"Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 32 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 12 мамырдағы № 390 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 15 мамырдағы № 65 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 16 мамырда № 32494 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 32 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17655 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 10), 11) және 12) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) балл – тәуекелді есептеудің сандық өлшемі;
11) деректерді қалыпқа келтіру – әртүрлі шкаладерде өлшенген мәндерді шартты түрде жалпы шкалаге келтіруді көздейтін статистикалық рәсім;
12) іріктеме жиынтық (іріктеме) – Кәсіпкерлік кодекстің 143-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік бақылау мен қадағалаудың нақты саласында бақылау және қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобына жатқызылатын бағаланатын субъектілердің (объектілердің) тізбесі.";

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 32 "Об утверждении критериев оценки степени риска, проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации"
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 мая 2023 года № 390 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 мая 2023 года № 65. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2023 года № 32494
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 32 "Об утверждении критериев оценки степени риска, проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17655) следующие изменения и дополнения:
в Критериях оценки степени риска по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, утвержденных указанным совместным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктами 10), 11) и 12) следующего содержания:
"10) балл – количественная мера исчисления риска;
11) нормализация данных – статистическая процедура, предусматривающая приведение значений, измеренных в различных шкалах, к условно общей шкале;
12) выборочная совокупность (выборка) – перечень оцениваемых субъектов, относимых к однородной группе субъектов контроля в конкретной сфере государственного контроля, в соответствии с пунктом 2 статьи 143 Предпринимательского кодекса.";

6-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) қызметтік қаруды пайдалана отырып күзет қызметін жүзеге асыратын және бірмезгілде күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметпен айналысатын заңды тұлғалар.";
7-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) қызметтік қаруды пайдаланбай күзет қызметін жүзеге асыратын және бірмезгілде күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметпен күзет қызметімен айналысатын заңды тұлғалар.";
11 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Бақылау субъектілерін анықтау үшін деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау қажет.
Ақпаратты жинау және өңдеу процестері толық көлемде автоматтандырылады және алынған деректердің дұрыстығын тексеруге мүмкіндік береді.";
15 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қолдағы бар ақпарат көздер негізінде субъективтік өлшемшарттар бұзушылықтың үш дәрежесіне бөлінеді: өрескел, елеулі, болмашы.
Бұзушылық дәрежесі субъективтік өлшемшарттарға ықтимал тәуекелге және проблеманың маңыздылығына, бұзушылықтың жекешелігіне немесе жүйелігіне, бұрын қабылданған шешімдерді талдауға байланысты беріледі.
Бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды жүзеге асыру үшін тәуекел дәрежесін бағалау кезінде күзет қызметінің тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективтік өлшемшарттары осы Өлшемшарттарға 1-қосымшаға сәйкес қолданылады.
Талаптарға сәйкестігіне тексеруді жүргізу үшін тәуекел дәрежесін бағалау кезінде күзет қызметінің, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтары қызметінің және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметтің тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективтік өлшемшарттары осы Өлшемшарттарға 2, 3, және 4-қосымшаларға сәйкес қолданылады.
Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткішін (R) есептеу алдыңғы тексерулер мен бақылау және қадағалау (SP) субъектілеріне (объектілеріне) бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша осы Қағидалардың (SC) 15-тармағына сәйкес айқындалған субъективті өлшемшарттарға сәйкес бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткішін қорытындылау жолымен, деректер мәндерін 0-ден 100 баллға дейінгі диапозонға қалыпқа келтіре отырып, автоматтандырылған режимде жүзеге асырылады.
Rпром = SP + SC, мұнда
Rпром – субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің аралық көрсеткіші;
SР – бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші;
SC – субъективті өлшемшарттарбойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші.
Есеп мемлекеттік бақылаудың әрбір саласының бақылау субъектілерінің біртекті тобының әрбір бақылау субъектісі бойынша жүргізіледі. Бұл ретте мемлекеттік бақылаудың бір саласының бақылау субъектілерінің біртекті тобына жатқызылатын, бағаланатын бақылау субъектілерінің тізбесі деректерді кейіннен қалыпқа келтіру үшін іріктеу жиынтығын (іріктемені) құрайды.";

пункт 6 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) юридические лица, осуществляющие охранную деятельность с использованием служебного оружия и одновременно занимающиеся деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации.";
пункт 7 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) юридические лица, осуществляющие охранную деятельность без использования служебного оружия и одновременно занимающиеся деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации охранной деятельностью.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Формирование базы данных и сбор информации необходимы для выявления субъектов контроля.
Процессы сбора и обработки информации в полной мере автоматизируются и допускают возможность проверки корректности полученных данных.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. На основании имеющихся источников субъективные критерии подразделяются на три степени нарушения: грубые, значительные, незначительные.
Степень нарушений присваивается субъективным критериям в зависимости от возможного риска и значимости проблемы, единичности или системности нарушения, анализа принятых ранее решений.
При оценке степени риска для осуществления профилактического контроля с посещением субъекта контроля применяются субъективные критерии оценки степени риска охранной деятельности согласно приложению 1 к настоящим Критериям.
При оценке степени риска для проведения проверки на соответствие требованиям применяются субъективные критерии оценки степени риска охранной деятельности, деятельности специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящим Критериям.
Расчет показателя степени риска по субъективным критериям (R) осуществляется в автоматизированном режиме путем суммирования показателя степени риска по нарушениям по результатам предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов контроля (SP) и показателя степени риска по субъективным критериям (SC), с последующей нормализацией значений данных в диапазон от 0 до 100 баллов.
Rпром = SP + SC, где
Rпром – промежуточный показатель степени риска по субъективным критериям;
SР – показатель степени риска по нарушениям;
SC – показатель степени риска по субъективным критериям.
Расчет производится по каждому субъекту контроля однородной группы субъектов контроля каждой сферы государственного контроля. При этом перечень оцениваемых субъектов контроля, относимых к однородной группе субъектов контроля одной сферы государственного контроля, образует выборочную совокупность (выборку) для последующей нормализации данных.";

мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Алдыңғы тексерулер мен бақылау субъектілеріне бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша алынған деректер бойынша 0-ден 100-ге дейінгі баллмен бағаланатын бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші қалыптастырылады.
Ақпарат көздерінің кез келгені бойынша бір өрескел бұзушылық анықталған кезде бақылау субъектісіне 100 балл тәуекел дәрежесінің көрсеткіші теңестіріледі және оған қатысты талаптарға сәйкестігіне тексеру немесе бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізіледі.
Өрескел бұзушылықтар анықталмаған кезде бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші елеулі және болмашы дәрежедегі бұзушылықтар бойынша жиынтық көрсеткішпен есептеледі.
Елеулі бұзушылықтар көрсеткішін айқындау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады.
Бұл көрсеткіш мына формула бойынша есептеледі:
SPз = (SP2 x 100/SP1) x 0,7
мұнда:
SРз – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЅР1 – елеулі бұзушылықтардың талап етілетін саны;
ЅР2 – анықталған елеулі бұзушылықтардың саны;
Болмашы бұзушылықтардың көрсеткішін айқындау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады.
Бұл көрсеткіш мына формула бойынша есептеледі:
SРн = (SР2 х 100/SР1) х 0,3
мұнда:
ЅРн – болмашы бұзушылықтардың көрсеткіші;
ЅР1 – болмашы бұзушылықтардың талап етілетін саны;
ЅР2 – анықталған болмашы бұзушылықтардың саны;
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіші (SР) 0-ден 100-ге дейінгі шкала бойынша есептеледі және мына формула бойынша елеулі және болмашы бұзушылықтардың көрсеткіштерін қосу арқылы айқындалады:
SР = SРз + SРн,
мұнда:
SР – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
SРз – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
SРн – болмашы бұзушылықтардың көрсеткіші.
Бұзушылықтар бойынша тәуекел дәрежесі көрсеткішінің алынған мәні субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесі көрсеткішінің есебіне енгізіледі.";
мынадай мазмұндағы 15-2-тармақпен толықтырылсын:
"15-2. Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткішін есептеу 0-ден 100 балға дейінгі шкала бойынша жүргізіледі және мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
xi – субъективті өлшемшарт көрсеткіші;
wi – субъективті өлшем көрсеткішінің үлес салмағы xi;
n – көрсеткіштер саны.
Субъективті өлшемшарттарбойынша тәуекел дәрежесі көрсеткішінің алынған мәні субъективті өлшемшарттарбойынша тәуекел дәрежесі көрсеткішінің есебіне енгізіледі.";
мынадай мазмұндағы 15-3-тармақпен толықтырылсын:
"15-3. R көрсеткіші бойынша субъектілер бойынша есептелген мәндер 0-ден 100 балға дейінгі диапазонға қалыпқа келтіріледі. Деректерді қалыпқа келтіру әрбір іріктемелі жиынтық (іріктеме) бойынша мынадай формула әдісін пайдалана отырып жүзеге асырылады:
R– жеке бақылау субъектісінің субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші (қорытынды);
Rmax– бір іріктемелі жиынтыққа (іріктемеге) кіретін субъектілер бойынша субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің шкаласы бойынша мүмкін болатын ең жоғарғы ықтимал мән (шкаланың жоғарғы шекарасы);
Rmin– бір іріктемелі жиынтыққа (іріктемеге) кіретін субъектілер бойынша субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің шкаласы бойынша мүмкін болатын ең төменгі ықтимал мән (шкаланың төменгі шекарасы)
Rпром– субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің аралық көрсеткіші.";
16 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. По данным, полученным по результатам предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов контроля, формируется показатель степени риска по нарушениям, оцениваемый в баллах от 0 до 100.
При выявлении одного грубого нарушения по любому из источников информации, субъекту контроля приравнивается показатель степени риска 100 баллов и в отношении него проводится проверка на соответствие требованиям или профилактический контроль с посещением субъекта контроля.
При не выявлении грубых нарушений показатель степени риска по нарушениям рассчитывается суммарным показателем по нарушениям значительной и незначительной степени.
При определении показателя значительных нарушений применяется коэффициент 0,7.
Данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SPз = (SP2 x 100/SP1) x 0,7
где:
SPз – показатель значительных нарушений;
SP1 – требуемое количество значительных нарушений;
SP2– количество выявленных значительных нарушений;
При определении показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3.
Данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SPн = (SР2 х 100/SР1) х 0,3
где:
SРн – показатель незначительных нарушений;
SР1 – требуемое количество незначительных нарушений;
SР2 – количество выявленных незначительных нарушений;
Показатель степени риска (SР) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей значительных и незначительных нарушений по следующей формуле:
SР = SРз+SРн
где:
SР – общий показатель степени риска;
SРз – показатель значительных нарушений;
SРн – показатель незначительных нарушений.
Полученное значение показателя степени риска по нарушениям включается в расчет показателя степени риска по субъективным критериям.";
дополнить пунктом 15-2 следующего содержания:
"15-2. Расчет показателя степени риска по субъективным критериям, производится по шкале от 0 до 100 баллов и осуществляется по следующей формуле:
xi – показатель субъективного критерия;
wi – удельный вес показателя субъективного критерия xi;
n – количество показателей.
Полученное значение показателя степени риска по субъективным критериям, включается в расчет показателя степени риска по субъективным критериям.";
дополнить пунктом 15-3 следующего содержания:
"15-3. Рассчитанные по субъектам значения по показателю R нормализуются в диапазон от 0 до 100 баллов. Нормализация данных осуществляется по каждой выборочной совокупности (выборке) с использованием следующей формулы:
R – показатель степени риска (итоговый) по субъективным критериям отдельного субъекта контроля;
Rmax – максимально возможное значение по шкале степени риска по субъективным критериям по субъектам, входящим в одну выборочную совокупность (выборку) (верхняя граница шкалы);
Rmin – минимально возможное значение по шкале степени риска по субъективным критериям по субъектам, входящим в одну выборочную совокупность (выборку) (нижняя граница шкалы);
Rпром– промежуточный показатель степени риска по субъективным критериям.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша бақылау субъектісі мыналарға:
1) тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 71-ден 100-ді қоса алғанға дейін болған кезде – тәуекелдің жоғары дәрежесіне;
2) тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 31-ден 70-ті қоса алғанға дейін болған кезде – тәуекелдің орташа дәрежесіне;
3) тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 0-ден 30-ты қоса алғанға дейін болған кезде – тәуекелдің төмен дәрежесіне жатқызылады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Адал бақылау субъектілерін көтермелеу және бұзушыларға бақылау шоғырландыру қағидатын іске асыру мақсатында бақылау субъектілері реттеуші мемлекеттік органның тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарымен айқындалатын кезеңге бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) талаптарға сәйкестігін тексеру жүргізуден босатылады.";
күзет қызметін мемлекеттік бақылау, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын қызметкерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметі және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына 1-қосымшада:
10, 11, 30 және 31-тармақтар алып тасталсын;
күзет қызметін мемлекеттік бақылау, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын қызметкерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметі және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызмет бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына 2-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 28-1 және 28-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
28-1
Жеке күзет ұйымы күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмыстарды қоспағанда, өзге кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырады.
Өрескел
28-2
Жеке күзет ұйымы күзет қызметін жарғысыз және күзет қызметін жүзеге асыруына арналған лицензиясыз жүзеге асырады.
Өрескел
";
мынадай мазмұндағы 51-1 және 51-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
51-1
Жеке күзет ұйымы күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмыстарды қоспағанда, өзге кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырады.
Өрескел
51-2
Жеке күзет ұйымы күзет қызметін жарғысыз және күзет қызметін жүзеге асыруына арналған лицензиясыз жүзеге асырады.
Өрескел
";
осы бірлескен бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1-1, 1-2 және 1-3-қосымшалармен толықтырылсын;
Көрсетілген бірлескен бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген күзет қызметін мемлекеттік бақылау жөніндегі тексеру парағы осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 5-қосымшамен бекітілген күзет қызметін мемлекеттік бақылау жөніндегі тексеру парағында:

"16. По показателям степени риска по субъективным критериям субъект контроля относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 71 до 100 включительно;
2) к средней степени риска – при показателе степени риска от 31 до 70 включительно;
3) к низкой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 30 включительно.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. В целях реализации принципа поощрения добросовестных субъектов контроля и концентрации контроля на нарушителях субъекты контроля освобождаются от проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля и (или) проверки на соответствие требованиям на период, определяемый критериями оценки степени риска регулирующего государственного органа.";
в Приложении 1 к Критериям оценки степени риска по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации:
пункты 10, 11, 30 и 31 исключить;
в Приложении 2 к Критериям оценки степени риска по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации:
дополнить пунктами 28-1 и 28-2 следующего содержания:
"
28-1
Частная охранная организация осуществляет иную предпринимательскую деятельность, за исключением работ по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
Грубое
28-2
Частная охранная организация осуществляет охранную деятельность без устава и лицензии на осуществление охранной деятельности
Грубое
";
дополнить пунктами 51-1 и 51-2 следующего содержания:
"
51-1
Частная охранная организация осуществляет иную предпринимательскую деятельность, за исключением работ по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
Грубое
51-2
Частная охранная организация осуществляет охранную деятельность без устава и лицензии на осуществление охранной деятельности
Грубое
";
дополнить приложениями 1-1, 1- 2 и 1-3 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему совместному приказу;
Проверочный лист по государственному контролю за охранной деятельностью, утвержденный приложением 2 к указанному совместному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу;
в Проверочном листе по государственному контролю за охранной деятельностью, утвержденным приложением 5 указанным совместным приказом:

9, 10-тармақтар алып тасталсын;
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Күзет қызметін бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына 1-қосымшасының 1-8, 10, 12-15, 17-21, 43-49-тармақтарын, 2-қосымшасының 1-29, 60-тармақтарын, 3-қосымшасының 1-13, 25-тармақтарын, 4-қосымшасының 2-17, 36-тармақтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
М. Ахметжанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
2023 жылғы 15 мамырдағы
№ 65 мен
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2023 жылғы 12 мамырдағы
№ 390 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 757 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 32 бірлескен бұйрығына

пункты 9, 10 исключить.
2. Департаменту по контролю за охранной деятельностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пунктов 1-8, 10, 12-15, 17-21, 43-49 приложения 1, пунктов 1-29, 60 приложения 2, пунктов 1-13, 25 приложения 3, пунктов 2-17, 36 приложения 4 к Критериям оценки степени риска по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации совместного приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2025 года.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ А. Куантыров
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________ М. Ахметжанов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 мая 2023 года № 65
и Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 мая 2023 года № 390

1-1-қосымша
Күзет қызметі саласындағы субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесін айқындауға арналған субъективті өлшемшарттартізбесі Күзет қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар
р/с
Субъективті өлшемшарттар көрсеткіші
Субъективті өлшемшарт көрсеткіші бойынша ақпарат көзі
Маңыздылығы бойынша үлес салмағы, балл (барлығы 100 баллға дейін болуы тиіс), wi
Шарттар/мәндер, xi
1-шарт/мәні
шарт n.../мағынасы
1
2
3
4
5
Бару арқылы профилактикалық бақылау үшін
1-бөлім. Күзет қызметін жүзеге асыратын барлық субъектілер үшін
1
Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары және азаматтары бір мезгілде күзет қызметімен айналысатын бірнеше ұйымның құрылтайшылары, қатысушылары және (немесе) меншік иелері болып табылады.
Бақылау субъектісі ұсынатын есептерге, мәліметтерге жүргізілген мониторинг, мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын талдау және мәліметтер, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралар нәтижелері
25
1 факт
100%
2
Жеке күзет ұйымы күзеттен басқа өзге қызметті жүзеге асыратын ұйымның еншілес кәсіпорны болып табылады.
Бақылау субъектісі ұсынатын есептерге, мәліметтерге жүргізілген мониторинг, мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын талдау және мәліметтер, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралар нәтижелері
25
1 факт
100%
3
Жеке күзет ұйымдарының құрылтайшылары (қатысушылары) қоғамдық бірлестіктер болып табылады.
Бақылау субъектісі ұсынатын есептерге, мәліметтерге жүргізілген мониторинг, мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын талдау және мәліметтер, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралар нәтижелері
25
1 факт
100%
2-бөлім. Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным):
4
Бақылау субъектісінің ұсынымды орындамауы.
Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным)
25
1 факт
100%
Талаптарға сәйкестігін тексеру үшін
1-бөлім. Күзет қызметін жүзеге асыратын барлық субъектілер үшін
1
Жеке күзет ұйымы күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмыстарды қоспағанда, өзге кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырады.
Бақылау субъектісі ұсынатын есептерге, мәліметтерге жүргізілген мониторинг, мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын талдау және мәліметтер, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралар нәтижелері
30
1 факт
100%
2
Жеке күзет ұйымы күзет қызметін жарғысыз және күзет қызметін жүзеге асыруына арналған лицензиясыз жүзеге асырады.
Бақылау субъектісі ұсынатын есептерге, мәліметтерге жүргізілген мониторинг, мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын талдау және мәліметтер, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралар нәтижелері
30
1 факт
100%

Приложение 1-1
к совместному приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 октября 2018 года № 757
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 октября 2018 года № 32
Перечень субъективных критериев для определения степени риска по субъективным критериям в сфере охранной деятельности
Юридические лица, осуществляющие охранную деятельность
п/п
Показатель субъективного критерия
Источник информации по показателю субъективного критерия
Удельный вес по значимости, балл (в сумме не должен превышать 100 баллов),wi
Условия/значения, xi
условие 1/значение
условие n.../значение
1
2
3
4
5
Для профилактического контроля с посещением
Раздел 1. Для всех субъектов, осуществляющих охранную деятельность
1
Юридические лица и граждане Республики Казахстан являются одновременно учредителями, участниками и (или) собственниками более чем одной организации, занимающейся охранной деятельностью.
Результаты мониторинга отчетности, сведений, представляемых субъектом контроля, анализа и сведений, предоставляемых государственными органами и организациями и проводимых правоохранительными специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий
25
1 факт
100%
2
Частная охранная организация является дочерним предприятием организации, осуществляющей иную деятельность, кроме охранной.
Результаты мониторинга отчетности, сведений, представляемых субъектом контроля, анализа и сведений, предоставляемых государственными органами и организациями и проводимых правоохранительными специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий
25
1 факт
100
3
Учредителями (участниками) частной охранной организации являются общественные объединения.
Результаты мониторинга отчетности, сведений, представляемых субъектом контроля, анализа и сведений, предоставляемых государственными органами и организациями и проводимых правоохранительными специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий
25
1 факт
100
Раздел 2. Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация):
4
Неисполнение рекомендации субъектом контроля.
Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация)
25
1 факт
100 %
Для проверок на соответствие требованиям
Раздел 1. Для всех субъектов, осуществляющих охранную деятельность
1
Частная охранная организация осуществляет иную предпринимательскую деятельность, за исключением работ по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации.
Результаты мониторинга отчетности, сведений, представляемых субъектом контроля, анализа и сведений, предоставляемых государственными органами и организациями и проводимых правоохранительными специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий
30
1 факт
100 %
2
Частная охранная организация осуществляет охранную деятельность без устава и лицензии на осуществление охранной деятельности
Результаты мониторинга отчетности, сведений, представляемых субъектом контроля, анализа и сведений, предоставляемых государственными органами и организациями и проводимых правоохранительными специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий
30
1 факт
100 %

2-бөлім. Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным):
3
Бақылау субъектісінің ұсынымды орындамауы
Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным)
40
1 факт
100%
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
2023 жылғы 15 мамырдағы
№ 65 мен
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2023 жылғы 12 мамырдағы
№ 390 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 757 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 32 бірлескен бұйрығына
1-2-қосымша
Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын қызметкерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметіне субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесін айқындауға арналған субъективті өлшемшарттар тізбесі Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар
р/с №
Субъективті өлшемшарттар көрсеткіші
Субъективті өлшемшарт көрсеткіші бойынша ақпарат көзі
Маңыздылығы бойынша үлес салмағы, балл (сомасы 100 балдан аспауы тиіс),wi
Шарттар/мәндер, xi
1-шарт/мәні
шарт n.../мағынасы
1
2
3
4
5
Талаптарға сәйкестігін тексеру үшін
1
Бақылау субъектісінің ұсынымды орындамауы.
Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным)
100
1 факт
100%
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
2023 жылғы 15 мамырдағы
№ 65 мен
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2023 жылғы 12 мамырдағы
№ 390 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 757 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 32 бірлескен бұйрығына

Раздел 2. Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация):
3
Неисполнение рекомендации субъектом контроля.
Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация)
40
1 факт
100 %
Приложение 2
к совместному приказу
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 мая 2023 года № 65
и Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 мая 2023 года № 390
Приложение 1-2
к совместному приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 октября 2018 года № 757
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 октября 2018 года № 32
Перечень субъективных критериев для определения степени риска по субъективным критериям за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации
Юридические лица, осуществляющие деятельность специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации
п/п
Показатель субъективного критерия
Источник информации по показателю субъективного критерия
Удельный вес по значимости, балл (в сумме не должен превышать 100 баллов), wi
Условия/значения, xi
условие 1/значение
условие n.../значение
1
2
3
4
5
Для проверок на соответствие требованиям
1
Неисполнение рекомендации субъектом контроля.
Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация)
100
1 факт
100%
Приложение 3
к совместному приказу
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 мая 2023 года № 65
и Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 мая 2023 года № 390

1-3-қосымша
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметінесубъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесін айқындауға арналған субъективті өлшемшарттар тізбесі Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалар
р/с №
Субъективті өлшемшарттар көрсеткіші
Субъективті өлшемшарт көрсеткіші бойынша ақпарат көзі
Маңыздылығы бойынша үлес салмағы, балл (сомасы 100 балдан аспауы тиіс),wi
Шарттар/мәндер, xi
1-шарт/мәні
шарт n.../мағынасы
1
2
3
4
5
Талаптарға сәйкестігін тексеру үшін
1
Заңды немесе жеке тұлғада күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметтің басталғаны туралы хабарламаның болмауы.
Мемлекеттік органдар, ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралар нәтижелері
50
1 факт
100%
2
Бақылау субъектісінің ұсынымды орындамауы.
Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным)
50
1 факт
100%
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
2023 жылғы 15 мамырдағы
№ 65 мен
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2023 жылғы 12 мамырдағы
№ 390 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 757 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 32 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Күзет қызметін мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағы
Күзет қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаларға қатысты
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган __________________________
____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт __________________________________
____________________________________________________________________
№, күні
Бақылау субъектісінің атауы _______________________________________
____________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің ЖСН, БСН __________________________________
____________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы____________________________________
____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4

Приложение 1-3
к совместному приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 октября 2018 года № 757
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 октября 2018 года № 32
Перечень субъективных критериев для определения степени риска по субъективным критериям за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
Юридические и физические лица, осуществляющие деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
п/п
Показатель субъективного критерия
Источник информации по показателю субъективного критерия
Удельный вес по значимости, балл (в сумме не должен превышать 100 баллов), wi
Условия/значения, xi
условие 1/значение
условие n.../значение
1
2
3
4
5
Для проверок на соответствие требованиям
1
Отсутствие у юридического либо физического лица уведомления о начале деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации.
Результаты анализа сведений, предоставляемых государственными органами, организациями и проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий
50
1 факт
100%
2
Неисполнение рекомендации субъектом контроля.
Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация)
50
1 факт
100%
Приложение 4
к совместному приказу
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 мая 2023 года № 65
и Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 мая 2023 года № 390
Приложение 2
к совместному приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 октября 2018 года № 757
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 октября 2018 года № 32
Проверочный лист по государственному контролю за охранной деятельностью
В отношении юридических лиц, осуществляющих охранную деятельность
Государственный орган, назначивший проверку ______________________
_______________________________________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________________
________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта контроля __________________________________
________________________________________________________________
ИИН, БИН субъекта контроля ______________________________________
________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________
________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует
требованиям
Не соответствует
требованиям
1
2
3
4

1-бөлім. Күзет қызметін жүзеге асыратын барлық субъектілер үшін:
1
Жеке күзет ұйымы күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмыстарды қоспағанда, өзге кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырады.
2
Жеке күзет ұйымы күзет қызметін жарғысыз және күзет қызметін жүзеге асыруына арналған лицензиясыз жүзеге асырады.
3
Жеке күзет ұйымының (оның ішінде филиал мен өкілдік) басшысында жоғары заң білімінің немесе Қарулы Күштерде, басқа әскерлер мен әскери құралымдардағы командалық лауазымдарда немесе құқық қорғау және арнайы органдардағы басшылық лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы.
4
Жеке күзет ұйымының басшысы Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады.
5
Жеке күзет ұйымы басшысында арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өткендігі туралы куәліктің болуы.
6
Жеке күзет ұйымы басшысында арнайы бағдарлама бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткендігі туралы куәліктің болуы.
7
Жеке күзет ұйымының басшысы психикалық, мінез-құлықтық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты бұзылушылықтары (аурулары) бар, психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте тұрған адам болып табылмайды.
8
Жеке күзет ұйымы басшысы қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар адам болып табылмайды.
9
Жеке күзет ұйымының басшысы бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның төменгі шегінің мерзімі өткенге дейін қылмыстық жауаптылықтан босатылған адам болып табылмайды:

Раздел 1. Для всех субъектов, осуществляющих охранную деятельность:
1
Частная охранная организация осуществляет иную предпринимательскую деятельность, за исключением работ по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
2
Частная охранная организация осуществляет охранную деятельность без устава и лицензии на осуществление охранной деятельности
3
Наличие у руководителя частной охранной организации (в том числе филиала и представительства) высшего юридического образования или стажа работы не менее трех лет на командных должностях в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях или на руководящих должностях в правоохранительных и специальных органах.
4
Руководитель частной охранной организации является гражданином Республики Казахстан.
5
Наличие у руководителя частной охранной организации свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе.
6
Наличие у руководителя частной охранной организации свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе.
7
Руководитель частной охранной организации не является лицом с психическими, поведенческими расстройствами (заболеваниями), в том числе связанными с употреблением психоактивных веществ, состоящим на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья.
8
Руководитель частной охранной организации не является лицом, имеющим судимость за совершение преступления.
9
Руководителем частной охранной организации не является лицом, освобожденным от уголовной ответственности до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы:

1) рақымшылық жасау актiсiнің салдарынан, егер ол жасалған әрекеттері үшiн жазаны қолдануды жойса;
2) қылмыстық жауаптылыққа тартудың ескіру мерзімінің өтуіне орай;
3) егер iс бойынша іс жүргізу оған медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасын қолдану үшiн қажет болған жағдайларды қоспағанда,қылмыстық заңмен тыйым салынған іс-әрекеттердi есi дұрыс емес жағдайда жасаған адамға қатысты болса;
4) қылмыстық қудалаудан артықшылықтары немесе иммунитетi бар адамды қылмыстық жауаптылыққа тартуға уәкiлеттi органның немесе лауазымды адамның келiсiм беруден бас тартуына байланысты;
5) шынайы өкiнуiне байланысты, қажеттi қорғаныс шегiнен шығу кезінде, процестік келісімнің талаптары орындалған кезде, татуласуға байланысты, кепiлгерліктің белгіленуіне байланысты, жағдайдың өзгеруiне байланысты, ескіру мерзімінің өтуiне байланысты, ауруға шалдығуына байланысты, рақымшылық немесе кешiрiм жасау актiсi негiзiнде;
6) егер мемлекеттік айыптаушы сотта қылмыстық қудалауды жүзеге асырмауға мүмкіндік беретін мән-жайларды анықтағанда айыпталушыны қылмыстық қудалаудан бас тартуды мәлімдесе.
10
Басшы лауазымына қабылданғанға дейін бір жылдың ішінде немесе осы лауазымда болған кезеңде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шығарылған, сондай-ақ басшы лауазымына қабылданғанға дейін бір жылдың ішінде немесе осы лауазымда болған кезеңде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан босатылған адам жеке күзет ұйымының басшысы болып табылмайды:

1) вследствие акта амнистии, если он устраняет применение наказания за совершенные деяния;
2) за истечением срока давности привлечения к уголовной ответственности;
3) если в отношении лица, совершившего запрещенное уголовным законом деяние в состоянии невменяемости, кроме случаев, когда производство по делу необходимо для применения к нему принудительной меры медицинского характера;
4) в связи с отказом в даче согласия уполномоченным органом или должностным лицом на привлечение к уголовной ответственности лица, обладающего привилегиями или иммунитетом от уголовного преследования;
5) в связи с деятельным раскаянием, при превышении пределов необходимой обороны, при выполнении условий процессуального соглашения, в связи с примирением, в связи с установлением поручительства, в связи с изменением обстановки, в связи с истечением срока давности, в связи с болезнью, на основании акта амнистии или помилования;
6) если государственный обвинитель, обнаружив в суде обстоятельства, позволяющие не осуществлять уголовное преследование, заявляет отказ от уголовного преследования обвиняемого.
10
Руководителем частной охранной организации не является лицом, в отношении которого в течение одного года до принятия на должность руководителя или в период нахождения в данной должности за совершение уголовного проступка вынесен обвинительный приговор суда, а также в течение одного года до принятия на должность руководителя или в период нахождения в данной должности освобожден от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка:

5) шынайы өкiнуiне байланысты, қажеттi қорғаныс шегiнен шығу кезінде, процестік келісімнің талаптары орындалған кезде, татуласуға байланысты, кепiлгерліктің белгіленуіне байланысты, жағдайдың өзгеруiне байланысты, ескіру мерзімінің өтуiне байланысты, ауруға шалдығуына байланысты, рақымшылық немесе кешiрiм жасау актiсi негiзiнде;
6) егер мемлекеттік айыптаушы сотта қылмыстық қудалауды жүзеге асырмауға мүмкіндік беретін мән-жайларды анықтағанда айыпталушыны қылмыстық қудалаудан бас тартуды мәлімдесе.
11
Жеке күзет ұйымының басшысы басшы лауазымына қабылданғанға дейін бір жылдың ішінде немесе осы лауазымда болған кезеңде мынадай әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылмаған:террористiк тұрғыдан осал объектiнiң терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету жөніндегі мiндеттердi орындамау және (немесе) тиiсiнше орындамау; ұсақ бұзақылық; пиротехникалық бұйымдарды елдi мекендерде қолдану; арнаулы қызметтердi көрiнеу жалған шақыру; сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы көрінеу жалған ақпарат; алкогольдік ішімдіктерді iшу немесе қоғамдық орындарға масаң күйде келу; қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын адамның заңды талабына бағынбау; көрінеу жезөкшелікпен айналысу немесе жеңгетайлық үшін үй-жайлар ұсыну; бұқаралық ақпарат құралдарының өнiмiн, сол сияқты өзге де өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағында дайындау, сақтау, әкелу, тасымалдау, тарату; мемлекеттік инспекциялар мен мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына өздерінің қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіру, қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамау; тиiстi тiркеусiз, рұқсатсыз немесе хабарлама жібермей кәсіпкерлік немесе өзге де қызметпен айналысу, сондай-ақ әрекеттердi (операцияларды) жүзеге асыру; лицензиялау нормаларын бұзу; күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметке қойылатын талаптарды бұзу; Қазақстан Республикасының күзет қызметі саласындағы заңнамасын бұзу; төтенше жағдай режимiн бұзу; терроризмге қарсы операция жүргізу аймағында құқықтық режимді бұзу; төтенше жағдай кезiнде құқықтық тәртiпті бұзуға итермелейтiн әрекеттер; құқық бұзушылық жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жою жөнiнде қабылданған шаралар туралы хабарламау және (немесе) шаралар қабылдамау; қылмыстық-атқару жүйесiнің мекемелерiнде, арнаулы мекемелерде ұсталатын адамдарға тыйым салынған заттар, бұйымдар мен нәрселер беру; жеке және заңды тұлғалардың қаруды заңсыз иеленіп алуы, беруі, өткізуі, сақтауы, алып жүруi, тасымалдауы; азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолданып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, олармен сауда жасау, оларды жою, әкелу, әкету тәртібін бұзу; азаматтық және қызметтік қару айналымы қағидаларын бұзу; қаруды құқыққа сыйымсыз қолдану; азаматтық, қызметтiк, марапаттық, коллекциялық қаруды тiркеу (қайта тiркеу) не оны есепке қою тәртібін бұзу; азаматтық қаруды, оның патрондарын өткізу үшiн тапсырудан жалтару; Қазақстан Республикасының бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы заңнамасын бұзу; Қазақстан Республикасының қоғамдық бiрлестiктер туралы заңнамасын бұзу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелмеген қоғамдық, дiни бiрлестiктердiң қызметіне басшылық жасау, қатысу, олардың қызметiн қаржыландыру; Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын бұзу; паспорттарды, жеке куәліктерді заңсыз алып қою немесе оларды кепілге қабылдау; жеке басты куәландыратын құжаттарды алған кезде не Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу үшін немесе Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау не Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру туралы өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көрiнеу жалған мәлiметтерді ұсыну; Қазақстан Республикасының азаматтық туралы заңнамасын бұзу; мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы, сондай-ақ таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратпен жұмыс істеудегі белгіленген талаптарды бұзу; күзетiлетiн объектiлерге заңсыз кіру; сотты құрметтемеушілік; әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша iс жүргізуге қатысушылардың жауаптылығы; куәнiң айғақтар беруден бас тартуы немесе жалтаруы; куәнiң, жәбiрленушiнiң көрiнеу жалған айғақтары, сарапшының көрiнеу жалған қорытындысы немесе көрінеу дұрыс емес аударма; прокурорға, тергеушiге және анықтау органына, сот орындаушысына, сот приставына келмеу; құқық қорғау органы немесе арнаулы мемлекеттік орган, әскери полиция органы, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің (әскери қызметшісінің), сот приставының, сот орындаушысының заңды өкіміне немесе талабына бағынбау; сот үкiмiн, сот шешiмiн немесе өзге де сот актiсiн және атқарушылық құжатты орындамау; сот орындаушысының, сот приставының қаулысын және өзге де заңды талабын орындамау; сот орындаушысына атқарушылық құжаттарды орындауға кедергi келтiру; айырым белгiлерi және (немесе) нышаны бар әскери киiм нысанын, сондай-ақ нысанды киiм мен арнаулы киiм-кешектi заңсыз киiп жүру (пайдалану).
12
Жеке күзет ұйымының басшысы кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылмаған.
13
Жеке күзет ұйымының басшысымен кемінде үш жыл бұрын осыған ұқсас лауазымды немесе жеке күзет ұйымының күзетшісілауазымын атқарған кезеңде мынадай негіздер бойынша еңбек шарты бұзылмаған:

