"Көлік-логистика орталықтарын жайластыру және техникалық жарақтандыру жөніндегі үлгілік талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 650 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 20 қаңтардағы № 36 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 қаңтарда № 31756 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көлік-логистика орталықтарын жайластыру және техникалық жарақтандыру жөніндегі үлгілік талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 650 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде №11694 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көлік-логистика орталықтарын жайластыру және техникалық жарақтандыру жөніндегі үлгілік талаптарда:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. КЛО алаңы қажеттілік болған жағдайда КЛО жалпы ауданынан кемінде 20 % кеңейту мүмкіндігімен жүк ағынына байланысты. КЛО алаңы мынадай талаптарға сәйкес келеді:
1) қойма аймағы КЛО жалпы алаңының кемінде 40 %;
2) тұрақ үшін алаң КЛО жалпы алаңының кемінде 15 %;
3) терминал аймағы КЛО жалпы алаңының кемінде 15 %;
4) контейнерлік алаң КЛО жалпы алаңының кемінде 15 %.
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. КЛО әкімшілік ғимараттарында байланыстың серверлік тораптарын орналастыру үшін үй-жайлар қарастырылады.";
21-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) өртті жоюды және адамдарды қауіпсіз жерге көшіруді (ұйғарынды өрт қатерін есепке алып) ұйымдастыру мақсатында өрт туралы хабарландыру жүйелерін және өрт сөндіру қондырғыларын қосу үшін қажетті уақытта өртті автоматты түрде анықтауды, өңдеуді, өрт туралы хабарландыруды белгіленген түрде беруді қамтамасыз ететін, объектілерде монтаждалған және жалпы өрт бекетінен бақыланатын жобалау құжаттамасына сәйкес өрт дабылын, өрт сөндіруді және өрт туралы адамдарды хабарландыру жүйесін орнатудың жиынтығынан тұратын өрт сөндіру автоматикасының жүйесі;
34-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) жобалау құжаттамасына сәйкес өрт дабылы жүйесінің мен автоматты өрт сөндіру жүйесінің болуы;";
35-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) жобалау құжаттамасына сәйкес өрт дабылы жүйесі мен автоматты өрт сөндіру жүйесінің болуы;".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік саясаты және инфрақұрылым департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 650 "Об утверждении Типовых требований по обустройству и техническому оснащению транспортно-логистических центров"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 января 2023 года № 36. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2023 года № 31756
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 650 "Об утверждении Типовых требований по обустройству и техническому оснащению транспортно-логистических центров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11694) следующие изменения:
в Типовых требованиях по обустройству и техническому оснащению транспортно-логистических центров, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Площадь ТЛЦ зависит от грузопотока, с возможностью ее расширения при необходимости не менее чем на 20 % от общей площади ТЛЦ. Площадь ТЛЦ соответствует следующим требованиям:
1) складская зона не менее 40 % от общей площади ТЛЦ;
2) площадь для парковки не менее 15 % от общей площади ТЛЦ;
3) терминальная зона не менее 15 % от общей площади ТЛЦ;
4) контейнерная площадка не менее 15 % от общей площади ТЛЦ.".
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. В административных зданиях ТЛЦ предусматриваются помещения для размещения серверных узлов связи.";
подпункт 7) пункта 21 изложить в следующей редакции:
"7) система пожарной автоматики, состоящая из совокупности установок пожарной сигнализации, пожаротушения и оповещения людей о пожаре, в соответствии с проектной документацией, смонтированных на объектах и контролируемых с общего пожарного поста, обеспечивающая автоматическое обнаружение пожара, обработку, передачу в заданном виде извещения о пожаре за время, необходимое для включения систем оповещения о пожаре и установок пожаротушения в целях организации ликвидации пожара и безопасной (с учетом допустимого пожарного риска) эвакуации людей;";
подпункт 5) пункта 34 изложить в следующей редакции:
"5) наличие системы пожарной сигнализации и автоматической системы пожаротушения, в соответствии с проектной документацией;";
подпункт 5) пункта 35 изложить в следующей редакции:
"5) наличие системы пожарной сигнализации и автоматической системы пожаротушения, в соответствии с проектной документацией;".
2. Департаменту транспортной политики и инфраструктуры Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйры алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан