"Асыл тұқымды малдың жеке карточкасын толтыру нысандары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 11 ақпандағы № 49 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 163 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 сәуірде № 32393 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Асыл тұқымды малдың жеке карточкасын толтыру нысандары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 11 ақпандағы № 49 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13488 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасының, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануары карточкасының нысандары мен оларды толтыру қағидаларын бекіту туралы";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 26) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақта:
мынадай мазмұндағы 31-1), 31-2), 31-3), 31-4), 31-5), 31-6), 31-7) және 31-8) тармақшалармен толықтырылсын:
"31-1) осы бұйрыққа 31-1-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған ірі қара малдың карточкасының нысаны;
31-2) осы бұйрыққа 31-2-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған аналық қойдың карточкасының нысаны;
31-3) осы бұйрыққа 31-3-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған ешкінің карточкасының нысаны;
31-4) осы бұйрыққа 31-4-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған жылқының (жергілікті тұқым) карточкасының нысаны;
31-5) осы бұйрыққа 31-5-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған мегежіннің карточкасының нысаны;
31-6) осы бұйрыққа 31-6-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған түйенің карточкасының нысаны;
31-7) осы бұйрыққа 31-7-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған маралдың (бұғының) карточкасының нысаны;
31-8) осы бұйрыққа 31-8-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы құсының карточкасының нысаны;";
32) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру қағидалары бекітілсін.";
осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес 31-1, 31-2, 31-3, 31-4, 31-5, 31-6, 31-7 және 31-8-қосымшалармен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 февраля 2016 года № 49 "Об утверждении форм и правил заполнения индивидуальной карточки племенного животного"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 163. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2023 года № 32393
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 февраля 2016 года № 49 "Об утверждении форм и правил заполнения индивидуальной карточки племенного животного" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13488) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм и правил заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 26) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункте 1:
дополнить подпунктами 31-1), 31-2), 31-3), 31-4), 31-5), 31-6), 31-7) и 31-8) следующего содержания:
"31-1) форму карточки крупного рогатого скота, вовлеченного в селекционный процесс, согласно приложению 31-1 к настоящему приказу;
31-2) форму карточки овцематки, вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-2 к настоящему приказу;
31-3) форму карточки козы, вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-3 к настоящему приказу;
31-4) форму карточки лошади (местной породы), вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-4 к настоящему приказу;
31-5) форму карточки свиноматки, вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-5 к настоящему приказу;
31-6) форму карточки верблюда, вовлеченного в селекционный процесс, согласно приложению 31-6 к настоящему приказу;
31-7) форму карточки марала (оленя), вовлеченного в селекционный процесс, согласно приложению 31-7 к настоящему приказу;
31-8) форму карточки сельскохозяйственной птицы, вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-8 к настоящему приказу;";
подпункт 32) изложить в следующей редакции:
"32) Правила заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, согласно приложению 32 к настоящему приказу.";
дополнить приложениями 31-1, 31-2, 31-3, 31-4, 31-5, 31-6, 31-7 и 31-8 согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу;

32-қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 163 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-1-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған ірі қара малдың карточкасы
________________________ ____________________ облыс аудан
Шаруашылық___________________
Лақап аты_______________
Шаруашылыққа келіп түскен күні 20__ жылғы "__" ______
Бірдейлендіру нөмірі ____________
Туған күні______________
Түсі ________________________
Тұқымы________________________
Туған жері______________
Жынысы _______
Қандылығы___________
Табыннан шығарылған күні және себебі 20__ жылғы "__"
_______
Шығу тегі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі, тіркеу нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі
Тіркеу нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі
Тіркеу нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
Жануардың өнімділігі
Туғандағы
____ айында енесінен айыр-ғанда
Бір жылда
Он бес айлығында
Он сегіз айлығында
Екі жылда
Үш жылда
Төрт жылда
1
2
3
4
5
6
7
8
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__"________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 163 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-2-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған аналық қойдың карточкасы
Жеке нөмірі_____________________
Оң құлағында (бирка)_________________________
Сол құлағында (татуировка) ___________________
Тұқымы____________________________
Қандылығы_____________________
Туған күні 20__ жылғы "__" ________
Иесі__________________
Туған жері_________________
Шаруашылыққа келіп түскен күні 20__ жылғы "__" ________
Шығарылған күні және себебі 20__ жылғы "__" ________
Аналықтың шығу тегі
Әкесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Әкесінің
Әкесі
(ӘӘ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Әкесініңенесі (ӘЕ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесініңәкесі (ЕӘ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесі енесі(ЕЕ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Кестенің жалғасы
Тегінің өнімділігі
Тегі
Өнімділігі анықталған жасы
Ең жоғары тірідей салмағы, килограмм
Ең жоғары жылдық жүн нің қырқылымы, килограмм
Жүннің ұзындығы, сантиметр
Жүннің жіңішкелігі (класс)
Таза жүн салмағы, килограмм
Бояуы
Бонитерлеу класы
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Кестенің жалғасы
Аналығының өнімділігі
жылдық жүннің қырқылымы, килограмм
жүннің класы
өлшеген күні
тірідей салмағы, килограмм
Туғанда
Енесінен айырған жасында
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
Бонитерлеу
Бонитерлеу күні
Малдың жасы
Типі
Жүн сапасы
салмағы, килограмм
ұзындығы, сантиметр
иректілігі
жіңішкелігі (класс)
Әке-енесі
Әкесі
Енісі
Кестенің жалғасы
Жүн сапасы
Малдың бітімі мен сүйегі
Мүйізі
Малдың көлемі
Сыртқы келбеті
Жалпы бағалау
Класс
Бонитерлеушінің қолы
біркелкілігі
шайыры
бояуы, жылтырлығы
Жуылған жүн түсiмi_______________________ килограмм. ________________ Қандай құжат негiзiнде таза жүн шығымы анықталды
Аналықтың шағылысқан күні
Ұрықтандырған қошқар
Төлдеу күні
Төлдiң сипаттамасы
жеке нөмерi
класы
жынысы (қошқар/ тоқты
төлдiң жеке нөмерi
тірі салмағы, килограмм
туылған дағы
енесiнен бөлгендегi
Кестенің жалғасы
Төлдiң сипаттамасы
тірі салмағы, килограмм
енесiнен бөлу мезгiлi
жүн түсiмi килограмм
бонитирлеу

приложение 32 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Департаменту животноводства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 163
Приложение 31-1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка крупного рогатого скота, вовлеченного в селекционный процесс
________________________ ____________________ область район
Хозяйство______________________
Кличка______________________
Дата поступления в хозяйство " " __________20___ года
Идентификационный номер_______
Дата рождения_______________
Масть_______________
Порода______________
Место рождения______________
Пол_______________
Кровность ____________
Дата и причина выбытия " " ________ 20___ года
Происхождение
Мать (М)
Отец (О)
Кличка, идентификационный номер, регистрационный номер
Порода, породность
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Кличка, идентификационный номер
Регистрационный номер
Порода, породность
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца (ООО)
Кличка, идентификационный номер
Регистрационный номер
Порода, породность
Продуктивность животного
При рождении
При отъеме в _______ месяцев
в годовалом возрасте
в пятнадцать месяцев
в восемнадцать месяцев
в два года
в три года
в четыре года
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель хозяйства _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___"___________ 20___года
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 163
Приложение 31-2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка овцематки, вовлеченной в селекционный процесс
Индивидуальный номер __________________________
На правом ухе (бирка) ___________________________
На левом ухе (татуировка) ________________________
Порода ________________________________________
Кровность _____________________________________
Дата рождения "__" _________ 20___года
Кому принадлежит ______________________________
Место рождения ________________________________
Дата поступления в хозяйство "__" _________ 20___года
Дата и причина выбытия "__" _________ 20___года
Происхождение овцематки
Отец
Индивидуальный номер _____
Порода_____
Породность_
Отец отца (ОО)
Индивидуальный номер _____
Порода______
Породность__
Мать отца (МО)
Индивидуальный номер ____
Порода______
Породность__
Мать
Индивидуальный номер _____
Порода_____
Породность__
Отец матери (ОМ)
Индивидуальный номер _____
Порода_____
Породность__
Мать матери (ММ)
Индивидуальный номер _____
Порода_____
Породность_
Продолжение таблицы
Продуктивность предков
Предки
Возраст, в котором определена продуктивность
Максимальная живая масса, килограмм
Максимальный годовой настриг шерсти, килограмм
Длина шерсти, сантиметр
Тонина (класс) шерсти
Количество чистой шерсти, килограмм
Окраска
Класс по бонитировке
Отец матери(ОМ)
Мать матери (ММ)
Отец отца матери (ОО)
Мать отца матери (МО)
Отец матери матери(ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Продолжение таблицы
Продуктивность матки
годовой настриг шерсти, килограмм
класс шерсти
дата взвешивания
живая масса, килограмм
При рождении
При отбивке
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
Бонитировка
Дата бонитировки
Возраст животного
Тип
Качество шерсти
масса, килограмм
длина, сантиметр
извитость
тонина (класс)
уравненность
жиропот
окраска, блеск
Родителей
Отца
Матери
Продолжение таблицы
Конституция и костяк животного
Рога
Величина животного
Экстерьер
Общая оценка
Класс
Подпись бонитера
Количество мытой шерсти _______________________ килограмм.
На основе какого документа установлен процент выхода мытой шерсти ________________
Дата случки матки
Осеменена бараном
Дата окота
Характеристика приплода
индивидуальный номер
класс
пол (баранчик\ярка)
индивидуальный номер приплода
живая масса, килограмм
при рождении
при отбивке
Продолжение таблицы
Характеристика приплода
живая масса, килограмм
дата отбивки
настриг шерсти, килограмм
бонитировка

бір жаста (1,5 жаста)
екі жаста (2,5) жаста
бiр жастағы
екі жастағы
енесiнен бөлгенде
бір жаста (1,5-жаста)
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 163 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-3-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған ешкінің карточкасы
Жеке нөмірі_____________________
Оң құлағында (бирка)_________________________
Сол құлағында (татуировка) ___________________
Тұқымы____________________________
Тұқымдылығы_____________________
Туған күні 20__ жылғы "__" ________
Иесі__________________ Туған жері_________________
Шаруашылыққа келіп түскен күні 20__ жылғы "__" ________
Шығарылған күні және себебі 20__ жылғы "__" ________
Аналықтың шығу тегi
Әкесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Әкесінің әкеінің әкесі (ӘӘӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесінің әкесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Енесінің ікесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің енесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесінің енесінің әкесә (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Кестенің жалғасы
Тектерiнiң өнiмдiлiгi
Жеке нөмірі, туыстық деңгейi
Өнiмдiлiгi анық-талған жасы
Ең жоғарғы тiрi салмағы килограмм
Ең жоғарғы сүт өнімділігі
Ең жоғарғы сүт майлылығы, килограмм
Бонитерлеу класы
Кестенің жалғасы
Аналықтың өнiмдiлiгi
Сүт өнімділігі, килограмм
Сүт майлылығы, пайыз
Өлшеу күні
Тiрiдей салмағы, килогрвамм
Туылғандағы
Енесiнен бөлiнгендегi
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 163 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына

в возрасте одного года (1,5 лет)
в возрасте двух (2,5) лет
в возрасте одного года
в возрасте двух лет
при отбивке
в годичном (1,5-летнем) возрасте
Руководитель хозяйства ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 163
Приложение 31-3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка козы, вовлеченной в селекционный процесс
Индивидуальный номер _______________________________
На правом ухе (бирка) ________________________________
На левом ухе (татуировка) ____________________________
Порода ____________________________________________
Породность ________________________________________
Дата рождения "___" _________ 20___года
Кому принадлежит __________________________________
Место рождения ____________________________________
Дата поступления в хозяйство "___" _________ 20___года
Дата и причина выбытия "___" _________ 20___года
Происхождение матки
Отец (О)
Индивидуальный номер ________
Порода _________
Поколение _____
Отец отца (ОО)
Индивидуальный номер ________
Порода _______
Поколение___
Отец отца отца (ООО)
Индивидуальный номер ________
Мать отца отца (МОО)
Индивидуальный номер ________
Мать отца (МО)
Индивидуальный номер________
Порода_______
Поколение____
Отец матери отца (ОМО)
Индивидуальный номер _____________
Мать матери отца (ММО)
Индивидуальный номер _________________
Мать
Индивидуальный номер ________
Порода _________
Поколение ______
Отец матери (ОМ)
Индивидуальный номер ________
Порода______
Поколение___
Отец отца матери (ООМ)
Индивидуальный номер ___________
Мать отца матери(МОМ)
Индивидуальный номер _________________
Мать матери (ММ)
Индивидуальный номер ________
Порода
Поколение _____
Отец матери матери(ОММ)
Индивидуальный номер ________
Мать матери матери (МММ)
Индивудуальный номер________
Продолжение таблицы
Продуктивность предков
индивидуальный номер и степень родства
возраст, в котором определена продуктивность
максимальный живой вес, килограмм
удой молока за лактацию, максимальное., килограмм
жирность молока, максимальное., килограмм
класс по бонитировке
Продолжение таблицы
Продуктивность козы
удой молока за лактацию, килограмм
жирность молока, процент
дата взвешивания
живая масса, килограм
При рождении
При отбивке
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
Руководитель хозяйства ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года
Приложение 4 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 163

31-4-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған жылқының (жергілікті тұқым) карточкасы
________________________ ____________________
облыс аудан
Лақап аты
Таңба салу орындары
Таңбасы
Туған күні
Иесі
Жеке нөмірі
Түсі мен белгілері
Сол жағы
Оң жағы
Жастық-жыныстық тобы
Тұқымы
иығы
Туған жері
Буыны (қандылығы)
жамбасы
шоқтығы
Шығу тегі
Енесі
Әкесі
Лақап аты
Лақап аты
Жеке нөмірі
Жеке нөмірі
Тұқымы
Тұқымы
Буыны (қандылығы)
Буыны (қандылығы)
Енесінің енесі (ЕЕ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты
Жеке нөмірі
Тұқымы
Буыны (қандылығы)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты
Жеке нөмірі
Тұқымы
Буыны (қандылығы)
Өнімділігі
Бонитерлеу жасы
Бонитерлеу күні
Өлшемдері, сантиметр
Тірідейсалмағы, килограмм
Қоңдылығы, (санаты)
Шоқтығының биіктігі
Шаршылама ұзындығы
Кеуде орамы
Сирақ орамы
Кестенің жалғасы
Бонитерлеу, баллдар
Класс
генотипі
өлшемдері мен салмағы
Сыртқы тұрпаты
сүттілігі
Қабілеттілік сапалары
Ұрпағының сапасы
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 163 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-5-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған мегежіннің карточкасы
Тұқымы _____________________________________________________
Лақап аты_____________________________________________________
Жеке нөмірі___________________________________________________
Тұқым текті бастаушыдан басталатын қатар __________________________
Туылған күні___________________________________________________________
Туылған жері________________________________
Емшегінің саны ______________________________
Шығарылу күні және себебі _________________________
Шығу тегі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Лақап аты, жеке нөмірі
Туған күні және туған жері
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Туған күні және туған жері
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Туған күні және туған жері
Мегежіннің өнімділігі
Торайлаудың рет нөмірі
Шағылыстыру уақыты
Торайлаған күні
Туылған торайлар
Туылған кездегі салмағы, килограмм
Бір айда
барлығы
Олардың ішінде тірі дені сауы
класы
Барлық тірі торайлар
Бір торайдың
Торайлар саны
Ұя салмағы, килограмм
Кестенің жалғасы
Екі айда
Төрт айда
Үй қабанының ұрпақтары
Класс
Саны
Жалпы салмағы, килограмм
Бір торайдың орташа салмағы, килограмм
Саны
Жалпы салмағы, килограмм
Бір торайдың орташа салмағы, килограмм
лақап аты
жеке німірі
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі және маркасы
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 163 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына

Приложение 31-4 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка лошади (местной породы), вовлеченной в селекционный процесс
________________________ ____________________ область район
Кличка
Место наложения
Тавро
Дата рождения
Кому принадлежит
Индивидуальный номер
Масть и приметы
левое
правое
Половозрастная группа
Порода
плечо
Место рождения
Поколение (кровность)
бедро
холка
Происхождение
Мать
Отец
Кличка
Кличка
Индивидуальный номер
Индивидуальный номер
Порода
Порода
Поколение (кровность)
Поколение (кровность)
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Кличка
Индивидуальный номер
Порода
Поколение (кровность)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Кличка
Индивидуальный номер
Порода
Поколение (кровность)
Продуктивность
Возраст бонитировки
Дата бонитировки
Промеры, сантиметр
Живая масса, килограмм
Упитанность, (категория)
высота в холке
косая длина туловища
обхват груди
обхват пясти
Продолжение таблицы
Бонитировка, баллы
Класс
генотип
промеры и масса
экстерьер
молочность
приспособительные качества
качество потомства
Руководитель хозяйства ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___"___________ 20___года
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 163
Приложение 31-5 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка свиноматки, вовлеченной в селекционный процесс
Порода ____________________________________________________
Кличка ____________________________________________________
Индивидуальный номер ______________________________________
Ряд от родоначальника _______________________________________
Дата рождения ______________________________________________
Место рождения ____________________________________________
Количество сосков __________________________________________
Дата и причина выбытия _____________________________________
Происхождение
Мать (М)
Отец (О)
Кличка, индивидуальный номер
Дата и место рождения
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Кличка, индивидуальный номер
Дата и место рождения
Кличка, индивидуальный
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Дата и место рождения
Продуктивность свиноматки
Порядковый номер опоросов
Дата случки
Дата опоросов
Родилось поросят
Живая масса при рождении, килограмм
В один месяц
всего
из них, живых нормальных
класс
всего живых поросят
одного поросенка
количество поросят
масса гнезда, килограмм
Продолжение таблицы
Два месяца
Четыре месяца
Потомство от хряка
класс
количество
общий вес, килограмм
средняя живая масса одного поросенка, килограмм
количество
общая живая масса, килограмм
средняя живая масса одного поросенка
кличка
индивидуальный номер
марка и номер по племенной книге
Руководитель хозяйства ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___"___________ 20___года
Приложение 6 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 163

31-6-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған түйенің карточкасы
_________________________ __________________________
облыс аудан
Толықтырушы
Негізгі
Лақап аты______________________________________
Шаруышылық ___________________
Туған күні_______________________________
Шаруашылықтың санаты ______________
Туған жері______________________________
Түсі және белгілері ___________
Жастық-жыныстық тобы___________
Буыны (қандылығы)______________
Ұрпақ ___________________________________
Шаруашылыққа түскен күні 20__ жылғы "__" ________
Шығарылған күні және себебі 20__ жылғы "__" ________
жамбасындағы таңба нөмірі
оң жағы
сол жағы
құлағындағы сырғаның нөмірі
оң жағы
сол жағы
Шығу тегі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің ененсінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Малдың дамуы (тірі салмағы, килограмм)
Туғанда
Бір айда
Алты айда
Он екі айда
Он сегіз айда
Екі жарым жаста
Алты жарым жаста
Сүттілігі екі жарым жаста
Жүнділігі екі жарым жаста
Төлінің сапасы
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 163 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-7-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған маралдың (бұғының) карточкасы
________________________ ____________________
облыс аудан
Шаруашылық _________________________________
Лақап аты____________________________________
Туған күні ______________________________
Жеке нөмірі_______________________
Шаруашылықтың санаты________________________
Туған жері ___________________________
Тұқымы ___________________________________
Жастық-жыныстық тобы_______________________
Ұрпақ_________________________________
Шаруашылыққа келіп түскен күні 20__ жылғы "__" ________
Бірінші қолданылғандағы жасы, ай_______________
Шығу күні және себебі 20 __ жылғы "__" ________
Шығу тегі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі
(ЕЕӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Аналық маралдың (бұғының) өнімділігі
Өнімді ұрықтандырылды
Төлдеу күні
Марал (бұғы) төлінің жынысы
Төлдің сипаттамасы
Өсу белсенділігін бағалау
Бағыты
ұрықтану күні
әдісі
Аталық маралмен
Төлдің лақап аты, жеке нөмірі
салмағы, килограмм
орташа тәуліктік салмақ қосуы, грамм
лақап аты,
жеке нөмірі
тұқымы, ұрпағы
туғанда
алты айда
он сегіз айда
жиырма төрт айда
отыз айда
туғаннан алты айға дейін
алтыдан он сегіз айда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 163 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына

Приложение 31-6 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка верблюда, вовлеченного в селекционный процесс
_________________________ ______________________ область район
Ремонтного
Основного
Кличка______________________________________
Хозяйство_______________________
Дата рождения_______________________________
Категория хозяйства ______________
Место рождения______________________________
Масть и приметы___________
Половозрастная группа____________
Порода (кровность)_______________
Поколение___________________________________
Дата поступления в хозяйство " " _________ 20__ года
Дата и причины выбытия " "_________ 20__ года
номер тавра на бедре
правом
левом
номер серьги в ухе
правом
левом
Происхождение
Мать (М)
Отец (О)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Кличка, индивидуальный номер
Порода, поколение
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Развитие животного (живая масса, килограмм)
При рождении
В один месяц
В шесть месяцев
В двенадцать месяцев
В восемнадцать месяцев
Два с половиной года
Шесть с половиной лет
Молочность в возрасте два с половиной лет
Шерстность в возрасте два с половиной лет
Качество потомства
Руководитель хозяйства _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года
Приложение 7 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 163
Приложение 31-7 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка марала (оленя), вовлеченного в селекционный процесс
________________________ ____________________ область район
Хозяйство _________________________________
Кличка_____________________________________
Категория хозяйства ________________________
Дата рождения ______________________________
Место рождения ___________________________
Индивидуальный номер_______________________
Порода ___________________________________
