Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 12/1 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 27 шiлдедегi № 19/1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 тамызда № 28967 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 12/1 шешіміне (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25929 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 407 891 026,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 38 250 754,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 376 879,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 848 621 мың тенге;
трансферттер түсімі – 366 414 771,6 мың теңге;
2) шығындар – 381 351 339,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 827 304,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25 414 684,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 587 380,1 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 29 955 154 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 29 955 154 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17 242 771,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 242 771,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 039 872 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 997 177,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 200 077 мың теңге.";
9-тармақта 12) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"12) Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;";

О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2021 года № 12/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 27 июля 2022 года № 19/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2022 года № 28967
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 10 декабря 2021 года № 12/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25929) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 407 891 026,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 38 250 754,5 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 2 376 879,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 848 621 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 366 414 771,6 тысячи тенге;
2) затраты – 381 351 339,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 827 304,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25 414 684,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 587 380,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 29 955 154 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 29 955 154 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17 242 771,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 242 771,2 тысячи тенге:
поступление займов – 16 039 872 тысячи тенге;
погашение займов – 10 997 177,8 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 200 077 тысяч тенге.";
в пункте 9 подпункт 12) изложить в новой редакции:
"12) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;";

39 353
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
410 489
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
255
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
366 361
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 279 587,9
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 279 587,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12 787 710,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 369 761,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
232 340
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
897 186
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
69 039
012
Тірек-қимыл аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік
медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
109 288
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 834 757
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
110 712
015
Балалар психоневрологиялық
медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар, мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
470 257
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
69 871
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 322
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
100 230
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

39 353
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
410 489
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
255
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
366 361
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 279 587,9
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 279 587,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 787 710,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 369 761,3
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
232 340
002
Предоставление специальных социальных услуг
для престарелых и лиц с инвалидностью
в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
897 186
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
69 039
012
Предоставление специальных социальных услуг
для детей с инвалидностью в государственных
медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций
опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
109 288
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических
медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 834 757
014
Предоставление специальных социальных услуг
для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
110 712
015
Предоставление специальных социальных услуг
для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических
медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
470 257
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
69 871
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 322
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
100 230
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

42 000
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
125 947
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 800 880
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
186 931
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40 524
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
52 075,1
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
36 973
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
104 368
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
126 163,2
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 140 835,9
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 368,8
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
61 039
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
1 950
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
6 340
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
42 312
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
5 832,8
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 832,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
69 973 403
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
349 458
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 604 572
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
629
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
14 203 964
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
2 098 425
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
30 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
44 846
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу

42 000
013
Капитальные расходы государственного органа
1 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
125 947
719
Управление ветеринарии области
1 800 880
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в сфере ветеринарии
186 931
003
Капитальные расходы государственного органа
40 524
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
52 075,1
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
36 973
012
Проведение ветеринарных мероприятий
по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
104 368
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
126 163,2
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 140 835,9
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 368,8
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
61 039
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
1 950
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
6 340
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
42 312
729
Управление земельной инспекции области
5 832,8
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в сфере контроля
за использованием и охраной земель
5 832,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
69 973 403
001
Услуги по реализации государственной политики
в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
349 458
002
Субсидирование развития семеноводства
1 604 572
003
Капитальные расходы государственного органа
629
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
14 203 964
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
2 098 425
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
30 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
44 846
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

42 190
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
673 037,1
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
673 037,1
727
Облыстың экономика басқармасы
42 047
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың,
оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу,
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
42 047
14
Борышқа қызмет көрсету
2 356 419
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 356 419
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 353 438
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 981
15
Трансферттер
61 201 500,4
257
Облыстың қаржы басқармасы
61 201 500,4
007
Субвенциялар
47 304 320
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
706 294,2
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
7 611 651
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
5 579 235,2
3) Таза бюджеттік кредиттеу
13 827 304,4
Бюджеттік кредиттер
25 414 684,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 520,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 721,3
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
3 721,3
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
26 799,6
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
26 799,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 700 236,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 083 348
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
1 083 348
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
18 616 888,6
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
18 616 888,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