5) в связи с деятельным раскаянием, при превышении пределов необходимой обороны, при выполнении условий процессуального соглашения, в связи с примирением, в связи с установлением поручительства, в связи с изменением обстановки, в связи с истечением срока давности, в связи с болезнью, на основании акта амнистии или помилования;
6) если государственный обвинитель, обнаружив в суде обстоятельства, позволяющие не осуществлять уголовное преследование, заявляет отказ от уголовного преследования обвиняемого.
11
Руководитель частной охранной организации не привлекался к административной ответственности ранее в течение года до принятия на должность руководителя или в период нахождения в данной должности за совершение следующих административных правонарушений: неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязанностей по обеспечению антитеррористической защищенности объекта, уязвимого в террористическом отношении; мелкое хулиганство; применение пиротехнических изделий в населенных пунктах; заведомо ложный вызов специальных служб; заведомо ложная информация о факте коррупционного правонарушения; распитие алкогольных напитков или появление в общественных местах в состоянии опьянения; неповиновение законному требованию лица, участвующего в обеспечении общественного порядка; предоставление помещений заведомо для занятия проституцией или сводничества; изготовление, хранение, ввоз, перевозка, распространение на территории Республики Казахстан продукции средств массовой информации, а равно иной продукции; воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований; занятие предпринимательской или иной деятельностью, а также осуществление действий (операций) без соответствующей регистрации, разрешения или направления уведомления; нарушение норм лицензирования; нарушение требований, предъявляемых к деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации; нарушение законодательства Республики Казахстан в области охранной деятельности; нарушение режима чрезвычайного положения; нарушение правового режима в зоне проведения антитеррористической операции; действия, провоцирующие нарушение правопорядка в условиях чрезвычайного положения; несообщение о принятых мерах и (или) непринятие мер по устранению причин и условий, способствовавших совершению правонарушения; передача лицам, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, специальных учреждениях, запрещенных веществ, изделий и предметов; незаконные приобретение, передача, реализация, хранение, ношение, перевозка физическими и юридическими лицами оружия; нарушение порядка хранения, учета, использования, перевозки, торговли, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением; нарушение правил оборота гражданского и служебного оружия; неправомерное применение оружия; нарушение порядка регистрации (перерегистрации) гражданского, служебного, наградного, коллекционного оружия либо постановки его на учет; уклонение от сдачи для реализации гражданского оружия, патронов к нему; нарушение законодательства Республики Казахстан о порядке организации и проведения мирных собраний; нарушение законодательства Республики Казахстан об общественных объединениях, а также руководство, участие в деятельности незарегистрированных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке общественных, религиозных объединений, финансирование их деятельности; нарушение законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях; незаконное изъятие паспортов, удостоверений личности или принятие их в залог; представление заведомо ложных сведений в государственные органы Республики Казахстан при получении документов, удостоверяющих личность, либо при подаче заявления для получения разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан или о приеме в гражданство Республики Казахстан либо восстановлении в гражданстве Республики Казахстан; нарушение законодательства Республики Казахстан о гражданстве; нарушение установленных требований в сфере защиты государственных секретов, а также в работе со служебной информацией ограниченного распространения; незаконное проникновение на охраняемые объекты;
проявление неуважения к суду; ответственность участников производства по делу об административном правонарушении; отказ или уклонение свидетеля от дачи показаний; заведомо ложные показания свидетеля, потерпевшего, заключение эксперта или неправильный перевод; неявка к прокурору, следователю и в орган дознания, судебному исполнителю, судебному приставу; неповиновение законному распоряжению или требованию сотрудника (военнослужащего) правоохранительного или специального государственного органа, органа военной полиции, государственной фельдъегерской службы, судебного пристава, судебного исполнителя; неисполнение приговора суда, решения суда или иного судебного акта и исполнительного документа; неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя, судебного пристава; воспрепятствование судебному исполнителю в исполнении исполнительных документов; незаконное ношение (использование) одежды со знаками различия и (или) символикой военной формы, а также форменной одежды и специального обмундирования.
12
Руководитель частной охранной организации не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции.
13
С руководителем частной охранной организации, в период занятия им аналогичной должности или должности охранника частной охранной организации не был расторгнут трудовой договор менее трех лет назад, по следующим основаниям:

