"Кейбір кедендік құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 110 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының м.а. - Қаржы министрінің м.а. 2023 жылғы 29 наурыздағы № 301 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 наурызда № 32152 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кейбір кедендік құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 110 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16365 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 404-бабы 7-тармағына, 415-бабының 5-тармағына, 532-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай мазмұндағы жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес үй-жайлар мен аумақтарды кедендік қарап-тексеруді жүргізуге арналған нұсқама нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тұрақты және уақытша рұқсат қағаздарының нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес үй-жайлар мен аумақтарды кедендік қарап-тексеруді жүргізуге арналған нұсқаманы тіркеу журналының нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тұрақты және уақытша рұқсат қағаздарын тіркеу журналының нысаны бекітілсін;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тауарларды жөнелтуші (шығарылған, транзит) елдің кедендік декларацияларының көшірмелерін кедендік декларациялау кезінде ұсынуға келісім беру туралы міндеттеме нысаны.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасарының
міндетін атқарушы -
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі
орынбасарының міндетін
атқарушы -
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2023 жылғы 29 наурыздағы
№ 301 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 1 ақпандағы
№ 110 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Тауарларды жөнелтуші (шығарылған, транзит) елдің кедендік декларацияларының көшірмелерін кедендік декларациялау кезінде ұсынуға келісім беру туралы міндеттеме
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________ тұлғасында
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы)

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 110 "Об утверждении форм некоторых таможенных документов"
Приказ и.о. Заместителя Премьер-Министра - и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 29 марта 2023 года № 301. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2023 года № 32152
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 110 "Об утверждении форм некоторых таможенных документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16365) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 7 статьи 404, пунктом 5 статьи 415, подпунктом 11) пункта 1 статьи 532 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму предписания на проведение таможенного осмотра помещений и территорий согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму постоянных и временных пропусков согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму журнала регистрации предписания на проведение таможенного осмотра помещений и территорий согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму журнала регистрации постоянных и временных пропусков согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму обязательства о согласии на представление при таможенном декларировании копий таможенных деклараций страны отправления (происхождения, транзита) товаров согласно приложению 5 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 5 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Заместителя Премьер-Министра
- и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение
к приказу и.о. Заместителя
Премьер-Министра
- и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 марта 2023 года № 301
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 февраля № 110
форма
Обязательство о согласии на представление при таможенном декларировании копий таможенных деклараций страны отправления (происхождения, транзита) товаров
_________________________________________________________________
(Наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
в лице ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)

"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Кодекстің 532-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес келтіру мақсатында, егер уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша мұндай кедендік декларацияны толтыру жөнелту (шығарылған, транзит) елінде көзделсе, тауарларды жөнелтуші (шығарылған, транзит) елдің кедендік декларацияларының көшірмелерін кедендік декларациялау кезінде ұсынуға міндеттенеді.
Қолы _____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Күні ______________________________________________

В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 532 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" обязуется представлять
при таможенном декларировании копии таможенных деклараций страны отправления
(происхождения, транзита) товаров, если заполнение такой таможенной декларации
предусмотрено в стране отправления (происхождения, транзита) товаров
при таможенном декларировании.
Подпись _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата ________________________________