"Мемлекеттік органның жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимылын операциялық бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 66, Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 138/НҚ, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 4 және Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 133 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 14 шілдедегі № 153, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының 2023 жылғы 14 шілдедегі № 97 о/д, Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 17 шілдедегі № 270/НҚ және Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 21 шілдедегі № 289-НҚ бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 24 шілдеде № 33140 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Мемлекеттік органның жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимылын операциялық бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 66, Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 138/НҚ, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 4 және Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 133 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22599 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органның жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимылын операциялық бағалау әдістемесінде:
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. "Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру дәрежесі" көрсеткіші бойынша операциялық бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
мұнда:
T – осы көрсеткіш бойынша мемлекеттік органның операциялық бағасы;
с – кіші түрлерін қоса алғандағы ішінара автоматтандырылған мемлекеттік қызметтер саны;
d – кіші түрлерін қоса алғандағы толық автоматтандырылған мемлекеттік қызметтер саны;
n – Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның шешімі бойынша "электрондық үкіметт" веб-порталы арқылы көрсетілуге жатпайтын қызметтерді қоспағанда, кіші түрлерін қоса алғандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің жалпы саны;
k – алынған нәтижелерді үлестік мәнге келтіру үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша коэффициент 10-ға тең);";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 апреля 2021 года № 66, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 19 апреля 2021 года № 138/НҚ, Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 4 и Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 133 "Об утверждении Методики операционной оценки взаимодействия государственного органа с физическими и юридическими лицами"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 14 июля 2023 года № 153, Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 97 о/д, и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 270/НҚ и Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 21 июля 2023 года № 289-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2023 года № 33140
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 апреля 2021 года № 66, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 19 апреля 2021 года № 138/НҚ, Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 4 и Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 133 "Об утверждении Методики операционной оценки взаимодействия государственного органа с физическими и юридическими лицами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22599) следующее изменения:
в Методике операционной оценки взаимодействия государственного органа с физическими и юридическими лицами, утвержденной указанным совместном приказом:
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. Операционная оценка по показателю "Степень автоматизации государственных услуг" рассчитывается по следующей формуле:
где:
T – операционная оценка государственного органа по данному показателю;
с – количество частично автоматизированных государственных услуг c учетом подвидов;
d – количество полностью автоматизированных государственных услуг c учетом подвидов;
n – общее количество государственных услуг c учетом подвидов, за исключением государственных услуг, не подлежащих к оказанию через веб-портал "электронного правительства" по решению Межведомственной комиссии по вопросам оказания государственных услуг;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю коэффициент равен 10);";
пункт 52 изложить в следующей редакции:

"52. "Мемлекеттік қызметтерді смартфондандыру" көрсеткіші бойынша операциялық бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
C – осы көрсеткіш бойынша мемлекеттік органның операциялық бағасы;
w – кіші түрлерін қоса алғандағы мобильдік қосымшаларда қолжетімді мемлекеттік қызметтер саны;
a – кіші түрлерін қоса алғандағы толық және ішінара автоматтандырылған мемлекеттік қызметтер саны;
k – алынған нәтижелерді салмақтық мәнге келтіруге арналған коэффициент (осы көрсеткіш бойынша коэффициент 5-ке тең);";
114-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"114. Арнайы комиссияның бағаланатын мемлекеттік органдардан келіп түскен қарсылықтарды қарауы операциялық бағалау жүргізу кестесімен бекітілген мерзімдерге сәйкес жүзеге асырылады.".
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік аппаратты бюрократиядан арылту, мемлекеттік қызметтердің көрсетілу сапасын бағалау және бақылау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есеп жөніндегі комитетінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурстарында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп жөніндегі комитеті төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істер агенттігі төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына, жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
__________Д. Қыдырәлі
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитетінің Төрағасы
__________С. Нурлыбай
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің міндетін атқарушы
__________К. Тулеушин
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі төрағасы
__________Д. Жазыкбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғары аудиторлық палатасы

"52. Операционная оценка по показателю "Смартфонизация государственных услуг" рассчитывается по следующей формуле:
где:
C – операционная оценка государственного органа по данному показателю;
w – количество государственных услуг с учетом подвидов, доступных в мобильных приложениях;
a – количество полностью и частично автоматизированных государственных услуг с учетом подвидов;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю коэффициент равен 5);";
пункт 114 изложить в следующей редакции:
"114. Рассмотрение специальной комиссией поступивших возражений оцениваемых государственных органов осуществляется согласно срокам, утвержденных графиком проведения операционной оценки.".
2. Департаменту по дебюрократизации государственного аппарата, оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на официальных интернет-ресурсах Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан, Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан, курирующего заместителя Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
__________Д. Қыдырәлі
Председатель Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
__________С. Нурлыбай
Исполняющий обязанности
министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
__________К. Тулеушин
Председатель Агентства
Республики Казахстан по дела
государственной службы
__________Д. Жазыкбаев
"СОГЛАСОВАН"
Высшая аудиторская палата
Республики Казахстан