Ұлытау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 20 шілдедегі № 5/26 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 15 қыркүйектегі № 7/37 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 20 қыркүйекте № 29689 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 20 шілдедегі №5/26 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28860 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 97 177 148 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 23 004 307 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 773 571 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 72 399 270 мың теңге;
2) шығындар – 97 177 148 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 580 477 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 261 887 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 842 364 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 580 477 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -580 477 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 261 887 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 842 364 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы, осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений в решение маслихата области Ұлытау от 20 июля 2022 года № 5/26 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 15 сентября 2022 года № 7/37. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 сентября 2022 года № 29689. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Ұлытау "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 20 июля 2022 года №5/26 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28860) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 177 148 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 23 004 307 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 773 571 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов –72 399 270 тысяч тенге;
2) затраты – 97 177 148 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 580 477 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 261 887 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 842 364 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 580 477 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -580 477 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 261 887 тысяч тенге;
погашение займов – 842 364 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;

31112
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3000
2
Қаржылық қызмет
16639474
257
Облыстың қаржы басқармасы
16603403
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85547
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
441464
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
681432
125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15394960
718
Облыстың мемлекеттік сатып алу басқармасы
35695
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35695
727
Облыстың экономика басқармасы
376
021
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
376
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
69186
257
Облыстың қаржы басқармасы
4555
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
4555
727
Облыстың экономика басқармасы
64631
001
Экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64631
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
58429
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
58429
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58429
02
Қорғаныс
38045
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
38045
120
Облыс әкімінің аппараты
38045
012
Облыс ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
15775
014
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
22270
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2625927
1
Құқық қорғау қызметi
2625927

31112
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3000
2
Финансовая деятельность
16639474
257
Управление финансов области
16603403
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
85547
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
441464
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
681432
125
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
15394960
718
Управление государственных закупок области
35695
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
35695
727
Управление экономики области
376
021
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
376
5
Планирование и статистическая деятельность
69186
257
Управление финансов области
4555
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
4555
727
Управление экономики области
64631
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики области
64631
9
Прочие государственные услуги общего характера
58429
265
Управление предпринимательства и промышленности области
58429
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
58429
02
Оборона
38045
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
38045
120
Аппарат акима области
38045
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
15775
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
22270
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2625927
1
Правоохранительная деятельность
2625927

323 326
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
256 461
балаларға арналған кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
66 865
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін
30 193
Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға
197 251
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары( кресло-арбалар), техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды кеңейту, Брайль қарпімен ақпаратты енгізу/шығару ішіне салынған сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютер
56 673
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
65 032
Шипажайлық-курорттық ем
75 546
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
1 079 385
республикалық бюджет қаражаты есебінен
412 034
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт арқылы
667 351
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
536 176
республикалық бюджет қаражаты есебінен
272 482
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт арқылы
263 694
Азаматтық қызметшiлердiң жекелеген санаттарының, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерiнiң, қазыналық кәсiпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1 794 296
республикалық бюджет қаражаты есебінен
757 415
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт арқылы
1 036 881
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары мұғалімдерінің еңбекақысын арттыру
1 101 353
мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының дене шынықтыру мұғалімдеріне сыныптан тыс жұмыстарға қосымша ақы төлеу үшін
6 870
мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының мұғалімдерінің біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
309 584
үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етсін
52 404
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыру
123 159
орта білім берудің мемлекеттік ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды жүзеге асыру үшін
617 633
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын арттыру
7 502 890
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақыға

323 326
на выплату государственной адресной социальной помощи
256 461
на гарантированный социальный пакет детям
66 865
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
30 193
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
197 251
Протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
56 673
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
65 032
Санаторно-курортное лечение
75 546
На развитие продуктивной занятости
1 079 385
за счет средств республиканского бюджета
412 034
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
667 351
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
536 176
за счет средств республиканского бюджета
272 482
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
263 694
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 794 296
за счет средств республиканского бюджета
757 415
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 036 881
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
1 101 353
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования
6 870
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
309 584
На обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет
52 404
На увеличение оплаты труда медицинских работников организаций дошкольного образования
123 159
На реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
617 633
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
7 502 890
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых

2 189 571
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру мұғалімдеріне мектептен тыс жұмыстарға қосымша ақы төлеу үшін
90 467
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесіне қосымша ақы төлеу үшін
410
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді арттыру
13 307
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға берілетін мемлекеттік стипендияның мөлшерін арттыру
60 635
денсаулық сақтауда
7 356
білім беру саласында
53 279
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының дене шынықтыру мұғалімдеріне мектептен тыс жұмыстар үшін қосымша ақы төлеуге
2 962
жастарды сұранысқа ие мамандықтар бойынша тегін техникалық және кәсіптік біліммен қамтамасыз ету
66 333
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік ұйымдары мұғалімдерінің еңбекақысын арттыру
388 921
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың педагог қызметкерлеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеу үшін
115 963
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді арттыру
9 641
ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырғаны үшін
14 732
жергiлiктi атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерiнiң еңбекақысын арттыруға
53 819
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
259 355
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді арттыру
19 364
дене шынықтыру және спорт саласындағы орта және қосымша бiлiм беру мемлекеттiк ұйымдарының педагог қызметкерлерінің еңбекақысын арттыру
190 574
"Бизнестің жол картасы – 2025" кәсіпкерлікті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы аясында жас кәсіпкерлерге жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге
27 000
мәслихаттар депутаттарының жұмысының тиімділігін арттыру
15 307
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру
1 199 286
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт арқылы
1 199 286
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің сайлауын қамтамасыз ету және өткізу

2 189 571
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования
90 467
На доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования
410
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
13 307
На увеличение размера государственной стипендии обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
60 635
в сфере здравоохранения
7 356
в сфере образования
53 279
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
2 962
На обеспечение молодежи бесплатным техническим и профессиональным образованием по востребованным специальностям
66 333
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
388 921
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
115 963
На увеличение оплаты труда медицинских работников в государственных организациях технического и профессионального, послесреднего образования
9 641
На реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
14 732
На повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
53 819
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
259 355
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
19 364
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
190 574
На предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
27 000
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
15 307
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 199 286
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 199 286
На обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов

22 000
әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
15 394 960
Нысаналы даму трансферттері:
12 971 917
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 084 990
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 235 807
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
214 968
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
634 215
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары басқармасы
2 000 000
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
2 000 000
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 886 927
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
4 384 017
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
602 910
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
900 000
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 000 000
Бюджеттік кредиттер:
261 887
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
261 887
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
261 887

22 000
На расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения
15 394 960
Целевые трансферты на развитие:
12 971 917
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 084 990
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 235 807
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
214 968
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
634 215
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 000 000
На развитие транспортной инфраструктуры
2 000 000
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 886 927
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
4 384 017
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
602 910
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
900 000
На развитие газотранспортной системы
3 000 000
Бюджетные кредиты:
261 887
в том числе:
Управление экономики области
261 887
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
261 887