"2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 564 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 1847 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 20 қыркүйекте № 29711 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 564 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27606 болып тіркелген) қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген 1-қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. "Шымкент қаласының ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Шымкент от 8 апреля 2022 года № 564 "Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2022 год"
Постановление акимата города Шымкент от 14 сентября 2022 года № 1847. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 сентября 2022 года № 29711. Прекращено действие в связи с истечением срока
Акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Шымкент от 8 апреля 2022 года № 564 "Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2022 год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27606) следующие изменения и дополнения:
приложение 1 указанного постановления изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 указанного постановления изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы оның ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Шымкент қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің

1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курируюшего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Приложение 1 к
постановлению Акимата города

2022 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 1847 қаулысына 1-қосымша
2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
Субсидия соммасы, теңге
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға субсидиялар көлемі
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1.
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

Шымкент от 14 сентября 2022 года
№ 1847
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2022 год
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Объем субсидий
Сумма субсидий, тенге
Объемы субсидий на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1.
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

70 000
1) аналық баста тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 100 бастан кем емес болуы;
3) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, машина саууға арналған жабдығы, сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай; тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, машинамен сауу;
ветеринариялық препараттарды сақтау орны, малға арналған бекіткіші бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
Ағымдағы жылдың 20 желтоқсанына дейін
2
Бағымдағы сиырларының саны 50 бастан басталатын шаруашылық
бас
50 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;

70 000
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки не менее 100 голов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, имеющее, помещение для содержания коров, машинное доение, включая переносные доильные установки, место для хранения ветеринарных препаратов, фиксатор для скота.
До 20 декабря текущего года
2
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 50 голов
голова
50 000
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки не менее 50 голов;

1) өтінім берген сәтте (жасы 36 айдан) меншікті аналық басының 15 бастан кем емес болуы;
7
Шошқалардың аналық басы
бас
7 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 12 айдан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы.
Ескертпе:
Жануарларды күнтізбелік жыл ішінде сатып алған кезде ауыл шаруашылығы жануарларының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар сомасының есебі жануарларды ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда тіркеген сәттен бастап жүзеге асырылады.
Өтінімді берген сәтте селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.

1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 36 месяцев) не менее 15 голов;
7
Маточное поголовье свиней
голова
7 000
1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 12 месяцев) не менее 50 голов.
Примечание:
При приобретении животных в течение календарного года, расчет суммы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных осуществляется с момента регистрации животных в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки.