Арнайы комиссияны қалыптастыру қағидаларын және Арнайы комиссия туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 10 шiлдедегi № 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 12 шiлдеде № 33068 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 42) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Арнайы комиссияны қалыптастыру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Арнайы комиссия туралы ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
2023 жылғы 10 шілдедегі
№ 134 Бұйрыққа
1-қосымша
Арнайы комиссияны қалыптастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Арнайы комиссияны қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 42) тармақшасына сәйкес әзірленді және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары жанынан құрылатын арнайы комиссияны қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) арнайы комиссия (бұдан әрі – комиссия) – дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларды (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізіліміне қосуға қатысты мәселелерді қарау мақсатында мемлекеттік органдардың, "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасының (бұдан әрі – Ұлттық кәсіпкерлер палатасы), қоғамдық бірлестіктер мен кәсіптік одақтардың өкілдері қатарынан құрылатын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары жанындағы консультативтік-кеңесші орган;

Об утверждении Правил формирования специальной комиссии и Положения о специальной комиссии
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 июля 2023 года № 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2023 года № 33068
В соответствии с подпунктом 42) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила формирования специальной комиссии согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение о специальной комиссии согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту политики развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 июля 2023 года № 134
Правила формирования специальной комиссии
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования специальной комиссии (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 42) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, и определяют порядок формирования специальной комиссии, создаваемой при местных исполнительных органах областей, городов республиканского значения и столицы.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) специальная комиссия (далее – комиссия) – консультативно-совещательный орган при местных исполнительных органах областей, городов республиканского значения и столицы, образуемый из числа представителей государственных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан (далее – Национальная палата предпринимателей), общественных объединений и профессиональных союзов в целях рассмотрения вопросов, касающихся включения индивидуальных предпринимателей и юридических лиц (за исключением субъектов крупного предпринимательства) в реестр субъектов социального предпринимательства;

2) әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді, атап айтқанда:
дара кәсіпкердің атауы не заңды тұлғаның атауы және тіркелген күні;
сәйкестендіру нөмірі;
заңды мекенжайы (орналасқан жері);
әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісінің тізіліміне қосылған күнді;
әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісінің санатын қамтитын электрондық дерекқор.
2-тарау. Арнайы комиссияны қалыптастыру тәртібі
3. Комиссияны қалыптастыру мақсатында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы жыл сайын 1 желтоқсанға дейін дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларды (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) тізілімге қосу мәселелерін қарау бойынша кандидатураны ұсынуы үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағындағы мемлекеттік органдарға, Ұлттық кәсіпкерлер палатасына, қоғамдық бірлестіктер мен кәсіптік одақтарға сұрау салу жібереді.
4. Мемлекеттік органдар, Ұлттық кәсіпкерлер палатасы, қоғамдық бірлестіктер мен кәсіптік одақтар сұрау салуды алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей комиссия құрамына қосу үшін кандидатураны ұсынады.
5. Дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларды (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) тізілімге қосу мәселелерін қарау жөніндегі комиссияның құрамы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тиісті жергілікті атқарушы органы әкімінің шешімімен 31 желтоқсаннан кешіктірілмей бекітіледі.
6. Комиссия төрағадан, төрағаның орынбасарынан және оның мүшелерінен тұрады.
7. Комиссияның құрамы коммерциялық емес ұйымдар мен мемлекеттік органдар өкілдерінің қатарынан қалыптастырылады. Бұл ретте мемлекеттік органдар өкілдерінің саны төрт адамнан кем болмауға және коммерциялық емес ұйымдар өкілдерінің санынан аспауға тиіс.
8. Комиссияны төраға басқарады, оны комиссия мүшелері бірінші отырыста сайлайды.
9. Комиссия төрағасы мемлекеттік органдардың өкілі бола алмайды.
10. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды, мемлекеттік органдардың өкілі төрағаның орынбасары бола алмайды.
Төрағаның орынбасарын комиссия төрағасы комиссияның бірінші отырысында тағайындайды.
11. Комиссияның қызметін тиімді ұйымдастыру мақсатында хатшы тағайындалады.
12. Комиссия хатшысы жұмыс органының өкілі болып табылады. Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде оның дауыс беру құқығы жоқ.
Бұйрыққа
2-қосымша
Арнайы комиссия туралы ереже

