Ордабасы ауданы елді мекендерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 17 мамырдағы № 23/2 бірлескен шешiмi және Түркістан облысы Ордабасы ауданы әкiмдiгiнiң 2022 жылғы 17 мамырдағы № 190 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 мамырда № 28192 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 1, 5-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Ордабасы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының келесі елді мекендерінің шекаралары өзгертілсін және белгіленсін:
1) Бөржар ауылдық округінің Бірлік елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 16,5 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөржар ауылдық округінің Бірлік елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 135,6 гектар болып белгіленсін;
2) Бөржар ауылдық округінің Жамбыл елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 13,44 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөржар ауылдық округінің Жамбыл елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 157,0 гектар болып белгіленсін;
3) Бөген ауылдық округінің Кемер елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 11,3 гектар жерлерді қосу арқылы, Бөген ауылдық округінің Кемер елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 25,0 гектар болып белгіленсін;
4) Жеңіс ауылдық округінің Дихан елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 19,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Жеңіс ауылдық округінің Дихан елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 24,9 гектар болып белгіленсін;
5) Қажымұхан ауылдық округінің Ынталы елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 45,5 гектар жерлерді қосу арқылы, Қажымұхан ауылдық округінің Ынталы елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 261,3 гектар болып белгіленсін;
6) Қажымұхан ауылдық округінің Амангелді елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 5,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Қажымұхан ауылдық округінің Амангелді елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 101,49 гектар болып белгіленсін;
7) Қажымұхан ауылдық округінің Боралдай елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 32,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Қажымұхан ауылдық округінің Боралдай елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 85,9 гектар болып белгіленсін;

Об изменении и установлении границ населенных пунктов Ордабасынского района
Совместные решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 17 мая 2022 года № 23/2 и постановление акимата Ордабасынского района Туркестанской области от 17 мая 2022 года № 190. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2022 года № 28192
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат Ордабасынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Ордабасынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить и установить границы следующих населенных пунктов Ордабасынского района:
1) изменить границы населенного пункта Бирлик сельского округа Боржар путем включения 16,5 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Бирлик сельского округа Боржар, установив границы общей площадью 135,6 гектаров;
2) изменить границы населенного пункта Жамбыл сельского округа Боржар путем включения 13,44 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Жамбыл сельского округа Боржар, установив границы общей площадью 157,0 гектаров;
3) изменить границы населенного пункта Кемер сельского округа Боген путем включения 11,3 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Кемер сельского округа Боген, установив границы общей площадью 25,0 гектаров;
4) изменить границы населенного пункта Дихан сельского округа Женис путем включения 19,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Дихан сельского округа Женис, установив границы общей площадью 24,9 гектаров;
5) изменить границы населенного пункта Ынталы сельского округа Кажымухан путем включения 45,5 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Ынталы сельского округа Кажымухан, установив границы общей площадью 261,3 гектаров;
6) изменить границы населенного пункта Амангельды сельского округа Кажымухан путем включения 5,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Амангельды сельского округа Кажымухан, установив границы общей площадью 101,49 гектаров;
7) изменить границы населенного пункта Боралдай сельского округа Кажымухан путем включения 32,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Боралдай сельского округа Кажымухан, установив границы общей площадью 85,9 гектаров;

8) Қараспан ауылдық округінің Көлтоған елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 2,2 гектар жерлерді қосу арқылы, Қараспан ауылдық округінің Көлтоған елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 193,2 гектар болып белгіленсін;
9) Қараспан ауылдық округінің Жаңатұрмыс елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 8,18 гектар жерлерді қосу арқылы, Қараспан ауылдық округінің Жаңатұрмыс елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 34,7 гектар болып белгіленсін;
10) Қараспан ауылдық округінің Берген Исаханов елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 13,6 гектар жерлерді қосу арқылы, Қараспан ауылдық округінің Берген Исаханов елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 86,78 гектар болып белгіленсін;
11) Төрткөл ауылдық округінің Ақсары елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 33,4 гектар жерлерді қосу арқылы, Төрткөл ауылдық округінің Ақсары елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 50,1 гектар болып белгіленсін;
12) Төрткөл ауылдық округінің Нұра елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 6,0 гектар жерлерді қосу арқылы, Төрткөл ауылдық округінің Нұра елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 30,8 гектар болып белгіленсін;
13) Шұбар ауылдық округінің Сарытоғай елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 6,8 гектар жерлерді қосу арқылы, Шұбар ауылдық округінің Сарытоғай елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 45,1 гектар болып белгіленсін;
14) Шұбар ауылдық округінің Аққойлы елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 9,68 гектар жерлерді қосу арқылы, Шұбар ауылдық округінің Аққойлы елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 49,38 гектар болып белгіленсін;
15) Шұбар ауылдық округінің Тоқсансай елді мекенінің шекараларына Ордабасы ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 3,2 гектар жерлерді қосу арқылы, Шұбар ауылдық округінің Тоқсансай елді мекенінің шекаралары өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 137,5 гектар болып белгіленсін.
2. Осы бірлескен Ордабасы ауданы әкімдігінің қаулысы мен Ордабасы аудандық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Ордабасы ауданы әкімдігінің қаулысы мен Ордабасы аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ордабасы ауданының әкімі Б. Батыршаев
Мәслихат хатшысы Қ. Әбдіхалық

8) изменить границы населенного пункта Колтоган сельского округа Караспан путем включения 2,2 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Колтоган сельского округа Караспан, установив границы общей площадью 193,2 гектаров;
9) изменить границы населенного пункта Жанатурмыс сельского округа Караспан путем включения 8,18 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Жанатурмыс сельского округа Караспан, установив границы общей площадью 34,7 гектаров;
10) изменить границы населенного пункта Берген Исаханов сельского округа Караспан путем включения 13,6 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Берген Исаханов сельского округа Караспан, установив границы общей площадью 86,78 гектаров;
11) изменить границы населенного пункта Аксары сельского округа Тортколь путем включения 33,4 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Аксары сельского округа Тортколь, установив границы общей площадью 50,1 гектаров;
12) изменить границы населенного пункта Нура сельского округа Тортколь путем включения 6,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Нура сельского округа Тортколь, установив границы общей площадью 30,8 гектаров;
13) изменить границы населенного пункта Сарытогай сельского округа Шубар путем включения 6,8 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Сарытогай сельского округа Шубар, установив границы общей площадью 45,1 гектаров;
14) изменить границы населенного пункта Аккойлы сельского округа Шубар путем включения 9,68 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Аккойлы сельского округа Шубар, установив границы общей площадью 49,38 гектаров;
15) изменить границы населенного пункта Токсансай сельского округа Шубар путем включения 3,2 гектара земель сельскохозяйственного назначения Ордабасынского района в границы населенного пункта Токсансай сельского округа Шубар, установив границы общей площадью 137,5 гектаров.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Ордабасынского района и решения Ордабасынского районного маслихата возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее совместное постановление акимата Ордабасынского района и решение Ордабасынского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Ордабасынского района Б. Батыршаев
Секретарь маслихата Қ. Әбдіхалық