Байғанин аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 214 "Байғанин ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2022 жылғы 31 тамыздағы № 154 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 қыркүйекте № 29518 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 53 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 14.09.2023 № 53 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Байғанин аудандық мәслихатының "Байғанин ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 29 ақпандағы № 214 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4821 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Байғанин ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
5 тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабында және Қазақстан Республикасыгың "Ардагерлер туралы" Заңының 10-бабының 2) тармақшасында, 11-бабының 2) тармақшасында, 12-бабының 2) тармақшасында және 13-бабының 2) тармақшасында (бұдан әрі - Заң) көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.";
9 тармақтың 6) тармақшасы алынып тасталсын;
10 тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"5) мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған адамдарға 60 000 (алпыс мың) теңгеден артық емес мөлшерде;";
11 тармақ алынып тасталсын.
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Біржолғы әлеуметтік көмек:
1) Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне 2 000 000 (екі миллион) теңге мөлшерiнде;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне 100 000 (жүз мың) теңге мөлшерiнде;
Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға 50 000 (елу мың) теңге мөлшерiнде;
еңбек ардагерлеріне 50 000 (елу мың) теңге мөлшерiнде;

О внесении изменений в решение маслихата Байганинского района от 29 февраля 2016 года № 214 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Байганинском районе"
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 31 августа 2022 года № 154. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2022 года № 29518. Утратило силу решением Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 14 сентября 2023 года № 53
Сноска. Утратило силу решением Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 14.09.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Байганинского района "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Байганинском районе" от 29 февраля 2016 года № 214 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4821) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Байганинском районе, утвержденных указанным решением:
абзац второй пункта 5 изложить в новой редакции:
"Лицам, указанным в статье 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и в подпункте 2) статьи 10, в подпункте 2) статьи 11, в подпункте 2) статьи 12, в подпункте 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" (далее - Закон), социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.";
подпункт 6) пункта 9 исключить;
подпункт 5) пункта 10 изложить в новой редакции:
"5) лицам с инвалидностью, в том числе лицам, воспитывающим ребенка с инвалидностью до 18 лет, в размере не более 60 000 (шестидесяти тысяч) тенге;";
пункт 11 исключить;
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Единовременная социальная помощь оказывается:
1) ко Дню Победы:
ветеранам Великой Отечественной войны в размере 2 000 000 (два миллиона) тенге;
ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств в размере 100 000 (сто тысяч) тенге;
другим лицам, на которых распространяется действие Закона в размере 50 000 (пятидесяти тысяч) тенге;
ветеранам труда в размере 50 000 (пятидесяти тысяч) тенге;

Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерiнде;
2) мүгедектігі бар адамдарға, Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне орай 50 000 (елу мың) теңге мөлшерiнде көрсетіледі.
Әлеуметтік көмек, егер жоғарыда аталған тұлғалар толық мемлекет қарауында болмаған жағдайда көрсетіледі.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Копжасаров

семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия в размере 30 000 (тридцати тысяч) тенге;
2) лицам с инвалидностью, в размере 50 000 (пятидесяти тысяч) тенге ко Дню Конституции Республики Казахстан.
Социальная помощь оказывается указанным лицам, если они не находятся на полном государственном обеспечении.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Байганинского
районного маслихата
Е. Копжасаров