Шет аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 9/106 "Шет ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 19/198 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 26 желтоқсанда № 31267 болып тіркелді
Шет аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. Шет аудандық мәслихатының "Шет ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №9/106 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26335 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 2-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шет аудандық мәслихатының хатшысы С. Социал
Шет аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 22
желтоқсандағы
№ 19/198
шешіміне қосымша
Шет аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№9/106 шешімге
2-қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері:
1-1) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер;
1-2) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
2) бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар;
3) мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар;
5) жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
6) кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады;
7) қандастар;
8) экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар;
9) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
10) мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары;

О внесении изменения в решение Шетского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 9/106 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Шетскому району"
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2022 года № 19/198. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2022 года № 31267
Шетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шетского районного маслихата "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Шетскому району" от 27 декабря 2021 года №9/106 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №26335) следующее изменение:
приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Шетского районного маслихата С. Социал
Приложение к
решению
Шетского районного
маслихата
от 22 декабря 2022 года
№ 19/198
Приложение 2 к решению Шетского
районного маслихата
от 27 декабря 2021 года №9/106
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
1) ветераны Великой Отечественной войны:
1-1) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
1-2) ветераны боевых действий на территории других государств;
2) лица с инвалидностью первой и второй групп;
3) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
4) лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения;
5) пенсионеры по возрасту;
6) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы;
7) кандасы;
8) лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
9) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
10) семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка;

11) толық емес отбасылар.

11) неполные семьи.