Атырау облысы Атырау қаласының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 204 бірлескен қаулысы және Атырау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 185-VIІ шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 7 қазанда № 30071 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 27 және 37-баптарына сәйкес, Атырау облысы Атырау қаласы өкілді және атқарушы органдарының пікірлерін ескере отырып, Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау облысы Атырау қаласының Ақсай ауылдық округі таратылсын.
2. Атырау қаласы Қайыршақты ауылдық округінің әкімшілік бағыныстылығына беріліп, Атырау қаласы Ақсай ауылдық округінің Ақсай және Ақжар ауылдарының бағыныстылығы өзгертілсін.
3. Атырау қаласы Қайыршақты ауылдық округінің шекаралары жалпы ауданы 77422 гектар болып белгіленіп, Атырау қаласы Қайыршақты ауылдық округінің шекаралары оның шекараларына таратылған Ақсай ауылдық округінің жалпы ауданы 6564 гектар жерлерін енгiзу жолымен өзгертілсін.
4. Осы бірлескен Атырау облысы әкімдігінің қаулысының және Атырау облыстық мәслихатының шешімнің орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бірлескен Атырау облысы әкімдігінің қаулысы және Атырау облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау облысының әкімі С. Шапкенов
Мәслихат хатшысы А. Наутиев

О внесении изменений в административно-территориальное устройство города Атырау Атырауской области
Совместные постановление акимата Атырауской области от 30 сентября 2022 года № 204 и решение Атырауского областного маслихата от 30 сентября 2022 года № 185-VIІ. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2022 года № 30071
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и статьями 6, 27 и 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", учитывая мнения представительных и исполнительных органов города Атырау Атырауской области акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить Аксайский сельский округ города Атырау Атырауской области.
2. Изменить подчиненность сел Аксай и Акжар Аксайского сельского округа города Атырау, передав в административное подчинение Каиршактинского сельского округа города Атырау.
3. Изменить границы Каиршактинского сельского округа города Атырау путем включения в его границы земель упраздненного Аксайского сельского округа общей площадью 6564 гектаров, установив границы Каиршактинского сельского округа города Атырау общей площадью 77422 гектаров.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Атырауской области и решения Атырауского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Атырауской области.
5. Настоящее совместное постановление акимата Атырауской области и решение Атырауского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Атырауской области С. Шапкенов
Секретарь маслихата А. Наутиев