Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 11 тамыздағы № 7-19 "Жетісу облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 1 қыркүйектегі № 9-21 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 6 қыркүйекте № 29416 болып тіркелді
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 11 тамыздағы № 7-19 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29 116 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 346 112 830 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 34 397 450 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 3 030 196 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 308 685 184 мың теңге;
2) шығындар 342 489 634 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 8 046 527 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 13 633 855 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 5 587 328 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 1 536 825 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 1 536 825 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 960 156 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 960 156 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 11 991 855 мың теңге;
қарыздарды өтеу 6 031 699 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.";
көрсетілген шешімнің 2, 3-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша 100% мөлшерінде аудандық және облыстық маңызы бар қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
"3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата области Жетісу от 11 августа 2022 года № 7-19 "Об областном бюджете области Жетісу на 2022-2024 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 1 сентября 2022 года № 9-21. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2022 года № 29416
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2022-2024 годы" от 11 августа 2022 года № 7-19 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29 116) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 346 112 830 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 34 397 450 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 3 030 196 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 308 685 184 тысячи тенге;
2) затраты 342 489 634 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 8 046 527 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 13 633 855 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 5 587 328 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 1 536 825 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 1 536 825 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 960 156 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 960 156 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 11 991 855 тысяч тенге;
погашение займов 6 031 699 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.";
пункты 2, 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора" по районам и городам областного значения зачисляются в размере 100% в районный и городской бюджет областного значения.";
"3. Установить, что поступления по кодам классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:

"5. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша түсімдер аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша 100% мөлшерінде аудандық және облыстық маңызы бар қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
мынадай мазмұндағы 6-1, 6-2, 6-3, 6-4, 6-5, 6-6, 6-7, 6-8, 6-9, 6-10, 6-11, 6-12 және 6-13-тармақтармен толықтырылсын:
"6-1. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 55 045 400 мың теңге сомасында көзделсін,
оның ішінде:
Ақсу ауданына – 5 606 048 мың теңге;
Алакөл ауданына – 4 945 693 мың теңге;
Ескелді ауданына – 4 872 537 мың теңге;
Қаратал ауданына – 4 124 372 мың теңге;
Кербұлақ ауданына – 6 421 048 мың теңге;
Көксу ауданына – 4 798 363 мың теңге;
Панфилов ауданына – 5 649 766 мың теңге;
Сарқан ауданына – 4 698 177 мың теңге;
Талдықорған қаласына – 11 978 859 мың теңге;
Текелі қаласына – 1 950 537 мың теңге.
Көрсетілген бюджеттік субвенцияларды аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бағыттар бойынша бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6-2. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 75 832 883 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 50 364 893 мың теңге;
денсаулық сақтауға 2 748 820 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 13 824 383 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге 191 109 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға 33 677 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 058 184 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 499 352 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға 1 026 702 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 82 639 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне 53 256 мың теңге;

"5. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" по районам и городам областного значения зачисляются в размере 100% в районный и городской бюджет областного значения.";
дополнить пунктами 6-1, 6-2, 6-3, 6-4, 6-5, 6-6, 6-7, 6-8, 6-9, 6-10, 6-11, 6-12 и 6-13 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты, в сумме 55 045 400 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району
Алакольскому району
Ескельдинскому району
Каратальскому району
Кербулакскому району
Коксускому району
Панфиловскому району
Сарканскому району
городу Талдыкорган
городу Текели
– 5 606 048 тысяч тенге;
– 4 945 693 тысячи тенге;
– 4 872 537 тысяч тенге;
– 4 124 372 тысячи тенге;
– 6 421 048 тысяч тенге;
– 4 798 363 тысячи тенге;
– 5 649 766 тысяч тенге;
– 4 698 177 тысяч тенге;
– 11 978 859 тысяч тенге;
– 1 950 537 тысяч тенге.
Распределение указанных бюджетных субвенций районным (городов областного значения) бюджетам по направлениям определяются на основании постановления акимата области Жетісу.
6-2. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 75 832 883 тысячи тенге, в том числе на:
образование 50 364 893 тысячи тенге;
здравоохранение 2 748 820 тысяч тенге;
социальную помощь 13 824 383 тысячи тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 191 109 тысяч тенге;
повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов 33 677 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 4 058 184 тысячи тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 499 352 тысячи тенге;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта 1 026 702 тысячи тенге;
увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 82 639 тысяч тенге;
жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции 53 256 тысяч тенге;

ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге 263 111 мың теңге;
ішкі істер органдарының қосымша штат санын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 272 752 мың теңге;
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 484 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 1 277 730 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге 20 000 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 1 111 791 мың теңге.
6-3. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 31 306 174 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
орта білім беру объектілерінің құрылысына 5 667 348 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға 1 547 532 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 1 745 721 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 1 150 768 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 2 639 760 мың теңге;
жер үсті су ресурстарын ұлғайтуға 1 405 090 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 6 057 313 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 4 978 054 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 3 299 578 мың теңге;
облыс орталықтарына инженерлік және көліктік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға 1 925 010 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 890 000 мың теңге.
6-4. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 1 270 850 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.
6-5. Жетісу облысының жергілікті бюджетінің шығыстарын үздіксіз қаржыландыруды қамтамасыз ету үшін 2022 жылға арналған облыстық бюджетте Алматы облысының бюджетінен 180 375 440 мың теңге сомасында трансферттер түсімдері көзделсін.

повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел 263 111 тысяч тенге;
содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности органов внутренних дел 272 752 тысячи тенге;
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 4 484 тысячи тенге;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 1 277 730 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" 20 000 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 1 111 791 тысяча тенге.
6-3. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 31 306 174 тысячи тенге, в том числе на:
строительство объектов среднего образования 5 667 348 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов здравоохранения 1 547 532 тысячи тенге;
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 1 745 721 тысячи тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 1 150 768 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 2 639 760 тысяч тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 1 405 090 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 6 057 313 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 4 978 054 тысячи тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 3 299 578 тысяч тенге;
развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах 1 925 010 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года 890 000 тысяч тенге.
6-4. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления займов из республиканского бюджета в сумме 1 270 850 тысяч тенге.
6-5. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления трансфертов из бюджета Алматинской области в сумме 180 375 440 тысяч тенге для обеспечения бесперебойного финансирования расходов местного бюджета области Жетісу.

6-6. Жетісу облысы бойынша 2022 жылға тұрғын үй жобалауға және салуға 10 721 005 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын.
6-7. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
жеке көмекшілердің қызметін төлеуге;
еңбек нарығын дамытуға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
жұмыспен нәтижелі қамтуды қамтамасыз етуге және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6-8. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6-9. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер;

6-6. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг на проектирование и строительство жилья по области Жетісу на 2022 год в сумме 10 721 005 тысяч тенге.
6-7. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
оплату услуг индивидуальных помощников;
развитие рынка труда;
обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
обеспечение продуктивной занятости и развитие массового предпринимательства;
выплату государственной адресной социальной помощи;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата области Жетісу.
6-8. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы;
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер";
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
развитие теплоэнергетической системы;
развитие коммунального хозяйства;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата области Жетісу.
6-9. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены кредиты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов;

азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік қолдауға берілетін бюджеттік кредиттер;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге берілетін бюджеттік кредиттер.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6-10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен 19 657 404 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері көзделсін.
Аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

бюджетные кредиты на предоставление социальной поддержки гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
бюджетные кредиты на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Распределение указанных кредитов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата области Жетісу.
6-10. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения в связи с изменением законодательства в сумме 19 657 404 тысячи тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения определяется на основании постановления акимата области Жетісу.

6-11. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 337 620 мың теңге сомасында көзделсін.
6-12. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 3 995 787 мың теңге сомасында көзделсін.
6-13. Жетісу облысы әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi 704 286 мың теңге сомасында бекітілсін.".

6-11. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 337 620 тысяч тенге.
6-12. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 3 995 787 тысяча тенге.
6-13. Утвердить резерв акимата области Жетісу на 2022 год в сумме 704 286 тысяч тенге.".

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат хатшысы Г. Тойлыбаева
2022 жылғы 1 қыркүйектегі № 9-21 шешіміне қосымша
Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 11 тамыздағы № 7-19 шешіміне 1 қосымша
Жетісу облысының 2022 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Г. Тойлыбаева
Приложение к решению от 1 сентября 2022 года № 9-21
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 11 августа 2022 года № 7-19
Областной бюджет области Жетісу на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы