Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруды және олардың айналысын жүзеге асыратын тұлғаларға қатысты қамтамасыз етілген цифрлық активтер саласындағы тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 172/НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 106 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 14 маусымда № 32792 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруды және олардың айналысын жүзеге асыратын тұлғаларға қатысты қамтамасыз етілген цифрлық активтер саласындағы тексеру парағы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Ақпараттық қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
__________А. Куантыров
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
__________Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 106 мен
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2023 жылғы 8 маусымдағы
№ 172/НҚ бұйрығына
қосымша
Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруды және олардың айналысын жүзеге асыратын тұлғаларға қатысты қамтамасыз етілген цифрлық активтер саласындағы ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акті
____________________________________________________________________
__________________________________________№, күні
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендiру нөмiрi), бақылау субъектісінің (объектісінің) бизнес- сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Орналасқан жері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1.
Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруға және оның айналысына рұқсаттың болуы
2.
Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығару туралы шешімнің болуы және сәйкестігі
3.
Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің тізбесінде қамтамасыз етілген цифрлық активтерді сақтау және айырбастау жөніндегі цифрлық платформаның болуы
4.
Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді сақтау және айырбастау жөніндегі цифрлық платформаға ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін сынау нәтижелері бойынша актінің болуы
5.
Материалдық, зияткерлік қызметтер мен активтерге куәландырылған құқыққа уәкілетті органдардың растайтын құжаттарының болуы
6.
Мүліктік және (немесе) зияткерлік құқықтарға уәкілетті органдардың растайтын құжаттарының болуы
7.
Қамтамасыз етілген цифрлық активті есеп айырысу ақша бірлігі, заңды төлем құралы, қаржы құралы немесе қаржы активі ретінде пайдаланбау
8.
Қамтамасыз етілген цифрлық активте оны шығарған тұлға туралы деректердің болуы
9.
Активті және (немесе) мүлікке құқықты ауыстыру туралы блокчейн желісінде жазбаның болуы
10.
Қамтамасыз етілген цифрлық активтері бар криптографиялық технологиялармен операцияларды қорғаудың болуы
Лауазымды тұлға (тұлғалар) ______________________________ _____________ лауазымы қолы
____________________________________________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тексерілетін субъектінің басшысы _________________________ _____________ лауазымы қолы
____________________________________________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

Об утверждении проверочного листа в сфере обеспеченных цифровых активов в отношении лиц, осуществляющих выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов
Совместный приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 8 июня 2023 года № 172/НҚ и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 июня 2023 года № 106. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2023 года № 32792
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4.
В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый проверочный лист в сфере обеспеченных цифровых активов в отношении лиц, осуществляющих выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов, согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету по информационной безопасности Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________А.
Куантыров
Министр цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
__________
____Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 106 и
Министр цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 8 июня 2023 года № 172/НҚ
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
в сфере обеспеченных цифровых активов в отношении лиц, осуществляющих выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов
Государственный орган, назначивший проверку
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ____________________________________________
____________________________________________№, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер
субъекта (объекта) контроля
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Адрес местонахождения
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1.
Наличие разрешения на выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов
2.
Наличие и соответствие решения о выпуске обеспеченных цифровых активов
3.
Наличие цифровой платформы по хранению и обмену обеспеченными цифровыми активами в перечне критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры
4.
Наличие акта по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности на цифровую платформу по хранению и обмену обеспеченными цифровыми активами
5.
Наличие подтверждающих документов уполномоченных органов на удостоверенное право на материальные, интеллектуальные услуги и активы
6.
Наличие подтверждающих документов уполномоченных органов на имущественные и (или) интеллектуальные права
7.
Неиспользование обеспеченного цифрового актива в качестве расчетной денежной единицы, законного платежного средства, финансового инструмента или финансового актива
8.
Наличие в обеспеченном цифровом активе данных о лице, его выпустившем
9.
Наличие записи в сети блокчейн о перемещении актива и (или) права на имущество
10.
Наличие защиты операций с обеспеченными цифровыми активами криптографическими технологиями
Должностное (ые) лицо (а) __________________________________ __________
должность                         подпись
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля _____________________________ __________
должность                         подпись
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)