2) реестр субъектов социального предпринимательства (далее – реестр) – электронная база данных, содержащая сведения об индивидуальных предпринимателях и юридических лицах, являющихся субъектами социального предпринимательства, а именно:
наименование индивидуального предпринимателя либо наименование и дата регистрации юридического лица;
идентификационный номер;
юридический адрес (место нахождения);
дату внесения в реестр субъектов социального предпринимательства;
категория субъекта социального предпринимательства.
Глава 2. Порядок формирования специальной комиссии
3. В целях формирования комиссии ежегодно до 1 декабря местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы направляется запрос в государственные органы, Национальную палату предпринимателей, общественные объединения и профессиональные союзы на территории соответствующей административно-территориальной единицы для предоставления кандидатуры по рассмотрению вопросов включения индивидуальных предпринимателей и юридических лиц (за исключением субъектов крупного предпринимательства) в реестр.
4. Не позднее десяти рабочих дней со дня получения запроса государственные органы, Национальная палата предпринимателей, общественные объединения и профессиональные союзы предоставляют кандидатуру для включения в состав комиссии.
5. Состав комиссии по рассмотрению вопросов включения индивидуальных предпринимателей и юридических лиц (за исключением субъектов крупного предпринимательства) в реестр утверждается решением акима соответствующего местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы не позднее 31 декабря.
6. Комиссия состоит из председателя, заместителя председателя и его членов.
7. Состав комиссии формируется из числа представителей некоммерческих организаций и государственных органов. При этом количество представителей от государственных органов составляет не менее четырех человек и не может превышать количества представителей от некоммерческих организаций.
8. Комиссию возглавляет председатель, избираемый членами комиссии на его первом заседании.
9. Председатель комиссии не может быть представителем государственных органов.
10. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя, который не может быть представителем государственных органов.
Заместитель председателя назначается председателем комиссии на первом заседании комиссии.
11. В целях эффективной организации деятельности комиссии назначается секретарь.
12. Секретарь комиссии является представителем рабочего органа. Секретарь не является членом комиссии и не имеет право голоса при принятии комиссией решений.
Приложение 2 к приказу
Положение о специальной комиссии

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Арнайы комиссия туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 42) тармақшасына сәйкес әзірленді және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары жанынан құрылатын арнайы комиссияның (бұдан әрі – комиссия) мәртебесі мен өкілеттіктерін айқындайды.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады. Комиссия өз жұмысын ашықтық, жариялылық, алқалылық және бейтараптық қағидаттарында ұйымдастырады.
3. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімі айқындайтын әлеуметтік кәсіпкерлік саласындағы жұмыстарды жүргізуге жауапты облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың деңгейіндегі жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі комиссияның жұмыс органы болып табылады.
4. Комиссияның қызметі облыс, республикалық маңызы бар қала және астана әкімі шешімінің негізінде тоқтатылады.
2-тарау. Арнайы комиссияның міндеті
5. Комиссияның міндеті дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) үшін тең жағдайлар жасау, сондай-ақ оларға қойылатын талаптардың бірыңғайлығын сақтау, ұсынылатын құжаттарды зерттеулердің жан-жақтылығы мен толықтығы, қабылданатын шешімдердің объективтілігі мақсатында дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларды (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізіліміне (бұдан әрі – тізілім) қосу бойынша ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
6. Комиссия өзіне жүктелген міндеттерге қол жеткізу мақсатында дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) өтінімдерін қарайды, мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимыл жасайды, өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар тұжырымдайды.
3-тарау. Арнайы комиссияның қызметін ұйымдастыру
7. Комиссия өз қызметін отырыстар нысанында (бетпе-бет форматта немесе бейне-конференц-байланыс) жүзеге асырады.
Комиссия отырыстары тоқсанына бір рет өткізіледі.
8. Комиссияның хатшысы:
1) төрағаның тапсырмасы бойынша отырысқа мемлекеттік органдардың, мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің өкілдерін, сондай-ақ шағын және орта кәсіпкерлікті дамытуды қолдау және әлеуметтік кәсіпкерлік саласындағы сарапшыларды, қоғамдық бірлестіктер мен коммерциялық емес ұйымдардың өкілдерін шақырады;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Положение о специальной комиссии (далее – Положение) разработано в соответствии с подпунктом 42) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, и определяет статус и полномочия специальной комиссии (далее – комиссия), создаваемой при местных исполнительных органах областей, городов республиканского значения и столицы.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением. Комиссия организовывает свою работу на принципах открытости, гласности, коллегиальности и беспристрастности.
3. Рабочим органом комиссии является структурное подразделение местного исполнительного органа на уровне области, города республиканского значения и столицы, ответственное за проведение работ в сфере социального предпринимательства, определяемое акимом области, города республиканского значения и столицы.
4. Деятельность комиссии прекращается на основании решения акима области, города республиканского значения и столицы.
Глава 2. Задача специальной комиссии
5. Задачей комиссии является выработка рекомендаций по включению индивидуальных предпринимателей и юридических лиц (за исключением субъектов крупного предпринимательства) в реестр субъектов социального предпринимательства (далее – реестр) в целях создания равных условий для индивидуальных предпринимателей и юридических лиц (за исключением субъектов крупного предпринимательства), а также соблюдения единства требований, предъявляемых к ним, всесторонности и полноты исследований представляемых документов, объективности принимаемых решений.
6. Комиссия в целях достижения возложенной на нее задачи рассматривает заявки индивидуальных предпринимателей и юридических лиц (за исключением субъектов крупного предпринимательства), взаимодействует с государственными органами и иными организациями, вырабатывает рекомендации и предложения по вопросам, входящих в ее компетенцию.
Глава 3. Организация деятельности специальной комиссии
7. Комиссия осуществляет свою деятельность в форме заседаний (в очном формате или в режиме видео-конференц-связи).
Заседания комиссии проводятся один раз в квартал.
8. Секретарь комиссии:
1) по поручению председателя приглашает на заседание представителей государственных органов, государственных предприятий и учреждений, а также экспертов, представителей общественных объединений и некоммерческих организаций в области поддержки развития малого и среднего предпринимательства и социального предпринимательства;

2) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, жеке тұлғалардан комиссия міндетін іске асыру үшін қажетті материалдарды сұратады және алады.
9. Комиссия отырысының күн тәртібін жұмыс органы дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) өздерін тізілімге енгізу туралы өтініштері негізінде қалыптастырады.
10. Алдағы кезеңге комиссия отырысының күн тәртібін алдағы тоқсанның бірінші айының 1-күніне дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей комиссия төрағасы бекітеді.
11. Комиссия хатшысы комиссия отырысы өткізілетін күнге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей оның мүшелеріне, сондай-ақ тізілімге енуге үміткер дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) отырыстың өткізілу уақытын, форматын және орнын көрсете отырып, күн тәртібін жібереді.
12. Комиссия төрағасы оның қызметін басқарады, комиссияның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, ұсынымдарының іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады.
13. Комиссияның отырысына қатысатын адамдарды комиссия хатшысы тіркейді.
14. Комиссия мүшелері олардың қызметіне алмастыру құқығынсыз қатысады.
15. Комиссия мүшелері ұсынымдарды әзірлеу кезінде тең дауысқа ие болады.
Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасы дауыс берген ұсыным қабылданды деп есептеледі.
16. Келіспеген жағдайда комиссия мүшелері ерекше пікірін жазбаша түрде баяндайды, ол комиссия отырысының хаттамасына қоса береді.
17. Комиссия отырысы, егер оған комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
18. Комиссияның ұсынымдарына отырысқа қатысып отырған комиссия мүшелерінің жартысынан астамы дауыс берсе, олар қабылданады.
19. Комиссия отырысы күн тәртібінің мәселелерін комиссия хатшысы жария етеді.
20. Комиссия төрағасының орынбасары (ол болмаған жағдайда – комиссия хатшысы) комиссияның қарауына ұсынылған материалдар бойынша баяндама жасайды.
21. Комиссияның ұсынымдары комиссияның қарауына берілетін материалдар бойынша баяндаманы және өтініш берушілердің түсіндірмелерін талқылағаннан кейін комиссия мүшелерінің дауыс беруі арқылы әзірленеді.
22. Комиссия төрағасы күн тәртібінің әр тармағын талқылау нәтижесі бойынша дауыс беруді жариялайды, ол "қолдаймын" немесе "қарсымын" форматында өткізіледі.
23. Комиссия хатшысы дауыстарды санауды жүзеге асырады және алынған нәтижені жариялайды. Дауыс беру нәтижесі комиссия отырысының хаттамасына енгізіледі.
4-тарау. Арнайы комиссия отырысында қабылданған ұсынымдарды ресімдеу

