Мектепке дейiнгi тәрбие мен оқытуға мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 16/01 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 наурызда № 27262 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағының 1-13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңының 6-бабы 2-тармағының 7-3) тармақшасына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға ата-ана төлемақысының мөлшері осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Күші жойылды деп танылсын:
1) Қарағанды облысы әкімдігінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы № 06/01 "Мемлекеттік білім беру ұйымдарында орта білім беруге, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға арналған мемлекеттік білім беру тапсырыстарын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы" қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6170 болып тіркелген);
2) Қарағанды облысының әкімдігінің 2021 жылғы 13 сәуірдегі № 25/01 "Мемлекеттік білім беру ұйымдарында орта білім беруге, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға арналған мемлекеттік білім беру тапсырыстарын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы № 06/01 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6310 болып тіркелген).

Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы
Постановление акимата Карагандинской области от 17 марта 2022 года № 16/01. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2022 года № 27262.
В соответствии с подпунктом 1-13) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 7-3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании", акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить размер родительской платы на дошкольное воспитание и обучение согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Карагандинской области от 21 января 2021 года № 06/01 "Об утверждении государственных образовательных заказов на среднее образование в государственных организациях образования, на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6170);
2) постановление акимата Карагандинской области от 13 апреля 2021 года №25/01 "О внесении изменений в постановление акимата Карагандинской области от 21 января 2021 года № 06/01 "Об утверждении государственных образовательных заказов на среднее образование в государственных организациях образования, на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6310).

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі, 1-тармағы 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 22.12.2023 № 94/03 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қарағанды облысының әкімі Ж. Қасымбек
Қарағанды облысы әкімдігінің

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования, пункт 1 распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2024 года.
Сноска. Пункт 5 – в редакции постановления акимата Карагандинской области от 22.12.2023 № 94/03 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Аким Карагандинской области Ж. Қасымбек
Приложение 1
к постановлению акимата
Карагандинской области

2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 16/01 қаулысына
2- қосымша
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 22.12.2023 № 94/03 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Елді мекен
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының түрлері
Тәрбиеленушілер саны
Бір айда бір тәрбиеленушіні қаржыландырудың жан басына шаққандағы нормативі (теңге)

от 17 марта 2022 года
№ 16/01
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение
Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата Карагандинской области от 22.12.2023 № 94/03 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Населенный пункт
Виды дошкольных организаций образования
Количество воспитанников
Подушевой норматив финансирования на одного воспитанника в месяц (тенге)

2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 16/01 қаулысына
2- қосымша
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға ата-ана төлемақысының мөлшері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 22.12.2023 № 94/03 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Аймақтың атауы
Айына ата-ананың ақы төлеу мөлшері (теңге)
Мектепке дейінгі ұйымдардың түрлері
Тәрбиеленушілер саны
Балабақша/бөбекжай (3 жасқа дейін / 3 жастан бастап)
Толық күнді шағын орталық (3 жасқа дейін / 3 жастан бастап)
Жеке меншік мектепке дейінгі ұйымдар (3 жасқа дейін / 3 жастан бастап)
9 сағаттық жұмыс режимі бар мектепке дейінгі ұйым (3 жасқа дейін / 3 жастан бастап)
Абай ауданы
2 169
13 500/14 500
11 500/12 500
13 500/14 500
Ақтоғай ауданы
482
14 000/16 000
8 000/8 500
Балқаш қаласы
2 908
17 584/23 093
17 584/23 093
17 584/23 093
Бұқар жырау ауданы
1 639
14 000/15 000
14 000/15 000
14 000/15 000
Қарағанды қаласы
17 923
19 000/20 000
19 000/20 000
19 000/20 000
Қарқаралы ауданы
1 048
14 000/15 000
7 000/8 000
14 000/15 000
Нұра ауданы
865
16 000/16 500
11 000/11 500
Осакаров ауданы
1 006
11 440/14 500
11 440/14 500
Приозерск қаласы
484
15 500/16 500
15 500/16 500
Саран қаласы
1 547
13 000/16 000
13 000/16 000
13 000/16 000
Теміртау қаласы
5 786
17 000/18 000
17 000/18 000
17 000/18 000
Шахтинск қаласы
2 237
16 000/17 000
16 000/17 000
16 000/17 000
Шет ауданы

от 17 марта 2022 года
№ 16/01
Размер родительской платы на дошкольное воспитание и обучение
Сноска. Приложение 2 – в редакции постановления акимата Карагандинской области от 22.12.2023 № 94/03 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Наименование региона
Размер родительской платы в месяц (тенге)
Виды дошкольных организаций
Количество воспитанников
Ясли-сад/ детский сад (до 3-х лет / от 3-х лет)
Мини-центр с полным днем пребывания детей (до 3-х лет / от 3-х лет)
Частные дошкольные организации (до 3-х лет / от 3-х лет)
Дошкольные организации с 9 часовым режимом работы (до 3-х лет / от 3-х лет)
Абайский район
2 169
13 500/14 500
11 500/12 500
13 500/14 500
Актогайский район
482
14 000/16 000
8 000/8 500
город Балхаш
2 908
17 584/23 093
17 584/23 093
17 584/23 093
Бухар-Жырауский район
1 639
14 000/15 000
14 000/15 000
14 000/15 000
город Караганда
17 923
19 000/20 000
19 000/20 000
19 000/20 000
Каркаралинский район
1 048
14 000/15 000
7 000/8 000
14 000/15 000
Нуринский район
865
16 000/16 500
11 000/11 500
Осакаровский район
1 006
11 440/14 500
11 440/14 500
город Приозерск
484
15 500/16 500
15 500/16 500
город Сарань
1 547
13 000/16 000
13 000/16 000
13 000/16 000
город Темиртау
5 786
17 000/18 000
17 000/18 000
17 000/18 000
город Шахтинск
2 237
16 000/17 000
16 000/17 000
16 000/17 000
Шетский район