"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 13 қазандағы № 569 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 16 мамырдағы № 218 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 22 мамырда № 32545 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 13 қазандағы № 569 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17565 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышында:
"Жоғары білім беру – бакалавриатта даярлау бағыты" деген бөлімде:
"6B01 Педагогикалық ғылымдар" деген кіші бөлімде:
"
6В018 Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
0114
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
6В018 Әлеуметік педагогика мамандарын даярлау
0114
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
6В020 Кәсіптік оқыту (бейіні бойынша)
0114
";
"6B11 Қызмет көрсету" деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
6В115 Спорт
1014
";
"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім - магистратурада даярлау бағыттары" деген бөлімде:
"7M01 Педагогикалық ғылымдар" деген кіші бөлімде:
"
7M018 Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
0114
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7M018 Әлеуметік педагогика мамандарын даярлау
0114
"
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
7М0120 Кәсіптік оқыту (бейіні бойынша)
0114
";
"7М11 Қызмет көрсету" деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
7М115 Спорт
1014
";
"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім - докторантурада даярлау бағыттары" деген бөлімде:
"8D01 Педагогикалық ғылымдар" деген кіші бөлімде:
"
8D018 Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
0114
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8D018 Әлеуметік педагогика мамандарын даярлау
0114
"
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
8D0120 Кәсіптік оқыту (бейіні бойынша)
0114
";
"8D11 Қызмет көрсету" деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
8D115 Спорт
1014
".
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 октября 2018 года № 569 "Об утверждении Классификатора направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 16 мая 2023 года № 218. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2023 года № 32545
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 октября 2018 года № 569 "Об утверждении Классификатора направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17565) следующие изменения и дополнения:
в Классификаторе направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием, утвержденным указанным приказом:
в разделе "Направления подготовки в высшем образовании – бакалавриате":
в подразделе "6B01 Педагогические науки":
строку:
"
6В018 Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
0114
"
изложить в следующей редакции:
"
6В018 Подготовка специалистов по социальной педагогике
0114
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
6В020 Профессиональное обучение (по профилю)
0114
";
в подразделе "6B11 Услуги":
дополнить строкой следующего содержания:
"
6B115 Спорт
1014
";
в разделе "Направления подготовки в послевузовском образовании – магистратуре":
в подразделе "7M01 Педагогические науки":
строку:
"
7M018 Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
0114
"
изложить в следующей редакции:
"
7M018 Подготовка специалистов по социальной педагогике
0114
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
7M020 Профессиональное обучение (по профилю)
0114
";
в подразделе "7М11 Услуги":
дополнить строкой следующего содержания:
"
7М115 Спорт
1014
";
в разделе "Направления подготовки в послевузовском образовании – докторантуре":
в подразделе "8D01 Педагогические науки":
строку:
"
8D018 Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
0114
"
изложить в следующей редакции:
"
8D018 Подготовка специалистов по социальной педагогике
0114
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
8D0120 Профессиональное обучение (по профилю)
0114
";
в подразделе "8D11 Услуги":
дополнить строкой следующего содержания:
"
8D115 Спорт
1014
".
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы ақпаратты ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан