Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 8-1 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 шілдедегі № 12-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 шілдеде № 28791 болып тіркелді
Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 8-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25972 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 344 142 701 мың теңге:
салықтық түсімдер – 89 726 639 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 807 306 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 927 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 250 578 829 мың теңге;
2) шығындар – 346 227 854 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 1 351 533 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 17 796 613 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 148 146 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -733 620 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 733 620 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 787 627 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 727 966 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 673 959 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 26-баптары қаперге және басшылыққа алынсын:
1) 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі мен кредиттер 81 355 096 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін:
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 698 475 мың теңге;
объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге – 14 803 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне – 228 137 мың теңге;
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 18 645 мың теңге;

О внесении изменений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2021 года № 8-1 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 8 июля 2022 года № 12-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2022 года № 28791
Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 8-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25972) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 344 142 701 тысяча тенге:
налоговые поступления – 89 726 639 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 807 306 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 927 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 250 578 829 тысяч тенге;
2) затраты – 346 227 854 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 351 533 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 17 796 613 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 148 146 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -733 620 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 733 620 тысяч тенге:
поступления займов – 15 787 627 тысяч тенге;
погашение займов – 18 727 966 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 673 959 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству статьи 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 26 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы":
1) учесть в областном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 81 355 096 тысяч тенге:
на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел – 698 475 тысяч тенге;
на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду – 14 803 тысячи тенге;
на жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции – 228 137 тысяч тенге;
на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел – 18 645 тысяч тенге;

инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 3 800 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 4 628 229 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға – 107 100 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 3 475 683 мың теңге;
саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға – 7 555 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 2 363 957 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 113 297 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 672 388 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге – 196 520 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 1 800 876 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 509 256 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 3 211 632 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 3 433 881 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге – 21 557 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 566 687 мың теңге;
үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге – 258 930 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 274 010 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға – 3 321 734 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 23 886 288 мың теңге;

на возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях – 3 800 тысяч тенге;
на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях – 4 628 229 тысяч тенге;
на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса – 107 100 тысяч тенге;
на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования – 3 475 683 тысячи тенге;
на субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов – 7 555 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 2 363 957 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 113 297 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 672 388 тысяч тенге;
на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам – 196 520 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости – 1 800 876 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 1 509 256 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 3 211 632 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования – 3 433 881 тысяча тенге;
на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования – 21 557 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 566 687 тысяч тенге;
на обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет – 258 930 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда медицинских работников организаций дошкольного образования – 274 010 тысяч тенге;
на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования – 3 321 734 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых – 23 886 288 тысяч тенге;

ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 7 766 604 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге – 258 687 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге – 2 043 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 64 169 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушылардың мемлекеттік стипендиясының мөлшерін ұлғайтуға – 371 710 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге – 15 161 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 1 291 830 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 184 862 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 32 378 мың теңге;
көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға – 93 974 мың теңге;
медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне – 835 мың теңге;
қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге – 726 768 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 1 311 508 мың теңге;
саламатты өмір салтын насихаттауға – 19 157 мың теңге;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға – 99 569 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 116 645 мың теңге;
тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуге – 28 845 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 111 673 мың теңге;

на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых – 7 766 604 тысячи тенге;
на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования – 258 687 тысяч тенге;
на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования – 2 043 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых – 64 169 тысяч тенге;
на увеличение размера государственной стипендии обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования – 371 710 тысяч тенге;
на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования – 15 161 тысяча тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования – 1 291 830 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования – 184 862 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда медицинских работников в государственных организациях технического и профессионального, послесреднего образования – 32 378 тысяч тенге;
на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей – 93 974 тысячи тенге;
на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда – 835 тысяч тенге;
на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга – 726 768 тысяч тенге;
на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов – 1 311 508 тысяч тенге;
на пропаганду здорового образа жизни – 19 157 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД – 99 569 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов – 116 645 тысяч тенге;
на оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы – 28 845 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 1 111 673 тысячи тенге;

дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 55 891 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 900 515 мың теңге;
кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялауға – 35 403 мың теңге;
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге – 39 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге – 215 649 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 1 745 910 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беруге – 279 684 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 1 591 715 мың теңге;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға – 1 911 669 мың теңге;
облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға – 1 734 147 мың теңге;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 2 484 930 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 53 445 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға – 265 923 мың теңге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға – 798 693 мың теңге;
басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға – 237 575 мың теңге;
сұранысқа ие мамандықтар бойынша жастарды тегін техникалық және кәсіптік біліммен қамтамасыз етуге – 122 025 мың теңге;
ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларда микрокредиттер беруге – 2 159 827 мың теңге;
әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға – 1 000 000 мың теңге;
облыстық бюджеттерге шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 1 413 237 мың теңге;
2) 2022 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі – 17 781 916 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға – 3 329 904 мың теңге;

на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта – 55 891 тысяча тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 900 515 тысяч тенге;
на субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов – 35 403 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы - 39 000 тысяч тенге;
на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов – 215 649 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 1 745 910 тысяч тенге;
на кредитование для проведения капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов – 279 684 тысячи тенге;
на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий – 1 591 715 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 1 911 669 тысяч тенге;
на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах – 1 734 147 тысяч тенге;
на развитие индустриальной инфраструктуры – 2 484 930 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 53 445 тысяч тенге;
на субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства – 265 923 тысячи тенге;
на субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок – 798 693 тысячи тенге;
на субсидирование развития производства приоритетных культур – 237 575 тысяч тенге;
на обеспечение молодежи бесплатным техническим и профессиональным образованием по востребованным специальностям – 122 025 тысяч тенге;
на микрокредитование в сельских населенных пунктах и малых городах – 2 159 827 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения – 1 000 000 тысяч тенге;
на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах – 1 413 237 тысяч тенге;
2) учесть в областном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 17 781 916 тысяч тенге:
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 3 329 904 тысячи тенге;

коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға, соның ішінде: аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салу – 122 267 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 4 528 813 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 795 499 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 4 105 217 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 418 953 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 3 400 000 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 737 145 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 344 118 мың теңге;
3) 2022 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі – 36 014 686 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін:
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 2 616 632 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 217 085 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 3 801 342 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 591 630 мың теңге;
медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары – 4 712 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 3 425 670 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 15 332 196 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 4 972 000 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 100 000 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 138 095 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 3 138 058 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 677 266 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в том числе: строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей – 122 267 тысяч тенге;
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 4 528 813 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 795 499 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 4 105 217 тысяч тенге;
на развитие газотранспортной системы – 418 953 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 3 400 000 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах – 737 145 тысяч тенге;
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" - 344 118 тысяч тенге.
3) учесть в областном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов за счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 36 014 686 тысяч тенге:
на развитие продуктивной занятости – 2 616 632 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 1 217 085 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 3 801 342 тысячи тенге;
на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов – 591 630 тысяч тенге;
на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне – 4 712 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 3 425 670 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 15 332 196 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 4 972 000 тысячи тенге;
на развитие газотранспортной системы – 100 000 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" - 138 095 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" - 3 138 058 тысяч тенге;
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" - 677 266 тысяч тенге;";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:

"6. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың жергiлiктi атқарушы органның мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздары шығарылымынан түсетін түсімдер 11 602 206 мың теңге сомасында ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының түсімдері 19 148 146 мың теңге сомасында ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттер 11 820 232 мың теңге жалпы сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
8 699 119 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
3 121 113 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Аталған сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Батыс Қазақстан облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"6. Учесть в областном бюджете на 2022 год поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местным исполнительным органом области для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных программ в сумме 11 602 206 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть в областном бюджете на 2022 год поступления сумм погашения бюджетных кредитов в сумме 19 148 146 тысяч тенге.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (города областного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 11 820 232 тысячи тенге, в том числе:
8 699 119 тысяч тенге – целевые текущие трансферты;
3 121 113 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие.
Распределение указанных сумм районным (города областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Западно-Казахстанской области.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:

835
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
736 680
271
Облыстың құрылыс басқармасы
456 734
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
456 734
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 113 817
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 113 817
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 113 817
4
Емханалар
28 845
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
28 845
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
28 845
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
60 457
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
60 457
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
60 457
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1 395 706
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 395 706
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
214 765
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
99 569
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
124 515
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
40 965
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
915 892
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
16 319 584
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 876 374
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 287 240
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 905 518
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 637 923
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
743 799
261
Облыстың білім басқармасы

835
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
736 680
271
Управление строительства области
456 734
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
456 734
3
Специализированная медицинская помощь
2 113 817
253
Управление здравоохранения области
2 113 817
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 113 817
4
Поликлиники
28 845
253
Управление здравоохранения области
28 845
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
28 845
5
Другие виды медицинской помощи
60 457
253
Управление здравоохранения области
60 457
029
Областные базы специального медицинского снабжения
60 457
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1 395 706
253
Управление здравоохранения области
1 395 706
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
214 765
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
99 569
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
124 515
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
40 965
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
915 892
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
16 319 584
1
Социальное обеспечение
5 876 374
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 287 240
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 905 518
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 637 923
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
743 799
261
Управление образования области