Облыстық мәслихаттың 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 80 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2022 жылғы 25 мамырдағы № 123 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 маусымда № 28379 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 80 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25883 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 400 359 355,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 53 809 585 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 169 878 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 77 821 мың теңге;
трансферттер түсімі – 338 302 071,9 мың теңге;
2) шығындар – 412 591 550,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 222 963,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12 852 282 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 629 318,4 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 455 158,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 455 158,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 10 852 282 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 254 219,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 857 095,6 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының (әрі қарай – Заңы) 9 - бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 60 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 46 302 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 48 032 мың теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;

О внесении изменений в решение областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 9 декабря 2021 года № 80
Решение маслихата Актюбинской области от 25 мая 2022 года № 123. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2022 года № 28379. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 9 декабря 2021 года № 80 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25883) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 400 359 355,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 53 809 585 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 169 878 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 77 821 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 338 302 071,9 тысяча тенге;
2) затраты – 412 591 550,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 222 963,6 тысячи тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 12 852 282 тысячи тенге:
погашение бюджетных кредитов – 6 629 318,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 455 158,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 455 158,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 10 852 282 тысячи тенге;
погашение займов – 6 254 219,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 857 095,6 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" (далее – Закон) установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
2) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
3) арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне;
4) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
5) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
6) инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
7) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
8) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
9) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
10) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредит беру, сондай-ақ, лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
11) cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
12) ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға;
13) басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға;
14) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
15) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
16) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
17) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
18) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
19) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в областном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан:
1) на повышение должностных окладов сотрудникам органов внутренних дел;
2) на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
3) на жилищные выплаты сотрудников специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощников участковых инспекторов полиции;
4) на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
5) на субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
6) на возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях;
7) на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
8) на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
9) на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
10) на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
11) на субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
12) на субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
13) на субсидирование развития производства приоритетных культур;
14) на выплату государственной адресной социальной помощи;
15) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
16) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
17) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
18) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
19) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;

20) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
21) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
22) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
23) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
24) үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге;
25) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
26) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
27) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
28) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
29) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
30) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;
31) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
32) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
33) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
34) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
35) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
36) сұранысқа ие мамандықтар бойынша жастарды тегін техникалық және кәсіптік біліммен қамтамасыз етуге;
37) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
38) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын арналған іс-шараларды өткізуіне;

20) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
21) на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
22) на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
23) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
24) на обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;
25) на увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования;
26) на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
27) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
28) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
29) на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
30) на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
31) на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
32) на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
33) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
34) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
35) на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
36) на обеспечение молодежи бесплатным техническим и профессиональным образованием по востребованным специальностям;
37) на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
38) на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;

39) жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
40) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
41) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
42) салауатты өмір салтын насихаттауға;
43) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
44) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
45) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
46) тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуге;
47) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
48) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
49) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
50) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
51) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға;
52) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
53) аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге;
54) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
2) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге;
3) ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларда микрокредиттер беруге.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қаланың бюджетіне және аудандық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;

39) на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
40) на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
41) на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
42) на пропаганду здорового образа жизни;
43) на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
44) на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
45) на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
46) на оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы;
47) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
48) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
49) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
50) на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализаций новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
51) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата;
52) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
53) на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
54) на развитие продуктивной занятости.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в областном бюджете на 2022 год поступление кредитов из республиканского бюджета:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов;
3) на микрокредитование в сельских населенных пунктах и малых городах.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата области.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджету города областного значения и районным бюджетам:
1) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;

2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
3) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
6) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
7) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
8) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
9) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
10) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
11) газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге;

2) на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
4) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
5) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
6) на развитие коммунального хозяйства;
7) на развитие теплоэнергетической системы;
8) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
9) на развитие газотранспортной системы;
10) на развитие транспортной инфраструктуры;
11) на техническое обслуживание объектов газоснабжения;

12) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
13) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
14) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға.
Аталған трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

12) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
13) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
14) на развитие продуктивной занятости.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
763 794
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
880 517
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
45 620
261
Облыстың білім басқармасы
432 977
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
268 201
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
164 776
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 479 260,5
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 479 260,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
11 519 419
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 362 718
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
193 185
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
169 738
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 935
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
463 193
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10 531 667
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
45 869
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
45 869
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
110 832
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 832
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 390 833,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
397 100
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
397 100
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
397 100
2
Коммуналдық шаруашылық
7 993 733,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 993 733,8
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
160 386
004
Елдi мекендердi газдандыру
315 713
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер

002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
763 794
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
880 517
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
45 620
261
Управление образования области
432 977
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
268 201
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
164 776
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 479 260,5
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 479 260,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
11 519 419
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 362 718
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
193 185
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
169 738
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 935
067
Капитальные расходы государственных подведомственных организаций
463 193
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10 531 667
263
Управление внутренней политики области
45 869
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
45 869
270
Управление по инспекции труда области
110 832
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
110 832
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 390 833,8
1
Жилищное хозяйство
397 100
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
397 100
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
397 100
2
Коммунальное хозяйство
7 993 733,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 993 733,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
160 386
004
Газификация населенных пунктов
315 713
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде

13 230 727
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
85 818
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 372 740
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
337 185
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
26 545
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
250 825
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 382 059
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
193 140
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 590
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
44 549
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
26 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
51 825
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
89 543
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
171 677
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 362 213
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
384 195
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 196
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
44 131
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 346
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
9 346
2
Су шаруашылығы
80 040
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
80 040
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
80 040
3
Орман шаруашылығы
1 039 027
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

13 230 727
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
85 818
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 372 740
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
337 185
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
26 545
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
250 825
719
Управление ветеринарии области
2 382 059
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
193 140
003
Капитальные расходы государственного органа
12 590
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
44 549
009
Организация санитарного убоя больных животных
26 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
51 825
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
89 543
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
171 677
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 362 213
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
384 195
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 196
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
44 131
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 346
020
Развитие объектов сельского хозяйства
9 346
2
Водное хозяйство
80 040
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
80 040
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
80 040
3
Лесное хозяйство
1 039 027
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

3 449 038,6
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
111 200
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
111 200
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
2 623 917
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 922
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
119 000
008
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 144 233
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
170 262
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
79 500
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
713 921,6
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
713 921,6
9
Басқалар
8 976 610
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 793 183
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
48 992
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 744 191
257
Облыстың қаржы басқармасы
996 412
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
996 412
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
76 956
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
76 956
261
Облыстың білім басқармасы
1 124 910
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 021 642
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
103 268
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
116 653
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

3 449 038,6
255
Управление сельского хозяйства области
111 200
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
111 200
275
Управление предпринимательства области
2 623 917
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
89 922
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
119 000
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 144 233
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
170 262
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
79 500
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
713 921,6
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
713 921,6
9
Прочие
8 976 610
253
Управление здравоохранения области
1 793 183
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
48 992
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 744 191
257
Управление финансов области
996 412
012
Резерв местного исполнительного органа области
996 412
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
76 956
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
76 956
261
Управление образования области
1 124 910
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 021 642
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
103 268
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
116 653
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства