Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 20 маусымдағы № 158-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 шілдеде № 28703 болып тіркелді
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 105-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26272 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 640 968 230 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 189 468 552 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 437 767 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 447 061 911 мың теңге;
2) шығындар – 641 969 065 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 536 104 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 20 085 769 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 12 549 665 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 536 939 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 536 939 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 855 424 мың теңге;
қарыздарды өтеу –12 208 258 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 889 773 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте 63 098 636 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 753 729 мың теңге;
ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға – 9 101 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және олардың тұрғын үй төлемдеріне төлеуге – 194 728 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 720 833 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 20 июня 2022 года № 158-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2022 года № 28703
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 105-VІІ "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26272) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 640 968 230 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 189 468 552 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 437 767 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 447 061 911 тысяч тенге;
2) затраты – 641 969 065 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 536 104 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 085 769 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 549 665 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 536 939 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 536 939 тысяч тенге:
поступление займов – 10 855 424 тысяч тенге;
погашение займов – 12 208 258 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 889 773 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в областном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 63 098 636 тысяч тенге, в том числе:
753 729 тысяч тенге - на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
9 101 тысяч тенге - на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
194 728 тысяч тенге - на выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;
720 833 тысяч тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;

ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 446 295 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 67 600 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға – 60 000 мың теңге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға – 300 000 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 4 225 142 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға – 1 440 965 мың теңге;
көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға – 62 718 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 8 338 557 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 23 834 508 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 151 247 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге – 5 323 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге – 240 209 мың теңге;
үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге – 621 432 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 817 499 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 3 822 560 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге – 14 924 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 1 239 931 мың теңге;

446 295 тысяч тенге - на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
67 600 тысяч тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях;
60 000 тысяч тенге - на субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
300 000 тысяч тенге - на субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
4 225 142 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
1 440 965 тысяч тенге - на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
62 718 тысяч тенге - на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
8 338 557 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
23 834 508 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
151 247 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
5 323 тысяч тенге - на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
240 209 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
621 432 тысяч тенге - на обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;
817 499 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
3 822 560 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
14 924 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 252 421 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 354 516 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге – 9 476 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға – 20 445 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 605 806 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға – 273 212 мың теңге;
мұғалімдер тапшылығы бар өңірлерге тартылған, бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының үздік педагогтеріне қосымша ақы төлеуге – 1 315 412 мың теңге;
сұранысқа ие мамандықтар бойынша жастарды тегін техникалық және кәсіптік біліммен қамтамасыз етуге – 252 539 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 127 718 мың теңге;
тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуге – 31 037 мың теңге;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға – 126 504 мың теңге;
саламатты өмір салтын насихаттауға – 20 245 мың теңге;
қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге – 881 236 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 2 493 367 мың теңге;
медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне – 103 мың теңге;
жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 4 712 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 1 066 195 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 024 735 мың теңге;

252 421 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинских работников организаций дошкольного образования;
1 239 931 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
354 516 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
9 476 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
20 445 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинским работникам в государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
605 806 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
273 212 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
1 315 412 тысяч тенге - на доплату лучшим педагогам организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования, привлеченным в регионы, имеющие дефицит учителей;
252 539 тысяч тенге - на обеспечение молодежи бесплатным техническим и профессиональным образованием по востребованным специальностям;
127 718 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
31 037 тысяч тенге - на оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы;
126 504 тысяч тенге - реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан;
20 245 тысяч тенге - на пропаганду здорового образа жизни;
881 236 тысяч тенге - на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга;
2 493 367 тысяч тенге - на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
103 тысяч тенге - на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
4 712 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
1 066 195 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
1 024 735 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 316 216 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге – 109 820 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 2 940 645 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 42 410 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 1 619 983 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге – 93 487 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге – 27 000 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 594 358 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 42 186 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 142 139 мың теңге;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға – 943 412 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 66 455 176 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 23 384 417 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 1 050 000 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 6 470 820 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға – 318 369 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 7 379 569 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 6 391 266 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға – 1 500 000 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 2 700 000 мың теңге;
мәдениет объектілерін салуға – 670 313 мың теңге;

316 216 тысяч тенге - на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
109 820 тысяч тенге – на замену и настройку речевых процессоров взрослым с кохлеарными имплантами;
2 940 645 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости;
42 410 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
1 619 983 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
93 487 тысяч тенге - на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
27 000 тысяч тенге - на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
594 358 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
42 186 тысяч тенге - на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов;
142 139 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры районного значения;
943 412 тысяч тенге - на изъятие земельных участков для государственных нужд.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в областном бюджете на 2022 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 66 455 176 тысяч тенге, в том числе:
23 384 417 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
1 050 000 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
6 470 820 тысяч тенге - на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
318 369 тысяч тенге - на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
7 379 569 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6 391 266 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
1 500 000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
2 700 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
670 313 тысяч тенге - на развитие объектов культуры;

"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 9 590 422 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамытуға – 3 000 000 мың теңге.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Тұрғын үй салуды қаржыландыру үшін мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару арқылы 2022 жылға арналған облыстық бюджетте 7 660 727 мың теңге сомасында қарыздардың түсімдері ескерілсін.";
келесі мазмұндағы 15-тармақпен толықтырылсын:

9 590 422 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
3 000 000 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть в областном бюджете на 2022 год поступления займов от выпуска государственных ценных бумаг в сумме 7 660 727 тысяч тенге для финансирования строительства жилья.";
дополнить пунктом 15 следующего содержания:

881236
271
Облыстың құрылыс басқармасы
585982
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
585982
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2653383
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2653383
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2653383
4
Емханалар
47924
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
47924
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
47924
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
65270
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
65270
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
65270
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5320650
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5320650
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
175081
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
132084
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
110161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
52198
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4851126
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
9104726
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2206455
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1723902
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
307403
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
735319
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
219335
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
447152
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету

881236
271
Управление строительства области
585982
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
585982
3
Специализированная медицинская помощь
2653383
253
Управление здравоохранения области
2653383
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2653383
4
Поликлиники
47924
253
Управление здравоохранения области
47924
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
47924
5
Другие виды медицинской помощи
65270
253
Управление здравоохранения области
65270
029
Областные базы специального медицинского снабжения
65270
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5320650
253
Управление здравоохранения области
5320650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
175081
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
132084
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
110161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
52198
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4851126
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9104726
1
Социальное обеспечение
2206455
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1723902
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
307403
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
735319
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
219335
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
447152
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками

40981
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
237165
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
237165
071
Газ көлігі жүйесін дамыту
237165
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
11548576
1
Ауыл шаруашылығы
5080745
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
5080745
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
178544
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
620
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5000
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
46075
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
125433
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
248866
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
220
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1578
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4029
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6157
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3869
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
50036
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
66397
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
732607
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1834337
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
446295
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
939964
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау

40981
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
237165
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
237165
071
Развитие газотранспортной системы
237165
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11548576
1
Сельское хозяйство
5080745
255
Управление сельского хозяйства области
5080745
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
178544
002
Субсидирование развития семеноводства
12000
003
Капитальные расходы государственного органа
620
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5000
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
46075
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
125433
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
248866
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
220
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4029
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6157
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3869
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
50036
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
66397
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
732607
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1834337
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
446295
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
939964
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок