"Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 1 шiлдедегi № 166 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 шiлдеде № 33030 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 июля 2023 года № 166. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2023 года № 33030
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11964) следующее изменение:
в Минимальном социальном стандарте "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Ең төмен әлеуметтік стандарттың нормалары мен нормативтері:
№ п/п
Норманың/ нормативтің атауы
Норманы/ нормативті реттейтін нормативтiк құқықтық акт
Норманың/нормативтің мөлшері
1
2
3
4
1.
Бюджет қаражаты есебінен өткізетін концерттік мекемелерге қол жетімділікті қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі;
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
Бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
2.
Бюджет қаражаты есебінен өткізетін театрларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі;
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
Бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
3.
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын мәдени-ойын-сауық мекемелеріне қол жетімділікті қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі;
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
Бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
4.
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын кітапханаларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі;
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
Бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
5.
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын музейлер және музей- қорықтарға қол жетімділікті қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі;
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
Бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
6.
Бюджет қаражаты есебінен өткізетін цирктердің қойылымдарына қол жетімділікті қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі;
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
Бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
".

"3. Нормы и нормативы минимального социального стандарта:
№ п/п
Наименование нормы/норматива
Нормативный правовой акт, регулирующий норму/норматив
Размер нормы/ норматива
1
2
3
4
1.
Доступ к концертным организациям, проводимым за счет бюджетных средств
Социальный кодекс Республики Казахстан;
Закон Республики Казахстан "О культуре"
Лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг
2.
Доступ к театрам, проводимым за счет бюджетных средств
Социальный кодекс Республики Казахстан;
Закон Республики Казахстан "О культуре"
Лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг
3.
Доступ к культурно-досуговым организациям, финансируемым за счет бюджетных средств
Социальный кодекс Республики Казахстан;
Закон Республики Казахстан "О культуре"
Лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг
4.
Доступ к библиотекам, финансируемым за счет бюджетных средств
Социальный кодекс Республики Казахстан;
Закон Республики Казахстан "О культуре"
Лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг
5.
Доступ к музеям и музеям-заповедникам, финансируемым за счет бюджетных средств
Социальный кодекс Республики Казахстан;
Закон Республики Казахстан "О культуре"
Лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг
6.
Доступ к циркам, проводимым за счет бюджетных средств
Социальный кодекс Республики Казахстан;
Закон Республики Казахстан "О культуре"
Лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг
".

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шелдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Оралов

2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Оралов