1) жұмыскер жұмыста алкогольдік, есірткілік, психотроптық, уытқұмарлық масаңдық (соларға ұқсас) жағдайында болған, оның ішінде жұмыс күні ішінде алкогольдік, есірткілік, уытқұмарлық масаңдық (соларға ұқсас) жағдайын туғызатын заттарды пайдаланған;
2) алкогольдік, есірткілік, уытқұмарлық масаңдық жағдайын туғызатын заттарды пайдалану фактісін анықтау үшін медициналық куәландырудан өтуден бас тартқан;
3) өндірістік жарақаттар мен аварияларды қоса алғанда, жұмыскерлердің өмірі мен денсаулығы үшін ауыр зардаптарға әкеп соққан немесе әкеп соғуы мүмкін, еңбекті қорғау немесе өрт қауіпсіздігі не көліктегі қозғалыс қауіпсіздігі қағидаларын жұмыскер бұзған;
4) заңды күшіне енген сот үкімімен немесе қаулысымен анықталған, жұмыскер жұмыс орнында бөтен мүлікті ұрлаған (оның ішінде ұсақ ұрлық), оны қасақана жойған немесе бүлдірген;
5) жұмыскер еңбек міндеттерін орындауға байланысты өзіне мәлім болған мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария еткен;
6) тәртіптік жазасы бар жұмыскер еңбек міндеттерін дәлелді себепсіз қайталап орындамаған немесе қайталап тиісінше орындамаған;

1) нахождения работника на работе в состоянии алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов), в том числе в случаях употребления в течение рабочего дня веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического, токсикоманического опьянения (их аналогов);
2) отказа от прохождения медицинского освидетельствования для установления факта употребления веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического, токсикоманического опьянения;
3) нарушения работником правил охраны труда или пожарной безопасности либо безопасности движения на транспорте, которое повлекло или могло повлечь тяжкие последствия для жизни и здоровья работников, включая производственные травмы и аварии;
4) совершения работником по месту работы хищения (в том числе мелкого) чужого имущества, умышленного его уничтожения или повреждения, установленного вступившим в законную силу приговором или постановлением суда;
5) разглашения работником сведений, составляющих государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, ставших ему известными в связи с выполнением трудовых обязанностей;
6) повторного неисполнения или повторного ненадлежащего исполнения без уважительных причин трудовых обязанностей работником, имеющим дисциплинарное взыскание;

7) егер төлнұсқа құжаттар немесе мәліметтер еңбек шартын жасасудан немесе басқа жұмысқа ауысудан бас тартуға негіз болатын болса, еңбек шартын жасасу не басқа жұмысқа ауыстыру кезінде жұмыскер жұмыс берушіге көрінеу жалған құжаттар немесе мәліметтер ұсынған.
14
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскері Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылады.
15
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымы жұмыскерініңжасы 19 жастан кем емес.
16
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерінде арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өткені туралы куәліктің болуы.
17
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерінде арнайы бағдарлама бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өту туралы куәліктің болуы.
18
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымы жұмыскері қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар адам болып табылмайды.
19
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскері психикалық, мінез-құлықтық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты бұзылушылықтары (аурулары) бар, психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте тұрған адам болып табылмайды.
20
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскері бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның төменгі шегінің мерзімі өткенге дейін қылмыстық жауаптылықтан босатылған адам болып табылмайды:

7) представления работником работодателю заведомо ложных документов или сведений при заключении трудового договора либо переводе на другую работу, если подлинные документы или сведения могли являться основаниями для отказа в заключении трудового договора или переводе на другую работу.
14
Работник частной охранной организации, занимающий должность охранника является гражданином Республики Казахстан.
15
Возраст работника частной охранной организации, занимающего должность охранника не моложе 19 лет.
16
Наличие у работника частной охранной организации, занимающего должность охранника свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе.
17
Наличие у работника частной охранной организации, занимающего должность охранника свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе.
18
Работник частной охранной организации, занимающий должность охранника не является лицом, имеющим судимость за совершение преступления.
19
Работник частной охранной организации, занимающий должность охранника не является лицом с психическими, поведенческими расстройствами (заболеваниями), в том числе связанными с употреблением психоактивных веществ, состоящим на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья.
20
Работник частной охранной организации, занимающий должность охранника не является лицом, освобожденным от уголовной ответственности до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы:

5) шынайы өкiнуiне байланысты, қажеттi қорғаныс шегiнен шығу кезінде, процестік келісімнің талаптары орындалған кезде, татуласуға байланысты, кепiлгерліктің белгіленуіне байланысты, жағдайдың өзгеруiне байланысты, ескіру мерзімінің өтуiне байланысты, ауруға шалдығуына байланысты, рақымшылық немесе кешiрiм жасау актiсi негiзiнде;
6) егер мемлекеттік айыптаушы сотта қылмыстық қудалауды жүзеге асырмауға мүмкіндік беретін мән-жайларды анықтағанда айыпталушыны қылмыстық қудалаудан бас тартуды мәлімдесе.
22
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскері күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жылдың ішінде немесе осы лауазымда болған кезеңде мынадай әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылмаған:террористiк тұрғыдан осал объектiнiң терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету жөніндегі мiндеттердi орындамау және (немесе) тиiсiнше орындамау; ұсақ бұзақылық; пиротехникалық бұйымдарды елдi мекендерде қолдану; арнаулы қызметтердi көрiнеу жалған шақыру; сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы көрінеу жалған ақпарат; алкогольдік ішімдіктерді iшу немесе қоғамдық орындарға масаң күйде келу; қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын адамның заңды талабына бағынбау; көрінеу жезөкшелікпен айналысу немесе жеңгетайлық үшін үй-жайлар ұсыну; бұқаралық ақпарат құралдарының өнiмiн, сол сияқты өзге де өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағында дайындау, сақтау, әкелу, тасымалдау, тарату; мемлекеттік инспекциялар мен мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына өздерінің қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіру, қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамау; тиiстi тiркеусiз, рұқсатсыз немесе хабарлама жібермей кәсіпкерлік немесе өзге де қызметпен айналысу, сондай-ақ әрекеттердi (операцияларды)жүзеге асыру; лицензиялау нормаларын бұзу; күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметке қойылатын талаптарды бұзу; Қазақстан Республикасының күзет қызметі саласындағы заңнамасын бұзу; төтенше жағдай режимiн бұзу; терроризмге қарсы операция жүргізу аймағында құқықтық режимді бұзу; төтенше жағдай кезiнде құқықтық тәртiпті бұзуға итермелейтiн әрекеттер; құқық бұзушылық жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жою жөнiнде қабылданған шаралар туралы хабарламау және (немесе) шаралар қабылдамау; қылмыстық-атқару жүйесiнің мекемелерiнде, арнаулы мекемелерде ұсталатын адамдарға тыйым салынған заттар, бұйымдар мен нәрселер беру; жеке және заңды тұлғалардың қаруды заңсыз иеленіп алуы, беруі, өткізуі, сақтауы, алып жүруi, тасымалдауы; азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолданып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, олармен сауда жасау, оларды жою, әкелу, әкету тәртібін бұзу; азаматтық және қызметтік қару айналымы қағидаларын бұзу; қаруды құқыққа сыйымсыз қолдану; азаматтық, қызметтiк, марапаттық, коллекциялық қаруды тiркеу (қайта тiркеу) не оны есепке қою тәртібін бұзу; азаматтық қаруды, оның патрондарын өткізу үшiн тапсырудан жалтару; Қазақстан Республикасының бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы заңнамасын бұзу; Қазақстан Республикасының қоғамдық бiрлестiктер туралы заңнамасын бұзу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелмеген қоғамдық, дiни бiрлестiктердiң қызметіне басшылық жасау, қатысу, олардың қызметiн қаржыландыру; Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын бұзу; паспорттарды, жеке куәліктерді заңсыз алып қою немесе оларды кепілге қабылдау; жеке басты куәландыратын құжаттарды алған кезде не Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу үшін немесе Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау не Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру туралы өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көрiнеу жалған мәлiметтерді ұсыну; Қазақстан Республикасының азаматтық туралы заңнамасын бұзу; мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы, сондай-ақ таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратпен жұмыс істеудегі белгіленген талаптарды бұзу; күзетiлетiн объектiлерге заңсыз кіру; сотты құрметтемеушілік; әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша iс жүргізуге қатысушылардың жауаптылығы; куәнiң айғақтар беруден бас тартуы немесе жалтаруы; куәнiң, жәбiрленушiнiң көрiнеу жалған айғақтары, сарапшының көрiнеу жалған қорытындысы немесе көрінеу дұрыс емес аударма; прокурорға, тергеушiге және анықтау органына, сот орындаушысына, сот приставына келмеу; құқық қорғау органы немесе арнаулы мемлекеттік орган, әскери полиция органы, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің (әскери қызметшісінің), сот приставының, сот орындаушысының заңды өкіміне немесе талабына бағынбау; сот үкiмiн, сот шешiмiн немесе өзге де сот актiсiн және атқарушылық құжатты орындамау; сот орындаушысының, сот приставының қаулысын және өзге де заңды талабын орындамау; сот орындаушысына атқарушылық құжаттарды орындауға кедергi келтiру; айырым белгiлерi және (немесе) нышаны бар әскери киiм нысанын, сондай-ақ нысанды киiм мен арнаулы киiм-кешектi заңсыз киiп жүру (пайдалану).
23
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерікемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылмаған.
24
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерімен кемінде үш жыл бұрын осыған ұқсас лауазымды атқарған кезеңде мынадай негіздер бойынша еңбек шарты бұзылмаған:

