Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 маусымдағы № 38/410-VI "Түркістан облысында ортақ су пайдалану Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 17/217-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 қыркүйекте № 29678 болып тiркелдi
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1."Түркістан облысында ортақ су пайдалану Қағидаларын бекіту туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 маусымдағы № 38/410-VI шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5117 тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Түркістан облысында ортақ су пайдалану Қағидалары:
келесі редакциядағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында Түркістан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылуға тыйым салынған жерлер осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген шешіммен бекітілген Түркістан облысында ортақ су пайдалану Қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облыстық мәслихаты
2022 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 17/217-VII Шешімге қосымша
Түркістан облыстық мәслихатының
2019 жылғы 13 маусымдағы № 38/410-VI
шешімімен бекітілген Түркістан облысында
ортақ су пайдалану Қағидаларына қосымша
Түркістан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылуға тыйым салынған жерлер
№ р/с
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері (мекенжайы, координаттары және басқалар)
Су объектілеріндегі жерлер
Ортақ су пайдалануды шектеу
Түркістан қаласы
1
1
Арыс-Түркістан каналы

О внесении дополнений в решение Туркестанского областного маслихата от 13 июня 2019 года № 38/410-VI "Об утверждении Правил общего водопользования в Туркестанской области"
Решение Туркестанского областного маслихата от 14 сентября 2022 года № 17/217-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2022 года № 29678
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата "Об утверждении Правил общего водопользования в Туркестанской области" от 13 июня 2019 года № 38/410-VI (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5117) следующие дополнения:
Правила общего водопользования в Туркестанской области, утвержденных указанным решением:
дополнить пунктом 11-1 в следующей редакции:
"11-1. В целях охраны жизни и здоровья граждан, определить места, где запрещены купание на водных объектах расположенных на территории Туркестанской области согласно приложению к настоящим Правилам.";
Правила общего водопользования в Туркестанской области утвержденного указанным решением дополнить приложением согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Туркестанского областного маслихата К. Балабиев
Приложение к решению
Туркестанский областной маслихат
от 14 сентября 2022 года № 17/217-VII
Приложение к правилам общего
водопользования в Туркестанской области
утвержденного решением Туркестанского областного
маслихата от 13 июня 2019 года № 38/410-VI
Запрещенные места для купания на водных объектах расположенных на территории Туркестанской области
№ п/п
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта (адрес, координаты и другие)
Места на водных объектах
Ограничения общего водопользования
город Туркестан
1
1
Канал Арыс-Түркістан

Аққұм ауылдық округі, 42.350715⁰N 68.241444⁰E – 42.394771⁰N 68.244352⁰E
Өзеннің екі жағынан 2 шақырым
Шомылуға тыйым салынады
76
2
Сырдария өзені
Көксарай ауылдық округі, ауылдан 3 км Көксарай-Шәуілдір көпірінің асты оң жағасы, 42.607041⁰N 68.211849⁰E – 42.614884⁰N 68.222261⁰E
Өзеннің екі жағынан 1,6 шақырым
Шомылуға тыйым салынады
77
3
Сырдария өзені
Көксарай ауылдық округі, 42.6132138⁰N 68.2159986⁰E – 42.615930⁰N 68.219507⁰E
Өзеннің екі жағынан 1 шақырым
Шомылуға тыйым салынады
78
4
Маяқұм каналы
Маяқұм ауылдық округі, 42.872197⁰N 68.093750⁰E – 42.878507⁰N 68.088214⁰E
Каналдың екі жағынан 0,8 шақырым
Шомылуға тыйым салынады
79
5
Сырдария өзені
Маяқұм ауылдық округі Шеңгелді елді мекені, 42.750136⁰N 68.186631⁰E – 42.749389⁰N 68.181684⁰E
Өзеннің екі жағынан 1,2 шақырым
Шомылуға тыйым салынады
80
6
Сырдария өзені
Балтакөл ауылдық округі Балтакөл елді мекені, Сырдария өзенінің жағасы ауылдан 7 км Түркістан – Балтакөл көпірінің асты оң-сол жағасы, 43.158344⁰N 67.839559⁰E – 43.160675⁰N 67.850366⁰E
Өзеннің екі жағынан 1 шақырым
Шомылуға тыйым салынады
81
7
Түгіскен каналы
Балтакөл ауылдық округі Балтакөл-Көлқұдық түгіскен каналының көпір асты, 43.227377⁰N 67.784497⁰E – 43.229339⁰N 67.775571⁰E
Каналдың екі жағынан 100 метр
Шомылуға тыйым салынады
82
8
Сырдария өзенінен шыққан Сумағар каналы
Балтакөл ауылдық округі Көлқұдық елді мекені Сырдария өзенінен шыққан Сумағар каналы-сол жағасы, 43.053098⁰N 67.781027⁰E – 43.050730⁰N 67.791466⁰E
Каналдың екі жағынан 1,2 шақарым
Шомылуға тыйым салынады
83
9
Сырдария өзенінен шыққан Сумағар каналы
Балтакөл ауылдық округі Балтакөл ауылының тұсы Сырдария өзенінен шыққан Сумағар каналының Естай шлюзі, 43.0485767⁰N 67.8222094⁰E – 43.049540⁰N 67.829456⁰E
Каналдың екі жағынан 1 шақырым
Шомылуға тыйым салынады
84
10
Д. Алтынбеков каналы
Шәуілдір ауылдық округі, Орталық көпір жағасы, 42.774184⁰N 68.396665⁰E – 42.808432⁰N 68.323440⁰E
Каналдың екі жағынан 10 шақырым
Шомылуға тыйым салынады
85
11
Арыс өзені
Қарақоңыр ауылдық округі Арыс өзені көпір асты, 42.587277⁰N 68.601364⁰E – 42.589806⁰N 68.596516⁰E
Өзеннің екі жағынан 150 метр
Шомылуға тыйым салынады
86
12
Арыс өзені
Қарақоңыр ауылдық округі Бестораңғыл ауылы, Арыс өзені платинаның жағасы, 42.691074⁰N 68.443614⁰E– 42.687722⁰N 68.453603⁰E
Өзеннің екі жағынан 250 метр
Шомылуға тыйым салынады
87
13
Арыс өзені
Көкмардан ауылы А.Дәрібаев көше бойы, 42.7736513⁰N 68.3528181⁰E – 42.774982⁰N 68.353601⁰E
Өзеннің екі жағынан 200 метр
Шомылуға тыйым салынады
88
14
КМ-2 каналы
Көкмардан ауылы, бетонмен қапталған жері, 42.734718⁰N 68.365744⁰E – 42.784928⁰N 68.334045⁰E
Каналдың екі жағынан 6 шақырым
Шомылуға тыйым салынады
89
15
Арыс өзені

Сельский округ Аккум, 42.350715⁰N 68.241444⁰E – 42.394771⁰N 68.244352⁰E
по 2 километров с двух сторон реки
Запрещены купание
76
2
Река "Сырдарья"
Коксарайский сельский округ, в 3 км от села под мостом Коксарай-Шаульдер, правый берег, 42.607041⁰N 68.211849⁰E – 42.614884⁰N 68.222261⁰E
по 1,6 километров с двух сторон реки
Запрещены купание
77
3
Река "Сырдарья"
Сельский округ Коксарай, 42.6132138⁰N 68.2159986⁰E – 42.615930⁰N 68.219507⁰E
по 1 километров с двух сторон реки
Запрещены купание
78
4
Канал "Маяқұм"
Сельский округ Маякум, 42.872197⁰N 68.093750⁰E – 42.878507⁰N 68.088214⁰E
по 0,8 километров с двух сторон канала
Запрещены купание
79
5
Река "Сырдарья"
Сельский округ Маякум, населенный пункт Шенгельды, 42.750136⁰N 68.186631⁰E – 42.749389⁰N 68.181684⁰E
по 1,2 километров с двух сторон реки
Запрещены купание
80
6
Река "Сырдарья"
Балтакольский сельский округ, населенный пункт Балтаколь, берег реки Сырдарья в 7 км от села правый-левый берег под мостом Туркестан-Балтаколь, 43.158344⁰N 67.839559⁰E – 43.160675⁰N 67.850366⁰E
по 1 километров с двух сторон реки
Запрещены купание
81
7
Канал "Тугискен"
Балтакольский сельский округ, под мостом Балтаколь-Колкудук, 43.227377⁰N 67.784497⁰E – 43.229339⁰N 67.775571⁰E
по 100 метра с двух сторон канала
Запрещены купание
82
8
Канал "Сумагар" от реки Сырдарья
Сельский округ Балтаколь, населенный пункт Колкудук, левый берег канала Сумагар от реки Сырдарья, 43.053098⁰N 67.781027⁰E – 43.050730⁰N 67.791466⁰E
по 1,2 километров с двух сторон канала
Запрещены купание
83
9
Канал "Сумагар" от реки Сырдарья
Балтакольский сельский округ, Естайский шлюз Сумагарского канала, выходящий из реки Сырдарья у села Балтаколь, 43.0485767⁰N 67.8222094⁰E – 43.049540⁰N 67.829456⁰E
по 1 километров с двух сторон канала
Запрещены купание
84
10
Берега канала "Д. Алтынбекова"
Сельский округ Шаульдер, набережная Центрального моста, 42.774184⁰N 68.396665⁰E – 42.808432⁰N 68.323440⁰E
по 10 километров с двух сторон канала
Запрещены купание
85
11
Река "Арысь"
Сельский округ Караконыр, река Арыс под мостом, 42.587277⁰N 68.601364⁰E – 42.589806⁰N 68.596516⁰E
по 150 метра с двух сторон реки
Запрещены купание
86
12
Река "Арысь"
Сельский округ Караконыр, село Бесторангыл, река Арыс берег платины, 42.691074⁰N 68.443614⁰E – 42.687722⁰N 68.453603⁰E
по 250 метра с двух сторон реки
Запрещены купание
87
13
Река "Арысь"
Село Кокмардан, вдоль улицы А. Дарибаева, 42.7736513⁰N 68.3528181⁰E – 42.774982⁰N 68.353601⁰E
по 200 метра с двух сторон реки
Запрещены купание
88
14
Канал "КМ-2"
Село Кокмардан, место с бетонным покрытием, 42.734718⁰N 68.365744⁰E – 42.784928⁰N 68.334045⁰E
по 6 километров с двух сторон канала
Запрещены купание
89
15
Река "Арысь"