Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 114/16-VII "Нұр-Сұлтан қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2022 жылғы 25 мамырдағы № 177/25-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28309 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының "Нұр-Сұлтан қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 114/16-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25946 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Нұр-Сұлтан қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 706 460 874 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 446 842 534 мың теңге; салықтық емес түсiмдер бойынша – 8 074 370 мың теңге; негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 617 000 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 236 926 970 мың теңге;
2) шығындар – 721 062 428,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 22 871 283 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 38 200 000 мың теңге; бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 328 717 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 13 148 048 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 13 148 048 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 50 620 885,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 50 620 885,6 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 32 167 656 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (- 44 824 032) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 63 277 261,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султана от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII "О бюджете города Нур-Султана на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Нур-Султана от 25 мая 2022 года № 177/25-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28309.
Маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султана "О бюджете города Нур-Султана на 2022-2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25946) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Нур-Султана на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 706 460 874 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 446 842 534 тысяч тенге; неналоговым поступлениям – 8 074 370 тысяч тенге; поступлениям от продажи основного капитала – 14 617 000 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 236 926 970 тысяч тенге;
2) затраты – 721 062 428,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 871 283 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 200 000 тысяч тенге; погашение бюджетных кредитов – 15 328 717 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 148 048 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 13 148 048 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 50 620 885,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 50 620 885,6 тысяч тенге;
7) поступление займов – 32 167 656 тысяч тенге;
8) погашение займов – (- 44 824 032) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 63 277 261,6 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" с 1 января 2022 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;

6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгіленді.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 6 618 123 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 9, 12, 15-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатның хатшысы
Е. Каналимов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2022 жылғы 25 мамырдағы
№ 177/25-VII шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 114/16-VII шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының 2022 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
С 1 апреля 2022 года установлены:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Нур-Султана на 2022 год в сумме 6 618 123 тысяч тенге.".
Приложения 1,4,6,9,12,15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
города Нур-Султана
Е. Каналимов
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 25 мая 2022 года № 177/25-VII
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII
Бюджет города Нур-Султана на 2022 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

286 984,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
278 870,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 679,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
3 435,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 910 505,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 880 256,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 249,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 883 574,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 844 475,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39 099,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
9 982 922,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
427 797,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 657,0
005
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
5 712 012,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 801 903,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
35 553,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
1 746 730,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
588 053,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 691,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 100 000,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
55 986,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
349 470,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
347 897,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 573,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
522 864,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
495 020,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
27 844,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы

286 984,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
278 870,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 679,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
3 435,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 910 505,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 880 256,0
003
Капитальные расходы государственного органа
30 249,0
123
Аппарат акима района в городе
1 883 574,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
1 844 475,0
022
Капитальные расходы государственного органа
39 099,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
9 982 922,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
427 797,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 657,0
005
Приобретение имущества в коммунальную собственность
5 712 012,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 801 903,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
35 553,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
1 746 730,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
588 053,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 691,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 100 000,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
55 986,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
349 470,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
347 897,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 573,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
522 864,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
495 020,0
005
Капитальные расходы государственного органа
27 844,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы

27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
203 491,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
10 800 819,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 470,0
029
Әдістемелік жұмыс
652 290,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
29 095 102,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 594 951,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
61 351 304,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 988 130,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 526 046,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
17 009 283,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
17 005 104,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
4 179,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
7 949 530,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
7 949 530,0
05
Денсаулық сақтау
19 821 783,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
19 640 575,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
367 648,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
606 383,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
118 421,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125 953,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 231 286,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
127 178,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 062 765,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары

27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
203 491,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
10 800 819,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 470,0
029
Методическая работа
652 290,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
29 095 102,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 594 951,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
61 351 304,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 988 130,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 526 046,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
17 009 283,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
17 005 104,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
4 179,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
7 949 530,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
7 949 530,0
05
Здравоохранение
19 821 783,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
19 640 575,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
367 648,0
006
Услуги по охране материнства и детства
606 383,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
118 421,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
125 953,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 231 286,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
127 178,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 062 765,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы

190 454,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 590,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 080 350,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
431 307,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 502 276,0
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
792 964,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
181 208,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
181 208,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 370 697,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
24 027 303,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
565 875,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 345 421,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 597 464,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 414 380,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
498 671,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
4 698 365,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 389 498,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 869 097,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
263 480,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
640 992,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
665 057,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

190 454,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 590,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 080 350,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
431 307,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 502 276,0
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
792 964,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
181 208,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
181 208,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 370 697,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
24 027 303,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
565 875,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 345 421,0
003
Программа занятости
4 597 464,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 414 380,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
498 671,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 698 365,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 389 498,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 869 097,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
263 480,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
640 992,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
665 057,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

54 690,0
020
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
54 690,0
13
Басқалар
35 830 834,2
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
6 711 578,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3 337 266,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 374 312,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
8 491 235,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
368 619,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
10 000,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 685,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
744 021,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
572 000,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
5 772 202,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
542 438,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
435 270,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 663 281,2
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
565 899,2
052
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 608 823,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
488 559,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
6 618 123,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
6 618 123,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы

54 690,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Нур-Султана
54 690,0
13
Прочие
35 830 834,2
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
6 711 578,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
3 337 266,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 374 312,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
8 491 235,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
368 619,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
10 000,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 685,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
744 021,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
572 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
5 772 202,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
542 438,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
435 270,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
2 663 281,2
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
565 899,2
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 608 823,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
488 559,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
6 618 123,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
6 618 123,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы

144 835,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
144 835,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
6 181 617,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 181 617,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 711 530,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
2 083 689,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 627 841,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
308 635,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
308 635,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 924 166,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 924 166,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 915 986,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 180,0
15
Трансферттер
64 579 823,8
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
64 579 823,8
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
407 817,0
007
Бюджеттік алып коюлар
38 466 999,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
16 541 618,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
15 223,3
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
9 148 166,5
III. Таза бюджеттік кредиттеу
22 871 283,0
Бюджеттік кредиттер
38 200 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
32 300 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
31 000 000,0
050
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттік тұрғын үй салуға бюджеттік кредит беру
31 000 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы

144 835,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
144 835,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
6 181 617,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 181 617,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 711 530,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 083 689,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 627 841,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
308 635,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
308 635,0
14
Обслуживание долга
3 924 166,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 924 166,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 915 986,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 180,0
15
Трансферты
64 579 823,8
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
64 579 823,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
407 817,0
007
Бюджетные изъятия
38 466 999,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
16 541 618,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
15 223,3
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
9 148 166,5
III. Чистое бюджетное кредитование
22 871 283,0
Бюджетные кредиты
38 200 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
32 300 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
31 000 000,0
050
Бюджетное кредитование на строительство кредитного жилья в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
31 000 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы

-44 824 032,0
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
-35 548 574,0
009
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
-9 275 458,0
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
63 277 261,6
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2022 жылғы 25 мамырдағы
№ 177/25-VII шешіміне
2-қосымша
Нұр-Сұлтан
қаласы мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 114/16-VII шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Нұр-Сұлтан қаласының 2022 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

-44 824 032,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа
-35 548 574,0
009
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
-9 275 458,0
Используемые остатки бюджетных средств
63 277 261,6
Приложение 2
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 25 мая 2022 года № 177/25-VII
Приложение 4
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Нур-Султана на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы

003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
13
Прочие
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы