Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 4 қарашадағы № 20/176-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 9 қарашада № 30474 болып тіркелді
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25825 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1.2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 438 832 589,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 53 965 014,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 825 129,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 380 042 445,9 мың теңге;
2) шығындар – 436 128 987,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 318 507,6 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13 618 900,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 300 392,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4 908 263,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 908 263,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 523 169,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 523 169,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 318 900,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 287 253,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 491 523,1 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған облыстық бюджетке аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге:
білім беру саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге – 29 226 945,0 мың теңге;
ветеринария саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге – 422 086,0 мың теңге;
"Шығыс Қазақстан халқының тілдері мен мәдениетін жаңғырту мектебі" мемлекеттік мекемесінің облыстық коммуналдық меншігіне берілуіне - 36 335,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасының "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңымен көзделген трансферттерді республикалық бюджетке беру қажеттілігіне – 5 350 353,5 мың теңге;

О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 4 ноября 2022 года № 20/176-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 ноября 2022 года № 30474
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25825) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 438 832 589,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 53 965 014,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 825 129,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 380 042 445,9 тысяч тенге;
2) затраты – 436 128 987,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 318 507,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 13 618 900,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 300 392,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 908 263,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 908 263,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 523 169,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 523 169,4 тысяч тенге:
поступление займов – 13 318 900,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 287 253,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 491 523,1 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступление трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 29 226 945,0 тысяч тенге;
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области ветеринарии и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 422 086,0 тысяч тенге;
передачей в областную коммунальную собственность государственного учреждения "Школа возрождения языков и культуры народа Восточного Казахстана" - 36 335,0 тысяч тенге;
необходимостью перечисления в республиканский бюджет трансфертов, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" - 5 350 353,5 тысяч тенге;

бұлтты электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін енгізуге – 154 562,0 мың теңге трансферттердің түсімі көзделсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен трансферттер түсімдерін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
2) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
3) арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне;
4) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
4-1) ішкі істер органдарының қосымша штат санын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
5) инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
6) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
8) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
8-1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
8-2) ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға;
8-3) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға;
9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
10) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
11) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
12) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
13) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
14) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;

внедрением единой системы облачного электронного документооборота – 154 562,0 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
1) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
2) передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
3) жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;
4) повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
4-1) содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности органов внутренних дел;
5) возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях;
6) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
7) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
8) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
8-1) субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
8-2) субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
8-3) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
9) выплату государственной адресной социальной помощи;
10) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
11) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
12) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
13) развитие продуктивной занятости;
14) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;

15) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
16) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
17) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
18) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
19) үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге;
20) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
21) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
22) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
22-1) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің нормативтік оқу жүктемесінің төмендеуіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге;
23) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
24) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
25) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;
26) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
27) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушылардың мемлекеттік стипендиясының мөлшерін ұлғайтуға;
28) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
29) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
30) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
31) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
32) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;

15) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
16) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
17) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
18) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
19) обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;
20) увеличение оплаты труда медицинских работников организаций дошкольного образования;
21) реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
22) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
22-1) компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи со снижением нормативной учебной нагрузки педагогов государственных организаций среднего образования;
23) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
24) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
25) доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
26) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
27) увеличение размера государственной стипендии обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
28) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
29) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
30) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
31) увеличение оплаты труда медицинских работников в государственных организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
32) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;

32-1) сұранысқа ие мамандықтар бойынша жастарды тегін техникалық және кәсіптік біліммен қамтамасыз етуге;
33) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
34) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
34-1) жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
35) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
36) саламатты өмір салтын насихаттауға;
37) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
38) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
39) тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуге;
40) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
41) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
42) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
43) кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялауға;
44) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
45) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
45-1) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға;
46) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
47) аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге.
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

32-1) обеспечение молодежи бесплатным техническим и профессиональным образованием по востребованным специальностям;
33) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
34) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
34-1) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
35) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
36) пропаганду здорового образа жизни;
37) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
38) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
39) оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы;
40) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
41) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
42) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
43) субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов;
44) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
45) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы;
45-1) повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов;
46) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
47) обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2022 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

45 000,0
06
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың ішкі істер департаменттері, олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкiмшiлiк айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар
1 850 000,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 175 984,1
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 175 984,1
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
446 870,7
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
414 833,4
14
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары
314 280,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0,0
4
Трансферттердің түсімдері
380 042 445,9
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
37 864 082,9
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
37 864 082,9
02
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
243 869,2
03
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
745,1
04
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері
35 190 281,5
16
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 429 187,1
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
342 178 363,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
342 178 363,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер
93 682 269,0
02
Нысаналы даму трансферттері
31 459 559,0
05
Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар
6 677 447,6
06
Республикалық бюджеттен қорғанысқа берілетін субвенциялар
420 923,2
07
Республикалық бюджеттен қоғамдық тәртіпке, қауіпсіздікке, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметіне берілетін субвенциялар
10 224 672,4
08
Республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары
115 991 738,2
09
Республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін субвенциялар
9 908 061,0
10
Республикалық бюджеттен әлеуметтік көмекке және әлеуметтік қамсыздандыруға берілетін субвенциялар
6 541 703,0
11
Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар
3 019 596,4
12
Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар
12 261 965,4
14
Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар

45 000,0
06
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые департаментами внутренних дел областей, города республиканского значения, столицы, их территориальными подразделениями, финансируемыми из местного бюджета
1 850 000,0
06
Прочие неналоговые поступления
1 175 984,1
1
Прочие неналоговые поступления
1 175 984,1
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
446 870,7
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
414 833,4
14
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
314 280,0
3
Поступления от продажи основного капитала
0,0
4
Поступления трансфертов
380 042 445,9
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
37 864 082,9
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
37 864 082,9
02
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
243 869,2
03
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
745,1
04
Поступления трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета
35 190 281,5
16
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 429 187,1
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
342 178 363,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
342 178 363,0
01
Целевые текущие трансферты
93 682 269,0
02
Целевые трансферты на развитие
31 459 559,0
05
Субвенции из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера
6 677 447,6
06
Субвенции из республиканского бюджета на оборону
420 923,2
07
Субвенции из республиканского бюджета на общественный порядок, безопасность, правовую, судебную, уголовно-исполнительную деятельность
10 224 672,4
08
Субвенции из республиканского бюджета на образование
115 991 738,2
09
Субвенции из республиканского бюджета на здравоохранение
9 908 061,0
10
Субвенции из республиканского бюджета на социальную помощь и социальное обеспечение
6 541 703,0
11
Субвенции из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство
3 019 596,4
12
Субвенции из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
12 261 965,4
14
Субвенции из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения

2 040,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 014 111,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
16 756 765,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 722 734,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 181 330,9
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 037 374,3
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
312 579,8
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 717 712,8
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
975 257,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
138 407,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 541 403,7
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 286 590,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
168 300,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
86 513,7
2
Әлеуметтiк көмек
35 739,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
35 739,3
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
35 739,3
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
8 998 291,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 822 927,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
335 884,1
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 650,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
221 100,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
204 205,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

2 040,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 014 111,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
16 756 765,2
1
Социальное обеспечение
7 722 734,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 181 330,9
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 037 374,3
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
312 579,8
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 717 712,8
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
975 257,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
138 407,0
261
Управление образования области
1 541 403,7
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 286 590,0
037
Социальная реабилитация
168 300,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
86 513,7
2
Социальная помощь
35 739,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
35 739,3
003
Социальная поддержка инвалидов
35 739,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
8 998 291,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 822 927,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
335 884,1
007
Капитальные расходы государственного органа
1 650,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
221 100,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
204 205,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

40 712 760,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
393 395,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 421 786,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 094,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 615 870,0
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
10 162,0
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
4 385,0
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
70 398,3
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
123 766,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
6 768,5
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
13 236,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
27 531,3
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
7 136,3
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
28 364,5
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
35 362,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
6 399,1
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 409 269,0
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
16 479,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 078 856,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 741 931,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

40 712 760,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
393 395,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 421 786,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 094,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 615 870,0
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
10 162,0
012
Организация санитарного убоя больных животных
4 385,0
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
70 398,3
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
123 766,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
6 768,5
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
13 236,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
27 531,3
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
7 136,3
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
28 364,5
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
35 362,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 399,1
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 409 269,0
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
16 479,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 078 856,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 741 931,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

9 018 905,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
83 397 476,9
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
4 432 448,5
III. Таза бюджеттік кредит беру
318 507,6
Бюджеттік кредиттер
13 618 900,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 378 466,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11 378 466,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
11 378 466,0
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
11 378 466,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1 940 434,0
1
Ауыл шаруашылығы
1 058 315,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 058 315,0
078
Ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларда микрокредиттер беру үшін кредит беру
1 058 315,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
882 119,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
882 119,0
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
882 119,0
13
Басқалар
300 000,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
300 000,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
300 000,0
007
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
300 000,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
13 300 392,4
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
13 300 392,4
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
12 259 222,4
03
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
10 495 281,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
1 763 941,4
2
Бюджеттік кредиттердің сомаларын қайтару
1 041 170,0
02
Жергілікті бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
1 041 170,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
4 908 263,0
Қаржы активтерін сатып алу
4 908 263,0
13
Басқалар
4 908 263,0
9
Басқалар
4 908 263,0

9 018 905,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан
83 397 476,9
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
4 432 448,5
III. Чистое бюджетное кредитование
318 507,6
Бюджетные кредиты
13 618 900,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 378 466,0
1
Жилищное хозяйство
11 378 466,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
11 378 466,0
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
11 378 466,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1 940 434,0
1
Сельское хозяйство
1 058 315,0
255
Управление сельского хозяйства области
1 058 315,0
078
Кредитование для микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах
1 058 315,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
882 119,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
882 119,0
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
882 119,0
13
Прочие
300 000,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
300 000,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
300 000,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
300 000,0
5
Погашение бюджетных кредитов
13 300 392,4
01
Погашение бюджетных кредитов
13 300 392,4
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
12 259 222,4
03
Погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
10 495 281,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
1 763 941,4
2
Возврат сумм бюджетных кредитов
1 041 170,0
02
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
1 041 170,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
4 908 263,0
Приобретение финансовых активов
4 908 263,0
13
Прочие
4 908 263,0
9
Прочие
4 908 263,0