Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кепілдік міндеттемелері беріле отырып импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру қағидаларын және біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 293 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 3 мамырда № 32412 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.10.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кепілдік міндеттемелерін бере отырып импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 293 бұйрығымен
бекітілген
Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру қағидалары

Об утверждении Правил выдачи разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств и квалификационных требований
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 293. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2023 года № 32412.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.10.2023
В соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств и квалификационные требования.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 октября 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по финансовому мониторингу
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 293
Правила выдачи разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств и квалификационные требования

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ кепілдік міндеттемелерін бере отырып импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру Қағидалары және біліктілік талаптары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 3) тармақшасына (бұдан әрі-Заң) және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді, және импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кепілдік міндеттемелерін ұсына отырып импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру тәртібін және біліктілік талаптарын, сондай-ақ "Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуін айқындайды.
2. "Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
4. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен анықтамалар:
1) кепілдік міндеттеме-импортталатын тауарларды мәлімделген мақсаттарда пайдалану және оларды экспорттаушы елдің және (немесе) шығарылған елдің құзыретті органының рұқсатынсыз үшінші елдерге немесе үшінші тұлғаларға беруге жол бермеу туралы оның құзыретті органы берген алушы елдің ресми куәлігін қамтитын құжат;
2) Ерекше тауарлар-қосарлы және әскери мақсаттағы тауарлар, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін бақыланатын тауарлар;
3) уәкілетті орган – ерекше тауарларды бақылау саласында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде-салааралық үйлестіруді мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5. Рұқсат Қазақстан Республикасының Жеке және заңды тұлғаларына 1 (бір) жыл мерзімге беріледі.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі рұқсат беру үшін негіз болып табылатын құжаттардың қолданылу мерзімімен шектеледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств и квалификационные требования (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок выдачи разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств Республики Казахстан и квалификационные требования, а также оказания государственной услуги "Выдача разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров".
2. "Выдача разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
3. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты введения в действие изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
4. Основные термины и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) гарантийное обязательство – документ, содержащий официальное заверение страны-получателя, выданное ее компетентным органом, об использовании импортируемых товаров в заявленных целях и недопущении их передачи в третьи страны или третьим лицам без разрешения компетентного органа страны-экспортера и (или) страны-происхождения;
2) специфические товары – товары двойного и военного назначения, а также товары, контролируемые для обеспечения национальной безопасности;
3) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере контроля специфических товаров, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, – межотраслевую координацию;
5. Разрешение выдается сроком на 1 (один) год. В случае предоставления документов, являющихся основанием для выдачи разрешения, со сроком действия меньше 1 (одного) года, то срок действия разрешения будет ограничен сроком действия документа с наименьшим сроком действия.

6. Рұқсат келісімшартқа (шартқа) енгізілген тауарлардың санына қарамастан, он таңбалы кодты көрсете отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес кепілдік міндеттемелер беріле отырып, өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың немесе импортталған тауарлардың бір атауына ресімделеді
7. Берілген рұқсаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) осы Қағидаларға 1 – қосымшаға сәйкес "Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар (бұдан әрі-негізгі талаптардың тізбесі) жібереді.
9. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, Қазақстан Республикасының дара кәсіпкерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, көрсетілетін қызметті алушыда бар рұқсат беру құжаттары туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды олар келіп түскен күні қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
12. Жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды не оны алмастыратын адам көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.

6. Разрешение оформляется на одно наименование специфических товаров или товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза с указанием десятизначного кода, независимо от количества товаров, включенной в контракт (договор).
7. Внесение изменений и дополнений в выданные разрешения не допускается.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее - услугополучатель) направляют услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" (далее - портал) документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
9. При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя Республики Казахстан, о разрешительных документах имеющихся у услугополучателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
11. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет ответственному исполнителю.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
12. Ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации представленных услугополучателем документов проверяет их полноту и срок действия, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.

13. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы құжаттарды осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексереді және тиісті мемлекеттік органдарға келісуге сұрау салуды жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы жауап жібереді.
Мемлекеттік органдар белгіленген мерзімде жауап ұсынбаған жағдайда, рұқсат беру келісілген болып есептеледі.
Заңның 29 - бабы 1-тармағының негізінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласына қатысты қажетті құжаттарды және (немесе) ақпаратты сұратуға және алуға құқылы.
14. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер Негізгі талаптардың тізбесінде жазылған.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген және Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама оның тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен, телефонограммамен немесе жеделхатпен, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша немесе өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайы бойынша мәтіндік хабарламамен не хабарламаны немесе шақыруды тіркеуді қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдалана отырып, көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі Мемлекеттік қызмет көрсету. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты, қайта ресімделген рұқсатты не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды береді.
15. Ұсынылған құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру нәтижелері және тиісті мемлекеттік органдардың жауаптары негізінде жауапты орындаушы құжаттарды қарағаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4 – қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат-мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін не дәлелді бас тартуды ресімдейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі "E-license" ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.

13. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель проверяет документы на соответствие квалификационным требованиям, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам и направляет запрос на согласование в соответствующие государственные органы.
Государственные органы на основании запроса услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней направляют услугодателю ответ о результатах рассмотрения.
В случае непредставления государственными органами ответа в течение указанного срока выдача разрешения считается согласованной.
На основании пункта 1 статьи 29 Закона, услугодатель вправе запрашивать и получать от услугополучателя необходимые документы и (или) информацию относящиеся к сфере контроля специфических товаров.
14. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в Перечне основных требований.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги установленные законодательством Республики Казахстан, и изложенных в Перечне основных требований государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу услугополучателя, указанный в заявлении, либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова, не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение, переоформленное разрешение, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
15. На основании результатов проверки представленных документов на соответствие квалификационным требованиям и ответов соответствующих государственных органов, ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет результат оказания государственной услуги – разрешение по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо Мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги посредством информационной системы "E-license" направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушіге, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
17. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға тиіс:
1) көрсетілетін қызметті беруші-тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
18. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға шағымды қарау мерзімі ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) хабарлайды ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Импортталған өзіндік ерекшелігі
бар тауарларды, сондай-ақ
кепілдік міндеттемелер беріле
отырып импортталған
тауарларды
Қазақстан Республикасының
аумағында үшінші тұлғаларға
беруге рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
"Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызметтің атауы "Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
"электрондық үкімет" веб-порталы арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
рұқсат беру кезінде - 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
16. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана услугодателю, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Услугодатель, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют жалобу и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
17. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
1) услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
2) уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
18. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
19. В случаях несогласия с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам выдачи
разрешения на передачу
третьим лицам на территории
Республики Казахстан
импортированных специфических
товаров, а также товаров,
импортированных с предоставлением
гарантийных обязательств
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача разрешения на передачу третьим лицам на территории
Республики Казахстан импортированных специфических товаров"
Наименование государственной услуги "Выдача разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші - 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал-техникалық жұмыстарды жүргізумен байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Келіп түскен өтініштерді тіркеу жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады, сағат 17.00-ден кейін келіп түскен өтініштерді тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған өтініш;
2) тауар импортталған импорттаушының кепілдік міндеттемесі (болған жағдайда);
3) мәмілеге қатысушылар арасындағы сатып алу-сату (беру) шартының (келісімшартының) немесе өзге де иеліктен шығару құжатының электрондық көшірмесі;
4) Негізгі талаптар тізбесіне 4-қосымшаға сәйкес жаңа түпкілікті пайдаланушының кепілдік міндеттемесінің электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) көрсетілетін қызметті беруші тиісті келісуші мемлекеттік органнан көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алса;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;

1) услугодатель - с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал - круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем). Регистрация поступающих заявлений осуществляется с понедельника по пятницу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, регистрация заявлений, поступивших после 17.00 часов, осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление, удостоверенное электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований;
2) электронная копия гарантийного обязательства импортера, на основании которого товар был импортирован (в случае наличия);
1) 3) электронная копия договора (контракта) купли-продажи (передачи) или иной документ отчуждения между участниками сделки;
2) 4) электронная копия гарантийного обязательства нового конечного пользователя согласно приложению 2 к Перечню основных требований.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) его представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің - www.gov.kz көрсетілетін қызметті алушының "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының анықтама қызметінен алуға мүмкіндігі бар: 1414, 8-800-080-7777.
"Импортталған өзіндік ерекшелігі
бар тауарларды, сондай-ақ
Қазақстан Республикасының
кепілдік міндеттемелері беріле
отырып импортталған тауарларды
Қазақстан Республикасының
аумағында үшінші тұлғаларға
беруге рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
1-қосымша
Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат алу үшін өтініш
1. № өтініш
2. Өтініш беруші (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, Қазақстан Республикасы заңды немесе жеке тұлғасының БСН/ЖСН)
3. Алдыңғы түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, Қазақстан Республикасы заңды немесе жеке тұлғасының БСН/ЖСН)
4. Жаңа түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, Қазақстан Республикасы заңды немесе жеке тұлғасының БСН/ЖСН)
5. Тауар импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың импортына лицензия (нөмірі және күні):
6. Тауар импортталған импорттаушының кепілдік міндеттемесі, болған жағдайда (нөмірі және күні):
7. Беру себебі:
8. Жаңа түпкілікті пайдаланушының өнімін пайдалану мақсаты:
9. Рұқсатқа сұрау салу үшін негіз (шарт, келісімшарт, келісім немесе мәмілеге қатысушылар арасындағы өзге де иеліктен айыру құжаты)
10. Тауардың атауы:
11. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды

7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
8) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) услугодатель –в разделе "Государственные услуги";
2) портал
Приложение 1 к Перечню
основных требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения
на передачу третьим лицам
на территории
Республики Казахстан
импортированных специфических
товаров, а также товаров,
импортированных с предоставлением
гарантийных обязательств
Республики Казахстан"
Заявление для получения разрешения на передачу третьим лицам на территории
Республики Казахстан импортированных специфических товаров
1. Заявление №
2. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН юридического или физического лица Республики Казахстан)
3. Предыдущий конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН юридического или физического лица Республики Казахстан)
4. Новый конечный пользователь (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН юридического или физического лица Республики Казахстан)
5. Лицензия на импорт на основании которого был импортирован товар (номер и дата):
6. Гарантийное обязательство импортера на основании которого был импортирован товар (номер и дата), при наличии:
7. Причина передачи:
8. Цель использования товара нового конечного пользователя:
9. Основание для запроса разрешении (договор, контракт, соглашение или иной документ отчуждения между участниками сделки)
10. Наименование товара:
11. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС

12. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
13. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша өлшем бірлігі (негізгі немесе қосымша)
14. Жиынтық саны
15. Келісімшарт валютасы
16. Келісім-шарт валютасындағы жалпы құны
17. Осымен: өтініш беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беретіндігі; өтініш берушіге қатысты қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болмауы; қоса берілген құжаттардың барлығы дұрыс және жарамды болып табылатындығы расталады. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
18. Өтініш берушіден: Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) _______________
Лауазымы: _______________ Күні _______________
"Импортталған өзіндік ерекшелігі
бар тауарларды, сондай-ақ
Қазақстан Республикасының
кепілдік міндеттемелері беріле
отырып импортталған тауарларды
Қазақстан Республикасының
аумағында үшінші тұлғаларға
беруге рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
2-қосымша
Жаңа түпкілікті пайдаланушының кепілдік міндеттемесі
1. Жаңа түпкілікті пайдаланушы (Қазақстан Республикасы заңды немесе жеке тұлғасының толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН/ЖСН):
2. Тауарды орнату және (немесе) пайдалану орны:
3. Тауарды түпкілікті пайдаланудың мақсаты:
4. Тауардың атауы және сипаттамасы:
5. Еуразиялық экономикалық одақ қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының он таңбалы коды
6. Код бақылау тізімдері бойынша
7. Шарттың (келісімшарттың) немесе өзге де иеліктен шығару құжатының нөмірі, күні
8. Өлшем бірлігі:
9. Саны:
10. Сатып алушы (жаңа түпкіліктіпайдаланушы) 4-тармақта көрсетілген тауарды 3-тармақта көрсетілген мақсаттарда пайдалануға, оны Қазақстан Республикасының аумағындағы басқа заңды немесе жеке тұлғаға бермеуге және Қазақстан Республикасының ерекше тауарларды бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының рұқсатынсыз және экспорттаушы елдің ерекше тауарларын бақылау жөніндегі уәкілетті органының келісімінсіз кері экспорттамауға міндеттенеді.
11. Сатып алушы (Жаңа түпкілікті пайдаланушы)
Т. А. Ә (бар болса)
Лауазымы
Күні
Қолы
М. О. (бар болса)
Импортталған өзіндік ерекшелігі
бар тауарларды, сондай-ақ
кепілдік міндеттемелер беріле
отырып импортталған тауарларды
Қазақстан Республикасының
аумағында үшінші тұлғаларға
беруге рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму комитеті
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Комитет индустриального развития
Астана қ.
г. Астана
Нөмірі:[ құжат нөмірі]
Берілген күні: [берілген күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды
мекенжайы, БСН / ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
"Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі сіздің [күні] жылғы № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды.
[Бас тарту негіздемесі]:
[Қол қоюшының лауазымы]       [Қол қоюшының аты-жөні]
Импортталған өзіндік ерекшелігі
бар тауарларды, сондай-ақ
кепілдік міндеттемелер беріле
отырып импортталған тауарларды
Қазақстан Республикасының
аумағында үшінші тұлғаларға
беруге рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру кезінде қойылатын біліктілік талаптары
№ п/п
Біліктілік талаптары
Оларға сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескерту
1
2
3
4
1
Өтініш берушінің рұқсат алу туралы ниетін растаудың болуы
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш
2
Тараптардың өзіндік ерекшелігі бар тауарларды беру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға ниетін растаудың болуы
Сатып алу-сату (беру) шартының (келісімшартының) көшірмесі немесе мәмілеге қатысушылар арасында тараптардың ниетін растайтын, оның негізінде өзіндік ерекшелігі бар тауарларды беру жүзеге асырылатын өзге де иеліктен шығару құжаты.
Шарттың (келісімшарттың) қолданылу мерзімінің күні болмаған жағдайда, оған барлық қосымшалармен және (немесе) толықтырулармен, ал шарт (келісімшарт) болмаған жағдайда – Тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжатпен келісімшарттың (шарттың) немесе тараптардың ниеттерін растайтын, жазбаша нысанда көрсетілген, куәландырылған өзге де құжаттың жарамдылығын растауды ұсыну қажет мәмілеге қатысушылардың мөрімен және қолымен (келісімшарттың (шарттың) нөмірі мен күнін немесе тараптардың ниетін растайтын өзге де құжатты көрсете отырып);
3
Ерекше тауарлардың айналысына (пайдаланылуына) байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензияның болуы
Жаңа түпкілікті пайдаланушының қызмет түріне лицензия
Егер қызметтің осы түріне лицензия алу талап етілсе
4
Тауар импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың импортына лицензияның болуы
Тауар импортталған нақты тауарлардың импортына лицензиясы
Осы құжат болған жағдайда ұсыну қажет
5
Импорттаушының кепілдік міндеттемесінің болуы
Импорттаушының кепілдік міндеттемесі, оның негізінде тауар импортталды
Импорттаушының кепілдік міндеттемесі болған жағдайда ұсыну қажет
Импортталған өзіндік ерекшелігі
бар тауарларды, сондай-ақ
кепілдік міндеттемелер беріле
отырып импортталған тауарларды
Қазақстан Республикасының
аумағында үшінші тұлғаларға
беруге рұқсат беру
қағидаларына
4-қосымша
Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат

12. Код товара по контрольным спискам
13. Единица измерения по ТН ВЭД ЕАЭС (основная или дополнительная)
14. Суммарное количество
15. Валюта контракта
16. Общая стоимость в валюте контракта
17. Настоящим подтверждается, что: заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах; в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности; все прилагаемые документы являются достоверными и действительными. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. От заявителя: фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________
Должность: _______________ дата _______________
Приложение 2 к Перечню
основных требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения
на передачу третьим лицам
на территории
Республики Казахстан
импортированных специфических
товаров, а также товаров,
импортированных с предоставлением
гарантийных обязательств
Республики Казахстан"
Гарантийное обязательство нового конечного пользователя
1. Новый конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН юридического или физического лица Республики Казахстан):
2. Место установки и (или) использования товара:
3. Цель конечного использования товара:
4. Наименование и описание товара:
5. Десятизначный код единой Товарной номенклатуры деятельности Евразийского экономического союза
6. Код по контрольным спискам
7. Номер, дата договора (контракта) или иного документа отчуждения
8. Единица измерения:
9. Количество:
10. Покупатель (новый конечный пользователь) обязуется использовать товар, указанный в пункте 4, в целях, указанных в пункте 3, не передавать ее другому юридическому или физическому лицу на территории Республику Казахстан и не реэкспортировать без разрешения уполномоченного государственного органа Республики Казахстан по контролю специфических товаров и согласия уполномоченного органа по контролю специфических товаров страны экспортера.
11. Покупатель (новый конечный пользователь)
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Дата
Подпись
М.П. (при наличии)
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешения на передачу
третьим лицам на территории
Республики Казахстан
импортированных специфических
товаров, а также товаров,
импортированных с предоставлением
гарантийных обязательств
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму комитеті
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Комитет индустриального развития
Астана қ.
г. Астана
Номер:[Номер документа]
Дата выдачи: [Дата выдачи] год
[Наименование организации,
юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития", рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее.
[Обоснование отказа]:
[Должность подписывающего] [ФИО подписывающего]
Приложение 3 к Правилам
выдачи разрешения на передачу
третьим лицам на территории
Республики Казахстан
импортированных специфических
товаров, а также товаров,
импортированных с предоставлением
гарантийных обязательств
Квалификационные требования, предъявляемые при выдаче разрешений
на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствии им
Примечание
1
2
3
4
1
Наличие подтверждения намерения заявителя о получении разрешения
Заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя
2
Наличие подтверждения намерения сторон на осуществление деятельности по передаче специфических товаров
Договор (контракт) купли-продажи (передачи) или иной документ отчуждения между участниками сделки, подтверждающий намерения сторон на основании которого осуществляется оказание передача специфических товаров.
В случае отсутствия даты срока действия договора (контракт), со всеми приложениями и (или) дополнениями к нему, а в случае отсутствия договора (контракта) – иного документа, подтверждающий намерения сторон, необходимо предоставить подтверждение действительности контракта (договора) или иного документа, подтверждающего намерения сторон, выраженное в письменной форме, заверенное печатью и подписью участников сделки (с указанием номера и даты контракта (договора) или иного документа, подтверждающего намерения сторон);
3
Наличие лицензии на осуществление деятельности, связанной с обращением (использованием) специфических товаров
Лицензия на вид деятельности нового конечного пользователя
В случае, если на данный вид деятельности требуется получение лицензии
4
Наличие лицензии на импорт специфических товаров, на основании которого товар был импортирован
Лицензия на импорт специфических товаров, на основании которого товар был импортирован
В случае осуществления импорта заявленного товара, необходимо представить лицензию на импорт специфических товаров, на основании которого товар был импортирован.
5
Наличие гарантийного обязательства импортера
Гарантийное обязательство импортера, на основании которого товар был импортирован
Необходимо предоставить, в случае наличия гарантийного обязательства импортера
6
Наличие гарантийного обязательства нового конечного пользователя
Гарантийное обязательство нового конечного пользователя согласно приложению 2 к Перечню основных требований.
Приложение 4 к Правилам
выдачи разрешения на передачу
третьим лицам на территории
Республики Казахстан
импортированных специфических
товаров, а также товаров,
импортированных с предоставлением
гарантийных обязательств
Разрешение на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров

1. № рұқсат
2. Өтініш беруші (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН / ЖСН)
3. Алдыңғы түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН / ЖСН)
4. Жаңа түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН / ЖСН)
5. Импортталғанның негізінде импортқа арналған лицензия (нөмірі және күні):
6. Импортталғанның негізінде импорттаушының кепілдік міндеттемесі, болған жағдайда (нөмірі және күні):
7. Беру себебі:
8. Жаңа түпкілікті пайдаланушыны пайдалану мақсаты:
9. Рұқсаттың қолданылу мерзімі
10. Рұқсатқа сұрау салу үшін негіз (шарт, келісімшарт, келісім немесе мәмілеге қатысушылар арасындағы өзге де иеліктен айыру құжаты)
11. Тауардың атауы:
12. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
13. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
14. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша өлшем бірлігі (негізгі немесе қосымша)
15. Жиынтық саны
16. Келісімшарт валютасы
17. Жалпы құны келісім-шарт валютасында
18. Осымен: өтініш беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беретіндігі; өтініш берушіге қатысты қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болмауы; қоса берілген құжаттардың барлығы дұрыс және жарамды болып табылатындығы расталады.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
19. Өтініш берушіден:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _______________
лауазымы _______________
күні _______________

1. Разрешение №
2. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН)
3. Предыдущий конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН юридического или физического лица Республики Казахстан)
4. Новый конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН юридического или физического лица Республики Казахстан)
5. Лицензия на импорт на основании которого был импортирован товар (номер и дата):
6. Гарантийное обязательство импортера на оснований которого был импортирован товар (номер и дата), при наличии:
7. Причина передачи:
8. Цель использования товара новым конечным пользователем:
9. Срок действия разрешении
10. Основание для запроса разрешении (договор, контракт, соглашение или иной документ отчуждения между участниками сделки)
11. Наименование товара:
12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
13. Код товара по контрольным спискам
14. Единица измерения по ТН ВЭД ЕАЭС (основная или дополнительная)
15. Суммарное количество
16. Валюта контракта
17. Общая стоимость в валюте контракта
18. Настоящим подтверждается, что: заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах; в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности; все прилагаемые документы являются достоверными и действительными.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. От заявителя:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________
должность __________________________
дата _______________