Батыс Қазақстан облысының аумағында карантин режимінің күшін жою және Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 373 "Карантиндік режимді енгізе отырып карантинді аймақты белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 19 қазандағы № 220 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 22 қазанда № 30293 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 31 тамыздағы № 193 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 31.08.2023 № 193 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті Батыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясының 2022 жылғы 1 маусымдағы №3-13-520 ұсынымының негізінде, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысы аумағында келесі жер телімдерінде залалданған алаңдардың көлемінде карантиндік режимді алып тастау:
1) Сырым ауданы, Аралтөбе ауылдық округі, залалданған ауданы – 1 028 гектар жатаған у кекіре; Талдыбұлақ ауылдық округі, залалданған ауданы - 128 гектар жатаған у кекіре; Шолақаңқаты ауылдық округі, залалданған ауданы - 917 гектар жатаған у кекіре;
2) Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, залалданған ауданы - 70 гектар жатаған у кекіре; Достық ауылдық округі, залалданған ауданы - 700 гектар жатаған у кекіре;
3) Теректі ауданы, Ақжайық ауылдық округі, залалданған ауданы - 560 гектар жатаған у кекіре; Ақсуат ауылдық округі, залалданған ауданы - 130 гектар жатаған у кекіре; Долин ауылдық округі, залалданған ауданы - 773 гектар жатаған у кекіре; Шаған ауылдық округі, залалданған ауданы - 806 гектар жатаған у кекіре;
4) Шыңғырлау ауданы, Ардақ ауылдық округі, залалданған ауданы - 379 гектар жатаған у кекіре;
5) Орал қаласы, Круглозерный ауылдық округі, залалданған ауданы - 241 гектар жатаған у кекіре;
6) Бәйтерек ауданы, Дариян ауылдық округі, залалданған ауданы - 12 гектар көпжылдық ойраншөп;
7) Бәйтерек ауданы, Көшім ауылдық округі, залалданған ауданы - 3 гектар қауын шыбыны.
2. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 373 "Карантиндік режимді енгізе отырып карантинді аймақты белгілеу туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 98850 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

Об отмене карантинного режима на территории Западно-Казахстанской области и внесении изменений в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 29 декабря 2015 года № 373 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 19 октября 2022 года № 220. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 октября 2022 года № 30293. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 31 августа 2023 года № 193
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 31.08.2023 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "О карантине растений", на основании представления Западно-Казахстанской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 3-13-520, акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отменить карантинный режим на территории Западно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей на следующих земельных участках:
1) Сырымский район, сельский округ Аралтобинский, зараженная площадь - 1 028 гектар горчак ползучий; сельский округ Талдыбулакский, зараженная площадь - 128 гектар горчак ползучий; сельский округ Шолаканкатинский, зараженная площадь - 917 гектар горчак ползучий;
2) Таскалинский район, село Таскала, зараженная площадь – 70 гектар горчак ползучий; сельский округ Достыкский, зараженная площадь - 700 гектар горчак ползучий;
3) Теректинский район, сельский округ Акжаикский, зараженная площадь - 560 гектар горчак ползучий; сельский округ Аксуатский зараженная площадь - 130 гектар горчак ползучий; сельский округ Долинский, зараженная площадь - 773 гектар горчак ползучий; сельский округ Чаганский, зараженная площадь - 806 гектар горчак ползучий;
4) Чингирлауский район, сельский округ Ардакский, зараженная площадь - 379 гектар горчак ползучий;
5) город Уральск, сельский округ Круглоозерновский, зараженная площадь - 241 гектар горчак ползучий;
6) район Бәйтерек, сельский округ Дарьинский, зараженная площадь – 12 гектар амброзия многолетняя;
7) район Бәйтерек, сельский округ Кушумский, зараженная площадь – 3 гектара дынная муха.
2. Внести в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 29 декабря 2015 года № 373 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 98850) следующие изменения:
пункт 1 указанного постановления изложить в новой редакции:

"1. Осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларына сәйкес Ақжайық, Бөрлі, Жәнібек, Казталов, Сырым, Тасқала, Теректі, Шыңғырлау, Бәйтерек аудандарының және Орал қаласының аумақтарында карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақ белгіленсін".
3. "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Батыс Қазақстан облысының әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысының әкімі Г. Искалиев
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2022 жылғы
19 қазандағы № 220
қаулысына 1-қосымша
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
29 желтоқсандағы № 373
қаулысына 1-қосымша
Карантиндік арамшөп – жатаған (қызғылт) у кекіре бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Батыс Қазақстан облысы аумағында карантиндік режимі енгізілген карантинді аймақ
Аудан атауы
Ауылдық округтің және елді мекендердің атауы
Залалдану алаңы (гектар)
1
Ақжайық
Ақжол, Алғабас, Бударин, Жаңабұлақ, Қабыршақты, Чапаев ауылдық округтері

"1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территориях Акжаикского, Бурлинского, Жанибекского, Казталовского, Сырымского, Таскалинского, Теректинского, Чингирлауского районов, района Бәйтерек и города Уральска согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему постановлению".
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Западно-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Западно-Казахстанской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Западно-Казахстанской области Г. Искалиев
Приложение 1
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 19 октября 2022 года№ 220
Приложение 1
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 29 декабря 2015 года № 373
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории
Западно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей
по карантинному сорняку – горчак ползучий (розовый)
Наименование района
Наименование сельского округа и населенных пунктов
Зараженная площадь (гектар)
1
Акжаикский
Акжолский, Алгабасский, Бударинский, Жанабулакский, Кабыршактинский, Чапаевский сельские округа

8 548
Барлығы:
134 886,01
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2022 жылғы
19 қазандағы № 220
қаулысына 2-қосымша
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
29 желтоқсандағы № 373
қаулысына 2-қосымша
Карантиндік арамшөп – арам сояу бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Батыс Қазақстан облысы аумағында карантиндік режимі енгізілген карантинді аймақ
Аудан атауы
Ауылдық округтің және елді мекендердің атауы
Залалдану алаңы (гектар)
1
Бәйтерек
Көшім ауылдық округі
54
2
Бөрлі
Ақсай қаласы, Ақсу, Приурал, Пугачев ауылдық округтері
194,5
Барлығы:
248,5
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2022 жылғы
19 қазандағы № 220
қаулысына 3-қосымша
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
29 желтоқсандағы № 373
қаулысына 3-қосымша
Карантиндік арамшөп – көпжылдық ойраншөп бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Батыс Қазақстан облысы аумағында карантиндік режимі енгізілген карантинді аймақ
Аудан атауы
Ауылдық округтің және елді мекендердің атауы
Залалдану алаңы (гектар)
1
Бәйтерек
Дариян, Трекин ауылдық округтері
54
Барлығы:
54
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2022 жылғы
19 қазандағы № 220
қаулысына 4-қосымша
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
29 желтоқсандағы № 373
қаулысына 4-қосымша
Карантиндік зиянкес – қауын шыбыны бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Батыс Қазақстан облысы аумағында карантиндік режимі енгізілген карантинді аймақ
Аудан атауы
Ауылдық округтің және елді мекендердің атауы
Залалдану алаңы (гектар)
1
Бәйтерек
Көшім ауылдық округі
3,2
Барлығы:
3,2
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2022 жылғы
19 қазандағы № 220
қаулысына 5-қосымша
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
29 желтоқсандағы № 373
қаулысына 5-қосымша
Орманның карантиндік зиянкесі – жұпсыз жібек көбелегі бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Батыс Қазақстан облысы аумағында карантиндік режимі енгізілген карантинді аймақ
Аудан атауы
Ауылдық округтің және елді мекендердің атауы
Залалдану алаңы (гектар)
1
Бәйтерек
Дариян, Көшім, Рубежин, Январцев, Янайкин ауылдық округтері

8 548
Итого:
134 886,01
Приложение 2
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 19 октября 2022 года№ 220
Приложение 2
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 29 декабря 2015 года № 373
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории
Западно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей
по карантинному сорняку – повилика
Наименование района
Наименование сельского округа и населенных пунктов
Зараженная площадь (гектар)
1
Бәйтерек
Кушумский сельский округ
54
2
Бурлинский
город Ақсай, Аксуский, Приуральный, Пугачевский сельские округа
194,5
Итого:
248,5
Приложение 3
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 19 октября 2022 года
Приложение 3
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 29 декабря 2015 года № 373
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории
Западно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей
по карантинному сорняку – амброзия многолетняя
Наименование района
Наименование сельского округа и населенных пунктов
Зараженная площадь (гектар)
1
Бәйтерек
Дарьинский, Трекинский сельские округа
54
Итого:
54
Приложение 4
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 19 октября 2022 года № 220
Приложение 4
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 29 декабря 2015 года № 373
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории
Западно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей
по карантинному вредителю – дынная муха
Наименование района
Наименование сельского округа и населенных пунктов
Зараженная площадь (гектар)
1
Бәйтерек
Кушумский сельский округ
3,2
Итого:
3,2
Приложение 5
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 19 октября 2022 года№ 220
Приложение 5
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 29 декабря 2015 года № 373
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории
Западно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей
по карантинному вредителю леса – непарный шелкопряд
Наименование района
Наименование сельского округа и населенных пунктов
Зараженная площадь (гектар)
1
Бәйтерек
Дарьинский, Кушумский, Рубежинский, Январцевский, Янайкинский сельские округа