"Республикалық жастар форумын өткізу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 233 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 6 қаңтардағы № 5 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 10 қаңтарда № 31667 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық жастар форумын өткізу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 233 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10861 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 10) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық жастар форумын өткізу тәртібімен:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Республикалық жастар форумын өткізу тәртібі (бұдан әрі – Тәртіп) "Мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 10) тармақшасына сәйкес әзірленді және республикалық жастар форумын өткізу тәртібін айқындайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Форумды дайындау және өткізуді ұйымдастыру комитеті жүзеге асырады.
Ұйымдастыру комитетін мемлекеттік жастар саясаты мәселелері жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) уәкілетті органның, орталық атқарушы органдардың, жастар ұйымдарының өкілдерінен қалыптастырылады.
Ұйымдастыру комитеттің құрамы уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
Ұйымдастыру комитеті мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды және оннан астам адамды қамтиды.
Ұйымдастыру комитетін төраға, ол болмаған кезде төрағаның орынбасары басқарады. Ұйымдастыру комитетінің төрағасы ұйымдастыру комитетінің құрамына кіреді.
Ұйымдастыру комитеті Форумды өткізу мерзімі уақытына қалыптастырылады.".
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Жастар және отбасы істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра образовании и науки Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении порядка проведения республиканского форума молодежи"
Приказ и.о. Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 6 января 2023 года № 5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2023 года № 31667
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образовании и науки Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении порядка проведения республиканского форума молодежи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10861) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 10) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Порядке проведения республиканского форума молодежи, утвержденным указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящий Порядок проведения республиканского форума молодежи (далее – Порядок) разработан в соответствии с подпунктом 10) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике" и определяет порядок проведения республиканского форума молодежи.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Подготовку и проведение Форума осуществляет организационный комитет.
Организационный комитет формируется уполномоченным органом по вопросам государственной молодежной политики (далее – уполномоченный орган) из представителей уполномоченного органа, центральных исполнительных органов, молодежных организаций.
Состав организационного комитета утверждается приказом уполномоченного органа.
Общее количество членов организационного комитета составляет нечетное количество и включает более десяти человек.
Организационный комитет возглавляет председатель, при его отсутствии заместитель председателя. Председатель организационного комитета входит в состав организационного комитета.
Организационный комитет формируется на срок проведения Форума.".
2. Комитету по делам молодежи и семьи Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридической департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің міндетін атқарушы
Д. Кадиров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра информации
и общественного развития
Республики Казахстан
Д. Кадиров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан