2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 оқу жылдарына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 2 шiлдедегі № 316 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2023 жылғы 3 наурыздағы № 91 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 наурызда № 32020 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 оқу жылдарына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 2 шілдедегі № 316 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23268 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 4-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім Комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрінің
міндеттерін атқарушысы
К. Акатов
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
міндеттерін атқарушысы
2023 жылғы 3 наурыздағы
№ 91 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2021 жылғы 2 шілдедегі
№ 316 бұйрығына
1-қосымша

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 июля 2021 года № 316 "О распределении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в разрезе групп образовательных программ на 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 учебные годы
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 3 марта 2023 года № 91. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 марта 2023 года № 32020
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 июля 2021 года № 316 "О распределении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в разрезе групп образовательных программ на 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 учебные годы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23268) следующие изменения:
приложение 1 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридической департамент Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
К. Акатов
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 3 марта 2023 года № 91
Приложение 1 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 июля 2021 года № 316

Басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге арналған квота (0,5 %)
14
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға квота (4 %)
108
Төрт және одан да көп кәмелетке толмаған бала тәрбиеленетін отбасылардан шыққан балаларға арналған квота (5%)
135
Кемінде үш жыл толық емес отбасылар қатарындағы балаларға арналған квота (1%)
27
Бала кезінен мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасылардан шыққан балаларға, бірінші, екінші топтағы мүгедек адамдарға арналған квота (1%)
27
Жиыны :

Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (0,5%)
14
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (4%)
108
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей (5%)
135
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет (1%)
27
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой, второй групп (1%)
27
Итого: