстардың атау
Өңірлер, елді мекендер атаулары
Коэффициент
1

10 466,62
Примечание:
Тариф на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека определяется с учетом экологических коэффициентов согласно приложению 1 к настоящим тарифам на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется передвижным
медицинским комплексам
Экологические коэффициенты к тарифам на услуги передвижных медицинских комплексов на одного человека
Код региона
Наименование областей
Населенный пункт
Коэффициент
1

16 110,70
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
13 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
13-қосымша
Ақы төлеу айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтері
№ р/с
Тариф атауы
Тариф, тенге
1
АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге арналған тариф
10 978,42
2
Достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына арналған тариф
21 282,18
3
АИТВ-инфекциясына халықты зерттеп қарауға арналған тариф
2 138,39
Ескертпе:
АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтері қосымшаға АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтеріне түзету коэффициенттері
Ақы төлеу айына АИТВ-
инфекциясын жұқтырған бір
адамға медициналық-әлеуметтік
көмек көрсетуге, достық
кабинетіне жүгінген халықтың
негізгі тобына, АИТВ-
инфекциясына зерттеп қарауға
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде жүзеге асырылатын
медициналық қызметтерге
айына ақы төлеу тарифтеріне
қосымша
АИТВ-инфекциясын жұқтырған бір адамға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі тобына, АИТВ-инфекциясына зерттеп қарауға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге айына ақы төлеу тарифтері түзету коэффициенттері
№ р/с
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті
Экологиялық коэффициенттер*
1
Абай облысы

16 110,70
Приложение 13 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 13 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одно лицо, зараженное ВИЧ-инфекцией, на одно лицо из ключевых групп населения, обратившееся в дружественный кабинет и на обследование населения на ВИЧ-инфекцию
№ п/п
Наименование тарифа
Тариф, тенге
1
Тариф за оказание медико-социальной помощи лицам зараженным ВИЧ-инфекцией, в месяц
10 978,42
2
Тариф для ключевых групп населения, обратившихся в дружественный кабинет
21 282,18
3
Тариф на обследование населения на ВИЧ-инфекцию
2 138,39
Примечание:
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется за оказание медико-социальной помощи лицам, зараженным ВИЧ-инфекцией, ключевым группам населения, обратившимся в дружественный кабинет и на обследование населения на ВИЧ-инфекцию согласно приложению к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется за оказание медико-социальной помощи лицам, зараженным ВИЧ-инфекцией, ключевым группам населения, обратившимся в дружественный кабинет и на обследование населения на ВИЧ-инфекцию
Приложение
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
за оказание медико-социальной
помощи лицам, зараженным
ВИЧ-инфекцией, ключевым
группам населения,
обратившимся в дружественный
кабинет и обследование
населения на ВИЧ-инфекцию
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется за оказание медико-социальной помощи лицам, зараженным ВИЧ-инфекцией, ключевым группам населения, обратившимся в дружественный кабинет и обследование населения на ВИЧ-инфекцию
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона
Экологические коэффициенты
1
Абайская область

6 452,20
3 226,11
13
Ағзалар мен жүйелердің туа біткен ақауларын хирургиялық түзетуден кейінгі балаларды медициналық оңалту
10 633,49
5 316,74
14
Жүректің транплантациясынан кейін оңалту медициналық оңалту
25 843,41
12 921,70
Медициналық оңалту бойынша бір төсек-күн үшін тариф уәкілетті органмен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген) Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады:

6 452,20
3 226,11
13
Медицинская реабилитация детей после хирургической коррекции врожденных пороков развития органов и систем
10 633,49
5 316,74
14
Медицинская реабилитация после трансплантации сердца
25 843,41
12 921,70
Примечание:
Тариф за один койко-день по медицинской реабилитации определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-309/2020 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):

Төсек-күн бойынша осы тарифке ауылдық жерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті-1,1298;
Төсек-күн бойынша осы тарифтің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері;
Төсек-күн бойынша осы тарифтің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы төсек-күн бойынша тарифтерге өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес тариф;
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған төсек-күн бойынша осы тарифтерге академиялық түзету коэффициенті 4-қосымшасына сәйкес;
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған төсек-күн бойынша осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті 5-қосымшасына сәйкес.
Ақы төлеу төсек күн үшін
медициналық оңалту бойынша
жүзеге асырылатын міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері
№ р/с
Өңірдің коды
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
1
10
Абай облысы

Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящему тарифу за один койко-день – 1,1298;
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящему тарифу за один койко-день;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящему тарифу за один койко-день;
Тарифы для возмещения затрат научных организаций в области здравоохранения с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по медицинской реабилитации за один койко-день;
Академический поправочный коэффициент, к настоящим тарифам по медицинской реабилитации за один койко-день на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 4 к настоящему тарифу за один койко-день;
Научно-инновационный поправочный коэффициент, к настоящим тарифам по медицинской реабилитации за один койко-день на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 5 к настоящему тарифу за один койко-день.
Приложение 1 к тарифу на
медицинские услуги в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по медицинской реабилитации
за один койко-день
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
10
Абайская область

6356
Самар ауданы
42
6358
Тарбағатай ауданы
43
6362
Ұлан ауданы
44
6368
Шемонайха ауданы
Ескертпе:
*1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1992 жылғы 18 "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядроляқ сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес аудандар/қалаларға экологиялық коэффициенттер қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

6356
Район Самар
42
6358
Тарбагатайский район
43
6362
Уланский район
44
6368
Шемонаихинский район
Примечание:
*Экологические коэффициенты применимы к районам (городам) согласно законам Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье" и "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Приложение 17 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
17 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
17-қосымша
Ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
Атауы
Бір төсек-күнге тариф, теңге
1
Паллиативтік медициналық көмекке тариф

от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 17 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по паллиативной медицинской помощи за один койко-день
№ п/п
Наименование
Тариф за один койко-день, в тенге
1
Тариф по паллиативной медицинской помощи

2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
18-қосымша
Ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек станцияларына бір шақыру үшін жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтертер
№ р/с
Атауы
Тариф,теңге
1
Арнайы (дәрігерлік) бригаданы бір рет шақырту үшін тариф
5 853,36
2
Фельдшерлік бригаданы бір рет шақырту үшін тариф
4 709,46
Ескертпе:
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге тарифтер қосымшаларға сәйкес, ақы төлеу жедел (шұғыл) медициналық көмек стансаларына бір шақыру үшін түзету коэффициенттері.
Ақы төлеу жедел (шұғыл)
медициналық көмек
станцияларына бір шақыру үшін
жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтертерге
1-қосымша
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
№ р/с Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
1
Абай облысы

от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов
№ п/п
Наименование
Тариф, в тенге
1
Тариф за один вызов специализированной (врачебной) бригады
5 853,36
2
Тариф за один вызов фельдшерской бригады
4 709,46
Примечание:
Поправочные коэффициенты к тарифу за один вызов согласно приложениям к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется станциям скорой (экстренной) медицинской помощи за один вызов.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
станциям скорой (экстренной)
медицинской помощи за один
вызов
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
№ п/п
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
1
Абайская область

6110
Түркістан облысы
Түркістан қаласы
1,0246
13
6310
Шығыс Қазақстан облысы
Өскемен қаласы
1,0412
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
19 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына
19-қосымша
Ақы төлеу паллиативтік медициналық көмек мобильді бригадасының бір баруы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с Медициналық ұйымдар атауы Тариф, теңге
1
Паллиативтік медициналық көмек мобильді бригаданың бір баруы үшін тариф
7 588,12
Ескертпе:
Паллиативті медициналық көмек мобильді бригадасының бір баруы үшін медициналық қызметтерге тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде паллиативті медициналық көмек мобильді бригаданың бір баруы үшін медициналық қызметтерге ақы төлеу тарифіне қосымшаларға сәйкес түзету коэффициенттері
Ақы төлеу паллиативтік
медициналық көмек мобильді
бригадасының бір баруы үшін
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Экологиялық коэффициенттер
Өңірдің коды
Облыстардың атау
Өңірлер, елді мекендер атаулары
Коэффициент
1

6110
Туркестанская область
г. Туркестан
1,0246
13
6310
Восточно-Казахстанская область
г. Усть- Каменогорск
1,0412
Примечание:
Экологические коэффициенты применимы к районам/городам согласно законам Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Приложение 19 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 19 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи
№ п/п
Наименование
Тариф, в тенге
1
Тариф за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи
7 588,12
Примечание:
Поправочные коэффициенты к тарифу за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи согласно приложениям к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется за один выезд мобильной бригады паллиативной медицинской помощи.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется за один выезд
мобильной бригады
паллиативной медицинской
помощи
Экологические коэффициенты
Код региона
Регион
Наименование регионов, населенных пунктов
Поправочный коэффициент
1

0,0078
547,93
1295,12
1039
Медициналық тексеру және пациенттің жағдайын бақылау
Z00 - Z04, Z08 -Z13, Z20 - Z65, Z70 - Z76, Z80 - Z99
0,0139
0,0086
2307,96
1427,95
Ескертпе:
Клиникалық-шығындық топ бойынша стационарлық жағдайда медициналык көмек көрсететін, субъектілерінің қабылдау бөлімшелеріне емдеуге жатпайтын пациентке арналған тариф (бұдан әрі – КШТ бойынша тариф) КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, COVID-19 коронавирустық инфекциясымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шаралардағы жұмыс үшін және оны жұқтыру қаупін ескере отырып жалақыға қосымша ақы ескерілген 166 040,55 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген), Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады;

0,0078
547,93
1295,12
1039
Медицинское обследование и наблюдение за состоянием пациента
Z00 - Z04, Z08 -Z13, Z20 - Z65, Z70 - Z76, Z80 - Z99
0,0139
0,0086
2307,96
1427,95
Примечание:
Тариф за негоспитализированного пациента для приемных отделений медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь в стационарных условиях, по клинико-затратным группам (далее – Тариф КЗГ) определяется с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки с учетом доплаты к заработной плате за работу в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусной инфекцией COVID-19 и риска его заражения, которая составляет 166 040,55 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Правилам и методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-309/2020 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):

Осы стационарлық жағдайда көрсететін медициналық ұйымдардың қабылдау бөлімшелеріне арналған клиникалық-шығындық топтар бойынша тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициент;
Аббревиатураларды ашып жазу:
КШТ - клиникалық-шығындық топ;
Балалар ШК-балалардың шығындар коэффициенті;
Ересек ШК- ересектердің шығындар коэффициенті;
БМ - базалық мөлшерлеме;
АХЖ 10-аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі оныншы қайта қарау;
Стационарлық жағдайда
көрсететін медициналық
ұйымдардың қабылдау
бөлімшелеріне арналған
клиникалық-шығындық топтар
бойынша ақы төлеу жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге 1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері
№ р/с Өңірдің коды Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
1
10
Абай облысы

Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи в стационарных и (или) стационарозамещающих, оплата за которые осуществляется по клинико-затратным группам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования – 1,1298;
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
КЗ дет – коэффициент затратоемкости для детей;
КЗ взр – коэффициент затратоемкости для взрослых;
БС – базовая ставка
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
для приемных отделений
медицинских организаций,
оказывающих медицинскую
помощь в стационарных
условиях
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
10
Абайская область

6368
Шемонайха ауданы
1,0491
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-154 бұйрығына
21 қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020
бұйрығына 21-қосымша
Ақы төлеу жаңа COVID-19 коронавирустық инфекциясының пандемиясына байланысты медициналық ұйымдарға жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с Қызмет коды Атауы Өлшем бірлігі Тариф, теңгемен
1

6368
Шемонаихинский район
1,0491
Приложение 21 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 декабря 2022 года
№ ҚР ДСМ-154
Приложение 21 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям, связанные с пандемией коронавирусной инфекции COVID-19
№ п/п
Код услуги
Наименование
Единица измерения
Тариф, в тенге
1

E00.000.001
МСАК мобильді бригадасының бір шығуы үшін тариф
шығу
6 203,60
9
COVID-19 коронавирустық инфекцияға күдік болған кезде карантиндік стационарда оқшаулауға арналған тариф
төсек-күн
20 049,02
10
Инфекциялық емес бейіндегі негізгі аурулар кезінде қатар жүретін ауыр және аса ауыр ауырлық дәрежесіндегі COVID-19 коронавирустық инфекцияны емдеу кезіндегі қызметтер кешеніне арналған тариф
қызмет
317 881,23
11
Инфекциялық емес бейіндегі негізгі аурулар кезінде қатар жүретін орташа ауыр ауырлық дәрежесіндегі COVID-19 коронавирустық инфекцияны емдеу кезіндегі қызметтер кешеніне арналған тариф
қызмет

E00.000.001
Тариф за один выезд мобильной бригады ПМСП
выезд
6 203,60
9
Тариф на изоляцию в карантинном стационаре при подозрении на коронавирусную инфекцию COVID-19
койко-день
20 049,02
10
Тариф на комплекс услуг при лечении сопутствующей коронавирусной инфекции CОVID-19 тяжелой и крайне тяжелой степени тяжести, при основных заболеваниях неинфекционного профиля
услуга
317 881,23
11
Тариф на комплекс услуг при лечении сопутствующей коронавирусной инфекции CОVID-19 среднетяжелой степени тяжести, при основных заболеваниях неинфекционного профиля
услуга

70 816,53
Ескертпе:
Covid-19 коронавирустық инфекциясының пандемиясына байланысты медициналық ұйымдарға ақы төлеу жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерге арналған тарифтер 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген), Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады:
Осы тарифтерге 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері;
Осы тарифтерге 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;

70 816,53
Примечание:
Тариф на медицинские услуги рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям, связанные с пандемией коронавирусной инфекции COVID-19 определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов, на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-309/2020 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам;

Медициналық қызметтерге арналған осы тарифтерге ауылдық жердегі жұмысы үшін үстемеақыны есепке алу коэффициенттері – 1,1298;
Осы тарифтерге 3-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Ақы төлеу жаңа COVID-19
коронавирустық
инфекциясының пандемиясына
байланысты медициналық
ұйымдарға жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге 1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есептеу коэффициенттері
№ р/с Өңірдің коды Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың атаулары Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
КДҚ Стационар
1
10
Абай облысы

Коэффициенты учета надбавки за работу в сельской местности к настоящим Тарифам на медицинские услуги – 1,1298;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 3 к настоящим Тарифам.
Приложение 1
к тарифам на медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
медицинским организациям,
связанные с пандемией
коронавирусной инфекции
COVID-19
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Код региона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
КДУ
Стационар
1
10
Абайская область