Мәслихаттың 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 139 "Қостанай облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2022 жылғы 17 қаңтардағы № 141 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 қаңтарда № 26552 болып тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 139 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25799 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 353 660 181,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 798 679,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 084 179,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 33 511,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 344 743 812,0 мың теңге;
2) шығындар – 356 197 468,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 273 372,7 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 12 905 196,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 8 631 823,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 810 660,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 810 660,3 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 2022 жылға арналған өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылар аударымдарының түсімдерін бөлу нормативтері облыстық бюджетке 100% мөлшерінде белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 15 декабря 2021 года № 139 "Об областном бюджете Костанайской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 17 января 2022 года № 141. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2022 года № 26552
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2022-2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 139 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25799) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 353 660 181,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 798 679,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 084 179,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 511,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 344 743 812,0 тысяч тенге;
2) затраты – 356 197 468,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 273 372,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 905 196,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 631 823,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 810 660,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 810 660,3 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Установить на 2022 год нормативы распределения поступлений отчислений недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в размере 100% в областной бюджет.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

1 389 168,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 625 450,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
397 532,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
689 902,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 687 267,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 350 668,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
103 277,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
233 322,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 824,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
15 824,0
2
Әлеуметтiк көмек
140 727,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
140 727,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
140 727,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
7 579 858,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 436 205,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
289 018,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 280,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
840,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
51 450,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
113 649,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 979 968,0
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
120 047,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 047,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
23 606,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23 606,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 849 952,6
2
Коммуналдық шаруашылық
22 849 952,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
22 849 952,6
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 389 168,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 625 450,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
397 532,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
689 902,0
261
Управление образования области
1 687 267,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 350 668,0
037
Социальная реабилитация
103 277,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
233 322,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
15 824,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
15 824,0
2
Социальная помощь
140 727,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
140 727,0
003
Социальная поддержка инвалидов
140 727,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
7 579 858,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 436 205,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
289 018,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 280,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
840,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
51 450,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113 649,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 979 968,0
270
Управление по инспекции труда области
120 047,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
120 047,0
752
Управление общественного развития области
23 606,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
23 606,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 849 952,6
2
Коммунальное хозяйство
22 849 952,6
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
22 849 952,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства

4 676 357,0
008
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
500 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 000 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 045 828,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
216 100,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 500 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
61 401,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 211 411,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
700 000,0
3
Орман шаруашылығы
2 193 978,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 193 978,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 164 577,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
29 401,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
446 751,2
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
446 751,2
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 632,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
53 240,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
175 696,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11 163,4
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 019,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
345 541,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
345 541,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
345 541,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 049 803,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 049 803,0

4 676 357,0
008
Субсидирование производства приоритетных культур
500 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 000 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 045 828,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
216 100,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 500 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
61 401,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 211 411,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
700 000,0
3
Лесное хозяйство
2 193 978,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 193 978,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 164 577,0
006
Охрана животного мира
29 401,0
5
Охрана окружающей среды
446 751,2
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
446 751,2
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
205 632,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
53 240,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
175 696,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11 163,4
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 019,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
345 541,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
345 541,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
345 541,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 049 803,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 049 803,0

288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 935 865,0
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
186 789,0
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
95 358,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
28 782,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
10 624 936,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
113 938,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 938,0
12
Көлiк және коммуникация
22 081 507,0
1
Автомобиль көлiгi
10 680 529,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 680 529,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 791 325,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
815 486,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
8 073 718,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
11 400 978,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
11 400 978,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 410,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
122 969,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10 911 599,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
250 000,0
13
Басқалар
10 528 849,1
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 283 233,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
30 000,0
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
30 000,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
2 768 695,0
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
50 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 556 081,0
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
132 614,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру

288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 935 865,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
186 789,0
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
95 358,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
28 782,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
10 624 936,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
113 938,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
113 938,0
12
Транспорт и коммуникации
22 081 507,0
1
Автомобильный транспорт
10 680 529,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 680 529,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 791 325,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
815 486,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 073 718,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
11 400 978,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
11 400 978,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
116 410,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
122 969,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10 911 599,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
250 000,0
13
Прочие
10 528 849,1
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 283 233,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
30 000,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
30 000,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 768 695,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
50 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 556 081,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
132 614,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"

565 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 858 077,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 858 077,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
224 883,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
224 883,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
224 883,0
4
Емханалар
23 297,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
23 297,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
23 297,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
105 965,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
105 965,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
105 965,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
681 857,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
681 857,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
202 587,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
107 314,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
19 759,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 197,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
295 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 262 949,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 841 382,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 487 671,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 100 491,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 689 527,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
270 574,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

565 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 858 077,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 858 077,0
3
Специализированная медицинская помощь
224 883,0
253
Управление здравоохранения области
224 883,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
224 883,0
4
Поликлиники
23 297,0
253
Управление здравоохранения области
23 297,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
23 297,0
5
Другие виды медицинской помощи
105 965,0
253
Управление здравоохранения области
105 965,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
105 965,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
681 857,0
253
Управление здравоохранения области
681 857,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
202 587,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
107 314,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
19 759,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 197,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
295 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 262 949,0
1
Социальное обеспечение
4 841 382,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 487 671,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 100 491,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 689 527,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
270 574,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

98 418,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
29 281,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
120 074,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
35 846,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
911 406,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 201,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
48 461,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
17 846 013,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 730 000,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 726 707,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 500 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
700 000,0
3
Орман шаруашылығы
1 475 400,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 475 400,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 449 562,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
25 838,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
152 851,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
152 851,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
136 093,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
16 758,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
229 300,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы

98 418,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
29 281,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
120 074,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
35 846,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
911 406,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 201,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
48 461,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
17 846 013,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 730 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 726 707,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 500 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
700 000,0
3
Лесное хозяйство
1 475 400,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 475 400,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 449 562,0
006
Охрана животного мира
25 838,0
5
Охрана окружающей среды
152 851,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
152 851,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
136 093,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
16 758,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
229 300,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области

882 030,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
332 126,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
332 126,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 669,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
252 457,0
13
Басқалар
3 961 238,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 854 036,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
2 854 036,0
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
30 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 684 136,0
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
139 900,0
9
Басқалар
1 107 202,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 760,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 760,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
153 062,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
153 062,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
181 318,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
181 318,0
261
Облыстың білім басқармасы
168 194,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
168 194,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
127 497,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
127 497,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
475 371,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
475 371,0
14
Борышқа қызмет көрсету
2 433 173,0
1
Борышқа қызмет көрсету
2 433 173,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 433 173,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 430 543,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

882 030,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
332 126,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
332 126,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
79 669,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
252 457,0
13
Прочие
3 961 238,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 854 036,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 854 036,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
30 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 684 136,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
139 900,0
9
Прочие
1 107 202,0
253
Управление здравоохранения области
1 760,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 760,0
257
Управление финансов области
153 062,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
153 062,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
181 318,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
181 318,0
261
Управление образования области
168 194,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
168 194,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
127 497,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
127 497,0
285
Управление физической культуры и спорта области
475 371,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
475 371,0
14
Обслуживание долга
2 433 173,0
1
Обслуживание долга
2 433 173,0
257
Управление финансов области
2 433 173,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 430 543,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета