"Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын, ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 шiлдедегi № 249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 107 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 мамырда № 32406 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын, Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 шілдедегі № 249 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11948 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинау және талдау тәртібін айқындайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Есептілік мынадай ақпаратты қамтиды:
1) ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы мәліметтер;
2) бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер;
3) ойын автоматына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы туралы мәлімет;
4) лицензия алған кезде көрсетілген ойын үстелдері санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер;
5) кассалар тізімі мен қызметкерлер саны туралы мәліметтер;
6) ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлем сомасы туралы мәліметтер;
7) "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған міндетті резервтер түріндегі әрбір лицензияға қамтамасыз етудің сомасы туралы мәліметтер;
8) ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер.".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 249 "Об утверждении формы представления отчетности организатора игорного бизнеса, Правил осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 107. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2023 года № 32406
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 249 "Об утверждении формы представления отчетности организатора игорного бизнеса, Правил осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11948) следующие изменения:
приложение 1 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах осуществления сбора и анализа отчетности, предоставляемой организатором игорного бизнеса:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" и определяют порядок сбора и анализа отчетности, представляемой организаторами игорного бизнеса.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Отчетность содержит следующую информацию:
1) сведения о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов;
2) сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем;
3) сведения об установленном проценте выигрыша, технологически заложенном в игровой автомат;
4) сведения об изменении количества игровых столов, замены оборудования, указанного при получении лицензии;
5) сведения о списке касс и численности работников;
6) сведения о сумме уплаченной платы за пользование лицензией на занятие деятельностью в сфере игорного бизнеса;
7) сведения о сумме обеспечения на каждую лицензию в виде обязательных резервов, определяемых Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе";
8) сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса.".
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсыну.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Оралов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 107 бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 249 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.msm.gov.kz
Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілігін ұсыну нысаны
Есепті кезең ________20__жыл
Индексі: 1-(ОИБ)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, тоқсанына бір рет
Ойын жабдығының атауы және түрі
Ойын жабдығының саны
Сериялық нөмірі
Ел және өндіруші зауыт
Ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі
Жабдықты тестілеу күні
Бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер
Ойын автоматына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы (ойын автоматтары залы үшін)
Үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер
Бейне жазу жүйесінің атауы
Саны
Техникалық жай-күйі
Жабдықты тестілеу күні
Ауыстырылатын жабдықтың сериялық нөмірі
Лицензия алу кезінде көрсетілген ойын үстелдерінің саны
Ойын үстелдері санының ұлғайтылғаны және қысқартылғаны туралы ақпарат
дана
дана
%
дана
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Кассалар саны және қызметкерлер саны туралы мәліметтер
Лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлем сомасы
Міндетті резервтер сомасы
Ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер
Елді мекен (облыс, қала)
Кассаның орналасқан жері (мекен-жайы)
Қызметкерлер саны
адам
теңге
теңге
16
17
18
19
20
21
Ұйымның атауы: __________________________________________________________________
Қызмет түрі ______________________________________________________________________
Заңды мекен-жайы _______________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
Интернет-ресурс (болған жағдайда) _________________________________________________
Телефон: ________________________________________________________________________
Берілген лицензияның нөмірі мен күні
________________________________________________________________________________
Жауапты тұлға _________________________________ қолы _____________________ тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға ______________________________________________ қолы ____________________ тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілік нысаны
(Индекс: 1 - (ОИБ), кезеңділігі: тоқсан сайын)

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Оралов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 107
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 249
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет индустрии туризма Министерства культуры и спорта
Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.msm.gov.kz
Форма представления отчетности организатора игорного бизнеса
Отчетный период ________20__года
Индекс: 1-(ОИБ)
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию: организаторы игорного бизнеса
(юридические лица, осуществляющие организацию и проведение азартных игр и (или) пари)
Срок представления формы административных данных: один раз в квартал,
не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование и вид игорного оборудования
Количество игорного оборудования
Серийный номер
Страна и завод изготовитель
Техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов
Дата тестирования оборудования
Сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем
Установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов)
Сведения об изменении количества столов, замены оборудования
Наименование видеозаписывающей системы
Количество
Техническое состояние
Дата тестирования оборудования
Серийный номер заменившего оборудования
Количество игровых столов, указанных при получении лицензии
Информация об увеличении и сокращении количества игровых столов
штук
штук
%
штук
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Сведения о количестве касс и численности работников
Сумма уплаченной платы за пользование лицензией
Сумма обязательных резервов
Сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса
Населенный пункт (область, город)
Месторасположение кассы (адреc)
Численность работников
человек
тенге
тенге
16
17
18
19
20
21
Наименование организации: ________________________________________
Вид деятельности _________________________________________________
Юридический адрес _______________________________________________
Бизнес идентификационный номер __________________________________
Интернет-ресурс (при наличии) _____________________________________
Телефон: ________________________________________________________
Номер и дата выданной лицензии ___________________________________
Ответственное лицо _______________________________________ подпись
________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
________ подпись ____________________ фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Форма отчетности организатора игорного бизнеса
(Индекс: 1 - (ОИБ), периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар) толтырады және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне ұсынады.
