Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15/2 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2022 жылғы 12 тамыздағы № 25/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15/2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26152 болып тіркелген) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6479394,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 628627,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23229,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3994,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5823542,7 мың теңге;
2) шығындар – 6561462 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44884 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 59729 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14845 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 126951,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 126951,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 59729 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19246 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86468,3 мың теңге.";
7-тармақтың 2), 3), 4), 5) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 24988 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 10294 мың теңге,
ымдау тілі маманының қызмет көрсету – 1148 мың теңге,
мүгедектігі бар адамдарға берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейту – 4654 мың теңге,
протездік-ортопедиялық құралдар – 733 мың теңге,
сурдотехникалық құралдар - 930 мың теңге,
тифлотехникалық құралдар – 3966 мың теңге,
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) - 2380 мың теңге,
санаторлық-курорттық емделу - 883 мың теңге;
3) 88338 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
жалақыны бөлшектеп субсидиялау – 5610 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 36616 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 5054 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 11697 мың теңге,
қоғамдық жұмыстар – 7920 мың теңге,

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 15/2 "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12 августа 2022 года № 25/2
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 15/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26152 ) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6479394,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 628627,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23229,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3994,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5823542,7 тысяч тенге;
2) затраты – 6561462 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44884 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 59729 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14845 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 126951,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 126951,3 тысяч тенге;
поступления займов – 59729 тысяч тенге;
погашение займов – 19246 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86468,3 тысяч тенге.";
подпункты 2), 3), 4), 5) пункта 7 изложить в новой редакции:
"2) 24988 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 10294 тысяч тенге,
оказание услуг специалиста жестового языка – 1148 тысяч тенге,
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых лицам с инвалидностью – 4654 тысячи тенге,
протезно-ортопедические средства – 733 тысячи тенге,
сурдотехнические средства – 930 тысячи тенге,
тифлотехнические средства – 3966 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 2380 тысяч тенге,
санаторно-курортное лечение – 883 тысячи тенге;
3) 88338 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 5610 тысяч тенге,
предоставление субсидий на переезд – 36616 тысяч тенге,
молодежная практика – 5054 тысячи тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 11697 тысячи тенге,
общественные работы– 7920 тысяч тенге,

жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіші) – 21441 мың теңге;
4) 36018 мың теңге – мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсетуді, уақытша болуды ұйымдастыру, халықты жұмыспен қамту орталықтары;
5) 26632 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;";
8-1-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 488520,3 мың теңге – аудандық маңызы бар КТММ-6 "Республикалық маңызы бар А - 21 "Мамлютка-Қостанай-Воскресеновка-Боголюбово-Надежка" автомобиль жолын орташа жөндеуге, километр 0-23,0;";
8-1-тармақтың 4), 5) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"4) 33547 мың теңге – мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсетуді, уақытша болуды ұйымдастыру, халықты жұмыспен қамту орталықтары;
5) 37249 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.";
9-тармақ келесі мазмұндағы 13), 14) тармақшалармен толықтырылсын:
"13) 2176 мың теңге - мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға;
14) 12835,7 мың теңге - Мамлютка қаласындағы қолданыстағы ӘЖ-0,4 кВ тіректері бойынша көше жарығын реконструкциялау.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2022 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 18428 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.".

гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей) – 21441 тысяча тенге;
4) 36018 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) 26632 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;";
подпункт 1) пункта 8-1 изложить в новой редакции:
"1) 488520,3 тысячи тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-6 "Автомобильная дорога республиканского значения А- 21 "Мамлютка-Костанай"-Воскресеновка-Боголюбово-Надежка", километр 0-23,0;";
подпункты 4), 5) пункта 8-1 изложить в новой редакции:
"4) 33547 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) 37249 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.";
пункт 9 дополнить подпунктами 13), 14) следующего содержания:
"13) 2176 тысяч тенге – на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов;
14) 12835,7 тысяч тенге – на реконструкцию уличного освещения по существующим опорам ВЛ-0,4 кВ в городе Мамлютка.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2022 год в сумме 18428 тысяч тенге, согласно приложению 4.".

Нұсқалған шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының хатшысы Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2022 жылғы 12 тамыздағы
№ 25/2 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы

Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области Р. Нурмуканова
Приложение
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 12 августа 2022 года № 25/2
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года