Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 210 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 маусымда № 32715 болып тіркелді.
"Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 7) тармақшасына және 20-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сығымдалған және (немесе) сұйытылған табиғи газ өндіру үшін тауарлық газды сатып алатын өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторларға тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ және мұнай-газ-химия департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2023 жылғы 6 маусымдағы
№ 210 бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 31.05.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өңір
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, бір мың текше метрі үшін шекті бағасы теңгемен
2023 жылғы 1 шілдеден бастап 2024 жылғы 30 маусымды қоса алған кезеңге
2024 жылғы 1 шілдеден бастап 2025 жылғы 30 маусымды қоса алған кезеңге
2025 жылғы 1 шілдеден бастап 2026 жылғы 30 маусымды қоса алған кезеңге
2026 жылғы 1 шілдеден бастап 2027 жылғы 30 маусымды қоса алған кезеңге
2027 жылғы 1 шілдеден бастап 2028 жылғы 30 маусымды қоса алған кезеңге
1.
Астана қаласы

Об утверждении предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 210. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2023 года № 32715
В соответствии с подпунктом 7) статьи 6 и пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О газе и газоснабжении" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) предельные цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) предельные цены оптовой реализации товарного газа для промышленных потребителей-инвесторов, приобретающих товарный газ для производства компримированного и (или) сжиженного природного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту газа и нефтегазохимии Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики Республики Казахстан А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 6 июня 2023 года № 210
Предельные цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан
Регион
Предельная цена в тенге за тысячу кубических метров без учета налога на добавленную стоимость
на период с 1 июля 2023 года по 30 июня 2024 года
на период с 1 июля 2024 года по 30 июня 2025 года
на период с 1 июля 2025 года по 30 июня 2026 года
на период с 1 июля 2026 года по 30 июня 2027 года
на период с 1 июля 2027 года по 30 июня 2028 года
1.
город Астана