"Меркі" мемлекеттік өңірлік табиғи паркін құру үшін жерлерді резервте қалдыру туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2022 жылғы 1 қарашадағы № 243 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 қарашадағы № 30442 болып тіркелді
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2-тармағының 10) тармақшасына және 24-бабына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Меркі ауданының аумағында қоса беріліп отырған "Меркі" мемлекеттік өңірлік табиғи паркін құру үшін резервіленген жер учаскелерінің орналасу жоспары (сызбасы) мен экспликациясына сәйкес (1, 2-қосымшалар) шекаралары шегінде жалпы алаңы 72710,0 гектар жер учаскелері оларды пайдалану құқығына шектеулер (ауыртпалықтар) белгiлемей 12 ай мерзімге резервте қалдырылсын.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысының
әкімі Н. Нуржигитов
Жамбыл облысы әкімдігінің
2022 жылғы 1 қарашадағы
№ 243 қаулысына 1-қосымша
Жобаланып отырған "Меркі" мемлекеттік өңірлік табиғи паркі жер учаскесінің жоспары (сызбасы)
Ескертпе: қағаз нұсқасын қарау.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2022 жылғы 1 қарашадағы
№ 243 қаулысына қаулысына
2-қосымша
"Меркі" мемлекеттік өңірлік табиғи паркінің резервіленген
жер учаскелерінің экспликациясы
Аудандардың атаулары
Жалпы көлемі, гектар
Оның ішінде санаты бойынша, гектар
Орман қорының жерлері
Елді мекен жерлері
Өнеркәсіп жерлері
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлері
Мал айдайтын жолдар
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Меркі
72710,0
72155,0
0,1
6,4
315
233,5
2.
Барлығы:
72710,0
72155,0
0,1
6,4
315
233,5

О резервировании земель для создания государственного регионального природного парка "Мерке"
Постановление акимата Жамбылской области от 1 ноября 2022 года № 243. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2022 года № 30442
В соответствии с подпунктом 10) пункта 2 статьи 10 и статьи 24 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Зарезервировать сроком на 12 месяцев для создания государственного регионального природного парка "Мерке" на территории Меркенского района земельные участки общей площадью 72710,0 гектаров в пределах границ согласно прилагаемому плану (схема) расположения и экспликации резервируемых земельных участков без установления ограничений (обременений) права их использования (приложения 1, 2).
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Жамбылской
области Н. Нуржигитов
Приложение 1 к постановлению
акимата Жамбылской области от
1 ноября 2022 года № 243
Примечание: смотреть бумажный вариант.
Приложение 2 к постановлению
акимата Жамбылской области от
1 ноября 2022 года № 243
Наименование районов
Общая площадь, гектар
В том числе по категориям, гектар
Земли лесного фонда
Земли населенных пунктов
Земли промышленности
Земли сельско-хозяйственного назначения
Скотопрогонные трассы
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Мерке
72710,0
72155,0
0,1
6,4
315
233,5
2.
Всего:
72710,0
72155,0
0,1
6,4
315
233,5