42 190
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
673 037,1
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
673 037,1
727
Управление экономики области
42 047
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз
технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов
государственно-частного партнерства и концессионных проектов
42 047
14
Обслуживание долга
2 356 419
257
Управление финансов области
2 356 419
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 353 438
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 981
15
Трансферты
61 201 500,4
257
Управление финансов области
61 201 500,4
007
Субвенции
47 304 320
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
706 294,2
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
7 611 651
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
5 579 235,2
3) Чистое бюджетное кредитование
13 827 304,4
Бюджетные кредиты
25 414 684,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 520,9
279
Управление энергетики и
жилищно-коммунального хозяйства области
3 721,3
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
3 721,3
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
26 799,6
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
26 799,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 700 236,6
279
Управление энергетики и
жилищно-коммунального хозяйства области
1 083 348
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
1 083 348
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
18 616 888,6
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
18 616 888,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство,
особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

215 026
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
1 243
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
48 541
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
92 552
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
139 188
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
72 382
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 231 373
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
151 691
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 544 008
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 364 847
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
144 392
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
632 719
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
254 973
012
Тірек-қимыл аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
58 759
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 903 718
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
59 494
015
Балалар психоневрологиялық
медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар, мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
273 897
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
33 440
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 455
261
Облыстың білім басқармасы
1 058 467
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру

215 026
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
1 243
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
48 541
023
Социальная поддержка медицинских
и фармацевтических работников
92 552
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов
для проведения иммунопрофилактики населения
139 188
029
Областные базы специального медицинского снабжения
72 382
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 231 373
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
151 691
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 544 008
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 364 847
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
144 392
002
Предоставление специальных социальных услуг
для престарелых и лиц с инвалидностью
в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
632 719
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
254 973
012
Предоставление специальных социальных услуг
для детей с инвалидностью в государственных
медико-социальных учреждениях (организациях)
для детей с нарушениями функций
опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
58 759
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических
медико-социальных учреждениях (организациях),
в центрах оказания специальных социальных услуг,
в центрах социального обслуживания
1 903 718
014
Предоставление специальных социальных услуг
для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
59 494
015
Предоставление специальных социальных услуг
для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических
медико-социальных учреждениях (организациях),
в центрах оказания специальных социальных услуг,
в центрах социального обслуживания
273 897
018
Размещение государственного социального заказа
в неправительственных организациях
33 440
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 455
261
Управление образования области
1 058 467
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей

291 338
008
Театр және музыка өнерін қолдау
931 265
009
Облыстық кітапханалардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
183 757
010
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
325 551
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
100 438
279
Облыстың энергетика және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
100 438
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
100 438
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны
және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
33 417 032
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 559 919
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 179
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 340 300
006
Жануарлар дүниесін қорғау
136 440
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 634 676
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 691
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
48 640
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
36 973
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
97 983
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
48 270
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 239 270
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 952
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
45 897
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
30 222 437
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
242 956
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 716 892
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 951 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау

291 338
008
Поддержка театрального и музыкального искусства
931 265
009
Обеспечение функционирования областных библиотек
183 757
010
Обеспечение сохранности архивного фонда
325 551
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
100 438
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
100 438
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
100 438
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство,
особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
33 417 032
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 559 919
001
Услуги по реализации государственной политики
в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
83 179
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 340 300
006
Охрана животного мира
136 440
719
Управление ветеринарии области
1 634 676
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в сфере ветеринарии
115 691
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак
и кошек
48 640
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность
для здоровья животных и человека
36 973
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
97 983
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
48 270
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 239 270
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 952
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
45 897
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
30 222 437
001
Услуги по реализации государственной политики
в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
242 956
002
Субсидирование развития семеноводства
1 716 892
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 951 000
047
Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)