"2022-2024 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 12/92-VII Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2022 жылғы 30 наурыздағы № 14/117-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 04 сәуірде № 27381 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 12/92-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25833 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 468 404 702 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 145 210 047 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 7 045 335 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31 831 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 284 318 120 мың теңге;
2) шығындар – 462 334 130 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 400 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5 670 572 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 5 670 572 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 13 декабря 2021 года № 12/92-VII "О бюджете города Шымкент на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Шымкент от 30 марта 2022 года № 14/117-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 04 апреля 2022 года № 27381. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О бюджете города Шымкент на 2022-2024 годы" от 13 декабря 2021 года № 12/92-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25833) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 468 404 702 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 145 210 047 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 045 335 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 831 200 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 284 318 120 тысяч тенге;
2) затраты – 462 334 130 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 400 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 5 670 572 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 5 670 572 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:

"2. Қала әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi 2 543 004 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 және 5 қосымшалары осы шешімге 1 және 2 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Б. Нарымбетов
Шымкент қаласы мәслихатының
2022 жылғы 30 наурыздағы
№ 14/117-VII шешіміне 1-қосымша
Шымкент қаласы мәслихатының

"2. Утвердить резерв акимата города на 2022 год в сумме 2 543 004 тысячи тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение 1 к решению
маслихата города Шымкент
от 30 марта 2022 года
№ 14/117-VII
Приложение 1 к решению
маслихата города Шымкент

9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
952 331
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
177 209
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
177 209
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
505 024
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
505 024
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
270 098
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
219 765
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
50 333
02
Қорғаныс
3 811 919
1
Әскери мұқтаждар
507 516
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
507 516
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
219 060
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
288 456
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 304 403
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 267 167
012
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 216 427
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
50 740
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
600 796
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
600 796
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 436 440
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 436 440
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14 073 775
1
Құқық қорғау қызметi
13 012 397
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
13 012 397
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
9 935 148
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2 665
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
952 331
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
177 209
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
177 209
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
505 024
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
505 024
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
270 098
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
219 765
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
50 333
02
Оборона
3 811 919
1
Военные нужды
507 516
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
507 516
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
219 060
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
288 456
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 304 403
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 267 167
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 216 427
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
50 740
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
600 796
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
600 796
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 436 440
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 436 440
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14 073 775
1
Правоохранительная деятельность
13 012 397
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
13 012 397
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
9 935 148
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2 665
007
Капитальные расходы государственного органа

47 429
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
47 429
6
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру
383 470
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
383 470
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
383 470
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
9 046 140
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 046 140
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
346 459
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 658 613
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
221 059
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
486 876
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
251 525
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
249 941
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 297
029
Әдістемелік жұмыс
280 067
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 340 041
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
209 262
05
Денсаулық сақтау
6 767 236
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 878 529
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 854 824
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
274 401
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 182
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
1 550 031
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
210
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
23 705
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
23 705
03
Мамандандырылған медициналық көмек
2 413 645
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
2 413 645
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

47 429
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
47 429
6
Высшее и послевузовское образование
383 470
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
383 470
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
383 470
9
Прочие услуги в области образования
9 046 140
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 046 140
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
346 459
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
1 658 613
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
221 059
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
486 876
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
251 525
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
249 941
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 297
029
Методическая работа
280 067
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 340 041
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
209 262
05
Здравоохранение
6 767 236
2
Охрана здоровья населения
1 878 529
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 854 824
006
Услуги по охране материнства и детства
274 401
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 182
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 550 031
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
210
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
23 705
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
23 705
03
Специализированная медицинская помощь
2 413 645
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 413 645
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

2 413 645
04
Емханалар
35 362
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
35 362
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
35 362
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2 439 700
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
2 439 700
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
159 973
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
130 949
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
33 785
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
41 865
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 073 128
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
37 092 802
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 094 889
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
3 448 818
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 264 607
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 040 374
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 143 837
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
574 975
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
447 350
037
Әлеуметтік сауықтандыру
127 625
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
71 096
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
71 096
2
Әлеуметтiк көмек
29 306 308
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
29 306 308
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 649 514
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19 894 121
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру

2 413 645
04
Поликлиники
35 362
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
35 362
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
35 362
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2 439 700
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 439 700
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
159 973
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
130 949
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
33 785
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
41 865
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 073 128
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
37 092 802
1
Социальное обеспечение
4 094 889
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
3 448 818
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 264 607
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 040 374
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 143 837
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
574 975
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
447 350
037
Социальная реабилитация
127 625
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
71 096
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
71 096
2
Социальная помощь
29 306 308
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
29 306 308
003
Программа занятости
3 649 514
004
Государственная адресная социальная помощь
19 894 121
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения

1 491 889
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
4 110 880
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
4 110 880
009
Электрмен жабдықтау кабелдерін жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
320 133
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
3 790 747
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 612 012
1
Ауыл шаруашылығы
3 522 616
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
3 522 616
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
218 333
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
20 480
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 513
006
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
600
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
454
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
184 612
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
50 962
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 892
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
130 720
029
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау жөніндегі қызметтер
6 848
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 664
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 859
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
122 146
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
679 575
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

1 491 889
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
4 110 880
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
4 110 880
009
Проведение ремонтно-восстановительных работ кабелей электроснабжения
320 133
029
Развитие газотранспортной системы
3 790 747
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 612 012
1
Сельское хозяйство
3 522 616
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
3 522 616
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
218 333
002
Субсидирование развития семеноводства
20 480
003
Капитальные расходы государственного органа
12 513
006
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
600
008
Организация санитарного убоя больных животных
454
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
184 612
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
50 962
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 892
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
130 720
029
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
6 848
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 664
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 859
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
122 146
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
679 575
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

22 236 490
010
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
9 410 178
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 654 345
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
12 490 386
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
12 490 386
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
321 598
006
Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету
165 330
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
12 003 458
13
Басқалар
19 410 723
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
3 867 946
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 867 946
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
3 867 946
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 844 164
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
933 262
020
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
933 262
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
2 910 902
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
150 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
199 149
017
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
2 015 753
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
500 000
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
46 000
9
Басқалар
11 698 613
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 155 029
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 155 029
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
350 445
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
350 445
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 875 842
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

22 236 490
010
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
9 410 178
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 654 345
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
12 490 386
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
12 490 386
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
321 598
006
Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
165 330
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
12 003 458
13
Прочие
19 410 723
1
Регулирование экономической деятельности
3 867 946
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 867 946
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
3 867 946
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 844 164
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
933 262
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
933 262
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
2 910 902
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
150 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
199 149
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 015 753
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
500 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
46 000
9
Прочие
11 698 613
123
Аппарат акима района в городе
2 155 029
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 155 029
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
350 445
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
350 445
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 875 842
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

1 875 842
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 642 812
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 642 812
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
2 099 930
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 099 930
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
2 543 004
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
2 543 004
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
103 053
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
103 053
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
243 135
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
243 135
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
430 627
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
430 627
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
254 736
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
247 836
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 900
14
Борышқа қызмет көрсету
4 728 470
1
Борышқа қызмет көрсету
4 728 470
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 728 470
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 725 630
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 840
15
Трансферттер
13 240 129
1
Трансферттер
13 240 129
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
13 240 129
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
11 101
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
11 009 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

1 875 842
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
1 642 812
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 642 812
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 099 930
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 099 930
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
2 543 004
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
2 543 004
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
103 053
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
103 053
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
243 135
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
243 135
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
430 627
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
430 627
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
254 736
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационного развития
247 836
003
Капитальные расходы государственного органа
6 900
14
Обслуживание долга
4 728 470
1
Обслуживание долга
4 728 470
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 728 470
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 725 630
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 840
15
Трансферты
13 240 129
1
Трансферты
13 240 129
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
13 240 129
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
11 101
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
11 009 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан