Қызылорда облысы бойынша 2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2022 жылғы 17 мамырдағы № 558 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 18 мамырда № 28110 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 7 - бабы 2 - тармағының 18) тармақшасына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Қызылорда облысы бойынша 2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Қызылорда облысы бойынша 2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері.
2. "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі осы қаулыны заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қызылорда облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Н. Налибаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қызылорда облысы әкімдігінің
2022 жылғы "17" мамырдағы
№ 558 қаулысына 1-қосымша
Қызылорда облысы бойынша 2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, а также нормативов субсидий критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Кызылординской области на 2022 год
Постановление акимата Кызылординской области от 17 мая 2022 года № 558. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2022 года № 28110.
В соответствии с подпунктом 18) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", c приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Кызылординской области на 2022 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Кызылординской области на 2022 год, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений Кызылординской области" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима Кызылординской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области Н. Налибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению акимата
Кызылординской области
от "17" мая 2022 года № 558
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Кызылординской области на 2022 год

21 180
23.4
Түйелердің аналық басы
10 000
160
1 600
барлығы
52 225
Жиыны
3 926 081
Ескертпе:
Жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды, ірі қара малдың және қойлардың эмбриондарын сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын мөлшерде субсидияланады.
Сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымды бұқаның ұрығын сатып алу құнының 100%-на дейін субсидияланады, бірақ бекітілген нормативтерден аспайды.

21 180
23.4
Маточное поголовье верблюдов
10 000
160
1 600
всего
52 225
Итого
3 926 081
Примечание:
Приобретение животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, эмбрионов крупного рогатого скота и овец субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50 % от его стоимости приобретения.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород субсидируется до 100 % от стоимости приобретения, но не более утвержденного норматива.

Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды/тұқымдық қошқарларды тауарлық табынға/отарға одан әрі жалға беру кезінде өтінім беруші етті мал шаруашылығындағы/қой шаруашылығындағы оператор болып табылады. Аналық мал басына арақатынасты есептеу бір тұқымдық аталыққа (асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтарды қоспағанда) кемінде 13 аналық басты құрайды және 25 аналық мал басынан аспайды.
Асыл тұқымды тұқымдық айғырлар мен тұқымдық түйелерді сатып алу аналық мал басы бар болған кезде субсидияланады. Аналық мал басының арақатынасын есептеу бір тұқымдық аталыққа кемінде 8 аналық басты құрайды және 15 аналықтан аспайды.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2022 жылғы 17 мамырдағы
№ 558 қаулысына 2-қосымша
Қызылорда облысы бойынша 2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлігіне арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Өлшем шарттар
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жүйесінде субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді
беру
мерзімі
1
Ауыл шаруашылығы малдарының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте аналық мал басы деректерінің селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ақпараттық қорында тіркелуі және сәйкес болуы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ақпараттық қорымен интеграция-ланған өзара
іс-қимыл
ағымдағы жылдың 1 мамырынан
20 желтоқсанға дейін (қоса алғанда)
1.1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара малдың аналық басы
бас

При дальнейшей передаче племенных быков-производителей/баранов-производителей в аренду в товарное стадо/отару заявителем является оператор в мясном скотоводстве/овцеводстве. Расчет соотношения к маточному поголовью составляет не менее 13 и не более 25 голов маточного поголовья на одного производителя (за исключением племенных и дистрибьютерных центров).
Приобретение племенных жеребцов-производителей и верблюдов-производителей субсидируется при наличии маточного поголовья. Расчет соотношения наличия маточного поголовья составляет не менее 8 и более 15 голов маточного поголовья на одного производителя.
Приложение 2 к постановлением
акимата Кызылординской области
от 17 мая 2022 года № 558
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Кызылординской области на 2022 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий
на
1 единицу,
тенге
Критерии
Метод проверки в системе идентификации селькохозяйственных животных на соответствие условиям субсидирования
Срок для
подачи заявки
1
Удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственным животным
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной
и племенной работы
и идентификации селькохозяйственных животных
с 1 мая
до 20 декабря (включи-тельно) текущего года
1.1
Маточное поголовье племенного крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова

480 000
Өтінімді берген сәтте (13 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 600 бастан кем емес болуы
1.2
Етті және етті-сүтті бағыттағы тауарлық ірі қара малдың аналық басы
бас
15 000
өтінімді берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 30 бастан кем емес болуы
1.3
Қойдың аналық басы
бас
2 500
өтінімді берген сәтте меншікті қойдың/ешкінің аналық басының
(12 айдан асқан) 200 бастан кем емес болуы
1.4
Жылқылардың аналық басы
бас
10 000
өтінімді берген сәтте меншікті аналық басының (36 айдан асқан) 30 бастан
кем емес болуы
1.5
Түйелердің аналық басы
бас
10 000
өтінімді берген сәтте меншікті аналық басының (36 айдан асқан) 30 бастан кем емес болуы

480 000
Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 13 месяцев) не менее 600 голов на момент подачи заявки
1.2
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота мясного
и мясо-молочного направления
голова
15 000
наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 30 голов на момент подачи заявки
1.3
Маточное поголовье овец
голова
2500
наличие собственного маточного поголовья овец/коз (старше 12 месяцев) не менее 200 голов на момент подачи заявки
1.4
Маточное поголовье лошадей
голова
10 000
наличие собственного маточного поголовья (старше 36 месяцев) не менее 30 голов на момент подачи заявки
1.5
Маточное поголовье верблюдов
голова
10 000
наличие собственного маточного поголовья (старше 36 месяцев) не менее 30 голов на момент подачи заявки