Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 101 "Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХII сессиясының 2022 жылғы 20 маусымдағы № 145 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 маусымда № 28601 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 101 "Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26001 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 129 172 488 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 870 818 605 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 293 268 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35 369 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 212 691 415 мың теңге;
2) шығындар – 1 139 180 999,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 803 551 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 55 647 998 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 55 984 998 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -83 460 060,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 83 460 060,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 11 475 960 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 9 779 491 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 33 356 327 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 305 878 792 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 47 398 465 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 47 189 364 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 185 231 112 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 44 955 682 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 14 декабря 2021 года № 101 "О бюджете города Алматы на 2022-2024 годы"
Решение ХХII сессии маслихата города Алматы VII созыва от 20 июня 2022 года № 145. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 27 июня 2022 года № 28601
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 101 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26001) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 129 172 488 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 870 818 605 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 293 268 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 35 369 200 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 212 691 415 тысяч тенге;
2) затраты – 1 139 180 999,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 803 551 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 55 647 998 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 55 984 998 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -83 460 060,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 83 460 060,2 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 11 475 960 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 9 779 491 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 33 356 327 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 305 878 792 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 47 398 465 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 47 189 364 тысячи тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 185 231 112 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 44 955 682 тысячи тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 22 027 374 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 14 539 824 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 6 035 034 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 136 702 281 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Басқа да шығындар 103 201 288 мың теңге сомасында бекітілсін.".

"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 22 027 374 тысячи тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 14 539 824 тысячи тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 6 035 034 тысячи тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 136 702 281 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 103 201 288 тысяч тенге.".

412 079,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
412 079,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
6 532 374,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
6 532 374,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
624 880,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
624 880,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
78 552,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
78 552,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
13 148 477,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
391 011,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
669 316,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 263 457,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
935 061,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
843 068,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
261 987,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
355 048,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
4 595,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 424 934,0
05
Денсаулық сақтау
47 398 465,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
9 386 976,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
327 489,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 571,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 337 780,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету

412 079,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
412 079,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
6 532 374,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
6 532 374,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
624 880,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
624 880,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
78 552,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
78 552,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
13 148 477,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
391 011,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
669 316,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 263 457,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
935 061,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
843 068,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
261 987,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
355 048,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 595,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 424 934,0
05
Здравоохранение
47 398 465,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
9 386 976,0
006
Услуги по охране материнства и детства
327 489,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 571,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 337 780,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы

7 696 136,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 736 939,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
70 182,0
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 666 757,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
5 182 449,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
5 182 449,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 231 662,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
1 231 662,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
35 959,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
35 959,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
26 824 480,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
268 803,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 764,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 324,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
142 581,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
22 201 043,0
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
4 152 965,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
47 189 364,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 702 819,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 769 953,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 420 914,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 519 053,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

7 696 136,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 736 939,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
70 182,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 666 757,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
5 182 449,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
5 182 449,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 231 662,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
1 231 662,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
35 959,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
35 959,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
26 824 480,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
268 803,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 764,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 324,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
142 581,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
22 201 043,0
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
4 152 965,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
47 189 364,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
10 702 819,0
006
Государственная адресная социальная помощь
4 769 953,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 420 914,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 519 053,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах

640 303,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 351 441,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 155,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 194 036,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
929 839,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
264 197,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
905 251,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
905 251,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 099 950,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 099 950,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 000 000,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
4 000 000,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
20 146 761,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
11 467 623,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
55 500,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 615 554,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 450 313,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
3 320 368,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
310 758,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
442 627,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
484 018,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
44 606,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44 606,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 793 323,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 567 344,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

640 303,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 351 441,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 155,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 194 036,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
929 839,0
037
Социальная реабилитация
264 197,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
905 251,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
905 251,0
123
Аппарат акима района в городе
1 099 950,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 099 950,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 000 000,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 000 000,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
20 146 761,0
003
Программа занятости
11 467 623,0
007
Оказание жилищной помощи
55 500,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 615 554,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 450 313,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 320 368,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
310 758,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
442 627,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
484 018,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
44 606,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44 606,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
6 793 323,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
1 567 344,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

48 124,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 866 062,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
720 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
163 483,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 581 041,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
491 300,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
355 969,0
370
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың еңбек инспекциясы басқармасы
123 082,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 900,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 182,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
2 179 536,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
679 536,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
170 231 112,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
16 858 946,0
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
16 858 946,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
54 077 980,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
18 235 777,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
18 622 203,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
17 220 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 409 942,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
714 533,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
695 409,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
910 655,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
910 655,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 738 116,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
2 738 116,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
30 925 171,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және сумен жабдықтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

48 124,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 866 062,0
026
Капитальные расходы государственного органа
720 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
163 483,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 581 041,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
491 300,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
355 969,0
370
Управление инспекции труда города республиканского значения, столицы
123 082,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
114 900,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 182,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 179 536,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
679 536,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
170 231 112,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
16 858 946,0
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
16 858 946,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
54 077 980,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 235 777,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
18 622 203,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
17 220 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 409 942,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам развития коммунальной инфраструктуры на местном уровне
714 533,0
007
Капитальные расходы государственного органа
695 409,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
910 655,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
910 655,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 738 116,0
013
Развитие благоустройства города
2 738 116,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
30 925 171,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и водоснабжения

2 667 374,0
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 500,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
278 265,0
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
48 282,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 600,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
258 196,0
034
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
601,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
801,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін
400 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
175 136,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
522 493,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
959 500,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
906 112,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
906 112,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
6 624 984,0
001
Жергілікті деңгейде экология және қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
337 423,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
4 099 932,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
1 419 561,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
608 530,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
159 538,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
341 354,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
295 330,0
003
Жер қатынастарын реттеу
38 600,0
008
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 424,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 035 034,0

2 667 374,0
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
4 500,0
014
Проведение противоэпизотических мероприятий
278 265,0
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
48 282,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
19 600,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
258 196,0
034
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
601,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
801,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
400 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
175 136,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
522 493,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
959 500,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
906 112,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
906 112,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
6 624 984,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере экологии и охраны окружающей среды на местном уровне
337 423,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
4 099 932,0
005
Развитие объектов экосистемы
1 419 561,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
608 530,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
159 538,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
341 354,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
295 330,0
003
Регулирование земельных отношений
38 600,0
008
Капитальные расходы государственного органа
7 424,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 035 034,0

319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
3 496 391,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
499 109,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
2 997 282,0
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы
400 571,0
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
358 984,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
41 587,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 138 072,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 127 203,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 869,0
12
Көлiк және коммуникация
125 926 887,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
53 830 144,0
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
31 277 499,0
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
22 552 645,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
72 096 743,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
983 715,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 218,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
9 975 765,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
56 414 566,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
4 711 479,0
13
Басқалар
57 991 684,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
204 831,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
204 831,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
8 718 286,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
1 127 958,0
007
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
2 416 600,0
017
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 756 083,0
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
372 645,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру

319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
3 496 391,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
499 109,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
2 997 282,0
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы
400 571,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля
358 984,0
003
Капитальные расходы государственного органа
41 587,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 138 072,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
2 127 203,0
003
Капитальные расходы государственного органа
10 869,0
12
Транспорт и коммуникации
125 926 887,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
53 830 144,0
007
Развитие транспортной инфраструктуры
31 277 499,0
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
22 552 645,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
72 096 743,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
983 715,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 218,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
9 975 765,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
56 414 566,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
4 711 479,0
13
Прочие
57 991 684,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
204 831,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
204 831,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
8 718 286,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 127 958,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
2 416 600,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 756 083,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
372 645,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"

45 000,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 250 339,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 250 339,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
1 232 862,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 232 862,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
7 009 177,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 187 748,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 360,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
808 069,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
18 449 200,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
18 149 200,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
300 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
9 618 672,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
8 918 672,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
700 000,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
6 402 013,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 402 013,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
2 106 304,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 106 304,0
14
Борышқа қызмет көрсету
7 410 516,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
7 410 516,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
7 406 221,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 295,0
15
Трансферттер
238 984 487,2
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
238 984 487,2
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 276 789,8
007
Бюджеттік алып коюлар
211 516 094,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

45 000,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 250 339,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 250 339,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
1 232 862,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 232 862,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
7 009 177,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
6 187 748,0
003
Капитальные расходы государственного органа
13 360,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
808 069,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
18 449 200,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
18 149 200,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
300 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
9 618 672,0
031
Строительство комплекса административных зданий
8 918 672,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
700 000,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
6 402 013,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 402 013,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
2 106 304,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 106 304,0
14
Обслуживание долга
7 410 516,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
7 410 516,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
7 406 221,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 295,0
15
Трансферты
238 984 487,2
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
238 984 487,2
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 276 789,8
007
Бюджетные изъятия
211 516 094,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

18 920 906,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
7 270 697,4
III. Таза бюджеттік кредит беру
17 803 551,0
Бюджеттік кредиттері
19 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 000 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
15 000 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
15 000 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
4 000 000,0
048
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
4 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1 196 449,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
1 196 449,0
06
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
1 196 449,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
55 647 998,0
Қаржы активтерін сатып алу
55 984 998,0
12
Көлiк және коммуникация
10 775 394,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
10 775 394,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
10 775 394,0
13
Басқалар
45 209 604,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
27 049 808,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
27 049 808,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
6 339 800,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
6 339 800,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 902 787,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
3 902 787,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
7 917 209,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
7 917 209,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
337 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
337 000,0
02
Коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатудан түсетін түсімдер
50 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер

18 920 906,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
7 270 697,4
III. Чистое бюджетное кредитование
17 803 551,0
Бюджетные кредиты
19 000 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
15 000 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
15 000 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
15 000 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
4 000 000,0
048
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
4 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
1 196 449,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
1 196 449,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
1 196 449,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
55 647 998,0
Приобретение финансовых активов
55 984 998,0
12
Транспорт и коммуникации
10 775 394,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
10 775 394,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
10 775 394,0
13
Прочие
45 209 604,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
27 049 808,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
27 049 808,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
6 339 800,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
6 339 800,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 902 787,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
3 902 787,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
7 917 209,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
7 917 209,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
337 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
337 000,0
02
Поступления от продажи доли участия, ценных бумаг юридических лиц, находящихся в коммунальной собственности
50 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий