Төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің үлгілік жоспарының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 ақпандағы № 221 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 ақпанда № 31978 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің үлгілік жоспарының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 28 ақпандағы
№ 221 бұйрығымен
бекітілген
Төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің үлгілік жоспарының нысаны
_____________________                               _____________________
(толтырылған күні)                                     (толтырылған жері)

Об утверждении формы типового плана восстановления платежеспособности
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2023 года № 221. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2023 года № 31978
В соответствии подпунктом 3) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму типового плана восстановления платежеспособности.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утвержден приказом
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 февраля 2023 года № 221
Форма типового плана восстановления платежеспособности
_____________________                  _____________________
(дата составления)                        (место составления)

1-бөлім. Борышкер туралы жалпы деректер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі–ЖСН)
Банк шоттарының нөмірлері, екінші деңгейдегі банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның атауы, заңды мекенжайы
Іс жүзіндегі тұрғылықты жері
Тұрғылықты жері бойынша тіркелу
Байланыс деректері (ұялы, үй телефондарының нөмірлері)
1
2
3
4
5
6
2-бөлім. Борышкердің мүлкі туралы мәліметтер
Борышкердің мүлкін түгендеу актісінің күні мен нөмірі
20__ жылғы "___" ________________№_____
(теңге)
Атауы (ақша, жер, ғимараттар, көлік құралдары, бағалы қағаздар, басқа адамдардың борышкер алдындағы берешегі, жануарлар, зергерлік бұйымдар және басқалар)
Айырықша белгілері
Мүліктің құны (нарықтық құны)
Мүліктің қысқаша сипаттамасы (мекен-жайы, кадастрлық нөмірі, техникалық жай-күйі және өзге де мәліметтер)
1
2
3
4
5

Раздел 1. Общие данные о должнике
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер (далее– ИИН)
Номера банковских счетов, наименование, юридический адрес банка второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Фактическое место проживания
Регистрация по месту жительства
Контактные данные
(номера мобильных, домашних телефонов)
1
2
3
4
5
6
Раздел 2. Сведения об имуществе должника
Дата и номер акта инвентаризации имущества должника
"___" ________________ 20__ года №_____
(тенге)
Наименование (деньги, земля, здания, транспортные средства, ценные бумаги, задолженность других лиц перед должником, животные, ювелирные изделия и прочие)
Отличительные признаки
Стоимость (рыночная стоимость) имущества
Краткое описание имущества (адрес, кадастровый номер, техническое состояние и иные сведения)
1
2
3
4
5

1. _____________________________________________________________;
2. _____________________________________________________________;
3. _____________________________________________________________.
6-бөлім. Борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтіруге бағытталған іс-шаралар
6.1. Борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтіруге бағытталған шаралар
Шаралардың атауы*
Сипаттама, борышкерге қолдану параметрлері
Іске асыру мерзімі
1
мүліктің бір бөлігін сату
2
мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) тапсыру
3
дебиторлық берешекті өндіріп алу
4
тұрғын үйді (автокөлікті) құны төмен тұрғын үйге (автокөлікке) айырбастау
5
кейіннен құны төмен тұрғын үйді (автокөлікті) сатып ала отырып, тұрғын үйді (автокөлікті) сату
6
борышкерді жұмысқа орналастыру
7
Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де шаралар
*Шаралар оларды қолдану мүмкіндігіне қарай көрсетіледі.

1. _____________________________________________________________;
2. _____________________________________________________________;
3. _____________________________________________________________.
Раздел 6. Мероприятия, направленные на восстановление платежеспособности должника
6.1. Меры, направленные на восстановление платежеспособности должника
Наименование мер*
Описание, параметры применительно к должнику
Срок реализации
1
продажа части имущества
2
сдача имущества в имущественный наем (аренду)
3
взыскание дебиторской задолженности
4
обмен жилья (автотранспорта) на жилье (автотранспорт) меньшей стоимости
5
продажа жилья (автотранспорта) с последующей покупкой жилья (автотранспорта) меньшей стоимости
6
трудоустройство должника
7
иные меры, не противоречащие законодательству Республики Казахстан
*Меры указываются в зависимости от возможности их применения.

6.2. Борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтіру кезінде қолданылатын құралдар
Құралдың атауы**
Сипаттама, борышкерге қолдану параметрлері
Қолдану мерзімі
1
міндеттемені орындау мерзімін өзгерту (борышты төлеуді кейінге қалдыру және (немесе) бөліп төлеу
2
қарызды немесе оның бір бөлігін, оның ішінде тұрақсыздық айыбын (айыппұлдар, өсімпұлдар) кешіру
3
қарызды пайдаланғаны үшін сыйақының пайыздық мөлшерлемесін төмендету
4
қарыз шартын орындаудың жалпы мерзімін бір мезгілде ұлғайта отырып, тұрақты ағымдағы төлемдердің мөлшерін азайту
5
міндеттемені орындау тәсілін өзгерту
6
кепіл кредиторының қарыз шарты бойынша міндеттемелерін кепіл кредиторы кешірген жағдайда оған кепіл нысанасын беру жолымен кепіл кредиторының талаптарын қанағаттандыру
7
басқа құралдар
**Құралдар оларды қолдану мүмкіндігіне қарай көрсетіледі.
7-бөлім. Төлем қабілеттілігін қалпына келтіру жоспарын орындау мерзіміне қарағанда неғұрлым ұзақ мерзімі бар міндеттемелер туралы ақпарат
(теңге)
Кредитордың атауы
ЖСН, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
Берешек сомасы
Берешектің пайда болу негіздері
Берешектің пайда болған күні
Орындау мерзімі

6.2. Инструменты, применяемые при восстановлении платежеспособности должника
Наименование инструмента**
Описание, параметры применительно к должнику
Срок применения
1
изменение срока исполнения обязательства (отсрочка и (или) рассрочка выплаты долга
2
прощение долга или его части, в том числе неустойки (штрафов, пеней)
3
снижение процентной ставки вознаграждения за пользование займом
4
уменьшение размера регулярных текущих выплат с одновременным увеличением общего срока исполнения договора займа
5
изменение способа исполнения обязательства
6
удовлетворение требований залогового кредитора путем передачи ему предмета залога при условии прощения залоговым кредитором обязательств по договору займа
7
иные инструменты
**Инструменты указываются в зависимости от возможности их применения.
Раздел 7. Информация об обязательствах, имеющих более длительный срок, чем срок исполнения плана восстановления платежеспособности
(тенге)
Наименование кредитора
ИИН, бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)
Сумма задолженности
Основания возникновения задолженности
Дата возникновения задолженности
Срок исполнения

9-бөлім. Төлем қабілеттілігін қалпына келтіру жоспарына кредиторлардың ұсыныстары мен ескертулері туралы ақпарат
9.1. Талаптары кредиторлар талаптарының тізіліміне (бұдан әрі – КТТ) енгізілген кредиторларға қарау үшін борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтіру жоспарының жобасын жіберу күні 20__жылғы "___" ________________.
9.2 Кредиторлардың ұсыныстары мен ескертулері туралы ақпарат
Кредитордың атауы
Кредитордың ЖСН-і, БСН-і
Борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтіру жоспарының жобасына ұсыныстар мен ескертулер
Енгізілген күні
Дәлелді негіздемесін көрсете отырып, төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің түпкілікті жоспарында ескерілді/ескерілмеді
9.3 Қаржы басқарушының есебі
(теңге)
Ұсыныстары және (немесе) ескертулері ішінара немесе толық көлемде есепке алынбаған кредитордың атауы
КТТ-ға енгізілген берешек сомасы
КТТ-дағы кезектілік
Кестеге сәйкес іске асыру (өтеу) мерзімі
Кестеге сәйкес өтеудің болжамды сомасы
Төлем қабілеттілігін қалпына келтіру рәсімі тоқтатылған кезде өтеудің болжамды сомасы
Барлығы:
Ұсыныстары және (немесе) ескертулері ескерілген кредитордың атауы
Барлығы:
Төлем қабілеттілігін қалпына келтіру рәсімі тоқтатылған кезде барлық кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру үшін болжамды сома _______________________мың теңге***.
***Егер төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің түпкілікті жоспарын жасау кезінде кредитордың (кредиторлардың) ұсыныстары және (немесе) ескертулері ішінара немесе толық көлемде ескерілмеген жағдайда есептеледі.
Борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтіру жоспарын орындау мерзімі
___________________________________________________.
Төлем қабілеттілігін қалпына келтіру жоспары ___ парақта жасалған, нөмірленген және___ бетте тігілген.
Борышкер
___________________             _____________             ____________
Тегі, аты, әкесінің аты                   (күні)                         (қолы)
(бар болса)
Қаржы басқарушысы
___________________             _____________             ____________
Тегі, аты, әкесінің аты                   (күні)                         (қолы)
(бар болса)

Раздел 9. Информация о предложениях и замечаниях кредиторов к плану восстановления платежеспособности
9.1. Дата направления проекта плана восстановления платежеспособности должника для рассмотрения кредиторам,
требования которых включены в реестр требований кредиторов (далее – РТК) "___" ________________ 20__ года.
9.2 Информация о предложениях и замечаниях кредиторов
Наименование кредитора
ИИН, БИН кредитора
Предложения и замечания к проекту плана восстановления платежеспособности должника
Дата внесения
Учтены/не учтены в окончательном плане восстановления платежеспособности с указанием мотивированного обоснования
9.3 Расчет финансового управляющего
(тенге)
Наименование кредитора предложения и (или) замечания которого не учтены частично или в полном объеме
Сумма задолженности, включенная в РТК
Очередность в РТК
Срок реализации (погашения) в соответствии с графиком
Предполагаемая сумма погашения согласно графику
Предполагаемая сумма погашения при прекращении процедуры восстановления платежеспособности
Итого:
Наименование кредитора предложения и (или) замечания которого учтены
Итого:
Предполагаемая сумма для удовлетворения требований всех кредиторов
при прекращении процедуры восстановления платежеспособности
_________________________________ тысяч тенге***.
***Рассчитывается в случае, если при составлении окончательного плана
восстановления платежеспособности частично или в полном объеме не учтены
предложения и (или) замечания кредитора (кредиторов).
Срок исполнения плана восстановления платежеспособности должника
___________________________________________________.
План восстановления платежеспособности составлен на ___ листах,
пронумерован и прошнурован___ страниц.
Должник ___________________ _____________ ____________
Фамилия, имя, отчество (дата) (подпись) (при его наличии)
Финансовый управляющий
___________________________ _____________ ____________
Фамилия, имя, отчество (дата) (подпись) (при его наличии)