Половозрастная группа _______________________
Поколение_________________________________
Возраст при первом осеменении, месяцев________
Дата поступления в хозяйство " "_______ 20__ года
Дата и причины выбытия " "_________ 20__ года
Происхождение
Мать (М)
Отец (О)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Продуктивность маралухи (оленихи)
Плодотворно осеменено
Дата отела
Пол мараленка (олененка)
дата гона
способ
Рогачом
кличка, индивидуальный номер
порода поколение
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Характеристика приплода
Оценка интенсивности роста
Назначение
Кличка и индивидуальный номер мараленка (олененка)
Масса, килограмм
среднесуточный прирост, грамм
при рождении
в шесть месяц
в восемнадцать месяц
двадцать четыре месяц
тридцать месяц
от рождения до шести месяцев
от шести восемнадцать месяц
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель хозяйства _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года
Приложение 8 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 163

31-8-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы құсының карточкасы
Қырық тоғыз күнінде өлшеу және сақиналау ведомосі
Желі шифры_____ Парақ нөмірі________ Өлшеу күні___________
Қанатының нөмірі
Аяғының нөмірі
Тірідей салмағы, грамм
Жынысы
Ескерту
1
2
3
4
5
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 163 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
32-қосымша
Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру қағидалары
1. Осы Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру қағидалары "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 26) тармақшасына сәйкес әзірленді және асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру тәртібін айқындайды.
2. Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасы әрбір асыл тұқымды жануарға жеке толтырылады.
Селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасы әрбір ауыл шаруашылығы жануарына жеке толтырылады.
3. Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру кезінде "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) сәйкес берілген жеке нөмірлер көрсетіледі.
4. Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын толтыру кезінде "Асыл тұқымды өнім (материал) мәртебесін беру (тоқтата тұру, күшін жою) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 3-3/1084 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12897 болып тіркелген) сәйкес берілген тіркеу нөмірлері көрсетіледі.
5. Асыл тұқымды жануардың жеке карточкалары, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкалары, осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 31-1, 31-2, 31-3, 31-4, 31-5, 31-6, 31-7 және 31-8-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген көрсеткіштерге сәйкес толтырылады.

Приложение 31-8 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка сельскохозяйственной птицы, вовлеченной в селекционный процесс
Ведомость взвешивания и кольцевания в сорок девять дней
Шифр линии_____ Номер листа________ Дата взвешивания___________
Номер крыла
Номер ноги
Живая масса, грамм
Пол
Примечание
1
2
3
4
5
Руководитель хозяйства _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года
Приложение 9 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 163
Приложение 32 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Правила заполнения индивидуальной карточки племенного животного,
а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс
1. Настоящие Правила заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, разработаны в соответствии с подпунктом 26) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" и определяют порядок заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс.
2. Индивидуальная карточка племенного животного заполняется на каждого племенного животного отдельно.
Карточка сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, заполняется на каждого сельскохозяйственного животного отдельно.
3. При заполнении индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, указываются индивидуальные номера, присвоенные в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127).
4. При заполнении индивидуальной карточки племенного животного указываются регистрационные номера, присвоенные в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 3-3/1084 "Об утверждении Правил присвоения (приостановления, отмены) статуса племенной продукции (материала)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12897).
5. Индивидуальные карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, заполняются в соответствии с показателями, указанными в формах согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 31-1, 31-2, 31-3, 31-4, 31-5, 31-6, 31-7 и 31-8 к настоящему приказу.