Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 12/1 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 20 қаңтардағы № 13/1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 қаңтарда № 26627 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 12/1 шешіміне (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25929 болып тіркелді) мына өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 326 955 509 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 378 611 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 784 169 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 496 мың тенге;
трансферттер түсімі – 295 791 233 мың теңге;
2) шығындар – 328 504 493,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 154 505,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20 418 744,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 264 239 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 2 000 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 000 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 703 490,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 703 490,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 475 482 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 874 495 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 102 503,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының

О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2021 года № 12/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 20 января 2022 года № 13/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2022 года № 26627
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 10 декабря 2021 года № 12/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25929) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 326 955 509 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 29 378 611 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 784 169 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 496 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 295 791 233 тысячи тенге;
2) затраты – 328 504 493,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 154 505,9 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 418 744,9 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 264 239 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 000 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 000 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 703 490,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 703 490,2 тысячи тенге:
поступление займов – 13 475 482 тысячи тенге;
погашение займов – 10 874 495 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 102 503,2 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь
Северо-Казахстанского областного маслихата
В. Бубенко
Приложение
к решению Северо-
Казахстанского
областного маслихата

73 853
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
261 986
261
Облыстың білім басқармасы
111 444 833
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
700 178
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
2 881 913
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
99 265
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
830 722
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1 756 714
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
121 500
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
652 984
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
109 000
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
48 000
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
7 148 679
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 185 460
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 009 192
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
2 418 807
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
84 691
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
592 988
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
4 967 897
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
65 978 044
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
50 233
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
5 750
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
218 517
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
7 531 723
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
13 052 576

73 853
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
261 986
261
Управление образования области
111 444 833
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в области образования
700 178
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
2 881 913
004
Информатизация системы образования
в государственных организациях образования
99 265
005
Приобретение и доставка учебников,
учебно-методических комплексов в государственных организациях образования
830 722
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей
в специализированных организациях образования
1 756 714
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
121 500
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание
психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
652 984
013
Капитальные расходы государственного органа
109 000
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
48 000
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
7 148 679
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 185 460
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
1 009 192
055
Дополнительное образование для детей и юношества
2 418 807
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
84 691
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
592 988
081
Дошкольное воспитание и обучение
4 967 897
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
65 978 044
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
50 233
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 750
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты
(детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося
без попечения родителей
218 517
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
7 531 723
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
13 052 576

11 396 748
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 026 215
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
231 841
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
898 088
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
66 874
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
109 513
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 804 757
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
110 712
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
470 257
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
74 782
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 322
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
30 870
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 300
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 223 899
261
Облыстың білім басқармасы
1 243 907
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
809 238
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3 200
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
230 345
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
143 347
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау

11 396 748
256
Управление координации занятости и социальных программ области
10 026 215
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
231 841
002
Предоставление специальных социальных услуг
для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
898 088
003
Социальная поддержка инвалидов
66 874
012
Предоставление специальных социальных услуг
для детей-инвалидов в государственных
медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
109 513
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 804 757
014
Предоставление специальных социальных услуг
для престарелых, инвалидов, в том числе
детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
110 712
015
Предоставление специальных социальных услуг
для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических
медико-социальных учреждениях (организациях),
в центрах оказания специальных социальных услуг,
в центрах социального обслуживания
470 257
018
Размещение государственного социального заказа
в неправительственных организациях
74 782
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 322
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
30 870
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 300
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 223 899
261
Управление образования области
1 243 907
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
809 238
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда
на общественном транспорте (кроме такси)
по решению местных представительных органов
3 200
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
230 345
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
143 347
201
Государственная поддержка по содержанию
детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях

61 039
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
43 129
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 129
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
44 894 445
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
343 775
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 604 572
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 883 964
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 500
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 500 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 370 824
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 824 503
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік
және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 591
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 348 322
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 009 394
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 009 495
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 929 697
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 923
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 000 000
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
5 780 774
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
79 798
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 798
12
Көлiк және коммуникация
20 767 058
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы

61 039
729
Управление земельной инспекции области
43 129
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в сфере контроля
за использованием и охраной земель
43 129
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
44 894 445
001
Услуги по реализации государственной политики
в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
343 775
002
Субсидирование развития семеноводства
1 604 572
003
Капитальные расходы государственного органа
1 000
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 883 964
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 500
047
Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)
6 500 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 370 824
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 824 503
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления
по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
5 591
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 348 322
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 009 394
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 009 495
288
Управление строительства, архитектуры
и градостроительства области
9 929 697
001
Услуги по реализации государственной политики
в области строительства, архитектуры
и градостроительства на местном уровне
146 923
003
Капитальные расходы государственного органа
2 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 000 000
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
5 780 774
728
Управление государственного
архитектурно-строительного контроля
и лицензирования области
79 798
001
Услуги по реализации государственной политики
в области архитектурно-строительного контроля
и лицензирования на местном уровне
79 798
12
Транспорт и коммуникации
20 767 058
268
Управление пассажирского транспорта
и автомобильных дорог области