5) в связи с деятельным раскаянием, при превышении пределов необходимой обороны, при выполнении условий процессуального соглашения, в связи с примирением, в связи с установлением поручительства, в связи с изменением обстановки, в связи с истечением срока давности, в связи с болезнью, на основании акта амнистии или помилования;
6) если государственный обвинитель, обнаружив в суде обстоятельства, позволяющие не осуществлять уголовное преследование, заявляет отказ от уголовного преследования обвиняемого.
22
Работник частной охранной организации, занимающий должность охранника не привлекался к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу охранником или в период нахождения в данной должности за совершение следующих административных правонарушений: неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязанностей по обеспечению антитеррористической защищенности объекта, уязвимого в террористическом отношении; мелкое хулиганство; применение пиротехнических изделий в населенных пунктах; заведомо ложный вызов специальных служб; заведомо ложная информация о факте коррупционного правонарушения; распитие алкогольных напитков или появление в общественных местах в состоянии опьянения; неповиновение законному требованию лица, участвующего в обеспечении общественного порядка; предоставление помещений заведомо для занятия проституцией или сводничества; изготовление, хранение, ввоз, перевозка, распространение на территории Республики Казахстан продукции средств массовой информации, а равно иной продукции; воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований; занятие предпринимательской или иной деятельностью, а также осуществление действий (операций) без соответствующей регистрации, разрешения или направления уведомления; нарушение норм лицензирования; нарушение требований, предъявляемых к деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации; нарушение законодательства Республики Казахстан в области охранной деятельности; нарушение режима чрезвычайного положения; нарушение правового режима в зоне проведения антитеррористической операции; действия, провоцирующие нарушение правопорядка в условиях чрезвычайного положения; несообщение о принятых мерах и (или) непринятие мер по устранению причин и условий, способствовавших совершению правонарушения; передача лицам, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, специальных учреждениях, запрещенных веществ, изделий и предметов; незаконные приобретение, передача, реализация, хранение, ношение, перевозка физическими и юридическими лицами оружия; нарушение порядка хранения, учета, использования, перевозки, торговли, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением; нарушение правил оборота гражданского и служебного оружия; неправомерное применение оружия; нарушение порядка регистрации (перерегистрации) гражданского, служебного, наградного, коллекционного оружия либо постановки его на учет; уклонение от сдачи для реализации гражданского оружия, патронов к нему; нарушение законодательства Республики Казахстан о порядке организации и проведения мирных собраний; нарушение законодательства Республики Казахстан об общественных объединениях, а также руководство, участие в деятельности незарегистрированных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке общественных, религиозных объединений, финансирование их деятельности; нарушение законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях; незаконное изъятие паспортов, удостоверений личности или принятие их в залог; представление заведомо ложных сведений в государственные органы Республики Казахстан при получении документов, удостоверяющих личность, либо при подаче заявления для получения разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан или о приеме в гражданство Республики Казахстан либо восстановлении в гражданстве Республики Казахстан; нарушение законодательства Республики Казахстан о гражданстве; нарушение установленных требований в сфере защиты государственных секретов, а также в работе со служебной информацией ограниченного распространения; незаконное проникновение на охраняемые объекты;
проявление неуважения к суду; ответственность участников производства по делу об административном правонарушении; отказ или уклонение свидетеля от дачи показаний; заведомо ложные показания свидетеля, потерпевшего, заключение эксперта или неправильный перевод; неявка к прокурору, следователю и в орган дознания, судебному исполнителю, судебному приставу; неповиновение законному распоряжению или требованию сотрудника (военнослужащего) правоохранительного или специального государственного органа, органа военной полиции, государственной фельдъегерской службы, судебного пристава, судебного исполнителя; неисполнение приговора суда, решения суда или иного судебного акта и исполнительного документа; неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя, судебного пристава; воспрепятствование судебному исполнителю в исполнении исполнительных документов; незаконное ношение (использование) одежды со знаками различия и (или) символикой военной формы, а также форменной одежды и специального обмундирования.
23
Работник частной охранной организации, занимающий должность охранника не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
24
С работником частной охранной организации, занимающим должность охранника, в период занятия им аналогичной должности не был расторгнут трудовой договор менее трех лет назад, по следующим основаниям:

3-бөлім. Ұлттық компаниялар құрған күзет қызметі субъектілері үшін:
31
Ұлттық компанияның күзет ұйымын құру құқығына Қазақстан Республикасының аумағында күзет қызметін бақылауды жүзеге асыру жөнінде уәкілетті органның келісім-хаттың болуы.
Лауазымды адам (-дар) _____________________________ _____________
лауазымы                   қолы
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы_______________________ ______________
лауазымы                   қолы
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

Раздел 3. Для субъектов охранной деятельности, учрежденных национальными компаниями:
31
Наличие письма-согласования уполномоченного органа по осуществлению контроля за охранной деятельностью на территории Республики Казахстан на право учреждения охранной организации национальной компанией.
Должностное (ые) лицо (а) __________________________ _____________
должность подпись
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля ______________________ ____________
должность подпись
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)