3. Нысан ойын бизнесін ұйымдастырушы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның қолымен (міндеттерді жүктеу туралы бұйрықтың көшірмесін қоса бере отырып), сондай-ақ ұйымның мөрімен (болған жағдайда) расталады.
4. Нысан тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
5. 1-бағанда реттік нөмірі толтырылады;
6. 2-бағанда ойын жабдығының атауы және түрі көрсетіледі;
7. 3-бағанда ойын жабдығының саны көрсетіледі;
8. 4-бағанда ойын жабдығының сериялық нөмірі көрсетіледі;
9. 5-бағанда ойын жабдығын дайындаушы ел және өндіруші зауыт көрсетіледі;
10. 6-бағанда ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі көрсетіледі;
11. 7-бағанда ойын жабдығын тестілеу күні көрсетіледі;
12. 8, 9, 10, 11-бағандарда бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер, оның ішінде бейне жазу жүйесінің атауы, жабдықтың саны, техникалық жай-күйі, тестілеу күні көрсетіледі;
13. 12-бағанда ойын автоматтарына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы көрсетіледі (ойын автоматтары залдар үшін);
14. 13, 14, 15-бағандарда үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер, оның ішінде ауыстырылған жабдықтың сериялық нөмірі, лицензия алу кезінде көрсетілген ойын үстелдерінің саны, ойын үстелдер санының ұлғайтылғаны және қысқартылғаны туралы мәліметтер көрсетіледі;
15. 16, 17, 18-бағандарда кассалар және қызметкерлер саны, оның ішінде елді мекен (облыс, қала), кассаның орналасқан жері (мекенжайы), қызметкерлер саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
16. 19-бағанда ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысуға лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлем сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі;
17. 20-бағанда ойын бизнесін ұйымдастырушыда "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған міндетті резервтер түріндегі әрбір лицензияға қамтамасыз етудің болуы туралы мәліметтер көрсетіледі;
18. 21-бағанда ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы представления отчетности организатора игорного бизнеса.
2. Форма заполняется организаторами игорного бизнеса (юридическими лицами, осуществляющие организацию и проведение азартных игр и (или) пари) и представляется в Комитет индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Форма заверяется подписью руководителя организатора игорного бизнеса, либо лица его заменяющего (с приложением копии приказа о возложении обязанностей), а также печатью организации (при наличии).
4. Форма предоставляется ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 заполняется номер по порядку;
6. В графе 2 указывается наименование и вид игорного оборудования;
7. В графе 3 указывается количество игорного оборудования;
8. В графе 4 указывается серийный номер игорного оборудования;
9. В графе 5 указывается страна и завод изготовитель игорного оборудования;
10. В графе 6 указывается техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов;
11. В графе 7 указывается дата тестирования игорного оборудования;
12. В графах 8, 9, 10, 11 указываются сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем, в том числе наименование видеозаписывающей системы, количество, техническое состояние, дата тестирования оборудования;
13. В графе 12 указывается установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов);
14. В графах 13, 14, 15 указываются сведения об изменении количества столов, замены оборудования, в том числе серийный номер заменившего оборудования, количество игровых столов, указанных при получении лицензии, информация об увеличении и сокращении количества игровых столов;
15. В графах 16, 17, 18 указываются сведения о количестве касс и численности работников, в том числе населенный пункт (область, город), месторасположение кассы (адрес), численность работников;
16. В графе 19 указываются сведения о сумме уплаченной платы за пользование лицензией на занятие деятельностью в сфере игорного бизнеса;
17. В графе 20 указываются сведения о сумме обеспечения на каждую лицензию в виде обязательных резервов, определяемых Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе";
18. В графе 21 указываются сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса.