"Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу және "Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 204 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 10 шiлдедегi № 310 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 13 шiлдеде № 33073 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу және "Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 204 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15173 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу және "Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу және "Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Респуликасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары
білім министрі
2023 жылғы 10 шілдедегі
№ 310 бұйрығына
қосымша
Ұлттық бірыңғай тестілеуді
өткізу және "Ұлттық бірыңғай
тестілеу тапсырғаны туралы
сертификат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
Ұлттық бірыңғай тестілеудің бейіндік пәндері көрсетілген білім беру бағдарламалары топтарының тізбесі
Білім беру бағдарламасы тобының нөмірі
Білім беру бағдарламалары тобы
Бейіндік пәндер
1 бейіндік пән
2 бейіндік пән
В001
Педагогика және психология
Биология
География
В002
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
Биология
География
В003
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі
Биология
География
В004
Бастапқы әскери дайындық мұғалімдерін даярлау
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В005
Дене шынықтыру мұғалімдерін даярлау
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В006
Музыка мұғалімдерін даярлау
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В007
Көркем еңбек және сызу мұғалімдерін даярлау
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В008
Құқық және экономика негіздері мұғалімдерін даярлау
Дүниежүзі тарихы
География
В009
Математика мұғалімдерін даярлау
Математика
Физика
В010
Физика мұғалімдерін даярлау
Физика
Математика
В011
Информатика мұғалімдерін даярлау
Математика
Информатика
В012
Химия мұғалімдерін даярлау
Химия
Биология
В013
Биология мұғалімдерін даярлау
Биология
Химия
В014
География мұғалімдерін даярлау
География
Дүниежүзі тарихы
В015
Гуманитарлық пәндер мұғалімдерін даярлау
Дүниежүзі тарихы
География
В016
Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімдерін даярлау
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
В017
Орыс тілі мен әдебиеті мұғалімдерін даярлау
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
В018
Шет тілі мұғалімдерін даярлау
Шетел тілі
Дүниежүзі тарихы
В019
Әлеуметтік педагогтарды даярлау
Биология
География
В020
Арнайы педагогика
Биология
География
В021
Орындаушылық өнер
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В022
Музыкатану
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В023
Режиссура, арт-менеджмент
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В024
Өнертану
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В025
Дирижирлеу
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В026
Композиция
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В027
Театр өнері
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В028
Хореография
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В029
Аудиовизуалды құрылғылар және медиа өндіріс
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В030
Бейнелеу өнері
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В031
Сән, дизайн
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В032
Философия және этика
Дүниежүзі тарихы
География
В033
Дінтану және теология
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В034
Тарих
Дүниежүзі тарихы
География
В134
Археология және этнология
Дүниежүзі тарихы
География
В035
Түркітану
Дүниежүзі тарихы
Шетел тілі
В135
Шығыстану
Дүниежүзі тарихы
Шетел тілі
В036
Аударма ісі
Шетел тілі
Дүниежүзі тарихы
В037
Филология
Қазақ/Орыс тілі
Қазақ/Орыс әдебиеті
В038
Әлеуметтану
Математика
География
В039
Мәдениеттану
Дүниежүзі тарихы
Шетел тілі
В040
Саясаттану
Дүниежүзі тарихы
Шетел тілі
В140
Халықаралық қатынастар және дипломатия
Дүниежүзі тарихы
Шетел тілі
В041
Психология
Биология
География
В042
Журналистика және репортер ісі
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В043
Кітапхана ісі, ақпараттарды өңдеу және мұрағат ісі
Қазақ/Орыс тілі
Қазақ/Орыс әдебиеті
В044
Менеджмент және басқару
Математика
География
В045
Аудит және салық салу
Математика
География
В145
Мемлекеттік аудит
Математика
География
В046
Қаржы, экономика, банк және сақтандыру ісі
Математика
География
В047
Маркетинг және жарнама
Математика
География
В048
Еңбек дағдылары
Математика
География
В049
Құқық
Дүниежүзі тарихы
Құқық негіздері
В050
Биологиялық және сабақтас ғылымдар
Биология
Химия
В051
Қоршаған орта
Биология
География
В052
Жер туралы ғылым
Математика
География
В053
Химия
Химия
Биология
В054
Физика
Физика
Математика
В055
Математика және статистика
Математика
Физика
В056
Механика
Математика
Физика
В057
Ақпараттық технологиялар
Математика
Информатика
В058
Ақпараттық қауіпсіздік
Математика
Информатика
В059
Коммуникациялар және коммуникациялық технологиялар
Математика
Физика
В060
Химиялық инженерия және процестер
Химия
Физика
В061
Материалтану және технологиялар
Математика
Физика
В062
Электр техникасы және энергетика
Математика
Физика
В063
Электр техникасы және автоматтандыру
Математика
Физика
В064
Механика және металл өңдеу
Математика
Физика
В065
Көлік техникасы және технологиялар
Математика
Физика
В066
Теңіз көлігі және технологиялары
Математика
Физика
В067
Әуе көлігі және технологиялары
Математика
Физика
В167
Ұшу аппараттары мен қозғалтқыштарды ұшуда пайдалану **********
Математика
Физика
В068
Азық-түлік өнімдерінің өндірісі
Биология
Химия
В069
Материалдар өндірісі (шыны, қағаз, пластик, ағаш)
Математика
Физика
В070
Тоқыма: киім, аяқ киім және былғары бұйымдары
Математика
Физика
В071
Тау-кен ісі және пайдалы қазбаларды өндіру
Математика
Физика
В072
Фармацевтикалық өндіріс технологиясы
Химия
Биология
В073
Сәулет
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В173
Гидромелиорация
Математика
Физика
В074
Қала құрылысы, құрылыс жұмыстары және азаматтық құрылыс
Математика
Физика
В075
Кадастр және жерге орналастыру
Математика
География
В175
Сумен қамтамасыз ету және суды бұру
Математика
Физика
В076
Стандарттау, сертификаттау және метрология (сала бойынша)
Математика
Физика
В176
Гидротехникалық құрылыс және су ресурстарын басқару
Математика
Физика
В077
Өсімдік шаруашылығы
Биология
Химия
В078
Мал шаруашылығы
Биология
Химия
В079
Орман шаруашылығы
Биология
География
В080
Балық шаруашылығы
Биология
Химия
В081
Жерге орналастыру
Математика
Физика
В183
Агроинженерия
Математика
Физика
В082
Су ресурстары және суды пайдалану
Математика
Физика
В083
Ветеринария
Биология
Химия
В084
Мейіргер ісі
Биология
Химия
В085
Фармация
Биология
Химия
ВМ086
Медицина
Биология
Химия
ВМ087
Стоматология
Биология
Химия
ВМ088
Педиатрия
Биология
Химия
В089
Қоғамдық денсаулық сақтау
Биология
Химия
ВМ089
Медициналық-профилактикалық іс
Биология
Химия
В090
Әлеуметтік жұмыс
Биология
География
В091
Туризм
География
Шетел тілі
В092
Тынығу
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В093
Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі
География
Шетел тілі
В094
Санитарлық-профилактикалық іс-шаралар
Математика
Физика
В095
Көлік қызметтері
Математика
География
В096
Құқық қорғау қызметі
Дүниежүзі тарихы
Құқық негіздері
В097
Өрт қауіпсіздігі
Математика
Физика

О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 204 "Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования и оказания государственных услуг "Выдача сертификата о сдаче единого национального тестирования"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 июля 2023 года № 310. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2023 года № 33073
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 204 "Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования и оказания государственных услуг "Выдача сертификата о сдаче единого национального тестирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15173) следующее изменение:
в Правилах проведения единого национального тестирования и оказания государственных услуг "Выдача сертификата о сдаче единого национального тестирования", утвержденных указанным приказом:
приложение 1 к Правилам проведения единого национального тестирования и оказания государственных услуг "Выдача сертификата о сдаче единого национального тестирования" изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
Приложение к приказу
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 10 июля 2023 года № 310
Приложение 1
к Правилам проведения
единого национального
тестирования и оказания
государственных услуг
"Выдача сертификата о сдаче
единого национального
тестирования"
Перечень групп образовательных программ с указанием профильных предметов единого национального тестирования
номер группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Профильные предметы
1 профильный предмет
2 профильный предмет
В001
Педагогика и психология
Биология
География
В002
Дошкольное обучение и воспитание
Биология
География
В003
Педагогика и методика начального обучения
Биология
География
В004
Подготовка учителей начальной военной подготовки
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В005
Подготовка учителей физической культуры
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В006
Подготовка учителей музыки
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В007
Подготовка учителей художественного труда и черчения
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В008
Подготовка учителей основы права и экономики
Всемирная история
География
В009
Подготовка учителей математики
Математика
Физика
В010
Подготовка учителей физики
Физика
Математика
В011
Подготовка учителей информатики
Математика
Информатика
В012
Подготовка учителей химии
Химия
Биология
В013
Подготовка учителей биологии
Биология
Химия
В014
Подготовка учителей географии
География
Всемирная история
В015
Подготовка учителей по гуманитарным предметам
Всемирная история
География
В016
Подготовка учителей казахского языка и литературы
Казахский язык
Казахская литература
В017
Подготовка учителей русского языка и литературы
Русский язык
Русская литература
В018
Подготовка учителей иностранного языка
Иностранный язык
Всемирная история
В019
Подготовка cоциальных педагогов
Биология
География
В020
Специальная педагогика
Биология
География
В021
Исполнительское искусство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В022
Музыковедение
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В023
Режиссура, арт-менеджмент
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В024
Искусствоведение
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В025
Дирижирование
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В026
Композиция
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В027
Театральное искусство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В028
Хореография
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В029
Аудиовизуальные средства и медиа производство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В030
Изобразительное искусство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В031
Мода, дизайн
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В032
Философия и этика
Всемирная история
География
В033
Религия и теология
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В034
История
Всемирная история
География
В134
Археология и этнология
Всемирная история
География
В035
Тюркология
Всемирная история
Иностранный язык
В135
Востоковедение
Всемирная история
Иностранный язык
В036
Переводческое дело
Иностранный язык
Всемирная история
В037
Филология
Казахский/ Русский язык
Казахская /Русская литература
В038
Социология
Математика
География
В039
Культурология
Всемирная история
Иностранный язык
В040
Политология
Всемирная история
Иностранный язык
В140
Международные отношения и дипломатия
Всемирная история
Иностранный язык
В041
Психология
Биология
География
В042
Журналистика и репортерское дело
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В043
Библиотечное дело, обработка информации и архивное дело
Казахский /Русский язык
Казахская /Русская литература
В044
Менеджмент и управление
Математика
География
В045
Аудит и налогообложение
Математика
География
В145
Государственный аудит
Математика
География
В046
Финансы, экономика, банковское и страховое дело
Математика
География
В047
Маркетинг и реклама
Математика
География
В048
Трудовые навыки
Математика
География
В049
Право
Всемирная история
Основы Права
В050
Биологические и смежные науки
Биология
Химия
В051
Окружающая среда
Биология
География
В052
Наука о земле
Математика
География
В053
Химия
Химия
Биология
В054
Физика
Физика
Математика
В055
Математика и статистика
Математика
Физика
В056
Механика
Математика
Физика
В057
Информационные технологии
Математика
Информатика
В058
Информационная безопасность
Математика
Информатика
В059
Коммуникации и коммуникационные технологии
Математика
Физика
В060
Химическая инженерия и процессы
Химия
Физика
В061
Материаловедение и технологии
Математика
Физика
В062
Электротехника и энергетика
Математика
Физика
В063
Электротехника и автоматизация
Математика
Физика
В064
Механика и металлообработка
Математика
Физика
В065
Транспортная техника и технологии
Математика
Физика
В066
Морской транспорт и технологии
Математика
Физика
В067
Воздушный транспорт и технологии
Математика
Физика
В167
Летная эксплуатация летательных аппаратов и двигателей*****
Математика
Физика
В068
Производство продуктов питания
Биология
Химия
В069
Производство материалов (стекло, бумага, пластик, дерево)
Математика
Физика
В070
Текстиль: одежда, обувь и кожаные изделия
Математика
Физика
В071
Горное дело и добыча полезных ископаемых
Математика
Физика
В072
Технология фармацевтического производства
Химия
Биология
В073
Архитектура
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В173
Гидромелиорация
Математика
Физика
В074
Градостроительство, строительные работы и гражданское строительство
Математика
Физика
В075
Кадастр и землеустройство
Математика
География
В175
Водоснабжение и водоотведение
Математика
Физика
В076
Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
Математика
Физика
В176
Гидротехническое строительство и управление водными ресурсами
Математика
Физика
В077
Растениеводство
Биология
Химия
В078
Животноводство
Биология
Химия
В079
Лесное хозяйство
Биология
География
В080
Рыбное хозяйство
Биология
Химия
В081
Землеустройство
Математика
Физика
В183
Агроинженерия
Математика
Физика
В082
Водные ресурсы и водопользования
Математика
Физика
В083
Ветеринария
Биология
Химия
В084
Сестринское дело
Биология
Химия
В085
Фармация
Биология
Химия
ВМ086
Медицина
Биология
Химия
ВМ087
Стоматология
Биология
Химия
ВМ088
Педиатрия
Биология
Химия
В089
Общественное здравоохранение
Биология
Химия
ВМ089
Медико-профилактическое дело
Биология
Химия
В090
Социальная работа
Биология
География
В091
Туризм
География
Иностранный язык
В092
Досуг
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В093
Ресторанное дело и гостиничный бизнес
География
Иностранный язык
В094
Санитарно-профилактические мероприятия
Математика
Физика
В095
Транспортные услуги
Математика
География
В096
Правоохранительная деятельность
Всемирная история
Основы права
В097
Пожарная безопасность
Математика
Физика