2) запрашивает и получает в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, физических лиц материалы, необходимые для реализации задачи комиссии.
9. Повестка заседания комиссии формируется рабочим органом на основании заявлений индивидуальных предпринимателей и юридических лиц (за исключением субъектов крупного предпринимательства) о включении их в реестр.
10. Повестка заседания комиссии утверждается председателем комиссии на предстоящий период не позднее чем за пятнадцать календарных дней до 1 числа первого месяца предстоящего квартала.
11. Секретарь комиссии не позднее трех рабочих дней до даты проведения заседания комиссии рассылает ее членам, а также индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам (за исключением субъектов крупного предпринимательства), претендующим на включение их в реестр, повестку с указанием времени, формата и места проведения заседания.
12. Председатель комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее рекомендаций.
13. Лица, участвующие на заседании комиссии, регистрируются секретарем комиссии.
14. Члены комиссии принимают участие в их деятельности без права замены.
15. Члены комиссии обладают равными голосами при выработке рекомендаций.
В случае равенства голосов, принятым считается рекомендация, за которое проголосовал председатель комиссии.
16. В случае несогласия члены комиссии излагают особое мнение в письменном виде, которое прилагается к протоколу заседания комиссии.
17. Заседание комиссии считается правомочным, если в нем приняло участие не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
18. Рекомендации комиссии принимаются, если за них проголосовало более половины членов комиссии, присутствующих на заседании.
19. Вопросы повестки заседания комиссии оглашает секретарь комиссии.
20. Заместитель председателя комиссии (в случае его отсутствия – секретарь комиссии) докладывает по материалам, представленным к рассмотрению комиссии.
21. Рекомендации комиссии вырабатываются после обсуждения доклада по материалам к рассмотрению комиссией и пояснений заявителей путем голосования членов комиссии.
22. Председатель комиссии по результатам обсуждения каждого пункта повестки объявляет голосование, которое проводится в формате "за" или "против".
23. Секретарь комиссии осуществляет подсчет голосов и объявляет полученный результат. Результат голосования заносится в протокол заседания комиссии.
Глава 4. Оформление рекомендаций, принятых на заседании специальной комиссии

24. Комиссия отырысында қабылданған ұсынымдар отырыс хаттамасы түрінде ресімделеді және тізілімді бекіту үшін кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға жіберіледі.
25. Төраға комиссия отырысының хаттамасына комиссияның тиісті отырысы өткізілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей қол қояды.
26. Комиссия отырысының хаттамасын комиссияның төрағасы, ал ол болмаған жағдайда отырысқа төрағалық етуші комиссия төрағасының орынбасары бекітеді.
27. Комиссия хатшысы отырыстың хаттамасын бекіткен күннен бастап күнтізбелік бес күннен кешіктірмей комиссия отырысы хаттамасының көшірмесін қағаз және (немесе) электрондық нысанда комиссия мүшелеріне, өздерін тізілімге енгізуге үміткер дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) жібереді.
28. Комиссия хатшысы комиссияның тиісті отырысының күн тәртібі өтініштері негізінде қалыптастырылған адамдарға комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірмені жібереді. Үзінді көшірмеде комиссия отырысының хаттамасынан нақты өтінішке қатысты мәліметтер ғана болады.

24. Рекомендации, принятые на заседании комиссии, оформляются в виде протокола заседания и направляются в уполномоченный орган по предпринимательству для утверждения реестра.
25. Протокол заседания комиссии подписывается председателем не позднее пяти календарных дней со дня проведения соответствующего заседания комиссии.
26. Протокол заседания комиссии утверждается председателем комиссии, а в случае его отсутствия – председательствующим на заседании заместителем председателя комиссии.
27. Секретарь комиссии не позднее пяти календарных дней с даты утверждения протокола заседания направляет членам комиссии, индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам (за исключением субъектов крупного предпринимательства), претендующим на включение их в реестр, копию протокола заседания комиссии в бумажной и (или) электронной форме.
28. Выписка из протокола заседания комиссии направляется секретарем комиссии лицам, на основании обращений которых была сформирована повестка соответствующего заседания комиссии. Выписка содержит только те сведения из протокола заседания комиссии, которые касаются конкретного обращения.