Павлодар облыстық мәслихатының 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 23/3 "Павлодар облысында жануарларды асырау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2022 жылғы 7 қыркүйектегі № 189/15 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 9 қыркүйекте № 29496 болып тіркелді
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының "Павлодар облысында жануарларды асырау қағидаларын бекіту туралы" 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 23/3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7261 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Ветеринария туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Жануарларға жауапкершілікпен қарау туралы" Заңына сәйкес Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешіммен бекітілген Павлодар облысында жануарларды асырау Қағидалардың:
2 – тармағының 3), 4), 7), 8) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"3) жабайы жануарлар – жабайы табиғат табиғи мекендеу ортасы болып табылатын, оның ішінде еріксіз және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұсталатын жануарлар;";
"4) жануарлар – омыртқалы жануарлар;";
"7) қараусыз қалған жануарлар – ұстау орнынан тыс жерде және жануардың иесі және (немесе) жауапты адам тарапынан бақылаусыз қалған жануарлар;";
"8) үй жануарлары (компаньон жануарлар) – қай түрге жататынына қарамастан, адам эстетикалық қажеттіліктері мен қарым-қатынас қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін дәстүрлі түрде асырайтын және өсіретін жануарлар.";
3, 6, 8 – тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жануарларды асырау, өсіру Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы "Жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін және құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін жануарлардың түрлерін еріксіз және жартылай ерікті жағдайларда ұстау, өсіру қағидаларын бекіту туралы" № 354 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15772 болып тіркелген) сәйкес жүргізіледі.";
"6. Жануарларды қоғамдық шомылатын орындарда, тоғандарда, су бұрқақтарда, су қоймаларында және су бөгеттерінде суаруға жол берілмейді.
Су объектiлерiн мал суару үшiн пайдалануға санитарлық қорғау аймақтарынан тыс жерде және суат алаңдары мен су объектiлерiнiң ластануы мен қоқыстануын болғызбайтын басқа да құрылғылар болған жағдайда ортақ су пайдалану тәртiбiмен жол берiледi.";

О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 22 апреля 2021 года № 23/3 "Об утверждении Правил содержания животных в Павлодарской области"
Решение Павлодарского областного маслихата от 7 сентября 2022 года № 189/15. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2022 года № 29496
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата "Об утверждении Правил содержания животных в Павлодарской области" от 22 апреля 2021 года № 23/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7261) следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О ветеринарии", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", Законом Республики Казахстан "Об ответственном обращении с животными" Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:";
в Правилах содержания животных в Павлодарской области, утвержденных указанным решением:
подпункты 3), 4), 7), 8) пункта 2 изложить в новой редакции:
"3) дикие животные – животные, естественной средой обитания которых является дикая природа, в том числе содержащиеся в неволе и (или) полувольных условиях;";
"4) животные – позвоночные животные;";
"7) безнадзорные животные – животные, которые находятся вне места содержания и за которыми утрачен контроль со стороны владельца животного и (или) ответственного лица;";
"8) домашние животные (животные-компаньоны) – животные вне зависимости от вида, которые традиционно содержатся и разводятся человеком для удовлетворения эстетических потребностей и потребностей в общении.";
пункты 3, 6, 8 изложить в новой редакции:
"3. Содержание, разведение животных осуществляется в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 354 "Об утверждении Правил содержания, разведения в неволе и полувольных условиях редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15772).";
"6. Не допускается водопой животных в общественных местах купания, прудах, фонтанах, водоемах и водозаборах.
Использование водных объектов для водопоя скота допускается вне зоны санитарной охраны и при наличии водопойных площадок и других устройств, предотвращающих загрязнение и засорение водных объектов в порядке общего водопользования.";

"8. Адамдардың сүйемелдеуінсіз жүрген жануарлар қараусыз жануарлар болып есептеледі және иесі анықталғанға дейін уақытша ұстау үшін қоражайларға айдауға жатады.
Ұсталған қараусыз жануарларды ұстау, иелеріне қайтару тәртібі және иелерінің жауапкершілігі 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 246-бабына сәйкес айқындалады.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облыстық мәслихатының хатшысы Е. Айткенов

"8. Животные, передвигающиеся без сопровождающих лиц, считаются безнадзорными и подлежат загону в места для временного содержания до выявления владельца.
Порядок содержания, возврата задержанных безнадзорных животных владельцам, а также ответственность владельцев определяется в соответствии со статьей 246 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Павлодарского областного маслихата Е. Айткенов